Ako malého odnaučiť sadať a vstávať v noci v postieľke?

petramelka
12. feb 2009

baby poradte mi prosim. maly bude mat 10 mesiacov. a v noci mi stale vstava v postielke a place. vecer zaspinka pekne sam. potom sa zobudi asi o jednej, posadi, postavi a place. ja ho ulozim lezat, no o chvilu vstane znova. takto sa to stava viac krat za noc. v noci ho uz nekojim, az rano po piatej. moja zasada 🙂 no a cez den ked ho uspavam, tak ho hodinu nahanam po posteli. ako ho odnaucit vstavat a sadat v postielke? nemate podobne skusenosti? dakujem za rady

trpezliva
12. feb 2009

ako keby som citala o nas..lenze nasa v noci spi pekne, ona len cez den pri zaspavani a vecer takto blbne...niekedy ju aj 20x musim ist vratit spat na chrbatik...a vzdy sa pritom rozculuje a strasne place.
uz som skusala sediet vedla nej, drzat jej rucicku..ale vobec to nepomaha. som zvedava, ako nam poradia maminy. 🙂

janina77
12. feb 2009

Tak toto poznam velmi doverne 🙂 . Tu asi pomaha jedine - vydrzat. Znovu a znovu ukladat spat, alebo pockat, ci sa dieta neumudri a nelahne si same. Aspon ja som nic ine nevymyslela 🙂 . Casom ich to prestane bavit. Je to asi jeden z mocenskych bojov - kto z koho. 😉

petramelka
autor
12. feb 2009

ked mne to pride, ze on to chudacik robi nejak podvedome 🙂 on si lahne na brusko a omylom sa da do sedu. ked uz sedi, tak jasne ze sa postavi.. horsie je, ze si sam nevie lahnut, tak len stoji a ruci, az kym ho nedam lahnut ja.

mishusha
12. feb 2009

petramelka... moja mala este ani sama nesedi, takze neviem z vlastnej skusenosti, ale napadlo ma tak, skus ho na noc davat do spacieho vaku.... ked bude zazipsovany, snad sa mu nepodari postavit sa 😉

alusha
12. feb 2009

nas ma presne to iste, zaspavanie mu trva aj hodinu, lebo by len stal a stal, uz sa mu raz podarilo aj postojacky zaspat 😀 ale on neplace, len stoji alebo sedi a po nejakej hodine ho to omrzi a zaspi 😀

daskak
12. feb 2009

nam pomaha vak na spinkanie 🙂 ...

ilduska14
12. feb 2009

petramelka,my máme presne to isté. 😉 Pýtala som sa dr.čo s tým a ona že nič,len vydržať.Na 99% je to kôli zúbkom a s tým sa nič nespraví.Moja malá krásne spala do 6,5 mes.celú noc,bez zobudenia sa a teraz 6 krát k nej vstávam lebo si sadá a plače.Niekedy stačí dať naspäť ľahnáť,dať cumlík,pohladkať a spí.Ale inokedy ju musím vziať k nám na posteľ,lebo ináč by v postieľke plakala asi aj do vyčerpanie.A nám ani vak nepomáha,lebo malá je tak vynaliezavá,že keď chce aj v tom sa posadí. 😖 Takže asi nič len čakať.A zrovna dnes bola o detskom spánku téma na STV v dámskom magazíne a tam dr. vravela,že deti v takom veku dospeli do štádia,keď veľa vecí cez deň spoznávajú,nasávajú nové informácie a v noci to spracúvavajú.A potom takto plačom a vstávaním na to reagujú.A tiež vravela že sa s tým nič nedá,len vydržať a že komu to nevadí,dať si bábo k sebe na posteľ.Ale aj my keď si aj dáme malú k nám,tak spí,ale v kuse sa prehadzuje.Takže spojenie toho a zúbkov a takto to potom vyzerá.Ale chudák detičky,určite to ani pre ne nie je moc príjemné a ešte hlavne keď nevedia povedať v čom je problém. ☹ Tak vám želám pevné nervy a veľa trpezlivosti. 😉

