Ako spinkajú vaše bábätká?

ramzesa
26. aug 2006

Ahojky, ako vam vase male deticky spinkaju? Moji spinkali vzdy dobre, ale dcerka spinka az prilis dobre. Niekedy sa mi v noci vobec nezobudi na papkanie a to dost casto uz od narodenia. Teraz ma 8 t. Mohlo by jej to ostat, ale je to O.K.??? Niekedy prespi aj 9 hod. bez prestavky.

mikat
22. apr 2010

Dakujeme za radu mirka, skusim to odsledovat....mozno to bude tymi zubkami. A mozno si nevie najst svoju polohu, len tu asi nema nikde, betar jeden....uz sme kadeco skusali...aj kocik, aj postielku, aj nasu postel, aj hojdacku....aj na pravy bocik, aj na lavy bocik, aj na chrbatik...nijako nie je dobre...mozno by mu bolo dobre na brusku, lenze to si hned otoci hlavicku do matraca a bojime sa, aby sa nezadusil....:( tak asi to musime len vydrzat....a kolko mala vasa dcerka, ked jej vysiel prvy zubok?

mirka907
22. apr 2010

Bolo to cca mesiac a pol dozadu, takze nejakych 6 a pol. Teraz jej siel 3ti a to mi zas spala v noci celkom fajn, ale cez den s nej bola moja mala prisavka🙂))

halime
22. jún 2011

vidim ze sa dlho neprispievalo do tejto temy, chcela by som sa teda spytat niekoho nech mi poradi ... malinky ma 6 tyzdnov, a v tomto tyzdni zacal spavat v noci dost dlho, prespi uz dlhsie ako 4 hodiny v kuse, viem zeby som mala byt rada aj som ale neviem ci ho nemam budit na krmenie (papa UM), nevadi ak ho necham spinkat nech sa sam zobudi ked bude hladny? zatial pekne pribera, dobieha to cez den ked nemoze spat tak potom pyta papat co hodinku co je nas dalsi problem, je lepsie krmit UM castejsie a pomenej alebo po viac ako 3 hodinach a radsej viacej???? aj ked ho cez den skusam natahovat cajikom je mrzuty a stale pyta papat 🙂

wvwvw
22. jún 2011

@halime ahoj my mame o dva tyzdne viac a kojime sa v noci tiez tak kazde 4 hodinky...ked mu to staci nebud ho. potrhas mu snicky a zbytocne...

zebra41
22. jún 2011

@halime pri UM je nutne robit 3 hodinove prestavky kedze je tazke na travenie. a kolko vypije na jednu davku? poznam deticky, co boli na UM a v 6 tyzdnoch uz prespali noc 🙂

leonard2002
22. jún 2011

@halime tiez navrhujem nebudit, ja som davala od 3. tyzdna vecer pred spanim UM a budil sa prvy krat medzi 00-01hod a druhy krat medzi 05-06hod - to som ale uz kojila. Potom zhruba ked mal 1.5 mesiaca, tak mi zacal prespavat uz celu noc,teda od 19-20hod do 04-05hod. Teraz sme na tokom rezime, ze z tych siestich krmeni cez den mame 2 UM a 4 MM, ale malokedy mu dam jest skor ako za 2.5hodiny. Nenapisala si, kolko mliecka mu robis, ale ja som robila podla tabulky a ked sa mi zdalo, ze mu je malo (ze niekolko dni po sebe stale vsetko vypil), tak som mu zvysila davku, len aby som vyskusala, ci uz potrebuje viac. No, neviem, ci som Ti poradila, ale neviem, ci je OK, ze papa cez den kazdu hodinu:(

halime
22. jún 2011

@leonard2002 @zebra41 rano po siestej sa zobudi, vypije tak do 85 mil a potom pyta kazdu hodinu ak uz nezaspi, to stiahne tak do 50 mil. zaspi mi okolo 12tej a ked sa zobudi okolo 16tej to uz vypije 120 a zase by pil aj kazdu hodinu ale snazim sa ho natiahnut do 19tej po kupani, vtedy zase chrochtne 120 a potom spinka az do jednej, druhej v noci, zje zase svojich 120 mil a spinka az do tej siestej. vsetko je fajn ale cez den ked je dlho hore a nemoze spinkat je potom velmi hladny a nekludny, tak sa zamyslam nad tym ci ho radsej pravidelne co 3, 4 hodiny nezobudit nech ma pravidelny prisun mliecka, aby bol spokojnejsi.

