Ako naučiť dieťa samé zaspávať?

mata78
21. jan 2008

určite nie som jediná čo tak robila, a preto by som chcela poprosiť mamičky o radu. naša malá ma 15 m . večer mi zaspí takmer vždy sama počas krmenia, ale počas dňa je to horšie. uspávam ju na rukách. davam ju spať v tedy ked už vidím, že je veľmi unavená. položim ju do našej postele a ľahnem si k nej, ale ona začne zliezať a behať po izbe. skusala som ju položiť rovno do postieľky, ale tak plakala, že som ju musela vybrať. ale ked ju vezmem na ruky a parkrať počičíkam tak v priebuhu 5 min. mi spí. už mi je ťažká a som aj tehotná takže ju už takto nemôžem uspavať, ale zase ked ju necham iba ležať vedľa nma na posteli tak nikdy nezaspí. ona je hore a ja spím. čo robiť?

angie14281
28. nov 2009

no pastuska,nas maly ma 13mesiacov a dufam ze coskoro pride aj jeho den a bude zaspavat sam 😀

veronikapp
28. nov 2009

no moje deti zaspavali same od 4 mesiacov. Kazdy den som mala zavedeny rovnaky rezim, ritual- vecerne kupanie, krmenie, cumlik, zhasnut nocnu lampu a spat. Jasne ze zo zaciatku protestovali, ale zvykli si na to. Takze podla mna sa to da naucit.

angie14281
28. nov 2009

ano da sa to naučit ked clovek sty zacne dost skoro,my mame tiez kazdy den rovnaky ritual uz 10 mesiacov,rovnako chodi spavat ci cez den ci vecer, aj kupanie,papanie v rovnaku hodinu,len som chybu asi spravila ze som ho nenechavala zaspavat sameho.Ale inak v pohode 😉

claudinka
30. nov 2009

Ahojte, konecne ucim maleho sameho zaspavat.. odkedy sme sa prestahovali do trojizboveho bytu (predtym sme byvali v jednoizbovom), pekne som maleho naucila konecne na postielku hajat.. ale sam zaspi iba cez den na denny spanok, vecer ani za nic.. musim k nemu chodit aj 45 minut a on proste reve a reve a stoji v postielke.. a staci, aby som na pat minutiek si k nemu akoze lahla do svojej postele a on hned zaspi.. ale akonahle vyjdem z izby a on to zisti, je ohen na streche.. a muz mi furt nadava, nech tam chvilu predsa vydrzim, ze co povedia susedia a ze mu robim traumu atd.. ale sa to predsa musi aj nejako vecer naucit, nebudem furt jeho otrokom, nie? preco cez den krasne zaspinka sam a vecer nie? aj som skusala nechat zapnute male svetielko aj vselico ine, ale nejde to..

angie14281
30. nov 2009

claudinka a co je na tom ked si tam vzdy vecer na chvilku lahnes, ved pises ze ked tam lezis tak zachvilku zaspi. Ja tiez uspavam maleho kazdy den,nehhovorim ze by som niekedy aj pristala na to aby sam zaspal ale na druhej strane,malicky je len raz,uteka to rychlo,kedy chces aby ta pri sebe potreboval ked bude mat osemnast? tedy s tebou nebude chciet zaspavat, uzi si to. 😉

habibi78
30. nov 2009

angie, presne tak, súhlasím.... 😵 😵 😵

edita84
1. dec 2009

Ahojte maminy prosím dajte nejakú radu ako mám moju 2,5 ročnú malú odnaučiť od toho aby sa vnoci presťahovala do našej postele. diki

