Ako vaši drobci prespia celú noc? Poraďte triky

michalka12
11. apr 2008

chcela by som sa Vas opytat na niake triky ako vam vasi drobci prespia celu noc. Moj maly ma 7 mesiacov. Stale ho kojim, snazim sa mu davat aj kase na vecer, ale velmi to nepomaha on mi potom nepije mlieko a zobudi sa tak ako vzdy, priblizne 2-3x za noc.

betka1
12. apr 2008

luiisa, dakujem za linky, co si poslala do IP, precitam ich. Ten nazov "cot death" je podla mna skor symbolicky, slova "cot" by som sa az tak nechytala. Tiez existuje vyraz "cradle cap", co je nazov pre lupiny, ktore mavaju male babatka na vrchu hlavicky. "cradle" znamena koliska a suchu pokozku na hlavicke maju aj babatka, co nespia v koliske. Proste ide o oznacenie v akom veku sa to stava, alebo tak.
Spanie s rodicmi ma svoje vyhody aj nevyhody, ja sama to striedam podla toho, ako mi to vyhovuje. Vecer malu ulozim do jej postielky, ked sa v noci zobudi, tak ju kojim poleziacky vedla mna a podla toho ako som unavena ju ulozim potom naspat do postielky, alebo ju necham vedla mna. Hlavne, ze dodrziavam pravidla prevencie proti SIDS a ze sme obe spokojne 🙂

jett
13. apr 2008

ahojte, ja som asi ľavá, ale nech robím čokoľvek, malá celé noci preje 😔 A priberá normálne, tak hladná by byť nemala a aj tak nespí, ani nikdy nespala 😖 🙄 .

biba12
13. apr 2008

Jet,, keby si bola lava, tak ja som uz asi uplny magor.... Zacala som praktizovat to, ze mu davam papat o tej 23 hod, potom o 2 hod a potom az nadranom. Medzitym iba dam dudlik, alebo trosku cajiku a zaspinka... Aj ked nam to trochu trva, ale dufam, ze niekam pokrocim. A co sa tyka spania v u mna v posteli, maly ma rad chlad, tak podla toho mam nastavenu aj teplotu v izbe... A hybem sa nevelmi, pretoze mam slaby spanok aj vsetko pocujem...Kazde jeho zamrncanie, kasel.... Dnes sme mali celkom dobru noc, zobudil sa 3krat... A z toho 2 krat jedol.

tanja61
13. apr 2008

ahojte ja vstavam tiez niekedy aj 3krat za noc ale tiez praktizujem to ze predtym kym si lahnem spat maleho zobudim a nakrmim a potom papa niekedy az okolo 03.00rano a spinkame do tej 07.00 niekedy aj dlhsie......ale osobne si myslim ze niekedy sa mi maly budi len kvoli zubkom 😉

edita33
13. apr 2008

ahojte moj maly tiez sa do teraz budil v noci aj 4-krat ,tiez ho este kojim,aj ked by uz bolo na case prestat,ale necham ho este,tiez nieje hladny to urcite,on sa potrebuje ukludnit a citit matku pri sebe,ale mne to islo na nervy stale k nemu chodit,nakojim ho pred spanim a potom....nasla som na nho fintu,,,ked chce v noci cickat,tak mu poviem..... dam ti cici a ty mi daj didu(cumel) a hned si to rozmysli ,otoci sa a spi dalej,neviem do kedy to bude na nho fungovat ale zatial pomaha.viem ze je predsa väcsi mozno ako vase babetka ktore nerozumeju,ale to prejde,musia si byt isty ze sme pri nich..

ali77
13. apr 2008

ahoj moja mala ma tiez 7 mesiacov o par dni tiez ju stale kojim a tiez mi vstava aj viac ako 3x v noci na papanie ale co uz som si zvykla niekedy si hovorim ved nebude takto papat do svojej 18-tky 😀.

ali77
13. apr 2008

inac moja mala spi so mnou tiez v noci len vytiahnem prsnik a dam jej ale mam pocit ze ona je fakt hladna. mimochodom ma 7 mesiacov a cez 10kg (narodila sa 4150g-mova) a tiez ma to trapilo ze casto papa a potom som si povedala ze nebudem seba trapit vycitkami dam jej kedy chce a odvtedy sa citim i ja lepsie ved ona z toho vyrastie

manka76
14. apr 2008

michalka12 moju malu kojim ale na noc ju este dokrmim najprv sa napije odomna a potom jej dam este flasu niekedy vypije celu flasu 150ml mlieko ,niekedy nieco necha.uz sa jej podarilo par krat spat aj celu noc a ak sa zobudi tak vacsinou sa budi 1-2x v noci pravidelne v tu istu hodinu.

