Ako navyknúť synčeka k neskoršiemu vstávaniu?

inge23
28. jan 2008

Ahojte, mam skoro 9 mesacneho synceka, ktory sa rozhodol o 5 rano vstavat ☹ . O pol deviatej vsak uz fnuka a chce opat spinkat tak pol hodinku. Poobede zaspava medzi 13.00-14.00 tak na hodinku az dve. Vecer zaspava uz o 19.30 lebo nevladze.

Mate niektora podobne ranne vtaca, pripadne nejaky tip, ako to vsetko poposuvat aby spinal aspon do tej 6.30-7.00?

marorlinko
28. jan 2008

tak to ti nezavidim, moj je spachtos rano, on vstava o 8hod,ale iba vypije mlieko a spi dalej do 11h. vela sa asi nevyspis co?

eva4444
28. jan 2008

ahoj inge, nas petrik ide spinkat okolo 19,30, spinka do 5.30 - vynimocne dlhsie, potom doobeda 20 minut a poobede v kociku, je to umorne, ze? 😅 najhorsie je ze okolo 18,30 uz mrnci ze chce spat a keby sme ho ulozili tak je hadam o 4 hore ci co a to by sme uz tazko zvlad 😒

uhlikova09
28. jan 2008

inge neviem ja mam taky nazor ze radsej skor rano vstat a vecer dat skor spat,ze si mozes pozriet v klude telku,precitat casopis....alebo ist na konika napriklad 😀 neviem nooo mala by si byt rada ze ti vobec pospi aj cez den,ja si doma nic nespravim lebo maly vzdy potrebuje spoločnost a spi iba na prechadzke 😒

lusil2005
28. jan 2008

no moja vstava o 8 - 9 tej rano, ale zas zaspava o desiatej vecer 😀
a cez den spi na dva krat dokopy tak 4-5 hodin...

anmary
28. jan 2008

Ahoj Inge.

Tak to ti závidím. 😉
Ja by som radšej vstávala o 5 hod.
Lebo ja sa večer s malou hrám aj do polnoci, aby zaspala ☹ , ráno je už hore o siedmej ☹ ☹

mirka
28. jan 2008

inge, moja malá v takom veku tiež vstávala tak skoro, možno nie o 5, ael aj také dni boli, ale do 6 bola hore určite, potom šla spať zas o 2 hodiny, pospala 1,5 hodinku, potom po 2 hod. šla spať znovu. Niekde som čítala, že by si dieťatko nemala dať spinkať potom druhý krát ráno, ale malo by vydržať doobeda, no ale vysvetlite to krpcovi, ktorý je mrzutý a urevaný. Upravilo sa to samo, keď mala 1 rok. Počet spánkov cez deň sa skracoval, teraz spinká už iba raz, 2 hodinky a ráno vstáva medzi 7-8, a večer zaspí o 20.tej. Takže si myslím, že sa to zmení, keď bude starší 😉 mne malá večer šla spať najneskôr o 22, ael to už bol fakt extrém

filipa
28. jan 2008

inge,
su deti, ktore jednoducho nepotrebuju spat...ine deti zasa prespia polovicu dna, je to velmi individualne...nas maly je presne dieta (i ked uz vacsie od tvojho), ktore nepotrebuje spat od narodenia. noci su hrozne doteraz, nevymyslam si, ale da sa spocitat na prstoch 2 ruk, kolko prespatych noci sme my doteraz mali, a to ma uz 3 roky a 8 mesiacov. takze som permanentne nevyspata uz 4 roky. ale clovek si zvykne, utesujem sa, ze uz horsie to asi nebude 🙂 popoludni uz nespime, ani v skolke, tam vsak oddychuje na lozku, ale co viem od uciteliek, nikdy to nebolo dlhsie ako 45 min, vecer ide spat medzi 20.30 - 21.00 a rano je pred 7.hod uz hore. hroza je cez vikendy, to vstava zasadne potme, okolo 6.15 az 6.30. je to fakt unavne, ale co narobime...

