Ako spinkajú vaše bábätká?

ramzesa
26. aug 2006

Ahojky, ako vam vase male deticky spinkaju? Moji spinkali vzdy dobre, ale dcerka spinka az prilis dobre. Niekedy sa mi v noci vobec nezobudi na papkanie a to dost casto uz od narodenia. Teraz ma 8 t. Mohlo by jej to ostat, ale je to O.K.??? Niekedy prespi aj 9 hod. bez prestavky.

applee
29. sep 2009

Este som zabudla, vecer cca o 21:00 sa poslednykrat napapa, pritom vacsinou zaspi a uz ma noc, vtedy ho prelozim do postielky uplne v pohode a spinka tam potom az do rana do tej 5:00, akurat co sa2x zobudi na kojenie, napapa sa,hned zase zaspi, polozim spiaceho do postielky,vsetko v pohode...v noci nemame ziaden problem, len cez den musi byt na rukach...

monika77
29. sep 2009

applee tento istý problém sme mali aj my, ale chvalabohu to trvalo asi tak týždeň-dva ... prešlo ho to, zrejme z toho vyrástol 🙂

jajona
29. sep 2009

ahojte,

no my sme tiež neni so spánkom najlepšie. cez deň mi na chrbátiku prespal max. 30 min. Potom som ho dala raz na bruško a prespal oveľa dlhšie. Teraz potiahne niekedy 3 - 4 hodiny. Takže cez deň spinkáme len na brušku.

Len so zaspávaním máme dosť problémy. Keď sa napapá, tak asi pol až 3/4 h vydrží hore celkom v kľude, smejká sa, žavoce. Potom však začne byť nervózny, začne mrnkať, jačať - už by spinkal, ale nedá sa mu. Robím hoci čo, nosíme, hopsáme na fitlopte. On sa musí takto vymrnkať a až potom zaspinká. Najhoršie je, že aj v noci je to tak. On sa jednoducho zobudí, nie je taký, že by bol v nejakom polospánku. Čiže v noci mu niekedy trvá aj hodinku, pokým zaspí.

jajona
29. sep 2009

jáj, tak veľmi závidím všetkým mamičkám, že im detičky prespia celú noc. nám sa to ešte za tie 2 mesiace aj niečo ešte nepodarilo 😒

darla
30. sep 2009

bronia, skusila si si prestudovat tu metodu "Kazde dieta sa vie naucit spat"? je tam presne popisane, ako odnaucit babo spat v manzelskej posteli aj ako naucit same zaspavat v postielke. je na to samostatna tema, vola sa presne tak, ako som to napisala, aj s tymi apostrofmi. skus si ju mrknut. ja mam vycuc z tej knihy stiahnuty aj som si to uz studovala. no nas maly ma len vyse 3 tyzdnov, takze sa to na neho este neda celkom aplikovat. ale aspon sa snazim drzat zasady, ze ked zaspava v postielke a place, nebrat ho odtial, iba ho upokojit, pohladkat a tak. obcas to porusim, ked sa neda nijako utisit, ale vacsinou to funguje. zavidim maminam, ktroych deticky sa napapaju a hned spinkaju 😔

monika77
12. okt 2009

maminy prosím, viete mi to niekto vysvetliť?

už som sa veľa krát presvedčila, keď mal malého muž, alebo jeho dedko, zaspal sám od seba len tak na gauči, alebo na koberci pri hračkách sa ukladal, alebo mužovi len tak na rukách ... ja som to skúšala a nič a keď som si ho vzala na ruky a snažila sa uspať spievaním, hojkaním alebo hladením nič ... len sa mrvil, vymýšľal ... ja tomu VOBEC NEROZUMIEM

bibi78
16. okt 2009

moj maly ma zase take obdobie, ze tento tyzden spi v kuse. este len cuca par minut a uz zaspava, potom cez den prespi par hodin, dnes popoludni napr. 5, zobudi sa, napapa a zase ten isty proces, zaspi uz na prsniku. dokonca aj v noci nema problem zaspat. teda nestazujem si, len neviem, co si o tom mysliet... on je od narodenia velmi malo hore. je to normalne u takmer 2 mesacneho babatka?

