Ako spinkajú vaše bábätká?

ramzesa
26. aug 2006

Ahojky, ako vam vase male deticky spinkaju? Moji spinkali vzdy dobre, ale dcerka spinka az prilis dobre. Niekedy sa mi v noci vobec nezobudi na papkanie a to dost casto uz od narodenia. Teraz ma 8 t. Mohlo by jej to ostat, ale je to O.K.??? Niekedy prespi aj 9 hod. bez prestavky.

monika77
19. okt 2009

čo pomáha ked vám drobec zaspáva s plačom .. ja si ho túlim, mojkám a on sa odťahuje, škriabe, mrnčí ... minule mi to takto trvalo pol hodku ... hojdala som ho, no všetko možné vyskúšala ... čo vám v takomto prípade pomáha?

adka.baby
19. okt 2009

monika77 aj mne sa malá odťahuje ked ju mojkám ja tomu nerozumiem, ved dieťa by malo byť šťastne ked ho mama tuli,nie? ja ju natriasam to ma celkom rada a hladkam pomhlavičke.

pointka
19. okt 2009

Ahojte.
Chcem sa spytam, ci je normalne u 4.mesacneho babatka, ze mi spi v noci 12-13 hod a cez den doobeda asi 2 hod a poobede asi 3 hod?

glumdolf
19. okt 2009

Pointka: moj malý má 3 mesiace a tri týždne a spíme už od druhého mesiaca v noci 11 hodín a doobeda tie dve hodinky a poobede 3. Myslím, že to nie je zlé. Proste máme hodné miminka. Dokonca keď som vonku napríklad tri hodiny tak malý je schopný celé tri hodiny vonku prespať. Strašne dobre sa mu spí na čerstvom vzduchu.

monika77
19. okt 2009

adka.baby

práve máme zase po jednom plačúcom hysáku ... joj ale už som to nezvládala ... trvalo to asi 45 minút, robila všetko možné a nič ... tak som si ho nevšímala, pomaličky sa ukludňoval .. ked som videla že už hádam je ok a neplakal vzala som si ho k sebe a začal odznova ... mám pocit že ma asi nenávidí ☹ ☹ ☹

pointka
19. okt 2009

uz som sa zacala bat, ze spi nejak vela 🙂 diky

berus222
19. okt 2009

monika, nas robi to iste. tiez sa snazim nevsimat si ho a vtedy prestane. (len sa bojim, aby na mna susedia neposlali socialku, ked tak reve). hned ako sa mu prihovorim, alebo ho zoberem, place zase. pri manzelovi je samy usmev, rozprava, ... ale co sa cudujeme. len nase "ksichty" vidia tie deticky cele dni, chudatka! 😀 😀

adka.baby
19. okt 2009

monika77 ja mám dne za sebou pár takých záchvatou. Dám ju do postielky aby spala lebo vidim,že je nenormalne unavená.,začne strašne revať,nie plakať revať..... ja odídem z izby po 20 minutach zaspi, ja cela šťastna že huráááá chodim po špičkách a o 10 minut bééééééééééééé ja idem sa obesiť ked toto počujem.neboj nenavisť to nie je ale skôr otrepanosť ako berus222 napisala ved stale len nas vidia. Kde ho davaš cez den led chceš niečo urobiť? Tiež niekedy čakám že susedia zavolaju socialku...pomoc... čitala si pointku jak jej male spinka? Poraziť ma ide šak toto je za trest? čo som komu urobila? Dnes spal doobeda 20 minut v kuse bľači ani vonku sa neda isť je strašna zima a ešte je chora zahlienenáááá 😖

perla200
19. okt 2009

ahojte babenky...monika tak to som este nepočula...hoci si myslím, že určite ta malý nenenávidí...dobre som to napísala? to určite nie....ja neviem čim to je...a to ten rastový spurt ma nejaký význam?

