Ako naučiť dieťa spať v postielke?

mkg
24. nov 2008

Mám 15mesačného syna, ktorý doteraz cez deň spával len v kočíku, lebo v postieľke strááášne plače a v kočíku ho minútku povozím a spí. Ale teraz keď sa už ochladzuje a vzhľadom na jeho vek sa mi v to spanie v kočíku moc nepáči, lebo predsa nevie sa tam ani pretočiť....ale neviem ako ho naučiť na postieľku aj večer sa tam poriadne vyreve, najradšej by spal u nás v posteli, ale to je tiež môj problém, veď potrebujem večer žehliť a podobne a nemôžem ho nechať spať na veľkej posteli, lebo on by raz dva spadol.. Prosím Vás ako ste to naučili detičky? to fakt ho mám nechať aj 2hodiny vyrevať? veď mi už srdce puká pri 20minútach. Prosím poradte 😒

gedgitka.a
17. dec 2009

ahojky holky tak mě malej spával v postýlce bez problémů skoro do 9 měsíce v postely jsem ho nakojila vzala ho na odříhnutí a šupem do postýlky, pak dostal horečky na 4 dny očkování a zoubky dokupy a manžel se nemohl koukat jak k němu pořád vstávám a prý za pár nocí se na naši postel nenaučí a chybička naučil, takže do 13 měsíců spal s náma, pak jsme mu koupili vlastní postel dali ji do rohu ložnice a přirazili k ní naší manželskou a malej v ní každý odpoledne i večer usíná já si k němu vlezu drží mě za ruku a většinou je do pár minut tuhej, takže postýlka šla na půdu a řeknu vám, že malej je úplně vpoho naučil se v ní spát snad hned a spí jako nemluvňátko 🙂 😉

ajka72
17. dec 2009

moje dvojičky tiež postielku nemuseli spali v nej do 15 mesiacov a potom začali v nej veľmi plakať jednak pri zaspávaní a budili sa aj v noci s plačom ked som ich vzala k sebe na manželsku posteľ hneď zaspali a potom som ich prekladala no ich postielky takto som to vydržala asi mesiac ale potom toho bolo veľa na mňa keď sa zobudili obidve v noci a prekladať ich tak som ich nechala spať v našej posteli vedela som že to nie je veľmi správne ale pre ich kľud a aj môj som videla len tuto jedinu možnosť ako sa akotak vyspať, no takto spali s nami do 2 rokov, kedy dostali riadne veľké postele so zábranami trochu som sa obávala či budu v nich spať snažila som sa ich na ne pripraviť a prechod vyšiel na jednotku krásne v nich bez problémov spinkaju, takže vobec neľutujem že s nami ten pol rok spali aspoň som ich mala pri sebe a zas oni mňa a teraz už spia ako veľké 😉

jenny2009
17. dec 2009

no tak sa tesim ze nie som sama, nas spala v postielke asi 5 x ako babätko mal kolisku a kedze spi ako velky rozumejte on sa toci a pretaca a spi do takeho praveho uhla cize kolkokrat sa pretocil zakazdym ho postielka zastavila on sa zobudil a ja som musela vstavat, takze som si povedala dost a spi so mnou , takze ja a maly v spalni a tatino v obyvacke, no neviem dokedy to takto bude, lebo na postel sa mi zda este maly v 15 mes. tak dufam ze si na postel zvykne...............

jaaty
18. dec 2009

Skúste kúpiť skutočne posteľ. Naša Hanka v nej spáva od 17 mesiacov a bez "nehody". Veď na posteľ vieš dať bočnicu, aby nespadol. zo začiatku som na zem dávala matrac z postieľky, ale skutočne nebol dôvod. Inak si myslím, že postieľka by ho rušiť nemala. Naša Hanka v nej tancovala od malinka, keď chodíme na lyžovačku, tam vždy spí v postieľke, v noci veru počujeme ako naráža triafa do mreží, ale spinká bez prebudenia. Podľa mňa bude problém niekde inde. 😉

