Ako nahradiť prsník v noci?

lenka386
21. apr 2009

Ahojte maminky!

Som si ista, ze nie som sama, co ma doma "zavislacika na prsniku" - teda v noci sa budime kazdu chvilku, hladny nie je, iba si chvilku "pocucka" a spi dalej. Uz ma to ale dost unavuje, tak som sa pokusala nahradit prsnik cumlikom alebo flasou. Ale vsetko bezuspesne. Dokonca cez den pijeme caj iba z obycajneho poharika. Mate nejaky iny sposob, ako ho to odnaucit?(teda okrem drastickeho "nedania")

pastuska
7. jún 2009

No my sme pili z pohárika normálne od 6 mesiacov, teraz máme 11 a máme fľašu (prvýkrát v živote)...lebo nechce pohárik zas. Zrovna sa odstavil sám od kojenia, neviem prečo, lebo tiež bol totálny závislák, on spával koľkokrát s cicíkom v puse, keď som zaspala skôr. Ja som teda začala byť riadne unavená, keď ho vyžadoval celú noc, tak som ho vždy na rukách ukľudnila, stúpil sa a zaspal, niekedy trošku vystrájal. Som najprv zredukovala počet na 2 kojenia, chcela som ísť ďalej, no medzitým som zistila, že on mlieko vôbec nepije, len dudká, cez deň detto. Tak som mu nedala podudkať, a je kľud, má dudlík.

Pinco, to aj môj robil, som ho nechala, nech sa vyblázni, potom na rukách som mu dala cicík, vypil, strčila dudlík, keď bol v takom polospánku a uložila.

nani5
7. jún 2009

Ahojte neviem ci to pomoze ale u mna zabralo to, že som si posielku pritiahla uplne ale uplne k posteli, ak sa drobcek zobudil a nemal este v noci papat tak som jednoducho len strcila ruku do postielku on sa jej dotkol a zaspal tak ze mi drzal palce... potom som ju vytiahla.. opakovala sa to aj 5krat za noc asi tri dni a potom prestal.. budil sa len na krmenie.. neskor prestalaj na to a teraz spi uz celu noc.. mame 6 mesiacov.. a posledne tri tyzdne viem co je to spat 8 - 10 hodin vkuse..
😀

pinco
14. jún 2009

kisska ja to tak presne skusam, ze ju drzim v "kojacej" polohe a nedam jej prsnik, ale to je des. Lebo ona sa mi vypina a otaca, popripade zacvakne zubami do ramena 😅 A potom uz strasne place, cim ma zlomi a dam jej... Tak som skor skusala nechat ju v polospanku lozit po posteliach, ale tak vydrzia aj hodinu a potom aj tak potrebuje na zaspatie prsnik. Keby chcela cumel, tak by to mojkanie bolo jednoduchsie. Vcera som ju dako uhladkala v postielke (asi po 1,5 hodine zaspala) tak som si isla vystriet chrbat do obyvacky a o pat minut plac ako keby vypadla z postielky... No proste nic, len cicka....

lenka386
autor
14. jún 2009

Ahojte!

No, mozno ma teraz niektore odsudia, ale my sme uz s kojenim skoncili.. V 10,5 mesiacoch, po neuspesnych pokusoch prejst na umele mlieko (len s dovodu vecerneho zasytenia), som uz na pokraji sil uvarila krupicu, dala do flasky a odvtedy je pokoj. Trvalo nam asi 2 tyzdne, kym sme prestali celkom, ale bolo to bez narekov. Ked chcel Matusko prsnik, najskor som ponukla flasu a ak ju odmietol, dala som prsnik. Ale postupne si drobec odvikol, teraz sa budime 1x za noc, vypije si flasu (ani nie celu) a ak sa nahodou zobudi 2x, staci, ked si ho na chvilku pritulim a mozem ho dat spat do postielky a spime do rana..
Je mi to trosku luto, kedze som planovala kojit minimalne do roka, ale myslim si, ze uz vo veku 10-11 mesiacov je dolezitejsia pokojna a oddychnuta mamina, ktora ma energiu venovat sa drobcovi ako nekonecne cuckanie prsnika..

