Ako naučiť 8 mesačné dieťa dlhšie spať?

lucijja
24. nov 2009

ahojte maminy, ktore ste nevyspate. 🙂 Aj vase babatka vstavaju tak zavcas rana ako nasa Ema? Chodi spat pravidelne medzi pol osmou - osmou, potom je dvakrat v noci hore na mliecko a pred siestou sa zobudi a uz nespi... 😖 Neviem, ako ju mam naucit dlhsie spavat. mate niekto skusenost, ze by vam babatko vstavalo takto zavcasu a potom sa "prestelovalo" 😀 a zacalo spavat dlhsie? Mame skoro osem mesiacov...

hoogy
24. nov 2009

jaj baby mate to vesele. no my sme do 2 mesiacov spali tak,ze maly zaspal len na mne a ja som aj dve hodiny sedela bez pohnutia lebo ked som ho odlozila hned bol hore.takze som cele dni travila v pyzame 😅 teraz si musim zaklopat,ze je to celkom fajn,v noci uz spi len keby nevstaval o 5. v lete to bola pohoda bolo uz svetlo,ale tato prekliata zima je hrozna.
neviem kto to uz pisal,ze babo nechce chodit von. my sme na to podobne do fusaku ho nedostanem, ako ked velmi chcem ist von tak mi niekto musi pomoct ho tam dostat a uz len cakam kedy na mna susedia zavolaju socialku tak strasne krici,ale ked uz sa vozi tak je ticho....

kristufka
24. nov 2009

Ludmilabb, my už dudlíka nemáme, sama ho okolo 5 měsíců přestala chtít, ten nám zabíral, ale jen začátkem noci, pak už stejně chtěla jen prso. Máte malou v posteli nebo spí v postýlce? Já už si jí vzala do postele, ale nezabírá to. Jenže už stejně nejsem schopná vstávat a brát a zase ukládat do postýlky. To už bych byla dávno mrtvá 🙄
Tak máme to stejný, teď ještě vykoumáme co udělat pro to aby ty naše holky spaly v kuse víc než hodinku či dvě a bude to 😀
Je fakt že já už asi dvakrát šla spát spolu s ní když už jsem fakt byla vyřízená, jenže přítel chodí domu po 21 hod (ráno odchází v 7:30) tak ho chci aspon pozdravit 😕 ale ve 22 jsem už mrtvá

momin
24. nov 2009

Ahojky holky, muzu se pridat? My vstavame vetsinou kolem 5.... Kdyz se zadari-coz je vyjimecne tak kolem 6... 😵 spi tak celych 8 mesicu.. jeste se nestalo ze by si pospal treba do 7. Jinak v noci porad jeste jednou papame....ale vstavam asi milionkrat..vetsinou je to kvuli blbemu dudliku!!!! 😠

mamutka
24. nov 2009

vinifera, mozme si ruky podat, mame doma to iste, od narodenia zaspava po polnoci, rano je hore okolo 8 a samozrejme v noci par krat kojenie.....

ani neviete ludia ako mozete byt radi, ze vam deti zaspavaju pred 20 hod. vecer, mate kopu casu na seba a domacnost, ved vstat rano o 6, 7 je v pohode, co by ste robili na mojom mieste? a jemu tak malo spanku staci, cez den to nedospava, od narodenia cez den len 2-3 krat polhodka, teraz pomaly prechadza na jeden dlhsi denny spanok....

reisi
24. nov 2009

Baby ako to tu citam neviem- neviem ci niektore nepojdete v nasich slapajach 😀 Tiez mame ranostajku, uz velku babu, co spava najdlhsie do 6-tej. Je to tak odkedy sa narodila, rano si pospat nehrozi, vstavali sme aj nadranom o 3-tej ,potom sa to posunulo na 5-tu hodinu rannu a posledny rok je to uz klop-klop, rano odbije 6 hodin a uz je hore. Vyskusali sme vsetko mozne a veru nezabera nic, ona je proste ranne vtaca, tak sme si s muzom zvykli a dufame, ze ked bude druhe babo bude spavat ako dudek. Alebo to dospime na stare kolena 😀

