Ako spinkajú vaše bábätká?

ramzesa
26. aug 2006

Ahojky, ako vam vase male deticky spinkaju? Moji spinkali vzdy dobre, ale dcerka spinka az prilis dobre. Niekedy sa mi v noci vobec nezobudi na papkanie a to dost casto uz od narodenia. Teraz ma 8 t. Mohlo by jej to ostat, ale je to O.K.??? Niekedy prespi aj 9 hod. bez prestavky.

jankapiknova
21. sep 2009

darla,ked ti mam poradit tak sa veru pokus naucit zaspavat v postielke, ja som uspavala na rukach az do 9mesiaca , nevadilo mi to,rada som ho tak uspavala ale horsie potom bolo odnaucit. myslim ze cim starsie tym horsie sa odnauca ale ja nemam zaludok nechat plakat alebo niejak nutit.

tasnim
21. sep 2009

ahojte zienky..chcela by som od vas poradit...neviem ci to tu uz bolo nahodene..lebo akosi nestiham citat...moja mala ma 4 tyzdne a akosi mame problemy so spanim... niekedy zaspi pri krmeni, ale v momente ked ju prelozim z ruk niekde inde sa zobudi..., vacsinou vie zaspat len na rukach...ale kto ju vydrzi drzat 4-5 hodinky...ked treba aj okolo domu porobit? midwife mi poradili, ze zabalit ju do deky a tak ju prelozit z ruk na podlozku alebo do postielky ale ani to nepomaha ..v noci ju dam do postielky, ale nechce zaspat, tak uspavanie trva 3-4 hodiny..som rada ak tam zaspi..

rimmel
21. sep 2009

tasmin mali sme daco podobne..hned ako babo na tebe zaspi, pockaj 15min nech je hotove a preloz do postielky...aj mozes pouzit vankus na ktorom budes kojit a na kt.ho potom prenesies do postielky, tak sa ti hadam nezobudi..hlavne je, aby si s babatkom moc nemykala a nemenila polohu ked davas do postielky...😉 mne ten vankus fungoval..plochy, velky a na nom do postielky a bolo! dakedy sa zobudil tak sme sli nato znova ale zvykolk si...teraz uz je vacsi kojim bez vankusa, a na rukach prenasam do postielky ked vidim ze je mrtvy..tiez kojim.
moj vyslovene nema rad byt moc zababuseny ci zabaleny.

ak sama v posteli nece zaspat t onevadi..chce maminku nech ju ma, neskor sa to zlepsi slubujem 😉

ella1111
22. sep 2009

my sme mali hrozne noci aj 10krat bola mala hore a chcela si pocuckat.uz par dni ju balim do perinky a predstavte si to funguje zobudi sa tak 4krat.asi jej to pripomina moju naruc.podotykam ze ma 6mesiacov a perinka je jej mala trcia jej nozky ale zabralo to.

darla
22. sep 2009

tasmin, mame rovnaky problem s tym odlozenim. ked maly nespi uplne tvrdo a polozime ho kamkolvek, ci uz do postielky alebo na pohovku, spusti plac. proste citi, ze je na chrbatiku a nikto ho nemojka a nehojda na rukach. vtedy mu dam trochu cucnut, kym mi nezaspi na prsniku a opatrne ho prelozim do postielky. ja by som sa ho chcela naucit zaspavat v postielke sameho, aby sme ho nemuseli nosit na rukach. ale tak daleko este nie sme, zatial teda fungujeme na systeme trochu si potiahnut z prsnika, nechat tvrdo zaspinkat a polozit do postielky (vacsinou bez odgrgnutia, bohuzial, ale viem, ze pri nom sa vzdy preberie a mozeme zacat od zaciatku)

tasnim
22. sep 2009

dakujem zienky..
darla aj ja davam bez odgrgnutia niekedy, lebo mam strach, ze sa znova prebudi a zacne to odznova najma o 4 rano... snazim sa aj ja ju naucit na postielku, hoci mozno je skoro...ale ked spi s nami v posteli, tak sa nikto nevyspi a to potom nie je velmi dobry den..som podrazdena..;)