monika77
19. okt 2009

berus a adka.baby normálne ste ma upokojili ... i ked by ma skôr upokojilo keby sa to zlepší, no snáĎ niekedy ☹

tak sa teším na zajtra, dedko sľúbil, že si ho vezme na celý deň, ja len papkanicu budem pripravovať ... tak si snáď zajtra oddýchnem aspoň trošičku

s tou sociálkou či susedmi he ... ja som okná len všade zatvárala aby ho nikto nepočul, bo tiež neviem čo by si pomysleli ľudia 😉

adka.baby
20. okt 2009

monika77 dnes saomsa tu dostala až dnes lebomalá je dnes mimoiriadne zláááá to snad ani pravda nie je. Minulu noc od 00.30 do 03.00 rev a rev a rev aj pri mne na prsniku manžel ju vzal po byte junosil mne sa roztriasli ruky odnervozity potom zaspala to adve hodiny. Doobeda pospala 40 minut boli sme vonku ale u nas je dalši problem/ ved mam málo problemov/ v overali a fusaku strašne kriči nemože byť obmedzovaná v pohybe a to ju štve no proste horor utekala som domov lebo bľačala až suseda kamoška prišla ku mne že čo sa deje počul ju cely panelááák a pomohla mi trošku s nou lebo celý den som sama až doteraz. Dnes ju aj boli bruško nemože s vykaakť dala som je 2 krat čokoladovu kašičku večer čo stale papame ale zapchala ju už ju nedam a mala bolesti len taky šuľok z nej vyšiel a kričala od bolesti. Ja neviem či to už mám pripisovať aj zubkom ma veľmi červené dasienka všetko strašne kuše tak ja neviem. teraz som ju uložila ale už 3 krat som bola pri nej dala som jej gelik na dasienka a čakám kedy zase začne. ja už neverim že sa to niekedy zlepší. aj mne dedko sľubil že vo štvrtok pride ked bude pekne na prechadzku no ale neviem ked ju zase naobliekam čo bude vonku robiť a to bola zatiaľ moja jediná záchran aísť vonku asi budeme celu zimu dnu ked v tom bude pokračovať.Booooože 😝 Monika77 čo mysliš keby som ju občas dala len do fusaku bez overalu? lebo inka neviem.....

monika77
20. okt 2009

adka neviem ohľadne oblečenia ... ja až tak nenaobliekavam ... má pančušky, rifličky, zabalím do teplej španielskej deky a na šporťáku máme nánožnik ... tak skús bez toho overalu ... ťažko radiť, bo si neviem predstaviť čo všetko jej obliekaš a v akej hrúbke
joj adi to ti nezávidím, mala si teda hrozný deň ... mne malý dnes spinkal skoro 3 hodky, teda dedko tak uspal 🙂 my sme mali včera dosť hrozný deň ... máme to na striedačku
inak aj zúbky to kľudne môžu byť ... davidko bol vtedy extrémne zlý, hlavne v noci stále mrnkal, mrvil sa, nespala som celú noc

adka.baby
20. okt 2009

moni a kolko už mate zubkov? viem že je to individualne ale ked sa pri každom budem tak trapiť tak neviem neviem. Ja davam malej do takeho počasia to čo ty hore body,svetrik bundička ale bolo velmi zima tak som dala overal ale už o asi nedam lebo toto bol horor vonku. Tak to bolo super že pospinkal.Aj Tami v noci tak mrnčí, hadže sa tak preto myslim že zubky doterz to nebolo budila sa ale neplakala tak. Ja už somk v koncoch Moni. ☹

berus222
20. okt 2009

moni, a kolko vam trvali tie nespave noci?
adka, ani my uz 2 tyzdne nespime a nema ani jeden zub. stale mrnci, prehadzuje sa, place (pritom on neplakaval, ked sa v noci zobudil) a toto kazdu pol hodinu celu noc. niekedy mam pocit, ze mu rastie druha hlava a nie jeden jedinky zubok!!! 😅

adka.baby
21. okt 2009

no presne berus222 aj my mame take noci ale dnes v noci neplakala no budila sa každe 2 hodiny. stale jej pozeram do pusinky ale zatiaľ nič. mňa už tak bolia uši z toho hučania a mrnčania. 😒

