Ako naučiť dieťa spať v postielke?

mkg
24. nov 2008

Mám 15mesačného syna, ktorý doteraz cez deň spával len v kočíku, lebo v postieľke strááášne plače a v kočíku ho minútku povozím a spí. Ale teraz keď sa už ochladzuje a vzhľadom na jeho vek sa mi v to spanie v kočíku moc nepáči, lebo predsa nevie sa tam ani pretočiť....ale neviem ako ho naučiť na postieľku aj večer sa tam poriadne vyreve, najradšej by spal u nás v posteli, ale to je tiež môj problém, veď potrebujem večer žehliť a podobne a nemôžem ho nechať spať na veľkej posteli, lebo on by raz dva spadol.. Prosím Vás ako ste to naučili detičky? to fakt ho mám nechať aj 2hodiny vyrevať? veď mi už srdce puká pri 20minútach. Prosím poradte 😒

ilduska14
13. jan 2009

ahojte.potrebovala by som radu.moja malá má 6,5 mes. a od narodenia až donedávna spala krásne celú nov v postieľke bez problémov.Od 3 mes. už prespala aj celú noc.Ale asi pred 2 týždňami sa mi v postieľke začala budiť a teraz spí už len pri nás v posteli.Aj keď ju uložím do postieľky niekedy spí 2 hod.,potom sa zobudí,zaspí mi na rukách ale akonáhle ju položím je hore a plače.Niekedy tam nespí ani 2 min.Cez deň je to úplne v pohode spí v postieľke.Ináč keď ju večer položím na posteľ spí hneď.Už som jej skúšala dať do postieľky aj naše veci aby cítila náš pach,ale nepomáha.Poraďte mi prosím čo s tým,lebo ja sa v noci vôbec nevyspím pokiaľ je tam malá. ☹

fifinna
14. jan 2009

ildus, taketo zobudzanie casto sprevadzaju urcite etapy jej vyvoja : zacina jest lyzicou, zacinaju jej rast zubky, zacina si sadat , boji sa opustit mamicku. To vsetko su prenu vyznamne udalosti, az jej je z toho tak uzko , ze sa jej snivaju intenzivne sny pri ktorych sa zobudi.

kikica
15. jan 2009

ahojte baby ja mam 11 mes.synceka od narodenia nejako nerad spaval v postielke ale spal.ked mal 4 mesiace tak uz nespal len sa kazdu chvilu budil tak som ho cez den zacala davat spinkat na valende v noci znova do postielky ale reval az kim som ho nezobrala k sebe jemu postielka jednoducho nestacila on je jednoducho pohodlnny tak sme kupily rotahovaciu pohovku dali do vlastnej izby a od vtedy mam da sa povedat pokoj teda pokial mu nejdu zubyska ☹ takze u nas zabrala vlasna velka postel a vlastna izba skuste to baby možno to zaberie 😉

ilduska14
15. jan 2009

nuž vlasná izba je v nedohľadne,kedže bývame v 1 izbovom byte 😀 😉

mirkau
16. jan 2009

Ahojte! Moje 17m. bábo je tiež raz cez deň naučené na spanie v kočíku (v rovnaký čas), príp. počas jazdy autom (Tak ho neuspávam. Iba keď musíme cestovať...tak aspoň v čase spania.) Mnohé považujete spinkanie vo veľkej posteli za istý problém. Hm, ja by som to brala. Moje bábo má asi fóbiu z postele - veľká,s paličkami,so sieťkou,hocijaká, či gauč. Minule trhol rekord. keď som ho po všelijakých pokusoch ostať spať v posteli nechala hore. Vydržal do 18.45, kedy je jeho večierka. Do spálne sa radšej celý deň nešiel ani pozrieť. Pritom by mu stačilo zavrieť oči, ležať. Lenže vie o čo mi ide, a on just nie. Do kočíka ho už spať nechcem dávať a nezmestí sa doň pohodlne. Uvedomujem si, že spať pre zdravie potrebuje i cez deň. Ako to dosiahnuť bez kočíka?Díky.

