Ako naučiť dvojročné dieťa spať bez uspávania?

3marhulka3
11. apr 2016

Ahojte kočky 🙂 moja dcérka má 2 roky a stále sa uspávame v hojdacom kresielku hojdaním. Poradte mi ako ju naučiť spinkať bez toho? Toto uspávanie trvà len cca 10-15minut ale začínam sa obávať ako to bude vyzerať neskôr....keď som ju chcela naučiť "vyplakaním,hladkaním" tak sa vyplakala až tak že sa dogrcala a bolooo všetkom. Jednoducho chytí hysterák a už ju neutíši nikto a nič :( keď bola menšia cca do roka a pol zaspavaka sama, s tým že som ju položila do postieľky a zaspala. Ale teraz? Nie a nie ju odnaučit. Ak máte podobnú skúsenosť prosím poradte. Ďakujem pekne!🙂

dominika6
11. apr 2016

@3marhulka3
ked bola zvyknutá spať sama do 1,5 ako je možné že teraz ju musíš hojdať?
koho je to chyba?

3marhulka3
autor
11. apr 2016

@dominika6 dakujem za upozornenie a radu ako naucit uspavat malu🙂 neviete nic tak nesudte

dominika6
11. apr 2016

@3marhulka3
tak prepáč,ved sa len pýtam,čo je na tej otázke také hrozné...vieš sama odpoved tak teraz čakáš od nás čo? 🙂

lucka222
11. apr 2016

@3marhulka3 Moja krstná dcéra Dianka. Keď mala 2r vzdorovala plačom pri poobednom spánku až tak že ju napínalo na vracanie a aj vracala. Ale naučila sa spať bez protestov. Možno to bolo drastické ale nechali sme ju a keď viackrát to urobila a potom začala zas revať povedala som jej či chce zase vracať. Potom sa to naučila. Jednoducho musela ísť spať a vedela že plačom nič nedosiahne.

3marhulka3
autor
11. apr 2016

@lucka222 presne ti iste zazivame...ked napokon ma zlomi to ked ju vidim ze az vracia:( dakujem pekne!🙂

katkalab
11. apr 2016

Keď mala moja dcéra do 1,5 roka tiež som ju hojdala, ale potom sme si povedali, že dosť. Začali sme ju dávať do postieľky a čítať knihu s tým, že som ju držala za ruku. Ale ešte predtým som jej celý deň rozprávala, že aké to bude super keď bude sama spať v postieľke (veci ako veľké dievča, šikovná, zavoláme babkám a dedkom, že sama zaspala bez hojdania a pod. motivačné veci, hlavne s kľudom a pozitívnym hlasom). Bol štrajk, ale netreba povoliť. Dcérka sa síce nepogrciavala, ale myslím si, že to prejde a netreba na sebe dať vidieť obavu, ľútosť (lebo aj dieťa je potom ľútostivé). Pred dovŕšením 2 rokov sme pokračovali zaspávaním bez čítania a tiež som jej deň predtým hovorila čo máme v pláne, ako bude už sama, že jej zapneme uspávanky a podobne. Boli sme až prekvapení ako to zvládala super. Veľa pomôže aj to ako je unavená, kedy vstala po obede a či sa dosť vyšantila. 2- ročné dieťa už musí pochopiť čo od neho chceme. Držím palce.

lucka222
11. apr 2016

@3marhulka3 Deťúrence sú malé potvorky lebo vedia ako na svojich rodičov máju isť. 😉

dorotka202
11. apr 2016

Nasa ma tiez dva roky a tiez ju musim kolisat.ale ja na rukach.v noci spi s tatom kvoli odvykaniu od cici a mne inac nechce zaspat,len kolisanim.ked som ju kojila tak len pri cice zaspala.ja by som to neriesila na tvojom mieste.podrastie,bude veci viac chapat,aj ked jej to vysvetlis tak skor to pochopi.a ked zaspavala sama,urcite je to len obdobie, ktore prejde.nie tak nasilu to riesit.ja to tiez neriesim.viem ze je to len jej vzdor a raz bude sama zaspavat vo svojej izbicke.kazde dieta ma svoj cas,svoje obdobia kedy mu nieco vyhovuje a nieco nie.podla mna to obcas treba respektovat.to je moj nazor.

