Ako naučiť 8 mesačné dieťa dlhšie spať?

lucijja
24. nov 2009

ahojte maminy, ktore ste nevyspate. 🙂 Aj vase babatka vstavaju tak zavcas rana ako nasa Ema? Chodi spat pravidelne medzi pol osmou - osmou, potom je dvakrat v noci hore na mliecko a pred siestou sa zobudi a uz nespi... 😖 Neviem, ako ju mam naucit dlhsie spavat. mate niekto skusenost, ze by vam babatko vstavalo takto zavcasu a potom sa "prestelovalo" 😀 a zacalo spavat dlhsie? Mame skoro osem mesiacov...

kristinka4m
24. nov 2009

Ahoj.Tak to som zvedava na odpovede 🙂 .My sme spavali ešte za starého času od 19:00 do 8:30 až 9:00, ale ako sa zmenil čas tak chodime spinkat o 19 a vstávame medzi 6-7 rano.A čím neskor ide spat tým skor ráno vstáva ☹ , ale zato cez den spáva aj 3x po hodinke 🙂

belanka
24. nov 2009

moja má 4,5 roka a teším sa,keď náhodou vydrží do pol siedmej.kedysi vstávala pred piatou ☹ .a nepomáhalo nič.medzitým bola hore asi 5x.mladšia je lepšia.niekedy vydrží do pol šiestej a hore je len 3x.takže ak ťa to poteší,nie si na tom najhoršie 😀

kadlecova.misa
24. nov 2009

ahoj..neboj, je nás víc. 😝 ..naše malá včera usnula až v 21hod, ve 2 do 4 hod v noci vzhuru a vyjímečně spala do pul 8..rekord. Jinak vstává kolem 6, pul 7 a už taky neusne. 😝 ...jo a v noci se budí po 2 hod.takže horor. 😀

cestovatelkaandrea
24. nov 2009

lucijja aj nas vstava okolo 6hod. niekedy uz o 5 hod. po mliecku potom este niekedy zaspi, ale niekedy trarara z postele dole a podme sa hrat. ale teraz je to uz lepsie. ked bol tak malicky, tak nechcel ani v posetielke ostat, hned chcel ist prec a hrat sa 🙂

veronikapp
24. nov 2009

nase chodia spat okolo 19.30 a rano sa mladsia budi okolo 7.00 a uz nezaspi. A ak nahodou spi dlhsie tak starsia to isti. Pravidelne kazde rano okolo tej 7.00 pocut zo zachoda maaaamiiiii kaaakaaalaaaa soooom!!!!!!

evitkamalicka
24. nov 2009

nas chodi spat o 18-18:30 a spinka do 6:30 mne sa to nezda ze skoro vstava, podla mna je to tak akurat, ja aj tak neviem dlho spat

jasminet
24. nov 2009

nasa tiez chodi spavat okolo 18:00 a vstava medzi 5:30-6:00 (medzitym 1-3x mlieko) - mne sa to zda skoro, ale hlavne vtedy ked ja ponocujem 😀
ale myslim, ze sa dockame dlhsieho spanku babatiek - my sme s bratom tiez o siestej vstavali, ze mamiii kakavkoooo a ked bolo treba ist do skolky, tak ani za svet sme nevstali 😀 😀 😀

evitkamalicka
24. nov 2009

moj maly prespi celu noc uz od 4 mesiacov, na papanie sa v noci nebudi

vinifera
24. nov 2009

Môj malý chodieva spávať medzi 23 hod až 1 hodinou v noci. Skôr ako o 23 hod nezaspí. Tradične o polnoci. Vstáva o 8 mej ráno. Takže môžte byť radi, že vám chodia spávať o 19 hod. To nehovorím, že vnoci minimálne 3 x vstávame na kojenie.

vinifera
24. nov 2009

Keď tak rátam tak vaše deti spávajú v priemere 12 hod za noc. My nespíme dlhšie ako 8!!!

bibi78
24. nov 2009

vinifera, prave to som chcela napisat. mne to nepride, ze by deticky malo spinkali. moj maly ma este len 3 mesiace - presne dnes 😉 - a spat chodi okolo 22-23 h a hore je okolo 8.30 s 1, niekedy 2 prestavkami na mliecko (niekedy okolo polnoci a takmer pravidelne o 5-6 rano) a cez den nespi viac ako 2-3 hodinky.