lenusiatko
19. dec 2009

Ahojte, pridavam sa k vam, my mame 20 mesiacov, doteraz bolo vsetko relativne v pohode, az na male vykyvy, mala spala vo svojej postielke u nas v spalni a cez den zase vo svojej izbe tiez v postielke. Pred dvoma tyzdnami to dvojhodinovym revom a neustalym vracanim sekla a odvtedy mame doma "veselo". Postielka ci uz cez den alebo vecer znamena sialene zachvaty, buchanie hlavy, kopanie okolo, vracanie, no des a hroza. Takze sa uspavame vo velkej posteli ale idealny je koberec, pestujeme sa na rukach (co v zivote predtym nebolo) a s manzelom musime byt obidvaja pri tom. A najhorsie na tom je to, ze som zase tehotna, manzel byva casto odcestovany, takze vecer zaspavame tak 2-3 hodiny. Rezim sme nezmenili, len sme sa zacali nosit na rukach, nasli sme znovu dudel a plienku a hrame sa na babatko. Vsetci mi hovoria, ze je to preto, lebo mala tusi, ze cakam babo, ale to sa mi nezda dost racionalny dovod. Jednoducho si myslim, ze to musime prezit, asi tiez kupime velku postielku so zabranou a budeme len trpezlivi, takze tak.

renuliq
20. dec 2009

ahoj lenusiatko, opisujes presne nas problem. Mne dcerka(17mes.) este donedavna zaspavala vo svojej postielke uplne v pohode, len sme ju polozili, zatvorili dvere a spinkala. No ale nieco sa stalo, doteraz nepoznam dovod, z nicoho nic nechce zostat v postielke, ci cez den, alebo vecer..uspavanie nam trva aj niekolko hodin..nerozumiem tomu, nic sa u nas nezmenilo, vsetko je tak ako bolo. Neviem ci za to mozu zubky, vychadzaju jej ocne, alebo je tam ina pricina..dokonca sa nam uz stalo, ze dcerka nespala cely den! To zase neviem ci je v poriadku..nie a nie zaspat, vobec nikde! ani na velkej posteli, ani pri mne, proste nikde, spanok nehrozi!
Tak budem dufat, ze je to len prechodne obdobie a ze ju to zase casom prejde..mozno ked vidu vsetky zubky. uz ich nieje vela 😅
Vam zubky nejdu?moznoze je naozaj len toto pricina..(neklud, nervozita, totalna nespavost zo zubkov..???)

nikaz
27. dec 2009

ahojte maminky...poradte mi prosim, lebo som uz zufala a s nervami v koncoch... mame rok aj 2 mesiace stareho synceka...nikdy s nim nebol ziaden problem co sa tyka spania alebo zaspavania..... od siedmeho mesiaca spi sam vo svojej postielke v detskej izbe a prespi celu noc.... od vecera od siestej do rana do siestej... a po obede hodinku, hodinku a pol...ako kedy....
vecerny ritual - klasika kazdy vecer....vecera, upratanie hraciek a trosku sme sa este hrali, potom vana...mliecko.... pusinka na celo, paplonik pod bradu - este mi poslal usmev, otocil hlavicku na bok a spal... alebo si chvilku este sam pre seba rozpraval a spal......az do rana.....
ale pred styrmi dnami tu bola svokra na navsteve... a od vtedy je ako vymeneny.... nechce spat, dokonca nechce byt ani sam na par sekund...este aj na wc chodieva spolu somnou.... len sa na mna vesia a drzi sa ma, hladka ma po vlasoch a po licku...
vecer klasika vecerny ritual bez problemov az po tu cast ked mi mal venovat usmev a zaspat....to sa zmenilo na huronsky rev, ale az sa trasie.... neviem ako mu mam vratit rovnovahu..... uz stvrty den ci po obede ci vecer mu dohovaram ze je vsetko ok, citam mu rozpravky, spievam uspavanky..... nic nezabera...... zaspi mi jedine v naruci..... mam z toho obavy....o dva mesiace sa nam narodi dalsie slniecko, tak neviem ako to budeme zvladat...nechcem zanedbavat mladsie...ale tento nas maly huncut nesmie mat tiez pocit ze je na druhej kolaji....
neviem ci som to rozpisala dost zrozumitelne aky mam problem....ale hadam mate niektora podobnu skusenost a podarilo sa vam ju vyriesit.... 😢