nelinka2009
11. apr 2016

Ak sa aj pogrcka ked place, potichu v pritmi vycistit poumyvat a znova do postielky... Ten plac vydrzat to prejde. Ale tiez by ma zaujimalo preco sa od 1,5 roka hojda...

mojkamojka
11. apr 2016

@3marhulka3 ja nechapem preco si väcsina mamiciek mysli, ze tu najde nejaku zazracnu radu pri ktorej bude dieta stastne a mamicka bude ta dobra. Taka rada neexistuje. Jedina rada, ktora na to zabera je NEUSTUPIŤ. Pridu väcsie vychovne problemy a potom co? Tiez budes dietatu ustupovat v puberte? Budes mu kupovat marisku lebo ono chce a bude na teba skusat vsetky mozne manipulacne techniky? Takze cim skor tvoje dieta pochopi, ze sa maminou sa len ta kyvat neda a su veci na ktorych jednoducho trva nech skusam cokolvek, pripravujes si podu na to, aby ste uspesne zvladli aj pubertu. 😉

8291
11. apr 2016

Naša krpatá zaspavala v postieľke asi od druhého mesiaca,ked mala asi 13.mesiacov uz bola šislo a začala špekulovať,tak sme dali z postielky dole jednu stranu,postieľku sme prirazili k mojej posteli a ked ide spat tak do svojej posteli,ja si lahnem do svojej k nej a pustim jej hovorenu rozprávku,niekedy zaspi v pohode,niekedy špekuluje a chce ist preč ale cezo mňa jednoducho neprejde,pri mne vie,ze už keď je vo svojej posteli,tak cesty späť niet,pri manzelovi ešte sem tam skúša,podľa mna treba byť vytrvalí,jednoducho ked sa ide spať,tak sa ide spať a hotovo.Malá ma 20.mesiacov.

maminecka266
11. apr 2016

chce to cas a pomaly nech si zvyka. Deti si myslia, ze placom docielia vsetko co len chcu a to je chybou 🙂

lubi40
11. apr 2016

skus postupovat podla knihy "kazde dieta sa vie naucit spat samo", da sa aj stiahnut v pdf formate. Ale bez placu to asi nebude. ja som postupovala podla knihy, ked mal maly okolo roka a po 3 dnoch zaspal sam. Ale napr ked ideme k starym rodicom alebo niekde na vylet a spime spolu v posteli, tak potom vecer zaprotestuje ze neche spat sam, ale vie, ze s nami napohne a tak po chvilke prestane a pocuva rozpravku a pekne zaspinka. Vie, ze ked sa nieco deej, tak prideme a sme tu pre neho.

helenanovakova
11. apr 2016

my máme spôsob, že uložím tiež 2 r. dieťa do postielky, zastriem záves a odídem, privriem dvere a ono zaspí. ked sa aj ozve, tak ho len okríknem, nech spí a ono zaspí. a ked sa ozýva dlho a okrikovanie nepomáha, tak si idem ľahnúť k nemu. vysvetlím mu, že aj ja si chcem pospať a ono po chvíli zaspí. potom si idem po svojom. skús

dominika6
11. apr 2016

@mojkamojka
hej a ešte sú urážlivé..však ich smiech prejde o pár rokov 🙂

dasa71
11. apr 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

@helenanovakova tak to mas dobry sposob a hlavne je ze to funguje a zabera 🙂

tatka80
11. apr 2016

Presne tak ako píšu iné maminy, neustúpiť, nenechať sa zlomiť. Mne tiež veľmi pomohla kniha "kazde dieta sa vie naucit spat samo". Aplikovala som ju asi keď mala moja dcéra pol roka (kedy som bola totálne unavená a vyčerpaná z celodenného natriasania) a zabralo to - naučila sa. A od roka spávala sama v detskej izbe až po dnes deň (má 3,5) a reči typu, že dieťa týraš plačom či kadejakým iným psychoterorom sú maximálne od veci. Deti od malinka vedia ako s nami mamami manipulovať je už potom na každej, do akej miery sa nechá ovládať 🙂
Prajem hlavne pevné nervy a silnú vôľu 🙂

