Ako spinkajú vaše bábätká?

ramzesa
26. aug 2006

Ahojky, ako vam vase male deticky spinkaju? Moji spinkali vzdy dobre, ale dcerka spinka az prilis dobre. Niekedy sa mi v noci vobec nezobudi na papkanie a to dost casto uz od narodenia. Teraz ma 8 t. Mohlo by jej to ostat, ale je to O.K.??? Niekedy prespi aj 9 hod. bez prestavky.

stvura
25. dec 2008

Maminy, dobre sa vas cita, bar by aj moj tak spal...
Podla literatury by deti do pol roka mali mat aspon jedno krmenie v noci, ale kazde dietatko je ine. Ak dobre priberaju, nie je nutne ich budit {okolo tych 3 mesiacov by mali priberat asi 110 g za tyzden}. Takze skrecok, pohoda, nechaj ho spinkat, aspon sa i ty krasne vyspis {v noci si radsej aspon raz vytlac mliecko aby si s tym nemala problemy a nezacalo sa ti tvorit menej mliecka kvoli chybajucemu kojeniu}.
U nas je pravy opak - kojim asi 4x v noci a to mam 4 mesacneho drobca.

claudinka
25. dec 2008

skrecok ale ti zavidim moja, aj ja sa chystam maleho tak naucit, lebo furt je v noci hladny a velakrat len tak cucne a zaspi.. a to teda nie 😀 😀 je super, ze ti tak krasne prespi, aj ja by som chcela.. ak ti tak pribera, nemas problem 😉 moj pribral teraz za mesiac 920 g, takze by mu aj bodlo menej papat asi 😀

kvetina05
31. dec 2008

Ahojte mamičky.Moja malá tiež celý deň prespí. Teraz máme 7 týždňov. Cez deň spí 3-5hodín vkuse, potom sa napapá, prebalím ju a spinká znova. Vnoci sa zobudí iba raz okolo 2 v noci. Je strašne kľudná, vôbec neplačká. Je taká "kde ma dáte,tam budem". Zo začiatku sme si mysleli že jej niečo je, ale doktroka povedala, že je veľmi dobré dieťa, a že si to máme užiť kym je taká dobrá, leo možno neskôr sa to zmení... Ale ja si myslím ,že ked je taká kľudná od malička tak bude taká stále...Aspoň dúfam...

helenkasabinka
31. dec 2008

moja malinka spinka od narodenia celu nos co je okolo tych 10 hodin.....je strasne dobrucka,place len ked je uz moc hladna inak je to velmi kludne a dobre babatko.........krasne papa,chuti jej vsetko a krasne aj pribera....bude mat 8 mesiacov a uz ma 8 kg. 😀 v noci mi chodi spavat okolo 19-tej a budi sa rano oklo tej 6:00 hod az 7:00 hod.ako kedy ale ja som krasne vyspata a aj cez den mi spinka dost casto asi tak 4 krat cez den 😉

simonn
2. jan 2009

Vava nerob si s tym starosti.Moja mala ma tri mesiace a zo zaciatku vobec negrgala.Nieco som sa jej nanosila.Teraz uz grga ako chlapisko po pive.A stikutka???Ta je u nas na kazdodennom poriadku.Chvilu je kludna,ale potom chyti na to nervy a place.Potom jej to tym aj prejde.

miska82
7. jan 2009

ahojte baby, naša malá spinká celú noc. Zaspí medzi 19 -19.30 , ale ráno je hore už o 5. Cez deň pospinká 1 hodinu dopoludnia a popoludní taktiež. Chodíme aj veľa von, takže večer je unavená a nemá problém zaspať, ale tie rána 😠 Ráno keď sa zobudí tak vypije mliečko, ale potom už nie a nie zaspať ☹ Myslela som si, že je to naučený hlad, ale aj tak nezaspí. Prosím Vás viete mi poradiť ako u nej predĺžiť spánok aspoň do 6 ? Myslíte, že je to tým, že spí 2 razy za deň ? Nie je nato už veľká? Ďakujem za odpovede 🙂

monika77
22. jún 2009

maminy, odlišujete u svojich detičiek denný a nočný spánok? mám na mysli, že im necháte svetlo, neukladáte ich do postielok, teda tam kde spinkávajú v noci

bo som čítala jeden článok, vraj by mal byť počas dňa aj ruch, taktiež by nemali spinkať tam kde v noci a mali by mať aj svetlo

