Ako naučiť dieťa samé zaspávať?

mata78
21. jan 2008

určite nie som jediná čo tak robila, a preto by som chcela poprosiť mamičky o radu. naša malá ma 15 m . večer mi zaspí takmer vždy sama počas krmenia, ale počas dňa je to horšie. uspávam ju na rukách. davam ju spať v tedy ked už vidím, že je veľmi unavená. položim ju do našej postele a ľahnem si k nej, ale ona začne zliezať a behať po izbe. skusala som ju položiť rovno do postieľky, ale tak plakala, že som ju musela vybrať. ale ked ju vezmem na ruky a parkrať počičíkam tak v priebuhu 5 min. mi spí. už mi je ťažká a som aj tehotná takže ju už takto nemôžem uspavať, ale zase ked ju necham iba ležať vedľa nma na posteli tak nikdy nezaspí. ona je hore a ja spím. čo robiť?

ikika
9. jan 2011

@nicky182 no, to tiez neviem, ako to budeme robit my, ked uz budeme zaspavat bez... 😀
Ale zatial je to pre malu najprijemnejsie... a to stoji za to, ved nieco bude aj potom... 😉

smazja
2. nov 2011

Ahojte....naša malá má 2 a pol mesiaca a nosím ju na rúčkach...už začína byť ťažká :/ nie je to skoro učiť ju spať samú? v noci spí v postielke ale uspať ju uspávam na rukách..musí zaspať úplne inak sa rozhýbe a nezaspí už...cez deň postielka absolútne nehrozí.....ale chcela by som aby zaspávala sama
:/ spinká na brušku :(

larosa
2. nov 2011

@smazja ja si myslím, že bábo má zaspávať samé od narodenia, ja som to tak robila, ak dievčatá nezaspali pri prsníku, tak som ich položila do posteľky, pobozkala a odišla, nevieš si predstaviť ako neskutočne mi trhalo srdce, že nehladkám a nemojkám, ale potom bolo super, tak zaspávajú doteraz, ppusa a spať 🙂 Keď mallli dievčatá rok šli do vlastnej izby a tiež pusa, zhasnúť a spať 😀 možno je to kruté, ale mali sme obdobie, keď po návrate staršej z nemocnice- choroba- keď pri nej trebalo sedieť, držať za ruku aj polhodinu-hodinu, tak to bol des ☹

hamma
2. nov 2011

@smazja Takové malinké miminko ještě klidně uspávej dál. Je ještě maličkatá na nějaké učení, vždyť se sotva rozkoukává na světě. Dej jí čas alespoň do půl roku a buď ráda, že ti spí v postýlce 🙂

samayka
2. nov 2011

@hamma my sme našu naučili zaspávať samú až mala skoro dva roky. ale ten čas strávený s ňou pri zaspávaní... na ten rada spomínam.

smazja
2. nov 2011

@larosa to by som aj ja bola rada...ale keď malinká mi proste nezaspí sama...ona pekne zaspí na rúčkach a potom do postielky....a keď aj otvoírí očká v postielke, tak zaspí ďalej v pohode...ale niekedy sa proste zobudí a začne kopať nožičkami ručičkami, tak už ju nezastavím a začne plakať...skúšala som ju nechať aj "vyplakať" ale ona tak začala revať, že sa skoro nenadýchla, tak som jej musela fúknuť do očí.......odvtedy aj keď plače nejdem hneď ale keď už začne silno až vtedy prídem..... ale ja soms i povedala, že skúsim do troch mes. ju uspávať na rukách a potom uvidím čo s tým .....len chcela by som aby spinkala sama v postielke.....ah jaj..len neviem ako nato... :(
@hamma spinká v postielke to je super...cez deň na sedačke lebo v postielke proste nevydrží..neviem prečo...proste sa rozhodla, že psotielka je na noc a hotovo 😀 tak to rešpektujem, veď sa nič nedeje, tak bude spávať cez deň na sedačke a hotovo..nikomu to neprekáža a matrac tu je dosť tvrdý a aj tak stále spáva na brušku 🙂