ilduska14
17. jan 2009

Mirkau,u mňa je to tak,že ja by som nemala problém keby spala malá v posteli,keby som sa pri nej mohla v pohode vyspať.Lenže ja celú noc bdiem,ak spí s nami v posteli.Alebo spím na kraji posteli a všelijako poskrúcaná aby malá mala dosť miesta,čoho následkom je že som totálne dolámaná a všetko mám ráno tak strpnuté,že sa niekedy neviem pohnúť,alebo som zas celú noc hore,keď sa malá stále prevaľuje.Ona sa len pohne a ja som hneď hore.To je už nejaký inštinkt alebo čo. 😀 Tak preto chcem aby spinkala vo svojom.Ale s tým kočíkom neviem.Ja by som asi úplne zatrhla a možno by pár dní mrnčal a nespal tak dobre cez deň,ale po pár dňoch by pochopil že nič tým nedosiahne a ináč to nejde len spať na posteli alebo v postielke.On je už väčší tak viac aj chápe.Moja má len 6,5 mesiaca.Neviem na to iné riešenie.Veď on bude unavený tak zaspí neskôr hocikde.Ale nie všade to funguje.Kamarátkyn syn,je v podobnom veku ako tvoj a ten zaspí len tak že si k nemu niekto ľahne.Už padá od únavy tak je unavený aj aj tak ináč nezaspí. 😔 Takže neviem,každé dieťa je iné a ináč reaguje na rovnaké veci.

mirkau
17. jan 2009

Ilduska, chápem, viem o čom je reč. Bude to inštinkt 🙂 a aj ja ho mám. Niekedy, keď pozriem na muža vedľa, aký je bláhový a si aj zachrápe, tak ho musím zobudiť, aby ani on nespal, keď ani ja nespím. Nervičky! 😅 Chronický nedostatok spánku, kontrolovanie malého aj pokrčenosť tela ráno poznám. Môj anjelik ma zvykne v noci preliezať - postieľka je pribuchnutá k našej posteli. Zažili sme aj podriaďovanie sa púti malého po posteli - poprekrižované nohy, pozapletané periny - a keď sa to všetko na posteli točilo zo 4krát...Prečo si Ty na kraji postele?My sme sa v takom prípade s mužom ihneď vymieňali.Žena je viac unavená, lebo je viac zodpovedná za dieťa.Muž to chápe, je ústretový.Tvoja malá sa pomaly osamostatňuje, možno už sedí, plazí sa a to isté robí v noci - putuje po posteli. V postieľke sa jej tak nedá, vy sa jej uhnete, paličky nie. To prejde. Keď jej čaro denného pohybovania sa nebude novinkou, vráti sa do postieľky.O pár mesiacov.

ilduska14
18. jan 2009

mirkau,my máme posteľ z oboch strán voľnú,akurát pri mojej strane ja malý stolík,takže je jedno kde ležím 😀 Ale už som rozmýšľala že premiestnim trošku v izbe nábytok,aby bola jedna strana postele pri stene a na koniec postele dám postielku.Ešte si to musím všetko premerať a uvidím. 😉 Aj môj muž je taký že spí ako drevo,oni asi majú zakódované že sme tam mi,tak oni chrápu. 😀 Ale už sa stalo že ani muž poriadne nespal,lebo presne ako píšeš malá putuje a princezná bola krížom cez posteľ a mi na kraji.Ale potom sa dala zas do inej polohy.Teraz pár dní už spí aj v postielke,ale s tým že sa min. raz zobudí a musím ju zas uspať,lebo sa normálne preberie a začne plakať.asi sa jej niečo zlé sníva môjmu zlatíčku.Niekedy ju dám spät a spí do rána,inokedy musí k nám na posteľ a okolo polnoci ju prekladám.Tak je to lepšie,lebo sa aspoň viac vyspíme.Ale ako píšeš aj v tej postieľke celučičkú noc putuje.Raz je na bruchu,potom na boku,raz má hlavu na jednej strane,raz na druhej.proste sranda. 🙂 😉

danuska24
28. jan 2009

u nas sa to vyriesilo, dufam ze nam to uz vydrzi. mala zacala zo dna na den spat v postielke a bez slova... dam jej kasu, ak chce tak jej dam ,,cicnut,, polozim do postielky a ani nezaplace.

