Ako utíšiť a uspať bábätko?

verus
28. júl 2006

Babulky, mate dobre tipy, co zabera a mozno by to na prvy pohlad nenapadlo?

Nam sa napriklad osvedcilo hojdanie babatka v prenosnej taske z kocika, ale uplne najviac sedenie na fitlopte s babatkom na rukach a "skakanie" na nej. Je to celkom pohodlne a bezpecne to zabera, aj ked ma maly bolesti bruska alebo treba trosku vydrzat, kym bude papat. Len uz som cela uskakana a hladam dalsie tipy ;o) V babyvaku sa malemu nepaci...

verus
autor
15. aug 2006

Baby, vcera sme boli na kurze masaze pre babatka.. a bolo to uplne uzasne, neverila by som, ze sa to malemu tak bude pacit, ved nema ani tri mesiace. Trvalo to dost dlho (od masaze paticiek, prstikov na nohach az po malu gymnastiku). Bol z toho cely uveliceny, cely cas sa rehotal, recnil, gulal okalmi, ze co to ako ma byt... a potom spal ako dudok niekolko hodin, ani jest nechcel... (a to je na toho nasho gurmana co povedat...) Zeby sme konecne prisli na to, co nanho plati? 🙂 🙂

ervotoc
15. aug 2006

no to aj naš ma rád,asi vsetky babetka 😉

sylvie
15. aug 2006

u nas asi nie su take kurzy masaze babatka, vsak ? alebo nejaka knizka o tom neexistuje ?

ervotoc
15. aug 2006

sylvi su knizky a tusim aj dvd 😉

ervotoc
15. aug 2006

nam ukazovala ako na to znama,sme mali štíííígo 🙂 ona jesestra ale ja si pamatam aj plagaty na to niekde boli

verus
autor
21. aug 2006

Silvie, ak ta to zaujalo, skus sa za tym pozriet, fakt je to vyborna vec... asi je najlepsie vidiet to nazivo - hoci je to dost jednoduche, niet nad to, ked si to skusis pod dohladom, aby si sa to naucila dobre... stoji to za to 😎

sylvie
21. aug 2006

verus, ale ked u nas asi nie su take kurzy, urcite ze na zivo je to lepsie..

sylvie
21. aug 2006

inak, s uspavanim sme trochu pokrocili.. uz mi nezaspava na prsniku, len obcas, ked je velmi unaveny a zaspi velmi rychlo..
vecer, ked ho kojim a vidim, ze uz ma dost, dam ho odgrgnut, polozim do postielky, dam pusinku, dudlik a odidem prec.. obcas ho pridem skontrolovat, pripadne prevratim, ak sa on prevrati naspat.. vacsinou potom zachvilu zaspi..

verus
autor
21. aug 2006

Ja len ked Ervotoc pisala, ze to niekde videla. Ja som to nasla uplne nahodou v casopise miestneho zdruzenia podporujuceho dojcenie. Ale som rada, ze je to u vas lepsie so spinkanim 🙂

cukrikk
21. aug 2006

ja odporucam od mala ucit dietatko same spinkat v postielke a same ho nechat zaspavat . Mam dve deticky a obe od 4tyzdnov same spinkavali v izbycke a same zaspinkavali. Mala bude mat teraz 9mesiacov a neviem co je to uspavat dietatko. Hoci kedy ju dam do postielky v tedy tam bez plakania zaspinka proste sa naucila ze ked je v postielke tak tam ma spinkat..... od 5mesiacov prespi celu noc od 20:00hod do 7:00hod

dolinka
21. aug 2006

cukrik.. ako to robis ze sa ti v noci vobec nebudi??, co jeje davas papat vecer??

cukrikk
21. aug 2006

vecer vypije len 180desiatku myslim ze na 9mesiacov to nie je vela
ale inak jej nic nedavam ziadne kasicky ale je pravda ze uz nekojim

dolinka
21. aug 2006

no ja este kojim a nemozem ho za ten svet odstavit! vyskusali sme uz vsetky existujuce umele mlieka a vsetko vypluva! ake jej davas ty? kolkokrat za den papate tuhsiu stravu?

cukrikk
21. aug 2006

rano ked sa zobudi tak si da mliecko 180siatku to je okolo tej 7dmej potom okolo 11stej jej davam polievocku uvarim prsicka,mrkvicku, zemiacik, maly petrzlen a vymyxujem to to spapa plnu mysku.... zaspinka a ked sa zobudi to je tak okolo 16:30taj jej dam bud nestle tu vyzivu alebo piskoty Pafino s mlieckom alebo nastruhane jablcko atd... no a potom az ked sa okupe a to je na noc davam BEBE2

dolinka
21. aug 2006

.. boozinku to ti normalne zavidim! 😉 😔 nas mal zaspi vecer sam v postielke po kupkani.. papa nikedy este kasicku alebo len cicik..al cez den je to hroza... horko tazko zaspi na nejaku polhodinku doobeda.. poobede je zazrak ak si zdriemne 90 minut niekedy ! naobed jeme tiez polievocky.. ale je to teda vycerpavajuce.. keby chcel presedlat na to mele mliecko by som bola stastna!

