Ako udržať v postieľke dieťa s teplotou?

arieska
9. jan 2009

Môj malý má dnes teplotu 38,5. Neviem či zo zúbkov, ale v posledných dňoch znova viac slintá, tak možno aj áno. Urobila som mu pelech v obývačke, poukladala hračky dookola, ale neviem ho tam udržať. Chce na zem a loziť a objavovať. Ani na rukách ho dlho neudržím. musí zákonite dieťa s teplotou ležať a oddychovať?
a tiež neviem, kedy s ním ísť k lekárovi. nechcem tam bežať hneď pri prvej teplote. chorý ešte nebol, tak si neviem rady.

mikca
9. jan 2009

jy si myslim ze nemusi..jak vidis ani to technicky neni mozne..a pokud ma naladu smejdit tak ho nech..ono kdyby mu ta teplota nejak "vadila" tak by ho zmohla sama .moje deti vzdy po lecich na teplotu ozili, kdyz jim klesla tak jim nic nebylo...a kdyz ho nic neboli, tak neni důvod ho drzet v posteli... 🙂

wali
9. jan 2009

arieska, urcite ho nenut, to sa ani neda. vsade som sa docitala, ze to nema zmysel, ze proste dieta sa chce pohybovat, tak ho nechaj. nukaj mu hlavne tekutiny a sleduj teplotu. popripade ak sa to nezlepsi, ale teplota este stupne, mu daj nejaky liek na horucku (sirup alebo cipok) alebo skus letny kupel na zrazenie teploty. ak by aj za dva dni mal teploty, zasla by som potom uz za dr.

fifinna
9. jan 2009

nemusi lezat, to len mi dospeli mame tendenciu potit sa pri teplote. Tiez si myslim keby mu nebolo dobre, tak lezi. Akurat by nemal robit nejaku sportovu aktivitu pri ktorej sa spoti, ale to u deti takych malych zatial nehrozi. Ale kazda teplota ma pricinu, tak ak mu neprejde chod k lekarovi. Predpokladam, ze uz mu isli zubky aj predtym, vtedy mal teplotu ?

sirinka
9. jan 2009

nie, klarka vzdy behala a hrala sa akoby nic...

arieska
autor
9. jan 2009

fifinna, teplotu mal iba pri prvom zúbku, pri ostatných vôbec nie, tak neviem. možno ochorel od ocina, lebo ten je už tretí týždeň chorý a oni sa radi mojkajú keď príde z práce, alebo možno prechladol teraz vonku, keď sú také zimy. snažím sa ho obliekať, ale mohlo sa stať...

teraz mi už od rána tretí krát spí. hádam mu to prejde. mne tiež na chorobu najlepšie pomáha spánok

hancas
9. jan 2009

arieska....když měla malá teplotu a opravdu vysokou tak jen leela v postýlce a pořád chtěla spinkat,jakmile jí klesla a bylo jí lépe hned šmejdila po zemi a hrála si.však uvidíš ale pokud chce šmejdit tak to s tou teplotou není zase tak hrozný 🙂

arieska
autor
9. jan 2009

hancas...pred chvíľou som mu merala a stúplo mu už na 38,9 - ako hovoríš, zobudí sa, trošku sa napije, pár minút pohrá a zase len spinkať. ani papať nechce, iba mliečko mu stále robím, lebo síce kojím, ale toľko už nemám
asi počkáme do rána a ak neprejde tak šup na pohotovosť!

mkr
9. jan 2009

malá si normálně při teplotě hraje akorát je klidnější a tolik "nezlobí" 😉

fifinna
9. jan 2009

arieska ak mu stupne teplota nad 39 stupnov po odratani , tak mu daj zabali na zrazenie

hancas
9. jan 2009

arieska...tak to může být nějaká viroza takže radši zavčas jet na pohotovost,at z toho není ještě zápal plic.držím palečky a maličkýmu pohlazení a´t je fit 😉