lenulin
30. dec 2009

nikaz když to tak píšeš malý se svokry bál?když se to změnilo její návštěvou?asi se něčeho bojí podle toho co popisuješ

jaaty
31. dec 2009

Nikaz, myslím, že spojitosť so svokrou je náhodná. Naša Hanka spávala celú noc od 6,5 mesiaca vo svojej izbičke. Teraz má dva a pol roka a už máme za sebou "dve takéto krízy". Prvú okolo 1,5 rok,a druhú po 2 roku. Vždy trvala nejaký mesiac a správala sa tak ako popisuješ ty. Detičky sa menia a aj ich správanie, preto čo platilo raz, môže sa ľahko zmeniť. Išla som na to ako ty (čítanie, spievanie,......)- to však nepomohlo a zaspávanie trvalo stále dhšie a dlhšie. Nakoniec som však išla tvrdo na to, nechať ju samú -chvíľu si poplaka -možno prvý deň aj hodinku, potom stále menej a do týždňa sa to však úplne upravilo a zasa zaspávala sama. Chodila som k nej, vždy ju pohladkala, povedala, že o chvíľočku prídem, prípadne som jej nechala pootvorené dvere. Neboj určite to prejde, nesmieš byť však nervózna, podráždená.... dieťatko to cíti a potom zneistí. Držím palce, do dvoch mesiacov to zvládnete 😉

murinka
31. dec 2009

ahojte.mame tiez taky problem 😖 od narodenia mi dcera krasne spinkala v postielke ale od septembra sa to zmenilo-zacala byt v noci nervozna,kazdych 10minut plakala aj som ju vzala na ruky a kolisala-no raz sa mi stalo ze som zadriemala a dcera mi skoro vypadla z ruk 😖 odvtedy ju davam k nam-mala spi pri nas lepsie ako sama v postielke 😵 ale fakt poriadne som bsa nevyspala asi rok 😝 dcera ma celu noc musi drzat za vlasy-iba takto spokojne spinka 😅 a tak sa nemozem otocit ako chcem ja 😅

nikaz
4. jan 2010

tak ja uz neviem.... maly este stale nechce spat sam v postielke..... zaspi vylucne ak lezim vedla neho.....a o tretej nad ranom je uz hore a je po nocnom spanku.....cez den nespi - aj ked je unaveny a podrazdeny....ako keby sa niecoho bal ked zaspi.... uvazujem nad odbornou pomocou.....ked vidim ako sa maly trapi a nevie sam zaspat som z toho nestastna..... ☹ ale na koho sa obratit? skusim zajtra zavolat pediatricke, ze co ona na to.... ☹ 😒

matova
4. jan 2010

Ahoj Nikaz, nebudu to nahodou zubky? neviem ako ste na tom so zubkami,moj syn ma rok a 3 mesiace,problemy so zaspavanim mal sice vzdy, ale ked mu isli dole oba črenove zubky + hore jeden očny a dole dvojka rezak (vyšli mu všetky v decembri!), tak pred prerezanim mal obrovske problemy poobede pospat (tiez bol az predrazdeny od unavy)-a aby si dez den trosku pospal chodila som ho uspavat na prechadzku. No a vnoci bol este vacsi problem ho uspat,pospal 30 min a uz som bezala ho ukladat zas...strasny mesiac to bol.ked sa prerezali,tyzden bol pokoj a predvcerom zas horucka,plac,nespavost...myslela som ze dalsi zub ale bola to len druha strana dolneho crenoveho z. Skus mu pozriet dasna prstom,keby ich mal bolave,nebude mozno ani pusu chciet otvorit,alebo ked by si nasla citlive miesto, bude uhýbat hlávkou.

