Ako spinkajú vaše bábätká?

ramzesa
26. aug 2006

Ahojky, ako vam vase male deticky spinkaju? Moji spinkali vzdy dobre, ale dcerka spinka az prilis dobre. Niekedy sa mi v noci vobec nezobudi na papkanie a to dost casto uz od narodenia. Teraz ma 8 t. Mohlo by jej to ostat, ale je to O.K.??? Niekedy prespi aj 9 hod. bez prestavky.

geegee
26. aug 2006

moj syn takto spal ked mal v porodnici zltacku...nebudil sa sam ani na papanie, nedarilo sa mi ho budit ani nasilu...ked zltacka ustupila, zacal papat normalne. Ale neviem...take male babo a 9hodin nepapa? Nezobudi sa ani ked ju prebalujes?

ramzesa
autor
26. aug 2006

Ona tiez mala zltacku a nebolo mozne ju zobudit, ale uz by ju mat nemala...krvne testy boli dobre. Ked ju prebalujem aj sa zobudi, ale nie vzdy sa napapa. Ona je spachtoska... Uz aj lekarky som sa na to pytala, ked sme boli na kontrole v porodnici a nic divne na nej nenasla... povedala mi na to, ze je asi dobre babetko. Vacsinou spi 7 hod. vkuse ale ked nevie zaspat cezden tak to dohana. vcera ju starsi syn vzdy zobudil, ked zaspala, tak sa tomu nedivim, ze spala 9hod. Ale ked som ju minule zobudila na papanie a dufala, ze sa rano zobudi tak ako inokedy tak sa zasa zobudila az o 7 hod. Ja len ze syn sa v noci budil aspon raz na papanie. Mozno preto sa mi to zda byt divne.

elesa
28. aug 2006

myslim, ze mozes byt rada, ze ti takto babatko spi🙂 Ona by sa zobudila, ked je hladnucka..to mi ver. Ja som k malej vstavala 3 mesiace aj 15x v noci. Teraz spi celu noc. Kazde babatko je ine, jedno je spave..ine nie. Ked je vsetko ostatne v poriadku, pribera..je to ok..podla mna.

ramzesa
autor
5. sep 2006

Nasa pani doktorka sa uz vratila z dovolenky, tak som sa jej na to spytala. Povedala, ze su take deticky, nie je ich vela ale su... (ako dobre ze su 🙂 ). Pribera dobre, vraj je velka...10tyzdnov=5490g.Uz sa mi aj zobudi na papkanie. 🙂 Som rada, ze mam taku zlatu babulku.

elesa
6. sep 2006

Ostava mi len zavidiet🙂 Drzim palce do nasledujucich mesiacov🙂

tilly
6. sep 2006

ramzesa, ty provokarééérka 😀

bellezza
6. sep 2006

no môj syn ani žltačku nemal, a spal furt.
5490g sme mali keď bol 4,5mesačný 🙂

barunka
6. sep 2006

ramzesa, mi to máme takto už odkedy mala Simi 4týždne. Nebudila sa vôbec ani na kojenie. Teraz má štyri mesiace a väčšinou spáva tak od 19,30 do 6,30, teraz už postupne do 7,30... takže prespí asi takých 11 - 12 hodín. u nás je to v pohode, lebo to čo v noci nezjeme dobehneme cez deň...

tundika
6. sep 2006

ramzesa, my uz spinkame teraz v noci aj 6 hodin vkuse, ale do takeho 1 mesiaca sme spinkali v noci tak 2-3 hodinky. takze vidis, je to individualne.

este jeden dotaz mimo temu, som tu na fore v podstate novacik,a chcela by som vediet ci ste uz rozoberali temu "Kedy druhe babo". Belleza, pozeram ze ty mas miminka tak tesne po sebe. Mna by dost zaujimali vase nazory a skusenosti. Lebo aj my planujeme druhe, len este nevieme kedy 😅

