Ako spinkajú vaše bábätká?

ramzesa
26. aug 2006

Ahojky, ako vam vase male deticky spinkaju? Moji spinkali vzdy dobre, ale dcerka spinka az prilis dobre. Niekedy sa mi v noci vobec nezobudi na papkanie a to dost casto uz od narodenia. Teraz ma 8 t. Mohlo by jej to ostat, ale je to O.K.??? Niekedy prespi aj 9 hod. bez prestavky.

marosko08
9. aug 2009

karellica ahoj.nas maly ma takmer 10.mesiacov a ja ho stale kojim.v noci ma budi asi tak trikrat,ale vedu z toho nerobim,ked si pyta papat,tak mu dam prsnik.neviem,ci som to spravne pochopila,ale Ty nechces v noci svoje dieta kojit?

monika77
13. sep 2009

zúbky nám už vyšli horné a spánok je stále na figu ... zobudí sa aj 5x s plačom ... neviem prečo sa mu tak narušil spánok ... kamošky mi vraveli, že po pol roku sa to začne upravovať a bude sa menej budiť, ale náš drobec spí horšie ako keď bol malé bábätko

paskova
13. sep 2009

ahojte baby, nas tiez trapi spanok, vlastne nespanie. Mala zaspi tak o pol deviatej, ale posledne 2 tyzdne sa od desiatej budi kazdu hodinu. Mrnci, puci sa, place,cumel nechce, musim si ju prilozit aby sa ukludnila. Niekedy sa ani nenapije, len ma cucka. Je to dost vycerpavajuce, neviem ci su to zubky, lebo zatial ma iba tie spodne dva.Tiz som si myslela, ze po pol roku bude lepsie, ale islo to k horsiemu. ☹ ☹ Poradte so s tym.

nikollette
13. sep 2009

Náš je veľký spáč, prespinká krásne celu noc od cca od 21tejdo takej 10tej rána 😵
ale medzitým papá, strčím mi vždy v noci 2-3x mliečko do pusy, lebo inak nechce ako po spiačky...
a cez den so tiež rá zdriemne aj 2X 😉

jankapiknova
13. sep 2009

nikollette to nas je taky isty spi 11-12hodin v noci ale este stale 2x papa,tiez po spiacky a cez den spaval donedavna este 3x a teraz 2x,doobeda raz a poobede raz. Len by som chcela dosiahnut aby uz tolko nejedol v noci aspon keby to obmedzil na jeden krat, je vela deti ktore nepapaju od mala v noci vobec 😉

adamko05
13. sep 2009

monika77

.... sme na to podobne... náš do 6 mes. prespal celu noc na jedno zobudenie, napapal a spal... spávať chodil pred 20tou a spal mi do tej 8mej, papával okolo 2-3 hod... mali sme problémy aj s kolikou, bruškom dost... ale to sme boli párkrát hore iba... najhoršie to bolo do 4 mes... a zrazu po 6 mes. zasa problémy s prdíkmi, so zaspávaním ani nehovorím, vyšli dva dolné zuby, mysleli sme si, že bude lepšie ale nie... stále sa budíme.... ani to nepočítam... aj 10krát snád.... niekedy stačí cumel, niekedy čaj a niekedy NIC a sme hore hodinu, dve... niekedy pol hodinu, na hodinu zaspí a zas sme hore hodinu... no fakt neviem...
... dnes sme doplnili zásoby homeopatík na bruško, kľud bábatka... na zubky... no už zostáva iba veriť, že dačo pomôže a že to čím skôr prejde.... lebo ked vám dieta 6 mes. ukážkovo spí (v noci, cez den spinkával málo aj ako bábatko)... a zrazu zo dna na den nie a nie v noci spat... tak to je iná "rana" ☹ ☹

prijímám všetky rady, skusenosti... už skusim všetko... a to podotýkam, že spí s nami, lebo to by som bola inak stále na nohách pri postielke 😔

lily1983
13. sep 2009

Ahojte dievčatá...máme doma velku dilemu..týka sa to spánku našej dcérk cy.Má skoro tri mesiace, a nekojim..chcem sa len spýtať, má sa dieťaťko v tomto mesiaci života alebo vôbec budiť kôli jedlu?????????
alebo sa má zobudiť sama?????? ja by som bola názoru, ze má spinkať kolko sa jej ziada, ajked mi v hlave víri otázka, či je to správne.s manželom sa dohadujeme, o vrdí, že ju treba zobudiť..dakujem za rady..pekny vecer 😉

lily1983
13. sep 2009

prepačte ,,tieto subjekty´´ neviem čo tam robí, nejako mi to preskočilo v písaní..

