Ako napraviť zlé spacie návyky u 4 mesačného bábätka?

casy30
14. nov 2008

Dievčatá, mám 3 a pol mesačného chlapčeka, ktorý mi prvý mesiac krásne zaspával sám v postielke ale potom sa to nejako pokazilo, takze dnes zaspávame tak, že pohopkáme na fitlopte, prenesieme do veľkej postele, samozrejme aj so mnou, ked zaspinka, nenapadne sa vytratím a po hodinke prenesiem do postielky, kde potom pekne pokračuje v spinkani. absolutne nie je možné dať ho hned do postielky...dá sa to nejako opraviť? nie som veľkým zástancom vyplakávania u takto malých babatiek...portaďte mi prosím....neviem si predstaviť, že budeme takto zaspávať ešte 2 roky...p.s. tento rituál absolvujeme aj po každom nočnom kojeni....už som z toho dosť ustatá....ďakujem za každú vzácnu radu. 🙂

macaeliska
21. nov 2008

no vďaka. Dnes som zahájil natieranie ďasienok babydentom. Dúfam, že to pomôže a v noci bude pekne spinkať. Tiež som jej vypustila ten večerný spánok, tak uvidím čo a ako. Mne to vstávanie ku nej moc nevadí, len keby aspoň v noci nekecala a spala. Kľudne k nej budem vstávať každé 2 hodiny.(no vydržím to tak týždeň) 😀 😀 . Ale ďakujem, za rady. Naozaj si to cením.

staxa
21. nov 2008

ahojte mamicky a co poradite mne, mam 4,5 mesacneho chrustika a prekonal 2 tyzdnove prechladnutie, ktore sa pretahovalo a skoncilo horuckami. teraz je uz o.k. ale prehodil sa mu pocas choroby rezim. cez den mi spi stale a papa normalne ale vecer sa budi kazde 2 hod. a nie zaspat. mozno su to este sopliky ale pred chorobou mi spal doobeda 1hod. poobede 2 hod a prespal noc do 5:00 bez mrknutia. a teraz toto. uz som tak unavena ako ked som prisla z nemocnice 😝 .

poradte mi ako ho dostat do rezimu pred chorobou?
dakujem.
s.

annag
21. nov 2008

casy30 😉 , presne tak, čím bábo cez deň viac vystrája a ochudobňuje sa o spánok, tým horšie spí aj v noci. Ono je v noci unavené a len nedokáže zaspať. Aj keď vyzerá, že je naspaté a celú noc rozpráva a hrá sa, tak je to zdanie. Únava sa neprejavuje len plačom, niekedy je to naopak - bábo je až príliš aktívne, neposlušné ...To je ako u starších škôlkárov, tí tiež spánok potrebujú a aj keď sa im nechce po obede spávať, nakoniec sú po spaní oddýchnutí, spokojnejší, nie sú agresívni a podráždení.

fifinna
21. nov 2008

staxa, musis ho cez den zabavat, aby tolko nespal. Inak sa to neda napravit. Nemusis hned skocit na taky rezim aky si mala. Zacni postupne, kazdy den ho udrzuj bdeleho dlhsie a dlhsie...

macaeliska
21. nov 2008

staxa, to iste mame my. Doteraz vsetko o.k. a zrazu otocka o 180 stupnov. Ale neboj, ja sa nevzdavam nadeje, ze sa to vsetko vrati do starych kolaji.

macaeliska
22. nov 2008

no kocky, asi sa stal zazrak. Eliska dnes spala ako obvykle, s vynimkou jedneho budenia. Tak dufam, ze to nezakriknem.

bubinko83
22. nov 2008

macaeliska ,no tomu by som ani moc neverila,že sa to vrati do starych kolaji 😀 😀 😀 My mame to iste a Anicka.G ma velmi nepotešila.Vraj je normalne ,že dieta zle v tomto obdobi spava aj to ,že si pyta viac papat.Takže musime mat pevne nervy 😉

krasulka
22. nov 2008

Ahojte, nechcete si dat niekto nakreslit portret podla fotky? VIac info IP 🙂

saska.t
22. nov 2008

maca - hned si zatukaj na hlavu alebo drevo lebo sa opät nevyspis, ja som akurat vcera citala o spani a lutovala som vas ze deticky zle spinkaju a chvalabohu moja je zlatucka, no a co sa nestalo? Bola som hore 4 x skoro ma slak trafil a este sa chcela aj o 4 rano rozpravat !!! 😀
Tak dufam ze dnes to bude ok ... tuki tuk 🙂

bubinko83
22. nov 2008

saska,aj moj sa chcel v noci rozpravat okolo tretej ..............baaaaaaaaaaječne to vymyslel 😀

macaeliska
22. nov 2008

no kočky, dnes to asi s tým spaním nebude asi veľká sláva. za celý deň toho moc nenaspala. Dokopy možno 2,5 hodinky. Tak neviem, ale radšej budem utekať si tiež ľahnúť, pretože o chvíľu možno bude vstávať. Nenasťahujeme sa všetky maminy na chvíľu k sebe? My si pospíme a deťúrence nech debatujú?