adetka
6. sep 2006

ramzesa... aj ja chcem take poslusne dietatkooooo 🙂

macicka1
7. sep 2006

to je paráda, keď detičky spinkajú 😒 závidím vám dievčatá, my budeme mať v nov. 2rôčky a mám za sebou možno 1 alebo 2 noci, kedy sme sa zobudili až ráno okolo 6hod. od 2mes. sme vôbec nechceli spinkať a verte mi že to boli neskutočne ukrutné dni a noci ☹ a to som maličku kojila do 1roka. 😅 aj napriek tomu všetkému to stojí za to a som šťastná, že ju mám 🙂 🙂 🙂

ramzesa
autor
10. sep 2006

my mame deticky po sebe. rozdiel je medzi nimi 26,5 mesiaca. ked som bola tehotna to bolo najhorsie, drobcek uz nechcel cez den spinkat a ked som chcela cosi robit,tak len po veceroch, ale nemala som to kedy dospat. bola som velmi nervozna.Teraz je to uz lepsie,ale tiez na drobceka nemam vela casu, ani na jedneho ani na druheho. Zatial ten druhy vacsinou spinka, ale uz zacina objavovat svet a chce sa hrat. A velky drobcek chce tiez maminu. Trosku aj ziarly ale snad ho to prejde. Inak ma sestricku velmi rad.Nastastie mame pri sebe ocina,ktory je zatial s nami doma a velkeho drobca berie vonku, na nakupy, na navstevu ku babke a pod.Velmi mi pomaha. Som rada, ze ich mam tak za sebou, ale je mi aj luto, ze sa im neviem naplno venovat obom. Ale popri umyvani riadu, prani, zehleni, vareni a pod. sa neda venovat naplno ani jednemu.Uz o rok sa budu spolu hrat, v com je vyhoda. A drobcek uz nenosi plienocky,vela veci uz vie sam... je to uz jednoduchsie...

zuz11
18. mar 2008

ludkasasa • 1d • 4. okt 2006 o 13:04
Baby poradte mi prosím Vás , už som naozaj v koncoch.Možno mate alebo mali ste aj vy takéto problémiky . Moja malá 4,5 mesačná bambuľka, ktorú plne kojím krásne priberá , je pokojná , úžasná , jediný problém máme s papaním v noci . Je to normálne že mi 4,5 mesačné dieťa papá v noci každých 45 minút . Nie je to len cuckanie , normálne 5 minút papá . Inak akože spí od 19:00 do 7:00 čiže sa nezobudí , lrn začnre mrnčať a potom plakať tak ju nakojín a nečakám kým sa preberie , lebo to mi zas zaspí za 2 hodiny . Inak cez deň vydrží bez mliečka aj 4-5 hodín , tak prečo v noci len 45 minút. Trvá to už asi mesiac a dr. mi dáva rôzne tabletky proti vraj bolesti neviem čoho ??? akože by mala viac spať - samo že to nepomáha - už som čistá mátoha , mali ste aj vy také problémy , prečo tak často papá ????????

mracik • 3d • 4. okt 2006 o 13:12
No nadpis nie je veľmi šťastný, lebo nič nehovorí, to len tak na okraj...

Môj Maťko takto papal až do dvoch rôčkov, kým som ho neodstavila, v priebehu týždňa sa od toho odučil.
Pokiaľ ťa to moc nevyčerpáva, tak by som sa tm netrápila a nechala to tak

Ja som sa v tom priam vyžívala, lebo prvého synčeka som si tak nevychutnala keď bol malinký

zuz11 • 1d • 4. okt 2006 o 13:20
tiez si mylsim ze tema sa mohla inak volat 😀 a podobna tema tu je neviem co sa v nej prebera ale tato otazka by sa hodila do tej temy 😵
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kattum • 2d • 4. okt 2006 o 13:21
ludkassa, mame podobny problem, uz som na to otvorila temu, kukni sem na diskusiu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tundika • 1d • 4. okt 2006 o 13:23
Ludkasasa, myslim ze to je u tvojej malej prechodna zalezitost, zjavne ju nic neboli. a spava s tebou v posteli alebo sama v postielke? lebo aj moja mala nepokojny spanok a pomerne casto sa budila, nie kazdych 45 min. ale kazdu 1,5 hodku ...a ked spava so mnou v posteli, tak je to v poriadku. obcas v noci po nakojeni sa prebudi do velkej aktivity 🙂) ... tak ju oblozim 2 velkymi plysakmi (maju take velke oci) a mam pocit ked sa na nich pozera tak sa ukludni, nieco si aj rozprava...necham zasvietenu malu lampu... ja samozrejme hned zaspim a mala po mne ... 😉

