Ako nahradiť prsník v noci?

lenka386
21. apr 2009

Ahojte maminky!

Som si ista, ze nie som sama, co ma doma "zavislacika na prsniku" - teda v noci sa budime kazdu chvilku, hladny nie je, iba si chvilku "pocucka" a spi dalej. Uz ma to ale dost unavuje, tak som sa pokusala nahradit prsnik cumlikom alebo flasou. Ale vsetko bezuspesne. Dokonca cez den pijeme caj iba z obycajneho poharika. Mate nejaky iny sposob, ako ho to odnaucit?(teda okrem drastickeho "nedania")

zuzula25
21. apr 2009

lenka,tak to si mi zobrala nadej,ze to hadam po prikrmoch prestane.my mame totalneho zavislaka na prsniku a presne ako pises v noci aj kazdu polhodinku si parkrat podudka a spi dalej ☹ kolkokrat mam chut mu ako pises drasticky nedat,ale neda sa to.tiez flasku ani cumlik nepouzivame-nechce.tak som zvedava na odpovede skusenejsich maminiek

stvura
21. apr 2009

Aj ja by som rada pomoc...tiez pijeme z poharika, cumel nemame.... 😕

annag
21. apr 2009

ide skôr o to, že chcú byť s Vami a uistiť sa, že ste pri nich. Na prsníku - pri mamičke sa bábo cíti bezpečne, príjemne , tak sa ho dožaduje - dožaduje sa vlastne Vašej lásky a pozornosti , cez deň sú deti aktívne, zaujíma ich celý svet, no v noci si to potrebujú vynahradiť. 😉 🙂

roxi
21. apr 2009

tak baby, dcérka je síce staršia od vašich drovčekov, ale sme na tom rovnako ☹ , ale už plánujem prestať kojiť, len sa k tomu neviem odhodlať, alebo v noci to bude rev a boj, nič múdrejšie som ale nevymyslela, lebo cumlík nikdy nechcela a tak ani fľaša u nás nepripadá do úvahy, ale možno sa nájde niekto kto vie o účinnej metóde 😉 , tak sem ešte nakuknem

cherries
21. apr 2009

ahojte tak moj mali na mne tiez visi v noci a nemam dovod to riešiť ak chce byť v mojej prítomnosti alebo ak ho bolia zúbky tak je pri mne na cice ak mu tým pomôžem a ukludním ho tak neviem prečo by som mala riešiť ako ho od toho odnaučiť a okrem toho nema cumlík a ani nemal a ani z flase mi nič nepije tak neviem ako inak by sa ukludnil 🙂 a úplne súhlasím s annnag 😉

ajsa32
21. apr 2009

aj my mame zavislacika, ma sice 4 mesiace len, takze nejak nerieism, ale obavam sa, co bude, ak kojit uz nebudem...

odmieta cumlik, flasu este neokusil, je plne dojceny.
a robi presne to iste, co pisete, budi sa casto, pocucka a zaspi, je to dost unavne ale , hlavne v noci.
na druhej strane nema problem zaspat, cez den ho dam na prsnik, naje sa a spi.

annag
21. apr 2009

roxi, je veľký rozdiel hovoriť o "závislosti" u 4 mesačného bábetka, 9 mesačného a viac než rok a pol starého. Tvoje bábetko je už úplne inde a o odstavovaní môžeš uvažovať - odstavila som obidve deti bez jedinej slzičky- dcérku v 26 mesiacoch, syna v 19. Jednoducho - znižovala som počet dojčení - ak si bábo prsník pýtalo, tak ho malo, ak nie, tak som ho neponúkla. Aj večer som sa snažila bábo len uložiť , zaujať inak - ak si na prsník spomenulo, tak ho malo - ak si nespomenulo - tak ho nedostalo a v ten deň ako nedostali prsník pred spaním, prespali celú noc. Ty už na rozdiel od tých mamičiek môžeš bábetku vysvetľovať že mliečko nie je , že je ho málo .... už to začne chápať. Detičky sú múdre, samé sa od prsníka dokážu odpútať - keď na to dozrejú. A potom budeš už len nostalgicky spomínať na vzájomné tulkanie sa. 😉 🙂 veľmi pomôže zmena doterajších zvykov - spanie v inej izbe, dojčenie v inej polohe, zmena prostredia, niekedy sú mamičky prekvapené, že ak odídu na noc preč, bábo si na prsník ani nespomenie a s ockom prespí bez problémov celú noc.