lucinka1104
12. feb 2009

aj mne malý v noci vstáva aj 12 x 😝

zuzana17
12. feb 2009

Ahojte, aj môj malý stále vstáva aj niekoľko kráv cez noc ☹

katka.m
13. feb 2009

Môj spí vo vaku a aj tak, keď chce, tak vstane 😒

janina77
13. feb 2009

nas maly tiez spi vo vaku, ale ten mu teda vobec nebrani v aktivitach typu - sedenie, vstavanie, lozenie po 4, chodenie po 2 okolo postielky a podobne. Kym som nevidela, neverila som 😀 .

petramelka
autor
13. feb 2009

baby diky, hoci sa s tym teda nic neda robit len vydrzat, aspon viem, ze nie sme sami 🙂

mata2
13. feb 2009

ahojte,
mne by teda dvojky v postielke nezaspali-stali by pokym by neodpadli asi.ja uspavam v autosedackach-vajickach a potom ich prekladam do postielok.cele uspavanie mi takto trva cca 5minut 😵 .macka prespi v postielke celu noc,milko tak na 80%.ak si sadka a place,alebo sa v noci postavi,ulozim ho asi 5x,ak to nepomoze,vezmem ho k sebe do postele a spi jak zarezany 😎 .

casy30
13. feb 2009

Zuzi 17, tak som sa pobavila na tých kravách 😀 🙂 🙂 ked ujde písmenko, celkom dobré srandy vznikajú 😀 😉

amatula
13. feb 2009

casy vdaka tebe aj ja 😀 inak by som si to neuvedomila 😀 😀

aj moj tak casto vstava a nezaspí pokial nedostane cici 😠

zuzana17
13. feb 2009

😀 😀 😀

danu
11. aug 2009

elanela • 1d • Dnes o 12:28
ahojte moja dcerka sa naučila sama posadit velmi sa z toho teším ale zase nastal problém ked ju uložím spat tak si sadne a nechce zaspat doteraz pekne spavala sama v postielke a teraz takto včera sa tam už aj postavila takže to riešim tak že ju musím uspat v kočíku. a to ju dávam do spacieho vaku ale postaví sa aj v nom

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

ahojte, aj nas maly toto robi. ked som sa pytala doktorky na poradni, ze co s nim robit, ze s nim bojujem niekedy aj pol-1 hodinu, tak mi povedala vydrzat. ze jeho to po nejakej dobe prejde ked sa nabazi pocitu, ze sa vie sam postavit.

zuzikmeduzik
11. aug 2009

no my mame od predvcera to iste....prvykrat sa postavil v postielke a tato noc stala za to...doteraz to robil iba so sedenim, teraz nam zacalo vstavanie...hore bol minulu noc asi kazdych 20 minut, tuto noc asi kazdu hodinu....baby a ako dlho trva toto obdobie, neviete? kolko musime vydrzat?

cestovatelkaandrea
11. aug 2009

zuzka neviem, moj to robi uz mesiac a este ho to nepreslo ☹

jankapiknova
11. aug 2009

nas to asi tiez caka,teraz ked zaspava tak si furt sada vcera sa mu podarilo aj vstat aj dnes ale vecer a v noci este nevstava ale cakam kazdu chvilku 😒

stvura
11. aug 2009

No moj vstava v postielke uz asi od osmeho mesiaca...je to hroza, ledva sme sa naucili pekne spinkat a uz je to fuc, postavi sa a metoda kdsvns je tatam...ja ho vacsinou vezmem ked placka, pomojkam, nakojim a do 10 minut zaspinka znova.

