Ako naučiť dieťa spať v postielke?

mkg
24. nov 2008

Mám 15mesačného syna, ktorý doteraz cez deň spával len v kočíku, lebo v postieľke strááášne plače a v kočíku ho minútku povozím a spí. Ale teraz keď sa už ochladzuje a vzhľadom na jeho vek sa mi v to spanie v kočíku moc nepáči, lebo predsa nevie sa tam ani pretočiť....ale neviem ako ho naučiť na postieľku aj večer sa tam poriadne vyreve, najradšej by spal u nás v posteli, ale to je tiež môj problém, veď potrebujem večer žehliť a podobne a nemôžem ho nechať spať na veľkej posteli, lebo on by raz dva spadol.. Prosím Vás ako ste to naučili detičky? to fakt ho mám nechať aj 2hodiny vyrevať? veď mi už srdce puká pri 20minútach. Prosím poradte 😒

capy
25. nov 2008

mkg- ja som tento isty problem mala so starsim synom ale uz skor. nemal este ani rok ked spaval na vlastnej valande. tiez mi strasne vrestal este som sa len k postielke priblizovala. zistila som ze mu vadia mreze a tak sme mu kupili valandu. zo zaciatku som mu na zem davala matrac z postielky a paplon keby spadol aby sa nebuchol. a cuduj sa svete spadol asi len tri krat a odvtedy pekne spava na posteli.

takze uz ho neuc na postielku ale skus rovno postel.

mkg
autor
25. nov 2008

No tak som sa asi rozhodla, omrknem veľké" postele 🙂 😉 dúfam, že mi nebude z nej vyliezať 😝

miriamkac
25. nov 2008
mkg
autor
25. nov 2008

Dakujem za linky 🙂 a v tom poslednom prečo tam je pri tej zábrane 18+ prečo až od 18mesiacov 😒 ?čo myslíte?

miriamkac
25. nov 2008

To som si az teraz vsimla, ze 18+....co ja viem....ale to je len orientacne....mozno preto, ze nechrani celu postel...
Mne osobne sa paci zabrana z druheho linku..... 😉

mkg
autor
25. nov 2008

no to aj mne, len ma to tak zaujalo to 18+ 😒

fifinna
25. nov 2008

Ja som maleho uplne od narodenia, vzdy ked zaspal prelozila do postielky a v momente bol hore. Kedze nevedel zaspat bez cici v ustach, tak bol aj dve hodiny hore , kym som ho znova nenakojila. Vecer nam to ani tak nevadilo, ale ked sa to stalo uprostred noci, tak sme to s manzelom nezvladli a nechavala som ho v posteli. On mal strasne slaby spanok, zobudil sa aj na to, ked som si po kojeni zapla kosicek na podprsenke. Samozrejme som sa nevzdavala a pokusala som sa ho na dalej ucit spat v postielke, ale on sa vzdy po pol hod. prebral na to, ze neni pri mne. On je taky mamin cicik, uz v pôrodnici musel spat somnou v posteli. Potom som sa na to vykaslala a nechala som ho spavat v nasej posteli. Vsak ju mame velku a pomestime sa. Skusila som ho minule takeho poriadne tuheho prelozit znova do postielky a prebral sa. Uz to pozna, ze to neni jeho flek. Ja si myslim, ze to, ci dieta spi v postielke zavisi od rodica ale aj od dietata. A hlavne od toho, ci je dieta kojene. Vzdy som bola proti tomu, aby deti spali v posteli rodicov a vzdy som si hovorila, ze moje nebude a dopadla som opacne. 😀 . A to odsudzovanie s manzelovej rodiny, nemohli to prezit, ze maly spi v posteli, hlavne svokra. A zvikli si, uz sa nestaraju...