annag
21. apr 2009

veru, niekedy mi je veľmi ľúto, - tak sa na bábo tešíme, v brušku nosíme, kolíšeme .... a keď sa narodí - na ruky nie, lebo sa rozmazná, spinkať musí samé opustené v postieľke, v noci má prespať celú noc, dojčiť sa môže len raz za 3 hodiny .... nerodíme vojakov, rodíme bezbranné mláďatká, ktoré sú na nás závislé, lebo by bez nás neprežili 🙂

lalitagopi
21. apr 2009

Annag, ak by bola v MK možnosť, že pri každom komente by sa dalo stlačiť že či sa mi to páči (ako na facebooku 🙂), tak by som to pri tvojich prispevkoch určite postlačala 😵 😵

ja som sa nedavno rozpravala s jednou pani,ktorej detska sestra povedala, že dieta treba už od malička odnaučať od nočného "ceckovania" tak, že mu treba davať namiesto didiny horký čaj 🙄 🙄 ...

ajsa32
21. apr 2009

mne sa to tulkanie paci, je to krasne, ako sa prisosne na bradavku, ale je naozaj unavne vstavat kazdu hodinu, hodinu a pol, aby si pricuclo, takmer ani glg neprehltlo a spalo dalej. ja zaspat nestihnem a zas sa zobudi...

ale hovorim si, ze do jeho dospleosti to snad trvat nebude 😀

u nas sme dospeli do stadia, ze ked ma vidi bez podprsenky, zacne mavat ruckami a vydavat nadsene vykriky 😀

zacinam chapat muzsku posadnutost zenskym dekoltom

ajsa32
21. apr 2009

ale zaujimalo by ma, preco to vyzaduju len niektore babetka.
preco niektore nemaju problem s cumlikom a prsnik pouzivaju len na jedenie, nie na ukludnovanie

siska_br
21. apr 2009

no baby, presne sme sa v tejto teme nasli... tiez mame doma nocneho mamickara.... 🙂 a tiez som este neprisla na dobry, laskavy sposob, ako to zmenit. takze sa v noci nevyspim, ale mam doma (povacsine) stastne babatko a ja som stastna, ze mam doma dietatko, kt. ma tak lubi, ze sa v noci budi na to, ze mu chybam 🙂 ale jednu, jedinu nocku.....vyspat sa... aaaaaaach 😀 😀 😀 😀

zuzula25
21. apr 2009

annag si uzasna 🙂 uz sa viac nebudem tym zaoberat a budeme sa krasne tulit v noci k sebe.dakujem 🙂

martao
21. apr 2009

zuzula25,
annag má pravdu. Ja som mladšieho kojila do 2 rokov. Tiež som sa tešila ako ho odstavím. Nakoniec keď to prišlo bolo mi to ľúto. Teraz mám 3 dieťa a kojenie si vychutnávam, vlastne všetko, lebo viem, že jo moje osledné, takže spínká so mnou, nosí sa babyvaku. Rozmaznaný nieje, je len milovaný. Ako všetci moji synovia.

roxi
21. apr 2009

annag - ono je pravda, že moja je už dosť veľká a vlastne som si dojčenie dlho vychutnávala, aj teraz si vravím aká je zlatulinká keď dobehne a povie, že chce mliečko 😉 , len som už príliš unavená tým jej častým nočným budením (najmenej 7x za noc) a to si len chce cucnúť, len sa upokojiť a častokrát si vravím, že možno som mala to časté nočné kojenie zaraziť už keď bola menšia, takže aj keď za kojenie jednoznačne som, nie som si istá tým častým nočným kojením, no určite by som to neriešile nechaním dieťatka plakať, ale možno skúsiť nejaký iný spôsob ako to nahradiť, lebo verte baby, u mňa je to už chronická únava a vyčerpanosť a len čakám kedy si budem môcť poriadne pospať ☹ Aj keď podľa lekárky to časté budenie nemusí závisieť od kojenia, takže možno, aj keď už kojiť nebudem, budiť sa bude rovnako často 😲 a bude ju možno potom ešte ťažšie uprostred noci uspať 😖 .