darla
23. sep 2009

my ho do nasej postele nezvykneme davat, mozno raz sme ho tam dali, aj to uz rano, ked sme boli hore a aj on bol vybuvany. vcera vecer sme vyskusali dat ho do postielky este bdeleho, samozrejme zacal plackat, ale povedali sme si, ze to musime vydrzat. tak sme mu dali iba dudlik, trochu upokojili bez toho, ze by sme ho vybrali z postielky a takto sa to zopakovalo tri razy a nakoniec zaspinkal 😎 neviem, ci to bola iba vynimka alebo sa to dnes podari tiez, ale nenahnevala by som sa 😵 aj ked pocuvat jeho plac, to bolo strasne, ale manzel mi zakryl usi rukami 🤐 a nakoniec teda maly zaspla bez cicikania aj bez cuckania prsa

tasnim
23. sep 2009

ja som to skusila tiez..raz sa podarilo....a teraz ma koliku tak to je este horsie nechat sa trapit ☹ skusila som aj co poradila rimmel...nefunguje u nasej 😝

tasnim
23. sep 2009

oh darla pozeram, ze tvoje ma 2 tyzdne...to moja vtedy prespala celu noc bez zobudenia v postielke...a odvtedy na to mozem len spominat hehe

monika77
24. sep 2009

maminky náš drobec má 7 mesiacov a posledné dni sa zobudí s veľkým plačom, mrví sa a točí v postielke, ale zas sa po chvíľke aj utíši ... sú to nejaké zlé sny? majú to aj vaše detičky?

tasnim
24. sep 2009

ahoj monika moja mala tiez niekedy uprostred snivania (ak s apodari ju uspat) ..prebudi s placom..ale hned spi dalej..predpokladam, ze to asi fakt bude niejaky zly snik...
ale ked sa aj mrvi a toci..to u mna znamena, ze sa snazi prdkat alebo tlacit...

asvanyi
24. sep 2009

AHojte, som tu nova. Mam 4 mesacneho synceka. Uz dva krat sa mi stalo, ze pocas spanku cez den asi ta´k po dvoch hodinach, zacne velmi zvlastne dychat. Vyzera ako keby sa chcel rozplakat, ale spinka a neplace. Dycha tak, ako dychaju deticky, ked velmi placu a po utiseni si este tak vzdychaju. Mam strach, ci mu nieco nie je. Zatial nemal ziadne problemy a aj v noci a doma spinkava dobre. Tiez niekedy zacne plakat zo spanku, ale castejsie sa z neho usmieva 🙂 . Nemate s tym niektora skusenost?

monika77
24. sep 2009

asvanyi to aj mne robil malý keď bol menší, presne tak ako by sa chcel rozplakat .. už to prešlo, teraz len ten plač počas spánku, ale stane sa že sa aj pekne smeje 🙂

asvanyi
24. sep 2009

Jej, dakujem, ze si sa ozvala Monika 77. Som z toho nanic... AJ tvojmu malinkemu to trvalo niekolko minut? Ja som ho radsej zobudila, po par minutach. A este aj po zobudeni tak dychal.

monika77
24. sep 2009

asvanyi neviem ako dlho to bolo ale tušim nie moc dlho

asvanyi
24. sep 2009

No ved to. Keby to bolo len tak chvilku, tak z toho nic nerobim. Ved aj babatku sa kadeco sniva. Nas pediater povedal, ze ked sa mu to zopakuje, tak musime ist do nemocinice na nejake vysetrenia. To sa mi teda vobec nechce, śame bacily. ☹ Ale aj tak ti dakujem

monika77
26. sep 2009

mamičky koľko vám spia 7. mesačné mimča cez deň?
mne sa už vôbec nedarí uspať, resp. zaspí ale len na pol hodinku a zobudí sa ... pred tým mi spinkal aspom poobede keď som si s ním ľahla tak na 2 hodinky ... je vôbec možné že mu tak málo spánku stačí?

berus222
26. sep 2009

monika, nas ma 4 a spi 3x za den po pol hodine. je to strasneeee! volakedy spal hodinu do obeda, 3 po obede a hodinu vecer. podla dr je to normalne, ze kazde dieta ma ine potreby

kristinka.s
26. sep 2009

ahojtet mamicky, ja mam trosku "opacny problem" ako to tu citam......
moja mala ma teraz 6m a od narodenia spava velmi dobre - a to je moja otazka.
Vydrzi byt hore tak 2 - 2,5 hod a potom je uz unavena a zaspi. Spi mi niekedy aj 2,5 hod.