To, ze dieta spi v posteli rodicov, neznamena, ze sa buducnosti neosamostatni a nezalozi si vlastnu rodinu, takze je to kazdeho osobna vec. 😉

luciaj
25. nov 2008

fifina, moja rec🙂 ja si doslova uzivam, ze mala spi so mnou a nepozeram sa na to ako na problem, ktory treba riesit. a odsudzovania z manzelovej strany mam aj ja plne zuby, hlavne "najmudrejsia" svagrina, detska sestra, ktora este nema vlastne dieta ... ale z nasej strany je to v pohode, lebo aj ja som ako babo spala s mamou v posteli 😉 a mylsim si, ze skutocne to zalezi aj od povahy dietata ... su deti, ktore spinkaju dobre a nie je problem ich "naucit" na postielku a su deti, ktore maju skutocne so spankom problem ... takze vyjadernia typu: ako ste si naucili, tak mate, pekne povedane nechapem 😒

mkg, napad s postelou sa mi tiez pozdava, ved vyskusaj ... podla mna to pojde 😉

lienka55
25. nov 2008

Nas sa tento problem tyka tiez.Do 5mes. maly spaval v postielke iba na kojenie som ho vyberala.Potom po operacii /5mes./ zacal mavat nekludny spanok a casto sa budil,tak ma nebavilo stale vstvat k postielke a odvtedy spava s nami.Mne to nevadi ja som si uz zvykla,mm trosku zundre.Bojim sa len toho ze maly nebude chciet nikdy od nas ist do vlastnej ani nie uz postielky/tu uz mozeme poskladat a schovat/ ako do velkej postele.
V nasej velkej posteli sa tiez budi casto,neviem cim to bude?

fifinna
25. nov 2008

lienka, aj mne sa casto budi, ale ja uz to beriem ako problem kojenych deti, kedze väcsinou sa budia tie.

bibinka
25. nov 2008

mkg- od 18+ zrejme preto, že výrobcovia predpokladajú, že detičky mladšie ako 18m spia v malých postieľkach.

môj starší syn dostal veľkú posteľ ako 16 mesačný, pretože od narodenia bol na postieľku s mrežami vyslovene alergický, spal s nami a vôôôbec nám to nevadilo-jednoducho ,vzali sme jeho potrebu byť s nami ako fakt a stotožnili sme sa s tým. kojila som ho do 9mes. Priznám sa, spadol asi 2x, dávali sme mu tam periny a vankúše.
Cez deň takisto spával v kočíku alebo vo veľkej posteli.
Mladší je podobného razenia, postieľku sme ani nevyťahovali, do 3mes.bol v prútenom koši, doteraz je medzi nami, lebo ešte kojím. Chystáme sa mu už kúpiť veľkú posteľ, ale asi to bude tvrdžý oriešok, lebo on je na mne veľmi ale veľmi závislý. Nebudem to lámať, nechám to na ňom, veď keď bude zrelý na samostatné spanie, tak bude spať sám. Ešte pred pár dňami spal cez deň v kočíku, ale ten sme práve preedali a už dva dni spinká cez deň v bratovej posteli obložený perinami. A zatiaľ je v pohode, zaspáva so mnou na cici, do pár minút je tuhý.

Ja by som ti doporučila skúsiť tú veľkú posteľ, malá postieľka nemá už význam. A nelám to nasilu,počkaj ako zareaguje on sám. Myslím, že 15 mes. ešte poriadne nepochopí, prečo má zrazu spať sám-jasné, že bude protestovať, treba sa "prehnane tešiť z jeho novej veľkej postele", dať mu tam nejakú obľúbenú hračku, nové pekné obliečky a tak nejako ho navnadiť. Neviem akú má malý povahu, urob tak ako si myslíš, že by sa nato tešil. Hlavne sa s tým nestresuj, lebo on to vycíti a vezme to ako tvoje odmietanie jeho osoby.držím palce

miriamkac- je super, že ty nemáš s týmto problém a tvoje deti úplne v pohode pochopili prečo musia spať vo svojich posteliach.