jasminet, sa divis, ze tak "skoro", ked uz o 6 vecer 😲 spi? 😀

nana77
24. nov 2009

ahojte,
prispejem aj ja svojou troskou - moji mali chodievaju spat medzi 19.30-20.00 a starsi pravidelne vstava o 5.00 (na minutu presne!) a uz nezaspi. mladsi vacsinou potiahne este hodinku, dve. podla toho, ci ho starsi stihol zobudit, alebo nie. a nespravim s tym nic, nebudi sa na hlad (ked mu rano dam mlieko, tak ho vypije, ked mu ho nedam tak nepyta), nebudi sa, ze by sa bal alebo neviem co, proste nebudi sa s placom, ale preto,lebo on je skratka vyspaty, culy, ma den a chce sa hrat 🙂 . a ja to nejako neriesim, myslim si, ze sa to spravi, ked budu starsi. ved su este mali, no nie?

certica
24. nov 2009

lucija,
vzhladom k tomu, ze kazde jedno dite je absolut individum, moc toho asi nenastelujes 😀 . inac si myslim, ze 8 mes. babo pokial zaspava v takych prijemnych vecernych hodinach a vstava o 6h, je to uplne v poho. ma narok, nie? 😀 predpokladam, ze cez den ma este nejake tie dva spanky. ak nie, potom mas "narok" ty, aby potiahla dlhsie 😀 😉

ja mam 19 mes. a v noci sa budi 5-6x 😀 , ale inak vstava za nomalnych okolnosti celkom slusne - okolo 6.40h, vecer zhruba 20-20.30

jasminet
24. nov 2009

bibi - vsak som napisala, ze sa mi to zda byt skoro ked ja ponocujem. 😀
povodne chodila spat o desiatej vecer, postupne sa dopracovala k tej siestej (ani neviem ako). ale cez den ma max 3 polhodinove spanky a aj za tie som vdacna.

bosoriak
24. nov 2009

Moja mlada zaspava okolo 20:00 a tiez som rada, ak potiahne az do 6:00. Vacsinou je o 5:30 hore, cula ako rybicka a vydrzi byt hore az do 10-11, takze jej to asi staci. Mne teda nie, ale mna sa nikto nepyta 🙂

rimmel
24. nov 2009

moj maly i ked sa v noci budi musim ho pochvalit ide spat o 19.00 a vstava okolo 7.00 🙂

manika77
24. nov 2009

moj maly ide spat o osmej a uz o jednej je vyspaty a zaspi potom okolo stvrtej a spi do pol siedmej

belanka
24. nov 2009

trochu pomimo,ale veronikapp pri tom mami kakala som sa musím zasmiať.to akoby som počula svoju ratolesť.vždy to vie celý barák 😀

germik
24. nov 2009

tiež si myslím,že vám babatka krásne v noci spinkajú - až teda na výnimky /vinifera 😀 / My zaspavame tak pred osmou večer a budíme sa tak pred 7hod ráno. Ani ma nenapadlo,že malo spí,ja všade malu vychvalujem ako mi krásne spinká.. Zlepšilo sa to vtedy,ked sme obmedzili na radu doktorky denný spánok

hoogy
24. nov 2009

no nas maly ide spat tak asi pred 8 vacsinou kedze poobede uz od 3-4 nespi tak hned zalomi. zvacsa sa uz nebudi za co som nesmierne vdacna,ale zato rano o 5 pravidelne je hore. este,ze mam obetaveho muza a o 8 sa menime 🙂 keby potiahol do 7 tak som stastna ako blcha a viac nepotrebujem. 😀

veronikapp
24. nov 2009

hoogy nasa tiez najprv vstavala o 5 rano, tak som si ju vzdy vzala k sebe do postele, nakojila, prebalila, dala cumlik a spali dalej- sice obcas protestovala ale zvykla si. Teraz sa tiez budi ale tak okolo 1-2 v noci, naje sa a spi do 7hod.

lucijja
autor
24. nov 2009

joooj, baby, niektore to mate fakt vesele... 😀 A niektorym ticho zavidim. 🙂 Ale co narobime? Ved aj ja som si uz pomaly na to zvykla...len je ten den potom taky dlhy...Moja mala si vstane pred siestou alebo o sietej a o osmej ide zase do postele frajerka... 😀 A spi tak hodinku max. A poobede spi este 1-1,5 hodiny.