stvura
22. jún 2009

monika, ja rozlisujem, cez den ma fakt aj hluk, zapnem televizor alebo radio, pripadne mam otvorene okno.
Inac kocky, sretli ste sa s tym ze by 10 mesacne deticky mali nejake nocne mory? Maly mi par noci spal velmi zle, naozaj len a len plakal...ma to aj kamaratkin a rozdiel medzi nimi je 4 dni... 😝

ditka1
23. jún 2009

tak to zavidim aj ja tie spanky deti ktore prespia aj celu noc,my mame 4mesiace a este sme ani jednu noc nespali poriadne,aj kojim aj dokrmujem,a nic nepomaha,vecer zaspi okolo 9tej a uz o 12-pol jednej je hore vyspaty,potom horko-tazko ho uspim vselijako,prebalim,napapa sa jeden prsnik aj druhy + este aj miesat chodim za flasku,aj to vypije,pospi si hodinku a uz zase je hore a takto do rana,najdlhsie do 6tej sa stapime a potom uz musime vstat z postele,nepomaha ani spanok v posteli s nami,on jeednoducho asi nepotrebuje vobec spat 😠 😝 som uz unavena a zufala,vycerpana,pekne pribera vsak uz skoro 9kg ma pekne prosperuje,ja uz neviem skutocne dokedy to takto pojde.

lucillienka
23. jún 2009

stvura.....tie nočné mory máme asi tak druhý deň, malý zaspí pekne o desiatej, o polnoci papká a potom o tretej začne vydávať také divné zvuky, chrčí, vrčí, drnčí, brble si, je veľmi nepokojný, hádže sa v posteli hore dole....a to všetko počas spánku - musím ho zobrať na ruky a asi hodinku trvalo kým sa upokojil. a strašne rýchlo dýcha...ako keby ho niekto v tom sne naháňal.....normálne som z toho vystrašená. ale idú mu práve zúbky, tak to môže byť tým...neviem....a ráno spinkal potom do šiestej, flaška...a ťahal do osmej....a ráno nálada nanič....snád to budú tie zúbky, dúfam.

lucia1004
23. jún 2009

pripajam sa - my mame osem mesiacov, este ani jednu noc neprespal a som z toho tiez unavena... a tiez sa k tomu pridali asi nejake nocne mory, ako pise lucillienka... som na neho uplne sama a chrbtica mi ide od bolesti odpadnut☹ tesim sa na prvu noc, ked sa vyspim a pospim vkuse aspon sest hodin

vanja
24. jún 2009

moja malá má 17 mesiacov, a cez deň aj keď spala muselo byť ticho asi od 6 mesiacov, dovtedy jej hluk nevadil. Ale nikdy si nezamieňala deň s nocou. Večer keď ju okúpem a nakrémujem, vie že je noc a vtedy spí až do rána ale s kojením každé dvo hodiny, pričom si niekedy len cucne a spí ďalej. Tiež sa teším kedy si pospím. ale už som asi naprogramovaná, lebo minule mi malá spala 5 hodín v kuse, a to som sa zase budila ja či je všetko v poriadku.

bibi1711
24. jún 2009

ahojte,
chcela by som sa na nieco opytat. Mame doma dcerku, ma 7 tyzdnov. V noci nam spinka dobre. Manzel ju kazdy vecer o pol osmej vezme na prechadzku a potom spinka do 11. Napapa sa a zasa zaspi.Potom ju kojim este tak dvakrat. Moj problem je ale cez den. Slabo spinka a ked nespi, tak place. Ona vydrzi neplakat len na rukach, alebo ked je v zapnutom vibracnom kresielku. Je to normalne? Co robia vase deticky v tomto veku pocas dna? Vydrzia len tak niekde lezkat, ked nespia, alebo sa nejako zabavia? Kolko vam spia cez den?
Dakujem

berus222
24. jún 2009

nas maly ma 5 tyzdnov. vsane okolo pol 9, do 13-13:30 je hore, potom do 16. spi a potom to zacne. do 22. je hore, mrnci a stale ho musim nosit. ale dnes som si kupila vibracne kresielko, tak dufam...