atam • 3d • 4. okt 2006 o 13:27
ludkasasa,myslím,že v noci nepapá,len si chce vychutnať a cítíť blízkosť svojej maminy(užívaj si tieto chvíle a snaž sa brať to z pozitívnejšej stránky,že ťa tvoja bambuľka potrebuje a hľadá u teba útočisko).Momentálne je to aj u nás podobné.Celú noc máme malého pri sebe na posteli,lebo v postieľke plače.Otáča sa na bruško a hľadá prsník.Zvykli sme si na dojčenie poležiačky,takže nemám problém,niekedy ani neviem,koľko krát sa v noci prisaje,lebo polospím.

mracik • 3d • 4. okt 2006 o 13:33
tak Ľudka ja som spala ako drevo, len viem, že vžd keď som sa zobudila, malý bol prisatý...

ludkasasa • 1d • 4. okt 2006 o 13:41
tundika , malá spí sama v postielke , neako by som ju nechcela brávať k sebe , to sa nevyspí ani jedna z nás 🙂
Ja chápem , že si bábo mám vychutnať , ale nebyť vyspatá znamená pre mňa aj málo mliečka a nie som práve z tých ktorým mliečko strieka na meter daleko 😀
a už som inka aj skúšala nechať ju pri sebe aj tak sa mi budí do hodiny a chce papať a ťahá ako keby nikdy nepapala 😀

tundika • 1d • 4. okt 2006 o 13:51
hm ... tak to vyzera ze ta chce mat v noci pri sebe, ked sa zobudi .. preto len trochu mliecka potiahne ... ale keby si ju mala pri sebe, nebola by si az taka unavena ... lebo ja tiez v noci kojim poleziacky, a ked este spala v postielke, kazdyjedenkrat ju vyberat a davat naspat.. to bolo nepohodlne pre mna... samozrejme treba mat velku postel 😀

ludkasasa • 1d • 4. okt 2006 o 13:53
tundika ale aj ked by som ju kojila poležiačky , aj tak musím vstať aby si odgrgla či nie ??

tundika • 1d • 4. okt 2006 o 13:59
moja mala si niekedy odgrgava a niekedy nie ... aj som sa pytala doktorky, ci si dieta musi stale odgrgnut, ona mi povedala ze ked nenahlta vzduch, tak si nema co odgrgnut ... a tak som drobca pozorovala... a v noci pije uplne kludne, nie hltavo...aj som ju davala parkrat odgrgnut (sedela som na posteli) a ona nic ... tak v noci spravidla neodgrgavame 😉 ...

atam • 3d • 4. okt 2006 o 14:01
Aj ja som si myslela,že si musí zakaždým odgrgnúť(lebo to tak spočiatku bolo- keď si neodgrgol,zobudil sa a reval),ale teraz mu to zjavne vôbec nevadí. Vyskúšaj,uvidíš.

verka • 1d • 4. okt 2006 o 14:27
baby ja ked citam tie vase problemy, dostavam normalne strach, vsetko ma to asi len caka, zatial sa to v noci da, ja som si myslela ze cim je dieta starsie, tym aj to kojenie je lepsie, ci cez den i v noci....
no asi to tak nie je

mracik • 3d • 4. okt 2006 o 14:28
Ja som malého od novorodeniatka kojila poležiačky v posteli, viac - menej počas spánku, lebo ja som veľký spachtoš 🙂 , žiadne odgrgávanie sa nekonalo. Cez deň mi po papaní často grckal, v noci vôbec...

