Ako malého naučiť spať samého?

staninkaaadamko
14. feb 2009

ahojte, mam 11 mesacneho syna ktory zaspi len v mojej spolocnosti, a ked sa prisaje. ako 7 tyzdnovy spal sam a j vo svojej izbe a teraz ani neviem kedy sa tak pokazil. ked sa vzdialim sa zobudi. Ako ho mam naucit aby spal sam?Nechcem ho nechat vyrevat do vycerpania.

erikaaaa
14. feb 2009

ahoj, my sme mali tiez taky problem, ze spal len nacucnuty a v nasej posteli,a uz asi 2 tyzne spi krasne sam vo svojej izbe a sa mu podarilo uz 3 noci prespat cele,inak sa zobudi raz maximalne2 krat. Ale my sme ho nechali vyrevat, lebo som si dolamala rameno, tak ina moznost nebola.Prvu noc plakal asi hodinu a potom menej a menej a po tyzdni uz v pohode, ale ti poviem ta prva noc.... 😨 som aj plakala , ale vysledok stoji zato.Inaksi sposob neviem,som skusila aj chodit ho pohladkat kazdych5minut, ale to plakal este viac, tak som ho proste nechala. Takze my tak , neviem asi som ti nepomohla, ale ak to budes nahodou chciet skusit, tak prajem pevne nervy na ten zaciatok, lebo ten je fakt tazky,ale je to asi najrychlejsie,tak neviem....pa

stvura
15. feb 2009

Aj ja som zvedava na odpovede k tejto teme, lebo maly bude mat cochvilka pol roka a spi jedine pricucnuty vedla mna. Skusili sme aj "vyrevat" ale zakazdym nas prelstil a vydrzal revat a revat...az bol fialovy a museli sme ho bud preto alebo pre dlzku revania vybrat. Chceme zacat znova, tak hadam to zaberie - tiez akonahle ma zbadal plakal este viacej. Do mesiaca a pol spal krasne vo svojej postielke, no intervaly dojcenia vyzadoval take kratke ze kvoli tomu som ho premiestnila do nasej postele {kojila som kazdu hodinu, tak si to vies predstavit, ani som nezaspala a uz bol hore}.

elize
15. feb 2009

stani, neviem ci existuje ina ucinna metoda nez nechat dietatko "vyplakat" ☹ Nas drobec tiez zaspaval len v mojej alebo manzelovej pritomnosti. Dlzka zaspavania sa predlzovala aj na 1,5 hodiny, to sme si povedali, ze je na case nieco s tym robit. Dostala som sa ku knizke "Kazde dieta sa vie naucit spat", je o tom zalozena aj tema, asi si ju uz citala. Dietatko sice nechavas plakat, ale v pravidelnych intervaloch chodis za nim a objimas ho, uistujes ho ze ho lubis, ...
Nas Maxik to zvladol neuveritelne rychlo. Prvykrat plakal 10 minut, druhykrat zaspal do 5 minut a teraz ho ulozim do postielky, chvilku si rozprava s macikom, alebo len tak lezi, pripadne stoji a sam bez placu o chvilku zaspi.
My sme to na nom prvykrat vyskusali ked bol velmi unaveny. Mozno preto zaspal tak rychlo a ani velmi neplakal. Druhy den sme ho tiez troska viac unavili a vecer ho dali spat v tu istu hodinu. Opat rychlo zaspal. Chcem pripomenut, ze nas syn je velmi temperamentny a zivy, preto nas prekvapilo ako rychlo pochopil o co nam ide 🙂
Pri tejto metode je dolezita doslednost. Davat dietatko spavat v tu istu hodinu, vstavat v tu istu hodinu, tiez su dolezite ritualy pred spanim, ...

