Ako odnaučiť dieťa od večerného zaspávania na prsníku?

mmem
28. feb 2008

Mame taky mensi problem s vecernym zaspavanim. Maly vie zaspinkat len na prsniku. A ak sa pri prenasani do svojej postielky nahodou prebudi tak sa zacina kolotoc odznova ☹ alebo este pomoze natriasanie v kociku.
Zo zaciatku to bolo v pohode, pekne zaspal aj sam v postielke,ale asi 3 mesiace si s nim neviem rady. Metoda 3-5-7 min u nas nefunguje.

Ma niekto s tym skusenosti? Ako ste odnaucili deticky od zaspavania na prsniku a a ako dlho to trvalo?
budem rada za odpovede. A ak tu uz tato tema bola, odkaz na link potesi 🙂

januarova
8. apr 2010

lucinka4, a ked ju das odgrgnut a potom znovu prilozis? to nefunguje? aj moja tak zaspava, napapa sa a potom este asi 5-10 min. zaspava, sem tam cucka az zaspi a to jej vytiahnem prsnik z pusy a prelozim ju. a na bolest by mohla pomoct nejaka mast na bradavky, neskusala si?

lucinka4
8. apr 2010

januarova,davam ju naspat na prsnik lenze znova potiahne takze musime znova odrgnut..masticku davam ale asi nestiha pomoct skor ako mala znova ponatahuje..ale nevzdavam to 😀 my robime tak,ze ked sa mi zda,ze uz spi alebo aspon skoro uz spi tak jej bradavku vytiahnem a odsledujem cca 10min...akurat je to risk s tym grgnutim...vela krat sa proste zobudi ☹

carodejnica
8. apr 2010

lucinka4, ak ťa bolia pri dojčení bradavky, tak tam je iný problém (dojčenie nesmie bolieť), skús prosím ťa napísať laktačnej poradkyni annag, do tejto témy https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/
Určite ti dobre poradí. Ja mám 9mesačnú dcéru a dodnes ju uspávam na prsníku a je to super... 🙂

carodejnica
8. apr 2010

Ešte som ti chcela napísať, že dojčené dieťa si nemusí odgrgnúť, nenahlce sa toľko vzduchu, ako pri pití z fľaše... a tu je ešte pár článkov od annag k boľavým prsníkom =>
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dojcen...

lucinka4
8. apr 2010

carodejnica - dik, boleli ma na zaciatku, potom nie a teraz zase potom ako zacala vecer bradavky natahovat..vie sa pekne prisat,pocas dna nie je problem...annag mi uz raz poradila takze skusim asi aj teraz,dik 🙂

lucinka4
8. apr 2010

par krat sa stane,ze zaspinka v pohode ale vacsinou sa zobudi uz v postielke lebo nie je odgrgnuta a ked ju vezmeme tak si odgrgne..niekedy zaspi hned na to,inokedy musi znovu na prsnik a kolotoc odznova 😲

januarova
8. apr 2010

musim potvrdit, skus ńapisat annag, urcite ti pomoze. 🙂

kobercek
5. jan 2011

Zienky pomozte!
moj 3mesacny syncek ma problem so zaspavanim. teda cez den ni nie, to spinka pekne asi kazdu hod a pol si potrebuje zriemnut na cca 20-50min, vacsinou ho ukolisem na rukach a polozim potom na postel, v kociariku si pospinka tiez asi 2-3 hod, ale vecer je to katastrofa. asi od 19 hod ako keby sa mu uplne prestalo driemat a vydrzi az do 23 - 24 hod a ani za svet spat, dokonca ani na rukach, to vzdy reve ako keby ho na noze bbrali. skusala som mu to aj posunut ale zatial bez vysledku. a v noci sa budi priemerne kazde 2 hod. mate s tym niekoto skusenost ako aucit dietatko vecer zaspavat.