biba12
11. apr 2016

@3marhulka3 ka by som to zatiaľ neriešila. Načo ju stresovať. Veď, keď to trvá 10-15 min,tak načo... Môj starší syn sa tiež povracal od plaču, má to doteraz. Skúsila som raz nechať vyplakat, ale umývať detskú izbu, posteľ prezliecť, koberec špinavý...dieťa v strese...to mi za to nestalo. Má 8,5 r,spí s bratom v detskej ;) zvládol to ;) ;) ja som není za tieto vyplakavacie metódy. Je to moje dieťa,nemienim mu robiť zle...

3marhulka3
autor
11. apr 2016

Mamicky dakujem pekne...!🙂 vam ktore ste mi napisali to ako ste to zvladali vy so svojimi detickami🙂 naozaj si to cenim a vidim ze niektore este mate city a chut pomahat🙂! Velka vdaka

edn
12. apr 2016

musis najst nieco, co na nu zabera, co ma rada alebo tak.. nasa sa naucila zaspavat sama, ked sa nam narodila druha dcera a povedali sme jej, ze musime byt pri babatku a aby bola ticho, nech ho nezobudi a neskor, ked to zacala skusat na nas znovu, tak sme jej povedali, ze ked chce chodit do skolky, musi spinkat sama, lebo inak ju tam nezoberu.. proste vymysliet nieco, co ma rada a otocit to na spanok..

janickacrazy
12. apr 2016

@3marhulka3 ja som synovi rozprávala také vymyslené rozprávky a pritom mi vždy dosť rýchlo zaspal, ale musela som pri ňom byť, kým zaspával, ked bol trochu starší, tak som mu pustila rozprávku z CDčka a pri nej zaspáva aj teraz, má 5 rokov, neboj sa, nebude večne 2ročná, vyrastie z toho 😉

stanqa123
14. apr 2016

My sme uspavali este v 2rokoch tak ze sme museli pri nom lezat pokym nezaspal...inac revy... a raz manzel vyskusal sikovnu vec, zapnul malu lampicku, dal medvedika pustil hraciu korytnacku povedal ze tata ma este pracu a nech zatial pekne lezka,nechal pootvorene dvere... div sa svete ani pipnutie nevyslo z izby, este ani melodie nedohrali z korytnacky a uz sa odfukovalo 🙂 a odvtedy zaspinkava sam...samozrejme obcas su truce to by bez toho neslo ale malokedy. Uz sa stalo ze nas aj vyhnal..vzal si autka do postele a nam papa mama papa tata a spinkalo sa :D

martina833
14. apr 2016

@3marhulka3 aj moj syncek najskor zaspaval sam do 15 mesiacov, teraz musim spat s nim, neriesim to... viac vnima, boji sa byt po tme sam... treba to pochopit, ze ma take obdobie, nebude to trvat vecne... kazde dieta ma ine potreby, niektore sa v 3 rokoch tesi na svoju izbicku a svoju postel, ine neskor, urcite by som nerobila nic nasilu, a uz vobec by som nepouzila metodu vyplakania sa- neskor sa ti to v zlom vrati
vadi ti to hojdacie kreslo, alebo to, ze s nim musis byt?
skuste si spolu lahnut do postele, rozpravat tam rozpravky, zobrat si oblubenu hracku... jednoducho nejako postupne, nenasilne presunut zaspavanie do postele... ale pokym ta bude potrebovat, zaspavaj s nou

ikissedagirl
14. apr 2016

mozno je to len docasne obdobie, alebo nejaky afekt. verim, ze treba nastavit pravidla a hranice a neoblomne sa ich drzat. ked raz rodic ustupi, dieta pochopi, ze rodic je manipulovatelny a vyuzije to. odporucam knihu Kazde dieta moze dobre spat.

daisysuzanna
16. dec 2016

@dominika6 ,
velmi "inteligentna" odpoved. Urcite sa aj ine mamicky budu na teba obracat so svojimi problemamy.