Ako utíšiť a uspať bábätko?

verus
28. júl 2006

Babulky, mate dobre tipy, co zabera a mozno by to na prvy pohlad nenapadlo?

Nam sa napriklad osvedcilo hojdanie babatka v prenosnej taske z kocika, ale uplne najviac sedenie na fitlopte s babatkom na rukach a "skakanie" na nej. Je to celkom pohodlne a bezpecne to zabera, aj ked ma maly bolesti bruska alebo treba trosku vydrzat, kym bude papat. Len uz som cela uskakana a hladam dalsie tipy ;o) V babyvaku sa malemu nepaci...

dankaa
1. jún 2007

zgurkaa tak ako sa mate?je to už lepsie?

zgurkaa
1. jún 2007

Cez den aj ano. Noc bola horsia. Vstala o 01.00, tak som ju nakrmila 🙂 , potom ale znova o hodinu, kedze nam uz dudlik nefunguje ako zvykol, tak sla zase na prso a o pol hodinku znova. Potom spala az do 6.45. Ja si myslim ze by to mohli byt zubky. 😵 Dufam. 😀

dankaa
1. jún 2007

jaaj to je ale sidlo,som zvedava ako nam bude vyvadzat nasa ked jej ppojdu zubky-momentalne strasne slinta a mava "blbé dni",vsetko berie do pusy

dankaa
5. jún 2007

zgurkaa tak ako sa mas?je to už lepsie?

zgurkaa
6. jún 2007

Ahoj dankaa. Ani nie, v noci sme boli hore hadam 5-krat. A to aj hodinku po krmeni. Nevedela som ju na rukach utisit, tak zasa len prso. Uz sa stava zavislackou 😀 Trocha zacinam mat obavy... 😢

susanh
3. júl 2007

Odkedy sa naša Naťka vie postaviť v postieľke na nohy, máme veľký problém s uspávaním. Tak ju to baví, že môže byť totálne unavená, ale aj tak sa bude namiesto spánku driapať hore. Nedávno bola bez spánku 9 hodín kvôli tomuto. Bežne ju teraz uspávam hodinu. A to ju vkuse dávam ľahnúť a ona sa driape hore. Ešte aj padá, zle si dáva nožičky, takže keď ju tam nechám samu, že nech sa ešte driape a potom zaspí,každú chvíľu mrnčí a musím jej ísť pomôcť. Mali ste niekto takéto problémy? Ako ste to riešili? Ďakujem!

liliandax
3. júl 2007

ahoj susanh! my mame tento isty problem uz asi 2 tyzdne. nas maly tiez zistil, ze stat v postielke je velka sranda a este pri tom oblizovat postielku alebo hopsat v nej, kym sa nerozpadne, je fakt "supis" takze spanok sa odklada 😒 Mozem ho takto nechat vystrajat kolko chcem, nezaspi, hoci je strasne unaveny. Mne sa osvedcilo to, ze maleho necham lozit po koberci v obyvacke a tam sa moze driapat na sedacku kolko chce, a takto po preskumani celeho koberca + nabytku sa casom unavi. Len pri tomto lozeni sa unavim aj ja, lebo lozime spolu 🙂 A potom po napapani mi zaspi do 15 min. Este trochu polezie na posteli, ale kedze uz nevladze, sam si najde svoje miesto a tak zaspi. A potom ho uz len prelozim do postielky 😉

uzlik
4. júl 2007

Ahoj Soffi,

no problemom asi podla mna bude ze babetko sa nenapapa poriadne a preto pyta kazdych 15min. My sme taky problem nemali lebo som nekojila, maly spapal kolko vedel teda aj viac akoby mal a potom spinkal ale budil sa pol hodinke stale a akoby bol hladny a potom sme isli na vysetrenie a zistili mu GER teda reflux, to znamena ze babo sa sice poriadne napapa je syte ale tym ze sa mu jedlo vracia z pazeraka vo forme kyseliny ma taky reflex sat a sat co zabera .. zacali sme pouzivat antirefluxne mlieko a je to super, mozno ma malicka presne taky problem lebo odvtedy je vsetko super