fifinna
21. apr 2009

lenka, neskusaj kojenie nahradit cumlom a ani nicim inym, lebo sa ti to nepodari. Prsnik je nenahraditelny. Ale tak po roku, ked uz bude maly trosku rozumnejsi, môzes postupne zacat znizovat nocne kojenia. Nebude to drasticke nedanie, ale nedas mu , budes ho hladkat a utesovat a uistovat, ze si pri nom a ze ho lubis. Po roku sa da s dietatom uz lepsie spolupracovat. Mozno si trosku poplace, ale za dva - tri dni sa nauci. Najskôr zrus prve nocne kojenie, lebo vtedy si si ista, ze je babo najedene z vecere, kedze uz ma rok a môze pomaly vsetko papat. A potom sa ani nezbadas a maly si aj sam zrusi nejake kojenie. Ked uz uplne prestanes kojit, tak môzes raz v noci ponuknut malemu vodu, alebo ak bude hladne tak mliecko z flasky so sosakom. Nic netreba nahlit, vsetko postupne. Mne trvalo odstavovanie pol roka.

roxi , bud budes musiet strasne dlho cakat, kym sa ti mala sama odstavi bez plakania, alebo sa do toho daj aj ked to bude s placom. Mas ju uz dost veliku na to, aby tak casto v noci vyzadovala kojenie. No a podla mna je dost rozumna , aby si to dala uz nejako vyhovorit, nejako ju oklamat, aby to bolo aj bez placu. Mne dost pomohlo to, ze som si dala na bradavku klobucik na kojenie a povedala som malemu, ze mam bo, tym som ho odrovnala od denneho kojenia. Nocne sme mali zredukovane uz len na jednom, alebo dvoch kojeniach a to si zrazu nejako sam odstavil, jeden vecer mal maniu , ze chce prsnik, tak som si dala nan klobucik, ze mam bo a nechcel ho. No a v noci, ked sa zobudil na kojenie, asi si zapamätal, ze mam bo, tak si vypytal, len cajik. No, ale ako som pisala vyssie, cele nam to trvalo pol roka, vo vsetkom sme isli postupne. Ale vo vasom pripade by som to riesila uz rychlejsie.

lenka386
autor
21. apr 2009

Ahojte! Ani som netusila, ze nas je tolko..

Annag, mas pravdu, ja tiez zboznujem pohlad na drobca, ked sa pricucne a krasne zaspinka ako anjelik.. Ale mame to uz od druheho mesiaca a tiez som neskutocne unavena, nervozna a velmi ma mrzi, ked nakricim na starsieho Adamka, alebo na manzela.. Presne ako hovori siska - velmi lubim obidvoch, nechcem mu to nasilu odopierat ale aspon 3-4 hodiny v kuse spat a nebudem sa stazovat.. 😉 Cez den mam uplne krasne dieta, len ked ho mam v noci 100 krat prelozit z postielky do postele (kedze so mnou v posteli spi este horsie ako v postielke), tak mi to odcerpava energiu, ktoru by som mu mohla inak venovat.. ale naozaj potrebuju len cas, ako pri vsetkom..takze si poprajme vela energie..

cestovatelkaandrea
21. apr 2009

ahoj Lenka, necitala som vsetky prispevky ale moja sestra to urobila asi takto: omotala si prsia facom uz cez den a synovi hovorila, ze ma chore cici a ze maly nemoze tak z nich pit. takto mu to opakovala niekolko dni. no a drobec to nakoniec pochopil, ze ma cici nechat tak, lebo maminka ich ma chore. len zozaciatku jej ten fac natahoval a sem tam aj plakal. potom sestra nosila este aspon dalsi mesiac preventivne fac na noc okolo prs aby si maly nezmyslel, ze ich ma uz zdrave. musim tu ale podotknut, ze sestra odstavovala jej syna, ked mal 3.5 roka

lenka386
autor
22. apr 2009

Fuu, tak to vydrzala pekne dlho..My sme denne kojenie uz odstavili , sem tam si este cucneme, ale to len vynimocne.Fifinna, ja mam povodne plany kojit do roka - kvoli malemu, aj kvoli sebe..Ale vies, ked raz za cas na mna dolahne kriza z unavy, najradsej by som so vsetkym prastila.. 😖 Ale viem, ze na vsetko maju drobci cas, tak snad to nejako prezijeme..

