Ako naučiť dieťa samé zaspávať?

mata78
21. jan 2008

určite nie som jediná čo tak robila, a preto by som chcela poprosiť mamičky o radu. naša malá ma 15 m . večer mi zaspí takmer vždy sama počas krmenia, ale počas dňa je to horšie. uspávam ju na rukách. davam ju spať v tedy ked už vidím, že je veľmi unavená. položim ju do našej postele a ľahnem si k nej, ale ona začne zliezať a behať po izbe. skusala som ju položiť rovno do postieľky, ale tak plakala, že som ju musela vybrať. ale ked ju vezmem na ruky a parkrať počičíkam tak v priebuhu 5 min. mi spí. už mi je ťažká a som aj tehotná takže ju už takto nemôžem uspavať, ale zase ked ju necham iba ležať vedľa nma na posteli tak nikdy nezaspí. ona je hore a ja spím. čo robiť?

marcelkatt
26. sep 2009

Ahojte maminky, no náš malý zaspáva sám asi od pol roka. Potom mal pauzu, a musela som ho uspávať. Pokazilo sa to na dovolenke minulý rok. Takže uspávačky. No nejak od 14 mesiaca zaspáva zas sám aj pooobede aj večer. Má 22 mesiacov teraz, spáva od 19.30-20.00h do 8.00 a potom od 12tej do 15-15.30h ako kedy. So spánkom ako takým sme problém nemali vobec. Bol kojený do pol roka vtedy sa budil 2x a ako náhle som stratila mlieko tak bol na umelom a to už sa nebudil vobec v noci.
Od 18 mesiaca je úplne bez plienok, ani v noci nemá a od 22 bez dudky konečne 🙂 a to veru bol závislák, no sám zahodil asi 3 dni dozadu dudku do koša a nepýta ju.
Na koliky, mhm. My sme s tým mali iba raz problém, to mal mesiac. A dala som mu masáč bruška jemnú, pocvičili sme nožkami, feniklový čajík a kvapky SAB SIMPLEX a pomohlo. Od vtedy, nech nezakríknem nemal. My máme problém s papaním ovocia, zje iba banán, nič viac. Skúšame rozne finty a nezaberá nič. Ani kompóty. Iba výživy zje. To ma mrzí. Mlieko má ešte umelé to od 24 mesiaca čo sa dáva...

marcelkatt
26. sep 2009

Na detskú koliku sú aj tieto kvapky: Babycalm, KORIANDER, Hanus- neviem či to možu aj malé miminká... Radej si to overte!

Môžete vyskúšať aj nasledovnú čajovú zmes:
harmanček 35g
rasca 20g
kozlík lekársky 20g
majoránka 25g
fenykel 25g

Na 1 šálku vody sa použije 1 čajová lyžička. 5 minút sa nechá lúhovať. Pije sa trikrát denne po dúškoch 1/2 šálky.

bianka234
26. sep 2009

Ahojte, prosím poradte mi niekto, pred 4 dnami som začala uspávať malého 11 mes., položíš, odídeš, prídeš o 3,5 10 min... a celkom nám to pekne ide. Problémom sa však odvtedy stalo zaspávanie cez deň. Majú sa deti takto uspávať aj cez deň? Von ho aj 2 hod.kočíkujem, potom zas dnu na ciciku, strašne mu to trvá, je ospalý, mne to pripadá akokeby sa bál zaspať. A keď sa mi to konečne podarí, a idem ho položiť do postielky, otvorí oči a spustí taký rev ako tiger. Teraz je už skoro pol 6 a len pred chvílou zaspal, nechala som ho tam revať, dnes bol fakt vytrvalý. Včera aj predvčerom zaspal tak tiež, ale doobeda. Bojím sa, že sa bude báť postieľky, aby som mu nespravila nejakú traumu, chudiatku. Ako to robíte cez deň?

