Ako naučiť dieťa samé zaspávať?

mata78
21. jan 2008

určite nie som jediná čo tak robila, a preto by som chcela poprosiť mamičky o radu. naša malá ma 15 m . večer mi zaspí takmer vždy sama počas krmenia, ale počas dňa je to horšie. uspávam ju na rukách. davam ju spať v tedy ked už vidím, že je veľmi unavená. položim ju do našej postele a ľahnem si k nej, ale ona začne zliezať a behať po izbe. skusala som ju položiť rovno do postieľky, ale tak plakala, že som ju musela vybrať. ale ked ju vezmem na ruky a parkrať počičíkam tak v priebuhu 5 min. mi spí. už mi je ťažká a som aj tehotná takže ju už takto nemôžem uspavať, ale zase ked ju necham iba ležať vedľa nma na posteli tak nikdy nezaspí. ona je hore a ja spím. čo robiť?

bubba
26. jan 2008

moja mala spavala od6mes.(vtedy som uz rezig.so skusanim do postielky)do 18mesiacov snami v posteli...pred tyzdom som ju uspavala a bola ku mne dost hruba ma kopala,lozila po mnea td...tak som bez slova odisla zo splane,zavrela dvere......cakala som reeeeeeeeeeev a nic za 20 min.som ju isla skontrolovat a ona spala.vtedy som pochopila,ze aha,tu je ten spravny cas...od dalsieho dna a odvtedy kazdu noc aj cez obed spi v postielke(ktoru som uz mimochodom chcela dat prec)
tiez mi skusala zliezat z postele,ale dorazne som ju upozornila,ze v ziadnom pripade nesmie 100 x som ju vratila spat a potom prestala skusat,ale to uz bolo davnejsie...
sak si lahni pri nu a tak ju uspi,ja som to tak riesila,ked som ju uz nevladala nosit...

maca793
26. jan 2008

dvojičky samé od 8 mesiacov v detskej izbe, Karolínka doteraz so mňou v izbe ale čoskoro sa to zmení na jar idem maľovať celý byt a idem rušiť postieľku, takže bude sama spať na veľkej posteli so sestirčkami v izbe.

honzulka
26. jan 2008

Ahoj maminky,nezoufejte s uspáváním..U nás je to taky paráda.. 😒 Malýmu budou skoro dva roky a usíná sice v postýlce,ale já vedle něj na posteli..Odpoledne i večer a musí mě držet za ruku.Začala jsem zkoušet metodu vzdalovaní,takže první krok bylo nedávat ruku a jen jsem si tím zadělala na to,že řval(opravdu nebrečel,ale řval!!),že jsem někdy i měla strach,že si vyřve kýlu nebo nějaký záchvat.Ruku jsem mu začala znovu dávat a je to lepší..Občas má chvilku křičivou,ale buď zabere,že ho znovu uložím,nebo dnes zrovna,že jsem mu řekla ať se vykřičí a pak uděla hájí...a bylo ticho.Takže asi taková naše malá herečka.. 🙂 Každopádně já nemám na to ho nechávat brečet na celý barák a už ani nemohu,protože se už párkrát pokoušel přelézt z postýlky...Priostě jsem si ho takhle naučila,tak se nedá svítit...Čekáme druhou ratolest a u té už si dám pozor a třeba,když to Jeník uvidí,tak začne taky sám...Užívejme si té chvíle,kdy nám dítka dávají najevo,že nás chtějí mít u sebe... 😉

musko
27. jan 2008

Baby, som si najprv hovorila, že sem písať nebudem, ale nedá mi to..... Plyšová hračka a bábika nenahradí živého človeka... Tie deti od Vás nepotrebujú nič iné, len aby cítili, že ste s nimi - chcú mať pocit istoty.... Tie veci o "uspávaní" štýlom 5,10,15 a nechať vyplakať - to vymysleli chlapi - nie ženy - žena inštinktívne vie, že to nie je správne nechať dieťa plakať. Do 1 roka určite nerozmaznáte, ale dáte taký pocit istoty, že to dieťa bude samostatnejšie a smelšie a naučí sa veľa vecí samé.... Syn má 2 roky a 5 mes, ale vyplakať som ho teda nenechala - a stále uspávame - ležíme spolu, chvíľu sa rozprávame a potom pomaly zaspí.....

