Ako utíšiť a uspať bábätko?

verus
28. júl 2006

Babulky, mate dobre tipy, co zabera a mozno by to na prvy pohlad nenapadlo?

Nam sa napriklad osvedcilo hojdanie babatka v prenosnej taske z kocika, ale uplne najviac sedenie na fitlopte s babatkom na rukach a "skakanie" na nej. Je to celkom pohodlne a bezpecne to zabera, aj ked ma maly bolesti bruska alebo treba trosku vydrzat, kym bude papat. Len uz som cela uskakana a hladam dalsie tipy ;o) V babyvaku sa malemu nepaci...

miriamka
27. okt 2008

No ja vacsinou maleho uspavam pri kojeni,problem nastane ked prestanem kojit 😖

annabell
27. okt 2008

ja som to uz nezvladala lebo mala ostala upne posadnuta,zacinalo to tak nevinne a vobec mi to nevadilo ze ju uspavam na prsniku az to islo do extremu a mala musela mat prso v puse celu noc.Ked som jej ho vytiahla aby som sa vyrovnala,strasny plac.Teraz som ju naucila spat v postielke a normalne nechapem-mam vecere pre seba 😀 Skrecok maly je este malinky,skus ho ucit spinkat v postielke nech nedopadnes ako ja,lebo krize uz odchadzali aj mne ☹ Miriamka toho sa aj ja bojim ked prestanem kojit

fifinna
28. okt 2008

annabell, prajem ti , aby vam to vydrzalo. Pre mna je uz neskoro ucit na postielku. Maly ma uz pripravenu izbu z postelov, ale stale som neni odhodlana ho tam dat.

annabell
28. okt 2008

dakujem,tak to si vem maleho predstavit ako je v postielke, jak maly tarzan To by tam nelezal ako moja mala. 😀

emjee
24. apr 2009

jasna2 • Dnes o 14:05
Ahoj mamicky,
prosim poradte ako uspavat babatko. Syna som uspavala tak, ze som ho okupala, nakojila dala cumel a spal. Cez den to bol sice riadny certik - doteraz je - ale noci boli v pohode. No a teraz nam do rodiny pribudol novy clen - nase zlate dievcatko. Prave ma 3 mesiace. Cely den je ako anjelik az ju chodim niekedy do kociara pozerat ci zije, tolko spi, ale vecer - nemozem ju uspat. Problem je v tom ze cumel odmieta. Takze ju nakojim - lenze to trva minimalne pol hodiny, potom ju nosim na rukach, potom opat nakojim, ulozim - samozrejme akonahle ju polozim prebudi sa a tak dookola. A tiez v noci - ako sa mi prisaje na prsnik pije aj hodinu, cely chrbat mam uz stuhnuty z tej polohy, no a akonahle sa pohnem alebo jej vyberiem "cumlicek" z pusy je hore. Kamaratka tiez uspava dcerku tak ze ju nosi kazdy vecer v babyvaku, tak to bolo od narodenie, az na to ze jej mala ma teraz 12 kg a teda ma co robit. Tomuto by som sa chcela vyhnut.
Takze poradte mamicky ako uspavate vase dietatko vy??? Vopred dakujem za odpovede.

zuzacik • 1d • Dnes o 15:12
Ahoj jasna,
nam pomaha skakanie na fitlopte, ak je maly unaveny, na lopte je do 5 minut tvrdy

paola.o1 • 1d • Dnes o 17:17
ahoj, ja som mala to iste ako pises s malym, trvalo to zhruba do 4 mesiaca a potom zrazu zacal spinkat normalne. ale to bolo asi tym ze som ho zacala prikrmovat s UM, takze vecer dostal flasku a potom sup do postirelky, ale ked iba kojis tak , nam pomaha aj to, ze dostane cumlik, dam ho do postielky, place, ale ked ho klepkam po ritke, spievam a za chvilku je tuhy

lucia1004 • 1d • Dnes o 19:38
ahojky, ja by som ju urcite cez den nenechala tolko spinkat, uz ma tri mesiace a mala by zacat vnimat "svet", unavit sa pocas dna, aby spinkala v noci. A pred spanim nech je aspon dve hodinky hore. A co sa tyka toho cumlika - ja viem, ze je to blbost, ale skus ju na cumlik proste naucit, moj maly tiez odmietal cumlik, ale ked som mu kupila iny druh (ma rad iba silikonovy so zrezanou spickou), tak sa naucil a pomahalo to pri nocnom kojeni, ze zaspinkal po nakojeni s nim. A nemyslim si, ze ked naucis teraz malu zaspavat "urcitym druhom" (fitlopta, babyvak alebo ty s snou v posteli), tak ze to tak pretrva. U nas sa to menilo. Najprv fitlopta, potom sam, potom so mnou v posteli a teraz ho dokonca obcas musim nosit... myslim, ze sa to proste meni, ako babätko chce zaspavat.