lucka.m
28. jan 2008

inge, tak takto spime aj my, aj dnes mala vstala o 5., niekedy vstava aj skor, ale potom po takych 2 hod. este zaspi tak na hodinku.... chodi spat uz o 18-19, dlhsie nevydrzi, potom vstane okolo 1 a papa... a inak cez den toho tiež vela nenaspi, max 2x po 1,5hod, ale to fakt vynimocne, vacsinou iba tak po polhodinke-hodinke ☹ , niekedy som z toho uz do placu unavena 😢

inge23
autor
28. jan 2008

vidim, ze nie sme sami 🙂 ...ste ma trosku ukludnili, hlavne mirka 😉 , takze budem dufat aby z toho vyrastol. napriek tomu sa asi budem snazit malemu trosku oddialit to doobedne spinkanie aspon na pol 10.

miriamka12
28. jan 2008

Inge, tak to akoby si pisala o nasej Sarah ☹ presne taky isty rezim spinkania, vstava skoro a vecer o 18.00 uz nevie oci udrzat otvorene ☹

sammy
28. jan 2008

Nasa mala isty cas tiez takto skoro vstavala. Ona ma sice len 3 a pol mesiaca, no postupne som jej po par minutach predlzovala vecerne zaspavanie z 19.00 na 20.00 a teraz v pohode prespi aj do siedmej rano. No niekedy sa zacne mrvit uz o siestej, dam jej cumlik, utisim ju a snazim sa udrzat ju v postielke co najdlhsie. No je pravda, ze neviem ako by taketo metody zaberali u devatmesacnych.

anik23
28. jan 2008

Ahojte. My mame taky isty rezim. Rano to ale nie je az take tragicke - necham ho nech si recni v postielke kolko chce a ak zacne plakat tak si ho vezmem k sebe a takto sa udrzujeme od 6 do 8 kedy som ochotna vstat aj ja 😀 Horsia je ale ta nervozita vecer ked od 17. by uz aj spal, ale neda sa... Vacsinou potom zaspava okolo 19.-19.30 Ale stale este papa aj v noci.

inge23
autor
28. jan 2008

ani mi nehovorte, zacinam byt uz na prasky...nas je sice na filipa doma dot...byvame u nasich, ale niekety je to fakt o hubu udrzat ho do tej siedmej hore..ale budem musiet neico porobit po mar minutach to popretahovat.
a nchcem naoozaj aby spaval do 8-9 rano stacc mi tak do pol7-7...bola by som vdacna 😝

snad do 18 budu spat dlhsie 😎 ...dufajme, ale aj tak to su zlaticka 😵

janina77
28. jan 2008

Maminy, odporucam vam pozriet do temy "Kazde dieta sa vie naucit spat" https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... , riesia sa tam podobne problemy, a baby si posielaju knizku, v ktorej sa spanok rozobera. Ja ju mam tiez, poskytla som ju uz 2 kamoskam, ktore mali s deckami tiez problem so spanim, vyskusali metody tam opisovane a obe tvrdia, ze to fakt funguje, pomohlo im to pri spinkani.
Ak poslete e-mail do IP, tak vam to poslem.
Prajem prijemnu dlhu noc.

ewka0012
28. jún 2012

ahojte,neviem ci mi niekto este odpise ak je tato tema par rokov stara,aj my mame problem so spanim v noci,vlastne so skorym budenim,dnes sme od piatej hore,max.vydrzi spat do 5,30,sem tam do 6.00hod.sme z toho s muzom zniceni,chodi spat okolo 20.00 vecer,v noci sa budi raz na papanie.da sa nejako predlzit aby spal dlhsie rano?alebo sa to upravi casom?ma 5mesiacov

zuzi0911
28. jún 2012

moje deti maju 3 roky a druha16 mesiacov a tak isto sa budia niekedy rekord o6.00 ale inac nie. a to mladsia sa kolko krat zobudi aj 5 krat co nece spat,neviem cim pomoct asi len vydrzat
@ewka0012

alena16
28. jún 2012

@ewka0012 Ma v izbe dostatocnu tmu? Lebo aj to svetlo ho moze budit. Ja mam 7-rocneho syna a odjakziva vstava o 6.00 hod. Akurat ked je v zime dlhsia tma, tak potiahne niekdy aj do siedmej. Tie vonkajsie zaluzie su dobre na urobenie maximalnej tmy. Inac nepomoze nic, ani to ak zacne chodit neskor vecer spat. Odkedy si ale vie sam zapnut telku, alebo zahrat sa a zobrat si jogurt z chladnicky, tak mi to je uz jedno, kedy vstava 😀 Ber to pozitivne, aspon nebudete mat rano problemy s budenim, ked zacnete chodit do skolky a do skoly 🙂