annag
22. nov 2008

ja len na okraj - z profilov diskutujúcich mamičiek vyplýva, že problém so spaním a režimom riešia v drvivej väčšine mamičky s jedným dieťatkom, myslím, že je to tým, že viacnásobné mamičky vedia, že najlepším riešením spánku bábetiek do trištvrte roka - roka je čas. Staršie bábetká samé začnú spávať dobre. A dovtedy je to viac o trápení a stresovaní seba i bábetka než o dlhodobom pokojnom spávaní. Napriek tomu Vám všetkým prajem, aby spinkali čo najskôr podľa Vašich predstáv. 😉 🙂

stvura
28. nov 2008

Babulky, viem ze sa to tu uz urcite dakde pisalo, neviem to vsak najst. Chcem vas poprosit o radu a mozno mate s tym i skusenosti.
Maly momentalne spi s nami v posteli, spi velmi dobre od tej deviatej do siestej rana s malymi prestavkami {ked ukonci stvrty mesiac chceme zacat so spanim v postielke a naucit ho spat}, v poslednej dobe vsak spi len s prsom v puse a nie a nie sa odcucnut. Neustale je prisaty, cast s toho pije a cast nie. Ak pije tak po case ho musime nechat odgrgnut, lebo inac nezaspi, no akonahle ho zdvihneme, hned protestuje ze sme ho "odthrli" od jeho prska...
Je to velmi narocne, ja spim velmi zle, lebo striedam prsia a jednak mu drzim hlavku aby ju mal vyssie a mal lahsie prehlanie. Bradavky mam strasne cervene...
Apropo, maly nema cumel a premyslame ci mu nejdu zuby {nema horucku}, lebo slale slinta a ma ruky v ustach...

fifinna
28. nov 2008

stvura, takze kolko ti spi cez den ? Ak nemas zavedeny denny rezim spanku, tak si ho zaved aby spal tri krat. A pred vecernym spanim nech je najmenej dve hod. hore. Ked ho budes ukladat spat, tak ho nakoj z obidvoch prsnikov , nechaj grgnut, ked potrebuje a uloz spat. Samozrejme sa ti prebere, ale ti mu uz cici nedaj. Ja nie som zastanca toho nechat dieta plakat, nemam na to nervy, ale ja som to robila tak, ze sme si ho s manzelom striedali na rukach. Ani môj nevedel zaspat bez cici v ustach ( ani nevie ), tak vydrzal byt hore hodinu a pol, kym som mu nedala znova cici. Potom bol uz taky unaveny, ze ked som mu vybrala cici z ust, nevladal protestovat. Dalej, nechapem preco podopieras hlavu, ja to nerobim, ved na rovnom sa mu musi dat prehltat, jasne ze si z toho unavena. Ak sa ti cez den moc neprespava, tak by mal byt v noci na tolko unaveny, ze by nemal vladat bojovat o cici v ustach. Skus si to spravit v noci tak, ze mu skôr ako po dvoch hodinach nedas. Bude to zo zaciatku tazke, ale cim skor tym lepsie. Ak si si ista , ze mu idu zubky, natri mu dasna gelom.

stvura
28. nov 2008

Cez den spi doobeda 3-3.5 hodiny vonku v kocari {ja ho kocarujem a obieham sidlisko}, potom ma dvoj, trojhodinovu prestavku a spi dve hodiny bud vonku alebo doma po kojeni. Od tej piatej - siestej je az do osmej kedy ide spat hore s tym ze velmi casto kojime, lebo by uz protestoval.
Ono kedze som pred par dnami prekonala laktacnu krizu si zvykol byt velmi casto v noci kojeny.
Hlavu drzim preto, lebo inac mu ostane vsetko v hrdle a stravim hodinu jeho natriasanim aby to vygrckal, lebo inac sipi a vadi mu to.
On ti dokaze v noci bojovat i do polnoci - uz sme to odskusali. 😀