iinuska
17. okt 2009

jajona, tak nas Adamko ma uz skoro 6 mes., a tiez este ani raz neprespal celu noc.Co spinkal max. 6 hodin, aj tie casy uz pomynuli....To mal tak 3 mesiace. Potom prisli zubky, ockovanie a odvtedy je rozhodeny. V noci spi tak maximalne 3 hodiny v kuse 😒

adka.baby
17. okt 2009

Ahojte maminy,čítam tu vaše články o detičkách nespiacich a chcem sa opýtať či nemáte niekto skusenosti s kvapkami od firmy Tilman spánok a pokoj junio 0-10? Ja som už z mojej malej zúfalá v noci neprespí ani 2 hodiny v kuse,stále chce byť nalepená na prsníku a naj novšie chce byť pri mne v postely a ja to nechcem dovoliť a manžel sa potom na mňa hnevá,tak som sa dočitala o tom sirupe a uvažujem či ho kupiť. Čo vy na to?

perla200
17. okt 2009

tak to som ešte nepočula že také niečo existuje...a to fakt? a cez den spinká?

adka.baby
17. okt 2009

ani cez den to nie je žiadna sláva ona je celkovo veľmi aktívna ofd narodenia málo spinká a ja už vyzerám ako troska. Chytám sa už aj slamky už som vyskušala aj nemožné,strašne závidím maminám, ktore tento problem nemaju. Cez den by som to aj zvládla,ale noc je najhoršia,ked sa nemôžem vyspať,pomoc. 😖

monika77
18. okt 2009

adka.baby my máme to isté ... chvíľku spinká krásne cez deň aj v noci a potom zase príde obdobie kedy spí cez deň 2x po pol hodinke a v noci sa budí 4-5x ... my sme dávali chamomilu 9CH, no ale neviem či zaberá, zdalo sa mi že sa to aj zlepšilo, ale teraz máme zase noci na nič ... pozerala som tie kvapky, skúsim ich zohnať a uvidím či to pomôže 🙂

lucia1004
18. okt 2009

adka, monika, ja som mala s malym ten isty problem. A cca, ked mal 7-8 mesiacov (preto to pisem vam, pri mladsom dietati by som to nevyskusala) som si povedala, ze uz nevladzem vstavat v noci, vybrat ho z postielky, dat mu prsnik alebo cajik a opät do postielky... necitala som ziadne knihy, ale jednoducho v noci, ked sa zobudil a zacal plackat, tak som sa ani nepohla, plackal asi pät minut a zaspal, to sa zopakovalo v noci cca 2krat-3x. Takto to slo 4 noci za sebou a koniec - prestal sa budit. Pre mna je to neuveritelne, ale teraz spinka od 20.00-6.00 a je to pre mna velky uspech a hlavne sa aj ja vyspim, kedze som na maleho sama. Skuste to aj vy.

monika77
18. okt 2009

lucia1004 žiaľ u nás to neplatí ... malého som nechala plakať raz nejakých 15 minút a stále nič, tak som šla k nemu ... raz som ho dokonca nechala tak pol hodinky ale to už sa nedalo, nemala som to srdce ... vieš, čo platí u jedného bábätka tak ako u teba u druhého nemusí 😒

sebastianela
18. okt 2009

Ahojte maminky. Ja som sem písavala už velmi dávno. Chcem iba povedať toľko. Mám 10-mesačného syna a od jeho narodenia som celé dni a noci stále hore.

sebastianela
18. okt 2009

Už som vyskúšala všetky lieky na spanie,čo sú na trhu dostupné,aj homeopatiká aj na predpis a 0 bodov. Ja ho taktiež kojím a v noci si doslova každú polhodinu pýta cecek. Je to psycho kolotoč! Ja som mávala iné stavy! Som sa doslova plazila od vyčerpania. Vlasy mi padali,žalúdok ma bolel a migrénu som dostala.

sebastianela
18. okt 2009

Revávala som a bolo to deň za dňom horšie a horšie. Už som sa s tym tak nejak zmierila. Stále sa budí v noci min 10-20 krát. Je to strašné,ale neostáva nám nič iné,iba vydržať to! Kto nemá také dieťa nepochopí! Ani sa nesťažujte nikomu,lebo sa iba rozčúlite,čo za rady vám dajú! Moja vlastná rodina si myslí,že to ja som tá psycho a to mojou vinou je taký. Takže tak!