boba82
28. jún 2012

@ewka0012 ahoj, ja mam skoro 11mesacneho a tiez mame rovnaky problem. Vstava o 5h. rano, a chodi spat o 20h. V noci sa budi na jedno papanie. Ja uz som obcas hrozne zufala, lebo som uz niekedy fakt unavena, uplne by som bola stastna, keby pospal aspon do 6h. 🙂 ...skusala som mu obcas aj posunut spanok, isiel spat o 21h., ale tiez vstal rano o 5h, resp. o 5:30...tak ja uz neviem co mam skusit...Cez den spi este 2x, a to o cca 8h. a potom na obed. Dokopy tak 3h...Ale my mame problemy so spankom uz od zaciatku, snad len prvy mesiac bol uplne super 😅 ....no budem rada, ak napise este nejaka mamina, ktora mala rovnaky problem a nejako si s nim poradila 😉

tenty
28. jún 2012

@ewka0012 podla mna velmi pomoze hlavne v tychto dnoch lepsie zatemnenie izby, teraz sa velmi skoro rozvidnieva, deti sa prehadzuju, zistia, ze uz je svetlo a hybaj vstavat 😉 my sme museli investovat do zavesov a uz je dobre 🙂

molly25
28. jún 2012

no tak u nas to je tiet tak mame 8 mesiacov a vstavame od mala bud o 5 alebo o 6 maly sme uz aj take dni ze o 4!!naposledy boli tri dni ze o 7 tak som bola rada jak nikdy o 5 vypila mliecko a spala no teraz sme zase na 6 no ja uz som si zvykla potom sa vypyta spat o 9 30 a spi do 12 po novom no dokedy takyto rezim bude neviem nam sa to stale meni odkedy jej idu zubky inak sme mali stale rovnaky cas aj budenia a zaspavania a potom poobede sa vypyta spat okolo 16 alebo 17 ale to ju budim po 30 min uz a vecer najpozdejsie o 21 spime no a samozrjeme ze nespime celu noc od mala este takze tak no stale verim ze to prejde ked bude vacsia :D

andelok
28. jún 2012

@ewka0012 Nasa mala ma takmer 6 mesiacov a tiez zvykne vstavat o tej piatej az siestej, malokedy vydrzi dlhsie...rekord je 6:20, ale je to vynimka 🙂 Skusali sme aj ukladat ju neskor (normalne chodi spinkat okolo 19:00), ale tak ci tak sa tak skoro budi...Skusali sme aj to, co pise @alena16 so zatemnenim izby, ale ona sa tak isto zobudi, aj ked je v izbe uplna tma..takze ja si myslim, ze sa s tym nic neda robit. A fakt nie som zastanca nejakych spankovych treningov napr. ako v knihe Kazde dieta sa vie naucit spat, to ani za svet. My to s manzelom riesime tak, ze chodime skor spavat (ja v noci casto kojim, takze som tiez unavena) a dcerka spi s nami. Ked uz je napr. okolo tej piatej a vidim, ze uz sa meta v posteli a uz-uz sa ide zobudit, strcim jej rychlo poleziacky prsnik a ona je na nom schopna spat (a dudlovat) este taku tristvrte hodinu, dakedy aj dlhsie. A kedze ja som unavena, spim s nou 🙂 Ked nam ani potom nestaci, presunieme ju este do jej postielky, dame jje tam hracky, odostrieme a rano sa vie zabavit tak na pol hodku aj sama, takze este driememe. Podla mna je to vec zvyku, lebo ked mala cca. 4 mesiace, tak som kojila len dva razy za noc po 10 minut a zvysok noci sme krasne spali a bola som strasne nevyspana a teraz ked sa budi pomaly kazdu hodinu (prerezavaju sa zuby), tak som celkom fit. Spolocne spanie nam dost pomohlo.