katy1979
25. nov 2008

ahojte no ja malého občas nechám spať vo velkej posteli. po krajoch zrolujem paplony a ešte sa nestalo aby zletel. samozrejmostou je to že drobec vie zliest po vlastných.
postielka no u nás sa zaspáva vo velkej posteli. vacsinou samozrejme prisatý a potom ho prekladám do postielky, ale poslednu dobu to vacsinou nevychádza lebo sa vždy preberie a začne plakať.
ale ked už teda ako tak spí s v postielke tak asi do polnoci či nejakej inej nočnej hodiny., zobudí sa a chce ist k nam do postele, takže vacsinu noci spí s nami.
budí sa v postielke lebo tam nemá dost miesta na otočenie sa a roztahovanie sa. asi to fakt vyrieši iba vlastná postel.

andy
27. nov 2008

ahojte, citam to tu a usmievam sa 🙂 ja tiez patrim k maminam, ktore maju nastahovane svoje dieta v postielke. neviem, ci mam zaostale dieta, ale moj syn napriek tomu, ze ma 2 roky nepochopi rozumne vysvetlovanie, ze toto je jeho postielka a toto je moja postielka 🙂 takze ak to pochopi 1 a 1/2 rocne dieta, klobuk dole, mate doma maleho genia 😀 kazdopadne ja sa nestazujem, viem, ze su deti, ktore spavaju v postielkach a deti ako to moje, co spavaju s rodicmi. ja si to uzivam a milujem ten pocit mat ho pri sebe. citala som zaujimavu knihu "rodicovstvo je veda" a je tam pisane, ze davat deti do postielok sa stalo modernym v 60rokoch hlavne v zapadnej casti sveta. deti dovtedy z priestorovych pricin spavali v posteli s rodicmi, prip pribuznymi. v azii doteraz deticky spavaju s rodicmi a nepoznaju tam syndrom nahleho umrtia dojciat. pre citovy aj zdravotny vyvoj dietata je idealne, ked citi dychanie, teplo svojich blizkych ... citajuc toto, som rada, ze som nemoderna a ze mam svoje dieta v svojej blizkosti napriek tomu, ze nie vzdy sa do komfortu vyspim 😉 toto neberte ako poucovanie, plne suhlasim s miriamkou, ze ako si kto ustelie, tak ma ... mne toto momentalne vyhovuje a som si ista, ze pride cas, ked pojde do svojej vlastnej postielke a prave ta mu bude vyhovovat najviac 😉

andy
27. nov 2008

pardon, teraz si citam, co som to napisala a v prvej vete som chcela napisat "nastahovane v rodicovskej posteli", nie detskej postielke ... prepacteeeee 😀

miriamkac
27. nov 2008

andy...potom nase prastare mamy a otcovia, boli modernejsi ako zapad v 60 rpkoch... 😀 😀 😀 ...neviem ako stara je koliska....

miriamkac
27. nov 2008

A este k tomu syndromu nahleho umrtia: rodinnej znamej zomrelo takto dieta pri nej v posteli a nedokazala tomu zabranit....je zbytocne polemizovat, co je lepsie, alebo horsie...no ja si tri deti do postele nastahovat nemozem 😉 aj keby som strasne chcela...a zobrat tam len jedno mi pride veelmi nespravodlive...
A ked uz raz dieta naucite spat so sebou, berie to ako samozrejmost, tak ako ked sa nauci od malicka na postielku...ja v tom nevidim nijaku vedu...ani nic zle,....len mi pripada, ze v tejto teme som ta zla, lebo moje deti spia v postielkach, je pravda, ze som sa vyjadrila tvrdo....ale bohuzial je to pravda, otazne je ako komu co vyhovuje. Ak som niekoho urazila tak ma to mrzi a ospravedlnujem sa.... 😉

zade
27. nov 2008

miriamkac - nie si v tejto teme ta zla, uprimne ta obdivujem. Mozno sa nam mamickam s jednym babatkom zdaju mnohe veci z uplne ineho pohladu ako tebe viacnasobnej mamine. Avsak aj tak ti musim protirecit - skutocne nie vzdy plati to tvoje - ako ste si naucili tak mat!!. Jednoducho niektore veci aj napriek obrovskemu usilu neovplyvnis.