ludkasasa • 1d • 4. okt 2006 o 14:43
ja som tiež niekde čítala že to nie je dobré ak si neodgrgne a preto to v noci robím tak - inak tiež si moja negrgá , že ju nosím na krku ešte 10 minút aby sa jej mliečko dobre usadilo a tak mi spí dalej , inak sa budí a trhá

verka - bude to aj horšie 😀 aj moja v 2 mesiacoch bola ako bábika - bez problémov ešte že ja ni som spachtoš - vždy mi stačili 4 -5 hod. spánku

tundika • 1d • 4. okt 2006 o 14:50
... ja som bola tiez velky spachtos kym som nemala babo... ked som nespala min. 8 hodin bez prerusenia, tak ma cely den bolela hlava 😒 ... teraz viem ze je to otazka zvyku a samozrejme obrovskej lasky k babatku... a mam noci ked som spala 2-3 hodiny ale to som spala s malou aj cez den ...

tilly • 1d • 4. okt 2006 o 21:43
ja som to tiež riešila tým, že som si krpca zobrala k sebe do postele a bolo to u nás tak, ako píše mracik, cez deň grckal, v noci nikdy...

a možno ma tu niekto ukameňuje, ale skús jej dať večer na večeru niečo sýtejšie, napr. umelé mliečko, alebo ryžovú kašu, takú redšiu do fľaše

renca3 • 2d • 4. okt 2006 o 22:06
Tilly...neukamenuje ta snad nikto, ale s tou kasou sme to aj my skusali od 5. mesiaca, ale to nepomohlo. To budenie nebolo hladom ale dudlikom ala mama.

tilly • 1d • 4. okt 2006 o 22:12
hej, to som si tiež najprv myslela, lebo domčo keď má nejaký problém, tak ma tiež používa ako dudlík, normálne si cucne raz za noc, nadránom, ale ludkasasa píše, že bábo normálne ťahá a pije... no za skúšku nič nedá

kangaroo • 2d • 4. okt 2006 o 23:26
ludkasasa: my sa kojíme poležiačky a v noci neodgrgávame malá spí pri mne.poležiačky sa to mliečko tak nevalí ako keď sedíš. Môj malý tiež rexoval/t.j. nenásytne pil a kmásal prsníkom/,ono to po pár mesiacoch prejde, hlavne keď bude papať viac normálnej stravy.Skús neodgrgávať a ušetriť tak energiu.Inak kamoška dáva malému nenásytníkovi od 5 mesiacov pred spaním ryzovú kašu.skús 🙂.A keď budeš veľmi zúfalá odporúčam poradkyňu dojčenia - v dieťati sú kontakty 😉

veroncek • 1d • 5. okt 2006 o 19:18
ahoj ludkasasa, ja som mala takýto istý problem, odkedy spí malá s nami v posteli je po probleme. Pytala som sa našej lekárky a je to možno tým že jej jednoducho chýbaš. ked sa zobudí dám jej trošku podudkat ahned je spokojná a spinká dalej. ak ju budeš kojiř poležiačky a dáš ju ležat na nabok,nie na chrbátik nemusí odgrckávat.dúfam že ti to pomoze vyskúšaj a daj vediet.pa vela úspechov 🙂

tilly • 1d • 5. okt 2006 o 21:40
ale pozor na to spanie v posteli, treba dať bábo v pravý čas do svojej postieľky, lebo dopadnete ako my, s trinásťmesačným chlapiskom v posteli, my si robíme srandu, že do 15tich bude s nami a potom už rovno s frajerkou 😀

inak je to príjemné mať dieťatko pri sebe, teraz je taký zlatý, niekedy sa pritúli, zoberie si moju ruku a tak hajinká, vtedy vidím celé nebo 😉

atam • 3d • 6. okt 2006 o 07:45
Dobré ránko,máš pravdu tilli,treba naučiť dieťatko spinkať vo vlastnej postieľke, aj to je súčasť výchovy.Naša najstaršia začala asi v 9.m.protestovať a nepomohlo ani tzv."vyrevanie sa".Prostredný syn zasa v poho,ale mojkanie a tuľkanie si vynahrádza teraz.Uvidíme aké to bude s najmladším.Držme si palce.
Zatiaľ sa mi aj tak páči:"Objímaj ma mamko,dokiaľ som ja Janko."

karellica
19. mar 2008

Ahojte baby! Bola som tu asi pred týždňom. VElikánské DÍK za super knižku "Každé dieťa sa vie naučiť spať". PRi zaspávaní nám to funguje, len tie noci! 6 a 1/2 mes. bábo sa kojí + / - aj 5x a keď nedostane prsník, susedia nám búchajú na radiátor 😠 😖 😉 .Čo mám robiť? Vydržať alebo kojť v nocí á hod, resp. ne-/spať. Snažím sa malému cezdeň dávať čo najviac lásky, ako len viem.