katka271
14. jún 2009

Lenka, uplne ta chapem!
Samozrejme, je dolezite dodavat dietatu pocit istoty a bezpecia. Su to jedny zo zakladnych potrieb dietata. Ale aj matka je len clovek a aj matka ma svoje potreby a spanok je jednou z nich. Ked som sa kvoli nocnemu kojeniu v noci budila osem-desatkrat, cez den som bola tak vycerpana, ze som aj k malemu zacala byt podrazdena, nevladala som sa mu tak trpezlivo venovat, uplne som citila, ako mi ubudaju sily.
Ja som to pred troma tyzdnami vyriesila tak, ze som maleho naucila zaspavat sameho v postielke - nie metodou vyplakania, len som ho po nakojeni este chvilu mala na rukach a spievala mu uspavanku. Potm som ho dala do postielky, stala som pri nom, hladkala ho a spievala mu. Vzdy, ked sa rozplakal, siel opat na ruky, len co sa utisil, hajde nazad do postielky. Mali sme asi stastie, v prvy den to trvalo len tristvrtehodinu, potom zaspal. Doteraz to nechapem, ale po nociach, co sa budil kazdu hodinu, sa hned na prvu noc vyspal a zobudi mal len dva razy (ja samozrejme nastavena budit sa kazdu hodinu som sa v noci Xkrat prebudila a cudovala, ze maly stale spi a spi). Taketo idealne to bolo len prve dva tyzdne, teraz sa opat budi tak tri-styri razy.
Ja z neho nechcem vychovat maleho samostatneho vojaka, ale ani ja nemam za sebou vojensku drezuru aby som zvladala cele mesiace fungovat na mikrospanku.

lenka386
autor
15. jún 2009

U nas ale nikdy Matusko nezaspaval vecer na prsniku - od malicka som ho ucila - nakojit, odgrgnut, dala som ho do postielky a pekne zaspinkal. Ale od 3 mesiaca mu to prestalo stacit, zacal sa budit a potom sa zacal ukludnovat na prsniku - ale iba v noci. Vecer pekne zaspinkaval sam..
Ale napriklad kamoskina dcerka (mala pred 3 tyzdnami rok) vzdy zaspavala na prsniku a okrem noci, ked jej sli zubky, alebo bola chora prespali celu noc. Teraz tiez zaspi vecer o 8.00 a vstavaju rano o siestej.. Fakt to zalezi od dietatka..
No a ja som uz bola naozaj na pokraji sil a najviac ma trapilo, ze si to odnasali deti - bola som strasne nervozna, len som po nich kricala, oni chudatka nechapali preco a bolo to len horsie.. Teraz sa aspon trosku vyspim a mozem celkom fajn fungovat..

bobocka
17. mar 2010

ja mam doma tiz nocneho papkaca.malicky sa budi kazde dve az kazde tri hodiny,trosku si pocucka a do desiatich minut spi zas.no najvacsi problem je to,ze ma pol roka a stale spi v zavinovacke.nohy mu z nej trcia,no nejakym divnym sposobom chce mat pod sebou tu oporu kokosoveho vlakna.takto ked ho kladiem do postielky,spi dalej.no ked ho kojim bez zavinovacky zaspi tiez lahko,no ked ho uz kladiem do postielky,tak sa preberie a place.neviem ako ho mam naucit spat bez zavinovacky.na rukach mi dokaze spat aj tri hodiny v kuse,kocik ulne zboznuje (ked sme vonku-doma v nom nezaspi) ale nocne spanie bez zavinovacky je pre neho nemyslitelne.on je uz do tej zavinovacky fakt privelky a ja uz som z toho zufala.nie som proti tej metode z knizky-kazde dieta sa vi naucit spat-no moj malicky sa naucil popri placi aj neuveritelne skriekat a to straaaasne pili usi.a on behom dvoch minut dokaze chytit taky strasny amok a tak zufalo place,ze mi neda si ho nezobrat a neutisit.aj teraz kym toto pisem mi spi v naruci.poradte mi prosim ako by som ho moha odnaucit od tej zavinocacky.a satka zaviazana na postielke a hojdanie nezabralo.a nie je podla vas divne,ze ma polroka a neve prespat aspon sest hodin v kuse v noci?