.. az doteraz zacali mu ist zubky a to sme 5krat za noc hore, nezabera ani ta masticka na zuby .. hruuuza

susanh
4. júl 2007

Liliandax, cez den mi to az tak velmi nevadi, ked nezaspi, to ju tiez vezmem z postielky a dam na koberec. Ale vecer po kupani, ked je uz v pyzamku, chcem, aby vedela, ze je cas spinkat, a musi ist do postielky. No aspon viem, ze nie som sama s tymto problemikom! 🙂

dankaa
4. júl 2007

ahojte!

my sa prave ucime spat v postielke cez den-no hroza!!!vseobecne ma nasa lenka problem zaspat cez den,ked je unavena velmi place akoby ju "rezali",ja ju samozrejme musim uspat a tak spi.Sice iba polhodku ale je to uspech.V kociku my zvacsa spi hodku-dve.Vecer problem nema,ked po kupkani a papni ju dame do postielky sama zaspi-vecerný rezim zvlada na jednotku,ale denný musim dobojovat 😝

liliandax
4. júl 2007

susanh - my este pred kupanim vecer takto sa vypotime na koberci, okupeme sa raz dva a potom ideme spat. Klop klop, ale celkom to u nas funguje. 😵

kobliska
4. júl 2007

Ajoj,moja mala doteraz spavala vzdy ok,ale uz ma 2apol mes.tak uz chce aj pozerat co je nove.Inac zaspavame tak ze ju polozim do postielky a lahnem si k nej na postel pricom jej musim hladkat hlavivku a bucat po zadocku 😉 Na obed mame viac nervou nepomaha nic ani oblubene taktiky na zaspavanie jednoducho bud zaspi alebo nie.Drzim palce

kobliska
4. júl 2007

A poradte mi mozu jej ist zubky.Do ust si vopcha celu pest vecer place neako casto kaka aj ked je dojcena viem ze je to normalne.Ako sa da zistit ci su to zubky alebo jednoducho je nervak

dankaa
4. júl 2007

ahoj kobliska nepises ake stare mate babetko...aj nasa si dava do pusy celu rucku,to je normalne.Ako casto kaka?nasa ma pokakanu plienku aj po každom kojení,je to rozne.A vecerný plac nie prilis dlhý a intenzivny zvycajne znamena ospalost,to nasa nenormalne place,ale po vecernom riualy sama zaspi pekne v postielke.samozrejme tiež sme sa to najprv ucili 😝

jlucia
17. júl 2007

jessica, prečítala som si ten článok a naozaj to funguje aj u môjho štvormesačného bábetka. Ďakujem 🙂

emjee
15. okt 2008

kvietocek7 • 1d • Včera o 22:57
Prosim Vas o poradte mi ako uspavat dietatko.Dcerka ma 11mes a stale zaspinkava pri kojeni.Nechce nijak raz zaspat iba tak na rukach a dokonca ani v kociku.
Ake su Vase skusenosti?

caruzo19 • 1d, 20tt • Dnes o 08:00
kvietocek,skus poprosit manzela nech ju chvilu uspava on-nech jej spieva,alebo pusta tie hracie detske hracky,u nas to zabralo.predtym ju nakoj a vydrzte prvy den tie protesty

abetka • 2d • Dnes o 09:23
skus sa riadit knihou ,,Kazde dieta sa vie naucit spat,,. Mne to velmi pomohlo

kvietocek7 • 1d • Dnes o 11:29
Abetka,prosim ta porad mi kde sa da kupit ta kniha

jaz • 1d • Dnes o 11:37
kvietocek IP

tonita • 1d • Dnes o 12:15
abetka ja som skusala to uspavanie podla tej knihy a po niekolkych pokusoch som to vzdala lebo maly bol az modry od placu. Jak si to vyriesila ty?

kvietocek7 • 1d • Dnes o 13:32
tonita vies mi povedat kedy si presnejsie zacala pouzivat rady z tejto knihy?ja totiz poznam vela tvz. treningovych knih a tiez neschvalujem aby dieta zaspalo unavene od placu. Viem,ze (aj som to skusala) potom baby nema pokojny spanok a zvykne sa strhavat zo spanku hladam nejaku prirodzenu cestu

fifinna • Dnes o 14:11
Môj maly tiez zaspava stale pri kojeni a to aj cez den. Tiez sa nijak inak neda uspat. Ale pokial planujem kojit, tak to nechavam tak. Ale neviem v akom veku je najvhodnejsie ho od toho odnaucit.