monika77
13. sep 2009

nikollette, jankapiknova môžeme len tíško závidieť ... mne by kľudne stačilo raz za noc budenie a spánok aspoň do 7-8 hodiny ... či sa toho dožijeme neviem ... ale skúste maminky poradiť čo robiť, kde by mohol byť problém ... homeopatiká užíva, chamomilla, ktorá je vlastne na ukľudnenie a spánok ale zrejme to nepomáha, ani kašička na noc ... čo ešte vyskúšať, poradte

ella1111
13. sep 2009

ma niekto taky problem ako my?uz neviem co mam robit s tou nasou malou.ma pol roka cez den spi tri krat po polhodine.a v noci kazdu hodinu a pol sa budi ale nie ze by bola hladna len si tri krat pozuzle cicik a spi dalej.niekedy aj 10krat za noc som hore.ako ju to mam oducit.

monika77
13. sep 2009

ella ja som to cez deň začala riešiť tak, že si s ním ľahnem do postele, keď sa prebudí po pol hodke alebo inak pohladkám ho, dám mu napiť čajík a spí ďalej ... skús tak ... bo mne cez deň tiež spáva po pol hodke alebo trištvrte hodinke ... jedine po plávaní mi presi vkuse aj dve hodinky

na spinkanie v noci by som uvítala nejaké rady od mamičiek

adka12
13. sep 2009

Je normálne, že mi babulka spinká od 20-tej do 6-tej ráno? Za deň spapá tých 700-800ml a pekne priberá, až nám doktorka kázala znížiť dávky.
Treba dieťatko budiť alebo ho mám nechať spinkať? Však ona sa zobudí ked je hladná alebo
má plnú plienku 😅

jankapiknova
13. sep 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeda nebud nebud a este raz nebud, uzi si to 😉

darla
14. sep 2009

nas maly ma presne tyzden a tiez bojujem s dilemou, ci ho pocas spanku budit na papanie. jeden denny spanok a potom vecerny po kupani mava taky dlhsi - aj 6 hodin. v nemocke nam vtlkali do hlavy, ze babo treba budit na papanie cez den kazde 3 hodky a v noci 4-5 hodin. ale ked mne je to strasne luto ho budit, ked haja, aj ked mi uz niekedy idu prasknut prsniky 😝

jankapiknova
14. sep 2009

darla nam to tiez v nemocke kazali ale nikto to tam nedodrziaval a ja osobne by som nebudila v noci,na zaciatku maly tiez prespal aj 6 hodin v noci a nikdy som ho nebudila a teraz papava stale 2krat za noc,co by som uz bola rada keby nepapa 😒

desszi
14. sep 2009

nas maly tiez prespi niekedy aj 5 hodin, nebudievam ho na papanie, mne radila detska sestra, ze netreba, zobudi sa ked bude hladny.priberat pribera, je zdravy, tak asi vie kolko potrebuje spat a kedy ma papat 🙂

rimmel
14. sep 2009

darla mne svokra hovorila ze muza musela vzdy budit na papanie! 😀 velky spac ze tobol..bud ak treba kazde 4, nie 3 😉

prasiatko30
14. sep 2009

darla - nikdy by som nebudila babetko na jedenie - esste ho na to naucis a potom ho budes musiet znova preucat na to aby spal bez prerusenia viac nez 4-5h. proste tomu nechavaj volny priebeh - ak sa dieta zobudi a pyta dat mu - pokial spi tak ho nechaj nech sa kludne vyspi a bud rada, ze si mozes oddychnut 😀, problem by bol hadam len pri nedonosenych alebo podvyzivenych deti, ktore by boli tak slabe ze by uz ani nedokazali si pytat a zobudzat sa na to krmenie ale u normalneho zdraveho dietata, ktore adekvatne pribera nie je dovod ho zobudzat a ucit ho na nieco co za par mesiacov nebude vyhovovat tebe - hlavne v noci. 😉

rimmel
14. sep 2009

prasiatko musim nesuhlasit..taketo male babatka ak spia priliz dlho treba budit na papanie...a coskoro si utvoria svoj vlastny rezim..ak by svokra nebudila, maly by malo papal a nepriberal tak ako ma 😉 kazde babatko je ine...niektore spia viac niektore menej a niektore stale 😀

rimmel
14. sep 2009

ked je babatko trvdy spachtos, ani hlad ho nezobudi a preto musi matka.