sunea
17. mar 2010

bobocka, je to normalne, ze neprespi 6 hodin v kuse. Pokial sa citi dobre zavinuty, tak ho tak nechavaj, no a co je na tom zle?

zuziiicek17
17. mar 2010

moj mlinky spinka v takom fusaku tenkom a m pol roka tiez,mne to newadi lebo sa neodkope a jemu je lepsie tak 🙂 ani sa ho nesnazim odnaucit

kafulienka
17. mar 2010

bobocka,
nasa malinka ma 7 mesiacov a posledne tri mesiace vyzeraju v noci asi takto:
zaspavanie vecer bud v kociari alebo na prsniku - nijako to neriesim a vychutnavam si to - aj ked mala je po dvoch resp max troch hodinach hladna, takze v noci vstavame aj 5x a papame...nechavam si ju teraz zaspat pri sebe, pretoze ak ju dam do postielky o 10minut je hore...a to pritom krasne od narodenia spavala aj po kojeni pekne v postielke az do dalsieho kojenia...

...citala som raz prispevok, kde pisala mamicka, ktorej zomrelo babatko, ze co by dala za to, aby mohla takto aj 20krat v noci vstavat a pritulit si to svoje babatko...

Ja som velmi vdacna Bohu za nu, aj za taketo noci a vzdy, ked ma prepadne co i len mini mikro zufalost, tak si ju pritulim o to viac...a fakt cas rychlo leti, o chvilu to prejde a bude mi to chybat... 😉

bobocka
20. mar 2010

kocky,dakujem za odpovede.ste ma potesili.ja si uvedomujem,ze mi drobcek velmo rychlo rastie a musim si poriadne uzit toto obdobie kym je malinky a najviac potrebuje maminku 🙂 .ja viem,ze kazde miminko je ine a ja som sa len akosi potrebovala uistit,ze nie je nic zle na tom ako to je.hlavne od tych starsich matiek pocuvam,ze je zle ked dietatko spi s rodicmi a ze nie je dobre ak sa aj v noci budi casto na krmenie...ja osobne v tom az taky problem nevidim,len som sa bala aby sa takto zlym navykom nenaucil.ale kedze nie som sama komu sa dietatko v noci casto budo na kojenie,tak ma to ukludnilo 🙂 🙂 .a kafulienka mas pravdu,mozme byt rady,ze mame zdrave deticky a no a co,ze sa dobre nevyspime 🙂 .su maminky,ktore maju chore deticky a maminky co o deticky prisli ☹ .co by tie dali za nocne vstavanie.tak dakujem za odpovede kocky a idem ja k tomu mojmu malemu zazraku 🙂

marielik78
18. aug 2010

@bobocka Bobocka, ako ste na tom s kojenim a spankom? Pytam sa preto, ze mame rovnake deticky vekovo a ja stale uspavam len na prsniku, inak to nejde... Co je sice krasne a stale si to vychutnavam, no asi bude tazke to ucenie zaspat inak ☹ A cez den papa mliecko rano, desiata (kvoli uspaniu), po obede (kvoli spanku), vecer a v noci sa budi aj 6x (niekedy viac) a tiez cuca... Okrem toho ma dost prikrmov, tak mi aj v tomto veku este dost pribera, kedze taha dost mliecka.
Uz sa zacinam dostavat tiez do stadia, ze zacinam byt vycerpana a tuzim po spanku a nie hodinovom vstavani a opatovnom uspavani celu noc. Na druhej strane ale verim, ze trpezlivost a laska su liek ako na to, teda hlavne na to, ako vydrzat 🙂