zuza.m
4. jan 2010

nikaz podla mna je v takom obdobi že sa proste boji ,a to že na tebe vysi to len dokazuje,ved čim je dietatko staršie tym viac vnima.mne maly tak tiež nespaval v postielke,teda spaval tak že som ho uspala v našej a potom preložila do malej,prvu polhodinu ma tvrdu tak sa dal prehodit ale vnoci ked sa zobudil išiel zase knam lebo v postielke som ho uložit nevedela.hned plače ako keby sa bal toho priestoru.aj ked postielka bola pritlačena knašej.tak som sa nahnevala a odobrala som jednu bočnicu teras mame kopu miesta 😅 .tak že ak sa maly posunie na moju len ho potlačim do svojej malej postielky.konečne sa možem vyspat.vela krat sa zobudim na to ako ma maly hmata po hlave.či som tam.ked ma nahmata je ticho spi dalej a ked ešte pozeram televizor tak sa ohlasuje.ja si myslim že su ešte maličky a jednoducho sa boja ostat sami.tak že keby osm bola v tvojej koži asi by osm ho radčej uspavala aj ked určite nie na rukach ale prinom počkala kym zaspinka a potom odišla.musiš mu zase vratit taku istotu alebo tak nejako.nam sa vyplakavanie nevyplatilo.ked maly plačkal večer tak sa každu chvilu strhaval zo sna aj vnoci s obrovskym revom.

adrikadt
5. jan 2010

Ahojte, aj ja sa zapajam na tuto temu. Moj maly ma 9 mesiacov a spava s nami v posteli. Ale nebolo to stale tak. Od narodenia krasne spal v postielke, ale asi od pol roka sa zacal v noci casto budit a vyzadoval si kojenie (zeby zuby???). A kedze je dost tazky teraz ma 10 kg nevladala som ho za kazdym prekladat, a casto som aj zaspala. Teraz ho neviem naucit spat na postielku... Je to dieta, ktore sa asi nikdy nevyplace....

matova
5. jan 2010

Aj moj maly spinkal krasne v postielke cca od polroka.To zacal byt ovela viac "zivsi" aj cez deň,zvedavsí...takze cím dalej tým viac nevedel v noci zaspat ked som ho po kojeni vlozila nazad. Kedze sme sa chceli aspon trosku vyspat,dali sme ho k nam kde bez problemov znovu zaspal. Ale uz nikdy v nej potom nespal. Ani cez den. Skusila som s prestavkami na rady starsich tetiek asi trikrat dat ho tam vyplakat,vraj nakoniec zaspi (dlhsie ako 5 min.som ho plakat nenechala-nedalo sa to vidiet-to nebol plac ale zachvat,nevedel sa chudacik nadychnut) a vysledok je, ze v postielke sa nechce ani len minutu hrat (uz vobec nie spat). Zaspaval mi len v kociku,takze kazdy den ci bolo teplo alebo zima,za dazda aj v horucave som chodila vonku az mi to na nervy islo.teraz chodi spat cez den len raz,zaspi na posteli pri kojeni, kocikovat musim ked mu ide zub,to dnu nezaspi.

jaaty
6. jan 2010

matova- skúste sa s postieľkou a v nej hrávať -nech sa s ňou skamaráti. Robte to cez deň- nie v čase spánku. Daj mu tam jeho obľúbené hračky, vymyslite nejakú hru -hračky do postieľky môžu skákať, autíčka v nej môžu mať garáž. Podľa mňa to prejde, asi to však bude chcieť čas. Čítajte knižky, v ktorých postavičky majú svoju postieľku, vysvetluj, že je veľký a k Vám sa už nezmestí. Kúpte spolu nejaké nové obliečky, ktoré si vyberie a "spinkavé hračky" a skúste to znova 😉

