Ako utíšiť a uspať bábätko?

verus
28. júl 2006

Babulky, mate dobre tipy, co zabera a mozno by to na prvy pohlad nenapadlo?

Nam sa napriklad osvedcilo hojdanie babatka v prenosnej taske z kocika, ale uplne najviac sedenie na fitlopte s babatkom na rukach a "skakanie" na nej. Je to celkom pohodlne a bezpecne to zabera, aj ked ma maly bolesti bruska alebo treba trosku vydrzat, kym bude papat. Len uz som cela uskakana a hladam dalsie tipy ;o) V babyvaku sa malemu nepaci...

droby
22. jan 2007

ked som ju mala prvykrat zabralo na chvilu spievanie (alebo valaky moj skrekot 😀 ) pofnukala az prestala, ale potom znova. nemala pri mne problem, ked som snou bola ale vzdy bola doma aj mamicka, nemala problem byt cely cas u mna, usmievala sa a hrala sa so mnou aj pekne reagovala na moj hlas.. ked som bola u nich a spustila plac u mamy plakala zobrala som ju ja a prestala... ale vzdy mala mamu nablizku, no mysleli sme si ze nebude mat so mnou problem vydrzat, ale stalo sa. a nepomahalo rozpravanie vizerala ze sa jej ani nechce si zvykat na moj hlas ☹

davidko
22. jan 2007

neboj to je drobček a musí plakať 🙂 kym vidí mna a je mužovi na rukách tieš si ma pýta ale ked niesom doma je to ok,síce ma hľadá ale neplače,kamoškine trošku podrastie a už sa bude inač správať uvidíš 🙂

kili
22. jan 2007

droby, nadudúce nech sa jej mamička nahrá na video (ak majú kameru, ak nie tak aspoň na kazetu) a keď bude znova plakať, tak jej to skús pustiť, aby sa upokojila.

droby
22. jan 2007

jaj dik aj za pekne slova a rady. ja verim ze ked podrastie a bude to castejsie tak to bude v pohode, ale na zaciatok sa troska obavam, teda vlastne dost. je to hrozne ked ju pocujem tak plakat a nemozem jej pomoct. este som myslela ze by som knej skocila par dni predtym a bola s malou sama, alebo teda vo vedlajsej izbe, ze co to spravi... a urcite uplatnim vsetky rady s trickom,kazetou, balkonom, pustim jej rozpravku, to vraj pocuva cele dni.

davidko
22. jan 2007

droby ale aj ty musíš byť vpohodke lebo to bábo cíti že si nervozna

droby
22. jan 2007

sak ja som sa najviac bala toho ze sa aj ja snou rozplacem a kupodivu zachovala som si chladnu hlavu a take veci pustila bokom, a len milo som sa jej prihovarala az sa divim ze som bola kludna, ale mozno niaku malu neistotu vycitila a aj preto. horsie je ze viem do coho idem a ze ten plac bude. a ze to uz nebude hodinka ale 5.. no som rada ze si mi tu tak rychlo poradila, skludnila som sa aspon a uvidime co zaberie... mozno sa obavam zbytocne a bude pohoda (nadej umiera posledna)

milhaus
12. mar 2007

našu malú dokáže ukludnit jedine manžel na svojom hrudníku a tak ju aj uspat ked inak nechce

alexandra
12. mar 2007

Zabalime do babysatky, 3 min s apoprechadzam a maly je tvrdy ako stolverka 😀

lasenka
12. mar 2007

mne zabrala uspavanka Spi dietatko spize... Matusko uz ma tri a pol roka a doteraz zabera 😎

mimi109
12. mar 2007

no tak ja som malu dobre 2 mesiace uspavala na rukach ked nemohla zaspat sama jemne som ju hupkala a ona zaspinkala
ale musim si zatukat uz dlho zaspava sama bez pomoci 🙂

susanh
30. máj 2007

Čaute baby. Ja som sa odhodlala v sobotu konečne prestať uspávať na rukách. Nata mi už bola ťažká, a myslím, že je na to už najvyšší čas.
Prvý večer som ju uložila do postieľky s macíkom, a trvalo 45 min kým celkom zaspala. To som k nej stále chodila, podávala cumlík, hladkala ju, spievala,.. Na druhý deň to trvalo 30 min. Keďže v kočíku už nechce spať, lebo sedí a sleduje okolie, musím ju nechať samu zaspávať aj cez deň. Po týchto pár dňoch, myslím, že už pochopila, že zaspinkať môže aj sama, ale kým sa jej to podarí, strašne sa krúti, prevracia, plače. A aj mi to chýba, zobrať ju do náručia a ukolísať ju 😢 Viem, že nemôžem, lebo by asi doterajšie trénovanie vyšlo nazmar. Čo myslíte? Keby som ju občas uspala na rukách, museli by sme potom začať odznova? Bola by z toho zmätená?