bobocka
18. aug 2010

@marielik78 ahoj,tak u nas je to parada fantazia uz.misko tiez stale zaspava pri prsniku.ja ho chcem kojit do dvoch rokov ak sa podari ,a teda potom uz bude dost velky aby pochopil ked ho budem odstavovat a ucit na zaspavanie.ja viem,ze to nie je dobre mimi na prsniku uspavat,ale kolko je rodicov,co stale dietatko vo vajicku uspavaju,ci musia s nim spat v posteli a az ked zaspi ho prekladaju do postielky,ci skacu s miminkom v naruci na fitlopte...podla mna toto iste nie je oprimalne uspavanie,no misko mi do 10 minut zaspi,tak je to ucinne 🙂 .misko uz spi vo svojej postielke a od osmeho mesiaca mi krasne prespi takmer celu noc.ja som prisla na to,ze on sa v noci budil a stale som ho kojila a to som nemusela.nebol hladny,len chcel citit,ze som tam.jednu noc som bola uz unavena a nechcelo sa mi ho kojit,tak som si ho len pritisla a dala mu dudku a on znova zaspal. a takto to slo stale.ked sa prebral,len som mu dala pusku a pohladkala ho a spal dalej.teraz mi prespi aj 9 hodin v kuse.nocny spanok ma 12 hodin (plus minus) spavat chodi medzi deviatou desiatou vecer,okolo siestej rano sa budi,to si ho beriem k sebe do postele,odkojim ho v lahu a spime do desiatej rana.misko je kojeny okolo tej siestej rano,potom okolo jedenastej,okolo druhej a potom vecerne kojenie na zaspavanie.niekedy kojim aj tri krat medzi siestou rano a tou desiatou ked sa uz uplne budime,to len koli tomu aby sa ukludnil a este spal dalej.to uz kojim v lahu a niekedy ani neviem,ze kojim.on si proste prso najde a napapa sa. 🙂 takze 4 kojenia denne ma isto a niekedy je to 6-7kojeni.ale v noci uz nekojim.tak to skus aj ty tak s emmkou.nedaj jej v noci papat,len si ju pritul,uspi v naruci bez kojenia.a uvidis,ze behom par noci sa ti zacne budit stale menej a menej az ti nakoniec tych 8-9 hodin v kuse prespi 🙂 drzim palce. 🙂

marielik78
18. aug 2010

@bobocka Bobocka, skusala som ☹ Jedine, co sa mi podarilo posledne dva tyzdne parkrat, ze ked sa mi zobudila este do polnoci dvakrat, tak som jej nedala a ucicikala ju na rukach par minut... V noci to ale nefunguje a ja som tak unavena, ze ani nevladzem s nou hospat a chodit po byte 10-15 minut v nadeji, ze potiahne dalsiu hodinu v tichosti... Mne je tiez jasne, ze hladna nie je, urcite nie kazdu hodinu ci dve... Minuly tyzden bol priamo uzasny, budila sa iba3x za noc napapanie a to bol pre mna neskutocny oddych, spat 3 h 🙂 Ale uz je to zase v starych kolajach ☹
Skusala som ju naucit aj na plysaka, cez den si ho pomojka, ale spat s nim nebude, to sa rozcerti a nechce nic pri sebe (ak neratam seba a cicku), dudlik u nas nefunguje od narodenia, flasa tiez a vlastne na tieto dva prostriedky by som ju ucit ani nechcela...
Ale som neskutocne rada, ze u vas je to taketo ukazkove uz 🙂 Tak aspon viem, ze sa tiez dockam 🙂

bobocka
18. aug 2010

@marielik78 hm dudlik nam pomaha.ja aj ked miska uspavam v noci a uz mi na didiku spi,tak chytro prso za dudku vymenim a on spi dalej,koli tej dudke to u nas funguje.on ale cez den vobec dudku nema a ani su ju nepyta.len na zaspavanie. a aj tu sa spolieham na to,ze ked ho budem odnaucat od kojenia,tak mu aj to s dudkou vysvetlim,ze uz je velky chlapec na dudku a podla mna to pojde ok.iste,ze to nebude lahke a nejaka ta slzicka isto bude,no neviem,ja nemam pocit,ze by to malo byt tazke oducanie.fakt si ohladom tohto verim.ono ja ta uplne chapem.dobre si pamatam aka som ja bola strasne unavena v noci a radsej som veru maleho nakojila a za 10 minut som si mohla spat lahnut,nez vymyslat ine sposoby na uspavanie.ten dudlik je u nas zachrana velka.skus malickej ale nedat prso v noci,iba malicek jej do pusky daj.mozno ju to ukludni a trosku si prstek podudka a zaspi.mozno by to tak slo.po case si zvykne,ze z neho netecie,teda si odvykne od nocneho pitia a prespi ti dlhsie.no skusaj hocico.na nieco sa uz len mala chyti 🙂 drzim palce 🙂

marielik78
18. aug 2010

@bobocka Malicek som skusala, to sa tiez rozhneva riadne 😀 Ona vie, co je cicka... Ale tak uvidim, ked budem mat v jednu noc naladu byt nonstop hore, tak to skusim, ju iba cicikat...

