Ako spinkajú vaše bábätká?

ramzesa
26. aug 2006

Ahojky, ako vam vase male deticky spinkaju? Moji spinkali vzdy dobre, ale dcerka spinka az prilis dobre. Niekedy sa mi v noci vobec nezobudi na papkanie a to dost casto uz od narodenia. Teraz ma 8 t. Mohlo by jej to ostat, ale je to O.K.??? Niekedy prespi aj 9 hod. bez prestavky.

monika77
15. sep 2009

vyskúšam, len som hlavne chcela vedieť či sa môže zmeniť značka ... žiaľ lyžičkou mi ju nechce papať len z flaše ☹

lily1983
15. sep 2009

aha, viem, že nase mami nam davali do flase krupicovu kasu na zhustenie...myslela som ze lyžičkou.. ☹ myslim ze sa môze vymeniť značka, ale pre istotu sa spýtaj niekoho kto ma viac skusenosti, tam este niesme.. 😅

ivkaivka
15. sep 2009

ahojte,
lily-ako dlho si dojcila? Ja len odsavam, nedojcim a dokrmujem Nutrilonom a mala za tyzden priberie aj 300g. No spinka velmi malo, kazde 2 hodinky sa budi, niekedy vydrzi spat aj 3-no to je max. a potom vypije aj 120ml.

rimmel
15. sep 2009

monika vidim ze tvoj nieje nauceny na lyzicku...ved sa neboj, skus viackrat nevzdavaj to 😉 kup pestru peknulyzicku a hned sa ti za nou bude otacat a ustocka otvarat ze by si kusol ci olizal 😉

monika77
15. sep 2009

rimmel ale on mi pred tým normálne papal ovocko lyžičkou, istý čas aj kašičky papal lyžičkou, to len teraz tak trucuje, neviem čo sa mu porobilo .. nemyslím si, že je to lyžičkou

lily1983
15. sep 2009

ivkaivka - dojcila som mesiac a potom dva tyzdne uz aj UM aj som este dojcila..potom som uz nemala vôbec mlieko ☹ hlavne vecer malinka papkala viac, a stalo sa mi dva tri krat, ze ma uplne vysala a bola o chvilku hladna, musela som prejst na UM.skusala som vsetko mozne...co uz!

rybka27
16. sep 2009

ahojte maminy,ja sa pridávam k názoru, že bábo netreba budiť, veď ono si samé určí kedy je hladné,aspoň u nás to funguje, že cez deň papáme každé tri hodiny,no stane sa,že keď spí cez deň len jednu hodinu,tak jeme aj dva razy do hodiny pretože pri papaní zaspí na cicíku, ale poklopem si,že v noci je len hore okolo druhej, a to ide spinkať o ôsmej po kúpaní,ráno vstáva okolo siedmej až ôsmej.Mne aj v nemocnici povedali,že ju treba budiť na papanie,no ona bola potom celá domýlená. Tak som si povedala dosť,ja sa prispôsobím jej - veď je ešte malinká

monika77
16. sep 2009

maminy pomooooc

už som tu písala, ako sa posledné mesiace náš drobec budí aj 5x za noc .. lenže ono to už je s takým revom, že pokiaľ ho nevezmeme na ruky, kde nám hned zaspí a dáme ho do postielky a jačí a jačí ... čo sa to porobilo???
je to len nejaké špatné obdobie dieťatka ktoré prejde? zažili ste to niektoré?

lily1983
16. sep 2009

monika77 a nieje hladnučký? a zubky čo, už mu idú?
..nasa malá je tiež nervozna posledné dni a stále si cumle ruku, až nehorázne!slintá strašne, má len tri mesiace, ale zajtra idem kupit gel na dasná, ak to je teda od troch mesiacov..možno sa tam v dasnách niečo pohlo, ajked trochu priskoro 😅

tin007
16. sep 2009

monika77 nam toto robi maly uz tiez dlhsie (budi sa v noci niekolkokrat, od 5 az po 10x a tiez s placom). riesim to tak, ze ked si idem ja lahnut,tak si ho po jeho zobudeni beriem k sebe do manzelskej postele a tam uz spi lepsie a hlavne, ked sa zobudi,tak neplace, pretoze ma citi (ci uz dotykom alebo vonou). ponuknem mu prsko, on si parkrat cucne a spime dalej. u vas moze byt (a to si myslim, ze je aj pri mojom malom), ze sa po zobudeni zlakne, lebo je tma a mozno preto, ze spi inde ako zaspaval (ak zaspal napr na prsu/na rukach).