lubkaaa
3. apr 2008

Kde sa dá kúpiť kniha "Každé dieťa sa vie naučiť spať"??? pleas! 😔

vava2
9. júl 2008

Ahojte mamičky,
chcela by som sa poradiť, čo robiť v prípade, keď si moje týždňové bábätko nevie odgrgnúť po papaní. Niekedy sa jej to podarí, ale niekedy nie a nie ani za svet. Prípadne, keď si odgrgne, tak začne čkať a zase nie a nie prestať. Je to otázka času, kedy sa to naučí? Alebo v čom je problém, alebo je to bežné?? Skúšame ho dávať do zvislejšej polohy, prechádzať sa s ním a aj poklepkávať po zadočku...ďakujem za radu.

janina77
9. júl 2008

Vava, nerob si s tym starosti. Ked si babatko do 5-10 minut neodgrgne, nema zmysel dalej cakat, zrejme to nepotrebuje. A s ckanim sa tiez netrap. Babatka s tym nemaju problem, ze sa im cka, rozculuje to skor nas, rodicov, ale im to problem nerobi. Netreba to riesit.

Inak- tvoja otazka sa sem velmi nehodi 😉 , ale rada som ti poradila 😉

jujka
9. júl 2008

ahojte aj ja mám problém zo synčekom má 9 mes, bola by som veľmi rada keby my niekto vedeľ poradiť. ☹ zaspáva okolo 19.30-20.00 bez problémov, ale nedránom sa zobudí niekedy okolo 3 v lepšom prípade okolo 5 a nechce sa mu už spať. skúsila som už všetko dať mliečko, dudlík, sedieť pri postielke, dať ho medzi nás do postele a nič nepomáha. 😠 stále len blaboce a blaboce. začínam byť zúfalá a ani cez deň to nedoženie spí 2x 45min max 1hod. máte aj vy takéto detičky ktoré nepotrebujú spánok?

eva4444
9. júl 2008

jujka neboj aj my sme spinkavali straasne malicko a teraz spinka uz pekne - v noci 9h vkuse a cez den doobeda 20min a poobede 1,5-2,5h 😉 pokial je spokojny a nieje umrncany tak mu zrejme tolko spanku staci.

jujka
10. júl 2008

eva dakujem za povzbudenie, hádam sa to niekedy upravý dnes po dlhej dobe sme vstávali o 5.45 🙄 .

rikarr
10. júl 2008

tak moje dieťa spávalo priam ukážkovo na nočné papanie sa budila len do 8 týždnov potom už prespala celú noc......a to nám trvalo do jej 6 mesiacov, odvtedy to ide dolu vodou ale to len preto že sa naučila v 6 mesiacoch stáť na 4 a potom na 2 takže bud ju stále polahínam (bože to je slovo) alebo pacifikujem u nás na posteli ...a trvá to až doteraz a to má 9 mesiacov.....už ju nechávam aj stáť v postielke a ja ležím a jedným okom na nu pozerám aby sa nepraštila niekde ....
už asi 3x som preštudovala knihu o tom ako naučiť dieťa zaspať a spať.....všetko máme dobré zaspáva sama, denný spánok máme podla veku ale jednoducho ona je v noci už vyspaná...dnes bola hore od 1,20-4,00 😢

asi sa je zas mení režim dňa tak uvidíme

jujka niesi sama....akurát ja som moju žabu naučila o 8,00-9,00 spať a od 12,00 do 14,30 spať....a aj ked nepsí nechám ju samu v postilke odpočívať ona sa hrá alebo len tak leží....po týždni si zvykla že vtuto dobu sa odpočíva a neplače už....

