Ako naučiť dieťa samé zaspávať?

mata78
21. jan 2008

určite nie som jediná čo tak robila, a preto by som chcela poprosiť mamičky o radu. naša malá ma 15 m . večer mi zaspí takmer vždy sama počas krmenia, ale počas dňa je to horšie. uspávam ju na rukách. davam ju spať v tedy ked už vidím, že je veľmi unavená. položim ju do našej postele a ľahnem si k nej, ale ona začne zliezať a behať po izbe. skusala som ju položiť rovno do postieľky, ale tak plakala, že som ju musela vybrať. ale ked ju vezmem na ruky a parkrať počičíkam tak v priebuhu 5 min. mi spí. už mi je ťažká a som aj tehotná takže ju už takto nemôžem uspavať, ale zase ked ju necham iba ležať vedľa nma na posteli tak nikdy nezaspí. ona je hore a ja spím. čo robiť?

bubba
31. máj 2009

chichi ze manzela 😀 😀
u nas sa zaspavanie osamote spravilo samo.od narodenia spavala somnou pred mesiacom sme jej konecne prerobili izbu,dali tam postel a odtedy nemam probmlem pekne si zvykla ihned bez placu a stresu.potom to jedna babka trosku pokazila lebo sa jej vypytovala ci sa vnoci sama neboji v izbicke tak sa 2 noci budila a chodila zamnou uz som sa bala ze to bude pokracovat,ale nastastie na to zabudla,ze v noci sa da aj bat 😀 😀 😀

lejla77
2. jún 2009

ilirija:
a ako si to zmakla, u nas to asi nepojde. My reveme dovtedy, dokym tam nezostanem. 😔 Ked odidem, v tom momente vrieska.

jana21
5. jún 2009

Ahojte maminy. Som rada, že je tú aj takáto téma rozbehnutá. Ja mám problém aj cez deň aj v noci.Cez obed spinká v kočíku, kde ju najprv ukolíšem, potom odídem a ona spí aj 3 hodky. 🙂 Ale večer kočík nezaberá, tak si s ňou idem ľahnúť ja alebo manžel ☹ .Krásne zaspinká, chytí ma okolo krku a spokojne zaspí, potom ju len preložím do postieľky, kde spí celú noc. No niekedy sa zobudí a zvyšok noci prespí s nami. To mi ani tak nevadí ako to zaspávanie, lebo s manželom nemáme spoločne strávené večery. Takže na seba máme čas len cez víkend na obed, kedy spí, a to je poriadne málo.Skúšala som ju nechať večer v postieľke pri zasvietenej lampičke s pustenými uspávankami. Ako to dopadlo? Postieľky sa bála, a ak som náhodou cez den pustila to osudné cd, začala hystericky nariekať, no hrôza. Tak som sa na to vykašľala, ale už by som ju chcela naučiť zaspávať samú s tým, aby sa nebála. Bude to ťažké, ale vyskúšam teda nejakú z tých metód, čo som sa tu dočítala, tak mi držte palce.Potom sa ozvem ako to dopadlo. Dúfam, že budeme úspešní 🙂

st27
5. jún 2009

Ahojte. Moj maly do 18 mesiacov nevedel zaspavat sam. Stale sme museli byt pri nom. Niekedy aj hodinu. Skusala som aj metodu "kazde dieta sa vie naucit spat" ale nemala som na to nervy . A teraz (zacal 20 mesiac)mi maly krasne sam zaspava. Prislo to viacmenej samo. Nechala som mu zasvietenu lampicku precitala rozpravocku, zaspievala uspavanku. Pobozkala ho na dobru nocku a odisla. Niekedy zacal plakat ale nie velmi takze som ho nechala sameho. V postielke ma hracky takze som pocula ze sa s nimi hraje. Niekedy to trva 5 min. inokedy 20 a potom zaspi. Cez den mu rozpravku necitam a tiez bez problemov zaspi az na vynimky. Ale teraz si uvedomujem ake je to individualne a ze kazde dieta je ine. Netreba sa nad tym trapit vsetko sa casom samo vyriesi.