karly1
1. dec 2009

Ahojte som tu novacik a potrebovala by som poradit. mame skoro 7 tyzdnove babo a nevieme ako ho mame zacat učit na nejaky režím. cez den sa v podstate budi kazd etri až styri hodiny na papanie- UM a niekedy prespi aj 6 hodin. V noci to je horšie. ed sa zobudi a napapa sa tak ako ho dam do postielky tak začne plakat a trva mi aj hodinu dve kym zaspi. Neviem ako docielit vacsi hodinovy rozdiel medzi krmeniami v noci.dakujem za radu

florans
1. dec 2009

Ahojte kocky, pridam sa aj do tejto temy, s malym dufanim, ze sa tu nieco dozviem ako na mojho drobca. Martin ma 10 mesiacov a strasne zle uz od malicka spava. Ja som uz z toho na nervy. V noci sa budi 9-12x,je stale hladny. Vypije zakazdym tych 100- 150ml mlieka a spi dalej. Je to hrozne, hovorila som to aj doktorke, ta nic nehovori.Dala mi akurat nejake letaky na kasu, ze po tom by mal kludnejsie spavat. No cim sytejsiu veceru mu spravim, tym je to v noci horsie. Normalne sa mi nechce verit a zda sa mi to az neskutocne, ze su tu take maminy, co im deticky prespia celu noc. Tak preco to nevie aj moj Martinko?

samayka
1. dec 2009

karly - no na 7 týždňové bábo máte úúúžasný režim a odstupy medzi krmeniami aj trošku privelké. toť môj názor.
a to mrnčanie a plakanie v noci po papaní - nemôže ísť o reflux, alebo bolenie bruška? nepapá hltavo? ak áno, je tu jedna téma - dakujeme annag - to je laktačná poradkyňa ktorá dokáže poradiť asi vo všetkom čo sa kojenia týka. skús si pár stránok v tej téme počítať alebo jej rovno napíš príspevok

peggi
1. dec 2009

Ahojte. Prečítala som si vaše príspevky. My tiež nespávame dobre asi od 5 mesiacov,od vtedy ako mu začali rásť zúbky. Dovtedy bolo všetko super. Malý krásne spinkal aj cez deň aj cez noc. Potom sa to zmenilo k horšiemu. Budí sa minim. 6x a to sú tie lepšie noci. Bežne k nemu vstávam priemerne 10x za noc.Už aj spáva s nami v posteli,nevládala by som sa doplaziť k postielke. Malý spí na jednej polovici postele a my s manželom na druhej. 😖 Aj kávu som zamenila za bezkofeinovú v nádeji,že to pomôže,ale bohužiaľ. A to od 9 mesiacov začal spávať iba raz denne a aj to max. 1,5 v kočíku vonku a doma asi do 1 hod. a je zasa hore.

danu
9. dec 2009

jespera • 36tt • Včera o 23:21
Ahojte , prosim vas surne o radu - dnes sme prvykrat doma z porodnice, mala sa narodila ako 7 mesacna, dnes som ju okupala - napapala sa, asi pol hodinu pekne pila, a teraz akosi zvlastne spi - trosku silnejsie dycha a pat minut je ticho a potom len mrmci, akoby isla plakat a tak sa to opakuje uz hodinu a pol, ponukla som jej prsnik nechce, je prebalena, skusala som ju dat aj na inu polohu nic, zapli sme svetlo - predsa v nemocnici sa stale svieti..nic....co mam robit? alebo je to normalny spanok u novorodencov...

