Ako naučiť bábo spať cez deň vo vnútri?

zuzula25
27. apr 2009

ahojte,chcela by som poradit.nas maly bude mat za chvilku 5 mesiacoc a este nebuval doma cez den.sice ano,ale len asi prvy tyzden ked sme prisli z porodnice 😕 .odvtedy utalo a zaspi cez den len v kociku a to len vonku.ziadne oklamanie,ze kocikovat doma a ani balkon nam nikdy nepresiel 😀 .hovorime,ze vianoce su castejsie ako ked maly spal doma 😀 .teraz nastava teplejsie obdobie a chcela by som ho naucit buvat dom,pretoze vonku je moc teplo hlavne cez obed a to bude este teplejsie a v lete cez obed sa nema chodit s babatkom von.ale neviem ako to my spravime,ked spi len vonku cez obed.prosim poradte ako ste to vyriesili vy???.dakujem 🙂

jahodka11
27. apr 2009

zuzka- a ak s nim ostanes doma bol by cely den hore? neodpadne ako sa hovori, ked bude uplne unaveny?

zuzula25
autor
27. apr 2009

kdeze zo uz som skusala.boli sme cely den doma a on vobec nespal a nakoniec este sme dospeli k tomu,ze totalne plakala a nemohol sa ukludnit.az na prsniku a tam si aj pobuval,ale hned som ho supla do postielky a spanku bolo koniec ☹

jahodka11
27. apr 2009

bozinku, chuda male a ty tiez..... 😒 som myslela, ze nakoniec zaspi.....no je to asi vymyselnik.....ale je mi luto, neporadim asi nic, nemali sme s tymto problem.....dufam,z e baby poradia nieco a ze to aj zaberie 🙂

fifinna
27. apr 2009

mne maly spal do tretieho mesiaca len vonku v kociku. Potom som ho naucila spat doma tak, ze som si snim lahla do postele, nakojila som ho a ostala som snim lezat. Za pol hod sa zobudil, tak som mu dala prsnik a spal dalej. Takto prespal aj tri hod. Postupne som mu zacala odchadzat z postele a teraz uz spava sam bez kojenia, len musim byt pri nom, kym nezaspi.

jaja257
27. apr 2009

zuzi, normalne ti zavidim ze ti spi v kociku. My to mame presne naopak, mala spi len doma a ked sme na prechadzke tak musime chodit dvaja, lebo ked pride na nu chvila ze chce spat tak musi ju jeden z dvoch zobrat na ruky, druhy tlacit kocik a bezat domov, lebo ona v kociku este nespala. Ja by som potrebovala radu ako naucit spat babo v kociku a oducit spat doma. Ale doma funguje ked si k nej na chvilku lahnem kym nezaspi a potom je dobre.

pastuska
27. apr 2009

No tak môj má 10 mesiacov a že by spával sám doma, to vôbec. Cez deň jedine, že ja si ľahnem s ním, inak nie, alebo v babyvaku, ale to už príliš nechce, lebo tam nemôže spať na brušku, takže kočíkujem ostošesto 🙂 Hlavne, že do troch mesiacov bol kočík odstavený doma, čo ho neznášal 🙂

lienka79
27. apr 2009

no...tak nas spal vylucne v kociku (neratam noci,len denny spanok) do 15 mesiacov 🙂 ,nedal sa oklamat balkonom,kocikom,proste nicim a a by to nestyacilo,nesmel kocik ani stat,musel byt v kuse v pohybe....a spaval v nom 3 hodiny, 2x denne,takze sme mali super tury....
Male deti,ako tvoje,spia vacsinou 2x denne, nas od cca 10 do 13, tak do tej 11 sme normall na slniecku boli a potom som uz mala vychytane miesta,kde bol tien,park a pod...a prechadzali sme sa tam 😎
Az od 15 mes zacal spavat doma, 1x denne

rubista
27. apr 2009

ahoj, my sme mali prvé 3 mesiace to isté s tým, že keď som ho uložiala spať keď zaspal na rpsníku, spal tak 15 min a dosť., ale potom som si povedala, že to takto ´dalej nejde a vyskúšala som systém "každé dieťa sa vie naučiť spať" pekne v postieľke a od tej doby (klop klop) už sú to 3 meisace, spí pekne 3x denne, sám sa vypýta tým, že si začne šúchať očká, uložím do postieľky a do 3-5 min. tuhý🙂 tak skús, už je dosť veľký aby to skúsil, náš mal vtedy len 3 mesiace🙂