zuz11
29. jan 2009

lemonka • Dnes o 12:01
ahojte maminy....mame problem s malou...mame uz 6 mesiacov...asi od 3 mesiacov mame problem so spanim v postielke...ked sme von alebo ked ju dame na balkon tak si pospi aj do dvoch hodin doma v postielke ju nevieme uspat vobec alebo ak aj tak po 20 minutach je hore...v noci so spanim v postielke nie je ziaden problem spinka pekne celu noc....ak ste sa niekto stretlis takymto problemom alebo mi viete poradit budem vam vdacna...dakuje...lemonka 🙂

januarova • 1d • Dnes o 12:35
aj moj maly bol taky, dokonca od 5 tyzdnov zhruba do roka. Ale on mi nikde nespal viac ako pol hodinu. Ani v postielke ani v kociku. V kociku spal 2 hodiny, ale len ked sa v kuse vozil. Takze mozes byt rada, ze ti spi aspon v kociku. Musi sa to upravit same. Ako pisem, mne ten prvy rok spaval cez den 3x po polhodine. So bola ziva mrtvola. A v noci sa budil kazde 2 hod. Upravilo sa to az ked sme presli na 1 denny spanok, to zacal spavat 3 hodiny poobede a trva mu to dodnes. Takze rada je asi len vydrzat. 🙂 😀

stvura • 1d • Dnes o 13:12
No super, nie som sama.
Vsetky temy su tu o spani, lenze ja mam konkretne problem tiez so spanim - v postielke.
Kedykolvek tam maleho dame, reve na retu. Vobec nechce spat v postielke, neviem ako budem riesit jeho spankove navyky, ked kedykolvek sa mu nozka dotkne postielky, hned je hore. Skusali sme uz naozaj vsetko, je schopny kricat donekonecna, knizka o spani tiez nehovori o takychto pripadoch. Vobec nefunguje ziadne tisenie, ukadanie ho bud ospaleho, bdeleho alebo spiaceho. Vzdy, naozaj vzdy sa prebudi a je hore. Potom zaspi na manzelovi a pri presune je tiez hned hore.
Ako docielit aby dieta spalo v postielke?

wali • 1d, 16tt • Dnes o 13:23
nas maly tiez nechcel spavat v postielke, len vonku v kociku a to za neustaleho pochodu. upravilo sa to viac-menej same po nejakom case, ale naucila som ho aj na jedneho plysaka-mysku, ktoru mal vyslovene len na spanie a len v postielke. asi to trochu pomohlo, tak mozno skuste nieco take. inak ma nic lepsie nenapada

alon111
29. jan 2009

moja je desat mesacna a ta uz ked vidi postielku tak place.monentalne to neriesim pretoze kojim.u nas je to ine pretoze mam dalsie dve a tie spinkaju v det.izbe.my sme mali skor problem naucit deti spat na posteliach pretoze si zvykli na to ze ich v noci pri prehadzovani nieco brzdi a na valendach to nemali tak prvy tyzden sme ich stale dvihali zo zeme.

bajama
29. jan 2009

Ahojte,
podelim sa o podobnu skusenost.Tiez sme si nasho maleho naucili spinkat v noci len s nami vo velkej posteli a cez den len v kociku..ale cim bol starsi tym to bolo menej unosne...nic som si nemohla doma spravit, len kocikovat..skusala som to s postielkou, ale nula bodov, plakal ako by ho ziletkami rezali aj hodinu a potom od vysilenia zaspal...bol to hrozny stres aj pre neho aj pre mna a nebolo to lepsie ani po niekolkych dnoch ako slubuje mudra kniha...tak som ju hodila o stenu a riadila sa svojim pocitom co je spravne...maleho som uspavala vo velkej posteli kazdy den v rovnakom case..chvilku knizka a potom som s nim bola kym nezaspal. No chytala som ho po cellej posteli, lebo utekal a plakal a protestoval ale nebolo to take srdcervuce ako v postielke...prve dni zaspal az po hodine a pol..po 2 tyzdnoch uz zaspinka do 3 minut ...takze len trpezlivost a pevne nervy. drzim palce...

ilduska14
29. jan 2009

tak ani u nás sa to neupravilo.dám spať v noci malú do postieľky,zaspí tam, po istom čase sa zobudí,uspím ju,vrátim do postielky.Celé sa to opakuje asi 2-3 krát a potom vstanem okolo polnoci na to že malá v postielke sedí,alebo stojí tak ju vyberiem a dám na postel.Tam hneď pri nás zaspí a spí do rána.Tak asi mi neostáva nič iné len vyčkať nech sa to upraví,ale aj tak ju budem dávať najprv spať do postielky a hádam tam po čase zase začne spať celú noc.Neviem ozaj čo sa s tým dá,asi len ozaj vydržať.

