Ako naučiť dieťa spať v postielke?

mkg
24. nov 2008

Mám 15mesačného syna, ktorý doteraz cez deň spával len v kočíku, lebo v postieľke strááášne plače a v kočíku ho minútku povozím a spí. Ale teraz keď sa už ochladzuje a vzhľadom na jeho vek sa mi v to spanie v kočíku moc nepáči, lebo predsa nevie sa tam ani pretočiť....ale neviem ako ho naučiť na postieľku aj večer sa tam poriadne vyreve, najradšej by spal u nás v posteli, ale to je tiež môj problém, veď potrebujem večer žehliť a podobne a nemôžem ho nechať spať na veľkej posteli, lebo on by raz dva spadol.. Prosím Vás ako ste to naučili detičky? to fakt ho mám nechať aj 2hodiny vyrevať? veď mi už srdce puká pri 20minútach. Prosím poradte 😒

zade
24. nov 2008

mkg - tvoj problem poznam dokonale z vlastnej skusenosti. Tiez sme dokazali spat a hlavne zaspat jedine v kociariku, asi tak do 14 mesiacov. Postupne som to zacala odburavat tak m ze sme si lahli do velkej postele a citali knizky, rozpravali, ukazovali co mame na tvaricke a tak. No co to zabralo? Figu. O sekundu bola hore, zacala po posteli chodit a tak sa kolotoc opakoval. V postielke dokazala byt ozaj len chvilku a bol rev, ja som to vzadala a ziadnu trapnu metodu o uspavani podla americkej studie som na svojom dietati neskusala. Teda, az raz. No to som si nadavala, ze som hlupa.

Teraz ma dcerka 16 mesiacov, spi v nasej posteli, postielku ma prilozenu hned k nasej, jednu stranu sme dali dole, takze sa moze kedykolvek prevalit a spinkat v nej. A myslis, ze tam spi? Nie. To len ja este stale dufam.

fifinna
24. nov 2008

mkg, myslim, ze ho uz na postielku nenaucis. Ja si myslim, ze ked do teraz spaval v kociku, tak neni nauceny sa prehadzovat, takze ked ho das do stredu postele, tak nespadne. Ja mam tiez k posteli prilozenu postielku bez bocneho dielu a aj ked je hned pri mne nechce v nej od narodenia spat, takze nam sluzi iba ako zabrana proti spadnutiu. Neviem aky mate, byt ci dom , ci mas pre maleho vlastnu izbu , ak nie skus si k vasej posteli prilozit namiesto postielky este jednu valendu a to uz fakt nebude mat kde padnut. A ak sa aj tak bojis, tak daj na zem perinu. Ja nechavam maleho spat na posteli, kym nieco robim a este sa nestalo, ze by sa tak poprehadzoval, aby spadol. Ja davam este vedla neho z tej strany, kde by sa mohol prevalit taku latkovu babiku a o nu sa vzdy zastavi. Mysli si ze som to ja. 😀

mkg
autor
24. nov 2008

No v noci ked ho dám do postieľky tak stále cestuje, tak preto som sa vždy bála ho tam nechať večer, alebo cez deň spať, ale dnes som to nezvládla a spí vo veľkej posteli, lebo od 11,30 som uspávala a zaspal pred 2ma minútami ☹ , ale to tam budem furt chodiť kukať, lebo sa bojím, že spadne ☹
Zade: a kedy ju dáte do veľkej postele? ja už som aj o tom uvažovala, ale to by 100% vyliezol a ušiel 🙄 on ked je na našich posteliach on sa zobudí a kludne sa tam postaví a začne prechádzať a bojím sa že spadne, no hrozné....
fifina: no asi aj tú bábiku si zoženiem 😉

aj keď ja si niekedy myslím, že aj to kojenie mi v tom moc nepomáha, lebo ešte stále kojím a on je taký mamin cecok 😖

fifinna
24. nov 2008

mkg, ja som sa bala o maleho, ze spadne, kym nevedel sam zliest s postele. To som stale len nacuvala a ked som pocula nejake suchnutie, hned som bezala nanho kukat. Teraz ked vie zliest z postele, sa uz nebojim, neprevaluje sa tak moc a ta babika ho zastavi. Takze si viem predstavit ake mas stresy. Aj môj je mamin cecek, bez neho nezaspi. 😀 Inak aj môj ked je na nasich posteliach, tak vymysla, stavia sa , skace, ale len ked tam niekdo je. Ked sa zobudi a zisti , ze tam je sam, tak pekne zlezie a pride zamnou. Niekedy sa tam aj sam vyberie, ja ho tajne sledujem, ale bezomna si netrufa vymyslat.