katarina.banska
23. okt 2010

ahojte,
my mame ten isty problem, ale asi este len tri tyzdne. v noci sa budi kazdu hodinu hodinu a pol, je nervozna, mrnka si a pyta sa prsnik. cumlik odmieta a flasu s cajikom. no akonahle jej dam prsnik, tak si pocucka a spi dalej. chcem sa opytat ci to prejde, a preco to vlastne robi, lebo doteraz sme takyto problem nemali a pekne prespala aj celu noc. cez den ju kojim tak kazde dve tri hodiny. moze to byt tym, ze je to uz nestaci? alebo preco to potom robi? vsak ona je v noci a vecer odo mna uplne zavisla.... neviem si predstavit co by robila ak by som nebola doma....
prosim poradte mi co robit, alebo to prejde casom same? ake mate skusenosti? dakujem pekne

gilmorka
22. nov 2010

mam rovnaky problem, do troch mesiacov nam spaval v kuse od 19,00 asi 5 hodin, potom som si ho brala k sebe do postele a dojcila a spal este potom dve a potom jednu hodinku a uz bol hore, potom prvy spanok zredukoval na tri hodinky a teraz posledne dva tyzdne sa budi uz aj po hodinke, hladny byt este nemoze, a uspat ho na rukach je tazke. Na rukach zaspi ze az odfukuje, ako nahle sa dotkne postielky, spusti veliky rev, akoby mal na to senzor, alebo co. casto ak nezaspi, nepomoze nic ine, len ze je so mnou v posteli a uspi ho jedine prsnik. A potom sa budi aj kazdu pol hodinku alebo hodinku a zas hlada prsnik. Ked ho dostane, spi dalej, ked nie, spusti plac. Chcela by som, aby sa proste poriadne napapal a spal tri hodinky a zas sa napapal, a nie aby si cuckal priebezne z prska celu noc. Nebolo by to take hrozne, kebyze ma nebolia strasne krize, ale mne v noci ked je v posteli so mnou, uplne stuhne svalstvo na krizoch a kazdy pohyb ma boli. Vobec sa neviem uvolnit. Dudlik zabera len v kociku, v postielke ho vypluva. Skusila som posledne dve noci posediacky nakojit a zas dat do postielky, ale to ho uspim v postielke tak asi po hodine a za dalsiu hodinu je hore a zas dokola. Neviem co robit. Bojim sa, ze su zo mna proste v noci len spravil dudlik a uz to tak bude na strasne dlhu dobu :( Lubim ho a je krasne ked sa tuli, len keby aj potom prespal aspon dne hodinky vedla mna bez prsnika.

bambola
23. nov 2010

my mame tiez rovnaky problem 😒 malu uspavam na prsniku, prvu hodinu ma velmi lahky spanok to musim byt pri nej, vacsinou ma aj prso v puse, potom prespi asi pat hodin, napapa sa a potom si pocuckava. spava skoro cele doobedie ale od tej 8 uz zase potrebuje na to mna. v noci som kolkokrat zufala ako ma uz boli bok a bedrove klby ale zvykla som si 😔 spava so mnou v posteli takze kolkokrat len vystrcim prso a spime dalej, takze sa neda povedat, ze by som sa nevyspala. mala bezo mna nefunguje ale to plati aj cez den, ked ma nevidi viac ako dve hodiny tak je nervozna. je zatial velmi mala takze nejake drasticke metody nepripadaju v uvahu. raz sme skusali ju "unosit" ale vzdy ked som ju polozila do postielky spustila plac, skoncilo sa to jej totalnym vycerpanim o tretej rano a nic sme nedosiahli ☹ teoriu "vyplakania" neuznavam pretoze dieta podla mna prestane plakat nie pretoze, ze sa pouci, ze takto to nepojde ale preto, ze strati doveru aj v toho posledneho cloveka na ktoreho sa mohla obratit, na mna.
ostava mi len dufat, ze to prirodzene nejako prestane. dojcit chcem rok ale ako budem pol roka oducat ako tu pisu tak rok a pol 😀