tanja61
29. jan 2009

no ja mam v celku dobre skusenosti a to som isla podla rad v knihe 😉 maly odmietal postielku musela som pri nom sediet aj hodinu kym zaspal a to v manzelskej....no a povedala som si ze dost ved sa to nejak naucit musi...prvy vecer bol najhorsi ale prezila som to nechala ho plakat,chodila som za nim po par minutach a stale dookola som ho davala si lahnut az nakoniec po 35min zaspal 😉 a odvtedy akosi uvedomil ze hups mama hned neprileti ked placem a sam sa pyta do postielky a mna vyhadzuje z izby 😀 ale co ma este trapi je ze okolo 02.30 sa stale zobudi a chce ist na postel no a toto ho neviem naucit lebo place akokeby ho rezali ☹

sipcek
31. jan 2009

tanja 🙂 moja mi dnes zaspala prvy krat o 13.30,spala len pol hodinky,lebo ju zobudil buchot,a vecer uz bola taka unavena,ze som ju dala spat o 20.30.Sli sme na navstevu,a predstav si,o 15 minut vstala a uspala ju svokra o 23.45.Ja uz fakt neviem,ci to dieta nepotrebuje spat ci co.V postielke mi nezaspi len tak,musim tam byt s nou.Mame oddelenu jednu stranu postielky a pritiahnute postele k nej,tak spi vlastne s nami ale vo svojom,tiez mi v postielke ako takej nechcela zaspat.Cez noc sa budi 2-3x.Keby tak chcela spat 2x za den ale v rozumnom case. ☹

bosa_noha
7. feb 2009

My sme na tom podobne. Tiez s nami maly spava od narodenia. Rodili sme cisarskym a kedze kojim, tak prvu noc v nemocnici stravil so mnou na posteli a odvtedy spava so mnou. Predtym ako sa narodil som mala tu predstavu, ze bude spavat na svojej postielke, ktora bude prirazena k nasej manzelskej. Aj sme sa ho tam pokusali dat hned prvu noc ako som prisla z porodnice, lebo sa manzel bal, ze ho v noci prilahne. Ale vydrzal plakat celu noc - do 5tej rana, kedy som povedala, ze dost, dala som ho k sebe do postele a odvtedy je klud. Zaujimave je, ze nechcel byt v tej postielke aj napriek tomu, ze som tam lezala prakticky vedla neho - nohy som mala natiahnute k nam na manzelsku postel. Akonahle som si s nim lahla na manzelsku postel tak zaspal.

Osobne si myslim, ze kazde dieta je ine a kazde ma ine potreby. Niektore chce byt blizko pri rodicoch, inemu staci postielka. Najdolezitejsie je, aby to vyhovovalo obom stranam. Ja sa skor bojim dna, ked uz nebude s nami spavat. Pride mi velmi prijemne ked sa rano zobudime vsetci traja v jednej posteli. Ked pride dalsie dieta, kupime vacsiu postel. Momentalny problem s cestovanim po posteli sme vyriesili vankusmi, ktorymi sme vylozili priestor okolo postele a este mame monitor, takze akonahle pocujem, ze sa maly mrvi, tak ho idem skontrolovat. Parkrat som ho uz nasla pretoceneho na bruchu ako sa snazi niekam odplazit.

Co sa tyka samostatneho spania, deti potrebuju cas aby sa to mohli naucit. Mozu mat zle sny, bat sa v tme a pod. Tak ako sa kazde dieta uci sediet, chodit, jest tak sa uci aj spat. Deti este nevedia ako sa ukludnit a ako sa uspat, preto im s tym treba pomahat. Kazde dieta raz pride na to, ako sa vecer ukludnit a zaspat a co robit, ked sa v noci zobudi same v posteli. Treba im nechat iba cas a priestor aby tak mohli urobit az ked budu na to pripravene. Kazde raz opusti rodicovsku postel a nemyslim si, ze to bude az v osemnastke 😉