caruzo19
24. nov 2008

mkg,ako naucit dieta spat v postielke ti neporadim,my ju mame len ako dekoraciu 😀
ale ja som mala ten isty problem,´mala mala obdobie ked putovala po posteli a bala som sa ze spadne,aj ked ma prirazenu postielku k posteli manzelskej,ale ona by bola schopna spadnut aj tak,proste som ju vecer uspala v manzelskej a pockala som kym nezaspi tvrdo(5-10minut)a jednoducho som ju prelozila do postielky a porobila som si co bolo treba.obycajne sa za 3 hodky zobudila,to som ju prelozila k nam do postele a spali sme spolu

sasiki
24. nov 2008

caruzo, my máme postieľku nielen ako dekoráciu, dá sa aj lepšie využiť!!! 😀 My ju máme aj ako odkladací priestor na prádlo a deky a iné prkotiny 😀 😀 😀
Moje deti spia so mnou vo veľkej posteli. Máme to vyriešené tak, že posteľ sme priložili k stene, takže je z dvoch strán pri stene a z tretej je priložená postieľka, takže nikto nevypadne 😉 😉 😉
Dcére plánujeme kúpiť už veľkú posteľ a keď príde čas, bude spávať tam 😎

miriamkac
24. nov 2008

Uplne super uzasne...... 😝
Co na to napisat?!....ako ste si naucili, tak mate.....my mame postielky tri a kazda jedna je na spanie..... 😅

mkg
autor
24. nov 2008

no mirismkac ty si proste šikovná, ja asi nie..................

mkg
autor
24. nov 2008

baby ste zlaté, teraz sa v kútiku duše teším, že nie som sama 😉

helka101
24. nov 2008

mkg si šikovná 🙂 si super mamča, ale nie každá mame asi také nervy na uspavanie a plač detičiek ako miriamka, ale aj my zaspávame na velkej posteli a ked zaspíme putujeme do postielky, akože ak nemá zle sny, tak tam aj zabúva a spinká celú noc, no stane sa že sa pýta ku mne, a neudržím ho v tej postielke ani za ten svet 😔 a zase pozeraj aj nato že je to dobre, že chce byť pri tebe a odmieta postielku, ste viacej spolu 😅
mna dosť trapilo, že ho neviem uložiť tak by zaspal sam, ale je pravda, že to naše uspavanie je nadherny proces, kedy si ho vylulkam vyboskavam a som aj rada, že nechce zaspávať s nikým iným ako somnou 😵

miriamkac
24. nov 2008

helka101 preco si myslis, ze mam "take nervy na plac a uspavanie deticiek"?????...Moje deti od narodenia v postielke spia, neplacu, tak nemam preco mat "take nervy"...dokonca mala ked sa zobudi a vypyta sa na ruky tak sa potulkame a pyta sa spat do postielky....to akoze nie som dobra matka, ked mi deti nespia v posteli so mnou, ale kazdy vo svojej postielke??????

mkg.....tu nejde o sikovnost....Par otazok:....Mate pevny rezim dna?....Chodi ti maly spavat v rovnaku hodinu vecer? Aj poobede? Spi ti jeden alebo 2x za den?.....

mkg
autor
24. nov 2008

helka budem sa asi tak snažiť počkám kým zaspí a pokúsim sa ho preložiť. A čo sa týka toho plaču pri zaspávaní ja som skúšala tú metodu "nechať dieťa vyplakať" ale on by bol schopný revať aj 3hodiny 😒 asi som s tým mohla začať skôr učiť na postieľku aj cez deň, ale vonku sa mu tak super vždy spalo na vzduchu.

mkg
autor
24. nov 2008

Máme rovnaký režim od 2mesiacov od narodenia, takže myslím, že v tom to nieje. Dokonca ešte aj denné kúpanie bolo vynechané za celých jeho 15mesiacov 2x

mkg
autor
24. nov 2008

miriamkac: môžem sa prosím opýtať ešte kojíš?
lebo ja myslím, že to spanie s mamami trošku aj s tým súvisí...........

mkg
autor
24. nov 2008

miriamkac: ja si vôbec nemyslím, že nie si dobrá matka, myslím, že je to fajn, že deti spia v postieľkach, preto som sem napísala, lebo ma trápi, že mne malý spať v postieľke nechce, takže v podstate som čakala rady... takže som moc nepochopila komentár, že ako ste si naučili, tak máte 😒

miriamkac
24. nov 2008

mkg nie nekojim.... 😉
A verim, ze to spanie s maminami je sposobene tym, ze maminy koja. (Inac ja nesuhlasim a nikdy som neaplikovala metodu "vyplakania sa dietata") Mas chlapca uz cez rok, co tak mu vysvetlit, ze je jeho postielka a tvoja postielka....tak ako ostatne veci...ulozit ho do postielky, precitat rozpravku .....Urobit z toho "trhak dna": Jeeeej ty ides spat do postielky....to je paraaada....(Taketo veci u nas funguju na drvivu vacsinu situacii), Ak si nevyriesis spanie maleho teraz....ver tomu, ze cim dalej to bude tazsie (svagrinej sestra takto spala so synmi 4 a 2,5 roka a nakoniec robila "drasticke" opatrenia: dala ich samych do izby - to boli traumy...do teraz lezi pri nich na zemi pri posteliach...)
A este jedna otazka: ako moze mat 2 mesacne babo rovnaky rezim s 15 mesacnym?