amatula • 2d • Dnes o 16:47
ahoj moj starsi syn zaspaval sam od 7mesiacov,len potreboval vreckovku,neskvor plisaka.s ktorym spava dodnes,ma tri roky,vola ho milacik a beda ze by sa mu nieco stalo...a od druheho prcka sa nemozem ani pohnut,tiez by som ho to uz chcela naucit ale asi to nebude take jednoduche

annabell
22. okt 2008

kocky tiez mam ten problem ked idem dat malu spat je tak zavisla na prsniku ze ma celu noc cca kazdycch 20 min. kontroluje ci ma prso v puse. celu noc som pri nej skrutena jak paragraf aby mi prso nevybehlo a ked sa mi po pol hodke podari malu uspat a prso vybrat do 15 min je hore a reve pokial jej ho znovu nevlozim.Toto robi celu noc a mam pocit ze mi uz odisli krize.Mala rano byva nevyspana som uplne zufala uz skusal uspavat malu aj manzel vzdal to po dvoch dnoch. Nemozem do nej dostat ani cumel ani flasu 😠

fifinna
24. okt 2008

annabell, ako dlho nechas malu plakat, kym jej daš znova prsnik ? Kolko ti spi cez den ? Ja to robim takto , ked sa mi maly zobudi do dvoch hodin po zaspani, to som si ista ze hladny neni, tak mu proste nedam. Poplace si, ja ho pritom hladkam a potom od unavy zaspi. V noci ked sa zobudi, tak mu ho necham len pokial taha, potom mu ho surovo vyberiem aby vedel, ze cici je len na jedenie. Potreba spanku je unho silnejsia a zaspi.

annabell
24. okt 2008

fifinna ja jej ho dam ked place tak do 5 min lebo vresti ze mi zobudi starsieho syna ktory chodi do skoly.Ona ma pokazeny cely spanok s toho ze ma kazdych 20 min kontroluje ci ma prso v ustach ked som jej ho uz vybrala strasne zacne revat az pistat. Stava o 10 hod lebo v noci poriadne nespi a potom od 12 hod do pol 2h spi a este od pol 4 do tej pol 5h zaspi.Vecer ju davam spat o 9h.Viem ze nepapa v noci mi len dudluje prso. raz som ju nechala plakat a revala skoro tristvrte hod tak som jej ho znovu dala ☹

fifinna
24. okt 2008

Annabel, a to Ti robi tak celych sest mesiacov ? Mozno, ked Ti prestane spavat od tej pol stvrtej ( to bude trvat este mesiac - dva ) tak bude viac unavena a zacne lepsie v noci spavat. Ked budu prazdniny a nebude Branko musiet vstavat do skoly, skus prejst na to , ze ju nechas poplakat. Ja mam niekedy taku noc, ze sa prebera skoro kazdu hodinu, ale nastastie len raz za cas. Mam pocit, ze to je vzdy preto, ked mu idu zuby, alebo mal zly den. Pozerala si sa , co pisu baby v teme caste dojcenie v noci ?

tinusi
24. okt 2008

My sme tiez v pripade nudze pouzili fit loptu a tiez sa malemu nepacilo v babyvaku. Ale celkom sa mi osvedcilo spievanie. Ked place pri uspavani (vacsinou zaspi na prsku, ale zriedkavo nie a vtedy place, ze nechce spat, hoci je velmi unaveny) tak ho dam do polohy na bok capkam ho po plienocke a spievam piesen. Ziadnu uspavanku - to nezabera, riadnu rezku, napr. Tancuj, tancuj vykrucaj alebo Ide vlacik šišiši. Najskor reve a protestuje proti tej polohe, ale ked ho pridrzim tak sa ulozi a upokoji. Pocuva pesnicku a ked je uplne kludny, vacsinou si vezme aj ponukany prsnik. No a potom zaspi...
Mne je luto nechat ho plakat, ale nechcem ho ani za kazdym fnukom brat na ruky, lebo na taketo veci si rychlo zvyka a potom ich vyzaduje.