matova
6. jan 2010

jaaty-uz sa trosku s postielkou skamaratil,teda s matracom-nan chodi pozerat ako tam spinkaju medvediky.ale trva to uz velmi dlho a fakt ho tam nemozem ani chvilku nechat.ked vlozim,vybozkava medbedikov a uz lezie von. Nam sa vsak zda,ze uz je na postielku velky,a vcera sme prirazili dalsiu postel k nasej,zatial sa stale tlaci na svoje stare miesto 🙂

nikaz
9. jan 2010

baby... u nas sa uz spi znova normalne...dva a pol tyzdna sme sa mojkali.... cez den sme obcas behali od postielky v detskej izbe k velkej manzelskej posteli posteli v spalni....s komentovanim... tu bude v noci spat branko a tu mamka... a ked som sa ho opytala kde bude spat mamka tak zo zaciatku mi stale ukazoval na svoju postielku alebo na postel ktora je v detskej ako rezervna pre pripad potreby...ale ked som sa ho opytala kde bude spat branko tak vedel ze ktora je jeho postielka...
no a tak sme sa par dni hrali....a vacsinu dna sme sa len mojkali a hrali ...a zatrhla som vsetky navstevy aby sa ukludnil....
preslo dva a pol tyzdna
a nas maly zaspava znova sam v postielke v detskej izbe vecer o siestej a budi sa rano o pol siedmej....neviem aka bola pricina.... ci to bola jednoducho nejaka faza vo vyvoji..... je to jedno....ale uz nieje taky ustrachany....asi toho bolo cez vianoce na neho vela.....
😉

matova
9. jan 2010

Ahoj nikaz 🙂 ,tak to je super,asi toho bolo teda na maličkého naozaj veľa.Ten môj síce vie že posteľ v strede je jeho,stále však zaspáva na tej krajnej so mnou... 😉 a s poplakávaním....zdá sa mi že premýšľa o odstvení,lebo najprv plače a keďže bez toho nezaspí tak sa nakoniec ešte teda napije. vnoci sa však prebudí aj päťkrát...Držím vám palce aby takto pekne zaspával aj po príchode bračeka 😉

nnell25
6. máj 2010

Caute...prosim poradte ak mi viete poradit. Moj maly bude mat 5 mesiacov od narodenia sme ho uspavali systemom napapas sa, odgrgnes si a ides spat ale to uspatie bolo na rukach. Denne uspavanie bolo zlozitejsie lebo zakazdym som ho prelozila do postielky ale vydrzalo mu to par minut. Mali sme problemy s kojenim, museli sme prikrmovat ale potom sa to naucil a kojime odvtedy stale a pekne priberame. No kedze prekladanie dopostielky nezaberalo a on cez den sotva spal tak som ho davala doobeda do kocika a zaspal. Poobede sme isli von a tiez spal. Doobeda aj poobede 2 hodiny. A v noci ked uz zaspal, v posteilke spal aj 5-6 hodin. Ale cim je starsi tym menej spi. Postielka je teraz velky nepriatel tak som ho musela uspavat na prsniku vo velkej posteli. Cez den spi v kociku tak dve hodiny a poobede pol hodinu, hodinu. Lenze jeden problem je v tom ze nechce spat v postielke a druhy ze sa kadzu chvilku budi. Takze vecer ho okupem v mojej posteli mu dam papat polozim ho a spi ale za pol hodinu uz place. A nic nepomaha iba prsnik. Ma ma ako dudlik. Samozrejme ze normalny dudlik odmieta. Takze som nestastna lebo aj cez den ked sa v kociku budi kazdu chvilku tak nemozem nic spravit. Vecer ked chcem aspon navarit tak stale bezim do spalne. A v noci k tomu este aj spi s nami. Takze som uz poriadne unavena a strasne by som tomu chcela spravit koniec. Takze sa chcem spytat ci ho nechat alebo nenechat vyplakat v postielke?Kazdy to inak hovori tak sama neviem comu mam verit.