simounah
24. nov 2009

My máme 9 měsíců a momentálně usínává v 19hod - pak se budí na mléko ve 23.00 a 2.00 - po jídle vždy hned usne. A vstává každý den v 5 ráno + - 10 minut - jako budíček. Pak se do 7.00 hrajeme a pak teprve zase tak na hodinku usne. Přez den pak spí ještě tak 2 - 3 po 30minutách nebo hodince - jak se podaří. Ale prostě to ranní vstávání ne a ne prodloužit. I když jde spát později, stejně máme v 5 budíček ☹ . V noci mi vstávání nevadí - vypije flašu a spíme dál, ale ráno je únava a chuť na spánek největší a on má oči jak baterky a energie plno 🙂

vinifera
24. nov 2009

Adka.baby - mne nevadí, že som večer dlho hore. Akurát že keď je malý hore tak nič nespravím lebo si tu plazí hore dole a ťažko pri nom niečo robiť - ale snažím sa 🙂 Horšie je že sme vnoci min 4 x hore. A o osmej budíček. Áno som unavená. Ale už si nejak zvykám. Snažím sa nejak udržať pri živote - pomáham drahému sem tam v práci lebo on nestíha a ešte sa snažím predávať na nete. Také rozptýlenie. Snažím sa vyzerať sviežo - no ale na tvári mi poznať, že som unavená, nevyspatá 🙄
Aj teraz si plazí hore dole po spálni a najnovšie sa už snaží všade postaviť. Úsmev má od ucha k uchu. To som zasa zvedavá kedy pôjde spať.
Mamutka tak to som rada, že nie som sama. 🙂 🙂 🙂 Inak prenádherný pes 😉 (Odtial nick mamutka? Aljašský malamut? myslím, že to nie je husky)

astora
24. nov 2009

pridavam sa do klubu nase dvojicky pravidelne vstavaju skoro teraz okolo piatej siestej ako kedy ale najneskor o siedmej su hore 😝 a to neratam kolkokrat sa u nas v posteli v noci prestriedaju ked chcu pit alebo len prist k nam spat a podobne

suzanka144
24. nov 2009

My mame tiez 9 mesiacov a chodime spavat uz asi od 3mesiaca okolo 9tej ak spi poobede dlhsie tak aj o pol 10tej a spime do tej 8 dakedy do 9tej teraz pokial je tma tak spi..ale v noci sa budime tak 2-3x na mliecko dakedy zacne rozpravat zo spanku to dame cumlik a spi dalej cez den spi doobede hodinu v kociku poobede tak 3hod v postielke dakedy je uz po 2vyspaty ako kedy spinka podla toho kolko potrebuje.. ked tu citam niektore mamicky mate to fakt drsne ja si neviem predstavi byt o 5tej hore.. no moj je oproti vasim asi velky spachtos...

jankamanikova
24. nov 2009

Dievcata, moje vsetky tri deti vstavaju medzi piatou a siestou. Niekedy o pol piatej a dnes vstali o pol siestej, co povazujem za uspech 😀 . Ja vlastne uz ani nepozeram na hodinky, kedy vstavaju. A je jedno, kedy idu spat. Ci o osmej alebo o desiatej. Jednoducho su skoro hore a len cakaju, kedy sa pomrvim a uz kricia "koniec noci" 😀 . Su asi tri dni v roku, kedy vstanu o siedmej a to su naozaj Vianoce 😉 .
Niekedy, ked tak skoro rano vstavaju mam pocit, ze uz o deviatej mam obed. Neviem po kom tak skoro rano vstavaju, lebo ja a moj manzel milujeme spanok a to zrejme nase deti nezdedili. Su vobec narocne, zive, zvedave. Vedia sa krasne hrat a maju nadherny vztah. A rano, ked sa zobudia, uz beru svoje bagre a hraju sa. Jednoducho su to taki ranni vtaci ...