annabell
24. okt 2008

mala mi to robi take 2 mesiace pred tym som ju v noci kojila len raz. Zacalo to ked som si dala malu k nam do postele..Dnes som si zohnala knihu"kazde dieta sa vie naucit spat" a idem studovat ako to vymyslet.Tu temu som presla fifinna ale nic som tam nenasla ☹ Inak dnes som ju nedavala spat o tej pol 4hod..

fifinna
25. okt 2008

Preco si si dala malu do postele, ked spavala sama ? Neskusala si ju znova dat spat samu ? Nebola vcera moc unavena, ked si ju nedla o tej pol stvrtej spat ? Lebo ak ano, tak ju davaj spat, lebo v noci môze byt nervozna. Ona by sama od seba mala prestat tak na vecer spavat, ale aspon do roka by mala spat dva krat , do obeda a po obede. Skus jej spravit taky rezim, aby ti rano vstala skôr ako o tej desiatej, aby si ju mohla dat pred obedom este spat a potom po obede. Ako spala tuto noc ?

annabell
25. okt 2008

Ahoj fifinna,mne sa mala naucila zaspavat na prsniku tak som ju uspavala na mojej posteli a potom som ju potichu preniesla do postielky.Ked bola väcsia tak sa mi vzdy prebrala pri prekladani do postielky a chodlila som s nou hore dole aj dve hodiny.Tak som sa nastvala a nechala ju spavat na mojej posteli.Vcera bola mala uz unavena z toho ze nespala v poobede a polozila som ju do postielky o 08:00.Plakala asi hodinu,potom sa budila o 10:00 s pol hodinovim placom zaspala.Dalej sa zobudila o 12:00 to som jej dala najest,o 3:00 plakala asi 15 min. a zobudila sa o 06:30 to som jej dala znova najest a to bez placu zaspala do 09:00.Ked plakala chodila som ku nej kazdych 5 min.Knihu som uz precitala a idem dat malu spat znovu do postielky a uvidime ako bude spat dnes.

fifinna
25. okt 2008

Aj mne sa maly naucil zaspavat na prsniku a uz od narodenia sa mi prebral vzdy ked som ho prelozila do postielky, tak som si ho nechala tiez v posteli. Podla toho , co pises ti mala spala lepsie, kedze sa nebudila kazdych 20 min. na cici. Ty si co myslis ? V tej knizke je co pisane ? Ked ti rano vstala o deviatej ako si ju potom dala cez den spat ?

annabell
25. okt 2008

Dala som malu spat o 8 hodine plakala tak 20 min.a uz zaspala.Uz je skoro 12hod a stale spi,neuveritelne 😀 .Vcera mala spala super bola som sama prekvapena ze sa zobudila len 4x.Konecne som mohla v posteli spat vystreta a dnes ma neboli ani chrbat.Mala rano vstavala o 9 hod a zaspala mi az o pol 1 a spala do 3:00,takze som ju uz dala spat az vecer.V tej knihe je vysvetlene co sa deje pocas spanku,navyky pri zaspavani a rezim spanku ale je tam napr. vysvetlene preco babatka ked sa zobudia v noci placu Napr. ked ich mama uspavala hojdanim na rukach a ked babatko zaspalo matka ho prelozila do postielky. Ono ked sa prebralo tak nechape kde je a preco tam je.Pamatalo si len ako ich mama hojdala na rukach a teraz tu je same, polozene,bez hojdania.....Su tam popisane intervali ako sa chodi za babatkom ked place aby tam nebolo stale same ......a tak 😝

fifinna
26. okt 2008

SUPER !!! musim sa aj ja kuknut na tu knihu

annabell
27. okt 2008

tak sme to dokazali fifinna 😅 prvu noc bola hore 4 krat druhu 3krat s mensim revom a tuto noc len 2 krat.Bolo to nad ranom a ked zaspavala tak plakala len 3 min.Za 3 dni sa naucila spat v postielke sama a ked sa zobudila pozerala na nas a potichu sa hrala 😀 neuveritelne ....... 😝 😀

skrecok
27. okt 2008

Ahojte, ten isty problem mam aj ja a som uz z toho pomaly dost unavena a bolia ma ruky a krize ☹ .