susik77
27. jan 2008

caute, mala do 3.mes. spala s nami, pretoze som stale kojila, potom sme ju zacali ucit spavat v postielke, pretoze uz ma hrozne bolela chrbtica, pretoze mala mi zabrala polku mojej casti a ja som bola rozne pokrcena, prip. som zaspala opreta o vankus, ako som kojila 😒
zacali sme metodu 3, 5, 7, aj to fungovalo, zaspala do stvrt hodiny.potom ju asi po mesiaci manzel zac.uspavat v babyvaku a super 😉 zaspinka bez placu, aj ked to trva dlhsie.ked ale nevie zaspat do 2 hodin, zase prechadz.na mtodu 3,5,7 😎

horty
27. jan 2008

Ahoj, uspávání je každého věc, záleží, jak to vyhovuje vám. Důležitá je spokojená maminka a dítě 🙂 .

Já teda po tom, co jsem viděla, jak sousedka uspává neustále u prsa půlroční dítě a spí s ní v posteli a manžel na gauči, tak musím říct, že takhle jsem to nechtěla.
Prvních 5 týdnů si Viktorka dělala co chtěla, nespala, řvala, usínala mi v posteli, protože jsem byla u kojení tuhá...ale pak jsem si řekla DOST 🙂 .
Takže od 5 týdnů usíná sama v postýlce, večer vykoupeme, nakojím, dokrmím, pomazlím jí a nechám odbrknout a pokládám do postýlky s dudlíkem a odcházím. Ze začátku plakala, tak jsem jí chodila podávat dudlík a byla zas spokojená. Velice rychle si zvykla a teď už jí jen položím, pohladím, řeknu jí jak jí moc miluju, dám pusinku a ona usíná sama a bez pláče. Někdy si ještě chvilku povídá, ale většinou je hned tuhá.
Nemyslím, že by jí chybělo tulení a podobně, přes den se s ní mazlím dost, povídáme si, věnuju se jí, i když na rukách jí příliš nenosím a ona to ani nemá ráda.
Prostě já bych se v klidu nevyspala, kdybych měla dítě v posteli a vím, že i já bych rušila ji.

Včera se dokonce tchýně divila, že jí malá nechce usnout na rukách, když poplakávala a byla evidentnbě unavená. Tak jsem zafrajeřila a řekla jí, ať jí položí, přikryje, dá dudlík a ona že zaspí sama. Nevěřila a pak jen koukala a říkala, jak dobře to mám zařízené 🙂

Ale nechci sekat machra, sama vím, že každé dítě je jiné a u některých dětí ať se dělá co se dělá, tak to prostě nejde. A budou řvát až do skonání světa. Však mi se to vrátí u druhého dítka, je mi to úplně jasné 😀

honzulka
27. jan 2008

Horty-souhlasím s tebou,každé dítě je jiné...Já upřímně závidím maminkám,které dítko položí a usne.U nás to prostě nejde.Malej je hodně žívé dítě a byl by bez dozoru opravdu schopen z té postýlky vyskočit.Nemyslím si,že by se ti to mělo u druhého dítka obrátit,já v to ale doufám.Někyd mi to vyhovuje,že s malým si odpočinu tu hodinku,ale jak to trvá déle,tak mě to nebaví a hlavně vyčerpává.jsem hlavně ráda,že usíná ve své postýlce a vydrží v ní spát až do rána.Spí bez dudlíka už od roka a plyšáci na něj nezabírali-vyházel je z postýlky.. 😒 😉