lucijja
autor
25. nov 2009

adka.baby ty to mas veru tazke. Fakt by sa ti sikla pomoc, ked si neoddychnes moze to dopadnut zle. No vidim, ze my mame aspon uspech ze mala zaspava pred 20tou. Dnes je uz od piatej hore a teraz je slecinka nervozna a chce uz spat... 😀

adka.baby
25. nov 2009

rimmel nikto mi nepomáha, ver mi, že občas som už na tom veľmi zle, a to mi svokra potom povie, že nemám byť nervozna, lebo kojim a aj malá bude, čo je síce pravda, ale nech si to skusi ona.... manžel odchádz do práce o 5 tej prichádza o 17 tej rodičia pracuju tak som len sama a sama a sama. V marci idem do prace tak sa nenormalne tešíííím,lebo už nevladzem.... Ludmilabb to dokedy budu naše deti zaspavať na prsniku? Okolie je muder, že s tým mám prestať,lebo ju neodnaučíííím, a čo mam pre Boha robiť? Inak sa neukludni a občas ani tak.... Dnes v noci bola hore každu hodinu len plač a plač už mam oči ako totalny idiot a to mám byť vysmiata a spokojná matka.... Ani žiť sa mi nechce. Čitam, že aj ty to máš podobné,tak sa drž, vraj to pominie, hahaha toto počuvam od jej narodenia. pediatrička mi povedala, že mám byť šťastná, že je zdravučká a strašne šikovná a vnímavá, že aj preto je taká, no hej, to som, ale kto berie ohľad na mňa? Kristufka no to to je super, aj tebe sa budi každu hodinu v noci? toto mi vysvetli prečo???????????? ☹ ☹ ☹ včera som jej dala čipok viburcol ale žiadna zmena..... Presne aj moja Tami neposedi nepoleži už vôôôôôôôbec, aj teraz beha v chodáku, viem, že nie je najzdravši, ale kde ju mám dať, ked sa chcem aspon rano umyť?????? Energie má za 10 tich.... Ženy tie deti nám to niekedy vráátia? Alebo čo sme komu urobili? tehotenstvo som mala bezproblemoe kľudne tak prečo je taka? Inak ju každí miluje lebo je strašne milučká, zlatučká, smeje sa na každeho, len už asi celu zimu nebudemem chodiť vonku, lebo toto, čo robi v kočiari nemá obdobu. Keby nemala vetrovku a fusak bolo by všetko O.K ale to sa predsa teraz v zime nedá::::: 😖 😖 😖 😖 😖 Takže idem bojovať.....

boka79
25. nov 2009

Ahojte, no my sme mavali tiez podobny problem,

ked mala Lejka tak 6 mesiacou, pravidelne vstavala o piatej, aj pred piatou, chodila spinkat kolo osmej pol deviatej, pre mna to bol horor, lebo ja sama som mala spankove problemy, nevedela som zaspat, z hrozy, co nas v noci caka.Vtedy ale v noci spavala celkom dobre, budila sa max. 2 krat.
teraz ma 9 mesiacou, ide o osmej spat a potom vsrtava medzi 6 - 7 -mou, ale budi sa minimalne 5 krat v noci, niekedy staci dat dudlik a pohladkat, ale dvakrat ju musim nakrmit. Nastasie zaspi aj bez prsnika, ale aj tak som uz zufala, beriem to ako osobne zlyhanie, ze neviem prist na to preco tak casto vstava. Hlad to nie je, myslim, ze sa mozno boji, ze tam nie sme. Dudlik si uz vie aj sama najst, v tom to nie je. Ale som rada, ze nie som sama, to ma niekedy povzbudi...