jovan
28. nov 2008

Baby poradte aj mne,som zufala, moj trojmesacny syn spinka krasne v postielke celu noc , kojime sa raz o tretej, cez den spal doteraz v kociku vonku doobedu 2hod a poobede tiez tak, medzitym niekedy este aj doma. Doma cez den vydzi spat pol hodinu a to tak ze zaspava maximalne unaveny a po pol hodke tvrdeho spanku je sviezi ako rybicka. Problem je vto ze s tymi polhodkami zacal aj vonku. Zaspi ked ideme na prechadzku a po pol hodine rev nenormalny musime utekat domov a uz je akoze vyspaty, co robim zle, preco mi place v kociku, pomoc, takto sa nikde nedostanem, preco mi zrazu nechce spat v kociku?Nie je mu zima ani teplo, lebo som skusala vselico, proste ma polhodinove tvrde spanky a ked prejde presne polhodina rev, to je jedno ci v autesedacke v aute, ci v kociku, ci v postielke, ci v lehatku. Ako to mam zmenit, aby sa raz vyspal poriadne doobedu raz poobede?

miriamkac
28. nov 2008

jovan 3 mesacnemu babatku nestaci spat dvakrat za den.....aspon trikrat.... 😉 niektore spia menej a castejsie...dvakrat za den ti zacne hajkat cca od pol roka.....mozno aj neskor.... 😉
Cez den by to ani tak nemalo vadit, hlavne, zi ti hajka v noci 😉 ...neprestavaj ho pravidelne ukladat na spanok a pravidelne s nim chodit von (budes musiet na kratsie 😒 )....a uvidis on sa nauci kedy ma spinkat .... 😉 drzim palce...

fifinna
28. nov 2008

jovan, asi uz nepotrebuje tolko spat. Ked nechce, tak ho nedonutis. A place preto, lebo nevie co ma robit, ked nespi. Toto je najhorsie obdobie, este nesedi, aby sa mohol kukat von z kocara, a len tak lezat a nic nevidiet ho nebavi. Ked snim rada chodis po vonku, tak chod do obeda az ked je poriadne unaveny, doma ho nedaj spat vôbec a po obede chod znova az ked je poriadne unaveny.

stvura, preco si stvura ? no mas to tazke. Maly je tvrdohlavy. Daj si pod maleho pri kojeni poskladany uterak, alebo malu deku. Poskladaj si ju tak, nech je pod hlavickou vyvysena. Alebo si na posteli podloz pod nozicky nejake knizky, nech mate postel z vrchnej strany vyvysenu. Nieco vymysli, aby si nemusela tie ruky podkladat. Musis mu ten cicik z ust skusat stale vyberat, aj ked len po troskach, nech si odvyka.

jovan
28. nov 2008

No dokelu, presne to ma stve, doteraz sme si s babatkom super rozumeli a teraz som nervozna z toho ze neviem co chce, tak ako vy ste mi poradili jedna tak a druha naopak. Dnessom ho rano poriadne unavila, neulozila som ho uz doma az ked bol cas ist von a aj tak sa mi vonku po polhodke zobudila nevedel co som sebou. Od malicka kladiem pritom doraz na pravidelnost, takze uz 3mesiace den co den sme vyrazali v presnu hodinu von, myslela som ze je na to nauceny a preto nechapem kde je zrozu problem, ja faktneviem, ale niekde som citala ze 3mesacnym sa tvoria spankove navyky, ze kedy ma mat tvrdy a kedy len taky polospanok, tak si to fakt bude kriticke obdobie. Mam vanicku s polohovanim chrbatika, tak ked bolo zle som ho trochu zdvihla, akoby pozeral po svete a bez kriku zaspal, ale teraz nefunguje ani to, cajik v tej zime pri sebe nemam a vlastne ani mu cajik este nedavam a vybrat z kociara ho nechcem ani za svet tak co mi ostava faktť len utekat domov?

fifinna
28. nov 2008

jovan, no radime ti kazda z vlastnej skusenosti a tu je dôkaz, ze kazde dieta je ine a potrebuje nieco insie. Mozno je maly uz az moc unaveny a preto zle spi. Skus snim ist teda von skôr. Ale ten plac v kocari asi nevyriesis. Ja som maleho nechala revat, vsetci sa pristavovali a pytali sa co mu je a ja im na to, no co ? nechce byt v kocari. Tiez som bola tvrdohlava a nechcela som ho vybrat. Nakoniec som ho aj tak zacala vyberat, ked to inak neslo. On mi do teraz nechce byt v kocari. Kolko krat mame kocar ako doplnok. Ale viem, ze niesom jedina.