annag
22. apr 2009

deti sa okolo polroka začínajú veľmi často budiť, je to normálny jav a budia sa deti dojčené i nedojčené - krásny príklad vidno v diskusiách o spaní napr. Každé dieťa sa vie naučiť spať .... Keby bolo na vine dojčenie, tak by nočné budenie neriešili mamičky detí, ktoré už dojčené nie sú. Vrchol budenia je okolo 9 mesiacov, príčin je veľa - deti majú sa zmení rytmus spánku a bdenia, majú plytký spánok, prebudia sa, no zaspať nevedia, uspáva ich prsník, tak sa ho dožadujú, idú im zúbky, sú v období , keď sú nadmerne citlivé a úzkostlivé, cez deň sú samostatné, nemajú na mamičku čas, v noci ju potrebujú o to viac.... Inak, na vlastných deťoch mám odskúšané, že ak idem do postele, okamžite ma bábo zavetrí ako psíčatko, dovtedy si na mňa ani nespomenie. Sú len dve možnosti - buď to neriešiť a vydržať, alebo začať od prsníka odvykať, no minimálne do trištvrte roka - roka sa takéto odvykanie zvyčajne bez slzičiek nezaobíde. Pre také malé detičky je to nepochopiteľné správanie sa mamičky a podľa diskusií v tých témach mi niekedy ide mráz po chrbte. Koľko detí prvý krát takto zažije pocit odvrhnutia, neistoty a bezmocnosti od človeka, na ktorom sú bytostne závislé? Neviem, či je výhra, ak bábo nakoniec rezignuje a prestane plakať, lebo ho práve sklamala jeho mamička. 😒

únava je hrozná po takých nociach, u nás si to odnieslo dokonca i auto 🤐 , takže hlavne nesadať za volant po takých nociach 😀

sonicka25
22. apr 2009

Ahojte,super tema 🙂 idem si pomaly do spalne,mala uz krici za prsnikom 😀
Urcite si to este vychutname,kym je malicka-aj ked viem ze nie ja ju,ale ona mna musi odstavit 😀 😀 som za jej spokojnym cuckanim zavisla 😀 😀
Dobru noc 😀

mamutka
22. apr 2009

pamatam si ako mi na zakladke ucitelka vysvetlovala, co je to kontrast. Ze je to biela a cierna. Figu...je to tato diskusia a ta druha - kazde dieta sa vie naucit spat..nechapem ako moze niekto 6 mesacne babatka trenovat aby prespali noc - co mnohe chapu ako od osmej do osmej ☹
kym si moj maly dudku pyta, tak ju dostane, dufam ze mliecka bude este dlho dost, ved je to take krasne....
a potom co tu citam si uz nejdem hlavu lamat ako ho raz oducim, odstavim a pod. Vidim ze nie som sama taka "slahnuta" ze vyskakujem z postele ked si maly ocka suchka, ze sa prebral a chce dudku.
Nezda sa mi ze by nejake zvierata-matky nechavali svoje mlade nariekat, nechapem preco to zrovna zeny museli vymysliet. Ved dietatko ma vzdy pren velmi vazny dovod na plac a prisatie sa na matku vyriesi takmer vsetko, keby sa ine veci v zivote dali takto jednoducho a krasne riesit.....

pinco
23. apr 2009

annag, presne si to vystihla s tym "zavetrenim" 😀 Kym tam nie som, tak aj tri hodiny vkuse spi a ked pridem, tak kazdu hodinu a pol sa dudkame 😅 No co uz, dako som si zvykla nespat v kuse viac ako dve hodinky. Akurat ze my aj to denne kojenie mame stale take caste, lebo moja mala je taky maly mliecniak, ina strava ako moje mlieko jej moc neberie 😅 Dennemu "odstavovaniu" pomaha, ked sa s nou hra niekto iny ako ja, ale to sa nie vzdy da, nocne budem riesit asi neskor, ked uz bude chciet aspon cajik pit...

