Ako predĺžiť spánok cez deň. Máte dáky tip?

cheekymonkey
10. apr 2009

Caute,

Len by som sa chcela opytat ci nemate nejake typy ako predlzit mojej 4 mesacnej vymyselnicke spanok cez den. Pokial nie je v kociku a dam ju spat do postielky tak mi spi najviac tak pol hodinu. Vzdy ked sa zobudi tak je cerstva ako rybicka ale po hodine a pol je zase unavena. Nechcem ju davat spat 5 krat denne, co si myslim, ze je blbost a robit kazdy den 2-3 hodinove tury ma uz tiez unavuje (najma ak nam prsi).

mamutka
10. apr 2009

nic nenarobis, tahame to rovnako od narodenia, ale spi len 2-3 krat po pol hodke denne a potom zalahne o polnoci az. Bud rada ze ti spi castejsie, mas viac casu pre seba. Takto jej to staci, je tu o tom uz par tem. Nemozes ju nutit ani rvat makovicami ako nase babky 😒

boka79
10. apr 2009

Ahoj prednedavnom som napisala podobnu temu. Moja mi tiez spi dobre len v kociku, preto kocikujeme ostosest, aj dva krat denne dve hodiny. vecer potom zaspi o deviatej a spi s prestavkami do siestej. Na to ze je taka malicka, spi malo, ale asi jej to staci. Popripade zaspi medzi casom na rukach na 10 minut.
Takze ziadna slava.
Silvia

zuza.m
10. apr 2009

no my sme spali iba v kočiku,krasne tri hodinky.teras sa nam to pokazilo a aj tam spinka maximalne pol .a pritom sa vozi.myslim že je to tym teplom a svetlom .tak že ho davam kedy sa mu žiada ked aj 5krat do dna.

cheekymonkey
autor
10. apr 2009

No to moje zihadlo je dost zive dieta a preto mi to obcas nejde do hlavy, ze nechce spat trochu dlhsie 😒

Zaspavanie inak ako v postielke alebo v kociku nerobim, lebo ju chcem naucit aby zaspala sama, co sa aj dari. Len ako ju naucit spat dlhsie som este nevydumala 😠

bubinko83
10. apr 2009

no mi sme sa naučili spinkat už aj doma,lebo tiež sme spavali len v kočiku.A takto je to super vonku sme hore a doma si spinkame takže si oddychnem a aj porobim ked niečo potrebujem.Skuste si s detičkami lahnut a nejako ich uspat.Aj mne sa maly prebere vždy tak za pol hodku ale vobec sa mu neprihovaram a snažim sa ho dalej uspat a potom spi ešte aj dve hodiny ,takže 2 a pol hodiny dokopy niekedy aj tri. 😉 Držim palce. 😎

cheekymonkey
autor
10. apr 2009

Bubinko, skusim, celkom dobry napad

janajanajana
10. apr 2009

Moja nema ani 4 tyzdne a vo vnutri nechce spinkat, len vonku v kociku, pritom mi nezaspi ani na balkone. Pokial mam vela prace doma, tak to riesim tak, ze vonku ju len uspim a hned ju vynesiem hore na balkon, zatial nam to funguje ale to sa u malych deticiek vkuse meni. zas ju ale nechcem naucit na to, aby spala len ked sa kocik hybe, to by som sa potom uchodila do zblaznenia. Moja prva spala ukazkovo tak do 4 mes., spala vzdy a vsade, vobec ju netrebalo uspavat no a po tom 4.mes. jej nebolo dobre nikde, ani v kociku, takze to sa u deticiek stale meni. Len co si zvykneme na jeden rezim a sposob uspavania,o mesiac si to tie deturence opat rozmyslia. 😅

vieruna
10. apr 2009

moje tigre tiez spavali v kociku 2-3 hodky, v postielke max pol hodku. Potom prisla choroba a nemohli ist von, tak nam ine neostavalo. Trvalo im to ani nie tyzden a naucili sa spinkat v postielkach. Oni si na to zvyknu. Teraz ale zase nevedia moc dobre spat v kociku. Starsieho som mala tiez nauceneho na kocik, ktory musel by v pohybe a tiez sa naucil na postielku. Drzim palce a trpezlivost 😉

cheekymonkey
autor
10. apr 2009

Dakujem, vidim ze treba vyckat 😝

standu
10. apr 2009

cheeky, moja spavala zhruba polrocna 4x denne po 20 minut ☹ s polhodinovym uspavanim...neskor 3x po hodine, polhodine, hodine a pol....bola som uz zufala, zo seba, ze som neschopna jej vytvorit nejaky rezim, takmer nic som si nemohla naplanovat...vecer som ju uspavala aj dve hodiny.
tak som sa nastvala, dala ju do postielky a do 15 min zaspala. odvtedy mame pokoj (cca od 9mesiacov). cez den spi doobedu 2h v postielke a poobede si este obcas zdriemne polhodku v kociku.
ono sa to ozaj menilo ako pise janajana z mesiaca na mesiac, takze je mozne, ze o tyzden uz tento problem mat nebudes....drzim palce