Adka.baby : ahoj, ja Ta uplne chapem, my byvame v Nemecku,m sme tu len my s manzelom, stari rodicia su na slovensku, ja nemam od malej minutu klud, jedine v pondelok, chodim na jogu, aj to uz ona spinka....
Moj manzel chodieva kolo siedmej vecer domov. A babysittera nechcem, aj tak je teraz dost upnuta na mna...Moja Lejkla je podobna ako tvojsa, taky smejko, vie sa aj napajedit, ale kazdy ju lubi, samozrejme, ze ja najviac, je velmi ziva , aktivna, v ohradke nechce byt, co aj chapem 🙂 A cez den mam hodinku, ked spi, kedy navarim a tak. S kociarom to iste - rada v nom len spi , ked je hore, dlhsie ako pol hodku vo fusaku nechce byt. Ale aj tak s nou bude chodit, nech si zvyka, ja tiez potrebujem vzduch cerstvy.Aby som sa zobudila.
Tiez mavam stavy niekedy, ze mam az zle svedomie, ze to neviem prekonat a tesim sa, ked sa to zlepsi.
Od marca - ked bude mat rok musim do roboty, som zvedava ako to budem zvladat, ked sme tak casto v noci hore. Mam dni, ked mam plne zuby a tiez mam pocit, ze to uz dalej nevydrzim, sale potom toi nejako ide.. Tak hlavu hore, musime si to uzivast, kym su male, potom ked budu velke nam bude luto, ze uz nie su malinke. Vidim to uz teraz, je mi luto, ked vidim stare fotwecky.
Sorry za chyby,lejka je tu so mnou, nemozem ju nechat samu, urcite by nieco v&viedla.Hore hlavu, bude dobre

dzio2
25. nov 2009

ahoj no moja mala spinka celu noc budi sa okolo 8rano je to super ale mna trapi jej spinkanie cez den ,viete ona sa rano zobudi a do hodiny je nervozna a strasne unavena a hned aj spi nevidrzi mi dlchsie ako hodinu hore viem niektore si poviete super ale ja sa chcem opytat ci je to vporiadku aby dietatko bolo tak unavene mate podobne skusenosti dakujem za odpoved

boka79
25. nov 2009

dzio 2:
ahoj co poznam kamaratky , niektore ti tiez u 3 mes. babatiek mali, boli skoro unavene, tvoja je este malinka, ona moze este v pohode tolko spinkat a spanok potrebovat, nerobila by som si starosti, a ono sa to vsetko moze este zmenit, cim su starsie, tym menej spinkaju

pilotkaanetka
25. nov 2009

Naše malá usne před sedmou večer a budí se ráno v půl osmé a v noci už nepapá,je teda krmená nutrilonem protože nemám mlíko 🙂

vie11
25. nov 2009

dzio2 aj môj malý vydrží byť hore tak hodinu, alebo hodinu a pol niekedy dva a potom už je unavený a chce spinkať, ja mu stále hovorím že je spachtoško po mame 😀

dzio2
25. nov 2009

o tak to ste ma ukludnili babenky niekedy ju normalne musim zobudit aby sa vobec napapala 😀

vie11
25. nov 2009

Ja malého nebudím na papanie keď spinká, no ale keď vstane a je veľmi hladný tak kričí ako pavián 🙂

labradorik
25. nov 2009

No ja teda neviem ,ale mne maly zaspi medzi 20:00-20:30, a na papanie sa zobudi medi 05:00-06:00. vypije mliecko kym odgrgne zaspinka ,polozim do postielky dam pusinu a niekedy mi pospi aj do pol desiatej.ale normal je tak o deviatej...a takto to mame od dvoch mesiacikov.

lucijja
autor
25. nov 2009

pilotkaanetka: provokujes??? 😀 😀 😀

kristufka
25. nov 2009

pilotkaanetka + lucijja - Jistěže provokuje 😀 Slušný lidi co tady pomlouvaj svoje dětičky 😎 Ale koukala jsem že malý jsou teprve tři měsíce, tak mají ještě dost času na to to změnit, což jim tedy nepřeju, ale u nás to taky takhle bylo 😠

adka.baby - nechápu co z toho má, že se budí po hodině, fakt, ale včera se pro jistotu budila už od usnutí až do rána po půl hodině, nakonec k mému údivu usla v půl šestý a vstávala v půl osmý, zázrak. Přikládám tedy ale její půl hodinové buzení tomu, že jsme byly včera na očkování a měla teplotku, snad se mi nemstila za to, že si tady na ní stěžuju 😠