Inak vám baby poviem, keď prvý mesiac spávala ráno s nami, je to na nezaplatenie ju mať pri sebe ! 🙂 to je nádhera! 🙂
@samayka a podarilo sa?ako? inak spávala ako? alebo zaspávala na rukách alebo ako?

zhrkz
2. nov 2011

@musko Nam metoda 3-5-7 fungovala, zaviedla som v 11mesiacoch. A funguju aj dalsie rady z tej knihy. Nemyslim si, ze ide o nechanie dietata vyplakat sa. Treba si to cele dokladne precitat a pochopit filozofiu tej metody. Maly nema problem ist spinkat, na spanok sa tesi, sam si vlezie do postielky a spokojne zaspi. Spi s nami v izbe, z postielky moze slobodne vyliezt. Prespi celu noc aj ked ho stale kojim. V noci si nepyta, rano, ked sa zobudi pride ku mne do postele a nakojim ho. Teraz ma 16 mesiacov.

samayka
2. nov 2011

@larosa trošku so mnou trhlo, keď som si prečítala že držať dcéru za ruku je des. pred rokom by som to určite videla inak. my sme mali pri prvej a teraz máme aj pri maličkej silný reflux. to sa jednoducho nedalo len tak položiť do postielky, skrúcalo ju, mrvilo, tlačilo... uspávala som na rukách, na fitlopte, v šatke a tak postupne sme prešli až na postielku... a dlho som pri nej sedela, ležala... mojkali sme sa až zaspala... teraz má žabka 2r a 4mesiace a už môže spinkať aj s tatinkom, posledných pár mesiacov zaspáva sama... a ja??? mne to normálne chýba... to, že ma nepotrebuje. som asi divná, či??
@smazja písala som tuto larose, ako sme zaspávali... veľmi dlho mi trvalo, kým som pochopila, že v postielke to skrátka nepôjde... uspala som ju na rukách, položila do postielky a do 3-5 minút bola hore. až neskôr, ovela neskôr som sa dočítala, že to všetko reflux. raz som ju položila na moje naskladané periny, potrebovala som si len kýchnuť a vysmrkať nos 😅 , lebo som bola trošku chorá.. kým som sa obriadila, tak mi tam malá zaspala 😀 od vtedy som to skúšala inak, nespávala v postielke hádam do 11-12 mesiacov. až potom si tam sama nejak zvykla - mojkala postielku, tešila sa že je jej 🙂 po kojení si sama preliezla cezo mňa do postielky a ja som len zostala ležať vedľa nej ( mali sme to ako balkón ). postupne sme ju presťahovali do jej izbičky, do väčšej postele, tam si sadnem k nej na zem, rozprávame sa a už keď je nalomená tak sa rozlúčim a idem. ale najprv som si musela vymýšľať že idem cikať, piť, venčiť havu a podobne 🙂
akurát dnes sme s mužom usúdili, že už máme veľké dievčatko. dopozerala "posledného" krtka a odcupitala s úsmevom sama do postielky 🙂))
a ja som išla udrncávať v náručí nášho druhého netopiera 🙂 keď bude ako jej staršia sestrička, tak ešte dva roky a hádam sa vyspíme 😀

samayka
2. nov 2011

@smazja teraz som čítala že máš malinké mimčo. ja malinkú našu kojím večer po ležiačky. keď zaspinká tak ju nechám. do pár minút sa začne pučiť, vtedy ju vezmem do náručia, hlavičku jej opriem o seba a nechám odgrgnúť. nehádžem si ju cez plece, len ju držím na hrudi.nedrncám, nenatriasam... len sa pohojdávame. keď zaspinká, tak si s ňou lahnem na naskladané periny - ja som v polosede a ona na mne leží. keď sa začne mrviť, tak ju len pevnejšie stisnem, poš-š-š-škam, pomojkám a väčšinou sa nezobudí. takto ju mám na sebe asi 15 minút. potom ju opatrne preklpím do jej pelíšku ( u nás v posteli, na veľký vankúš - kvôli refluxu nemôže byť na rovnom a ani na tvrdom ) zakryjem a prcháááám 🙂 už to takto funguje 5 deň a som z toho namäkko 🙂 doteraz sme mali cirkusy, bolelo bruško a keď mi nezaspala po kojení, tak sme uspávali aj do polnoci... minulý týždeň som sa už zúfalá túlala o pol jednej v noci s kočíkom po ulici.. inak nevedela zaspať ako vonku a v kočíku..