Inac kniha "Kazde dieta sa vie naucit spat" pouziva metodu vyplakania sa dietata, ktore nakoniec vlastne zaspi od unavy. Nie kazde dieta na tuto metodu reaguje a mozete mu sposobit traumu. Osobne by som odporucila nejaky vhodnejsi sposob ako dieta pred spanim unavit.

len.petra
12. feb 2009

baby cafte.. ja mam dve deti.. starsia mala od par mesiacov pravidelny rezim a krasne spala ci uz v kociku alebo v postielke cez obed a v noci uplne sama aj zaspavala v postielke a aj v nej vydrzala celu noc 🙂 a moja druha krpata mala rovnaky rezim a trt.. cez obed sice spi v postielke alebo v kociku, podla pocasia a tak, ale v noci vydrzi spat v postielke len dokym si nelahnem aj ja.. potom sa zobudi a mozem sa roztrhat a aj tak si ju musim po dlhom boji vziat k sebe do postielky,, je pravda, ze starsia nebola tak dlho kojena a urcite kojenie suvisi s tym, ze babatka potrebuju alebo skor si zvyknu citit mliekaren a uz bez toho v noci nespia kludne,, ale vsetko je to o zvyku..

inac ked bola mladsia chorucka bolo mi jej velmi luto a tak som ju uspavala na rukach a za par dni si na to taaak zvykla ☹ ze som ju musela uspavat zakazdym ked sa prebrala, aj v noci,, 😒 a tak sme museli zabojovat a naucit ju spat v postielke bez uspavania, a sice prve dva dni si poplakala a ja s nou, ale zvykla si a spi kludnejsie.. drzim palce baby a snad nam nebudu deti spat v posteli do 18 😉

vija2
12. feb 2009

ahoj mam knihu akurát aj z vašim problémom 🙂 ale viem to poslať len mailom je celkom fajn ak ma niekto zaujem napište edushka @pobox.sk nieje to vírus ani nič také mne to tiež takto poslali ....inak moj problem zo spanim som nedavno vyriešila že som prestala dávať prsia...trvalo to asi 1týžden ale da sa vydržať,,,tak pá .ak mate otazky rada odpoviem ,,,,ak viem 😵

zuz11
18. mar 2009

lujzik • Dnes o 13:16
Ahojte... 😅
Naša krpaňa má skoro 15 mesiacov-a spáva od malička s nami.Má vedľa postele svoju postieľku ale bolo nemožné v akomkoľvek období ju tam nechať- cirkus 😖
Ja som si už na to celkom zvykla a ešte kojíme,ale uvažujem nad osamostatnením,len si to neviem predstaviť.Má aj svoju vlastnú izbičku,kde sa cez deň hráva,ale spať tam ani náhodou nechce...ani cez deň-vtedy len v kočíku!Aj teraz je tam vyvalená 😀
Ako ste to riešili Vy?Poprípade nejaké dobré rady,fintičky.... 😉

terina25 • 1d • Dnes o 13:20
ahoj.
naša malá má síce len 6 týždňov a tiež spí s nami.No už sme si povedali,že bude spať vo svojej postieľky,aby nevznikol presne tento problém.

Moja sestra to mala rovnaké ako ty.Tiež s ňou spala dcéra v posteli, no a teraz nie a nie spať sama .A to podotýkam,že už bude mať 8 rokov. Našťastie už sa umúdrila a začala už spať sama vo svojej posteli. A ako sa jej to podarilo?sestra ju jednoducho dala do jej postele a hotovo 😀 Takže radím,čím skor ju od toho odnaučiť.Možno si zo začiatku poplače,ale musí si zvyknúť.

lujzik • Dnes o 13:35
ooo,terinka- poplače je slabé slovo ☹ ...ale vďaka..do ôsmych rokov to neplánujem riešiť....