davidko7
6. jún 2009

ahojte.Naš maly spal doteraz sam v postielke,posledny tyzden sa pyta stale ku mne do postele,je schopny aj celu noc hystericky plakať,keď ho nevezmem.Z ničoho nič to začal robiť.Ak ho vezmem,tak sa nevyspim,lebo on sa stale pretača a rozťahuje.Čo mam robiť?Maly ma 18 mes.

jeudi
6. jún 2009

davidko ja s timhle problem nastesti nikdy nemela hlavne si ho neuc do postele to se deti strasne rady nauci,ja malemu davam vecer do postele jeho oblibene hracky plysaky a auticka a pak nez jdu spat mu je vylovima dam stranou aby na tom nelezel a nebo knizecku on si vzdy pred spanim hraje a pak usne..a kdyz treba vyleze pri odpolednim spani uz po nekolikate tak zvysim hlas a reknu ze to nesmi at si jde lenout ze treba po spinkani pustime pohadku nebo pujdem koupit auto ony kdyz se deti na neco tesi tak se hned lepe usina..hodne stesticka

jeudi
6. jún 2009

a jeste me napadlo ty pises ze je to az posledni dobou nema z neceho strach??treba kdyz je tma ..zkus odstranit hracky ktere by ho mohli ve tme strasit,nebo muze byt nemocny,nebo to muze byt psychikou..nejsi treba nervozni?deti to vyciti,nebo nehadate se treba s manzelem pred malym??no urcite to vyzkousej a pak napisej jestli to trosku pomohlo 😉

jaaty
6. jún 2009

aj nám sa spánok pokazila za posledné 2 týždne ☹ ...a už som z toho dosť nervózna. malá dovtedy zaspávala a spala sama vo svojej izbičke do 10 min. Bola tvrdá bez toho aby pri nej niekto bol. Pred dvom týždňami sme išli do kina a strážil ju môj brat s priateľkou. V ten večer začal prvý krát vymýšľať a odvtedy je to tak každý večer. Musím pri nej zostať kým nezaspí a to je a pol hodinu 😖 ...asi nejako vytušila, že sa chystáme preč a teraz sa bojí.

mikalove
6. jún 2009

idem si vas prečítať lebo toto aj mna zaujíma,nakolko malá zaspava so mnou na prsníku a už má 13 mesiacov a už s tym treba niečo robiť 😖

iliria
6. jún 2009

Tak a opat sem mam s cim prispiet, kedze moje 2-tyzdnove snazenie je v keli. Uz druhy den mala sama nezaspala a to nam to uz tak krasne islo. Neviem, co sa stalo, vcera hystericky krik, horsi ako ked sme s tym zacinali, nevydrzala som to. ☹ a dnes to iste.

kethrin
16. jún 2009

ahojte, no ja mám taky istý problem alo spominala maťka hrozne by som chcela naučiť mojho 8 mesačneho Patrika na postielku ale urobila som vtedy dosť chýb ako uspavanie na rukach neskor v kočiku a teraz mu z neho trčia nožičky a tak sa takto trapime v kočiku skušala som ho dať ku mne do postele trapil sa chvilku ale potom zaspinkal a mne utekala robota on by takto spinkal iba večer a poobede nechce inak ako kočik je to o nervy niekedy uvidim ako to zvladnem ☹

marianne
16. jún 2009

Suhlasim s st27, ze kazde dieta je ine a vsetko sa casom vyriesi.Pretoze ak jedno dieta spi samo napr. od siestich mesiacov, to este neznamena, ze to takto bude navzdy a po druhe, ine dieta proste nemusi zaspavat same tak skoro.Tu nie su vzorce a pravidla.Moje dieta ma dva roky a len nedavno sa naucilo same zaspat.Dovtedy som s nim musela ostat pri postielke, kym nezaspalo.Teraz spi same a slo to uplne v pohode a bez placu