rimmel
14. sep 2009

podlamna je rozdiel ci je babatko 1 tyzdenne ci dajme tomu 2 mesance..😉 ale inak mas pravdu prasiatko v tom ze zdrave babo sa zobudi...ale tyzdenne zdrave babo sa nemusi..a bude spaat a spatt :D

jankapiknova
14. sep 2009

ja nesuhlasim stym ze sa ma budit pokial pribera, keby fakt malo priberalo je ine ale ja osobne volim nebudit 😉

babulka123
14. sep 2009

ja som mala rovnaky problem od zaciatku mi mala prespala v noci 5-6-7 hodin. dr. povedala ze pokial pribera nemam budit, ak by nepriberala potom by bol problem..
takze som to nechavala na nu..

prasiatko30
14. sep 2009

rimmel - ja tiez s tebou nemozem suhlasit 😀 😀 - neviem ja si myslim, ze tie deti ked im vytravi tak oni sa zobudia - u mna to fungovalo u obidvoch detoch, a ja v noci ani neviem kedy sa budi presne - teda ake ma intervaly - ale vzdy sa zobudili - a to mam dost cerstve druha dcera je teraz ani nie dvojmesacna - a ani raz som ich nebudila, sice len raz sa mi stalo u starsej, ze zaspala tak, ze zalomila o pol deviatej vecer a zobudila sa o pol siestej rano a to mala asi tak 2a pol mesiaca - sice tiez som panikarila ci jej nieco nahodou nie je 😅

prasiatko30
14. sep 2009

a este dodam ta mensia teraz ma take intervaly ze pokial nema vecer koliky tak po poslednom nakrmeni okolo jedenastej pol dvanastej vydrzi tak okolo tych 5tich hodin 😉 a nebudim ju nikdy ja budi ma ona

lily1983
14. sep 2009

moja mala ma o tyzden tri mesiace, a tiež neviem, či ju mám budiť, ale ako čitam, asi nie..nekojim, sme na UM, a ked som kojila na zaciatku málo priberala, tak mi sestričky radili, že ju mám budiť a kojiť castejsie, tak som to tak aj robila, potom som musela prejst na UM lebo nepriberala poriadne a ani som nemala dosť mlieka..potom to mala take poprehadzovane a teraz uz asi dva tyzdne fungujeme tak(lebo pekne papá a je spokojná)ťuk ťuk, ze spi od takej osmej, az deviatej do jednej..až tretej, a potom až okolo osmej..potom zaspi zase so mnou v posteli.moj muž by ju budil, ze treba ju nakrmit, tak je to aj na krabici, ze každe 4,5 hod a ma vypit 180ml...a nikdy to tak nebolo.každe babo spi podla toho asi ako papá a aké sýte je to,čo spapá....ked vyhladne pýta, ne? 😉

rimmel
15. sep 2009

prasiatko ja som tiez nebudila, nemusela som ale viem pripadyked budili...🙂 tak neviem ..ja som skor pisala tento nazor k velmi malinkym babatkam ako tyzdnovym

monika77
15. sep 2009

maminky myslíte že by mohlo pomôcť k lepšiemu spánku zmena kaše? dávam teraz sunárku banánovú na dobrú noc, čo keby som vyskúšala nejakú inú značku?

rimmel
15. sep 2009

vyskusaj nic za to nedas no nemyslim si ze to pomoze..kasa jak kasa..v brusku to rozdiel nespravi..teda aspon ja si myslim..poradila by osm ti zeleninku ale vidim v druhom prispevku ze asi neee 😒

lily1983
15. sep 2009

monika77- moja mala ma len tri mesiace, ale kamoška dáva malej kašičky od milupy, a velmi je spokojná...cez den yogurty a zeleninové kašičky, co robí ona sama, ..na vecer tieto od milupy..skús, ja myslím, že ide o to aká je sýta a môže byt, že bude pre nu lepsia, ved za to nic nedáš..skús 😉