zebra41
23. jún 2011

@halime a nepyta cez den mliecko len kvoli tomu,aby sa na nom uspal? lebo to mi robil Jakubko. tvaril sa hladny a aj cosi spapal,ale malinko. a vlastne sa na tom uspinkal...tak sa ho teraz snazim krmit,ked nie je moc unaveny. ale dnes uz ma 5 mesiacov a chvilu trvalo kym sme s nasli..... 🙂

michala1515
23. jún 2011

@halime my mame tiez prvy vecerny spanok dlhy, od 22 do 3-4 hod. cez den su tie intervaly ale samozrejme kratsie. ja ju nebudim, som rada, ze takto rozlisuje den a noc. predstav si, ze by to bolo naopak 🙂

kukujka
12. júl 2011

ahojte moja mala uz dve noci spala vkuse 6hodin.nieje to vela na take male babo?nebude jej chybat ta jedna vynechana davka papania???

elienka
12. júl 2011

@kukujka Buď rada a neboj nebude jej dávka chýbať, ona to doženie cez deň. Moja Sofi v noci dobre spáva už dávno a potom doobeda si pýta každé dve hodinky, poobede jej stačí každé 3 hodniky a pred spaním sa riadne napapá, niekedy jej ani jedno prso nestačí a musím jej dať aj druhé. a priberá priam ukážkovo, možno až troška moc.

majostano
23. aug 2011

Čaute viete mi poradiť?

Naša dcerka mala super režim že spala vždy celú noc ráno bola o 7 hore po napapaní zaspinkala sama v postelke o 9 a tak podobne. Všetko sa odohrávalo v postelke. Teraz ma 10 mesiačikov a nejako nám prestala spávať v postelke má izbičku sama ma tam aj svetelko aby sa nebála ale ajstak sa prebudí a hystericky začne plakať. Skusili sme ju uspať u nas v spalni a potom preniesť ale marne po prenesení za 30 minut bola hore a v okamžiku ako som ju zobral na ruky ihned spala a takto to nejako pokračovalo dalej. Po druhom pokuse sme nechali našu dcerku spať snami zaspinkala bez problémov presne na čas ako bola naučená a po nejakych 4-5 hodinách začala zase hystericky plakať a bolo dosť ťažke ju upokojiť. Neviem v čom to môže byť ona aj dosť mrnčí a moj názor je taky že netreba k nej ihned utekať ale nechať ju nech sa sama upokojí ale ked príde babka svokra je to ine ja som toho názoru že 10 mesačne bábo už by sa malo aj samo zahrať a nie je dobré aby človek bol stale pri nej a aby bol stale vstrehu či niečo nepotrebuje alebo kedy začne mrnčať aby bol niekto po ruke.

beton
23. aug 2011

@majostano preco si radsej neuzijete tento krasny cas, ked sa s vami babatko tulka v posteli. sak to trva tak kratko. my sme museli naseho starsieho prelozit kvoli dalsiemu a strasne tazko nam to padlo. dieta sa vie samo zahrat tak najskor v 3,5 rokoch a nie v 10 mesiacoch....vtedy je uplne odkazane na teba alebo ineho dospeleho, lebo si samo pomoct nedokaze. ak mu to v prvom roku odopries, ovela dlhsie bude na vas naviazane s potrebou uistovat sa, ci ste pri nom. moj nazor je, ze radsej ten prvy rok-dva to vydrzat a potom si uzivat samostatnejsie dieta ako prve dva roky ignorovat a dalsich 10 rokov sa trapit, ze sa dieta nevie bezo mna pohnut na krok.
este mala poznamka k zapnutemu svetielku pocas spanku: sposobuje to u deti kratkozrakost. svetlo vyklenuje sosovku, ktora pracuje aj pocas noci a tym dojde ku ziskanej kratkozrakosti. zdedenej sa asi nevyhneme :o)) drzim palce, verim, ze sa rozhodnete tak, aby to bolo v prospech vas vsetkych 🙂

zuzana581
23. aug 2011

@majostano určite ju nechaj spávať s vami. Je malinká a potrebuje blízkosť matky.

majostano
23. aug 2011

@beton to stebou suhlasím ale ja sa bojím toho že ked teraz malá vyžiaduje dosť vela pozornosti a je fakt moc hyperaktivna vieš nechcem zažiť že sa mi bude ako 2-3 ročná buchať o zem. Je super pocit mať svju dcerku večer pri sebe a ked na mne alebo vedla mna zaspí ten pocit a radosť by som za nič na svete nevymenil len neviem prečo ked sa zobudí plače tak hystericky že aj moja manželka a aj ja máme problém ju utíšiť a upokojiť toto ma tak dosť mrzí že toto začala teraz robiť.Či sa zlakne alebo sa jej niečo sníva neviem.