Moje dieta tiez nespava vo svojej postielke a uraza ma ak to niekto z mojho okolia nechape, tak ako skutocnost, ze stale dojcim!
Jednoducho po prichode domov z porodnice moje dietatko len plakalo a plakalo. Nechcem sa opakovat tym co som pisala do inych tem. Plakalo den aj noc a navstevy u lekarky boli na dennom poriadku .... a stale nic. Treba zacat len prikrmovat a postupne dietatko odstavit a plakat prestane a bude spinkat ako baranok. Bolo pre mna absolutne nemyslitelne dat dietatko do postielky a .... Jednoducho su situacie, ktore sa ovplyvnit nedaju. Zial v nasom pripade, sa situacia posunula o krocik vpred az vysetrenim v 10 tyzdnoch. Nepisem, ze sme mali rezim, lebo sme nemali. Uspavali sme sa stale - a to len na rukach, na fitlopte, chodzou po izbe a podobne.
Ziadna postielka, len plac a plac.

Az neskor nam posluzila ako ohradka, pri ktorej sa da postavit na nozicky. Myslim si, ze postielka je dobra vec, je fajn, ked v nej dietatko spi, niektore je vsak mozno citlivejsie, mozno viac chore, a preto potrebuje mat blizku osobu este troska blizsie pri sebe. Co je lepsie? Vyhovuje nam to, na co si zvykneme.
Stale obdivujem mamicky, ktore maju viac ako jedno dieta ako to vedia stihat...

miriamkac
27. nov 2008

zade ja nechapem tych ludi, co nechapu, ze stale dojcis 😉
A pokial maminam vyhovuje ze spia s babom, je to super, ja to neodsudzujem. Ja som len chcela reagovat na zakladatelku temy, ze je tazke naucit 1,5 rocne dieta spat v postielke, ked to doteraz nevyzadovala.
A co sa tyka chorob...mala mala mala ako 1,5 rocna az do 2,5 roka zvacsenu nosnu mandlu. Noc bola pre nas horor...nevedela koli nej dychat, budila sa, niekolko krat som ju brala k sebe do postele aby sedela a ulavilo sa jej, a nevydrzala tam viac ako 5 minut..."mami ja idem bacat do postielky" to boli jej slova....

andy
28. nov 2008

miriamka, mne je jasne, ze 3 deti v posteli mat nemozes 😀 a vzdy je dobre pocut viac nazorov, aj protichodnych, o tom predsa je diskusia 😀 kazdy si najde co mu vyhovuje najviac ... moj muz napriklad nie je az tak nadseny tym, ze maly spava s nami 😉 a pri dusuje sa, ze druhe dieta do postele uz nepusti 😀

fifinna
28. nov 2008

andy, pekne si to napisla 🙂 , mne ked sa nahodou podarilo uspat maleho v postielke, tak som ostala nekludna, chybal mi a nedalo sa mi zaspat, normalne som sa nemohla dockat, kym sa preberie na kojenie, aby som si ho mohla konecne zobrat k sebe. Potom som kludne zaspala. No neviem si predstavit, ze budem mat druhe dieta a maleho budem musiet dat do detskej. Uz to vidim tak, ze budeme v posteli styria. 😀

zade
28. nov 2008

mkg - asi by som povedala, ze take velke babo radsej na postielku uz ani neskusaj ucit. Ak bude chciet samo, bude sa do nej pytat. No ak chces odburat kocik a uspavanie v nom, mne pomohlo lahnut si s malickou do velkej postele. jasne, ze sa hned postavila a zacala chodit po posteli a kyvyjucich matracoch. Doniesla som jej do perin vsetky leporela ake doma mame a zacali sme citat a citat. Postupne sa tak unavila az .... zelany vysledok sa dostavil. V mojom pripade vsak neplati, ze ju mozem prelozit do postielky. To by znamenalo cely kolotoc odznova. Skus, v kociku mu naozaj nemusi byt pohodlne. I ked, my si tam tiez este obcas pospinkame, ked sa inak nevieme ulozit 🙂