bianka234
26. sep 2009

Ešte som zabudla, čo mám robiť, keď sa zobudí v noci, inak to nerobieval, prespával pekne do rána, ale teraz je párkrát za noc hore, a ja jednoducho musím odísť zo spálne preč, lebo by nezaspal. Chce ísť za mnou, no a keď ho nemám vyberať, tak musím jedine odísť a čakať kým zaspí. Robím dobre?

zuza.m
26. sep 2009

bianka presne to som spominala tam hore že nam sa vyplakavanie nepodarilo.tak isto ked zaspal s plačom teda s revom tak sa po chvili zobudil s takym istym revom, zo spanku sa doslova strhaval.tak že mi bolo pohodlnejšie pekne si snim lahnut a mat potom celu pokojnu noc ako počuvat ho vrieskat pred spanim a ešte k tomu aj v noci.teras ho pekne uspim za 10minut je tuhy preložim a spinka.a to napriklad ked ho dam do postielky cez den len tak nech si posedi tak tam srdcervuce plače.sedi v rožku postielky a plače ako keby osm ho tam zabudla 😅
.
ale inak teda k tvojej otazke.niesom odbornik ale asi by som z uspavania cez den upustila a robila by som to iba večer.predca cez den ma ešte aj svetlo ako rušivy podnet tak že o to sa mu da horšie zapinkat.a ked sa ti zobudi cez noc tak by som vobec neodchadzala robila by som sa že spim.poprippade dala cucnut čajik dudlik,chytila za ručičku pssssss a hotovo.

betka1
27. sep 2009

Najlepsi sposob uspavania mam aj tak ja 😀. Dala som muzovi precitat odbornu literaturu o uspavani deti, aj si pozrel par dielov anglickej Supernanny a povedal, ze nech ho k tomu pusim. Posmeleny uspechmi v prvych dnoch uz uspava malu len on, od 10 mesiacov. Mne len vecer zakyvaju, mala sa tesi na citanie knizky a potom prijde hrdy otecko, ze ci vidim ake ma uzasne metody, ze ani velmi neplakala a casto ani vobec neplace. Tak ho len chvalim, aby mu to vydrzalo 🙂

bianka234
28. sep 2009

No hadam sme už za vodou, spravila som to takto, cez den som dala malého do postielky, nechala par minut poplakať a ked som potom k nemu prišla, rozprávala som mu, hladkala ho a za 3 minuty zaspal, ale nevybrala som ho, zaspi oveľa ľahšie. Veru je to pravda, treba trpezlivosť, nepovoliť.A v noci mu tiež len rozprávam a hladkám. V sobotu spal s babkou, mala som obavy že ako to dopadne, tej zaspal hneď, a keď sa v noci zobudil, len mu dala ruku a bolo dobre. Jaaaaj, bodaj by to bolo tak už navždy.

xandra
29. sep 2009

já jsem měla s malým také problémy s uspáváním...do půl roku usínal sám kdekoliv a kdykoliv, pak jako když utne... položila jsem ho do postýlky a strašně brečel...nevydržela jsem a uspávala na rukou...pak jsem ho jednou zkusila položit vedle sebe na postel a usínal tak...když to nešlo, tak usínal s lahví mléka...a pak začalo období,kdy začal také slézat z postele a zlobit...už byl unavený, kňoural, ale usnout nemohl...jednou už jsem to nevydržela, dala ho do postýlky...brečel tam,za chvíli jsem ho vyndala(nechtěla jsem,aby měl postýlku jako za trest) a usnul na posteli se mnou...když jsem ho zkusila dát do postýlky asi 5. den, tak už nebrečel, hrál si tam a když jsem mu potichu zpívala, tak usnul...od té doby usíná večer i přes den v postýlce bez problémů, jen tam potřebuje mít svoje 3 měkké polštářky ke kterým se přitulí :o) řeknu mu, že jdem dělat hají a on už si položí hlavičku, drží si polštářek a za chvíli usne...
Myslela jsem, že takovéhle štěstí mít nebudu, z usínání našeho malého jsem měla jeden čas i fóbii. :o) Byla jsem z toho fakt vyčerpaná... Ale můžu říct, ze své zkušenosti, že i bez "nechání vyřvat" se dítě může naučit usínat v postýlce...my jsme k tomu došli tedy až v 1 roce.:o)