mimikas
28. jún 2012

inge23 moj maly vstava rano o 5:00 od stvrteho mesiaca, neplace, nerozculuje sa len je uz vyspaty a chce sa hrat, skusali sme ho zopar krat ignorovat ale nepomohlo, vecer zaspava o 7:45, skusami sme ho nechat hore dlhsie ale to akurat strasne plakal od unavy a rano bol hore tak isto. Takze asi si len na to musime zvyknut a musime aj my chodit spat o osmej 😅

melpomene
28. jún 2012

@inge23: a prečo ho nedáš spať o siedmej, ale ťaháš s ním ešte ďalšiu polhoďku? občas sa aj mojim drobcom stane, že sa zobudia ako robotníci na šichtu, ale dám mlieko, popr. vodu od smädu a zvyknú ešte pridriemnuť do tej 6.15-6.30 . viem, že si skúšala asi všetko možné. verím tomu, že drobec je unavený už o pol deviatej, ale ak máš trošku viac trpezlivosti potiahni s ním ešte 15 minúť a daj ho spať. zrejmä sa ti o 30 minúť zobudí. potom by som ho dala spať o 12.15 a mal by ti vyspať tie dve hoďky a potom by som ho dala spať večer o tej siedmej a rano by sa ti mal zobudiť medzi 6.00-6.30, niekedy môže potiahnuť aj do tej 7.00hod. a ak by sa ti zobudil ráno o tej šiestej tak potom ho treba dať spať o 9 hod. na pol hoďku, ďalej o 12.30 hod. na tie dve hoďky a večer opäť o siedmej. ver mi, že pre dieťa je lepšie, keď ide večer spať o siedmej ako keď ho držís hore čo najdlhšie. a pre teba v podstate o siedmej večer konči šichta a máš čas na seba. ;) možno to bude trvať pár dní kým sa ti takto nastaví, ale ver mi, že to fakt funguje. a bude lepšie aj pre teba a malý získa biorytmus. môj trojročný syn je už ako hodinky a sám sa večer odprace spať lebo telo cíti, že je čas.

kaja73
28. jún 2012

@melpomene jej syn ma dnes uz 5 rokov-je to stara tema 😉

melpomene
28. jún 2012

@kaja73: ježiiiin a ozaj...díííík za upozornenie....a možno niekomu pomôže čo som napísala :D

hajajanka
28. jún 2012

Aj moj syn presne v tomto veku vstaval takto skoro (niekedy aj o stvrtej). Vstaval aj napriek tomu, ze sme zatahovali rolety, kvoli nemu sme dali tmave zavesy - nepomohlo. Velakrat vstal o pol stvrtej a ani za nic nechcel spat. Tak som ho dala do ohradky, kde sa hral a ja som pri nom driemala na gauci. Okolo pol siedmej este zaspal. Ked vstal o piatej, tak to bola pohoda, lebo som do osmej mala upratane a uvarene 🙂
Ja som ho nikdy nijako nerezimovala, neprestavovala spanok. Proste su obdobia, kedy spi dieta dlhsie, inokedy je s prvymi lucmi hore. A to, ze som ho dala vecer neskor spat (napr. ked sme byvali v lete vonku aj do 21.00, tzn. do postele isiel az o 22.00), nemalo nijaky vplyv na ranne vstavanie. Asi je to individualne. Aj vcera isiel spat az o 22.30 (inak chodi o osmej), ma zatiahnute roletky, tmave zavesy a cakala som, ze to dnes potiahne dlhsie, ale o 7.30 uz bol hore (uz ma skoro 4 roky, teraz nevstava o piatej 🙂 )
Nad nami mame dievcatko, ktore taku vrtulku v zadku 🙂 O pol jedenastej v noci este lieta po byte a o siestej, pol siedmej uz dupoce znova. Cez den spi hodinku. Takto funguje uz dva roky a nic nepomohlo, aby spala viac, resp. aby zmenila rezim spanku.
Dcera ma 7 mesiacov a vstava medzi 5.00 a 6.00. Neriesim.

zebra41
29. jún 2012

@inge23 u nas tiez tak a je jedno kedy ide vecer spat...vela deti su rasnostaji. proste je to normalne, ono sa to vekom upravi. proste som sa naucila chodit spat o 22,aby som o 5 zvladla vstat. este kym nebehal,tak si ho stacilo zobrat do postele a so mnou este prespal. no ako zacal lozit,tak sme s tym skoncili,lebo sa akurat tak blazni a rehoce na cela barak 🙂

zebra41
29. jún 2012

@inge23 inak teraz ma 17 mesiacov a spava 2krat denne tak po 1.5 hodine 🙂

mirkajanik
20. okt 2013

zastena za detsku postel s vreckami na hracky a uvidite ako sa vam dieta rano este vyhra so svojimi hrackami ktore si do nich napcha. vreckare sk pozrite je tam toho dosť na vyber