monika77
17. sep 2009

lily nemusí to byť skoro ... davidko slintal od 3 mesiacov a prvý zúbok vyšiel 4m a 1týž ... kľudne to už môžu byť zúbky ... nám ten gel pomáhal na ukľudnenie hlvne pred spaním
no a či je hladný? on vypije za noc niekedy aj 2x po 200ml ... napapá sa pred ôsmou a o desiatej si už pýta ... som z toho zúfala, no čo ti poviem, som si porevala pri ňom ... tak krásne spinkával ... ale povedala som si, že to už nebudem riešiť, jednoducho to musím prijať, má zrejme špatné obdobie a hádam to prejde ... musíme to len prekonať

tin máš asi pravdu ... vyskúšam, len som nechcela aby si zvykol spávať so mnou v posteli ... ale asi nič iné mi nezostáva, len to vyskúšať a uvidím či to pomôže či nie ... tin a ako dlho ti to robil matúško? v akom veku? prešlo to potom či ešte stále spinkáva s tebou?

tin007
17. sep 2009

monika77 zacal, ked mal asi tak 3 mesiace a trva to stale 😠

monika77
17. sep 2009

tin no to si ma moc nepotešila ☹

jankapiknova
17. sep 2009

babulky moje nieste same,nas maly nam tiez berie miesto v nasej posteli 😉

berus222
17. sep 2009

ja si tiez vecer beriem drobca k nam do postele, lebo tazko zaspava a potom ho prelozim do postielky. ale strasne "slabo" spi. v noci sa nezobudim na plac, ale na to, ze so sebou hadze po celej postielke, sponuje sa, kope,... ale pritom stale spi. tak ho prebalim, nakojim (on stale spi, ale furt sa hybe) a spime dalej.

lily1983
18. sep 2009

monika77- tak to asi budu tie zubky, co uz, gel uz mam, len som ho este nepoužila, ved vecer zaspi v poho, az ked si budem na 95 percent ista, že su to zuby,tak použijem 😉
ked tolko vypije tvoj Davidko, a stale tolko pyta, asi potrebuje tuhšiu stravu, čo ho viac zasyti, nielen na dve hodiny..je mu to malo syte, ajked je toho vela..si myslim.. ved od 4teho mesiaca by uz mali detičky prespat noc, nie??? aspon mojej kamoške prespala mala noc tak skoro, a prikrmovala s kašičkami, ktore len primiesala do mlieka trochu na zahustenie, ajked su určene ich davat v inom pomere, a lyžickou..dala menej nutrilonu, a šupla tam z tej kašicky..a doteraz jej spi celu noc, ajked niekedy si ju rano zoberie k sebe, ale to len ak si chce este maminka poležať..taha jej trinasť hodin bez problemov, ma biorytmus od 4teho mesiaca..takže takto si to predstavujem aj s nami, ak to pôjde, budem sa tesiť 😀 skusime 😅

berus222 aj nasa malinka to robi, mam kameru, takze vidim ju, nielen počujem..a ked zacne straaaaaaaaaaaaašne kopat, tak utekam, ze dudel, alebo nieco je..a nic...spi a kope, a tiez sa budim na mrnčanie, nie na plač..ja ju nevyrušujem, až ked pyta vtedy jej dam, ked je normalne hore..a dudluje o stošesť 😀