bianka234
1. dec 2009

Ahojte, ja som nás teda prechválila. Pred pár mesiacmi som sa tu vytešovala, ako sme to krásne podľa knihy zvládli, vydržalo nám to hádam necelé dva mesiace. Ale tie chvíle boli úžasné, konečne som mala čas pre seba. A teraz? Najskôr s fľaškou, pohoda, zaspal, to trvalo pár týždňov a teraz? Pomooooc, to čo sa stalo? Dokáže revať aj dve hodiny, niekedy som taká zúfalá, že ho potom musím vybrať, lebo už je chudák znovu aj hladný a precikaný. Je to strašné, vyžaduje si stále spoločnosť, na moju škodu len moju, som z toho úplne hotová, nechápem. Teraz vypije flašu čaju a začne revať, dokonca reve aj pri pití, keď vidí že idem preč. Inak Maca, ja som tiež zaspávala s mamou veľmi dlho, vo svojej posteli som vedela plakať aj hodinu, a keď som už nevedela čo so sebou, tak som išla revať pri dvere spálne a čakala, kým ma mama vezme k sebe. A keď som jej to po pár desaťročiach vyčítala, že ma tam nechala len tak, tak vysvitlo, že ona chudera taká vyšťavená ani nevedela že som tam. Chudiatko, dúfam že to môj syn po mne nezdedí.

sofi07
2. dec 2009

suhlasim s tebou, angie. nasa mala spi s nami v posteli od cca 5. mesiacov a odvtedy ju musim aj uspavat, zaspava doteraz pri kojeni. tiez sa mi to najskor nepacilo, chcela som mat aspon vecer pre seba, ale nedalo sa inak. potom som kdesi citala, co pisala annag, ze babatko rychlo vyrastie, ani sa nenazdame a pojde do skolky, ze si to treba uzit, kym je dieta male a nas potrebuje a zmenila som svoj postoj. teraz mala zaspi vacsinou do 15 minut, no niekedy to trva aj hodinu. neriesim to a vychutnavam si tieto chvilky pred spanim, ked sa ku mne tuli, spievam je uspavanky atd. su to chvilky carovne a pravdu povediac, neviem si predstavit, ze by som ju tam nechala samu a opustenu. pride cas, ked bude na to pripravena. a myslim, ze sa mi to v dobrom vracia trosku inak. je to velmi dobre dieta,pokojne, spokojne, usmievave. neviem, co je to detsky plac. 🙂

jaaty
2. dec 2009

edita, aj naša Hanka to tak raz za týždeň dva spraví - keď sa zobudí, otvorí si dvere a potichúčku vlezie medzi nás 😀 , ale vždy ju po zaspaní odnesiem späť. Skús to 😉

claudinka
3. dec 2009

angie, mne nevadi, pokial zahaja a spinka aj ked po 20 minutach vyjdem zo spalne.. ale on ked zisti, ze tam nie som, place jak divy a potom aj 45 minut pendlujem hore dole.. si chcem tiez niekedy vecer pozriet film v obyvacke 😒

danu
4. dec 2009

murinka • 1d • Dnes o 08:53
mam dost velky problem.dcera v noci spinka s nami na manzelskej posteli-co je este celkom v pohode.problem vsak je to,ze aj cez den si vyzaduje aby som pri nej spala-v postielke vobec nespi 😒 neviem ako ju odnaucit od toho a ci sa to vobec da 😖 nemozem predsa pri nej lezat denne aj styri hodiny 😖 poradte-som vdana za kazdu radu 🙂

jasminet • 1d • Dnes o 09:06
a ked si k nej lahnes, pockas kym zaspi a potom odides? ci to sa neda? 🙂

zmurkaz • 2d • Dnes o 09:15
veď je malinká - sa jej nečuduj - ťa chce cítiť 😉 - tvoju vôňu pozná najlepšie a vie, že sa môže na teba spoľahnúť 😉 - si pre ňu všetko .... a ak náhodou kojíš .... je to normálne 🙂

murinka • 1d • Dnes o 09:21
jasminet-rada by som to spravila ale bojim sa ju nechat samu aby nespadla-prelezie aj paplonovy ,,mantinel,, 😅

jasminet • 1d • Dnes o 09:45
su take zabrany na postel...aby deti nespadli... inak, chapem ten strach, nam nasa zletela z gauca...