ometakova
1. okt 2009

Ahojte.
už som veľa počítala o tom ako uspávať dieťa. Baby poraĎte mi lebo už som zúfalá. Malá má 10 mesiacov a nezaspí ani sama, ani v postielke. Musím pri nej ležať a držať ju za ruky a rozprávať rozprávku a aj tak sa len pretáča a beá po postely a reve. Ja už som zúfalá pretože niekedy to uspávanie trvá aj hodinu a pol. Skúšala sam ju nechať aj vyplakať no po pol hodine som to vzdala lebo tak revela, že bola až spotená a celá červená. Hoci som k nej chodila každých pár minút bolo to hrozné a nakoniec som ju aj tak zobrala na ruky. Takže keď ideme spať- chvíľu sa nosíme chvíľu ležíme a stále dookola.

lucustek
1. okt 2009

ahojte ..tak ja potrebjem velku pomoc.moj maly ma 15mesiac este nikdy v zivote mi nezaspal sam od seba.uz z porodnice sme si domov doniesi koliky takze v podstate od narodenia som ho ala stale na rukach a on si jednoducho zvykol no doteraz to nebol problem pretoze som h chvilu pohojdala a za 5minut spinkal.No posledne 4dni pred uspavanim zazivame hrozny plac a krik. Na rukach sa len vrti a kruti aby som ho polozila na zem ako keby uz nechcel nadalej takto zaspavat ale ke ho polozim na postel a lahnem si k nemu tak sa rychlo zvrtne ako rybicka a jednoducho mi z tej postele odide...a dalej sa hraje a beha po izbe akoby sa nic nestalo. ked som ho nechala hore nech sa hraje a beha po izbe az do pol11tej tak to bolo potom ese horsie to uz nechcel spat vobec akoby mu plne presiel spanok a on znova ozil. Aj teraz vecer ked som ho dala spat tak som honechala najprv nech savyplace no to nepomahalo vydrzala som to asi tak 15minut a potom som mu dala prsnik pri ktorm zaspal co doteraz voebc nerobil a preto mam aj obavy pretoze rozmyslam o tom ze ho prestanem kojit. No on aoby to vycitil a pyta si stale casttejsie cicat, no a hlavne pri to mzaspavani a v noci je to tiez dost zle. preto prosim o hocijaku radu alebo skusenost...dakujem

kojzarik
1. okt 2009

ahojte tak tento problem som mala aj ja ba dokonca trval skoro 2 roky a teraz od pondelka som mu vysvetlila ze uz je velky chlapcek a ze musi ist sam spinkat a prezmenu ze on musi uspat svojho macka , nastastie sa mi to osvedcilo , viem ze kazde dieta je ine aj ja som skusala vsetko mozne , ale pravda je taka ze dieta si same urci ze ako a kedy zacne same zaspavat , este musim dodat ze som ho zakazdym rano pochvalila ze aky je sikovny ked uspi macka a dostane za to po obede odmenu . moj nazor je ze treba skusat