aponchie
27. jan 2008

ja jsem spala s malou do 6mesicu ve velke posteli potom spala sama v postylce nadelala se nam paseky dost barakuda jedna mala 😀 uspavani formou drzeni za ruce noseni hlazeni celicka a potichounku odejit z mistnosti atd atd atd no des bes neverila sem ze se to nauci a naucila jak byla sama v pokoji a nerusili sme ji tak usla a nesmeli sme tam ani vkocit pac v tu rano se obudila no hruza dnes ma skoro 3roky a spi dobre celou noc obcas pribehne v noci k nam ale manza ji rekne at jde zpatky a odejde.neni problem ale zacala zase mit desive sny a to je porad neco sotva se neco nauci uz je tady dalsi prekazka a znova 😀 takze mame lampicku u velke postele a muze si roznout kdy chce a cist si.pac ted mame zraloka na velkem zachode proto curame do nocniku ohen v pokojicku a proto svitime a bubaky pod posteli a proto na nich spime 😀 😀 😀

mapris
27. jan 2008

musim souhlasit s nekteryma maminama tady. Ono je to neco jineho, kdyz pak diteti rostou zuby. Moje dcera je na umele vyzive. Od 2. tydne mi spala sama celou noc a budila se na mliko az rano. Od 9teho mesice spi ve svem pokoji. Ze zacatku to bylo take celkem v pohode. Ale pak ji zacali poradne rust zoubky, nedavno i stolicky, pak byla nemocna ... A uz spi hure. Je pravda, ze kdyz zaknourala, tak jsem k ni dobehla a dala ji dudlik, ale pak jsem nekde cetla, ze kdyz deti chteji, tak si dudlicek v postylce najdou. Tak v noci, kdyz zaknoura, chvili pockam, pokud to ustane, tak k ni nejdu, ale pokud to zesiluje, tak k ni jdu i za cenu toho, ze u ni budu muset tak 10-15 minut stat, ale vim, ze usne. Vyjimecne, kdyz je utahana, tak usne hned po mliku ... Ale kazda noc je jina. Ditka nas proste potrebuji ...

milhaus
29. jan 2008

ja pri malej sedim dokedy nezaspi, kedysi som ju uspavala tapkanim po zadočku ale teraz len pri nej už skoro dva mesiace sedim a zaspi, občas jej poviem spinkaj a pohladkam ju po hlavičke, asi raz do mesiaca sa stava, že proste spať nechce

westka
29. jan 2008

horty ked mal moj maly 3 mesiace tiez vedel zaspinkat sam ale teraz len pri prsniku snad sa to coskoro zmeni a ked mu dam cumel tak sa snim hra a paradne sa na tom bavi takze spanok je fuc

otrivinkajanka
29. jan 2008

no moja ma 20 mesiacov postielku mam pristavenu pri nasej posteli a aj tak spi so mnou v posteli ked zaspi prelozim ju do postielky,ale aj tak sa nad ranom zobudi a prelezie ku mne takze to mam jedno sa mi minule jedna znama smiala,ze ked ju chcem mat v posteli do 10 rokov ako ona jej dceru tak ju to mam rychlo odnaucit to sa lahko rozprava a este tazsie robi aj moj stary sa hneva,ze nema co s nami spat v posteli a ze ju mam dat spat do jej izby ale ja si aj tak myslim,ze pokym je takato malicka mala by nas mat este pri sebe a nielen ona aj kazda mamina by mala mat pri sebe svoje dieta pokym je este male ale horsie je ked ma nejaka dve tri deti to uz je tazsie,,,,,,,

evulik6
29. jan 2008

Mata78, aj my sme mali problem naucit drobca zaspavat sameho v postielke. Ale pomohli mi nejake babenky z tadialto, ktore mi na mail poslali knihu o zaspavani. Po precitani tej knihy som zacala maleho "trenovat" podla metody 3, 5, 7,10,.... a po nejakom tyzdni nam zacal zaspavat uplne sam, bez akehokolvek placu. Niekedy si este pomrnkaval, ale behom 5 minut spal. Teraz sa to trosku skomplikovalo, pretoze sme boli na sviatky u rodicov (nove prostredie a nebola tam jeho postielka), ale dufam,ze sa to znovu vrati do normalu. Ak by si chcela, posli mi mailovu adresu a ja ti tu knizku preposlem. Zatial ahoj, a drzim palce.