lovacka • 1d • Dnes o 09:49
aj moj drobec si vyzaduje spanok s maminkou len posledny tyzden v noci nevie spat place budi sa aj ked spi pri mne a ja som uz zufala postielky mame dve ale nespime ani v jednej 😀

hipuska
13. máj 2010

Ahojte dievcata, ja viem, ze uz ste tu o tom pisali - ako sa dari claudinka? Ja viem presne o com hovoris. Vecerne uspavanie je pre mna nocna mora....Cez den, krasne zaspi. Polozim ho do postielky a on spinka! Lenze vecer-to je boj. Kazdy vecer reve a reve v postielke. Musim k nemu chodit, ked odchadzam-zaprastia parkety a on znova stoji v postielke a reve.

Pisete, ze si lahnut k nemu a usapvat. Lenze, jedine vecer mozem mat chvilocku pre seba a ked ho uspavam kazdy vecer hodiknu a pol uz som z toho na nervy-uspim ho, mozem si umyt zuby a ist spat...

tak ako ho to naucit? Nechat ho plakat?

jankapiknova
13. máj 2010

Ako naučit dieta same zaspavat??? Myslim že na to sme mali mysliet od narodenia našich drobcov a nie ked maju okolo roka.
Moj tiež sam nezaspi musim snim ležat kym zaspi... pri druhom budem aj ja mudrejšia 😀

jankapiknova
13. máj 2010

ale každopadne sa snažim si to uživat,lebo zachvilku vyrastie a už ma bude posielat preč z izby ☹

lenk30
13. máj 2010

ahojte, náhodou som otvorila vašu tému a som rada, že zdieľate ten názor: že si to máme užiť, že to nebude trvať večne. Filipko tiež spáva od 5.mesiaca s nami v posteli. až do tvrdého spánku musím byť pri ňom. Už som chcela s tým aj niečo robiť, ale nie kôli mne, ale kôli manželovi, lebo malý spí medzi nami a aj počas noci sa ma nemôže muž ani chytiť. ale okrem toho si to užívam, dúfam, že tato to vydrží. len jedno viem, že aj keď je to úžastné a neopakovateľné........druhé dieťatko bude mať trošku tvrdší odchov............aby bol naozaj priestor aj na ten partnerský život. V septembri by sme sa mali sťahovať do domu, kde bude už mať Filipko svoju izbičku, tak uvidím, či nastanú nejaké zmeny.................tak vás všetky pozdravujem!

rozala111
13. máj 2010

Ahojte, tak aj nase deticky spinkali s nami v posteli - vlastne zaspavali, ale potom sme sa rozpravali so susedovcami a oni maju doma 8rocneho chalana a skoncilo to tak, ze on spi s mamou v spalni a manzel v detskej. Proste to niekde pokasli, a uz ho nevedia dostat zo spalne. Viem, ze to vyzera divne, ale po tejto prihode sme zrazu stretavali len podobnych rodicov - oddelene spalne a dietatko v manzelskych posteliach. Takze to nas vystrasilo a mala isla do svojej izbicky, ked mala 12mesiacov - ale jej sa to pacilo, lebo sme ju v noci budili len tym, ze dychame. a maleho sme presunuli ked mal 15 mesiacov - isiel rovno na vrchnu poschodovu postel. Takze, sice sme si to uzivali - babo pri nas, ale radsej sme ich naucili spinkat v izbicke, takto su obaja spokojni.

audri
14. máj 2010

Ahojky, u nás to bylo trošku jiné. Malá krásně usínala a spala sama ve své postýlce blízko ložnice, otevřené dveře. Pak jednoho večera (nestalo se v tom dni či období vůbec nic, co by stálo za řeč - žádná krize, žádné změny..),bylo jí asi 19 měsíců, neusnula, pořád křičela, až jsem ji skoro ze zoufalství dala k nám do velké postele, kde usnula téměř okamžitě. Ještě jsme párkrát vyzkoušeli, jestli to přece jen v postýlce nepůjde (hračky, seděli u ní, světýlečko, bez světýlečka, s povídáním...) a nešlo. Teď už pět měsíců spí s námi. Nevím, jak jí to odnaučit, nic nezabírá. Když jí dáme do postýlky, tak řve hodiny v kuse. Nemá některá z vás obdobnou zkušenost?

lenka386
15. máj 2010

Ahojte!