zuza.m
1. okt 2009

baby ja si nepomožem ale to vyplakavanie sa mi zda proti prirode,ja neviem ale žiadne zviera nenecha svoje maličke mladatko plakat len tak či z pohodlnosti alebo ineho dovodu.ved to maličke ma očka len pre vas a potrebuje vas vidiet aj pri zaspavani aj pri zobudeni.nieje nič krajšie ako ked sa maly ku mne prituli a spokojne zaspinka,preložim do postielky a rano vyberam.bez stresov .tiež už chodi ,tiež sme si užili obdobie nekonečneho vstavania a lozenia.vyriešila som to tak že z jednej strany som prisunula postielku ,z prednej strany je stena kde mame hlavu a ja si lahnem od steny s nohami až na postielku.vytvorim mu taky maly trojuholniček v ktorom može aj milion krat vstat a padnut ,preliezt cezomna mu nedovolim zachytim mu nohu a nepustim dalej.no a ja sa robim že spim.nevšimam si ho neprihovaram sa mu ,mame zhasnute svetlo,nič ine mu ani neostava ako zaspat. tak to je zvyknuty zaspat,niekedy to trva 5minut no včera nekonečnu pol hodinu a to len preto že snami išiel aj tatik.potom som ho poslal preč a za 10minut padol.tak to uspavam od malinkata.jasne že sa mu to nepačilo a plakaval lebo chcel uspavat na fitlopte ale tak tiež som zistila že čim viac plaču pred spanim tym viac plaču behom noci.

davdan
1. okt 2009

Ahojky, i ja neustale malyho uspavam. Do 10 mesicu jsem ho uspavala jen a jen na rukach (od malinka mel koliky, intoleranci na mleko.. 😒 ) Pak jsem sla jednou na prochazku a malej usnul v kocarku, od te doby jsem uspavala jen v kocarku, chvili jsem ho podrndala a spinkal, pro me to byl uspech, i kdyz jsem ho musela uspavat jen ja (jak videl u kocarku manzela tak rval jak lev 😖 ), bylo to o dost lepsi nez na rukach. Takhle jsme vydrzeli asi tak 2,5 mesice 🙂 Zkusila sem ho vzit do loznice, lehla sem si s nim do postele a dala mu do pusy flasku mleka a konecne uspech 🙂 Takhle to praktikujem dodnes, po obede dostane flasku caje, vecer flasku mleka, malej se u ni uklidni a do 10 minut chrupka 😀 😀 Jeste me k tomu hladi po vlasech, ale me to nevadi, ze usina se mnou v posteli 🙂 Vsak to nebude delat vecne 😀 😀 My jsme meli ,,vyhodu,, ze ja nemohla kojit, takze malej byl na flasce od 1 mesice, takze byl na ni zvykly, aspon nevyzadoval prso, vim jak je tezky naucit dite na flasku, jeste k tomu kdyz ji odmita. Jo a jeste jsem si poridila do loznice jak zaluzie, tak tmavy silny zavesy, takze tam mam i pres den pritmi, a malej usne rychleji 😉 Takze radim, vytvorit co nejlepsi podminky pro spani 🙂 a zkuste i flasku, nebo nejakou malou hracku do ruky. Kazde dite je jine, tak drzim pesti, mejte se

lenulin
3. okt 2009

No tak já jsem zkoušela vyplakávací metodu fungovala týden pak konec no alespoň usínal kyž jsem mu zpívala 3 písničky a byl tuhý teď to začíná čím dál víc prodlužovat když jdu pryč řve a vylézá s postýlky a už je dostvelký na to aby se z ní nedostal tak teď už bych ho klidně řvát nechala jen je to marné jelikož by mi vypadl z postýlky a tak teď přemýšlím co dál protože se mi vůbec nelíbí že mám každé usínaní půl hodiny a víc zpívat musela bych si na něj pořídit klec aby jsem ho samotného udržela v postýlce.Když jsem ho nechala vyplakat tak usínal do 5minut a sám jen pak nam začali zlobit zuby no a teď se stav zhoršil když byl nachlazený a měl rýmu tak se mu špatně usínalo což jsem chápala s plným nosem jenže rýma už je skoro pryč a on si mě ochočuje ale jak na něj teď?