lucia1004
31. júl 2009

prosim o radu, ci uz z "Kazde dieta sa vie naucit spat" alebo z vasich skusenosti. Mame 9 mesiacov a problem vidim v tom, ze maly vstava skoro - pred siestou - problem by to nebol, ak by nebol uz do hodinky unaveny...ale to ho nechcem dat spinkat, cakame do deviatej a vtedy ideme spinkat. (okolo pred pol ôsmou ranajky)
okolo 4.40 vstane, to vypije oba prsniky a zaspinka, ale uz iba na cca hodinku, vstane ale naozaj uz do hodinky je velmi unaveny.
Co nepomohlo? - ked ho dam vecer neskôr spinkat alebo ked spinka cez den menej.
Dakujem za rady.

fifinna
31. júl 2009

lucia, aj by som ti poradila, ale nejak tomu nechapem co pises, rano vstane pred siestou, o deviatej ho das spat, to ti potom od tej deviatej do kedy spi ? Tak , to , ze vstava rano pred siestou, je u dietata normalne a napravi sa to mozno az ked bude spat len raz za den, ale samo od seba. Mne maly tiez rano vstaval okolo siestej. Nechala som ho take dve hod. hore a dala som ho spat. Spal tak 1 hod. Potom som ho dala spat po 3 - 4 hod. druhy krat. To spal okolo 2-3 hod. Vecerny spanok som mu poposuvala, ked sa narodil, davala som ho spat o siedmej a skoncili sme tusim na hodine 20 : 30 . Teraz je to uz neskôr. No , ale to, ze som mu posunula vecerny spanok nepomohlo, pomohlo nam vlastne az to, ze zacal spavat len raz za den, to bolo po 1. roku jeho zivota. A este chcem dodat, ze kym som kojila, tak mi od rana stvrtej, az kym nevstal spal na prsniku, inak by uz bol hore aj skôr. Tak mozno po tom roku sa vam polepsi. 😉

oliverkaa
31. júl 2009

Ahojte mamicky..neviem ci to tu patri ale mame problem spinkat v noci..moj maly ma 7 mesiacov a spravil sa mu taky suchy lisajn pod bradkou a ma to aj na dekolte,doktorka povedala ze je to od slin,dost sa slini a to uz mame 2 zubky vonku....ale problem mame v noci ked spinka...kojim ho kazde 2 hodky ale to neni nas problem,problem je to, ze ho ten lisajn velmi svrbi a on chudacik spinka a velmi si to skrabe,hadze sa v postielke v polospanku,neda mu to v pokoji spinkat....bola som s tym problemom u doktorky uz 3 x,natieram mu to stale a nic,ono mu to tak az nieje velmi vidiet ale musi ho to velmi svrbiet,lebo si to dost skrabe,budi sa kvoli tomu aj kazdu pol,kazdu hodinku,a to pravidelne kazdu noc...Dakujem za vase rady

lucia1004
2. aug 2009

oliverkaa, neradim nic ine, len ist ku koznej lekarke, aby sa to nedajboze nejako nerozsirilo , asi masticka, ktorou natieras nepomaha...bola si u koznej alebo pediatricky? ja by som si pytala vymenny listok ku koznej🙂

oliverkaa
2. aug 2009

lucia1004
u pediatricky sme s tym boli 3x a stale nam dala inu masticku,ono sa mu to trosku zlepsilo,ze to neni az tak vidno ale myslim ze ho to stale dost svrbi lebo sa velmi skrabe chudacik,ale len v polospanku,ked je hore tak si to neskrabe,tak neviem...a mozem ist s takym malym babom ku koznej?dakujem

fifinna
3. aug 2009

oliverka, na to su dobre kvapky fenistil, ale su len na lekarsky predpis, dieta by malo po nich lepsie spat. Opytaj sa na ne svojej dr.

oliverkaa
3. aug 2009

fifina, my tie kvapky uz berieme, ale nepomahaju,maly je stale nepokojny,neviem co mam robit ☹

danu
5. aug 2009

pupavenka • Dnes o 12:22
Ahojte, moj 2,5 mesačný syn spával cez den 3 hodiny, potom bol 2 hodiny hore a mával dobrú náladu... teraz sa to zmenilo, a cez den spáva iba 1 hodinu a 1,5 hodiny je hore, a býva mrzutý a ospalý... v noci spinká pekne, prespí celú noc... čo mám spraviť aby cez den spinkal dlhšie?

berus222 • 1d • Dnes o 12:25
to by aj mna zaujimalo. mame tak isto stareho dorbca, ktory za cely den spi asi 2 hodiny a v noci asi tak 7 hodin (nie v kuse), co sa mi zda strasne malo. ale dr mi povedala, ze je to normalne.