sebastianela
18. okt 2009

Treba dať bábätku iba vela lásky a túliť sa s ním,nech z vas citi pohodu a klud. A okrem ineho taketo deti su velmi nadane a sikovne. Ja mam maleho genia doma. Uvidite! Viac do IP. Rada poradím!

adka.baby
18. okt 2009

No maminky tu som : monika77 už som aj homeopatikum skušala aj na ukludnenie lebo malá minutu neposedí v klude stále musi so sebou niečo robiť a nič nepomaha, preto sa pýtam na tire kbvapky od firmy Tilman ja som ochotná už všetko zohnať. Čitala som že zlom v spi kaní je medzi 7-8 mesiacom no ked bude toto ešte trvať par dni ja sa zbláznim.Teraz som ju uložila a už mám žaludočnu triašku,kedy to začne.lucia1004 ver mi a prisahám ti že už aj tvoj recept som dááááááááááááááávnoo vyskušala.ale keby si počula mopju malu ako začne zjapať a revať.ako keby som ju rezala to sa neda počuvať slzičky sa jej leju,už susedia sa ma pýtali čo s nou robim,takže tak ako u moniky77 toto nezaberá. I ked cez den občas niekedy zaspi doobeda v postielek ale ked spi hodinu tak dakujem Bohu a to nedakujem často. Vikendy su u mna šťastne ked je doma manžel a trošku mi snou pomôže lebo inak ja nič nestiham keby ste videli náš byt tak odpadnete a ja už ani neviem kde mám šminky nech trošku vyzeram ako človek.sebastiannela ufffff tak toto ty maš asi horšie mám zimomriavky ked som tvoj odkaz čitala je toto vôbec možne? Bud spokojná aj mňa v rodine obvinuju že som na nervy preto nespiu,ale ako môžem byť,ked nespi? Keby spala tak som v pohode,tak kto je tu blazon? Ja ked počujem od známich ako ich deti spia celu noc ide ma poraziť. Sebastanela čo robkaš ked si už vkoncoch? Maminky čo budeme robiť?Už som aj prečitala knižku ako naučiť dieťa spať ale že by to zabralo? Hahaha 😖 😖 😖

monika77
18. okt 2009

adka.baby neviem neviem či by mal nastať zlom 7-8 mesiac ... my máme už 8 mesiacov a stále žiadne zmeny ... to ma tiež už ukľudnovali všetky kamošky, neboj po pol roku sa to upraví ... tiež mi je to ľúto, bo všetkým kamoškám už prespia celú noc a to ešte aj potiahnú do 8-9 hodiny ... môžem len tíško závidieť

sebastianela ... myslela si že takéto hyperaktívne detičky čo neľúbia spinkať sú nadané a šikovné? no neviem, možno je to zase individuálne ... i ked ja sa môžem pochváliť, že drobec mi od pol roka sedí aj lozí a v 8.mesiacoch už pekne sa sám postaví pri stolík a máme 6 zúbkov ... ale určite nie sme samy a je kopec iných takýchto friškých detí ... mne by úplne stačilo keby aspoň tú noc prespinkal 🙂

adka.baby
18. okt 2009

monika77 tak ja nevemj som sa le dočitala o tom zvrate ale tak ako ty ani ja tomu veľmi neverím. Ja nechcem nič na svete iba vyspať sa a zažiť tichu noc a rano vstať oddýchnutá a nebudiť sa na plač. K tej šikovnosti,možno na tom niečo bude aj Tami je šikovnica,ale vraj su veľmi inteligentné tak uvidíme v škole.No ked dovtedy neskončim niekde kde sa budem liečiť. Prichod noci je pre mňa deň čo deň strašmejšíííííííí 😖 Joooj a ešte mate niekdy stavy že ked ich počujete v noci plakať ušli by ste najradšej niekde dááááááááleko? Asi nie som normalna ale ja mám niekedy aj horšie myšlienky v zufalstve.

sebastianela
18. okt 2009

Ja už som tolko krat revala a mala som 200 chutí sa zbaliť a odísť a malého nechať na pospas osudu. Ja ako som ho dotrepala z porodnice,tak som nespala ani jeden krat. Takéto deti ako máme my, má tak 1% mamičiek. Takže hurá!