Vecer ju tiez davame spat o 19-19:30. Zobudi sa tak 2x za noc na papanie a spi tak do 5.30 - 6:00

Je to normalne, ze take velke dieta este spi cez den tak vela? Ako to tu citam, vase dietky uz tolko nespia.
Mam obavy, aby ta unava nebola prejavom nejakej choroby. Doki sa mi k tomu zatial nevyjadrila nijak.

monika77
27. sep 2009

kristinka neviem či je to OK, len mňa sa vždy všade u lekárov pýtali či nezaspáva pri jedle alebo moc nespinká, tak neviem čo to má znamenať

berus to som rada že nie sme samy, hlavne ma štve že stále nemá nejaký režim svoj, snáď len večer že zaspinká o ôsmej a to je tak všetko

carodejnica
27. sep 2009

Ja mám veget, moja 3-mesačná dcéra zaspí večer o 21:30 a spí do rána do siedmej. :D
Cez deň spí jeden krát okolo obeda tak hodinku a pol, zvyšok dňa džavoce, plače, alebo papá ;)
Zdá sa mi to čudné, ale neriešim to, nechávam to na matku prírodu.. 🙂

darla
27. sep 2009

carodejnica, tiez sa uz tesim na obdobie, ked bude nas malinky spinkat celu noc v kuse. on je este malicky a nema este vytvoreny ten svoj rezim. budi sa tak 2-3x za noc, co nie je problem, problem je uspavanie po papani. posledne noci ho musim nosit na rukach aj hodinu, znova ho nakrmim, zasa uspavam, az navela zaspinka a spi nejake 3-4 hodky. dnes v noci nam cela tato procedura trvala 3 a pol hodiny! 😢 uz som nad nim zaspavala

kristinka.s
27. sep 2009

myslite, ze naozaj to moze byt priznak nejakej choroby, ked mi tak dobre spava? alebo je to normalne. v casopise mama a ja som citala, ze deti okolo 6 m maju spat tak po 2-3 h bdenia.

mate s tym tiez niektora skusenosti?

monika77
28. sep 2009

maminky čo sme tu spomínali že vám bábätka spinkajú len nejakú pol hodinku, snažíte sa ich ešte po tej pol hodke uspať, alebo to necháte tak?

berus222
28. sep 2009

monika, ja sa ho snazim este uspat iba po obede. niekedy sa mi to podari a spi take 2 hodky v kuse ale to moc casto neni. vacsinou to po pol hodine vzdam.

monika77
28. sep 2009

berus ja to tak tiež riešim ... poobede chodím s ním spať aj ja, vtedy mi prespí dve hodky .. no a uspávam ho na ciciku 🙂

inak nechápem jednu vec ... neviem či je to náhoda, ale keď je muž doma a uspáva ho on cez deň tak spí aj hodinku aj dva krát za deň ... je to možnéééé ☹

sofia122
28. sep 2009

ahojte mi mame 11m. a za noc sa zobudime aj 10krat a to trva uz od narodenia vobec sa to nelepsi.cez den mi spavala 2krat po 1hod tiez moc vela nie asi jej to vobec nechyba ten spanok.poradte mi.dakujem.

bronia13
29. sep 2009

monika77 - ja niekedy si ho prisuniem ku sebe a spievam mu a este zaspi aj na hodinku

bronia13
29. sep 2009

chcem sa vas spytat - mali spaval v postielke bez preoblemov, asi tak 4 mesiace do zadu ho manzel zacal bravat do velkej postele sa s nim pomojkat a teraz vecer nikdy nezaspi sam v postielke - cez den sem tam ho tiez musim uspavat alebo zaspi v kociku - kolko ho mam nechat porevat v postielke sameho, skusali sme ho nechat aj 40 minut a nic nepomaha - mate s tym niektora skusenosti? dakujem

applee
29. sep 2009

Ahoj,neprecitala som celu diskusiu,tak neviem,ci ste to tu uz neriesili,ale mne maly (ma 2 mesiace) cez den spinka iba ked je na rukach... Ak sa mi ho aj nahodou podari prelozit do postielky bez toho aby sa okamzite zobudil,pospi tam max. 20 min. Pri tom ak si ho necham na rukach,dokaze prespat aj 1,5 hodiny... Takze niekedy ho vlastne nosim na rukach cely den 😒 Robia (alebo robili) to aj Vase deticky? A da sa to vobec "odnaucit", alebo z toho musi vyrast?