pupavenka • Dnes o 12:33
mne sa to normálne nezdá, bo keby to bolo normálne, tak by nebol mrzutý a nezýval by po pol hodine čo sa zobudí... predtým ked sa zobudil tak bol usmiaty celý čas, rúčkou vedel buchat do zavesenej hračky aj hodinu, teraz pri tom mrnčí... v noci sa budí raz, aj to ked sa napapá hned zaspí, to som šťastná že tomu tak...

katkaking • Dnes o 12:35
ahoj pupavenka, mne mala spavala tak isto a cim bola starsia - teraz bude mat 7 mesiacov, spala cez den malo...niekedy za cely den spolu len 1 hodku. Ked som s nou chodila von, vtedy si pospala. vyskusaj... teraz spava na striedacku, niekedy malo, inokedy ma spavy den - skoro po kazdom papani zaspinka. U deticiek sa to meni, aj znama hovorila ze jej maly niekedy cely cen vyvadza a niekedy zase spinka.

veronika81 • 1d • Dnes o 12:44
pupavenka, je normálne to, že sa spánok detičiek vekom mení. Sú obdobia, keď spia viac a potom zase menej. My sme prešli už obama, teraz zase začína spávať cez deň menej..
A ako ti búva v kočíku? Ak tam vie zaspať, chodievajte na dlhšie prechádzky, aj dvakrát denne 😉

A k tej mrzutosti..boli teraz horúčavy, mohlo to byť aj z toho. Alebo ho skús zaujať niečím novým, novou hračkou, možno sa mu tá zavesená hračka už zunovala 😉 U nás to tak býva, že keď ho niečo už nebaví, začne mrknkať.

jankapiknova
5. aug 2009

Moj maly ma 9 mesiacov a zaspinkava vecer medzi 19 - 20.00 a vstava okolo 6 - 6.30 ale jedava okolo desiatej a okolo 3, ale teraz sa konecne prve tri razy podarilo ze od tej desiatej co sa napapal tak uz jedol az o 6 rano, dufam ze si tak aj navykne a cez den vacsinou spinkava okolo 8 rano 45minut , okolo 11 asi 60-70minut a pobede okolo 14.00 tiez 45 minut, cize cez den spi tak 2-3 hodinky

monika77
5. aug 2009

ahojte maminy

náš drobec bude mať pol roka ... doteraz vždy krásne zaspinkal sám ...uložila som ho o ôsmej do postielky, bez uspávania krásne sám zahajal ... teraz pár dní, nie a nie zaspať, nedarí sa ale do deviatej, stále mrnká, dokonca aj v noci je častejšie hore ako pred tým ... mohlo by to byť aj tým teplom? alebo mám ešte podozrenie či mu nejdu horné zúbky, spodné sme mali 4mes aj 1 týž ... tak neviem, ale necítim ani nevidím že by sa mu tie zúbky tlačili ... nechápem čo mu je, nemali ste taký podobný problém?

jankapiknova
6. aug 2009

monika moze to byt aj tym zubkom, maoj maly tiez pri prvych 3 zubkoch uplne pohode ale o tom 4 sme uz trosku vedeli, viacej mrnkal a aj sa viac mrvil v noci. Takze mozno tie zubky plus teplo

icejane
6. aug 2009

🙂 pripajam aj ja svoju skusenost s drobcekom...nas pekne spinka v noci zobudi sa raz okolo druhej a potom az nadranom ale cez den to je hrúza nepospi ani pol hodinky niekedy len 10-15min..aj to s velkymi problemami...ale velmi mu pomaha ked ho celeho prikryjem plienkou, chvilku sa vrti a sam zaspinka...inak mi nezaspi len takto

monika77
9. aug 2009

jankapiknova ... aký bol časový rozdiel medzi prvými zúbkami a tými ďalšími? náš mal prvé v 4. mesiacoch, teraz bude mať pol roka a horné ešte stále nič a stále máme nejaký narušený spánok v noci

jankapiknova
9. aug 2009

monika, jemu vysli behom 2-3 tyzdnou vsetky styri, a odvtedy nic,stale ma tie styri

monika77
9. aug 2009

jani tak to si ma upokojila ... takže je možné že aj v 8 mesiacoch pôjdu až ďalšie zúbky? zatiaľ máme len dva 🙂

jankapiknova
9. aug 2009

monika v pohode, niekomu vybehnu v 4m,niekomu v 10m, niekomu aj viac po sebe a inemu zas nie. dokonca svagrinin maly tomu vysiel prvy az ked mal rok