bambucinka
21. aug 2008

Ahojte babenky. Ja mám trošku iný problém a neviem či je tento moj príspevok v tej správnej téme. Môj cvrček ktorý má teraz 5 mes. sa donedávna budil na kojenie len 2x za noc. Teraz kojím v noci niekedy aj 4-5x. Mám strach že moje mlieko i ked ho mám podľa mna dosť, mu už ,,nutrične,, nestačí, lebo inak si to neviem vysvetliť. Mala by som mu podľa vás začať dávať na noc UM alebo kašičku, aby sa tak často nebudil ? Odstaviť ho od cicinky ale ešte nechcem. Kojenie je pre mna to najkrajšie na celom materstve a rada by som kojila tak dlho ako to len pôjde. 😵

biba12
21. aug 2008

Bambucinka,

ja som do tejto temy pisala v aprili. Mne sa maly budieval zo zaciatku v noci tiez len 2 -3 krat. V 4 mesiaci prisla zmena, zacal sa budit castejsie. Teraz sa budi niekedy aj 6 krat za noc. A to mu vecer dam kasu o 18-18:30 hodine a potom este o 20 hodine kojim. Ale prisla som na to, ze krpec nie je hladny, len sa chce pricucnut a potiahne 5-6 krat a spi. Akurat mna to vzdy zobudi a som potom hore. Nespala som uz 11 mesiacov, moj este celu noc neprespal. Chcela som ho odstavit, lebo si myslim, ze je to tym kojenim, ale asi to nepôjde, lebo maly sa brani. Kojim ho uz len vecer a v noci, cezden mu to nechyba,.ale pride vecer a a noc a budi sa.

bambucinka
21. aug 2008

Takže si myslíš že keby som mu dala na večer napr.nutrilon2 tak by sa budil tak či tak????

hiha
21. aug 2008

Babky,po precitani vasich prispevkov normalne stratila iluzie,ze sa uz konecne vyspim 🙄 Myslela som si,ze cim bude vacsi,tym menej bude potrebovat kojenie v noci 😅 A ze ked mu potom,ked zacneme prikrmovat,dam kasicku,bude vsetko len a len o tvrdom spani cez noc,no hoooooootooovooooooo 🙄

anezena
21. aug 2008

nas Danuso spaval do 2, 5 mes. - od 18, 30 do styroch alebo piatej.
a teraz? no des! niekedy sa zobudi 2x, inokedy 5. a to davame uz aj kasu na veceru a aj kojim. nemyslim si, ze je to o mlieku ze by mu nestacilo. ved praveze ked kojis v noci castejsie a tak tym sa tvori viac mliecka, takze podla mna mas mlieka dost 😉

annag
21. aug 2008

bambucinka, tak ako Ti hovoré biba, budil by sa tak či tak, bábetká v druhom polroku a najmä okolo roka majú veľmi intenzívnu potrebu byť pri mamke, súvisí to s ich citovým vývojom, nie s hladom, ony by teoreticky bez mliečka skutočne celú noc dokázali prespať, no to prsíčko je ich istota a na ňom im je najlepšie. Cez deň sa rozptýlia inými zaujímavosťami okolia, no v noci si to potrebujú o to viac vynahradiť pri mamičke. Treba sa s tým zmieriť, najlepšie si dať bábetko do postele k sebe a dojčiť len v polospánku. Dojčenie nemá byť boj, ak má bábo pocit istoty, že mu prsíčko nikto neberie a má ho na požiadanie k dispozícii, je to veľký darček od mamičky, tých pár mesiacov za to stojí vydržať, veľmi rýchlo prejdú a už zostanú len spomienky.

dididi30
22. aug 2008

annag veru, ja radsej vydrzim, lebo toto je moje posledne babo, tak si to vychutnam, milujem ked mi papa z prsnka je to take kraaaaaasne, neviem sa na to vynadivat 😵 😵 😵 😵

julie6
22. aug 2008

ja som to uz niekde pisala, nespala som poriadne 9.5 mesiaca/kojenie 2-3x a nasledne zaspavanie na rukach/ tak som bola grogy az sme nase zlaticko nechali same v spalni,a my spime vo vedlanjsej miestnosti,cez otvorene dvere pocujem ako sa otaca aj pomrnci a potom sam zaspi,na moj udiv co som tomu neverila,zo zaciatku sa budil 1-2x,tak som sla snazila sa prv utisit/prv pohladenim, potom na rukach,ak nezabralo nakojila/ no po 2 tyzdnoch zacal spat celu noc