nobave
1. dec 2008

Dievčence - všetkým ktoré majú problém s detičkami v tom, že sú často hore, veľmi problematicky zaspávajú, nechcú spať v postieľke a pod. odporúčam knihu
K a ž d é d i e ť a s a v i e n a u č i ť s p a ť
dám link - je stiahnutá na internete http://www.subory.sk/download/172231/Spanok.pdf#
Začiatkom minulého týždňa som už bola zúfalá, kojila som cez noc 3 - 6 krát - malý spal so mnou na manželskej posteli - muž v obývačke, uspávali sme cez pol hodinu - ja kojením, prípadne som si ho dávala na seba, keď som vytiahla prso - reval ako siréna - muž na rukách - no katastrofa - už som si povedala že musím niečo robiť a to aj soplil a kašlal
Túto knihu som si stiahla vo štvrtok a f u n g u j e t o!! 🙂 🙂
Je tam p r e s n ý p o s t u p - totálne som ho dodržiavala a už mám výsledok - malý včera prespal celú noc bez jediného zobudenia , zaspáva sám v postieľke - včera večer aj dnes to trvalo do 10 minút !!!!
Začala som okamžite vo štvrtok večer a tie prvé tri dni boli uplakané až strach - cez deň v piatok som ho vôbec neuspala ale večer zaspal skoro okamžite už v prvú noc bol hore iba 2 x a to všetko bez k o j e n i a !!!! Už to nám s mužom ukázalo že ideme správnym smerom
Je tam aj kapitola venovaná ako naučiť na postieľku
Skutočne vrelo odporúčam - konečne spíme s mužom normálne spolu v spálni a malý v postieľke !!!!! 😎 😎

strunka
1. dec 2008

ahojte 🙂
nobave, musim ti trochu protirecit, nie vzdy to funguje :( zial, u nas to nemalo moc uspech, nas maly je taky tvrdohlavy ze to coopisuju ako problemove dieta v knizke ze moze plakat aj 5 dni napr. u nas to bolo viac ako mesiac, kazdy vecer aj ked vedel ze prideme, uz cakal presne kedy ale stale nie a nie zaspavat, uz to manzel aj vzdal zacal ho uspavat on, skoncilo to uz na hodinovom uspavani... uz som kolabovala, nakoniec aj spaval s nami, potom v prirazenej postielke, lebo sa nedalo vyspat boli sme unaveni vsetci, potom dostal valendu, tesil sa, od menin s novou hrackou v nej zacal pekne zaspavat sam, ale len asi dva tri tyzdne, jeden vecer ho davala spat starka, lebo sme boli prec a odvtety som sediva, objavil ako sa da zliezt z postele a prist do obyvacky alebo do spalne k nam, a robi to niekolkokrat za noc a nespocetne krat pri zaspavani... som uz zufala neviem co s nim, je strasne prefikany hlada take dovody ze nevieme ci mame plakat ci sa smat, chce cikat, buchne sa naschval a pride ze chce pohladkat....

nobave
1. dec 2008

Strunka - to je v pohode, vôbec nejde o protirečenie - každá má to svoje..... 😎
U mňa to našťastie zabralo 🙂
Musela som sa o to podeliť lebo som šťastná ako b l c h a 😀 !!!!!!