sebastianela
18. okt 2009

No a čo robím? Ja som ako vo väzení a odpikávam si trest. Čakam deň za dňom,či sa to zlepší. Nezaberá fakt,že nič. Kolko krat aj po ňom zjapem a potom ma to mrzí,ale to asi poznáte. Ja mám cele dni paniku,ked si spomeniem aka bude zase noc. A za ten rok vypadam ako total troska. Aj sa tak citim cele dni!

sebastianela
18. okt 2009

Ale som veľmi rada,že sa možeme aspoň trochu povzbudiť a posťažovať. A ešte niečo! Na dalsie dieťa si fakt netrufam. To by bol moj koniec!

sebastianela
18. okt 2009

A pre ukludnenie. Mám kamarátku,jej malá má 1,5 roka a nemení sa to! Má to tiež psycho chúďa. Dufam,že za par mesiacov sa to zlepší.

perla200
18. okt 2009

sebastianela...tak prečítala som si tvoje príspevky a teda obdiv mas môj prevelký za to ako to zvládaš....fakt....sklánam sa...ja by som bola na psychiatrii ja sa hnevám ked moja bambula sa zobudí dvakrát za noc...a teraz som fakt vdačná.... ako to preboha zvládas?

bibi78
18. okt 2009

sebastianela a maly nespi ani cez den alebo ako? dospis to aspon cez vikendy? pomaha Ti niekto? uf, to fakt nezavidim. no ak nic nezabera, myslim, ze ja by som prestala kojit. podla mna na toto treba odbornika. pediatricka Ti neodporucila nejake riesenie?

karelka
18. okt 2009

sebastianela uplne ti rozumiem,moj vrestak ma 15mes a este stale je to peklo,aj mna vedia vytocit mudre rady ako na to aby dieta spalo,ale kto to nema nepochopi.tazko pochopi niekto koho dieta od druhehomesiaca spi 12hodin v noci a 5cez den a este ho musia budit,ze ty si uplne mimo,ja som len vdacna za to ze som nikdy nebola velky spac a pred malym mi stacii len 4hodiny spanku,ale aj napriek tomu uz mam niekedy dost a len cakam kedy sa to zmeni

adka.baby
19. okt 2009

sebastianela fakt to musi byť hrozne veľmi ťa obdivujem ja tom mam zle ale nie až tak asi....Ani cez den nepospinka? Neda sa a ni že by ti niekto na pár hodin zobral maleho a pospala by si si trošku? ved o chvilu sa zrutiš a malý nebude mať mamu. Radila si sa s lekarkou? Fakt veľký obdiv. Ja som sa tiež už prichytila že zjapem na malu ale to nie je riešenie ja viem. Držim palčeky.jaaaj ešte je ked počujem rady starších ako by som to mala riešiť tak sa mi ježia vlasy na hlave.

spevacka
19. okt 2009

ach jaj, dievcata, ja to zazivam druhykrat, aj ked nie take strasne ako pise sebastinela. prvy syn od narodenia spaval zle a potom este horsie, bol hore kazdu hodinu ako na budik, prisal sa na chvilu a spal dalej a skoncilo to az ked som ho ako dvojrocneho odstavila. teraz ma 6 rokov a spava aj do deviatej, hlavne ked treba ist do skolky.No a myslela som si, že ked budem mat druhe dietatko, ze to uz bude iné, lepsie. No ine to je ale este horsie. Cez den spi po polhodinach asi 3-4 krat a v noci ako kedy. Niekedy je vzorna a zobudi sa len dvakrat (s tym ze zaspi vecer o 23.00) a niekedy mam pocit, ze sme nespali vobec, len celu noc cickali. A ona je rano vysmiata. Ale aspon cez den ked aj nespi, tak vydrzi sa spokojne hrat pod hrazdickou (ma 3mes.), takze stihnem sa aj najest aj upratať ked treba. Ale tiez mi uz zo dvakrat usli nervy...na to baby pozor. Lebo v afekte sa clovek neovlada. Radsej od babetka co najdalej, nech reve niekde v bezpeci v postielke a vy utekajte sa ukludnit do druhej izby, aby ste nechtiac neublizili 😨 Ale take extremy, ako pisete, to by som sa uz asi sla poradit s detskym psychologom. A nasledne aj pre seby vyhladala pomoc. ☹ A tiez ma ide porazit, ked pocujem vety typu "ako ste si naucili, tak mate...", by som vtedy vrazdila. 😲