levik82
6. sep 2009

no, ja sa k vam mozem pridat... mne maly cez den tiez nezaspi sam... vecer aj ano (klop klop klop 😉 ) ale cez den je to horza. take ze nechat vyplakat u nas nezabera. on je schopny radsej nespat potom. ale sucha si ocka, ziva a je unaveny. ale radsej nezaspi ako keby mal spat sam... a potom sa tak vynervuje od unavy ze duplom este nezaspi lebo rpesvihol ten "idealny cas" na spinkanie. teraz zaspavame na fitlopte, ale may je tazky 😲

ingulka
7. sep 2009

pridavam sa k Vam 😢 ani moja nevie zaspat bezo mna... ;(

aspon doteraz som si to myslela 😉 Ale zacala chodit do jasli a ked som dnes po nu sla o 11.30, ze poobednu slofik si dame doma, tak ma ucitelky prekvapili, ze bola taka unavena, ze zaspala sama 😉 takze teraz neviem vyjst z toho soku 😉 aj ked mileho... uvidime, co prinesu dalsie dni...

lenulin
7. sep 2009

iliria předpokládám že jste zkoušeli uspávací metodu my taky hodinu řev pak 20 min a pak paráda do 5 min usínal sám to trvalo to týden pak nevím co zkazilo prostě řev jak blázen začal vylézat z postýlky tak jsem ho nemohla nechat o samotě tak zabralo že věděl že se musí jít spát tak jsem mu zaspívala písničku a dobré do 10min usnul a dnes histerie hrůza řev šílený tak jsem zadělala postýlku aby nemohl vylézt a už hodinu šíleně řve a ne a ne spát já nevím, ale je to horší než poprvé co s tím to mi žádná chytrá knížka asi nepomůže

lenulin
7. sep 2009

manžel to právě nevydržel a už ho asi uspal jelikož už neřve protože je to na nervy

levik82
7. sep 2009

no ja sa snazim od vcera naucit ho aspon ze budeme zaspavat spolu na manzelskej postely cez den. ale on vyvadza a jasi sa a skace, preliaza ma... tak ho supnem do postielky a odidem. chvilu sa zabavi, potom plac, idem tam a vyberiem ho, zase skusame postel a spolu a tak dokola a dnes zaspal na manzelskej s placom uplne unaveny - ja pri nom, hladkala som a mojkala. ale vsimla som si ze on place preto lebo sa taha na cicik, teda chce cicik, mozno ani nie tak mna 😲 😅 😕 mozno keby si s nim lahol manzel tak zaspi skor. ja neviem... cicik som nedala. bol napapany - mal cicik asi pol hodku predtym. ale som zufala z toho placu, ja to nedokazem pocuvat 😔 trha mi srdce. on ma prestane ma rad 😔 ale vazne si mylsim ze on place skor preto lebo nedam cicik ako pre nieco one. jaj, u nas je to kombinacia vsetkeho asi...

lenuli, tak ako? manzel uspal? no, maly bol uz asi prave za tou hranicou povestnou - prilis unaveny na to aby zaspal... ☹

lenulin
7. sep 2009

Povedlo se zaspal asi ho trápí zoubky proto je nervní a nechce usnout večer jsem mu zazpívala 3 písničky a usnul. Já zkoušela tu metodu každe dítě se naučí samo spát no říkám ono to funguje jen to nepočíta z jednou věcí že někdy ty naše drobečky něco bolí a jak mám potom dodržovat ten režim.Tu knížku mám a ráda přepošlu mam ji emailu taky odsud z koníka

levik82
7. sep 2009

ja tu knihu mam. ale nechcem sa nou riadit. ja ho nenehcma sameho vyplakat. radsej som pri nom ked place 😅 ale on mi place preto ze chce cicik a ja ho nechcem dat kedze ho mal pred pol hodkou napriklad tak placeme. a mne trha srdce 😔 som zla mama... 😔