rimmel
24. nov 2009

no teda ked tak pozeram neviem ci mi moj nespi priliz 😕 12 hod v noci plus 2-3 cez den?? ako nestazujem si ale aj tak....uz neni malinkyyyy

vinifera
24. nov 2009

Rimmel ja všade čítam, že novorodenec veľa spí. No ale tento môj takto spí/nespí od narodenia. Ako novorodenec chodieval spávať dokonca o 1 ráno. A z denneého spánku nemám čo ukrojiť. Doobeda 1,5 hod poobede 30 min. Jemu to nechýba a mna sa na názor nikto nepýta 😀 ako už poznamenal aj bosoriak 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adka.baby
24. nov 2009

Ahoj vinifera, ufff ked som si prečitala tvoj urivok, tak som ostala v šoku. To si s ním tak dlho hore aj ty? Bože to strašne malinko spinkáá 😖 😖 😖 Moja malá do troch mesiacov pekne spinkala potom od 4 teho do 8 meho v noci 4-5 krat hore, stále len cicu chce ,kojim inak nezaspí strašný boj, a cez deň nespala ani sekundu, ja neviem, ako som toto mohla vydržať,moja závisť,ked som videla oddýchnuté mamičky vonku,bola nekonečná. prešla som všetkými možnými homeopatikami aj na ukľudnenie, lebo je neskutočne akčná, kričí, zjape, dlhšie ako 2 minuty nevydrží pri jednej činnosti. Po 8 mom mesiaci začala cez den lepšie hajať doobeda hod. aj poobede,ale v noci horor ide spať o 19 tej,to je už strašne zláááá od 16 tej do 19 tej bojujeme, ako o život... Nikde s nou nemôžem isť, robí cirkus v kočiari, nechcce fusak, overal, baby verte mi, ja už nevládzem.... Ráno je o 5 tej vyspatá, ťahá ma za uši, že čo si ja dovoľujem tak dlho spať.... najnovšie v noci nenormálny rev asi už zubky, ešte nemáme ale to sa nedá počuvať, čo robí, ani pri mne ani pri manželovi nehce byť, vtedy by som najradšej odišla z domu strášne daleko. 😠 😠 😠 Vinifera ako to zvládaš? ved nemôžeš byť vyspatá.Porad niečo aj mne, aby som sa nezbláznila.vdaka.

rimmel
24. nov 2009

no moje nervy adka! ☹ aspon ti niekto pomaha cez den? babicky? lebo ja by som sa asi naozaj zblaznila..

ludmilabb
24. nov 2009

adka mate to perne 😝 nasa chodi spavat okolo 20:00 a vstavame v noci pravidelne 3,4x zobudim sa na mrncanie a musime sa kojit az kym nezaspi na prsniku, rano medzi 5:30 a 7:00 sme hore ako sa jej podari ale dlhsie ani bohovi

cez den spi 3x po polhodinke, obcas si pospi aj hodinu ale to su vynimky

tiez zavidim mamickam, ktore v noci nemusia vstavat 😒

kristufka
24. nov 2009

Ahoj, tak jsem ráda, že nejsme samy, všude čtu jak mimča spí celou noc, max dvakrát se budí na kojení. Tak když se malá narodila tak do 3 měsíců nespala přes den skoro nic - max 3 hodiny to bylo peklo, pořád jen řvala únavou ale v noci spala krásně, jenže tomu je už konec. Přes den tedy taky spí stále max 3 hodiny (na třikrát) ale v noci. Chodí spát po 19 hod - kolem 6 je taky už čilá. Budí se jak s budíkem, plus mínus 10 min. No a v noci. Poprvé okolo 22 hod, pak o půlnoci a pak to pěkně jede max po hodině. Usíná taky jedině u prsu. Už nevim co s ní. Furt se takhle budit, nechápu jak může být po takový noci vyspalá a čilá 😠 Taky je tedy hodně aktivní a chvilku neposedí a nepoleží už vůbec 😀

ludmilabb
24. nov 2009

kristufka aj my napodobne a uz som si povedala, ze asi budem nutena ist spat naraz s nou aby som sa aspon trosku lepsie vyspala
nemyslim si ze sa budi na hlad, ona sa preberie a zaspat inak ako na prsniku nechce, davam jej aj cumlik ale ten jej uz nestaci ako predtym...proste sa chce ukludnit a podudkat. A ja by som taaaak chcela aby si pospinkala konecne raz aj bez tych nocnych ceremonii 😖