aponchie
7. máj 2010

nnell je malej ,nenechavala bych vyrvavat ,ale zaroven si musis ujasnit aspon nejake pravidla..tak za prve bych urcite najela na system,vecer nakrmit nakojit odgrcnout pohladit pohoupat a bdeleho do postylky dat spat a udelat pssst a odejit a bude rvat samozrejme ,ale chodila bych ne 3 5...ale co chvilu ja to tak obcas delam,ale ja si malou naucila od narozeni davat usinat samotnou vecer do postylky pc to ani jinak neslo kdyz starsi tady bantovala nebyl proste cas se crcat a ona do 5min sama usnula..pak to bylo slozitejsi pac s enaucila sedet stat atd takze pokazde nez neco vstrebala trvalo tak 3tydny az mesic fakt des no,ale to tak deti proste maji..nenech se zotrocit uplne,ale taky nenechavej sve dite rvat a ty by jsi byla leda nervozni a nevydrzela to a veskera zasada by byla fuc a decko pak jest evic zmatene tnemusis za kazdou cenu neustale davat dite spat do kocaru davej ho dopoledne proste doma..ono se to urcite nauci den ode dne.nedavej papat v posteli sedni si k tomu treba..nase deti s nama taky spali a spi v noci a neresim to..ta 5leta odesla sama v roce a pul do sve velke postele mimo nasi loznici a ta druha je takov emale opicatko droboucke a moje lenost a unava nocni vykonava sve spime spolu pac ja ani nevim kolikrat co delam vemu ji z postylky dam ji mezi nas a chrapeme do rana nemam silu ju neustale vracet..verim,ze by se to naucila kdybych moooooc chtela a zatla zuby ,ale nechci..🙂rikam si,ze budu delat to co je pro nas dve dobre a na ostatni kaslu

caly8
7. máj 2010

nnell...ja akoby som čítala o mojej dcére...
tiež som mala v období ktoré máte teraz pocit, že moje dieťa musí spať v postielke a basta..šak tak to má byť.. omyl!!! máš to šťastie, že tvoje dieťa patrí medzi tie ,,náročnejšie,, ale nič v tom nie je len to, že ťa proste potrebuje..potrebuje ťa cítiť, tvoju prítomnosť, vôňu tvojho tela, mliečka..proste potrebuje svoju maminu... nikto nepovedal, že byť mamou je jednoduché... moja malá má 1 rok aj 3 mesiace a stále zaspáva na cice a spinká so mnou v posteli..včera sa nám podarilo zaspať už bec cici lebo si dá už vysvetiť, že ju vypila.. chem tým povedať, že sa časom všetko zmení a nebude do nekonečna spať s tebou a ani kojiť nebudeš do 18-ky tak si to užívaj a nestresuj sa absolútne nič s tým neurobíš a už vôbec nebojuj s malým on ťa proste potrebuje 🙂
sú detičky ktoré sa nakoja, položíš do postielky a spinkajú.. ja som to tak nemala a prestala som sa s tým zaoberať po prečítaní si pár takýchto názorov ako zdieľam ja 🙂
nakoniec..postielka je len výmysel niekoho kto si raz povedal, že malinké, nevinné, bezbranné stvorenie musí spať samé bez svojej mami a tak sa to zaužívalo..naše prastaré mami spávali so všetkými svojimi detmi v jednej posteli alebo lepšie povedané tými najmenšími a všetko bolo ok... a kojili do 3-4 rokov uplne v pohode a teraz.... ked niekomu z generácie našich mám povieš, že ešte kojíš 1,5 ročné dieťa tak sa chytajú za hlavy, že čooo? 😕 a to načo?? no proste moj názor je takýto 🙂
ak ťa to trošku ukludnilo a zvážiš, že nakoniec to nie je až také strašné tak ti prajem krásne materstvo a veľa šťastia aj s malinkým 😉
a to ešte dodám, že ja chodím od malej troch mesiacov do práce mám to síce na krok ale ešte som celú noc neprespala 🙂 no snažím sa 😵