iwuskaaa
7. sep 2009

Levik nie si zlá mama 😉 . Hlavu hore!
My sme mali podobný problém, malý zaspal na prsníku, po polhodine bol hore, vyžadoval si iba mňa. Mňa to vyčerpávalo a tak som si povedala dosť! Preštudovala som knihu a s manželom sme si povedali, že to vyskúšame. Prvý večer - hrôza. Malý plakal (plač bez sĺz) 55 minút. Ja som plakala s ním, chcela som ho vziať z postielky, ale manžel nedovolil. A teraz mu za to vďačím. Krásne sám zaspí v postielke a zobudí sa iba nad ránom na papanie. Kojím stále 🙂 .

lenkazdenek
7. sep 2009

Ahoj tak u nás malá od asi 2 měsíců usínala v postýlce sama,jen sme položily a za chvilku usnula,okolo 8 měsíce zlom,chtěla uspávat a spát s náma v postely,zkusily sme jí i nechat vyřvat,ale asi na to prostě nemáme takže nakonec spala s náma s tím,že sme jí uspávaly,zajímavý je,že přes den uspat nepotřebovala,vzala si dudlík a šla v pohodě spát sama,před měsícem sme dudlík odložily a problém,malá od té doby prostě po obědě neusne 😒 před 3 týdny sme jí přendaly do jejího pokojíčku do velké postele s tím,že když se vzbudí tak to nebudem lámat přes koleno a vezmem jí k sobě ,světe div se,malý stačí chvilku zpívat,usne a když se náhodou probudií tak si prostě dojde k nám do ložnice a spokojenost na všech stranách. Takže já myslím,že každé dítě je jiné a ne na každé bude všechno fungovat 😉

lemge
7. sep 2009

lenulin presne-aj ja hovorim-funguje to.nasa mala 2mesiace ukazkovo zaspavala sama a nebudila sa v noci.mala svoj rezim ,bola ako hodinky.ale teraz nam asi idu ocne zubky,a v noci velmi place.uz dve noci som to nezvladla a dala jej didik.som zvedava co bude tuto noc 😅
no jedno je iste-ak jej budem opakovane v noci davat prsnik-som tam kde som bola pred par mesiacmi.a to nechcem.takze chce to nervy zo zeleza---

timbouctou
7. sep 2009

maca793 - Náš prcek usínal sám od 4 do 6 měsíců, pak začaly růst zuby a konec, musel usínat se mnou v posteli. Ale od 13 měsíců, kdy jsem se ho pokusila naučit usínat sám v pokoji, nechce spát vůbec v postýlce. Od toho večera musí usínat s někým, jakmile odejdeme tak letí za náma a strašnej řev. Takhle skončil u nás pokus o vyřvání a metodu 3-5-7-10. Ani jsme to radši neměli zkoušet, teď máme z dítěte neurotika.

bianka234
23. sep 2009

Tak baby, musím sa Vám pochváliť, dnes je tretí deň čo učím malého zaspávať sameho. Najprv som mala obavy, ale teraz tvrdím, je to lahke, záleží aj na dieťati, ale ja som šťastná ako blcha. Prvý deň pol hodina, včera 15 min, dnes 20 min a spí ako bábatko, ale také dobré. Bol aj hukot, a ešte aký ale zvláštne ako to tie decká s nami vedia, ako nás skúšajú. Veľmi rýchlo pochopil že nemá šancu, teda dúfam že si to bude pamatať aj zajtra.