Drzim palce, aby ste to zvladli. Nam sa tym doslova zlepsil zivot 🙂 nie sme tak velmi unaveni, a ten cas co sme s Maxikom travili pri zaspavani mozme vyuzit uplne inak 😀

zuza.m
15. feb 2009

neskusila si mu nechat pri hlavičke nejaku tvoju vec pyžamo tričko??poriadne napachnute tebou aby ta citil.teda ak ti vadi že sa nemožeš vzdialit.možno pomože.ale zaspavat by som snim zaspavala ked to potrebuje.vyplakavat by som ho nenechavala može sa v noci strhavat zo sna-ako moj.

valka
15. feb 2009

staninka, problem je,ze spi pri tebe alebo ze spi pricucnuty? ak ti vadi iba to pricucnutie, kuk aj do temy "kdyz dite nechce spat"...pripadne skus si zohnat knihu od jiriny prekopovej na tuto temu 😉

danka2612
16. feb 2009

ahojte,ja som maleho nosila na rukach,spievala som mu,jeden cas zaspaval len v kociary prikrity s plienkou daco hrozne a ked som uz myslela,ze uz tvrdo spinka dala som ho na postel a zaraz spustil krik.od stvrteho mesiaca som ho dala do nasej postele a lahla si ku nemu a trosku som pospievala ale iba jednu a tu istu pesnicku a sam pekne zaspinkal.potom som raz vyskusala dat ho do postele a nechat ho sameho v spalni a trosku si pomrcal a aj poplakal a zaspinkal a takto to robime do dnes.a vobec nechce nikoho pri sebe ked zaspava.

ficurka
16. feb 2009

ahojte, nam pomohlo "vyplakanie", ale nie do vycerpania,to by som zasa ja nezvladla... Mala mi na prvy krat do 20 minut zaspala...kazdym dnom sa ten interval skracoval a teraz place uz len ked sa posunie hlavickou az k celu postielky... Som velmi rada, ze sme sa zbavili zavislosti na zaspavani na prsniku...myslela som, ze sa nam to nikdy nepodari...a islo to hladsie ako som cakala :o) Neviem ci by som jedno "liecila" druhym...myslim to zaspavanie pri malom. Sestra ma 7 rocnu dceru a este donedavna zaspavala s nou 😢 nedokazala zaspat bez maminy...

pekacka
16. feb 2009

staninka..- ja mám presne ten istý problém, malý má tiež 11 mesiacov aj vždy ked zaspí na mne pricucnutý a preložím ho do postielky sa min.2 razy zobudí. párkrát sme vyskúšali nechať ho vyplakať v postielke manžel bol pri nom ale trvalo to vyše pol hodiny. aj tak nezaspal pokým som mu nedala cicík.neviem ako to vyriešime, mne to trhá srdce ked ho vidím tak plakať. neviem si ani predstaviť čo bude ked nebudem kojiť, ako potom zaspí.

fifinna
16. feb 2009

stani, pekacka ...., ak planujete dlhsie kojit, tak sa netrapte nad tym ( ak vam to nevadi ) , ze vam maly zaspava na prsniku. Ja som si tiez vôbec nevedela predstavit, ze maly zaspi bez prsnika v ustach a uz mesiac mi tak zaspava. Dieta , cim je starsie, tym je rozumnejsie a da sa snim dohodnut. Ja som maleho nakrmila kakaom , potom sme presli do izby a maly si samozrejme pytal prsnik, tak som mu povedala, ze uz mal mliecko, ze je uz velky chlapec a bude spat uz bez cici. Navrhla som mu , ze mu porozpravam rozpravku, suhlasil a pekne zaspal aj bez prsnika v ustach. Kazde dieta je ine a ono si samo urci kedy je pripravene zaspavat bez nasej pomoci a my sme tu preto, aby sme nasim detom stym, pokial to potrebuju pomohli, samozrejme ak nema niekdo nejake ine problemy pre ktore to musia unahlit.

Su mamicky, ktore citaju aj o dost starsim detom knizku pred spanim a nevidim v tom nic zle. Nemyslim, ze si dieta na to tak zvykne, ze by to potrebovalo az do dospelosti.

cristin
16. feb 2009

Ahojte holky,aj moja mala spi len v mojej pritomnosti,bezo mna max pol hodinku.Vadi mi to najma vecer,lebo moj den skonci,ked ona zaspi.Ale vobec nie som pripravena na to,aby som ju nechala plakat.Dufam,ze postupne sa to zmeni.