sammy
23. apr 2009

Roxy, idem ta povzbudit - ja akurat v tychto dnoch odstavujem malu - podla mna tiez velku zavislacku 😀 Kojila som cez obed, ked mala spat, vecer a v noci posledne aj 3-4x. No uz som toho mala fakt dost, hlavne teda v noci. Skopirujem ti tu co som uz popisovala v inej teme:
Odhodlala som sa malu odstavit - sice som chcela az po prestahovani, kym si zvykne,( mame sa stahovat za take 2-3 tyzdne do noveho bytu), ale posledne uz skoro 2 tyzdne sa zas zacala v noci budit aj 3-4x vzdy s poziadavkou: "mecko" a ked som jej nechcela dat, hrozny rev. Predtym sa mi budila len tak 1-2x za noc a cez den som kojila iba cez obed, aby zaspala a vecer pred spanim. Tak som sa nastvala, odvcera som si dala opat tie homeopatika co som skusala cez Vianoce a nezabrali (Ricinus comunnis 30CH - maju zmenit chut mlieka), samozrejme na malu to nema opat ziadny efekt Ale beriem ich uz len na znizenie tvorby mlieka. Dnes v noci som kojila naposledy. Od rana som jej omielala, ze mamine mliecko sa pokazilo a uz je kakane, ze uz ho viac nebude pit, ze teraz je uz velka a bude pit mliecko od kravicky Chcela som jej kupit aj nejaky novy poharik alebo flasku ale nic poriadne som nenasla zatial, tak som to nechala tak.
Pred ulozenim na obedne spanie som si natrela prsia citronom (pre istotu) a aj som dobre urobila, lebo sice zo zaciatku sa mlieka nedozadovala, ale prisla chvila, ked si povedala, ze skusi aj to kakane mliecko. No len si lizla a uz nechcela. Potom uz len opakovala, ze nechce, lebo je pokazene Urobila som jej aj UM, z toho si trochu chlipla, ale tiez nechcela. No uspavala som ju s prestavkami asi hodinu a pol, aj by uz chuderka spala, ale nevedela ako na to, az kym neodkvacla Potom som uz len lezala pri nej a robila som sa, ze spim, chvilu pri mne skakala a tahala ma, no ked zistila, ze mnou nehne, lahla si a zaspala.
No co ma tesi, bolo to vsetko uplne bez zaplakania 🙂

To bolo v utorok - dnes je stvrtok, na mlieko pri zaspavani si sice vzdy spomenie, ale uz vobec nepyta - povie len, ze je pokazene. A ja si k nej lahnem, kym nezaspi. Tuto noc raz plakala, ked sa prebudila, ale ani nie ze by pytala mliecko, asi sa len nevedela ulozit.
Takze skus, uvidis, mozno budes fakt prekvapena, ja som z toho stale v soku, cakala som vsetko mozne len nie ze to pojde tak hladko. Pri nej by som nikdy nepovedala, ze ju odstavim bez placu a hysterickych scen a stalo sa 😉

lucustek
2. máj 2009

tak ja mam doma tiez takeho maleho maniaka...cez den ho nekojim uz vobec iba ked nechce papat a je uz aj velmi unaveny tak mu dam trosku cicnut ale to je tak dvakrat do tyzdna ..alebo ked sme vonku a nemam so sebou nic na jedenie tak si len cicne...vecer mu davam umele mlieko ale v noci sa stale budi..ked sa zobudi len 3krat tak je to super noc...niekedy vstava aj kazdu pol hodinu ..prisaje sa k prsniku a v sekunde spi...

sammy paci sa mi to s tym citronom asi to vyskusam na mojho maleho ci to nezaberie...

ollako
2. máj 2009

Ahojte baby , ja sice este neuvazujem o odstaveni, ale neviem ako moje dieta naucit bez prsnika zaspat a v noci spat... ako teda nahradit prsnik za iny uspavaci prostriedok, cumlik odmieta od narodenia, ked mu ho dam namiesto prsnika straasne reve 😲 , nie som presvedcena, ze metoda nechat plakat, je ta najspravnejsia,aj ked som to par krat skusila, zlyhala som 🤐... keby mu aspon stacilo, ze lezi pri mne a ho hladim po chrbtaiku, spievam ,alebo neviem co, ale nie on potrebuje prsnik...ked zaspava cez den, neberiem to tak tragicky, lebo (musim si zaklopat) zaspinka behom chvilky a konecne vie spinkat dlhsie ako pol hodinu , hodinu 🙂 , ale v noci to je horsie, ked zaspi, spinka do polnoci celkom v pohode, ale potom je to straasne.. preberie sa dam teda prsnik, no ked mu ho vyberiem v momente je hore a dozaduje sa ho, proste nebudi sa castejsie, ale on na nom spi v kuse, ked mu vypadne, hned mrnci, proste ma ho namiesto cumlika a to je uz neunosne 🙄 bradavky a dvorce mam v katastrofalnom stave...kozicka sa mi supe ako ked sa spalite na slniecku a bolia ma .... boli ma aj chrbat, co stale lezim tak aby som aspon polospala a malemu prsnik nevypadol, je to strasne unavne a toto si fakt uzit neviem a neberiem to ako nieco krasne medzi mojim synom a mnou... kojenie si uzivam, ked naozaj papa
prosim viete mi poradit, ako ho odnaucit spavat takto na prsniku?...zachvilu pridem o chrbat 😒 je to fakt neunosne , som nevyspata a potom nervozna, co samozrejme drobec citi a aj on je potom samozrejme nervoznejsi 😒