liki205
25. sep 2009

Ahojte tak pridávam sa k vám s mojimi skúsenosťami, moja malá je síce ešte malinká ale včera mi dala zabrať tak že som myslela že už s ňou pojdem na pohotovosť, od 17.00 až do 01.00 ráno revala skoro v kuse s krátkymi pauzami medzitým kedy od únavy zaspala ale podotýkam len na rukách, ako náhle som ju položila tak vreskot začala zase, tak sme chodili po byte nech sa ukludní, a vždy zabrala didina, len to už som sa bála že sa preje keď tak často skoro v polhodinových intervaloch papá, tak som od 21.00 do 00.00 jej nedala vôbec potom sa napapala a až potom samozrejme v našej posteli zaspala, len sa bojím aby si nenavykla spávať s nami čo mi na to poradíte? A už vôbev nechcem aby sa naučila zaspávať v náručí, veď už má cez 4 kilá... pomooc

u2jana
25. sep 2009

liki, tvoja malicka ma este len mesiac, je to malicke babatko, mozno ju bolelo brusko alebo nieco ine...
ak chces precitaj si v teme BABATKA tu knizku o zaspavani, ale aj tak odporucaju riesit zaspavanie vyplakavacou metodou az od pol roka... tak mas kopec casu... a ucenie zaspavat je podla mna u vas skoro, lebo ako ti bude rast, bude sa vsetko menit - aj zaspavanie.
inak ti moc neporadim, lebo ja malu uspavam este stale na fitlopte a to uz ma cez 9kg 🙄

zuza.m
25. sep 2009

liki vobec sa neboj spania s tebou v postely.ak kojiš odychneš si lepšie ked vytiahneš len didu a spiš dalej.ono sa to všetko meni ako piše u2jana,ja som maleho uspavala na rukach neskor na fitlopte,potom v postely že som snim ležala a zaspala ešte skor ako on.a teras do 10minut zaspinka a ja ho prekladam do postielky,pri prekladani sa prebudi ale spokojne zaspinka dalej..kde spinka niekedy do rana niekedy si ho v noci beriem ked je nekludny zo zubkov.tak že naučit ich spinkat ide aj inak ako nechavat vyplakat,u nas to aj tak nikdy nefungovalo,čim viac bolo plaču pred spanim tym horšia bola noc lebo sa každu chvilu budil s vreskotom.tak že vrele doporučujem nechavat ich spinkat spolu s maminkou na didke alebo s flaškou pekne spolu v posteli ,ked naberu istotu krasne sa naučia zaspinkavat mate na to kopu času ,.treba si to obdobie vychutnavat a nie brat ako zataž,neboj sa nebudeš kojit do 18tky. 😅

dididi30
26. sep 2009

lili, moj maly spaval na didke do teraz 😉 a su baby co im spia deticky aj do 3 rokov na didke 😀 , takze nechapem, preco ta to trapi pri mesacnom babatku 😕 😅
to ze place, to mozu byt aj koliky a tiez musis vydrzat, ono to prejde, len treba trpezlivost, kazde babo je ine, drzim palecky 😵

liki205
26. sep 2009

Dakujem Vám všetkým za cenné informácie a ešte jedna otázka, čo je dobré ešte na koliky, okrem masírovania bruška? Kamoška mi spomínala nejaké kvapky babycalm, poznáte to niekto?

zuza.m
26. sep 2009

babycalm nepoznam .my sme davali sab simplex ,ešte byva espumisan ale ten nam robil hnačky.ak kojiš musiš si davat pozor čo ješ a ak nekojiš musiš prist na spravnu značku mliečka.ktora pasuje aj vam.ono tie detičky z toho musia vyrast ale aj tak treba predist veciam čo sposobuju vetry.napriklad nam tiež každy hovoril že ma len koliky a z toho musi vyrast.,chlapci su citlivy na bruško to prejde .a ma intoleranciu laktozy.tak že to všetko bolo kkoly tomu.tak že by z toho nikdy nevyrastol ak by nedostal spravne mleiko.ale to nehovorim že je tvoj pripad.masirovanie bruška pupikkom velmi pomohlo,pritlačanie nožičkami k brušku tiež dobry cvik a ešte kamoška rektarna rurka,tiež velmi dobra pomocka.