Ako prejsť na 1 spánok cez deň?

terkaa
7. feb 2009

treba na to dieta postupne pripravovat, alebo sa preorientuje na jeden spanok samo?

junovka
7. feb 2009

vacsinou sa to preorientuje samo, taktiez to zalezi aj od individualnosti dietata.Moja starsia dcerka spala 2x do dna hadam do 2 rokoch, kdez to mladisa dcerka, teraz nespi vobec pocas dna. 🤐 😉

sirinka
7. feb 2009

ked si to urci tvoje dieta... 😉 vobec nestresuj, iba pozoruj svojho synceka, on sam si posunie spanie tak, ze mu vyjde iba na raz denne...

bibianka
7. feb 2009

U nás je to prakticky už teraz - doobedu si hodia max. 20-minútového šlofka, aj to nie vždy. Poobede spíme 3-4 hodiny.

nimi22
8. feb 2009

tiez si myslim ze si to dieta urci samo, zvycajne to vsak byva medzi rokom az 18 mesiacom, ale zalezi, ci mas spiaca babo, ale loptosa 😀

zuzana17
8. feb 2009

dieťa sa preorientuje na 1 spánok denne samo 😅 , my sme s tým začali medzi 10 - 11 mesiacom, uvidíš sama na malom ako píše sirinka 🙂

susik77
8. feb 2009

mne mala niekt. dni cez den vobec nespi, potom zaspi o 19-tej vecer a spi 12-13 hodin. Ale najcastejsie je to tak, ze ju do postele dostanem az okolo 17-tej, dovtedy ani keby som ju tam priklincovala, spi do 19-tej a potom zaspi az okolo 22-hej. Ma 18 mesiacov.

vieruna
8. feb 2009

ja ked som sa snazila syna naprogramovat na jeden spanok, tak z toho boli akurat stresy. Ked mal cca rok aj tri mesiace, tak proste druhy krat nezaspal a hotovo 😉 Tak som ho ten prvy krat zacala davat vzdy postupne trochu neskor a ked si na to zvykol, tak spal aj styri hodiny

siminks
8. feb 2009

Ahojte maminy,tak ja som akurát ičla sem na radu a čo nevidím,niekto ma predbehol na túto tému,ja som sa tiež chcela opýtať,moja dcérka vstáva o 7.30hod a prvý krát id spať už o pol 11 niežeby ani chcela ale dám ju a spí aj 45min,tak chodila ked bola menšia,ale už sa mi to zdá skoro od tej pol osmej ked je hore,myslím že by mohla vydržať aj dlhšie byť hore, a potom ide okolo 16 a spí 1apol hodinu,ale 🙂 večer mi ide až o 22.oo hod aj teraz zaspala až o 22.30,či by som to už nemala posunúť,že aby vydržala aspon do 13.00 tak na dve hodky a potom už nič,čo poviete mám vyskúšať 😠

kisska
8. feb 2009

siminks - skus malu doobeda nedat spat, ale sleduj, kedy sa zacne sama ukladat. Mozno to bude len o hodinku neskor ako by si ju dala ty. A potom ti vydrzi do osmej a znovu sa rozhodne ist spinkat... Len je potom mozne, ze sa ti aj rano zobudi skor...

siminks
8. feb 2009

Ahoj Kisska dakujem zajtra to vyskúšam dám sem vedieť ko to dopadlo,ale s tým vstávním sa moc nebojím ked chodila spávať o 8 večer aj ráno vstala okolopol 8,no uvidím,a tebe Adamko už spí len raz?o kolkej chodí?

digysa
8. feb 2009

No ja taky problem nemam....moja mala nespi skoro vobec...od 3-tieho mesiaca spi iba jeden krat denne aj to iba 1 hodinu.... Bola som z toho dost mimo...lebo som zvyknuta na 2 spanky u mojho syna... Ale uz som sa s tym zmierila..

Tiez ale chodime spavat dost skoro...niekedy ju ulozim o 7 hod vecer a spi az do 8 rana ( asi 3 krat sa zobudi na plac).
Niekto sa tazuje, ze deti sa budia skoro rano, napr. o 5 alebo 6 hod. My aspon tento problem nemame 😉

bublinkajasminka
9. feb 2009

my sme prešli na jeden spánok cez vianoce...yasmi mala 9 mesiacov začala mi pobede krátko spať len asi polhodku a aj doobeda len tak necel hodinku, predtým hpdinku a pol. tak som skúsila počkať a ked mala 9,5 mesiaca dala som ju len raz a odvtedy je to super..spí dve hodinky od 13 do 15

akejka
9. feb 2009

ja mám malú spachtošku. Má 9 mesiacov a spí 2x denne, doobeda okolo 10.00 (spí aj 2 hodiny) a poobede okolo 14.00 ďalšiu hodku. Večer zaspáva okolo 20.00, spí do 7.00.
Dobieha zameškané, keď sa narodila, jediná v pôrodnici vrešťala celý deň...ako novorodenec spala max. 16 hod. denne, iné bábätká tam v kuse spali, a moja nie... 😉
Staršia dcéra je opak, od 2 rokov prestala úplne cez deň spávať, stačil jej nočný spánok10 hodín...

kisska
9. feb 2009

siminks - no u Adama zalezi od programu, vacsinou spava este dvakrat, ale ked musime ist doobeda niekam von, a ide spinkat az neskor, tak spi len raz prave okolo obeda, niekedy aj 2-3 hodiny a potom ho musim nasilu drzat hore, aby nesiel spat okolo piatej, lebo by sme potom isli spat az o polnoci 😒 . Takto ide spat okolo 8ej, ale na druhy den uz je hore okolo siestej, pol siedmej. Vacsinou ale vstava okolo deviatej, okolo 11tej ide na hodku do hajan a poobede spi okolo druhej-tretej. Ale uz som zbadala, ze doobedny spanok skracuje, takze este par dni/tyzdnov a uz budeme spinkat aj my len raz 😉

siminks
9. feb 2009

Ahoj Bublinka to máš super pekné,a vydrží do tej 13.00?dnes pekne doobes 1hodku poobede už len trištvrte vonku s kočíkom a teraz o osmej išla pekne spinkať,takže budem takto pobede chodiť s kočíkom von to je
lepšie....