otrivinkajanka
29. jan 2008

ahoj evulik keby si mala cas posles tu knihu aj mne?dakujem moj mail je buchta@inmail.sk

janka33
29. jan 2008

ahojky,tak našu malú sme naučili zaspávať v kočíku a to len tak,že sme ju hajkali.No teraz sa ju snažím naučiť inak.Večer keď ju okúpem,tak si s ňou ľahnem na posteľ,zhasnem svetlo a rozprávam jej,trocha sa zlostí,no potom počúva,to tak ležíme asi 10 min,potom ju ešte nakojím,dám do postieľky a zhasnem svetlo.Ona občas ešte štrajkuje,pľuje cumlík,no jej ho zakaždým dám,niekedy aj 20 krát ona potom je už ticho a zaspí.No zatiaľ sme iba na začiatku,túto metodu skúšame len 5 dní.

evulik6
29. jan 2008

Ahojky otirvinkajanka - uz som ti to poslala, mala by si si to najst v mailovej schranke.

otrivinkajanka
29. jan 2008

moooc ti dakujem idem pozriet

lante
29. jan 2008

No nedá mi to 🙂 Patrím k tej nešťastnejšej časti sem píšucich maminiek ☹ Našťastie sa mi podarilo docieliť to, že už s nami nespí, ale bolo obdobie, že s nami zaspával a aj spal. Zo začiatku totiž dlho trvalo kým si po kojení odgrgol niekedy aj pol až trištvrte hodinu, takže si zvykol na prítomnosť niekoho, potom sa nedal uspať inak iba tak, že mi ležal bruškom na mojom bruchu a hlavu mal na prsiach, keď zaspal tak po 10 min. som ho mohla preložiť do postieľky. Od 3 mesiacoch zrazu neznáša spanie a ani zaspávanie na bruchu. Takže zase iný spôsob zaspávania. Dovtedy vždy pred zaspaním strašne plakal bol to priam rev. Nechať vyplakať v postieľke by u nás znamenalo, že sa v nej udusí, lebo plakal tak, že sa zabúdal nadychovať, celý červený a nedýchajúci už som ho sledovala, či sa nadýchne alebo mu mám nejako pomôcť (zabralo vždy fúknutie do tváre, zalapal po dychu a nadýchol sa a o5 rev a tak dokola až kým sa úplne nevyšťavil). Teraz to funguje tak, že v obývačke na kresle nakojím, zdvihnem ho tak aby bol vertikálne, ponatriasam, poklepkám po chrbátiku to už väčšinou grgne, odnesiem do spálne do našej postele, ľahnem si s ním otočím ho na bok (ešte sa sám nevie), nerozprávam, nehladkám, iba je pri mne tak blízko aby cítil a počul môj pravidelný dych. Do 15 min ho prekladám do postieľky. Ale vždy sa bojím, že sa po chvíľke zobudí. Tajne dúfam, že keď už sa bude pretáčať a bude si vedieť nájsť vyhovujúcu polohu na spanie, začne zaspávať sám.