salomuska
10. apr 2009

ak ta potesim, u nas sa to zmenilo po pol roku...dovtedy vo vnutri zasadne spala 40 minut, ani o minutu dlhsie. vonku ako kedy. po pol roku vsak zacala oblubovat spavanie vo vnutri, ked je pri chuti, pospi si kludne aj dve hodky. a vonku mi naopak malokedy pospi dlhsie ako 40 minut... 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fifinna
10. apr 2009

cheeky, aj ja ti odporucujem si lahnut s malou do postele. Ja som tak naucila spat môjho maleho, ked mal tri - styri mesiace, dovtedy mi spal len vonku v kociku. Lahla som si snim spat, ked sa prebral po pol hodke, tak som mu dala prsnik, nacecal sa a spal dalej, s takymito kojeniami prespal aj tri hod. Teraz, ked uz nekojim, maly väcsinou uz prespi aj sam dve - tri hodiny, ale nahodou ked, sa zobudi, tak si knemu lahnem, robim sa , ze spim a on zaspi dalej. Tak po roku prejde aj tvoja mala na rezim spania raz za den a bude lepsie.

standu
10. apr 2009

fidka, zaaaavidim....ja som kojila cez den takmer kazdu hodinu, v noci kazde dve....stale v noci kojim- cca 2-3x 😀 😀
co uz, dako to musime vydrzat...my sme si aky taky rezim urobili po tom 8-9 mesiaci, teraz je to ok. to sa casom upravi 🙂

veronika81
10. apr 2009

ahojte,
tak spánok cez deň je aj náš problém.. Malý má mesiac, cez deň spí málo, jedine v kočíku vonku potiahne 3-4 hodiny. Doma po kojení ho unesie do spánku počas toho, ako čakáme na odgrnutie a mám ho na rukách, ale keď ho dám do postieľky, za 30-40 minút je hore a plače. Väčšinou je pokakaný, tak sa prebalíme alebo potom už nezaspí! V noci pospí od 2 do 4 hodín, ale cez deň je to strašne vyčerpávajúce.
Maminy, ktoré máte detičky vo veku cca. 1 mesiaca, čo vám robia počas dňa keď nespia? Lebo tento môj väčšinu času preplače alebo premrnčí, v postieľke sám nevydrží, v kresielku pobudne maximálne 20 minút a zase plač. Najlepšie mu je na rukách a v poslednom čase už ani to nestačí, treba sa s ním prechádzať. Ešte sa vie na polhodinku zabaviť, keď je rozbalený a iba kopká, ale aj to ho časom omrzí.
Takže by som chcela vedieť, ako zabaviť také malé bábätko? Lebo mám pocit, že celý deň je buď na rukách alebo na prsníku a ja nič iné nestíham 😒

tin007
10. apr 2009

ahojte, moj syn ma tiez problemy so spanim, doma dokaze cez den spat asi tak pol hodinu doobeda a pol hodinu poobede (ak vobec), v kociku je to lepsie (to pospi 2 az 3 hodiny). prisli sme na malu fintu, aby sa nezobudil hned po polozeni do postielky, davame ho spat na bok (je jedno na ktory) a vyslovene (ak sa zacne mrvit pri polozeni) ho pridrzame do ukludnenia, aby sa neprekotulil na chrbat. ak je na chrbte, tak sa vacsinou zobudi s placom.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boka79
11. apr 2009

Veronika 81

ahoj moja mala ma sest tyzdnoc, je to take iste, malo spinka cez den, ked je hore, tak je rada na prebal. stole, tam si kopka, trosku pod oblukom s hrackami a potom trosku v hojdalke. V postielke ani nahodou, iba vecer a cez den ked uz ma vsetkeho hrania v uvodzovkach dost, tak place, lebo nevie zaspinkat a tak ju dam do satky, do kociarka, alebo sa ukludni na rukach. take male babatka este velmi nemaju co robit, lebo este nevedia, ale je to stale a stale lepsie, stale dlhsie vydrzi byt hore a spokojna. Aj ked potom vzdy place, ked su pre nu tie vzruchy privela.
Takze tak

boka79
11. apr 2009

veronika 81
to s tym nestihanim poznam velmi dobre : skus ho dat do satky, mozno porpi tom nieco urobis, aspon tie zakladne veci.Aj keby tam mal vydrzat len hodku. Nasa tam hodku az dve pospi a ja mozem prat, vyvesit, najest sa. Samozrejme, ze varenie skor tazko, aby sa nepopalila, mam ju na brusku.
Takze tak