Kisska aj ja počkám ešte,ale u nás je to naopak doteraz spávala vždy!len pol hodku a ona si to predlžila na hodku niekedy aj na hodku a pol.....uvidíme ,tie ktoré čakáte už len na jeden spánok dajte vedieť,ked to už bude 🙂

katullka
9. feb 2009

Aj nasi uz presli na jeden spanok, bolo to tak okolo roka, ani neviem ako to prislo..Ja som ich vacsinou ukladala vzdy, ked som na nich videla, ze sa im chce spat, a ked sme nesli po obede von, napr. kvoli pocasiu, tak sa prehrali do vecera, no okolo pol osmej osmej, uz bol klud a oni pekne zaspali, takze som ich prestala davat po obede spat.
No chodia spavat uz okolo jedenastej, Samko spava aj dve hodky, Paulinka tak okolo hodiny, hodiny a pol, no dnes sme boli vonku a okolo piatej este zaspali v kociku asi na pol hodinku.

bibistec
1. nov 2012

same sa preorientuje ked bude potrebovat to neries

magduska12
25. feb 2013

Dobrý deň. Chcem vás poprosiť o radu. Môj synček vstáva ráno veľmi skoro, cca. o 5:30. Potom si zvykol pospať hneď okolo 8:00, ale to som ho uspávala na kočíku. Ďalší spánok bol okolo 13.00, tiež s uspávaním na kočíku. Večer chodieva spať okolo 19:30. Ale, po dovŕšení 1 roka už mi nechcel ráno zaspať, aj keď som ho vozila 2 hodiny. Preto som ho začala dávať spať až po tom, ako sa naobedoval, cca. o 11:30 s tým, že už som na ňom videla, že je úplne unavený. Takto to funguje už asi 3 týždne a ja som očakávala, že tým, že zistí, že si bude musieť na spánok počkať niekoľko hodín, pospí si ráno dlhšie. Ale zatiaľ sa tak nestalo. Vnímam to tak, že keď by som ho dala do postieľky o 10:30, ľahko by zaspal. Ale nikdy som nemala takýto režim a chcem pokračovať v tom, že bude spávať až poobede. Myslíte si, že to chce ešte viac času, aby pochopil, že má ráno spať dlhšie? Úprimne, je mi ho veľmi ľúto, keď vidím na jeho tváričke, že je unavený, ale nechcem ustúpiť. S neskorším popoluňajším spánkom nemám dobré skúsenosti. Preto som chcela zaviesť už iba jeden spánok cez deň. Ďakujem za odpovede.

emilyz
25. feb 2013

@magduska12 nas maly doteraz vstava skoro rano, a to ma viac nez 2 roky, proste je takto nastaveny a my tiez 😅 nic ine nam neostava, potom ide spat okolo obeda a vecer okolo 8 aj neskor. Niektore deti Ti rano nepospia dlhsie, aj keby si ich inac davala spat a zase vecer ho netreba trapit, ale dat spat. Takze normalne vstane rano, daj ho spat na obed a zas vecer - rano ked vstane skoro, tak mu daj nejaku knizku alebo hracky, alebo proste nech sa nauci tichucko hrat aspon 20 min. v postielke. Drzim palce 😉

melania116
21. máj 2013

my máme 14,5 mes. a sme od narodenia spachtoší, od 2 . mesiaca spinka celu noc sama krasne v postielke, hned som ju tam naučila a mam klud ... tiez rozmýšlam nad 1-dnovým spankom, ale stale vstane medzi 6 - 7 a o 8-9 je tvrda na 2 hod. sama sa pýta spat, ide do spalne da si cumlik chyti bavlnenu plienočku a to viem ze sa ide hajat, potom ideme von a pobede 1 -2 spi zase .. tesim sa tomu, ale ked budu vonku letne peky tak neviem neviem .. kde sa zašijeme, .. ale ked by spala cez obed iba, tazko bude spat 4 hodiny spolu, takze tesim sa z tohočo mame, kiezby to vydrzalo este aspon rok 🙂 ...

kubkolucy
7. jún 2013

@magduska12 To je zvláštne, že sa ti tak skoro budí. Ak ide spať napr. o 20.00, tak by mal spať do 7.00 a v priebehu dňa tak 2,5 hodiny. Možno ak spí cez deň viac ako 2,5 hodiny tak už potom v noci nepotrebuje tak dlho. Myslím, že to je už individuálne či niektoré deti spia jedenkrát alebo dvakrát ale asi sa nesmie presiahnuť tých 2,5 hodiny.
Moja dcérka spí 2 krát cez deň ale tiež ju už asi idem dávať len raz denne. No poobede by som asi nenechala spať dlhšie ako do 16 tej lebo pred tým nočným spánkom by vraj mali byť 4 hodiny bdenia.

nikak23
7. jún 2013

My sme vo veku cca 18mes zacali posuvat obed na 11hod,niekedy aj pol 11vacsinou husta polievka,maly zaspaval najneskor o pol 12,potom spinkaval do cca pol 3,spapal druhe jedlo,isli sme von do .19 hod,vecera a o 20 spal ako drevo do 6.30.aj teraz viem,ze musi spinkat 13 hod denne;vratane obedneho spanku v skolke.