Inak prosím vás čo je to tá metóda 3,5,7??

zuzu13
29. jan 2008

no tak môj názor je asi iný....nie je nič krajšie ako dieťa, ktoré sa pritúli k matke...je to len chvíľka...keď bude mať viac rokov, ten pocit už nezažijete...tak prečo ho od seba odtŕhať...viem, že za ten čas môžete urobiť "X" vecí....ale.... 😀 😉 🙂

dalila
30. jan 2008

ZUZU SUHLASIM S TEBOU

other_side
30. jan 2008

zuzu13, ale tema je "ako naucit dieta same zaspavat" 😉 aj ja si maleho rada pritulim, a urcite kazda z nas, ale zaspava uz sam, ved uz je velky 🙂

johanda
30. jan 2008

lante, metoda 3,5,10 (nebo 7) znamená, že dítě uložíš do postýlky, odejdeš, ono samozřejmě řve, ty vydržíš 3 minuty, pak příjdeš pohladíš ho, uložíš a zase jdeš, ten interval řvaní postupně prodlužuješ na 5, 10 15 minut. Do týdne se dítě naučí spát samo. Já osobně nejsem jejím zastáncem, hlavně u malých kojenců, kteří nejsou schopni si uvědomit, že máma se vrátí za 3,5,10 minut mi to přijde fakt brutální. Takže samotné usínání bych neřešila do roku, to se usínací režim prcků stejně furt mění a matka se holt přizpůsobuje. Naše malá usínala ve své postýlce jako novošek (to usínala kdekoli), pak měla období bantování, kdy šla do hajan až v jednu v noci, kolem 3,4 měsíců se vrátilo období "sama v postýlce", to skončilo asi v 6. měsících, kdy se děti začínají bát, když nevidí matku. Takže jsem ji uspávala, což obvykle trvlo tak 10,15 minut.
Kolem roku už se vnitřní režim dětí stabilizuje, takže se můžou víceméně naučit spát samy po nějakém večerním rituálu, ale matka by měla být s nimi v pokoji - kolem 13. měsíce přichází 2. období strachu. Dvouleté dítě pak usne samo většinou bez problémů, protože už je na to intelektuálně i emocionálně zralé.

Po pravdě řečeno, pro mě je jednodušší "obětovat" malému děcku večer 10, 20 minut a být v klidu + dítě mít taky klidné, než poslouchat, byť jen nebo dva týdny řev, protože nějaký chlap (dr. Ferber)napsal, že to jako pomáhá. Asi jsem holt měkká. 😉

evulik6
30. jan 2008

ahojte. ja som tu metodu vyskusala - ten dr. to nenapisal preto, ze to "akoze" pomaha. Tiez nerada pocujem moje zlaticko plakat a tiez nevravim, ze sa to ma trenovat tymto sposobom u takych malickych babatiek. Ja som zacala az ked mal maly pomaly rok. Dovtedy som ho uspavala ako sa len dalo, zaspaval pri mne v posteli, potom si zvykol zaspavat na mne a nemohla som sa ani pohnut, pretoze sa okamzite zobudil a spustil obrovsky rev. Dost dlho sme to tolerovali, ale cim dalej sa to zhorsovalo viac a viac - vzdy sa zobudil ked sme ho prekladali do postielky a tak sme isili uspavat znovu a znovu, niekedy to trvalo aj hodinu, kym sa nam podarilo od neho odist. Keby nam uspavanie trvalo 10-15 mnut, tak s tym ani nezacnem. Ale dalej to uz neslo.
Vsetky mamicky, ktore nemali taketo problemi to zrejme nepochopia, preco sme sa na tuto metodu dali. Ja len mozem povedat, ze nam sa to podarilo za necely tyzden. Po troch dnoch pochopil.....
Teraz napriklad zaspavame tak, ze jeho ulozim do postielky a ja si lahnem do svojej ale vzdy zaspi vo svojej postielke sam do piatich - 10tich minut. 🙂