lienka79
25. nov 2009

ahoj
Nase deculo prve mesiace svojho zivota vstaval 5 30 😠 , kedy so ja maval este hlboku,hlbociznu noc 🙄
Nie je to lepsie ani dnes...ked pocucam,ze decospi do 8-9...nemozem tomu uverit.
Nas ide spat vecer medzi 20-20 30 a spi do 6 30, ked do 7..oslavujeme,,...--ze WAW 😀
A zrovna ja patrim k ludom, ktori miluju nadovsetko spanie.
Celu noc nam prespal az ako 2,5 rocny....aj dost dlho si zvykal na samostatne spanie vo svojej izbe...
Takze sa tesim,az bude mat ..nast a bude chodit rano na teple rozky, kym bued mamka spat 😀 😅

adka.baby
25. nov 2009

kristufka minula noc katastrofa každu hodinu bola hore strááááááááášne som unavenááá, dnes sme boli plávať,zaspala v aute ale hned doma sa zobudila pohrala sa, spapala kašičku a dala som ju hajať,ale už tri krat som tam bola no hrôôôza. Toto robi od nedele a trie si dolnu peru asi fakt zubky, inak neviem, dala som jej štvrťku dithiadenu,ale pochybujem, že to zaberie. Ja už nevladzem ani dýchať. Tak sa držte baby a tie, čo vam detičky spia celu noc, radšej tu nepište, lebo my ostatne tíško závidíme. ☹

kristufka
25. nov 2009

Jo kdyby tiše, já závidim a klidně hlasitě 😀
adka bylo by dobrý kdyby to byly zoubky, třeba byste měli pak klid 😅 Už máte nějaký? Jestli to třeba taky probíhalo podobně. My zatim žádný.
Jinak teda zrovna se hrozně divim, koukam je čtvrt na jedenáct a malá se ještě nevzbudila! Tomu se mi nechce věřit 😨

miskachrumka
25. nov 2009

ahojte
veru nespavca mame aj my doma zaspavame okolo osmej-pol deviatej a o siestej je hore niekedy aj o piatej 🙄 a cez den som rada ak prespi 2 hodiny ale byva to aj lepsie ako kedy! 🙂

ved kazdy mame niekedy svoje dni 😉

miskachrumka
25. nov 2009

adka nas ked sa budi kazdu hodinu v noci a veeeeeelmi sliní a cez den nic nespi a je umrncany tak už presne viem ze su to zubky ! 😉

lucijja
autor
26. nov 2009

aj ja uz chcem aby moja mala zuby. Lebo dnes celu noc sa budila s mrncanim po 20tich minutach. Tiez slince ako bernardin, ale zuby zatial nikde. Kazde rano kontrolujem dasienka a nic. Mne sa zdaju stale rovnake... 😖 Este nemame ani jeden zub.

lauraaaaaa
26. nov 2009

ahoj lucijja.čitala som tvoj príspevok uplne na začiatku.moja už aj bola prespinkala celu noc,no ptislo leto a teploa takcez den prestala pit mliečko a vynahrádzala si to v noci o2hod ráno a o 4 dačo zase a trvá to do dnes,je sranda ze spať chodí o 17 tej ,t.j. zimneho casu o 18 a tak sa drzím tohto času ,vlastne ona.už by som nedbala keby celu noc prebuvinkala.a co sa týka vody,poradili ze mam dat miesto mlieka vodu ,mimochodom vodu mi pije 3den z flaše taka mala premiera,vodu nechcela s flase uz od narodenia a tal som striekačkou podávala,tochcem povedat ze sa zobudí načisto ked jej dám vodičku. a tebe na tie dasienka možes predca dat calgel,camistad ALEBO NIEčO TAKE.KAMILKOVé.

lucijja
autor
26. nov 2009

laura, no ved ten calgel jej davam, ale mam pocit ze jej to zaberie len na chvilu. 😒 Vzdy ked jej s tym potieram tie dasienka tak mi chudatko tak zacne hryzt ten prst. 🙂