miriamkac
24. nov 2008

mkg...bolo to myslene tak, ze si si ho nechavala v posteli cez noc....viem, suvisi to s kojenim...lahnes si "hodis cecek 😝 " a maly pije....zaspi, zaspis aj ty...no co spite....takze sa ani necudujem, ze sa na to naucil, ked takto spinkal od narodenia....A to iste aj teraz svagrinej hovorim..."ked sa zobudis, prenes si ju do postielky (nevadi, ked zaspite, ale vadi, ked sa deco pri tebe zobudi...... 😉...Ono sa ma zobudit v postielke....

mkg
autor
24. nov 2008

to s tým režimom bolo myslené tak, že má režim stále pravidelný to som si myslela, že som to napísala dosť jasne... A vieš je to strašne ťažko sa s niekým na túto tému, keď tento problém nemá, pretože samozrejme, že sa vždy snažím malého prekladať, ale hned ako sa zobudí v noci a zistí, že je v postieľke postaví sa a plače a plače kým ho nepreložím, takže dosť ťažko by sa mi v strede noci vysvetľovalo, že jeeeee ostaneš v postieľke paráda..... večer som sa mu už snažila veľa toho porozprávať.....

mkg
autor
24. nov 2008

nechcem sa už chytať za slovíčka... 🤐 ďakujem za rady 😉

lucinka1104
24. nov 2008

Lukáško doteraz spinkával somnou v postely lebo som to chcela ja a tiež teraz nechce spať v postieľke, cez deň ano, ale večer hneď ako ho preložím sa zobudí a ide späť ku mne .....

helka101
24. nov 2008

miriamka písala som ti IP, a nemyslela som to tak že si zla matka zato že maš deti naučená na postielku, ale po väčšine som sa stretla stým ,že skoro každé dieťa ktoré sa ukladá dopostielky, tak si poplače a potom zaspí..

a my sme sa ani nekojili, ale ako 9mesačný sme skončili v nemocnici a tam som vlastne bola pri nom a naučil sa zaspavať stale pri mojej prítomnosti, a doma sme sa toho už nezbavili..

mkg my ked zaspíme na velkej posteli, tak ho preložím do postielky, no čím je väčší tak mi nato reauguje, ale hned ako ho položím, mu povien nech počúva či nepojde sanitka alebo hasiči, zboznuje húkačky, dakedy to zaberie dakedy nie..
ale dačo také ako položenie do postielky, pohladenie a pusu na dobrú noc u nas neplatia, môžemmu dať jeho obľúbeného psíka, či autíčko, vyšmarí mi to z postielky, a spusí plač ako by som ho z kože drala a mne to srdce drása a a tak ide von, a ja k nemu do velkej postele

😔

helka101
24. nov 2008

a mkg ja som si maleho nenaučila spavať v kočíku ,aj ked teraz kamoškam záávidím, že im ich 2ročný chlapci zaspia ešte v kočíku, my mame taký režim že o tej pol12 na obed sme uložený v posteli a mali sme takýto režim od narodenia, resp. od toho polroka ale zas to neber že to nieje dobre, ale aj tenobednajší spanok mame podobný tomu večernému, že si k nemu musím ľahnúť a počkať dokým zaspí, dakedy je to 10minút dakedy aj hodinka 😕

miriamkac
24. nov 2008

helka ...mne v kociku nechce spat ziadny.....ja si nemozem naplanovat ziadnu "vychdzku" ze sak zaspia.... 😝
A mala mi nespi v kociku od vtedy co sme ju dali do golfaca....aj tak sa v nom vozila len do svojich 1,5 roka..... 😝 potom uz len slapala....(lebo ja mam len dve ruky....) 😝
S tym pobednym spankom ... ☹

sasiki
24. nov 2008

miriamkac: moje deti ,,som si naučila" spať pri mne, lebo som to tak chcela. Nočné kojenie 5-6krát......no, bolo to pre mňa menej únavné, mať bábätko pri sebe. A keď som čakala druhé, to prvé som jednoducho neodnaučila spať pri mne. Mne to takto vyhovuje. Veľakrát som dokonca čítala, že je to prospešné..... 😀 takže tak z mojej strany. Ja tomu nechávam voľný priebeh, ............ale nevezmi si toto odo mňa ako nejaký útok, alebo čo, myslím to dobre, len ako také vysvetlenie, že sú aj maminy, ktoré spia s deťmi a je to pre ne dobré a sú maminy, ktorým deti spia v postieľke 😉

helka101
24. nov 2008

zle ti spia poobedee???