ma76
5. okt 2009

Ahojte uspavame stale ale bez reči ,malu dam do postielky a ja si lahnem na svoju postel a spime ešte sem tam brboce ale ja si ju nevšimam...iba spravim že pš pš pš....tichučko hajinkaj a to šepotom.Do 10m som uspavala v manž.posteli. Prve dni boli hrozne.Muselo sa to už zlomit.Prve 4 dni boli hrozne,dvihanie sa a jedovanie reeeev ☹ .Ozaj dali sme jej do postielky plišaka ma ho len na spinkanie,ked ide spinkat tak ho stiska- kamoša 😀 .Ružovu mačku.Treba sa rozhodnut nekompromisne...aj ked bude plač.Ved vie že ste tam, ked sa budete prihovarat ale len sem tam.

zuzula20
7. okt 2009

Ahojte, tiez by som bola stastna, keby dcerka zaspavala sama, ale neviem ci ma zmysel ju to ucit, ked sa stale prerezava nejaky zub...
ma76 - ako si postupovala pri uspavani? dala si ju vzdy lahnut ked vstala a revala?alebo si ju nechala stat?

a este taka otazocka, baby ako casto vam cez den spia rocne deti?

lila794
7. okt 2009

Baby, s tým vyrevuvanim v postielke by som tiez dala pozor. Parkrat sme to skusili a maly postielku nemoze ani vidiet. Len sa k nej priblizi a az sa zachadza od placu ☹ takze doteraz spava s nami, na obed aj vecer zaspava so mnou alebo MM. Lahnem si k nemu, chyti ma za hlavu, prituli sa a spinka. Zaspava tak od pol roka. Tiez mal take obdobie, kedy mi zdrhol z postele alebo sa vrtil a pod., ale preslo to. Teraz zaspi do 5min. My s tym problem nemame, vravime si, ze si ho potrebujeme aj my uzit, kym je taky maly, o chvilu to uz bude pubertiak. Cas strasne leti. Cakame sice druhe, tak to budeme musiet riesit, ale pojde do svojej izbicky, zaspi s niektorym z nas, pripadne ocinko bude spavat s nim, pokial sa nenauci sam. Sme presvedceni, ze to nebude trvat dlho a sam na to pride. Ako som pisala, my si to praveze uzivame 😀

lila794
7. okt 2009

A Zuzula, nas v roku spaval 2x cez den 😉

davdan
7. okt 2009

Ahojky, maly spaval v roce 1x asi 1,5 hodiny. Nekdy si to na ty 2 hodky natahl, ale to bylo zridka. Je to nas maly nespavec. Lila to uspavani a spani v posteli mame skoro stejny, jak ja jsem rada ze v tom nejsme sami 😀 😀 😀

zuzula20
8. okt 2009

lila, davdan - vdaka, este ju davam spat tak 2x, ale uz to zaspavanie trva dlhsie, ale ked spi, tak 2 hod doobeda a 1 hod poobede. Tak furt riesim, ci uz jej ten doobedny spanok posuvat na obed a nechat ju spat len raz...

sloto
8. okt 2009

tak my riesime rovnaky problem so spanim. vzdy ked polozim malu spat do postielky, tak spusti hrozny rev, ale nakoniec tam zaspi. cez obed vsak vzdy ked ju do postielky dam spat, tak sa tm prebudi po 20 min. a chce aby som ju vybrala a dala spat ku mne - potom spi este dalsiu dve hodinky. neviem ju naucit aby spala tak dlho v postielke. poradte ako na nu? nechat ju vyrevat ked sa zobudi?