jovan
28. nov 2008

Tak vdaka, ja by som ho tiez nechala vyravat, vsetcisa obzeraju, ale sak co deti aj placu, lenze v tejto zime?bojim sa ze sa nadycha toho studeneho vzduchu a vobec po desatminutovom reve je spoteny jak mys. To mi je ale zahada, mam desatrocneho syna a on mi robil presne to iste, v troch mesiacoch akoby utalo a spal vonku maximalne pol hodinu. Tentoraz som sa vytesovala ako krasne vonku spi, pre mna boli tie prechadzky relax, aj ked som bola uchodena k smrti, ale babatko spalo a ja som mala cas na svoje myslienky. Tak prave preto sa pytam inych ludi, ze kde robim chybu, alebo taka nahoda, ked aj starsi mi to robil? Takze dnes vstal o pol osmej vonku spal pol hodku doma okolo jednej uz odkvecol a spal 40min a som zveda co za prekvapenie bude poobede o pol stvrtej vyrazame v tradicnom case von, takze zatial vam dakujem, uvidime co bude

stvura
28. nov 2008

JOvan...aj mi sme dakedy utekavali z prechadzok, no potom som to vyriesila klokankou. Supla som ho ako plakal tam, chvilku plackal, potom prestal a zaspal. Nenapadne som ho potom prehupla do kocarika a bolo {toto sa zopakovalo niekedy i 5x na prechadzke, treba mat pevne nervy}. Tiez som v lete chodila viac v klokanke ako v kocariku. Neboj, on si na to zvykne.
PS: aj teraz mam v kocari pre istotu klokanku aby som ho v pripade nudze vybrala.

jovan
28. nov 2008

No baby, totalne blby den, mala som snahu vynechat domace polhodinove spanie, ze bude unave a bude vonku spat, a prd. Poobede opat plakal ale dal sa utisit aj ked spal nepokojne vzdy sa po desiatich minutach prebudil a trochu si poplakal ale vydrzali sme vontak ako som chcela hodinu a pol. Cez den som nic nestihla, kedze som sa musela jej venovat, kedze nebolo ziadne domace spanie, jojoj

adriana84
29. nov 2008

heppu prepac,ale neda mi nereagovat,ako si mohla nechat vyplakat 2 tyzdnove babatko?????? 😕 😕 😠 pride mi to az neludske...inac,tie metody sa absolutne neodporucaju pre taketo male deticky...som rada,ze ti to prinieslo ovocie,len dufam,ze z toho chuda male nebude mat traumy 😒 ☹

zuza.m
29. nov 2008

jovan asi už nema rad kočiar to niekedy byva.moj nema rad prezmenu postielku a vnej nevie zaspat. 😅
inak nemože to byt tym že ho maš naoblekaneho plus fusak alebo deka neviem čo davaš a on sa nemože hybat?
teras cez zimu tam tie detičky naozaj nemaju vela miesta a všimla som si aj na mojom že sa chcel polohovat a nemohol tak spustil.
inak aj moj plakaval ako bol maličky a prešlo ho to.
ja mam taky čo sa fakt fajnovo hojda.dam ho na zadne kolesa a preskakujem z jedneho kolesa na druhe (mam tam pružiny )tak že ho vyslovene uhojdam. 😀

jovan
29. nov 2008

Ozaj a co sa tyka noci, my sme este ani jednu noc neboli viac ako raz hore, aj ked sa niekedy preberie, tak mam odskusane, ze mu nedavam hned jest, ale zmenim mu polohu a on krasne zaspi dalej. Podla mna nie vzdy ked dieta zamrnci to sa tyka aj dna treba kojit, ved oni placu aj pre ine dovody, nie len od hladu, napr. ked babtka tlaci prepapane brusko place, mi mu dame este jest tak dlhy spanok nedocielime. Ide o to, len sa snazit napasovat na jeho nôtu a kedze nevie rozpravat, tak to nie vzdy ide.Tak vela spanku v noci, ja budem skusat dalej co mu nevyhovuje v tom kociku, teda aby som bola presna, ako som pisala tu nejde o len o kocik, takze tym ze je tam natrepany to nebude, hocikde kde spi cez den spi pol hodinu, takze to ostava pre mna zahadou