zhrkz
2. nov 2011

@jana776 To nie je o nechani vyrevat dieta, alebo nebyt s nim. To je o tom, naucit dieta same zaspat, vecer, aj v noci ak sa prirodzene v ramci spankoveho cyklu zobudi. Byt s dietatom, a to plnohodnotne s nim, treba predtym, nez pojde spat. A ak ma dieta v noci zly sen alebo nocnu moru samozrejme, ze ho treba ukludnit... Nas krpec tiez do istej doby zaspaval na prse, az kym nezacal vymyslat a pytat si kazdu pol hodinu, len tak na skusku, ze co spravim. Nie je nic horsie ako unavena a nervna mamina z nevyspatia. Takze som to zatrhla, pouzila "3-5-7" metodu, zasady z nej pouzivame dodnes (napriklad to plnohodnodtne bytie spolu pred spanim), a spinkame celu noc a nikto o nic neprisiel, naopak, vsetci sme nieco dobre ziskali.

smazja
2. nov 2011

@samayka tyyy kokso 😀 no my máme silný reflux tiež....preto ju po jedle držím , tak ako si presne písala...proste mi leží na hrudi...niekedy sa prechádzame po byte alebo keď sa jej nechce spinkať, tak sa "hráme" tak, že sedím a nohy mám pokrčené a ona mi tak "sedí" na nohách.....opretý chrbátik o stehná......vtedy sa pogrcká málinko.....keď mi zaspí pri didke, tak nevydrží spať dlho, lebo hneď ju zobudí bublinka a grcká...o sto šesto.... 😖 no ale naučili sme sa s refluxom 🙂 teší ma to, že malá spinká od pol mesiaca vo svojej postielke v noci...spinká len na brušku a kolienka pod sebou a zadoček hore.....vtedy sa nikdy nepogrcká..ako ju dám na chrbátik, tak ju zobudí grckanie alebo to lakanie zo sna......a inak takto som nad tým neuvažovala, že ona vlastne zaspí mne na rukách, keď ju nechávam "odgrcnúť" lebo ju nosím po papaní celkom dlho, lebo keď sa poriadne mliečko "nestrasie", tak grcká aj dve hodiny po jedle.....inak zaspinká a keď ju preložím do postielky, tak všetko v poho...Inak kedy prestane ten reflux?? Potom môžem začať učiť v positelke nie? a to si skúšala s malinkou asi keď už ťa v podstate "rozumela" nie? že už si jej dokázala vysvetliť slovami, čo a ako s postielkou? Inak ťa obdivujem obliecť sa o jednej v noci a ísť von 😀 a čo si hovorila tak že ju máš na hrudi a keď sa mrví to robíme aj my, že ju stisnem silnejšie a poš-š-škam....inak v noci sa s ňou vôbec nebavím 🙂 proste nakojím, vezmem na hruď a hrám hru na mobile 🙂 To kvôli tomu, aby vedela, že je noc...pozerá do svetla a aj keď sa jej nechce zaspať, tak sa tak pozerá aj hodinu a potom zaspinká..alebo má zavreté očká a snaží sa zaspať 🙂 hrozne zlatá..proste jej hrozne rýchlo došlo, že v noci sa spinká...preto cez deň podla nej nemusí 😀 spinká ale málinko a krátko.......a posledné dni keď zaspí na rukách, tak ju položím a hneď sa zobudí...inak sa hráme na postielke alebo na sedačke 🙂 je to taká naša opička 🙂
@zhrkz Prosím čo je to tá 3-5-7 metóda? A kedy začal pýtať len tak na skúškku papať???