lilly21 • 1d • Včera o 23:39
podla mna to je v pohode, ak spinka

emanka • 1d • Včera o 23:49
aj podľa mňa je to ok, možno sa jej niečo sníva, keď mrnčí , kľudne aj o pôrode 😉
nedávaj ju inak spinkať, len na chrbátik....aj my sme spávali pri svetle, aspoň som na ňu videla, a ešte stále spávame... 🙂

emanka • 1d • Dnes o 00:34
ozaj, gratulujeeeem 🙂 🙂 🙂

edusik • 1d • Dnes o 00:37
š určite je to ok, na moju si svietim aj teraz pokiaľ ja nespím, a keď chodím na ňu pozerať, tak niekedy jej musím priložiť ruku na hrudník. lebo vôbec nevidím ani nepočujem či dýcha... inokedy ochká, chraptí - tiež som veľa počula, že dieťatká majú nočné mory - to ich treba nechať ďalej spinkať, oni sa po čase ukľudnia a vrátia sa do normálneho dýchania - ja ju chytím za ručku, aby cítila že som s ňou, niekedy tak aj zaspím, že ju držím cez tie tyčky na postielke, keď plytko dýcha.. a emanka píše správne, len nech spinká len na chrbátiku, na brušku je to veľmi nebezpečné kvôli tomu syndrómu náhleho úmrtia - ozaj ja sa stále ešte budím a kontrolujem či perinu nemá príliš vysoko, aby ju nemala na tváričke - to je taká moja trauma, že sa jej bude zle dýchať

bambusko • Dnes o 00:45
jespera, ked ste doma prvu noc, mala ma nove vnemy - ine vone, zvuky, farby... na vsetko si musi navykat 🙂 ak sa ti zda, ze spi nepokojne, skus ju pohladkat, dat odgrgnut, upokojit v naruci. jedina istota si pre nu ty, vsetko ostatne je nove

jankaxxx • 1d • Dnes o 00:47
ahoj ja si myslim tiez ako baby ze je to ok,moj maly to tiez robil a robi aj doteraz,strhava sa sem tam akoby zo sna,niekedy uplne zacne plakat na par sekund ale pritom spi a niekedy aj tak rychlo dycha🙂))a je uplne ok...niektorym babatkam sa toho vela sniva tak to nejako prezivaju🙂a moj maly skoro vobec nespava na chrbte ale len na boku mu je dobre od kedy sa narodil,ale aj ja som sa velmi bala zo zaciatku ale hned druhu noc som maleho dala spat medzi nas a tak to aj ostalo,ja som aj ovela klludnejsia kked spava vedla mna...

danu
24. jan 2010

dankolucka • 2d • Dnes o 10:57
Kedy ste skratili denny spanok z troch na dve spania? Ako to prebiehalo, ako dlho si deti zvykali atd. Dakujeme za vsetky napady a rady 🙂

vinifera
24. jan 2010

Ahoj dankolucka.
Môj malý nikdy 3 x za den nespával. Do 8 mich mesiacov cez deň nespal NIČ (spať chodieval večer o 23 a vstával ráno o 8 mej) Po 8. mom mesiaci začal spávať 1 x za deň a po 10.tom už spáva 2 x za den. Sú to pre mňa také malé vianoce že už spáva cez deň. Prečo mu chceš uberať jeden denný spánok keď ho potrebuje? Teraz rýchlo rastie a vyvíja sa. Potrebuje spánok a oddýchnuť si. Tak prečo mu nechceš dopriať?

dankolucka
24. jan 2010

ahoj vini, dik za odpoved. Nechcem nic nasilu uberat, len mam uz isty cas pocit, ze tri spanky su pre nu za den moc, ale dva zatial malo. Mali sme vytvoreny isty rezim, ale v poslednom obdobi sa do neho akosi nevieme upratat, tym ze mala zacina viac bdiet, ale zasa nie tak dlho, aby zvladla len dva spanky cez den. Tak hladam najlepsi sposob, co by mojej babulke vyhovoval a zaroven mam pocit, ze by lepsie spala v noci, keby tolko nevyspavala cez den. Mozno nie.

deina
19. apr 2010

Mozno mi budete vediet niekto poradit... ako donutit babo, nech spi viac ako polhodinu? Maly mi spi tak, ze este celkom dobre zaspi (som pri nom, podavam mu dudlik, caj alebo vodu a tak podobne, zaspi), ale o polhodinu sa opat zobudi (je jedno, ci cez den alebo vecer), on je ako hodinky, presne polhodina a je hore. Tak ho mozem opat uspavat - cez den sa casto stane, ze uz ani nezaspi, vecer zaspi tak, ze o takych 10min je opat hore a potom este minimalne 1x, takto nam vecerne uspavanie trva aj hodinu a pol. Da sa ho nejako "naucit", ze spanok netrva len pol hodinu, nech spi dlhsie? Hovorim si, ze na to casom pride aj sam... ale ma uz 7 mesiacov a nic, este stale na to neprisiel.