odsleduj si malého ..jeden celý den nechaj všetko na nom...jedlo a spánok hranie sa....len ho pozoruj kedy je asi hladný a kedy si začína žmoliť očká a podla toho mu uspôsob režim dňa....ja som to tiež tak robila a podarilo sa mi ...tie noci budeme musieť asi pretrpieť ale pokial ti v noci neplače tak ho nijako neuspávaj ani pri nom nesed, nechaj ho samého on časom pochopí že ho nikto z tej postielky v noci nevyberie.....a možno zalahne...my sme robili chybu že som j brávala k sebe ked sa v noci zobudila no od včera je s tým koniec a uvidíme ako to bude dalej.

jujka
10. júl 2008

ahoj rikkar aj aron spinká cez den okolo 9 ráno ale iba máličko, potom okolo 1nej ale zas iba málo. aj ja som to skúsila tou postielkou cez deň ale on neplače ale reve ako pavian a po 10min. som to vzdala.

jahodka11
10. júl 2008

rikarr, ja som este citala, ze "nespanie" moze byt sposobene aj tym,, ze ked sa babo nieco nove nauci, je to pren velmi zaujimave a ma zive sny, ktore ho zobudia a potom moze tazko zaspavat...a vy ste teraz v takom veku, kedy sa uci chodit a je vela toho noveho.....no neviem, asi je tazke radit, nas maly zatial spi, zobudi sa tak raz za noc a hned zaspi, ked sa napapa, tak zatial to neriesim, ale uplne ta chapem.....je to na porazenie 😒

rikarr
10. júl 2008

aj ja som rozmýšlala nad booom obdobím ....no uvidíme zatial to neriešim len s tou postielkou ale všimla som si že ak ju na obed uložím do kočíka spí 3 hodiny vkuse ale ak ju nechám spať v postielke spí max 45 min. 😕

xyxy
21. okt 2008

baby kedy si babetka vytvaraju denny rezim?

fifinna
23. okt 2008

asi az tak okolo druheho - tretieho mesiaca, skusaj, rano ho daj spat po hod a pol, alebo po dvoch a pokracuj tak isto cely den, môj maly presiel v tretom mesiaci na spanie tri krat za den

iveta1901
23. okt 2008

ahojte, moja mala nevie vobec zaspat, reve aj do 23,00-1hod rana, kedy mala prsnik v ustach tak to heeej, vtedy podrieme pekne, ale ja uz nevladzem...ani cez den mi nespi, max 30-60 min... uz som zufala, prosim poradte...

fifinna
24. okt 2008

Iveta, kolko mesiacov ma mala ? Nema koliku ? Maly mi tiez tak plakaval a nechcel spat, ked som mu nasadila kvapky na koliku, tak sa to zlepsilo. A vonku v kocari ti spi ? Napis ako casto kojis. Mne maly spaval prve tyzdne len vonku, ked som nesla von tak doma za cely den prespal dokopy 1,5 hod. Napisem ti viac ,ked budem vediet kolko ma mala mesiacov.

tin007
24. dec 2008

ahojte, prosim o radu, moj maly spava v priemere 4 hodiny medzi jednotlivymi kojeniami (niekedy je to 4 a pol, niekedy 3 - 3,5 hod). vzhladom na to, ze je iba pardnovy drobec, vaziaci 3 kg, obavam sa, ci by som ho nemala kojit castejsie, aby pekne rastol. problem je vsak v tom, ze ked ho chcem zobudit na kojenie, tak vacsinou ani nereaguje, nezobudi sa mi. pomaha iba to, ze ho rozbalime (takmer vzdy je pokakany) a umyjeme ritku. lenze to potom placka (zmena teploty, manipulacia pri umyvani, baleni, obliekani...) a papat ide s placom, co mi ho je velmi luto.

skrecok
24. dec 2008

Ahojte, nas maly uz dva tyzdne spava celu noc cca 8 hodin. Je to normalne? Kaka pekne kazdy den, pribera pekne (cca 180g tyzdenne), teploty nema... Na jednej strane by sme mali byt radi, ze sa dobre vyspime ale na druhej strane sa bojim ci je v poriadku ked vsade citam, ze kojite aj v noci minimalne raz.
Je mi niekedy luto ho skoro rano zobudit kvoli plnymi a bolavymi prsiami...trva nam to dost dlho kym zacne papat. Taktiez to vyzera ako u tin007, ze pomaha ked ho prebalime a vtedy sa zobudi a zacne plakat...