jana776
2. nov 2011

@zhrkz podla mna sa dieta nauci same spat, ked na to bude same pripravene, tak ako sa naucilo lozit, sediet, chodit. Netreba ho to ucit. Kazde dieta sa chce osamostatnit a aj sa osamostatni, ale v case ked ja na to ono samo pripravene. Ja to v praxi vidim aj na mojej malej, stale zaspava na prse, ale v noci sa uz vie uspat sama, uz ma nepotrebuje, cca od roka. A od 20tich mesiacov ma zacala vyhanat cez den, ked nahodou zaspim s nou. Proste uz ma potrebuje iba na zaspatie a potom uz chce spat sama, je si toho vedoma a myslim ze je na to aj hrda.
Citala som jeden clanok o tom ako merali hladinu stresovych hormonov u deti (malickych, okolo 10 mes) ktore pocas dna ked sa mama vzdialila plakali a u tych ktore neplakali a spokojne sa hrali dalej. A zistili ze tu hladinu stresovych hormonov maju taku istu, len tie akoze spokojne to proste nedavali najavo. Ci ich to niekto naucil alebo vytrenoval, to tam skumane nebolo. Takze to ze dieta po par dnoch prestane plakat vecer za mamou neznamena ze nema stres zo samoty.
Ale kazdopadne je to vsetko o prioritach a je to v podstate kazdeho osobna vec ako sa rozhodne.
Ja by som to vsak svojmu dietatu nespravila.

katrinka8
2. nov 2011

Caute baby, tu je nieco aj o spani a zaspavani: http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc... Podla mna pravdive 😉 Kazde babo sa same nauci zaspavat, ked je na to pripravene. Niektore skor, niektore neskor. Netreba to silit, intuicia a pozorovanie nam napovie vela. Ak babo place, ked ma zaspavat same, pripravene nie je. Naucit ho to asi nemozme (v zmysle, ze budeme robit kadejake "pokusy", aby len spalo same), ale mozme mu ukazat, ze aj ked nie sme s nim v jednej miestnosti, sme mu stale nablizku, je v bezpeci a moze pokojne spat.
My sme dcerku "ucili" zaspavat samu najskor pri vecernom spanku. A to tak, ze sme ju okupali, nadojcila sa, pomaznali sme sa, postiskali, ulozili do postielky, chvilku este pri nej zotrvali, pustili sme jej taku lampicku, co hra uspavacie melodie (tu som pocuvala este ako tehotna) a svieti jemne hviezdicky. Potom sme odisli z miestnosti. Kedze mame vysielacku, tak sme vzdy poculi, co sa deje. Do 5 minut zaspala. Bez placu ci stresu. Ked bola niekedy napr. nepokojna, ze jej bolo smutno, proste ked zacala plakat, HNED sme k nej prisli a utisili ju. Ked uz bola pokojna, az vtedy sme odisli z izby. Ak zacala znovu plakat, vratili sme sa hned ku nej. Takato situacia vsak nastala za jej zivota asi 3x (teraz ma takmer 17 mesiacov). Co sa tyka denneho spanku, tak to sa naucila zaspavat sama asi az v roku cca. Mozno aj nieco viac mala. Proste nebola pripravena.
Nikdy sme ju nenechali plakat ani o minutu viac, ako by bolo nutne (napr. ked sa zobudila na hlad a nemohla som ju hned nadojcit, lebo som bola vo vani a mala sampon na hlave 😀 ). Prisiel ku nej manzel a snazil sa ju utisit aspon on. Takto to vlastne praktizujeme stale. Nikdy ju nenechavame plakat, ci vyplakat.
Jasne, ze teraz uz je vacsia a obcas aj vymysla a nechce spat. Ked vidim, ze by spala, ale sa "salie z poslednych sil", tak ju ulozim, vystiskam a odchadzam. Rozpravam potichu, nechavam v izbe pritmie - proste aby vedela, ze ma spat. Ak vykrikuje, smeje sa a pod., vzdy pridem, ulozim, odidem. Max po 3 razoch zaspi. Ked vidim, ze sa jej naozaj nechce spat (cez den) a ze by bolo marne akekolvek ukladanie, zoberiem ju este na 15 minut, nech sa pohra a potom ju ulozim. Obvykle zaspi potom do 5 minut.
Ja si myslim, ze dietatko place preto, ze je v nepohode (akejkolvek - moze nam byt zrejma: hlad, mokro, bolest, alebo nie zrejma: strach, stres, samota, unava a nemoznost zaspat...) a nevie nam to inak dat najavo. Male deti nevedia plakat preto, aby nas vydierali - aspon do urciteho veku nie. Podla mna male dieta, ktore nevie zaspat samo to nerobi preto, ze nam robi naprotiven, ze "a just nezaspim" - proste place, lebo mu nieco pri tom zaspavani vadi. A my sme tu na to, aby sme na to prisli a odstranili to 😉