fifinna
24. apr 2009

ja sa pripajam k lucii, tiez si myslim, ze by mala vela cez den spi. Ale radsej nam napis kolko, aby sme vedeli posudit.

lucustek
2. máj 2009

no ja mojho maleho po najnovsom uspavam v kupelke a to tam sposobom ze sa s nim akoze salim ze ho naklanam ku uterakom on sa ich snazi chytit az kym neodpadne pritom nam musi hrat jeho oblubena pesnicka ...uz ma 10mesiacov ale este ani raz mi nezaspal sam od seba aj ked bol velmi unaveny a nespal napr vcera 8hodin...vtedy je to este horsie lebo sa este viac premaha...

mami.sk
2. máj 2009

nam sa pri uspavani od narodenia do cca 3,5 mesiaca / dovtedy sme mali koliky 😝 / najviac osvedcilo zabalit napevno do zavinovacky a skakat na fitlopte 😉
vyborna kniha Henry Kap - Najstastnejsie miminko v okoli 😉

ked prestali koliky, dam malu do postielky a o chvilku zaspi sama bez problemov 😉 sama som z toho bola prekvapena lebo vsetci nam dohovarali aby sme ju neuspavali na fitlopte lebo ju "rozmazname" a uz ju budeme musiet vzdy nosit na rukach 😕
no absolutne to nie je pravda 😉

angellinka
3. máj 2009

U nas jednoznacne fit lopta zaberala,a ukludnila,aj cez den ked bol maly nekludny.
A ked uz je dieta vacsie,postupne naucit same zaspavat.
Teraz zaspava ukazkovo,treba ho naucit naco ma dieta postielku,a zaspi pekne same 😉

u2jana
4. máj 2009

u nas tiez fitlopta... od 3mes do teraz...a neviem este dokedy to vydrzim vstavat za noc 5-6x a skakat tam po polhodine 😒
ale je to jedine, co u nas zatial zabera, teda, ak ju nemienim nechat vyrevat v postielke... ale este par zufalych noci a mozno sa na to dam ☹

zuzkahom
16. apr 2010

caute baby ak by som sa mala riadit podla knizky ako s vecernym kojenim? my mame ritual kasa s lyzickou v stolicke, potom kupkanie, prebalenie, pyzamko a potom nakojim a zaspi pocas toho. No a ako na to aby mi nespaval pocas kojenia? Mam ho krmit skor? Este pred Kupkanim? no fakt neviem....alebo pri svetle? Poradte prosiiiiiim. V noci mi totiz vstava 8-12 x a uz sme z toho na mraky...a asi aj nas chrobacik.
Dakujem za pomoc.

lukinka26
16. apr 2010

Ahojte baby velmi Vas prosim o radu,
Nasa bambulka posledny tyzden nedokaze zaspat ci uz sama v postielke, co mi predtym bez problemov hned zaspinkala, teraz sa mi mrvi, mrnci a ked ju dlhsie necham tak spusti neskutocny rev, nepomaha ani ked si ju vezmem ku sebe na postel, ani ked ju zoberiem na ruky a tisim, je velmi nervozna a hadze sa mi. Ucila som ju samu zaspavat, darilo sa to az doteraz. Ked ju necham trosku plackat, uz je taka cula, ze mi vobec nezaspi, tak ju zavela zoberiem a ide sa hrat, vyzera akoby prave vstala, ale za taku polhodinu to na nu opat pride a zacina sa boj odznova. Ked je uz velmi vysylena tak zaspi, ale predsa takto sa nezaspava, poradte mi prosim, nechcem aby sa mi takto trapila.
Cez den ani prsnik nepomaha a nemala by mat ani bolesti, doktorka vravela, ze ani zubky jej este nejdu tak neviem.Ozaj mali sme pred tyzdnom prve ockovanie, je mozne, ze je taka z neho?
Den po nom bola len trosku mrzuta a ani teploty nemala.
Niekde som citala, ze sa babo moze po ockovani zmenit, je to pravda?