Chcem sa spytat, ci mate skusenosti s uspavanim 2 deti naraz. My sme asi pred mesiacom "vystahovali" mladsieho Matuska k Adamkovi do izby ale vecerne zaspavanie je katastrofa. V klude sa umyju, oblecu do pyzamka, precitame rozpravku a ked sa zhasne lampa (nechavame zasvietene iba malicke svetielko, ktore takmer nevydiet), ako by vsetci certi do nich vosli. bud vymysla jeden, alebo druhy, niekedy staci 1 slovo, aby "vybuchli" a zacali skakat a jasit sa. Ked ich chcem nechat samych, jedneho prehovorim, nech spinka, druhy zacne protestovat, ze nechcu byt sami a tak to pokracuje niekedy aj hodinu. Rano su nastastie vyspani, ale tie vecery su vycerpavajuce.. 😝

bebebrumik
15. máj 2010

Ahojte. Aj ja mam problémik. Mame dve deturence. Syn, od narodenia zaspava pekne až krásne 😉 (až na niekolko výnimiek v období zúbkov) sam v postielke s mliečkom alebo čajom. Problemom je moja bambula-tá nespi cez den skoro vobec, mam pocit. Od narodenia velmi velmi malicko, t.j. najprv take dve polhodinovky, teraz je staci desat minut zdriemnutia si denne a to len ked ju držim na rukach. akonahle ju položim do postielky, zobdi sa postavi v postielke a place. Boli aj pokusy spat s nou v manželskej posteli a ten spanok sa sice predlžil na pol hodku, no aj tak žiadna slava. Už som sa zmierila s tym, že asi si budeme musiet prejst tymto obdobým nespavosti a dufat, že snad bude lepšie. Ckceli by sme deti časom dat do samosatnej izbicky, no takto... 😒 V noci spi ale len s nami v posteli a to asi nemusim ani pisat, že nie sme s manželom vyspati, kedže raz je na mne inokedy na manželovi jej ruka, noha, hlava aj cela 🙂 Mate, mali ste takýto problem??? Poradte...prosim... 😅

romana29
15. máj 2010

U nás se začalo spát samostatně až nedávno, nijak jsme na to nespěchali, od Vánoc měl pokojík , ale nechtěl tam být, pak si zvykl a teď tam bez problémů spí celou noc - teda někdy se vzbudí, ale stačí, když tam zajdem a přikryjem, přebalíme nebo co je potřeba.
Snad to tak vydrží, i když se narodí malá konkurentka, která bude s rodiči v ložnici 😀 .
Znám ale i rodiny, kde dítě spí samo už od půl roku.

chiwule
15. máj 2010

Ahoj holky, už jsem se ptala ještě v diskuzi o tom, kdy dát dítě do velké postele, ale možná budete mít také nějaký dobrý nápad jak vyřešit naší situaci, díky předem!
Naší malé je 19m, chtěli bychom jí dát spát do jejího pokojíčku, kde si běžně hraje a má v něm vše. Máme pro ni dětskou postel se zábranou. Bohužel v noci hodně cestuje a tímpádem se odkopává z peřiny a je pak celá studená. Dáváme jí tedy, zvlášť když je ještě chladno, na noc do spacáčku. V tom se navíc nemůže tolik vrtět po posteli a tolik necestuje. Jenže když bude sama v pokojíčku a ráno se vzbudí, určitě bude chtít slézt z postele a třeba si hrát s hračkama nebo si prohlížet knížky než pro ní přijdeme... Dveře do ložnice a pokojíčku otevřené nemůžeme nechávat kvůli domácím mazlíčkům, mají zakázaný vstup do postelí...
Taky se bojím, že jak bude ve spacáčku neohrabaná, že pro ní bude nebezpečné slézt tak aby si neublížila nekontrolovaným pádem. Jinak samozřejmě slézá z postelí a gaučů naprosto bezpečně.
Jak tedy řešíte přikrývání dětí, případně spaní ve spacáku a samostatné slézání z postele u vašich dětí?