larosa
2. nov 2011

@samayka naozaj to bol des, nemohla som sa ani pohnúť, keď som nebodaj kýchla už bola hore, musela tvrdo zaspať a tá hodinka, niekedy kratšie inokedy dlhšie mi dala zabrať. Ja neviem, ako ostatné mamičky, ale ja som chcela mať večer pre seba a manžela, celý deň som sa venovala deťom, cez obed som si chcela niečo porobiť a večer oddýchnuť. Nepovažujem sa za sebeckú, načo je dieťaťu nevyspatá a nervná mama? Ja neuznávam ani spoločné spanie s dieťaťom počas noci, ráno alebo nadránom sa deti dovalia k nám, keď sú choré, tiež sa vymenia s manželom a spia so mnoou, alebo keď sú zlé sny. Je mi príjemné pritúliť sa večer k mužíkovi a bolo aj vtedy, keď sa deti narodili, a mužovi tiež polichotí, keď si ho žena večer vypočuje... proste každému vyhovuje niečo iné a mne vyhovovalo, že som večer strávila s manželom, po celom dni s deťmi....

samayka
3. nov 2011

@katrinka8 pekne si to napísala, tiež som toho názoru, že malé dieťa nevie plakať "len tak" .

katrinka8
4. nov 2011

@samayka - dakujem 🙂

redangel32
4. nov 2011

Ahojte.
U nas zaspavanie prebiehalo ok. Syn do 2,3roka nemal problem zaspavat sam. Ulozila som ho do postielky vo vlastnej izbe a odisla. Trosku si pomrmlal a potom zaspal. V izbicke mal aj velku postel do ktorej sa zacal ukladat. Tak som si myslela,ze nastal cas velkej postele a zrusenie postielky. Tu som uz predala. No,ale co cert nechcel syn zaspavat sam nebude. Plac a plac. Takze teraz mi to pripada,ze sme sa vratili poriadny kus spat. 😢 . Mne to dost vadi,pretoze cez obed ked ho davam spat tak pol hodina uspavania a on nepospi dlhsie ako hodinu!!! A mne ta hodina a pol chyba,nakolko vobec nic nestihnem spravit ako som bola zvyknuta ked zaspaval sam. Vecer to uz je ine,ale v noci tiez nema tvrdy spanok. Nakoniec spim s nim. 😠
Viete niekto poradit?