januarova
17. apr 2010

a preco sa trapite 🙂 aby zaspavala sama? ved je este malinka. take deti maju problem vobec spinkat a nie este osamotene. najlepsie funguje prsnik, ked pises ze kojis. proste ju nevynervac hned od zaciatku, ale pri prvych priznakoch unavy treba bud ponuknut prsnik alebo si spolu lahnut, alebo na rukach. ked je kludna a zaspinkava, tak ju mozes skusit dat do postielky, ale ked tam zacne plakat tak ju treba zobrat a skusit to inak. proste sa jej to nepaci a trapis seba aj ju. dieta sa meni stale, co fungovalo vcera, dnes nemusi. mne mala tiez niekedy zaspi v postielke a ked zacne mrncat a hnevat sa tak ju odtial zoberiem a skusam inak. lebo takto mozes dosiahnut iba odpor voci postielke.

lukinka26
17. apr 2010

To je sice pravda, ale ona akonahle zacne byt ospala, zacne nervacit, ci uz na rukach, az ju neviem udrzat alebo v postielke a uz vobec nezaspi so mnou v postely. ja viem, ze je este malinka, samozrejme ju nechcem trapit a sposobit nejaky odpor, ale mam pocit, ze nic nepomaha. No cez den ani prsnik, napapa sa alebo si len tak cicka a nervaci dalej.

ivkaivka
17. apr 2010

mne mala tiez zaspavala ukazkovo-sama v postielke, tiez sme najprv riesili fit-loptou, no tak som sa nahnevala a skoncila to. Momentalne ju beriem k sebe na postel kym zaspi, no nemam sancu ju ulozit pred 22.00, mozno aj to je problem, ze davate deti skoro spat. Neviem, moja okolo osmej este-len chyta 2. dych, zato rano si pospime aj do pol desiatej. Skusala som x krat ulozit ju okolo siedmej, osmej...no bez sance, takto sme spokojne obe, mala sa o osmej zacina bavcat, ja si pri nej niekedy pozriem film. O 22.00 odchadzame do spalne, tam sa este chvilocku pohra s knizkou, ci hrkalkou a do tej 22.45 spi. Co uz, inac nam to nefunguje, skusala som aj rano budit okolo siedmej, no vysledok ten isty, pred 22.00 do postele ani za svet 😉

januarova
17. apr 2010

no kazde dieta je ine. aj moj starsi syn bol taky ako tvoja mala, ivkaivka. spat az okolo deviatej a rano sme spali do deviatej. Mala zase do stvrteho mesiaca chodila vecer spat uz o piatej a s prestavkami na kojenie spala az do osmej rano. teraz zase spi od cca 20, hod do rana do siestej. lukinka a to ti tako place aj cez den aj vecer? kolko ti spi cez den? ci nie je velmi unavena preto place.

olifcek
17. apr 2010

ja moje dieta neuspim, pokial nejdem spat s nou...pocas dna spi na kojeneckom vankusi, ktory je ale na mne. ked ju am inam, hoc s vankusom, hned je hore...

lukinka26
17. apr 2010

Vecer mi zaspava zatial krasne, problemy su cez den, vecer ideme o 20 a spi s prestavkami na kojenie do takej 6-7. Unavena by byt nemala, davam ju hned ako vidim a snazim sa ju uspat, prave sa mi to podarilo za 30 minut lezkania pri nej na postely - to je uspech, ked ju uz neviem a ona sa mi velmi brani tak ju beriem z postielky a ona spokojna a cula ako vyspata kuka a smeje sa. Von mi spi take 2 hodinky, doobedu taku polhodinku a potom ked prideme z vonku este na taku polhodinku az hodinku zaspi.

januarova
17. apr 2010

a snazis sa ju uspavat az ked sa ti javi unavena? ze mozno sa jej nechce spat a ty ju ukladas. my mame najnovsie takyto problem. mne sa javi unavena, ale Natalka si to nemysli 😀 takze ked nezaspi na prse a ani nepriviera oci, tak ju dalej ani neuspavam. inak to mozno bude len tym ze je zvedava a nechce aby jej nieco uslo 😝

gabika_83
17. apr 2010

Lukinka, mame to podobne, mimochodom, aj nas krpec ma 4 m. a 3 tyzdne a tiez som povodne z okr. RS 😀 Ale k veci: nas maly je stastne, vyrehotane bejby, ale akonahle ide cas spanku (ci uz cez den alebo vecer), akoby ho vymenili. Totalne zacne nervacit, hadze sa, mam ho na rukach, on sa mi vzpiera ze ho ledva udrzim, k tomu plac...Nakoniec na tych rukach zaspi, ale uz ma cez 7 kg a mne odchadza chrbat, ked ho tak musim uspavat 3 x denne plus vecer ☹ Kebyze ho pekne dam do postielky, pohladkam, dam pusu a odidem, spusti taky hystericky rev ze koniec ☹ tak sa to uz bojim aj vyskusat. Co sa tyka noci, rezignovali sme a spava medzi nami, no budi sa aj 4 - 5 x na kojenie (myslim ze skor zo zvyku ako z hladu), myslela som si ze v tomto veku uz bude spinkat lepsie 😕