mapris
30. jan 2008

Proti zminovane metode nic nemam. Moje sestra ji zkousela a vydrzela, ale bydli v radovem domku na vesnici. Nechte ricet dite v panelaku, kdyz mate pod sebou i nad sebou stare lidi a pokud chcete mit klid vy, tak ho musite dat i jinym lidem. Podle meho nazoru je potreba ustavat pomalu a po castech. Deti pak mohou mit klidne psychicky "blok" a to si myslim, ze je skoda. Je fat, ze nase mala je docela dost vymysliva, tuhle metodu jsme zkusili tri dny a furt to bylo stejne. Zlepsilo se to, jak zacala chodit a spat jen jednou denne. Proste je vic unavena. Zalezi na vas, jake si to udelate hned uz od mala. Je tezke radit jinym maminam - napr. tem, ktere koji, nez tem, ktere maji ditka na um, protoze tam je spousta veci jinych a jednodussich. Dceru jsem uspavala jak mohla, teda stridali jsme se s manzelem. Ale nikdy jsem nedovolila, aby ji nekdo vzal z postylky... Ve vyjimecnych pripadech - jak uz jsem tu zminovala rust zoubku, nemoc - napr. ryma, kdy nase mala stala v postylce a plakala, tak jsem ji zkratka vzit musela, protoze jsem slysela, jak spatne dycha a ze ji ta vodorovna poloha a můj tep dela dobre. Ted vecer usina po mliku - obcas si tam zaknoura, i pres den (ale po obede ji dam neco na zabaveni a usne tak do 5ti minut), vecer do 10ti. A kdyz se probudi a chce mne nebo manzela, tak u ni zkratka stojime a mame ruku na jeji hrudi - to ji uklidnuje a snaz usne. Navic jsem zjistila, ze nema rada, kdyz jsou zavrene dvere a obcas necham chvili rozsviceno na chodbe. Mame v umyslu s manzelem ji nejak detsky pokoj vyzdobit - obrazkama, koupit nejakou detskou lampicku ... Co si pamatuju z vypraveni manzela a jeho maminky - muj manzel nezaspal bez rozsvicene lampicky. Jak tu pise johanda, uspavaci rezim prcku se meni.
Tak drzim palce a spani zdar :o)

johanda
30. jan 2008

evulik, vždyť jsem psala, že jsem měkká 😉 . Tu metodu jsem jednou zkusila na mé starší, tehdy 11 měsíční dceři v celkové délce pokusu 10 minut a seznala jsem, že to její zoufalství a nápor na mé nervy jsou neadekvátní vytyčenému cíli. Takže malá zůstala spát v mé posteli a ležela jsem s ní, dokud bylo třeba. Beru to tak, že roční dítě není schopno člověka manipulovat, když potřebuje tělesný kontakt s matkou při usínání, tak mu ho poskytnu. U druhé holky jsem to ani nezkoušela, od narození spí víceméně s námi v manželské posteli nebo na "balkóně"(postýlka se sundanou bočnicí přiražená k naší) a je to pohodářka a kliďaska.
To, že uspávám obvykle 15 minut neznamená, že by holky neměly etapy, kdy jsem se s nimi musela otravovat i hodinu a půl. Zpravidla tehdy, když jsem něco potřebovala urychleně dodělat do práce, a tak jsem si u toho uspávání alespoň vymýšlela výmluvy, jak šéfovi sdělím, že jsem to zase nestihla 😉

Souhlasím s Mapris - uspávání kojených děcek je jiné než těch na UM. Obě holky, dokud byly kojenci a malá batolata vytuhávaly (ta mladší vytuhává dosud) u prsa. Přes den vždy a večer podle únavy- někdy jen tak podudlaly a byly v limbu, jindy si daly pořádných 20 minut sosání. No a někdy k mé nelibosti a vzteku 😉 řádily a řádí i hodinu. Každopádně mám ověřeno, že moje fyzická blízkost rychlému usnutí pomáhá.