janka_pn
9. okt 2009

nasa bola do 11 mes. neskutocny nespavec, nic nepomahalo a v noci som musela prikladat i 8 krat 😝 . na odporucanie neurologicky som prestala kojit, tyzden uspaval otec a teraz po mesiaci prespi 11 hodin v kuse 😎. pre mna zazrak! 😉

tamarkanasa
10. okt 2009

nasa Tamarka zaspáva s nami v posteli a ked sa náhou ešte niečo manžela chcem opýtať, ked už je zhasnute, rázne ma upozorní drobec "maminka ticho, pinkaj už!". je paradox, že ked je s našou tetou opatrovateľkou, zaspáva vždy v postielke a bez problémov... asi robíme niekde chybu..ale priznám sa, vôbec mi nevadí, ked ju niekedy "zabudneme" preložiť do postielky... je krásne, ked sa malinká ku mne v noci pritulinka a podvedome hladká po tvár...a odfukuje mi do uška

lblb
10. okt 2009

kocky, tak ja to neriesim, hoci je to dost unavne venovat dietatu 24 hodin. nas jakubko nikdy nezaspaval sam a uz ma pomaly 2,5 roka a stale vyzaduje nasu pozornost pri uspavani, nastastie sa pri tom striedame. niekedy sice robi cirkus ze ho berie do postele ocino a nie ja, ale to trva tak 5 minut a v pohode mu zaspi. kubko uz ma svoju velku postel, ale casto sa este uspavame aj v manzelskej a prespi v nej az do rana. muz potom odide do jeho postele a super sa vyspime vsetci traja. zistili sme totiz, ze ked je maly so mnou vo velkej posteli, tak sa v noci nezobudi ani raz, len tak zo spanku si najde moju ruku, chyti ma a spi dalej, ale vo svojej posteli sa zobudza aj 2-3x, musim si k nemu lahnut, kym zase zaspi a len ma zbytocne tlaci a kope a ja som rano cela dolamana. takze to nijako neriesim, stale si myslim, ze raz ho to omrzi a proste sa bude hanbit spavat s mamou. ved len raz v zivote je maly a nikto mi viac toto krasne obdobie nevynahradi.
inak to zaspavanie u nas nie je taky horor. poobede si k nemu lahnem, to zaspi jak drevo do piatich minut a vecer to sice trva dlhsie, ale nieco si tisko porozpravame, prikryjeme plysakov a do pol hodiny spinka. ziadne vyskakovanie z postele, ziadne cirkusy, nikdy este neprotestoval, ked som zavelila do postele, skor naopak.

conkulinka
16. okt 2009

zienky moja dcerka do roka spala v postielke bez problemov, potom mala silnu anginu spojenu s nadchou tak som jej kazdu chvilu odsavala sopliky tak som si ju dala k sebe na postel, ze nema vyznam ju kazdu chvilu vyberat z postielky. choroba trvala 9 dni no a za tu dobu si tak zvykla spat pri nas, ze potom uz postielku nechcela ani vidiet. cestovala po celej postielke, rano sme boli dokopaní, unaveni a nevyspati. tak manzel to vyriesil tak ze jednu bocnicu z postielky vybral, postielku sme prisunuli ku posteli a tak spinka jedna radost, mam ju pri sebe, citim ju a mam vsetko pod kontrolou. je v nej rada a my sme vyspatí. 🙂

iliria
17. okt 2009

Ahojte, tak my uz mame vyse 2 roky a stale pri nej musime sediet, aj poobede aj vecer. Uz som to tu v maji pisala, ze sme skusali naucit ju spat samu, ale po dvoch tyzdnoch obrovske hysaky, a to uz tyzden zaspavala sama, len s takym malym pomrncanim. Bola som vtedy s nou sama doma, asi aj kvoli tomu - proste na mna to skusa, ked ju do postielky zaniesol manzel, tak tolko nevystrajala. Ja som to vzdala aj kvoli tomu, ze sa mi zdala podrazdena a nervozna uz aj cez den, napriklad som ju chcela nechat u babky, kde je zvyknuta a normalne s tym nema problem, ale vtedy len co zbadala, ze som prec, zacala tak vrieskat, ze som ju pocula az na ulicu a babka povedala, ze sa hodila na dvere a buchala do nich, tak som sa musela vratit. Nie som psycholog, ale toto sa mi zda vysoka cena za volne vecery, nechcem si vynervovat dieta. Tak sa so zaspavanim trapime stale, jediny pozitivny vysledok bol, ze odvtedy zaspava uz aj z manzelom. 🙂