susika
7. apr 2009

ja sa tiež pridávam k nenávideniu postielky. pred týždnom zaspávala sama doma v postielke. vypila mlieko, zobrala si dudel, položila som ju do positelky, objala paplonik a spala. ešte si občasw mrmotila, ale zaspala sama. teraz som bola týžden u rodičov, postielku tam ani vidieť, spustila hned hysterický plač, tak som ju uspávala celý týždne v posteli. ani ma tam nepotrebovala, bola som tam, aby nespadla. potom som ju preložila do postielky a spala. poobede to bolo to isté,a lebo som ju uspala vonku v kočíku. včera sme prišli domov, tak som boal plná očakávania, ako to bude. predtým sme nenami problém, bola v domácom prostredí, tak sa všetko vrátilo do starých kolají. včera poobede zaspala v postielke bez problémov, ale večer to bol hotový horor. dala som ju do positelky a spustila hrozný krik. nechala som ju, že nech aspon doma zaspáva sama, nech si možem niečo porobiť. ale takto vydržala kričať od 20.00-22:00, kedy unavená zasapala. medzitým 2x vyvrátila, čo večer zjedla. čo robiť? uspávať ju aj doma v posteli? bojím sa ,čo bude dalej, asi nebudem mocť nikam chodiť, aby spala iba doma. alebo myslíte, že deti z toho vyrastú?

gabak
7. apr 2009

Ahojte. Moja malá má už 3 roky ale tiež máme problém s uspávaním a spaním vo vlastnej posteli. Od 4 mesiaca nechcela spávať v postieľke. Stále sa tam budila a hádzala. Bola som v noci aj5 x hore mimo kojenia a to bolo otrasné. Keď mala 1,5 dali sme jej normálnu posteľ vedľa našich.Tešila sa a spala tam pekne 2 mesiace. Potom zasa prelieza k nám aj keď ju preložím, za chvíľu je nalepená na mne. A stále ma ochytáva po tvári. Aj v noci sa uisťuje či som tam a tak ma často tým ochytávaním budí. Nechce nič do ruky, žiadnu hračku. Chceme jej spraviť detskú izbu. Len neviem, ako jej vysvetlím, že tam má spať, 😒

susika
7. apr 2009

gabak, tiež ma napadlo, že či malá už nie je velká na postielku, že už by mohla spať v posteli. máme pre nu prichystanú normálnu postel v jej detskej izbe, ešte vymýšlam, ako to spraviť, aby z nej nespadla a tiež neviem, ako jej to prckovi vysvetlím, aby tam spala sama. spálnu máme malú, je nemožné tam vtrepať ešte jednu postel vedla našej. svoj oblúbený vankúšim vláči všade, ale ked ju ukladám, hned ho zahodí a vešia sa mi na krk. len dúfam, že si zasa rýchlo zvykne na domáce prostredie a vráti sa všetko do normálu... 😒

bubatenko1
7. apr 2009

Ani nasa mala nechcela spavat v postielke, spavala s nami v posteli.Lenze ked nam troska vyrastla tak sme sa nevyspali ani ja ani manzel.Pretoze raz si vylozila nohu na mna, ruku na manzela.Tak sme to skusali tak ze v bude spinkat v posielke no ani za svet, kazdu chvilu bola hore.No jedine co nam napadlo bolo prisunut posielku k nasej posteli, samozrejme ze jednu stranu z postielky sme museli dat dole.A teraz tam spava.Ked sa zobudi tak hned natiahnem ruku troska s nou potrasiem a spinka dalej.No horsie je cez den.Musim ju stale chodit pozerat lebo ked sa zobudi tak je ticho a bojim sa aby nespadla z postele.

silvi1985
14. dec 2009

ahojte maminy, pokusim sa ozivit temu, my mame podobny problem. nejde sice o spinkanie v noci (to je zase ina kapitola o zaspavani 😝 ) ale cez den... moj chlapcek totiz nezaspi inak, ako v kociku a vonku. uz ked ho obliekam pomaly zaspava, vlozim ho do kocika, povozim minutku-dve a uz buvinka. doteraz to bolo celkom fajn, este nemrzlo, ale teraz uz neviem, ci ho mozem vonku nechat spinkat tak dlho, ako sa mu chce, ked uz su minusove teploty... skusala som to robit tak, ze ho uspim vonku a o chvilku ho vezmem dovnutra, ale to vydrzi len par minut a zobudi sa...
prosim poradte mi, mozem ho tam nechat spinkat? väcsinou si pospi aj tri hodinky... 😕