lenusiatko
22. aug 2008

Ahojte baby, aj my sme uz prekonali stvrty mesiac a kedze sme sa budievali az nad ranom, teraz sa zase budime kazde 2-3 hodinky, mala si musi cucat a ked zaspi, prehodim jej len dudel, ktory zachvilku vypluje.
Mam to otestovane s Nutrilonom a vobec to nesuvisi, kolko babo prespi, skor je to asi o unave, o tom, aky bol den, alebo co sa mu sniva. Ako hovori Annag, treba to vziat pozitivne, spat budeme v penzii a v truhle naveky vekov 😉

zucha
22. aug 2008

mamicky, ja som citala tu knihu, kazde dieta sa vie naucit spat, riadila som sa podla toho a pomohlo to. |Dcera bola tiez len kojena, vstavala v noci 2 az 3x na kojenie. Zrazu, okolo 4 mesiaca sa to zacalo zvysovat, az sme skoncili na 12x budeni v noci. Bolo to neunosne. Tak som si odsala mlieko a predtym, ako som isla spat ja, dala som jej ho z flasky. Ani som ju nevyberala z postielky, aby necitila moje teplo. Pila vlastne, ako by este v spanku. Zobudzanie sa upravilo, ale tiez to uplne neprestalo. Zacala som ju od 6.mesiaca dokrmovat na vecer UM, v presvedceni, ze jej to uz nestaci a to je hustejsie, ale prd. Nijaka zmena.
Ale skoncilo sa to, ked som prestala kojit uplne. V noci sa zas zacala budit tak 2 krat a uplne sa to upravilo, ked zacala konecne chciet dudel. Kym bola kojena, o cumliku nechcela ani pocut. Skor ju nahneval, ako by ju mal ukludnit. A teraz, ked ho chce, tak ked sa nahodou zobudi, dam jej dudel a behom par sekund spi dalej

lukyam
25. aug 2008

Ahojte,nas malinky spaval tiez pekne,2-3x sa zobudil na papanie,ako citam,asi to je v tom stvrtom mesiaci u babatiek rovnake,aj nas sa zacal budit kazde 2hodky,mrvi sa,mrnka,zacala som s davat kasicku,ze asi ho budi hlad,ale nepomohlo,takze to nebolo hladom.Ale na kasicke si pomnamkava.

capy
25. aug 2008

ahojte aj my sme sa budili dva krat za noc a v poslednom obdobi to bolo kazde cca dve hodinky. tiez som si myslela ze je hladny. a dneska sme zistili za to bolo koli zubkom. dneska mu vysiel prvy. a spinkame od osmej a este sa nezobudil. 🙂

lukyam tak mu skus pozriet do pusinky ci nema napuchnute dasienka 😉

zade
26. aug 2008

Ako deavate to UM v noci. Totiz nechapem. Mate ho uz zarobene v termoske alebo ako?
Ja mam v termoske preverenu vodu, ale kym zarobim mliecko, tak reveme odusu, ze opat skoncime ne prsniku. Mame 13 a pol mesiaca a odstavujeme sa uz vyse troch. Zrusili sme denne i ranne dojcenie, no v noci a pred zaspavanim chce tahat. Inac uz sme nabehli aj na UM, aj akusi flasu sme pozliepali, len aby to fungovalo. Len stale nechapem ako dat UM v noci.
Vdaka za odpoved.

dididi30
26. aug 2008

zadi, najpepsie je nedavat v noci ziadne mlieko...nasa mala spavala od 3 mesiacov bez pitia v noci, ale cajik musela mat, ten netreba zarabat, ten mohol byt aj studenkavy, len tak na par glgov.....ale fakt je najlepsie odnaucit babo v noci pit, lebo potom je problem s odnaucenim sa od plienok 😉
maleho kojim, takze mozno budem potrebovat radu tiez, ked bude mat tolko co tvoja mala 😉

zade
27. aug 2008

Mhm, moje dieta tiez spalo celu noc, ked bolo malinke. Skutocne do pol roka mi vobec nespala cez den (mali sme zdrav. problemy) , no vnoci bola tak unavena, ze spinkala aj do 5 rana. To vsak bolo mne nanic, nakolko som musela vstavat kazde dve hodky odsavat mlieko, lebo ma velmi boleli maliate prsniky.
Teraz sme uz velke a spinkame aj pocas dna (tak 2 hodky), no v noci sme casto hore.

dididi30
27. aug 2008

ahojte, tak moj drobec je po ockovani a na prsniku bol celu noc, hm ale inak spava pekne v noci......len teraz mal teplotu a bol smadny 😎

vevericka847
8. júl 2020

@luiisa a viete poradit že ako presne odstavit. Keď sa zobudí tak čo s ňou. Mne začne plakať q na prsniku sa ukľudní. Tak qko s tym prestať?