cukrikk
21. aug 2006

a kolko ma malynky??

dolinka
21. aug 2006

za tyzden 8 mesiacov..

klea
28. aug 2006

Neviem ci to je pre teba este aktualne, ale u mna to bolo presne to iste.A vies co konkretne mne pomohlo?Zavinovanie!V knihkupectve je kniha NEJSTASTNEJSI MIMINKO V OKOLI,ktoru napisal pediater, neviem ci si uz o nej pocula, ale oplati sa ju kupit ak mas problemy uspat babo.Je to o tom, ze ho treba napevno zabalit a kolisat ho a pritom mu robit ssssssss.U mna to zabralo na sto percent.Babo sa najprv vzpiera, ale po chvili sa ukludni a velmi rychlo zaspi a aj vydrzi dlhsie spat!Tak to vyskusaj a daj vediet ako to dopadlo.

jessica25
21. sep 2006

klea, to zavinovanie, to mas pravdu. Nas maly dokazal zaspat iba ked mal ruky pri tele, inac sa strasne metal a to ho budilo. Ale vposlednej dobe, tyzden dva nemoze sam zaspat. Ked ho polozim do postielky, spusti obrovsky plac a ked si ho vezmem na ruky, spi behom dvoch minut, ale ked ho polozim, tak plac, a tak stale dokola... no uz neviem, aj som ho nechala sa vyplakat, ze si snad zvikne, ale maly place a place, cely sa spoti a nikam to nevedie ☹

ramzesa
23. sep 2006

Moj chlapcek,ked bol malinky,tak o postielke ani pocut.zaspal vedla mna na prsniku. manzel ho unosil. Niekedy sa nechal unosit aj u mna alebo nam zaspal na brusku. slecna je uplne ina. Tiez som ju skusala vseliako uspinkat,ale prisla som na to, ze staci ju supnut do postielky, pousmieva sa na medvedikov, ktorych ma na hniezde popripade si trosku pomrnci, ak je nervozna a ked o chvilocku pridem ona uz hajinka. Bez placu a kriku. Vlastne ona krici len ked ju nieco velmi boli alebo je veeelmi dlho bez mliecka a to je naozaj minimum. A syncek ked mi zaspal pri papani,tak som si ho nechala pri sebe a sa nezobudil. Ked zistil,ze je v postielke uz bol krik. 😀 . Teraz este spinka s nami,lebo izbicka sa este len zariaduje,ale staci, ze je pri nom manzel alebo ja a o chvilku uz spinka. az do rana poprip. sa zobudi na nocnicek a cajik.

ramzesa
23. sep 2006

hehe...najlahsie sa dietatko odstavi ak zena znovu otehotnie... 🙂

droby
22. jan 2007

viete mi poradit co robit ak dietatko place za mamou a mam ho opatrovat ako ho utisit, ukludnit??? opradte prosim. mam strazit tak 5hod. 4mesacne babo ale vidim ju tak raz za mesiac a nepozna ma stale hlada mamu a place za nou, normalne uz pomaly krici mamaaaaaaaaa... ako na to?

droby
22. jan 2007

dakujem, ale to nie je moj pripad. to nie je moje dieta a place vyslovene za mamou, ked ju nikde nevidi a nepocuje a este v cudzom prostredi. ked ju dam dokocika prestane ale nemozem s nou 5hod. chodit s kocikom po vonku. babatko je zdrave a so zaspatim nema problemy, ale ked nespi a zrazu je sama s cudzou osobou place. existuje nieco ine ako ju nechat vyplakat lebo je to dlha doba ak vobec prestane.

expertka8
22. jan 2007

...droby..bolo by vhodné..keby si pri bábätku nexala aj odev maminy..dieťa sa ukľudní..a bude spokojnejšie ak bude "citiť" vôňu maminy..napr. tričko 😉 ..u nás to fungovalo 😉

droby
22. jan 2007

tak to vyskusam. budem sa musiet spolahnut na tricko. dakujem a drzte mi palce, ja dufam ze to bude v pohode,musi si na to zvyknut ale to plackanie je hrozne.

davidko
22. jan 2007

droby tak si nechaj kočiarik doma ak sa dá a kočíkuj ho doma a ked zaspinka tak ho bud daj na balkon alebo otvor okno

droby
22. jan 2007

skusim aj to hadam ma neprekukne ze sme na jednom mieste 😉 lebo ona nemusi zaspat ale v kociku sa ukludni (asi si mysli ze ide za mamou) otazka je co ked sa zobudi? a zas zbada mna?

davidko
22. jan 2007

zvykne si len treba najst nejaku hračku alebo melodiu ktorá sa jej zapači a hlavne s nou veeela rozprávaj a vysvetľuj 😉 nieje podstatné čo len aby ťa počuvala a zvykla si na tvoj hlas 🙂

davidko
22. jan 2007

droby a ešte jedna rada ak si už nebudeš vedieť rady s drobcom ,každe bábo je rado holučke tak ho povyzliekaj a trochu nechaj len tak nech sa pobaví 😉 nemalo by plakať 😵 držím palčeky