pajinka23
19. sep 2009

monika77 mne sa mali zacal budit kazde dve hodiny asi pred tyzdnom aj nieco ,,inak mi vzdy prespal skoro celu noc budil sa vzdy o tretej alebo o stvrtej rano napapat a spinkal dalej ale potom.......kazde dve hodiny plac a plac tiez kym som ho nevzala na ruky,,spitala som sa doktorky a ta nam kazala skusit davat kasicku na vecer,tak som kupila od hipp lebo ta obsahuje aj probiotika,dala som mu podla navodu 120 ale nepomohlo mali mi vrieskal ako splaseny hnet ked dopapal ☹ ☹ ☹ tak som potom skusila dat 180vody a kasu som mu urobila podla seba hustu tak akurat,,vypil a je vsetko ok,kasu som mu dala o 22.00 a zobudil sa mi len rano o siedmej aj to som nevedela ze je hore ocka mal otvorene a kukal namna s postielky vysmiaty,do ruzova vyspinkany...Tak skus tu kasicku urobit taku hustejsiu a uvidis ze bude buvat 😉 😉 😉 Inak davam mu aj cajik od hipp na dobru nocku ten je tiez super obsahuje medovku,lipu a harmancek na ukludnenie 🙂 🙂 🙂

darla
20. sep 2009

monika, znacku kasicky urcite mozes zmenit, nic sa nestane. aj ked ja osobne a aj zo skusenosti od ostatnych mamiciek viem, ze kasicka na dobru noc je vlastne kasa ako kazda ina. malokomu "zaberie" v tom zmysle, ze babatko po nej spi viac ako po normalnej kasicke. (pred porodom som robila v obchode s detskou vyzivou, takze to mam od mamiciek z prvej ruky). to iste plati aj o mlieckach na dobru noc. ale ako vravim, u desiatich babatiek nefunguje a u jedenasteho moze... treba skusit.
co sa toho budenia na papanie tyka - lekarky som sa na to sice nepytala, ale ako vas citam, tak to asi tiez necham tak a nebudem ho preberat. doma sa pravidelne vazime, za tyzden sme pribrali krasne 200g, takze si myslim, ze prospievame a nie je nutne ho budit, aj ked ma len 2 tyzdne. aj tuto noc spal od siedmej vecera a o polnoci sme ho s manzelom budili, on by snad spal este dlhsie... ale asi to bolo uz naposledy. lebo ked ho takto zobudim, potom sa mi sam budi kazdu hodinu a pol na papanie. mam pocit, ze mu nejak rozhadzujem rezim a bojim sa, aby sa mi to neskor nevratilo.
a tiez sa mi stava, ze ked je v noci v izbe uplna tma, tak sa maly budi castejsie a s placom, tak skusame posledne dni nechat celu noc svietit slabe svetielko a tusim je maly pokojnejsi... moze to byt alebo si to iba nahovaram s tou tmou a svetlom?

pajinka23
20. sep 2009

darla my musime mat pri malom celu noc zapnuty televizor lebo ako nahle ho vypnem tak sa hnet zobudi a vrieska a potom sa mi uz tazko ho uspava tak u nas ide televizor nonstop 😒 😒 vsak sa o rok potesim ked mi pride nedoplatok za elektrinu 😀 😀 😀 😀 hi hi hi...Ale nieco na tom bude mozno sa nam deturence boja tmy 😕

lily1983
20. sep 2009

a nepomohlo by nejake tlmene svetielko pri postielku?? ja sa tiez chystam take kupit..mne nastastie mala spi, ako ju ulozim, uplne do tmy, a zobudi sa raz za noc, napapa sa a spi dalej do rana.. 😀 moc sa tomu tesim, len nech jej to vydrzi

pajinka23
20. sep 2009

lily tak to mas stastie ze ti tak krasne buva my musie mat od narodenia v noci zapnuty televizor lebo mali sa na to naucil aked ho vypnem je okamzite hore vrieska ☹ ☹ potomuz nechce zaspat..asi sa boji tmy 😔

darla
20. sep 2009

lily, si stastny clovek. aj ked nas maly sa budi max. 2, niekedy 3x, ale aj tak by som brala tvoj pripad 😅 aj my asi kupime to svetielko nocne, len zatial zistujeme, ze ci to moze byt tou tmou... a asi ano 😎