monuska342
5. jan 2011

@kobercek jasne ja mam doma taky isty pripad...je typ drazdiveho dietata co znamena ze jeho unava sa prejavuje tym ze je este ovela viac aktivny a nechce zaspat jedine co pomaha je ukladat ho spat este pred tym ako ho to pochyti to znamena ze ho treba ulozit asi 2a pol hodky od vtedy ako bol naposledy hore....vtedy by mal bez problemov zaspat treba ho dat do postielky a nechat vyplakat ak do 10 minut nezaspi tak nachvilku popestovat a znovu ulozit treba to skusat par dni a maly si zvykne 🙂

kobercek
6. jan 2011

@monuska342
tiez som nad tym uvazovala ci to nie je ten drazdivy typ, ale je mi divne ze ked vecer reve pri uspavani, je to akoby kvoli tomu ze nechce este spat, lebo ked ho polozim tak si zacne dzavotat. a to aj po 3 hodinach od posledneho spanku. minule mi takto vydrzal od 19 do polnoci. o 19tej si pospinkal na 5 min a potom som ho proste nevedela uspat. najhorsie je ze si uvedomujem ze im je ta medzera medzi spinkanim dlhsia tym sa tazsie da uspat. ☹

monuska342
6. jan 2011

@kobercek urcite je typ drazdiveho dietata lebo mne maly robi to iste a dr. mi povedal ze je to preto...tak ja neviem... 😖 ved aj mne to maly robi...drazdive deti sa vyznacuju tym ze posobia ako by spanok vobec nepotrebovali...opak je vsak pravdou 😉

kobercek
2. feb 2011

2monuska, a vies mi poradit ci je lepsie mat nejake ritualy o presne stanovenom case napr kupanie o 6tej, spinkanie o tej a tej ako sa to doporucuje u normalnych 🙂 deticiek alebo sa drzat toho nasho 1,5 hodinoveho rozrhu. lebo ten vzdy zavisi o kolkej sa maly rano zobudi takze nie vzdy spinakme o tej istej hodine.

carodejnica
2. feb 2011

@kobercek pozri si tento článok, inak aj ja som mala tiež zaujímavé večery, ale časom sa to zlepšilo..
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

fatima30
15. feb 2011

@kobercek
toto presne robi moj 5 mesacny syn,bez revu nezaspi,ukladame ho po kojeni okupani okolo 9 a zaspi az ked my dvaja sme od unavy zniceni o 11 obcas aj neskor,tak ma vynervuje ked uz nic ine nepomaha dam mu prsnik a zaspi.Niekedy mi je z toho az do placu,ze nemozeme mat s muzom normalny vecer pustit film,urobit pukance a ..... on nas vzdy vynici az do upneho vysilenia 🙄 🙄 🙄

andelka
15. feb 2011

Můj malý má teď období, kdy se musí naučit usnínat bez prsa - už musí spát v postýlce (do té doby spal se mnou, ale už je moc akční a bojím se, aby nespadl zas). Večer ho po koupání nakojím a přendám do postýlky, dva dny brečel 15 minut, včera hodinu, ale usne sám nakonec. Teda bez prsa. Jen v noci když kojím (1x) tak teď ty dny vždycky usnul a přendala jsem ho a nevzbudil se. Jinak by ale taky musel usnout tam a ne při kojení. Jinak do 9měsíců usínal jen na baloně, v kočárku nebo při kojení. 😒

apollo11
15. feb 2011

@fatima30 zkus ho dávat spát dřív, v 9 hodin je pozdě - pláče proto, že je unavený a má moc podnětů, nemůže usnout, protože doba, kdy měl jít spát, je pryč.. to znamená vykoupat dřív, nakrmit a uložit. Snažit se celý večerní rituál dělat dřív. Hlavně všechno v klidu, děťátko vycítí nervozitu a pak je to zbytečný kolotoč..

sosinkairl
15. feb 2011

@martinabarak v akej knizke? ja mam 20mes syna a inak ako so mnou v posteli [obima ma okolo krku] nezaspi...chcem ho naucit spat vo svojej izbe, kedze planujeme druhe babo, no nedari sa ;[

fatima30
15. feb 2011

ja sa snazim skor ale kasu mu davam okolo 6-7,potom ho okupem a nakojim a zacina boj ☹

fatima30
15. feb 2011

@apollo11 ozaj on mi zvykne posledny krat spat okolo piatej siestej na pol az jednu hodku,musim ho dat spat inak je nervozny umrncany.