nobave
1. dec 2008

Vopred sa ospravedlňujem ak to tu už je - link na túto super knihu - nechce sa mi čítať všetky príspevky ale toto na základe vlastnej skúsenosti odporúčam:
Presne toto rieši táto kniha - zlé uspávacie návyky - ja som sama fakt totálny príklad
Dievčence - všetkým ktoré majú problém s detičkami v tom, že sú často hore, veľmi problematicky zaspávajú, nechcú spať v postieľke a pod. odporúčam knihu
K a ž d é d i e ť a s a v i e n a u č i ť s p a ť
dám link - je stiahnutá na internete http://www.subory.sk/download/172231/Spanok.pdf#
Pozor ja už mám ročného a až teraz som to riešila - tak vy čo máte mladšie aby ste sa vyvarovali - Začiatkom minulého týždňa som už bola zúfalá, kojila som cez noc 3 - 6 krát - malý spal so mnou na manželskej posteli - muž v obývačke, uspávali sme cez pol hodinu - ja kojením, prípadne som si ho dávala na seba, keď som vytiahla prso - reval ako siréna - muž na rukách - no katastrofa - už som si povedala že musím niečo robiť a to aj soplil a kašlal
Túto knihu som si stiahla vo štvrtok a f u n g u j e t o!! 🙂 🙂
Je tam p r e s n ý p o s t u p - totálne som ho dodržiavala a už mám výsledok - malý včera prespal celú noc bez jediného zobudenia , zaspáva sám v postieľke - včera večer aj dnes to trvalo do 10 minút !!!!
Začala som okamžite vo štvrtok večer a tie prvé tri dni boli uplakané až strach - cez deň v piatok som ho vôbec neuspala ale večer zaspal skoro okamžite už v prvú noc bol hore iba 2 x a to všetko bez k o j e n i a !!!! Už to nám s mužom ukázalo že ideme správnym smerom
Je tam aj kapitola venovaná ako naučiť na postieľku
Skutočne vrelo odporúčam - konečne spíme s mužom normálne spolu v spálni a malý v postieľke !!!!! 😎 😎

jana87
2. dec 2008

Dievcata, ja som nedavno pisala, ze uspavam maleho na rukach a hopsam n fitlopte a vobec mi to nevadi. Lenze... Nasho Davidka uz omrzel aj tento styl uspavania, strasne vrieska a kruti sa tak, ze ho neviem poriadne udrzat. Robieva to hlavne vecer a noci tiez zacali byt zaujimave. Kazde 2 hodiny sa budi, neviem, ci je urcite hladny, ale vzdy mu dam prsnik, kedze uspat ho neviem bez toho, aby som ho nakojila. No a medzitym som samozrejme hore, pretoze obcas mu treba vratit dudlik do pusy, a tak som kazdu hodinu hore a zacinam byt z toho dost unavena. Nedavno papal 2x za noc, teraz to je aj 4x. Moze to byt tym, ze ho zacinaju trapit zubky? Lebo ked mu natriem dasienka zubnym gelom, tak zaspi asi za 10 min. (samozrejme len na rukach). Toto robil asi pred 2 tyzdnami, potom bol chvilu pokoj, ale vcera a dnes je to opät katastrofalne. Ja ho nedokazem nechat vrieskat v postielke, on sa totiz vydrzi jedovat strasne dlho a to sa neda pocuvat.

Nobave, tu knihu pozna asi kazda mamicka, ale niektore z nas to nedokazu a ja patrim medzi ne ☹ .

fifinna
2. dec 2008

jani, tie zubky az väcsinou okolo siesteho mesiaca. Ale ak su to zubky, tak ked sa prerezu, mal by sa vratit do normalu. Az o polrocnych detoch sa hovori, ze by mali vydrzat celu noc bez jedenia, takze tvoj maly môze byt hladny, ked sa budi. No, mas to to iste co ja, akurat, ze my nemame dudel, tak aspon nemusim dudel este v noci nahanat, ale zase mas vyhodu, ked mu vecer zacnes davat kasicky a budes si ista , ze neni hladny a ak on naozaj nebude hladny, tak sa uspokoji aj tym, ze mu das len dudel. Ale na to si este samozrejme aspon do toho pol roka pockas, takze zatial vydrz. A tebe vecer nezaspi na prsniku ? Ale asi to budu tie zubky, ked tak place.

jana87
2. dec 2008

Ahoj fifinna, ked maleho okupeme, idem ho nakojit, ale bohuzial nezaspi hned. Vzdy to tak bolo, ze chvilu sme sa este trosku pobavili, unavil sa a pekne som ho uspala. No ale teraz je to hrôza, ked ho idem uspavat, tak tomu predchadza hrozny plac. Potom uz mu dam ten gel a on sa hned upokoji a zaspi. Ale vcera ani to nepomohlo, isla som ho este raz nakojit a zaspal pri prsniku, ale to uz bol riadne unaveny a vyplakany. Tak neviem si predstavit, ze by som ho mala nechavat plakat v postielke podla tej knizky 😒 , ako tu niektore maminy radia.