peha81
28. jún 2011

@marielik78 ahoj,,nasla som staru temu ako odnaucit dietatko od prsa v noci,,,preto sa chcem spýtat ako a či sa ti to uz podarilo,,asi hej ved to bolo uz skoro pred rokom,,,tak ze ako? môj bude mat 8 mesiacov a v noci je kazde 2hodiny hore, pocucka si a spi dalej,,skusala som aj malicek dat-nechce, vcera flasu s cajom-trosku potaha a zacne mrnka ze chce didu,,,tak hadam poradis ty 🙂

kdezee
28. jún 2011

@peha81 🙂 mozem ti aj napisat ako som to urobila ja...maly sa mi tiez casto budil a raz sme zaspali v obyvke a babo buvalo skoro celu noc..co bol sok lebo predtym sa budieval tak 2-4x za noc...cize sme sa odstahovali zo spalne a zacali spat v obyvacke..ale po case sa zase zacal castejsie budit a nedarilo sa mi ho vobec uspat aj dve hodiny..tak sme sa nastvali s priatelom a vecer som maleho nakojila a ked sa o par hodin zobudil uz ho isiel uspat len priatel..bol to tazky mesiac ale odvtedy spava cele noci... 😀

marielik78
29. jún 2011

@peha81 Jej, ahoj... rada by som poradila, ale u nas to bolo tak, ze cuckala si, kedy chcela v noci do februara tohto roku, cize do 17 mesiacov cca. 😝 V januari predtym som si povedala cez den, ze ju cez den kojit nebudem pred spankom dennym (jedinym), tak sme to zvladli spolu krasne a potom som po mesiaci zacala uvazovat aj nad nocou... a postupne som to oddialovala, vecer som ju nakojila a potom som ju iba cicikala, hladkala, snazila sa uspat inak a oddialit to prve kojenie na pol tretiu v noci cca., tak to sa podarilo a na tom sme fungovali asi tak dva mesiace a postupne sama presla az na kojenie rano po piatej az siestej (ako kedy) 🙂 Ale teraz mala dva tyzdne zase obdobie (uz dve noci nie nastastie), ze si pytala uz o polnoci, tak som ju kojla o polnoci, niekedy o tretej... 😝
Chce to len vela trpezlivosti, lasky a tvojho odhodlania, ked si na to pripravena ty i dietatko, tak to pojde relativne lahko, ver mi 🙂 ja som to asi spravne nacasovala, ale teda v 8 mesiacoch som ani nesnivala o takom 😀

marielik78
29. jún 2011

@peha81 skus aj ako ti radi kdezee, u nas to neslo takto a moj manzel ju stale neuspava, ani cez den, ani vecer, ani v noci ju netisi. Miluje tatinka, pusinkuje ho, omiela, kedy uz pride cele dni, ale na uspavanie chce len a len mna, ked to skusal on, to bolo revu ☹ tak snad to u vas pojde ako u @kdezee 🙂

marielik78
29. jún 2011

@peha81 a este som zabudla napisat, ze prvu prespatu noc od decembra 2009 sme mali vcera, to som mala narodky, tak mi dala darcek... dnes uz to bolo postarom zase, budi sa pomerne casto, ale aspon kojenie si nevyzaduje tolko a obcas jej staci vodicka 🙂