primadona
7. nov 2011

@mata78 Ahojky ja mám tento istý problém s mojou 16 mesačnou dcerou.Od narodenia nechcela spávať v postielke.Vždy s nou musím ist spať do našej postele a nasilu ju držať, aby mi neušla.A už je to teda dosť otravné. 😢 ☹

vavrovae
14. nov 2011

Ahojte maminky poradte mi ako mam odnaucit svojho 4 mesacneho synceka aby nezaspaval v autosedacke pri hojdani. On proste sam nezaspi ani keby neviem co. Ked spi v sedacke tak celkom slusne zaspi ale nema tvrdy spanok takze musim byt prinom. A ked ho uspim na rukach dam ho do postielky tak odbije 30 minuta a je proste hore. Je dost tazky a neviem co mam robit. Po kupani vecer obcas zaspi sam vzdy teda spi v postielke cez noc ale cez den maaaalo a vecer ked nezaspi sam tak len na rukach ale ked sa v noci zobudi tak v pohode po papani zaspinka sam. Neviem ako mu mam urobit denny rezim som z toho zufala neviem ci je este skoro alebo co mam robit poradte mi vdaka. Jaj a u nas plac nemozeme lebo trpi na sopliky a ked vela place tak nevie dychat no proste des.....

angellinka
15. nov 2011

@vavrovae myslim,ze chces vela od 4.mesacneho babatka aby same zaspalo.Autosedacka,fit lopta,nosenie na rukach,hojdanie,to su pohyby kt.babo ukludnuju .Hlavne v babyvaku pripominaju ako im bolo fajn v brusku.A k tomu spanku min.Moj syn tiez nespaval dlhsie,az po tom pol roku sa mu spanok predlzil,a mal ho tvrdsi.Aj my sme ho do pol roka neuspavali inac ako na fit lopte,polozili,nie do postielky-spal somnou 😉 a vela krat sa este 2-3 krat zobudil,a opakovalo sa to iste.Preco chces od neho aby spal SAM v postielke,ked doteraz bol 9 mesiacov pri tebe v brusku.Je tu vela takychto tem 😉 musis byt trpezliva,je este malicky,mojkaj sa s nim,bud pri nom,hlavne to potrebuje.A to ze nema denny rezim,nemyslis ze je este na rezim priskoro,a preoc vlastne chces denny rezim? 😕 nie sme v tabore.....drzim palce!

blandik
15. nov 2011

@mata78 -nenechala bych ji plakat, vůbec ne někde v postýlce, žádné důrazná...ale zkusila bych si ji dát na ruce a sednou si s ní...sice bude trošku nespokojená, ale pořád bude na rukou....až po nějaké době zvládně to, že nechodíš, tak pak bych se ji pokusil dát do ležící polohy, ale pořád u tebe...je to těžké, dovedu si to představit. (náš nám takto utíkal od 20M, nechtěl spát...ani náhodou, a pak začal až po druhém roce a spí dodnes..). Ten fígl je v tom, že jakoby posupně měníš to, co dosud děláš - ne najednou změna, ale po částech, až si zvykne na jednu změnu, dáš další změnu...

blandik
15. nov 2011

@vavrovae -a co takhle ho prostě dát k sobě do postele a lehnout si k němu?

kikuskkka
16. nov 2011

Baby, ja to mám tiež dosť kruté, alebo teda nechcem byť "krutá" ja.....asi do 1. roka sme malú uspávali v kočíku, odvtedy máme inú metódu, sadnem si do tureckého sedu, na nohy si dám veľký vankúš, malá si naň ľahne a jemným pohojdávaním do 5-10 minút zaspinká....má to však háčik. Náš drobec má už dva roky a stále to tak praktizujeme. Už si lámem hlavu, ako ju to odnaučiť, keď ona je strašne živá a skúšala som na ňu už pár trikov, nič nezabralo. KeĎ ju dám do postieľky? Vylezie....a to ju máme na úplne najnižšej úrovni. Je proste vysoká. Keď ju nechám na našej manželskej posteli? Tak vymýšľa. Stále si nájde niečo, čo ju zaujme a na spánok ani nepomyslí, dokonca pár krát utiekla. Asi mi to prerastá cez hlavu, možno ma aj odsúdite, ale akonáhle si ju dám na kolená a na vankúš, dieťa sa skľudní a ako vravím, do 5-10 minút spí......myslíte, že to časom pochopí sama, že ju mama nemôže donekonečna uspávať na kolenách, alebo mám prestať byť "super" mamou a jednoducho ju mordovať dovtedy, kým nezaspí sama???