dudinka21
11. apr 2009

Tak my spánok cez den ani nekomentujeme.. Moj syn nespí ani v kočíku viac ako polhodinu.. Ked bol menší tak prvé tri mesiace spinkal iba v klokanke mne na bruchu viem, že lepšia je šatka no vtedy som bola rada za to, že spinkal, potom od troch mesiacoch v kočíku to sme boli stále vonku, lebo inak len plakal a teraz nespi ani v kočíku ani v postielke tak 10 - 15 minút a je svieži a o noci radšej ani nehovorím..
Ale raz všetko prejde a potom si to budem o to viac vážit... 🙂

cheekymonkey
autor
11. apr 2009

Ja som mala v tomto stastie, ze mala bola samostatna od malicka. Inac som jej kupila ked mala 5 tyzdnov tzv playmat - je to taka podlozka s hrazdickou (videla som to aj na Slovensku) a musim povedat, ze to bola asi ta najlepsia kupa na cely prvy rok. Malu som tam dala hned v tych piatich tyzdnoch a odvtedy sa tam mala hrala. Najprv iba tak sa tam mrvila a sem tam nejaky zvuk vydala na zvieratka. Vydrzala tam vtedy aj 45 minut bez toho aby som sa k nej prihovarala, takze som si mohla porobit doma veci a tiez mi odtial nikam meusla 😀

Teraz ma mala 17 tyzdnov a stale to pouzivame, mala uz dociahne na hracky na hrazdicke a dam okolo nej hracky a neustale po nich smatra a rozprava sa s nimi.

Mimochodom sa mi osvedcila jedna vec ked su deticky malinke, tak v tom mesiaci. Spievat, spievat a spievat - mala to uplne zboznuje. Kedze zijeme v dvojjazycnej domacnosti tak na nu spievam v oboch jazykch a ona mi pri tom zacne obcas do tho vyskat - prida sa.

Pravda je, ze ta satka musi byt tiez dobra vec a rozmyslam, ze pri druhom babe si ju asi kupim.

veronika81
11. apr 2009

ďakujem vám, aspoň vidím, že je to v podstate normálne, lebo už ma kadečo napádalo, či ho niečo nebolí alebo tak.. Nad tou šatkou som uvažovala, zatiaľ ju nemáme, ale asi si ju zadovážim. Dúfam pomôže 😵

shcmirka
13. dec 2011

My máme ten istý problém, môj 4 mesačný synček spí od narodenia cez deň po 40 minút. Spí aj 4 - 5x denne. Môj prvý synček bol presne taký istý a tak som to riešila 2x denne kočíkovaním po 2 - 3 hod.Priznám sa teraz sa mi nechce von na tak dlhý čas a tak to už neriešim. Skúšam ho po 40 min. uspať na rukách, rozbaliť z perinky, zmeniť polohu, znova zabalím...nič nepomáha. Proste je čerstvý, začne sa smiať a je po spánku. Dám si ho do kresielka, do kuchyne a pozerá sa ako varím, alebo ho dám pred TV pokiaľ vydrží. Prvé týždne to bolo ťažké, pretože nevnímal a tak strávil čas keď bol hore na rukách. Môjmu prvému synovi trvalo cca pol roka kým si našiel režim a začal spávať doobedu a poobede po 2 hod. v postieľke a tak sa teším že snáď už mám prvú polovicu za sebou 😅

pepiminarik
13. dec 2011

ked si na toto obdobie spomeniem, tak ma napadne len aka som bola strasne unavena. dcera ako babatko spavala zo zaciatku 4x denne po 30 min., potom bola dve tri hodiny hore a znova. po case si to upravila na 3x po 30 min., potom dokonca len 2x. katastrofa. bola presna ako svajciarske hodinky. rovnych 30 min. ani o sekundu dlhsie. zmena nastala od siedmeho mesiaca. chodili sme na plavanie a po nom bola taka unavena, ze mi zacala spavat doobeda hodinu, hodinu a pol v postielke a poobede ked som ju kocikovala prespala hodinu. ked mala rok, tak sa to pozvolna zmenilo na spanie 1x denne a konecne dve hodiny v kuse. to bolo pre mna nieco nieco neskutocne. strasne som zavidela maminkam, ktore vraveli, ze doobeda mi spi dve hodiny, poobede dve-tri. to som ja nezazila, ale co ma troska upokojilo, nebola som jedina. tak som to prestala riesit a vyriesilo sa to samo 🙂

paris3
13. dec 2011

@cheekymonkey ja mam rovnako staru dcerku a mame podobny problem. akurat, ze mne poslednu dobu nechce spat ani v kociku. niekedy sa zobudi po pol hodine a uz nechce zaspat. mna by tiez zaujimalo, ci sa s tym da nieco robit. snad len vydrzat. vonku sa mi niekedy podari ju este uspat, ale vnutri sa mi to este nepodarilo :(

azarijka
13. dec 2011

@cheekymonkey u nas to iste, v postielke ledva hodinu v kociku aj 2-3 😉 preto ju davam do kocika na balkon... aj vecer ju uspim v kociku a ked ideme my spat prenesiem ju do postele 😉 takto sa ona vyspi a ja mam dost casu porobit si svoje veci 😉