renuliq
14. dec 2009

Ahojte maminky,
no my mame zase takyto problem: dcerka mi cca od 10tich mesiacov spinkala v postielke, polozila som ju, zavrela dvere a hotovo, spala. No zhruba mesiac nechce v postielke zostat ani za nic na svete, to uz ked ju davam do postielky spusti velky rev a je schopna jacat v posteli aj hodinu! Robi to tak aj cez den, aj vecer. Niekedy koli tomu nespi cely den, aj ked som pri nej, aj ked ju dam do mojej postele a lahnem si k nej, proste nic nezabera..vcera takto bola hore az do 23tej...
Fakt neviem cim to moze byt, mate niektora podobnu skusenost, ze z nicoho nic vam drobec prestane chciet spavat? Uz som rozmyslala, ci to nemoze byt zubami(idu jej ocne), lebo je v poslednej dobe strasne nervozna..
Neviem si predstavit, ze uz by to takto malo byt s tym zaspavanim stale, ,lebo uz sa to fakt niekedy neda vydrzat... 😝

renuliq
14. dec 2009

inak silvi, viem, ze keby dam svoju malu do kocika a idem sa s nou prechadzat, tak zaspi urcite a spi vonku aj dve hodiny, ale nechcem, aby si nato zvykala..ved uz je velka, tak nech spinka v postielke, tak ako predtym.. ☹ neviem, co tie deti vymyslaju, preco sa im nepaci v postielke.. 😕

lila794
14. dec 2009

Renuliq, dost mozne, ze je to zubkami alebo ma jednoducho take prechodne obdobie. Viem, ze je to na nervy, len treba vydrzat. A v noci ti potom spi dobre, ci sa budi? Nam Davidko nespava v postielke vobec - neznasa ju, nedavame ho tam na sposob, ze nech sa placom unavi, lebo sa nam to zda krute. V noci spava s nami a cez den vo svojej posteli v izbicke, nam to problem nerobi, hoci budeme musiet nocny spanok presunut do izbicky, kedze je druhe na ceste.

Silvi, kamoskin maly tiez spinkaval iba v kocari, ale po case sa to upravilo. Mas este male babtko, neboj, hadam sa to upravi. Skus ine sposoby uspavania. Spinaknie vonku je podla mna zdrave pre babo, hoci teraz v tych mrazoch je to asi nic moc. A keby si ho potom dala dnu a hojdala kocar, nech ma pocit, ze sa prechadzate?

renuliq
14. dec 2009

lila, no ved to, ze ked uz zaspi, nezvykne sa zobudit, mozno raz za noc, na cumlik, ale to v poslednej dobre, uz velmi malo..len to zaspavanie je take kriticke, tiez som ju zo zociatku nechavala v postielke, ze nech sa vyplace, ale zistila som, ze k nicomu tato metoda nevedie..proste, neviem prist na dovod, ktory ona musi mat, ja to vidim asi tak, ze na vine su zubky a verim ze to prejde, tak ako pises ty, dakujem za povzbudenie 😉

treba verit, ze zo vsetkeho deti vyrastu a treba mat fakt pevne nervy a vela trpezlivosti, asi tak.. 🙂

mirka907
17. dec 2009

Silvi my mame presne ten isty problem...Mala mi cez den chce spat len v kociku...vecer nema problem zaspat sama v postielke ale cez den je to katastrofa...A tiez sa teda bojim tych mrazov...mame nastastie zaskleny balkon, takze som si povedala ze doobedu ju tam spat necham, ale poobede sa uz trapime s postielkou...Uz s malou bojujom niekolko dni a stale je to strasny rev (aj dvojhodinovy)a potom ked sa jej nahodou podari zaspat je to najviac 30 minut....a to je o nicom, lebo je nervna , sucha si oci a ukludni ju len prsnik...Uz teraz sa bojim, co bude ked z vanicky vyrastie....

anta
17. dec 2009

Nám malý spí od narození ve své postýlce přes noc a přes den spí v ložnici na posteli, žádné problémy s tím nějak nemáme. Občas mi vytuhne i přes den ve své postýlce, ale to minimálně. Uspáváme zase nošením, takže ono to taky má své pro a proti. Kluk má 12 kilásků a já jsem poněkud křehká vosoba 😀 😀 , ale je fakt, že ho nenosím přes den déle jak 5 minut. Večer už uspává táta, na to, abych kluka nosila 15 minut opravdu už sílu nemám 😉 Myslím si, že mkg děťátko v takovém věku bude hodně těžké učit na to, co už mělo být 😉