peha81
29. jún 2011

@kdezee jeej dakujem za odpoved,,,a kolko mal vtedy tvoj malý? ja som s ním uz skusala spat aj v druhej izbe,ked mal tak 3m,chvilu som aj mala pocit ze to je lepsie ale nebolo to dlhodobe,,,a je pravda ze uspavam ho iba ja, manzel nie 😒
@marielik78 dakujem aj tebe za odpoved,,,joj a ja som si myslela ze ked uz nebudem kojit tak prcek prespi celu noc,,ale asi to neni pravda, ze 😖
ja chcem prestat kojit tak za 1-2m,lebo v novembri ked bude mat maly rok sa chystam naspät do roboty,,tak preto.
ono momentalne mi nevadi ze zaspava na prsniku,je to pohodlne pre mna,,lahnem vedla neho a on zaspinka, aspon s nim nemusim hopkat, chodit po dome, čičíkat,,,riešim to len skrz toho nastupu do roboty,,,cez den uz tiez papava zväčša len ked ide spinkat, tak 3xza den,,,asi najhlavnejsie je zacat prestat kojit cez den a naucit ho zaspavat inak 😅 😕 a potom to aplikovat aj na noc,,,,fuuu ale ked nepomôze,,ze sa bude aj dalej budit len nebude chciet ceci ale učičíkat tak to si asi velmi nepomôzem a do roboty budem chodit ako vyplutý rezanec 🙄

kdezee
29. jún 2011

@peha81 od takych dvoch mesiacoch som maleho uspavala len ja pri kojeni..priatelovi sa absolutne nechcel dat uspat..stale sa pri prenasani zobudil nuz ostalo to kojenie..ked mal asi 10 mesiacov tak sme zaspali v tej obyvacke a vlastne odvtedy spaval sam v izbe...a od nocneho kojenia som ho odstrihla az ked mal asi 13mesiacov..ale podla mna by si ho mohla aj skor..lenze keby ti pomoze priatel tak ako mne tak by to bolo najlepsie...moj leo sice zo zaciatku jacal ako pavian a asi mesiac trvalo kym si zvykol ale stalo to zato..odvtedy spava cele noci..vynimocne sa niekedy zobudi ale to sa stalo asi 3x 🙂 drzim palce

peha81
29. jún 2011

@kdezee a ako ho uspava priatel? aj môj manzel ho ked bol mensi uspaval, na fitlopte,,ale momentalne zaspava len na cecíku,,,tak neviem, skusim mu dat skôr jest a uspat ho inym spôsobom,,,len sa musim do toho dokopat 😖

kdezee
29. jún 2011

@peha81 co si pamatam tak ho musel ukludnovat na rukach a potom ho preniesol do postielky a douspaval hladkanim a tapkanim po zadku..maly sa pri priatelovi spraval uplne inak a aj rychlejsie zaspal ako pri mne...a inak my sme tiez ficali na fitlopte..asi do 9tich mesiacov...potom si to uz krpec nevyzadoval..nastastie

marielik78
30. jún 2011

@peha81 Preto nemusis prestat kojit, ze ides do robotky, skor to skus skresat na ranne, vecerne a pripadne jedno nocne kojenie, pokial ti uz pekne a dostatocne papa... Aby nemal Tomino malo mliecka ale... Uvidis, ako bude prosperovat a rast. A neboj, mozno bude plackat a dozadovat sa najprv, ale to je otazka troch dni mozno, len to musis vydrzat, mojkat sa s nim, tulkat... Podari sa to 🙂 A tie nocne kojenia tiez takto postupne zredukuj... uvidis, chce to len velku trpezlivost, nedaj sa odradit, ak si sa uz rozhodla 🙂 A podla mna kojenie nema so spankom v noci vela spolocneho, hoci vela kamosiek, co maju deticky davno na UM mlieku, je spokojnych, ze im deti spia takmer celu noc bez prerusenia... Ale je vela inych vplyvov, zubky, prostredie, prestahovanie do detskej izby, zle sny a pod. To vsetko sposobuje, ze sa ti dietatko budi aj v neskorsom veku, nie iba hlad ci smad 🙂 A nas caka este osem zubkov stale, plus spalnu prerobime na jej detsku, takze mozno tak okolo troch rokov jej veku sa dockam a budem spat max. s jednym prerusenim v noci 😀 😀 😀 a to uz bude druhe babo mozno, tak aj tak nic platne 😀

bibap
5. sep 2011

@kdezee ahoj a ako sa vam nakoniec podarilo odnaucit v noci kojit? my sa snazime tiez ale nasa vresti ako pominuta :(((