miriamkac
24. nov 2008

sasiki....ja verim, ze je to super....ale nazov temy a ziadost zakladatelky znela ako ho to odnaucit...a holt...tu je kazda rada draha..... 😎

miriamkac
24. nov 2008

helka...nie dobre spia poobede, ale nemozem ist s nimi von, ked maju spat...proste v kociku mi spat nebudu....len doma v postielke...ale to je mozno aj tym, ze mem tandemovy kocik a je v nom malo miesta.... 🙄

mirka8429
24. nov 2008

ahojte my sme mali podobny problem..drobec po porode spinkal medzi nami na posteli a v postielke plakal a tak cez den spal v kociku..lenze teraz sa uz v kociku postavi...tak sme sa bali ze z neho vypadne..a skusali sme ho naucit na postielku postupne..najprv zaspaval medzi nami a tak sme ho prelozili do postielky..potom zaspaval na rukach a ked zaspal tak sup ho do potielky..no a teraz ho nechavame uplne sa vysantit aby bol unaveny a na rukach ho chvilu utisim a tak dam do postielky..ked zacne plakat chvilu ho utisim ze ho hladkam po chrbatiku alebo mu jemne bucham po plienocke...no a zaspi...trvalo kym sa naucil spat v postielke lebo tiez spociatku v nej aj menej spal..len taku hodinu..a postupne si na nu zvykol..vela stastia..inak existuje kniha kazde dieta sa vie naucit spat samo..

dana_l
25. nov 2008

ahoj, u nas to bolo trochu opacne. moj manzel chcel aby mala spala v postielke v jej izbe asi od 6 mesiacov ale ja som sa zubami-nechtami branila (este teraz sa branim) a tak ostala spat s nami. ked sme cakali druhe tak sme to vyriesili ze sme dali jej maly matrac pri nasu postel a ked zaspala tak sme ju prelozili do jej "postielky". niekedy sa v noci zobudila s placom a vtedy sme ju dali spat do nasej postele a tak sme sa aj zobudili. po narodeni nasej druhej dcery sme kupili dalsiu postielku a dali sme ju k tomu matracu v nasej izbe. najskor som sophie uspavala na nasej posteli a potom prekladala, ale kedze lea velmi plakavala a sophie kvoli nej nemohla zaspat (isli sme si lahnut o 8pm a este o 11pm nespala) tak som ju raz dala vecer do postielky a povedala ze ju lubim a odisla. v prve dni behala v postielke asi 30 minut a potom zaspala. neskor, ked lea bola vecer lepsia, tak som ostala sediet pri sophie a drzali sme si ruky a potom som vstala (sophie este nespala) a odisla z izby. sophie ostane vzdy chvilu hore, niekedy trochu place (nastastie len trochu) a mrnci alebo si rozprava a potom zaspinka. od sestry dostala macka ktory ma v sebe zabudovane male svetla a toho som jej dala k nej do postielky. sophie si ho moze zapnut a vypnut ako chce - nikdy ju nehresim ze to robi pricasto - a ja viem ze neostane v izbe potme.
uvidime ako nam to pojde s leou ale dufam ze to bude podobne ako so sophie.

ak mozem poradit, zaspavajte spolu a prekladajte a ked sa zobudia tak zoberte znovu do postele a ked zaspia tak znova prelozte do postielky. viem, je to namahave ale mozno to zaberie, ze ak sa raz zobudia, tak si povedia, ved tu nie je tak zle a ostanu spinkat v postielke.

este jedno, nasa manzelska postel je velmi vysoka (75 cm od zeme) a mala nemoze zliest z postele sama, tak som velmi rada ze sa naucila na postielku aj ked po spani vo velkej posteli je to trochu zlozite - velmi casto si udiera hlavu do stran postielky a nohy jej trcia cez tyce .... a vankuse mam na oboch stranach postielky. v noci ju "doprikryvam" podla toho na ktorej strane ma hlavu.

jaja0110
25. nov 2008

mkg- ked uz ma teraz 15 mesiacov, uz by som ho na postielku neucila...ved kym by si sa dopracovala k uspechu tak za par mesiacov aby si ho znova ucila na vlastnu postel... 😉
Ja by som ho rovno zacala ucit na vlastnu valendu, z jednej strany pritlacenu ku stene a z tej druhej strany by som mozno dala na zem nejaku matrac kym si zvykne... 😉
Alebo dostat aj take zabrany na postele specialne pre deticky aby sa odtial neskotulali 😉 nieco taketo 😎

http://www.mothercare.com/Summer-Infant-Single-...