berenika39
16. máj 2010

chiw, nemůžeš ji nějak přioblíknout? když byla zima, a moc nemáme rádi teplo na spaní, tak jsem petrovi dala body (aby neměl holý záda...), kalhoty od pyžama a teplý ponožky, když se odkopal, nic strašnýho se nedělo. je to jen o pár týdnů, bude léto, teplo, vyřeší se to samo. v tom spacáku je to asi blbý, to bychse bála, že spadne.
a stejně - oni čím jsou starší, jde jim to líp, petr když se odkope, a je mu zima, zase si tu peřinu na sebe nahraboší, je tam pak jak v bunkru, ale v teple. když občas přitopíme, spí s dekou na zemi🙂)))

chiwule
16. máj 2010

bereniko, díky za odpověď. Když jsme zkoušeli malou nechávat spát pod peřinou, tak měla tenké body bez rukávů (aby drželo plínu 😉 ) a klasicky pyžamko kabátek a kalhoty a tenké ponožky. Jenže když se odkope, tak je studená i tak, nožičky - lýtka, taky si často jak se v posteli mele ponožky vyzula, takže měla studený tlapky ☹ přikrýt se bohužel ještě neumí ☹ My totiž v ložnici vůbec netopíme, máme rádi chladněji...
Asi spíš počkáme na opravdové teplo jak píšeš, mohlo by se to vyřešit v podstatě samo... a až bude na podzim zase chladno, tak už se snad zvládne přikrývat sama...
Jo, ještě mě napadlo, jestli by nepomohlo jí koupit jinou peřinu - větší a nebo tenčí a nebo oboje 🙂 má totiž zatím rozměr z postýlky a je fakt, že by musela ležet na fleku celou noc aby se pod ní pohodlně vešla... a navíc je docela teplá, zdá se mi... co myslíš?

berenika39
16. máj 2010

chiw, no jasně že jo! to bylo první, co jsem udělala, že jsem koupila normální peřinu (ne s peřím, takovou tu umělou, ale teploučkou), i polštář, prostě at leží kde chce, peřina je všude. to udělej určitě, není to velká investice, ta malá z postýlky je jak kapesník na slona......

chiwule
16. máj 2010

no vida, záhada hlavolamu pravděpodobně vyřešena 🙂 tak teď už jen přesvědčit manžu aby nám dal korunky 😀

berenika39
16. máj 2010

chiw, ono to není tak drahý, koupila jsem obyč sadu asi za 500,- s vědomím, že občas bude nějaká čůrací nehoda, pročůrá si to, je už od 17 měsíců bez plínek, můj šikulka 😉 , odpo spí taky bez, jen na noc dávám, to víš že se odpo už do toho počůral...tak až to zvládne časem bez počůrávání, koupím nějakou lepšejší......tak neboj, pětistovka to spraví.

chiwule
16. máj 2010

bereniko, se divím, že mě to nenapadlo dřív, holt občas člověk potřebuje pošťouchnout 😉
vytáhla jsem ze skříně koupenou novou deku, ze šuplíku přichystané nové velké povlečení na onu deku a už je nachystáno. Hned jsem dala malou spát do pokojíčku, chvilku sice protestovala, ale už spí. Tak snad jí to vydrží i další dny 😉

berenika39
16. máj 2010

super, tak mám radost s tebou a hezký sny🙂))). uvidíš, zvykne si, je toho pro ně tolik nového, potřebujou čas....

chiwule
17. máj 2010

díky 😉 to je jasný, určitě si zvykne, mám dojem, že teď už by mohla být dostatečně zralá. Každopádně uvidíme, s dětmi se nedá moc plánovat, věci si určují podle sebe 😉
jinak polední spaní už skoro bez protestů v nové postýlce - táta ráno pochválil nové povlečení se zvířátky 😀