majostano
23. aug 2011

@zuzana581 súhlasím

beton
23. aug 2011

@majostano nam sa to tiez obcas stava, tak si to vysvetlujem tym, ze mu strpla ruka :o))) mna v tvojom pripade uputalo to, ze to zacala robit, ked spinkala v izbe sama a teraz to robi aj pri vas. mam pocit, ze sa naozaj len chce uistit, ze ste tam lebo si pamata, ze ste niekedy neboli. inak to su vsetko take obdobia, co prehrmia za niekolko tyzdnov...deti si rezim sem-tam menia 🙂
btw. o zem sa pravdepodobne bude buchat tak ci tak 😀 , nechcem ta sklamat...my sme prave v tomto obdobi xixi. vela stastia

makykaky
2. sep 2011

Ahojte mamicky, mam mesacneho syna, ktory sa pri papani stale vrti, murci a je nespokojny, je jedno ci ho kojim, alebo mu dam z flase a je jedno ci pije materske mlieko, alebo umele. niekedy je napapany, prebaleny, a ako keby sa zlostil, place a ked ho zoberiem na ruky prestane. Malokedy sa mu odgrgne, ale purka si stale, aj kaka pri kazdom papani. Malokedy vydrzi spat 2-3 hodiny, stale sa budi a place, ccez den aj v noci. uz sme vycerpani, mate nejaku skusenost? Dakujem za rady 🙂

summer21
9. sep 2011

Ahojte, chcem sa spýtat, kolkokrát sa budia v noci vaše 8. mesacne babatka? nás malý sa nevie pokojne uloziť a ked uz aj zaspi po naapapkani,, tak je do POL hod.hore a vnoci staci ze sa otoci a uz pri tom place, budi sa min. 6 krat aj viac..a nikdy mi neprespi viac ako 2 hodiny v kuse v noci je to normálne,,ked sa aj zobudi, bucha si hlavu o postielku alebo sa buchá rukami, kope nohami, alebo proste silno hýbe hlavou, uz aj ked má zavrete oci ze spi lebo je uplne unaveny.. tak chce byt nasilu hore.. Poradí mi niekto? tiezz kojeny

dakujem

azarijka
9. sep 2011

@summer21 asi od takeho 7mes sa budi aj 10x, niekedy aj viac ☹ vzdy si musi trosku cucnut mliecka,ale nie preto ze by bola hladna ale asi ma len potrebuje citit ze som pri nej.... a tiez cestuje po postielke bucha si hlavu, hadze so sebou ... atd 😀
ja som niekde citala ze v tomto veku je ten spanok najhorsi a potom vraj okolo roku by sa to uz malo zlepsovat, uvidime ... 😒

summer21
13. sep 2011

no pekne tak aj vy máte doma tak veselo ako my, tak im to snád neublizuje a drzim nám palce, aby sa im to napraviloo. 🙂 🙂 🙂@azarijka

magali
13. sep 2011

@makykaky ked pises ze si malokedy odgrgne, tak to moze byt preto taky nepokojny.. a negrcka ti? lebo podla toho co pises, moze to byt reflux.. aj nas maly bol taky, vacsinou sme ho nosili, lebo stale mrncal.. mna vtedy ani nenapadlo zeby mohol mat reflux, lebo sice grckal, ale len tak malo ale casto, tak som si myslela ze to je normalne, vsak deticky grckaju, niekedy negrckal vobec, lenze v polroku stratil vedomie, pravdepodobne z toho ze vdychol vygrcnute mlieko a vtedy nam potvrdili reflux.. nechcem ta strasit, my doteraz nevieme ci to bolo naozaj kvoli tomu.. nas maly maval aj casto stikutky, to je tiez tipycke pre reflux.. my sme to mozno preto zistili aj tak neskoro, ze ja som ho davala od malicka do zvysenej polohy, lebo som si vsimla ze sa mu tak lepsie spinka, takze sme si nevsimli skor priznaky.. vyskusaj ho davat spinkat na vankus a mozno sa to zlepsi a hlavne by si mal odgrgnut, niektore deticky si najlepsie odgrgnu na brusku, mozes skusit aj to... nas maly mal tiez problemy s grganim, aj teraz mi veceri pred spanim nechce grgat a hned zaspi, ale mame monitor dychu tak som kludnejsia..

lucida11
1. nov 2011

ahojte! som cerstvou mamickou 8 tyzdnoveho babatka a pomohla by mi rada od vas skusenejsich 🙂 zatial kojime,malinky si zvykol papat kazdych 2,5-3 hodinky. cez den spi velmi malo,na obed mi zaspi len v kociku na balkone,ked ho ulozim do postielky,za 10 minut je hore ale na balkone spi pekne 2,5 hodiny. potom chodime na prechadzku,tam si podrieme ,ale inac ma doma cez den len take 2 polhodinkove rychlovky 🙂 o siedmej vecer sa kupeme,nakrmime sa a okolo osmej ide spat. kazde 3 hodiny sa budi,to sa prebalime,nakrmime,uspime sa a spime zase 3 hodinky. takto sa to opakuje ale len do pol piatej. to je uz vyspaty :( mam ho davat spat neskor aby sa nebudil tak rychlo?