janicka.m
7. máj 2010

nnell, rob, co ti srdiecko kaze, si mamina, ktora jedina vie, co je pre jej dietatko najlepsie 😵 adamko je este velmi maly, aby s tebou "nacvicoval". na tvojom mieste by som ho iste vyplakat nenechala - ja som to urobila 2-krat, nic sa nezmenilo, len som mala hlavu v smutku, co som za matku, ked som to dopustila 😠 raz sa nam tie nase poklady z posteli odkotulaju a budu nam chybat... cim dalej, tym to bude lahsie, neboj sa 😉

nnell25
11. máj 2010

Dakujem baby...akurat dnes rano som vstala z postele s tym ze kaslem na celu postielku a bude maly jednoducho s nami. Lebo v noci nevedel zaspinkat a kedze bol pri mne aspon neplakal. Len neviem ako vyriesim ten denny spanok lebo za chvilocku mu dame sportovy kocik a tam ho spavat nechcem davat. Neviete mi este s tymto poradit?

kadlecova.misa
11. máj 2010

ahoj nnel, moje malá cca do 10 měsíců neuměla usnou jinak než v kočárku (přes den)!!! pak se to nějak obrátilo a ted, zas neusne jinak než v postýlce...v kočáru strašnej řev. V noci teda spí pořád s náma..ale přes den jedině v postýlce...začala jsem ji tam dávat víc a víc,postupně,když byla unavená, seděla jsem u ní, houpala zadečkem,hladila po zádičkách ,zpívala..no a zvykla si,myslím,že to chce čas.

nnell25
11. máj 2010

aj ja ho skusam davat najskor do postielky a ked zacne vela plakat tak ho presuniem do kocika aby sa vyspinkal...tak zajtra skusim nejaku rozpravku 🙂

nnell25
11. máj 2010

a nefungovalo by to aj vecer?

nnell25
12. máj 2010

baby tak dnes som skusala tu postielku, aj som mu citala rozpravky aj pustala pasku s rozpravkami aj som spievala aj hladkala, buchala po zadocku a nic a ani naznak spanku. Po asi hodine a pol som to vzdala a dala som ho do kocika kde zaspal za par minut...uff takto to mam skusat kazdy den?

adikamajko
12. máj 2010

ahoj nnell25, u nas postielka tiez nemala uspech. v noci to bola nasa manzelska postel. cez den kocik a dokonca bola schopna spat v obyvacke na koberci 🙂 . ale neriesila som to, bola som rada, ze vobec spi. postupne sa to zlepsilo. prislo to nejak samo. najprv sa upravilo nocne spanie, zacala spat v postielke. a neskor aj spanok cez den. teraz nezaspi ani na manzelskej posteli. chce ist do postielky 🙂 urcite to chce cas. moj nazor je, ze neskusaj to kazdy den. ale svoje dieta poznas najlepsie ty, tak to zvladnete 😎 drzim prsty

ssllaavvkkaa
12. máj 2010

ahojte a prajem pekny den 😉 ,

sem tam tu nahliadnem a naberam inspiraciu, zatial nic neplati na maleho, preto som to vzdala - boli sme vsetci nevyspati, tak sme urobili prerozdelenie - ja s malym na manzelskej a ocko v detskej - chcel spat s nami, ale uz je nam uzko, maly spava na sirku postele 😀 , co je dovod preco mu vadila aj postielka - takto spal aj ked sme zmenili umiestnenie postielky

bavila som sa s mamickou, ktora ma 3.rocnu dceru - mama teraz nastupila do prace a aby sa vyspala - tak maju taketo rozdelenie - dcera na manzelskej, ocko v detskej a mama na gauci v obyvacke 😉

dlho ma to trapilo, lebo do 10 mesiacov maly spal iba v postielke, ale ako podrastol, isli zuby, uz sa na sirku postielky nevedel otocit, bol viac v noci hore ako spal - potom dospaval cez den a to sme sa nevedeli pohnut z domu - bala som sa, ze si prehodi den a noc a vznikol zacarovany kruh
prajem vela odvahy v skusani a hladani novych rieseni