megi93
11. aug 2009

Tak sa pridávam. Naša odkedy vie loziť a posadiť sa, odvtedy aj v postielke sa posadí a zdvihne a vykrikuje 😒 Xkrát ju dám ležať, to ju ale naštve a plače. Keď sa ukludní, odídem a v priebehu 5 minút je zase na nohách

nikollette
11. aug 2009

No ako vidím mám sa na čo tešiť 😅

sissik
11. aug 2009

normalne ste ma potesili, ze nie som sama.
nasa slecna sice este nechodi a nesedi, ale v spanku sa da na 4 (predtym sa iba dvihala na ruckach), nejak ju to hodi na bok, otrieska sa o postielku a potom reve.
a potesili ma aj spravy, ze treba vydrzat, drzim uz mesiac 😀 . snad este nieco vydrzim 😅

ma.senka
11. aug 2009

ahojte, pekna tema toto, a ja rozmyslam preco nas drobcek sa budi aj 20x za noc 😀 od 3. do 7. mesiaca spaval krasne celu noc od 20.00 do 6-7.00. Teraz - des - kazdu polhodinu vie byt hore, prekladam ho medzi postielkou a nasou postelou. sadnut si sam zatial nevie, ale kruti sa po celej postielke. opiera sa nozickami o boky postielky a po rebrinach pochoduje a posuva sa a kruti o 180 stupnov. samozrejme sa v spanku takto otrieska a budi sa na to... ked spi pri mne, dam mu cucnut, vtedy sice zaspi ale - tie casy uz nesledujem - niekedy po hodine niekedy po 20 min je hore a so zatvorenymi ocami sa vrti... cez den ho tiez nahanam po posteli a pri prebalovani a obliekani tiez... vzdy som po jednom prebaleni vyflusnuta ze az... no uz sa tesim ked si bude vediet sam sadnut ako bude vystrajat... no ale dobre teda, tak ja to teda tiez idem vydrzat 😎

marosko08
11. aug 2009

pertamelka ahoj.nas mly spinkava celu noc,akurat sa v noci nakojime a spime.bude mat teraz 10 mesiacov a tiez sa vie posadit a postavit v postielke.my sme radi,ze robi kazdym dnom pokroky,tak sme tomu radi.ale nechapem,preco ho v noci nechces kojit,lebo ja si myslim,ze to je dovod,preco Ti v noci maly place. a vstava si preto,ze uz vie sdiet a vstat si v postielke,ved sa vyvija.ked bol babo,tak len plakal a lezal,lebo nic ine nevedel.nas maly sa budi na papanie okolo 01.00hod,potom az neako okolo 05.00hod.ja nevidim dovod,dat mu ciciky,ked je hladny,ved materske mlieko je lahko stravitelne,preto rychlo vyhladne proti detom,ktore vecer vypiju umele mlieko a prespia celu noc bez papania.ja by som maleho netyrala hladom.a vobec nieje pevny,aj ked ho v noci kojim.ale dobry postreh,aspon sa mozem o tom porozpravat ,pri najblizsej poradni ,s lekarkou.papa

marosko08
11. aug 2009

pertamelka,az teraz som si vsimla,ze temu si zadala vo februari,cize teraz je uz Tvoj maly velky.ako ste to vtedy zvladli,zaujima ma to.

marosko08
12. aug 2009

ma.senka ahoj my mame okolo celej postielky molitan obaleny v latke,koli tomu,aby sa maly neobuchal.vyskusaj to aj Ty.a k tomu,ze si bude maly vediet sadnut, sa moc netes,lebo potom uz zase bude ovela zivsi a budes sa bat,ze Ti spadne z posele pri prebalovani,lebo tak rychlo zmeni polohu,ze sa budes cudovat.a stale si bude chciet sadat a bude to cim dalej-tym vacsi problem ho prebalit.mozes sa na to teda tesit... 😉

henky
13. feb 2012

@petramelka aj to po istej dobe preslo?to sedenie a vstavanie?...my akurat prezivame to iste