monika77
20. sep 2009

pajinka rada by som skúsila dať úplne hustú kašičku, ale on mi ju odmieta večer papať lyžičkou a ak je to vo flaši až taká hustá nemôže byť ... ale zajtra chcem už kúpiť nejakú inú značku, tak uvidím

lily1983
20. sep 2009

darla, ale tvoj malinky je este velmi malicky, to sa moja tiez tak budila..
ja to svetlo neviem zohnat tu v irsku, ale idem domka o 4 dni, tak u nas to snad zozeniem.
monika77 tvoj maly je ale pohodák, sa mu nechce krpcovi, asi si len bude musiet zvyknut, vyskusala si aj rôzne lyžičky..neviem, niecim ho zaujat bude treba asi..ja by som to asi takto riesila, neviem, ci si to uz vyskusala, ale tam my este niesme..drzim ti moc palce! 🙂

pajinka23
21. sep 2009

moni vyskusaj od hippu su fajn

darla
21. sep 2009

lily, je malicky, ale ked je v izbe uplna tma, budi sa castejsie a s placom. ozaj, baby, a ako uspavate tych vasich drobcov? iba ich ulozite do postielky a buvaju? alebo ich musite nosit na rukach? nas maly ked je hore, ze ma este otvorene ocka a polozime ho kamkolvek, ci do postielky alebo na pohovku, proste sa ocitne na chrbatiku bez cicikania, spusti plac 😔 musime ho nosit na rukach, niekedy aj polhodku, kym zaspi. tuto noc som ho uspavala dokonca hodinu a pol 😲 poradite nejaku fintu? 😎

monika77
21. sep 2009

darla ... nám teraz zaspí pri večernom papaní, alebo si ho len tak položíme na seba, pozerá s nami telku a tak zaspí, niekedy na fit lopte ... kedysi sme ho len položili do postielky a hajal ale teraz to nejde, je moc aktívny, čiže akonáhle sme ho dali do postielky na štyri, a postaví sa a čumákuje 😀

bebulik
21. sep 2009

Ahoj Darla, moja mala ma 2,5 mesiaca zaspinka uz posledne dni len tak ze vecer okolo 7 - 8 si ju zoberiem akoby som ju isla kojit 🙂 teda si ju priviniem ku sebe a hojdame sa na hodjacom kresle (na rukach ju nevladzem nosit kresielko velmi pomaha) niekedy to trva pol hodinu niekedy aj dlhsie podla toho ci vidim ako silno zaspala a potom ju polozim do postielky.... ale vacsinou to tym nekonci 🙂 ona sa prebudi skoro stale ze uz nie je mamka pri nej a tak si ju este raz priviniem ku sebe .... a zvacsa sa nam podari na 2x - 3x uz zaspat v postielke... 🙂 ale v noci papa skoro kazde 2 hodiny ... potom ked vstane v postielke uz si ju beriem ku sebe a spinkame spolu do rana... ale teraz sa mi budi hlavne preto lebo ju trapi noztek verim ze s toho vyrastieme a ze budeme spinkat aspon 4 hod. v kuse... pre mna by to bol zazrak

petra1985
21. sep 2009

lily ten gel je od 5 mesiacov.. tiez som ho chcela a aj som kupila mala mala ten isty problem co tvoja a aj poplakavala.. no nakoniec to zuby isto neboli lebo ich nema doteraz 😉

darla
21. sep 2009

bebulik, tak to ti nezavidim. kazde 2 hodiny, aj my sme mali par takych noci, ale len vtedy, ked sme maleho nasilu zobudili na papanie. vtedy sme mu akoby rozhodili rezim a preto bol potom kazdu chvilu hore. inak sa budi 2x za noc, co sa mi zda taky normal. ja by som ho prave preto, co pises, chcela naucit zaspavat v postielke, lebo sa bojim, ze ked ho naucime zaspavat nam na rukach, tak sa nam to neskor vrati. no je to len moja predstava, snad sa mi ho casom nejako podari na to naucit 😅