klauduska
20. apr 2010

deina...my sme na tom podobne,maly je ako Hodinky,po pol hodine sa zobudi!!!Nechapem to.... 😨

datkova
22. apr 2010

čaute... moja malá toto robila, odsledovala som ju, ked sme si poobede lahli spolu.. pomrvila sa, vyplula dudlik a bola hore... tak som po čase zistila, že ked ju počujem mrvit sa skor ako predpokladam, že už je vyspinkana, rýchlo pridem, na chvilu lahnem k nej, podam dudku, alebo dam čajik, pohladkam, prikryjem a robím sa aj ja , že ešte akože hlboko spinkame 😝 😝 normalne na tejto materskej minimalne nominacia na oskara, za všetky tie moje finty, čo na nu hrávam 😝 ale toto u nas zabera, lebo tiež by bola schopná sa po polhodine zobudit, že aha mama..vyspatá som!! 😀 ale potom, ked malo spí, je mrzutá a nervéz... takže len udržat v posteli a ja ju nikdy v žiadnom pripade, ked ešte chcem, aby spala dalej, neberiem na ruky ani sa neprihováram.. nanajvýš pšššššt...

deina
22. apr 2010

Tak to ano, ked lezim pri nom a pomrvi sa, supnem mu dudlik a spi dalej - vtedy si pospi aj hodinu, ale musim byt pri nom a sledovat ho, kedy sa zacne mrvit. Lenze ja by som veeelmi potrebovala, aby spal aspon tu hodinu aj sam od sebe, nielen ked som pri nom alebo ked je v kociku. 😅 Ale asi to chce len cas a vydrzat (hoci toto si hovorim uz aspon 4 mesiace)

mikat
22. apr 2010

Ahoj, my mame tiez problem so spinkanim...uz treti tyzden. Maly nam krasne spinkal ale zrazu zacal v noci mrncat a stonat a krutit sa a plackat zo spanku. On sa vlastne ani nezobudi, ale prekruca sa na obe strany a akoby sa mu nieco snivalo, sem-tam si prdne....nevieme co to ma znamenat....ked si ho prilozim na prsnik, vtedy je chvilu dobre, potom zaspi a o par minut zase.....a ked je na rukach a cicika sa, vtedy je tiez dobre...
Mamina mi odporucila, ze na spanie je dobry matovy cajik, no neviem ci sa moze davat takym malickym detom. Maly ma 7 mesiacov a este ani jeden zubok....som si aj myslela, ze by to mohlo byt tymi zubkami, ale nema este ani cervene dasienka ani opuchnute...ma ich take ako ked sa narodil....tak uz neviem....

mirka907
22. apr 2010

Mikat mojej malej isli prve zubky asi 3 mesiace a dasne vyzerali stale rovnako. Cez den bola v pohode ale v noci sme boli straaasne vela hore. A neviem ci sa ti maly uz pohybuje, ale mne mala zo spanku lozi po postielke...Spi a lozi a tiez zvykne do toho mrncat, ked si nevie najst polohu..Skus si odsledovat, ci to u vas tiez nie je ono.

mirka907
22. apr 2010

Joj a Deina, mne mala spi v postielke cez den tiez magicke 30 minutovky, ale staci jej to, tak to uz neriesim. A kedze chcem aby sa aspon raz denne poriadne vyspala, tak ju davam do kociara na balkon (von ist nesmieme, lebo vtedy nezaspi)...tak jej to vyhovuje, tak to uz radsej neriesim...a mnohokrat aj v tom kociariku sa mi po pol hodine zobudi a musim ju dalsich 10 minut kyvat aby zaspala este aspon na hodinku.