stvura
28. apr 2009

Kocky...trpezlivost, ono to pride postupne.
Moj maly spinkal do pol roka vylucne v kociku, klokanke...doma nezaspal ani za nic, jedine ak som bola pri nom a mal prso v puse. Ono sa to zlomilo po pol roku, odvtedy mi uz spinka zasa vylucne doma. Na prechadzke vsetko obdivuje, prezera, vykrikuje, tesi sa...a doma potom spinka.
Pevne nervy...ono to pride ked budu deticky na to pripravene.

sisa.b
28. apr 2009

zuzi, my sme na tom podobne 😉 mala mi cez den spinka bud v kociku (aj to nie dlho) alebo pri prsniku. ale ja to nejak neriesim, nemam nic take surne, aby som ju nemohla mat pri sebe a nechat ju vyspat (vtedy konikujem 😀 ) - aj teraz ju mam pri sebe, lebo sa rozhodla nespat. malokedy sa mi podari supnut ju do postele, aby si tam cez den pospala - funguje to tak na 15 minut (dnes vynimocne 2,5 hodiny 😨) a ked rychlo nieco potrebujem doma urobit, tak si ju vyhodim na chrbat do satky, alebo najnovsie sa nosi v manduce 🙂 je to pohodlne a urobim si vsetko, co potrebujem. mala sam pekne pohodlne vyspi 🙂 a ja to vobec nemienim menit.
ale to som ti asi moc neporadila 😅

zuzula25
autor
29. apr 2009

sisa 😉 ja viem.ani mna to neobtazuje-to uz si clovek zvykne.ja to len kvoli tomu,ze sa blizi leto a cez obed tie najvacsie horucavy nebudeme moct chodit von a doma sa nevybuva,alebo vybuva ale len s prsnikom v pusine

pastuska
29. apr 2009

zuzula, ja som chodila aj cez tie najväčšie horúčavy von - lebo teplo a dusno bolo aj doma (bývam v paneláku), aj vonku.. a malý bol chránený v babyvaku. A v kočíku sa tiež dá dobre tieniť, ak nebude spať od tepla vonku, nebude ani doma ani nikde.
Teraz bývam pri lese, takže pekne ho zoberiem a pôjdeme do lesíka na celý deň, môže sa tam aj vyspať na deke a hotovo 🙂 samozrejme, že pri mne, sám spáva jedine v noci, ja to až od ôsmeho mesiaca. A keď idem spať ja, vždy si ho beriem k sebe 🙂

sisa.b
29. apr 2009

zuz a keby sme vybehli niekde do lesa... 😕 da sa to tu vobec? 😝

dankadina
30. apr 2009

no treba mať pevné nervy my sme tak odúčali malú od uspávania v kočíku, nechali sme ju v posteli robila hovadiny prvý den asi dve hodiny a postupne sa tá doba skracovala len treba mať pevné nervy 😉

zuzula25
autor
30. apr 2009

sisa no teoreticky dalo na luku do tiena,alebo pristudnicky ale s kocikom 😝 to by bola fuska.vy mate manducu tam sa mala vybuvka,ale nas v babyvaku nezaspi-to je az moc podnetov pre neho.a neviem ci by v lese zaspal,lebo jeho strasne fascinuju stromy 😀

zuzula25
autor
30. apr 2009

a pevne nervy??to by sa dalo vyskusat,ale asi len vtedy,ked by som nebola doma,lebo ja som moc makka a ked maly place viac ako 5 minut uz ho beriem na ruky.mne je ho tak strasne luto,ked sa na mna pozera cez tie slzicky v ociach 😢

sisa.b
30. apr 2009

tak ja by som tiez nemala nervy na to, aby som ju nechala revat. dokonca aj nasa pediatricka nas upozornovala na to, ake je to skodlive pre dieta ☹ draheho bratranec (3-rocny) ma teraz to toho ocne tiky ☹ teda aspon to pripisali tomu, ze ho casto nechavali plakat