zuzu13
31. jan 2008

other_side, pochopila som podstatu témy, ale myslela som tým, že dieťa netreba učiť /nútiť/ zaspávať samé...príde čas, kedy to bude chcieť aj ono...a ak to nechce, tak ho treba pochopiť, citi sa bezpečne v maminej/ockovej/náruči nech má aj 5 rokov...náš syn s nami spával veľmi dlho... 😉

other_side
31. jan 2008

zuzu, to je ok, v podstate s tebou suhlasim, ale mata si chce uz asi aj trosku oddychnut, je tehotna a nosit dcerku na rukach len aby zaspala sa mi zda trosku narocne. samozrejme, nutit dieta do niecoho co samo nechce je blbost, ale vyskusat v dobro oboch moze, napr. naucit ju samu zaspavat 😉

lante
31. jan 2008

Johanda, ďakujem za vysvetlenie metódy. Súhlasím, ani podľa mňa tak malé dieťa si neuvedomuje, že prichádzam pravidelne. Dnes som skúsila niečo iné, keďže som doteraz iba dojčila rozhodla som sa skúsiť UM. Tak dnes večer som zarobila Nutrilon 1 Extra, pre istotu, keby to chrobákovi nechutilo som mu zarobila dávku pre dvojmesačné mimčo teda 120 vody + 4 odmerky čiže mal tých 133ml ale asi skôr 140ml, cucol to v priebehu 18 min. s jednou prestávkou na odgrgnutie hltal akoby nejedol týždeň Potom som s ním zaľahla a do 5 min. bol tuhý, tak som ho preložila do postieľky. Inak 2,5 hod predtým vypil moje odsaté MM. Odsala som z jedného prsa 110ml a do zberača vytieklo ešte 20ml, no chrobák vypil iba 90ml a viac ani ťuk a to predtým nejedol 4 hodiny. Tak neviem čo to mám za mlieko, či je husté a stačí mu menej a či mu nechutí. Ale ako teraz večer zaspal po Nutrilone vôbec sa neprecitol.....zatiaľ. Tak uvidíme koľko bude spať. Koniec koncov už má takmer 3,5 mesiaca určite už dostal dosť protilátok. A ak sa mi bude dariť kombinovať MM a UM tak je to do pohody a ak nie tak prejdeme na UM a budeme skôr dokrmovať, žiadna tragédia nie?
Jo a odsávala som preto, lebo ma strašne bolia bradavky, keď tahá chrobák, mám ich akoby dopraskané a to ich stále rovnako ošetrujem ako doteraz. Trvá to už skoro týždeň, ale odsávala som dnes prvá raz po ....asi 2-3 týždňoch. No nič idem asi chrneť, bohvie dokedy mu v brušku ten Nutrilon vydrží, aj keď je z tej sýtiacej rady.

mata78
autor
1. feb 2008

juj dievcence ďakujem Vám všetkým za Vaše rady. Dlhšie som tu nebola, lebo malú som mala v nemocnici a ked sa vratila tak to bola hotová katastrofa. Vlastne aj je. ide so nmou všade , este aj na záchod.

Zuz 13 ja s tebou iba súhlasím. je to neopísateľný pocit ked sa malá ku mne prituli a chce sa maznať. aj ked mi niekedy vadí to naše uspávanie, ale aj tak rašej som s ňou. Posledné dni ju nechávam hore o niečo dlhšie. neukladám ju o 19.00, ale o 19.30. položím ju do našej postele, ona sa ku nme pritúli a behom 5 minut zaspí. Asi sa potrebuje poriadne unaviť. Nemyslím si, že tie maminky, ktoré naučili svoje detičky zaspávať podľa metódy 3,5,7 , že robili niečo zlé. Ale ked som mala malú v nemocnici tak som si uvedomila, že mne to, že pri nej večer neležím a nehladkám hrozne chýba a vlastne mi to aj istým spôsobom vyhovuje, lebo práve v tedy partí maličká iba mne. asi si o mne pomyslíte, že som hlúpa a že asi neviem čo chcem, ked najskor prosím o radu a teraz tu píšem toto.

evulik 6 ale bola by som rada kedy si mi mohla preposlať tu knihu. možno nejaké tie rady využijem ked budem mať už aj druhého drobca.

honzulka
1. feb 2008

mata78-souhlasím s tebou-važme si chvíle,dokud nás dítka chtějí mít u sebe.Brzy je to přejde.. 😉