blumka
18. okt 2009

ahojte...
sloto, moja mala spi podobne ako tvoja. Tiez sa vzdy zobudi po urcitom case, vtedy ku nej rychlo utekam, lahnem si, polozim na nu ruku alebo ju pohladkam a ona zaspi znova aj na hodinu. Tiez sme mali ako baby radia, jednu bocnicu prec a tym padom spala vo svojej postielke ale mala pocit, ze spi pri mne. Teraz uz sme dali bocnicu naspat, lebo by precestovala asi do susedov. Vyrevat by som urcite nenechala, ona place lebo ta potrebuje, davas jej pocit bezpecia. Ja som napr. malu uspavala do roka vylucne len na rukach, inak sa nedalo, parkrat som ju medzitym skusila len tak polozit do postielky ale revala..tak som sa na to vykaslala...az po roku mi raz zaspala tak, ze som si ja lahla na postel, chytila ju za rucku... Teraz uz ale zacina velmi vymyslat, hadze sa v postielke, vykrikuje, robi rosambo, minuly tyzden, som to uz nevydrzala a odisla som z izby s tym, ze sa ukludnim a povedala som si ze po 5 minutach revu ju pojdem pozriet...lenze ona mrncala asi 2 minuty, stichla, tak som tam ani nesla a sla som az za pol hodku a uz spinkala...odvtedy to tak je kazdy den...Poviem si, ze pri nej polezim 20-30 minut ak nezaspi, potom odidem...zatial som nedosla ani z izby do obyvacky a uz neplakala. Tak mozno prisiel jej cas, aby sa naucila zaspavat aj bez mojej pritomnosti. Cakame druhe babo, tak mi uz dost robi problem sa s nou natahovat a stale ju davat lezat a dohadovat sa s nou...uvidime co dalej...ale hrotit to nebudem, ak by mala hystericky revat a s revom aj zaspavat, tak to nei...to by som nerobila....

bambulka026
27. okt 2009

Povedalaby som, ze je to u kazdeho dietata individualne.

Pokusala som sa ho x- krat naucit zaspavat sameho, a nikdy sa mi to nepodarilo.

Dlho sme spavali tak ako pise Blumka, bocnica z postielky dole a pritiahnuta k nasej posteli.
Aj tak vsak vzdy zaspaval v nasej, ja som ho potom len prelozila.

Zrazu od nejakeho 2 roka zaspava v postielke sam, vypije flasu mlieka, zavola na mna, flasu som zobrem, pobozkam, pohladkam, zazelam dobru noc a spinka.

Myslim, ze dieta musi dospiet do toho stadia samo, neda sa to vynutit.

kety80
27. okt 2009

ahojte 🙂

ja som deti naucila spat v postielke tak ze som ich tam od narodenia davala nenechala som ich spat v nasej posteli ked sa zobudili tak som ich pohladila upokojila niekedy to neslo tak som musela zobrat na ruky trochu upokojit a zas dat do postielky ale ked maly hysacky rev alebo boli chore tak spali s nami a potom som ich prelozila a boli v pohode 🙂
ale kazde dieta je ine niektore si vyzaduju aby spali s mamou maju taku istotu ja by som to tak nechala vsak oni s toho vyrastu 🙂

tomika
29. okt 2009

Ahojte mamičky.Moj mali má 1rok+1mesiac.Večer vzdy zaspával v postielke,tak že som bola vedla neho.No pred dvoma tyždnami zničoho nič,nechce zaspat v postielke.Vstane a tak silno plače že ho musim brat na ruky a tak zaspi.Vrátim ho do postielky,a vždy sa prebudi aj cez noc.Vtedy ho už dám vedla seba aby nezobudil dcéru..Už na to velmi zvikol iebo tyžden to už inak neide.Co by som mala robyt? ☹