lukinka26
18. apr 2010

Je sice mozne januarova, ze ju davam priskoro, ale asi ked uz zyva a sucha si ocka plus je mrzuta, tak je to signal, ze je unavena, Davala som ju predtym neskor ako mala prve priznaky unavy, ale uz potom bola taka unavena, ze just nevedela zaspat. Ona akoby sa tomu branila a chcela vydrzat co najdlhsie aj napriek tomu, ze je unavena. Tak to, ze si to ona rozmysli hned v momente ako ju polozim do postielky je pravda, kuka a krici na mna ako budem reagovat, ci ostavam s nou alebo odchadzam alebo si ju beriem so sebou.
Gabika, to akoby som pisala ja, az na to, ze ja ju v noci ku mne nedavam az rano, ked sa zobudime. Tiez 4-5x na kojenie, a mozem Ti potvrdit, je to zo zvyku, mam to odskusane, ale nemam to srdce jej odopriet nocne kojenie, je aj tak este moc malinka, sestra kojila dost dlho, vzdy sa jej v noci tiez budil na kojenie, ale akonahle prestala kojit, prespi celu noc.
Mne uz krasne sama spinkala, teraz sa to len zmenilo, trosku som poposuvala jej denny rezim, mozno je aj z neho zmetena este, alebo maju nase deturence len take obdobie a za par dni sa to zlepsi-tak to by bol ten lepsi pripad, no nie?
Co by sme mi maminy pre nase srdiecka neurobili 🙂

kdezee
18. apr 2010

..ako vas tak citam tak uspavate tak ako ja🙂 cez den fit lopta..ked zaspi tak ho prelozim do postielky ale niekedy sa zvykne zobudit a rozplace sa tak znovu na loptu..a ked sa mi takto zibudi 2x tak musim si ist s nim lahnut do postele a pri kojeni zaspi..zo skusenosti viem ze nemozem dopustit aby bol hore dlhsie ako 1,5-2 hod lebo je to pak este horsie..vecer uspavam vylucne na prsniku lebo panko sa vzdy preberie pri prekladani z fitky🙂 takto zaspi tvrdo pri mne na posteli a potom ho uz len prelozim..ale cez den s nim doslova musim bojovat na tej fitlopte aby sa ukludnil a zaspal..ale mam taky maly zlepsovak..je tak jemne zavinuty v deke a ked ho chcem uspat a jeho zaujima vsetko ostatne len nie spanok tak mu prelozim kusok decky cez ocka a on rychlo vytuhne🙂 ked uz viem ze spi tak odokryjem..skuste🙂

katkabg
18. apr 2010

baby tak mi je luto ze namate take kludnucke babo ako ja.Aj tento vecer ako uz 4 msiace som malu okupala nakrmila a haja sama na svojej posteli z ktorej som ale odmontovala mriezku...a cez den???ked vidim ze si suchori ocka dam len dudlik a mala uz aj haja🙂))aj ked ma energie dost a tak ju musim niak zabavat nikdy som nemala problem so spanim alebo ze by revala...naopak 3 krat sa mi stalo ze sa v noci zobudila na papanie a potom sa mi hodinu usmievala ...asi som jej bola miesna...tak sme sa rano o stvrtej smiali a ona nakoniec zahajala na mojej posteli a potom som ju len supla na tu jej... 😀 drzim palceky 😉 😉 😉 😉

kdezee
18. apr 2010

Katka no len provokuj 🙂 🙂 🙂 ....moj maly je taka nespiaca priserka..niekedy je to na nervy..ale uz aspon nebojkotuje kocik a dokonca v nom aj par krat zaspal ! Rekord :D

katkabg
19. apr 2010

no to je sranda moja mala uplne zboznuje kocik,,,hned v nom zaspi a preto ju tam daval len vtedy ked umyvam riad ci varim a ona ma radostne pozoruje z neho🙂))alebo z neho pozera televizor...je to sranda ake su rozdielne babatka ze???bohvie ake to je byt tak ako vy ze babo place a nece hajat 😔

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz