Ako dlho trvalo nočné odstavenie od kojenia?

quest7891
6. aug 2017

Chcela by som poprosiť o vaše skúsenosti so zrušením nočného kojenia, za ako dlho si dieťa zvyklo, kolko vám to trvalo kým dieťa pochopilo/rezignovalo, že už mlieko v noci nedostane?Zlepšil sa tým aj spánok alebo sa budilo rovnako často? Moje dieťa sa budí veľmi často od malička, tak som zvyknutá vstať k nej teraz našťastie už len 3-4 krát ale keď ju mám 10kg vytiahnuť z postele na kojenie, je to už príliš. Spoločné spanie bolo riešenie ale odkedy nám spadla z postele, nechcem byť stále v strese či sa to nezopakuje a predsa v postielke sa lepšie vyspí aj ona a potom aj ja. Tak som sa rozhodla po roku kojenia odstaviť nočný snackbar a ponechať si len kojenie ráno/večer prípadne pred spánkom cez obed. Potrebovala by som poradiť ako na to, lebo vyplakať nedokážem nechať, našťastie zatial nerevala tak-Už asi 5 nocí skúšam dať namiesto kojenia vodu, dieťa sa budilo a mrnčalo, väčšinou dožadovalo kojenia okolo polnoci a potom o 4. rano ale často to bolo len tak, že akonáhle mala prso v puse tak znovu zaspala a cucať začala až ked mi mlieko samo od seba začalo tiecť,nedudlovala predtým, tak od hladu to budenie myslím nie je. tieto noci sa mi podarilo ju oklamať vodou a ani neplakala velmi, len som jej dala vodičku, dudlik, trochu pomrnkala ale zaspala potom a zas okolo 4:00 to isté. Neviem či robim správne že som jej zrušila obe kojenia v noci naraz, lebo niekedy ten postup musím opakovať aj trikrát za sebou-ponukať vodu cumlik,mrnčí a nakoniec zaspí ale pre mňa to je zas náročnejšie lebo keby ju "len"nakojím tak odkvecne hned, len ju musím odtiaľ ťažkú vybrať kdežto teraz ju vôbec nevyberám z postele. už by som sa aj rada aj vyspala a ak toto pomôže tak to vydržím, len otázka je ako dlho to potrvá kým sa bábo prestane budiť kvôli "naučenému cucnutie v noci". Ak by to nepomáhalo mám to po 2 3 týždňoch vzdať, alebo to znamená že dieťa je možno naozaj hladné? A chápem že sa budí aj kvôli milion iným veciam aj že ma potrebuje, preto by som ju nenechala vyplakať, ale chcem to aspoň skúsiť takto.

quest7891
autor
18. feb 2018

@alenky odpovedam neskoro,lebo som tu nebola, medzitým sa možno u vás situácia zlepšila, s ekzémom skusenosti nemam, ale možno odpoveď pomôže iným. ja som odstavila potom až v 15.mesiaci a neľutujem to, to bolo aj prvý krát čo som od pôrodu spala 3-4hodiny vkuse, teraz už celú noc. odstavenie nebolo problémove, mala plakala len prvu noc, druhú a tretiu už len pomrknala, s dudkou spala v pohode,nedožadovala sa mlieka vobec, teraz prespí tuho celu noc a zo mňa je iný človek, kto nevstaval bežne a dlhodobo k dieťaťu 5-10x za noc to nepochopí. Dieťa by som skôr ako po roku neodstavila, ale myslim, že psychické a fyzické zdravie mamy je tiež dôležité, kojenie je super, ale som rada že som ju odstavila,lebo už som to nezvládala a vyčerpanie bolo veľké. Na druhej strane odvtedy za 3mesiace už bola dcerka 2x chorá, prechladnuta, sice bez atb, možno ako ten ekzém u vás, aj ja si to spajam s tym nekojenim.