milhaus
30. máj 2007

nasa ked je v postielke nervozna pomaha hladkanie po hlavičke alebo buchanie po zadočku, nechce inak spat ako na bruchu a davame jej aj dudlik ale ona ho vypluje ked zaspi
inak sa jej prerezali dva zuby dolu a natierali sme jej to lebo bola strasne nervozna

vandas
30. máj 2007

Maminky, ktore mate problemy s uspavanim babatiek, dostala som elektronicky super knizku (moj maly ma este len mesiac, takze pre nas zatial nie je vhodna) o tom, ako naucit zaspavat deticky ca od 6 mesiacov. z mojho okolia mam ohlasy, ze 100% funguje, vola sa "Každé dieťa sa vie naučiť spať" od A.Kast-Zahn a H. Morgenroth. ak ju niekto chcete preposlat, napiste mi na vandusa@gmail.com

zgurkaa
31. máj 2007

Ahojte. Mam problem. Moja mala bude mat uz 4 mesiace. Doteraz bolo vsetko v najlepsom poriadku. Zaspavala sama s cumlikom. Vecer ked som ju ulozila do postielky, vedela ze ma spinkat a v pohode zaspala (s dudlom). Teraz asi tyzden, si s nou vobec neviem rady. Cumel nechce ani vidiet a inak sa nevie upokojit (teda okrem na prsnika, alebo babyvaku) Je to dost narocne na psychiku. Dieta si zo mna urobilo cumlik ☹ . Preco zrazu odmieta dudel? Viete mi poradit?

newyorkgirl
31. máj 2007

mozno skusit iny dudlik.. 😒

zgurkaa
31. máj 2007

Mam tu tri druhy, ortopedicky, gulaty aj plochy znacky MAM. Nepomaha... ☹

sranda
31. máj 2007

zgurkaa, skús to vydržať, možno má len prechodné obdobie, spací režim sa u detí mení. Ale určite ju netráp, ešte je moc malinká. Skús ju ponosiť a pohojdať či nezaspí... Nejdú jej zúbky?

zgurkaa
31. máj 2007

Aj to je mozne, s tymi zubkami, lebo starsia dcera mala prvy zubok medzi 5-6 meciacom. Diky, dufam, ze to coskoro prejde. ☹

sranda
31. máj 2007

neboj, to bude o.k.. Vieš čo som ja robila? Petra tiež ako baby, bola rada na prsníku, rychlo som jej ho vytiahla a v sekunde dala dudel do pusy. Ten aj tak po chvíľke vypľula, lebo už tvrdo spala. Vyskúšaj to...

dankaa
31. máj 2007

zgurkaa ak je nepokojna pocas dna odporucam zajst k lekarovi,nech ju dokladne prezrie vylucis ine problemy.A nie je nahodou hladna,ak vypluva dudel? možno už nestaci mliecko,rozmýslala si už nad tým?

sranda aj ja tak robim,no zvykla som jej medzi tým ako sa budila kvapnut z prsnika mliecko na dudel a dala som jej rýchlo do pusy,bože moj kolko krat som nasu Lenku "ošalila" 😀

zgurkaa
31. máj 2007

dankaa myslim, ze mliecka mam dost (ked vytlacim strieka) 😕 To s tym prsom a dudlom funguje, ale dudel nefunguje ked jej ho dam len tak, aby sa s nim ukludnila a zaspala (predtym to vzdy zaberalo). Teraz ked papa, na prsniku vzdy zaspi, az tak, ze ju nemozem zobudit aby vytiahla vsetko mliecko a potom je hladna za hodinu a pol.
O tom lekarovi som uz rozmyslala aj ja. Mala si pred dvoma dnami buchla o spodok hrazdicky hlavicku a trocha jej to opuchlo. No neviem ci to mohlo mat na to vplyv. 😉

dankaa
31. máj 2007

zgurkaa a spinka ti malicka pocas dna?

dankaa
31. máj 2007

zgurkaa a neskusala si jej dat par lyziciek cajiku alebo prevarenej vody?ja zvyknem malej davat,mavame niekedy take iste stavy,ze po hodke chce papat,lebo sa nenajedla poriadne..samozrejme trochu cukru inac to nevypije...ja použivam malu mocca lyžičku,je menej nebezpecna ako kavova.držím prsty!

zgurkaa
31. máj 2007

Ano 3-krat. Od trisvrte hodiny do 2 hodin, pocas jedneho spanku, ako kedy. 🙂

dankaa
31. máj 2007

z toho pises dedukujem,že mas možno slabsie mliecko,mas k dispozicii baby vahu?my mame,pretože sme mali problémy s priberanim...

dankaa
31. máj 2007

bolo by dobre zistit že kolko mliecka vytiahne ,je potrebne važit pred aj po kojení a hole babetko.a zistit ci sa dostatocne napapa a ci pekne pribera....

dankaa
31. máj 2007

no pravdepodobne ti pribera 😉 len ta trapi že papa casto,že?pohovor si o tom s pediatrom,...

dankaa
31. máj 2007

možno ti nakaže aby si dieta hned zobudila ked zaspi pri prsniku,kto vie,...

my sme musseli nasu Lenku budit kvoli papaniu aby nam priberala. Dokonca aj v noci,to boli casy,...tažke 😢

zgurkaa
31. máj 2007

Nemam vahu. Ale naposledy pribrala 500 g za 3 tyzdne. Teraz ideme k lekarke buduci tyzden. Tak uvidim. 🙂 Vdaka 😵

dankaa
31. máj 2007

to nie je zlý výsledok,inac ona v jej veku by mala vytiahnut aj 150 ml mliecka