strunka
1. dec 2008

to ti uprimne prajem, ja viem co je to kojit celu noc a celkovo nespat dlhodobo :( zial

eliska7
2. dec 2008

strunka plne ťa chapem,viem čoto je-malý prefikaný a vy nedokažete vytrvať,ked reve,nam revala 18 noci (pri odstavovani) 😖 až sme zlyhali a išli po starom

susika
5. dec 2008

ahojte. malá mi tiež ako bábo zaspala v kočíku, kedže mohla by ť akokolvek vyspatá, keď sme vyšli von a vozila sa, zaspala aj tak.ale spala aj v positelke, ked bola väčšia, už to v tej postielke bolo horiše.nie a nie spať, trochu som ju nechala aj poplakať a to plače do teraz, kým sa trošku uloží, ale nie dlho, možno tak minutu až dve, sa tak mrkotivo jeduje.tiež to bol boj, naučiť ju v postielke. ale ukladala som ju, až ked bola fakt velmi unavená.vydržala byť hore tak 3-3,5 hodiny a potom už jej bolo jedno, kde leží a tvrdo zaspala aj v postielke. na pol hodinu, ale spala. postupne sa nám spanie zredukovalo na jedenkrát za den, tým, že tam nevedela zaspať a teraz tam niekdy vydrží spať aj 2 hodiny. ked nie, tak ju jednoducho preložím do kočika a ešte sa pokusim uspať v nom.neriešim to. večer a v noci nie je problém, aj ked je každú chvílku hore, lebo sa zasekne medzi tyčky a nevie sa pohnúť, ona je proste tiež také šidlo, žesa tam stále kruti. v posteli som ju uspávala párkrát, ale raz mi dosť zle spadla a od vtedy ju tam nenechávam.

milhaus
5. dec 2008

lucka spava od 1,5 roka v posteli svojej
v postielke sa strasne krutila a odierala o tyčky

trixi
6. dec 2008

ahojte, ja som od zaciatku tvrdila, ze nas maly nebude s nami spat v posteli a ako to skoncilo? Uz 2 tyzdne spi s nami a konecne prespi celu noc. Krasne spinkal vo svojej postielke do jeho cca 1 roka (pomohol nam ten navod - Kazde dieta sa nauci spat) a kedze nelozil tak mu postielka stacila. Ale ani neviem presne kedy nastal zlom a postielka je pre neho neprijatelna. Teraz sa uci lozit, najprv sa totiz naucil chodit a az teraz prijal aj polohu na brusku a lozi a tym je mu postielka uzka a mala. Ked zaspi a ja ho prelozim do postielky, tak sa tam vrti, udiera sa o boky postielky, hoci ma mantinel okolo celeho obvodu. A vzdy sa zobudi s placom. Ked spi s nami tak spi v klude, ked potrebuje tak sa otoci, ma dost miesta a kludne spi. Tiez pozeram po nejakej dobrej detskej valande, uz ho postielkou nebudem trapit.
Niekto tu pisal, ze za to, ze deti nespia vo svojej postielke mozu rodicia sami. Asi je to tak, ale ja nemam to srdce a nechavat ho den co den revat vyse hodiny, a nechavat ho zaspavat az ked je od placu vycerpany. Takto si vecer k sebe lahneme, potulkame sa, porozpravame rozpravku a krasne zaspava. Ved snad s nami nebude spavat do osemnastky. A ked pride druhe? Kupime si vacsiu postel, alebo dame dve k sebe 😀 .

danuska24
6. jan 2009

ja som s malou nemala problem do minuleho tyzdna. dala som ju do postielky, pusa a odchod z izby, do 10 minut spala. ( v posteli mala medvedika s ktorym debatovala 😉 ) no minuly tyzden sa jej ,,konecne,, podarilo postavit v postielke, takze ked ju ulozim do postielky tak najprv hystericky plac a potom sa postavi a tancuje.. neviem ci sa udrela a preto tak place ale zase na druhej strane aj ked si s nou idem lahnut na postel tak place. vecer to iste. chodi spat pravidelne v tu istu hodinu, ale vystraja....
donedavna to bolo v pohode, kym spala v postielke tak som mohla ist aj dole nieco si porobit, a teraz len stale beham ci sa neskotulala dole. periny nam asi nepomozu, lebo cez tie mi prelezie a schadzat sama este nevie. ked sa doplazi na kraj postele tak sa chyti rukami dosky a taha sa dole.. takze si tak akurat rozbije hlavu..