tamocka
26. nov 2011

Z uspavania mam nocne mory. Do 4 mesiaca nasa zaspala sama v postielke. Presne som dodrziavala vecerny rytual, okupat, mlieko, pusa na dobru noc, tma a spala hned ako drevo. Cez den som si k nej lahla, dala cumel, zapla uspavanku a bol klud. Teraz je to strasne. Uspavam na fitlopte. Strasne sa na seba hnevam, ze som ju to naucila. Teraz ju ucim, aby zaspala sama. Najprv sa mrvi a potom zacne plac. Necham ju poplakat max 3 minuty a bezim k nej. Nezaspi ani, ked pri nej lezim. Uz som zufala, boli ma chrbat a rameno. Velmi pekne prosim o radu. ☹

abika26
26. nov 2011

@tamocka a stalo sa nieco nezvycajne ze prestala sama zaspavat?si zmenila ritualy alebo nieco?

tamocka
28. nov 2011

@abika26 nic som nezminila, robim to iste. na nic nezvycajne si nespominam

zuzanockamt
28. nov 2011

@tamocka asi ta chce citit pri sebe to je prirodzene ... ja som do 14.mesiaca uspavala na rukach, na fitlopte, v satke, v manduce ... az raz nastal zlom a mile dieta sa rozhodlo, ze uz zaspavanie zvladne a presli sme do dalsieho levelu, staci, ze pri nom lezim ... vsetko chce cas, treba to nechat na dieta a nic nasilne "neucit" ... dieta sa neda "naucit" spat ... ono sice po case zaspi aj same, ale len preto, ze rezignuje, pochopi, ze moze vrestat kolko chce, mama sice pride, ale len na chvilku a znova ho da do postielky, tak sa casom na to vykalse a spi, ale hladina stresovych hormonov ostava zvysena aj potom a to mu veru neprospieva

tosijo
28. nov 2011

ahojte. máme 13mesačného chlapčeka, ktorý do 9tich mesiacov zaspal v pohode sám vo svojej postielke. rituál dodržiavame dodnes. okúpať, napapať, pusa a spať. Do 9tich mesiacov sme ho po puse dali do postielky, zhasli svetlo a odišli sme a on zaspal. V 9tich mesiacoch v jeden večer maly strašne plakal v postielke, tak som ho vytiahla, držala na rukach - klud. Dala do postielky - plač. Vytiahla, dala do kočíka - klud. Vytiahla dala do postielky - plač.. Muž hovorí, asi ho niečo bolí, idem si s ním lahnút do velkej postele. Zaspal. Na druhý den to isté. V postielke plač a plač. Zase išiel muž s ním spať. Hovorím mu nechod, naučíme ho na to... A aj sa tak stalo. Každý večer si s ním musí ísť niekto lahnút a uspať ho. Ale to uspávanie trvá hodinu. Je to niekedy fakt na nervy. No zase na druhej strane si človek povie, že ho nenechá trpieť.
V tej postielke chytá až nervy, celý sa trasie ked ho tam nechám čo i len minútu samého. Tmy sa asi nebojí, lebo večer ide aj sám do izby kde nikto nie je a je tam tma. Fakt neviem čo sa stalo. Môže sa báť nejakého stiesneného priestoru v postielke, alebo...? V noci sa mu stáva, že sa zobudí, napije sa a spí tam dalej. No má aj noci ked sa zobudí, napije a začne plakat a musíme ho preložiť k sebe do manželskej postele a hned zaspí.
Cez den ho uspávam tak, že ho dám do kočíka, 10minút vonku povozím a spí asi hodinu.
Viete mi poradit? 😉

vejinka04
2. dec 2011

moja malinka ide buduci rok do skolky takze mam rok nato aby som ju naucila aby zaspavala sama vobec sa mi to nedari a neviem co stym

vejinka04
Odpoveď bola odstránená
Zobraz