fifinna
3. máj 2009

ollako, podla mna je maly este dost maly, aby pristupil bez placu na inu metodu, ako zaspat a spat bez prsnika. Aby si sa nezblaznila, musis to spravit aj s placom. Ja som mala to iste. Do pol noci to bolo celkom OK a po pol noci musel mat maly prsnik v ustach. Ja som to vydrzala , kym nemal maly rok, az potom som isla na postupne odnaucanie. Bolo tam troska placu, prve tri dni, ale neskôr si zvykol a dokonca sam si zacal znizovat nocne kojenia. Tak je to na tebe. Ale ked sa rozhodnes, nesmies polavit, lebo maly to vyciti a zneuzije to. 😉

pinco
7. jún 2009

Ahojte, ja by som malú tiež chcela naučiť večer zaspať bez prsníka 😒 Lenže nechce sa mi nechať ani uhojdať, cumeľ ani fľašu nechce a je už vo veku, kedy sa sama postaví v postieľke a plače. Skúšala som si s ňou ľahnúť do manželských postelí a hladkať ju, ale ona sa dá hneď na štyri a cestuje po posteliach, potom sa chytí svojej a stojí, alebo sa vrhá na vankúš (na 5 sekúnd si položí hlavu ako keby išla hajať a potom zasa pokračuje v lození) 😖 Keď si ja k nej ľahnem, tak ma buď kmáše za vlasy, alebo škriabe po tvári a s otvorenými ústami sa na mňa vrhá ako malá šelma 😀 takže tadiaľ cesta nevedie. Bojím sa ju nechať len tak stáť v postieľke, aby sa neudrela a neviem si predstaviť, že by tam zaspala keď si nechce ani ľahnúť. Možno mi poviete, že je ešte malá, ale môj vnútorný pocit je už taký, že takto to predsa byť nemôže. Kojenie nie je predsa o uspávaní a to že ju nechcem takto uspávať predsa neznamená, že ju neľúbim a nemôžem jej svoju lásku prejaviť aj inak ako ponúkať prsník...

fifinna
7. jún 2009

pinco, môj to tusim pochopil az v 17 mesiacoch, ze sa da zaspat aj bez prsnika v ustach. 😝 Takze prajem, aby vam to vyslo skôr. 😉

kisska
7. jún 2009

pinco nas maly robi presne to iste, ked si ho vezmem k sebe do postele (ked sa ho obcas snazim prehovorit, ze by mohol este chvilku spinkat), ale beznadejne... este horsie je, ked spime mimo domu... to sa nevyspime vobec, lebo dokaze lozit aj par hodin v kuse, aj ked uz napoly spinka...
Ked som zacala maleho oducat od vecerneho kojenia (zaspaval na prsniku a pri prekladani do postielky sa zobudil...)tesne pred spanim, tak som ho brala do nasho kojacieho kresla, do rovnakej polohy ako pri kojeni, ale do ust som mu dala cumlik... ten tahal len chvilu, kym zistil, ze netecie, ale maminka tam stale je, hladka ho, rozprava mu ako velmi ho lubka... a tak sa ukludnil az sa nechal ulozit do postielky a s stale s tym istym dudlom v ustach zaspal (po chvili mu aj tak vypadol a celu noc spi bez neho). Neskor zacal mojkanie skracovat, az nakoniec si hned ukazuje na postielku a ide spinkat ako velky chlap... len mama by sa este vecer s nim mojkala 😅
Viem, ze to nemusi pomahat pri kazdom dietatku, ale skus dodrzat vecerny ritual ako ked kojis, ale naozaj dat doraz len na tulenie sa, pritulenie babenka, upokojenie hlasom.
Nocne kojenia sa nam podarilo odburat v priebehu par dni, ked som mu zakazdym najprv ponukla vodu, ked to bolo "len tak", tak kvoli vode sa mu neoplatilo vstavat a ked bol naozaj hladny, tak mu voda nestacila, ale aspon sme sa dostali zo vstavania kazdu hodinu na 2-3 naozajstne papania. drzim palce a prajem vela trpezlivosti 😉