sasenocka253
3. mar 2011

ahojte prosim Vas poradte mi mam 7 mesacnu dcerku a chcem ju odnaucit kojit lenze flasu mi nechce chytit a ked jej dam sunar zacne revat uz nemam na to nervy stalu ju kojit prosim poradte nejaku metodu dakujem

mischel66
3. mar 2011

@sasenocka253 a preco ju chces odstavit? ved to je najlepsie co moze byt...

sasenocka253
3. mar 2011

mam svoje zdravotne problemy takze preto a neviem ako

sasenocka253
3. mar 2011

@mischel66 mam svoje zdravotne problemy preto a neviem ako

janka108
3. mar 2011

@fatima30 myslim ze davat spat na popoludnajsi spanok...okolo 5,6tej je neskoro. mozno by to chcelo troska posunut rezim, aby o tej 6tej jedol a o7mej uz isiel spinkat...

janka108
3. mar 2011

@fatima30 myslim , ze @apollo11 ma uplnu pravdu, place, lebo ten cas sa uz presvihol a je tak unaveny, ze nemoze zaspat... u nas to bolo podobne, tak plakal, ze ani nakojit som ho nemohla. presne tuto radu mi potom dala annag, aby som upravila rezim.a ako keby utal...zaspavanie, jedenie bolo odrazu uplne v pohode a v klude zaspal.

nanika
3. mar 2011

@martinabarak moja, never tomu, ze nekojene deti lepsie a dlhsie spia. Nas Oli bol od na rodenia na UM a bol ako hodinky kazde dve hodiny hore na flasu. Tak to Ema je teraz hore len asi 2 az 3 krat a je kojena 🙂 Ja budem odstavovat a na to, ako odstavit v noci som este neprisla, ono to ani nie je v tej knihe o spani napisane. Ja byvam v cinziaku, nejake vyplakavanie v noci nehrozi, muz chodi do roboty, okrem toho studuje vs, jednoducho mi ju v noci uspavat nebude. A teraz co, babo rad :(

mischel66
3. mar 2011

@nanika tak ja si myslim, ze najlepsie by bol UM v noci, a az tak prestat papat v noci uplne...ci flasu celkom odmieta?

nanika
3. mar 2011

@mischel66 zatial som skusala jej dat UM vecer, asi pol hodiny pred spanim, nechce, cucne si bud nic, alebo mozno len 30 ml. Je hladna, ale aj tak si pocka az na prso. tak isto mi ani spat nepojde, ked nie je cas spania, tak mi velmi toho mlieka cez den ani z prsa nevypije, takze ja neviem, ako vobec mozem nadojcit a potom uspavat, ked sa mi mimo ukladania na spanok nenaje. Inak uz cez den jeme aj jogurty, ovocie, pevnu stravu, takze to moje mlieko uz zacina mat cez den skor len na prilepsenie. Tato noc bola strasna, mala bola stale len na prse, bradavky ma uz strasne boleli, ale nevedela zaspat par krat v noci a cokolvek ine ako prso odmietala, ani hladkat, ani cicikat, len cuckat. Som hotova, chodim s nou spavat okolo pol siedmej vecer, ja som uz nemala cas pre seba ani nepamatam a rano vstava okolo 4-5 hod :(

mischel66
4. mar 2011

a keby si skusila najprv naodsavat do flasky aby si zvykla na flasu? a az tak dat UM? moja chodi spinkat okolo 19:30 a tiez zvykne o 5rano si rozpravat, lebo si mysli, ze vstavame ale ja som s nou v posteli a ona po pol hodke zaspi znova a vstavame okolo siedmej...

zuzana84
4. mar 2011

Ahojte baby, ja by som chcela radu, ci je mozne volajakym sposobom poriesit, aby moja dcerka v noci menej vstavala. Spinka vylucne s nami v posteli, v postielke uplne odmieta. Uz ju musim zacat ucit spat v postielke. V noci sa mi zobudi aj pät krat a dozaduje sa prsnika.Vela nepije, len si tri-styri krat pocucka, otoci sa na druhy bok, a spinka dalej. Uz som ju skusala oklamat dudlikom, ale nepomaha to. Je na mna dost naviazana, nikomu inemu nezaspinka, len vylucne mne, musim ju drzat v naruci uplne schulenu ku mne. Som rada, ze ma takto velmi potrebuje citit, ale uz som z tych noci dost unavena. Prosim poradte ak mate podobnu skusenost. 😵