Ako vaši drobci prespia celú noc? Poraďte triky

michalka12
11. apr 2008

chcela by som sa Vas opytat na niake triky ako vam vasi drobci prespia celu noc. Moj maly ma 7 mesiacov. Stale ho kojim, snazim sa mu davat aj kase na vecer, ale velmi to nepomaha on mi potom nepije mlieko a zobudi sa tak ako vzdy, priblizne 2-3x za noc.

luiisa
11. apr 2008

ahoj michalka12, netrap sa , ze ti este neprespi noc, je este malicky. Ja som svoje dve dcery odstavila od nocneho mliecka ked mali 11 mesiacov a od vtedy mi prespali celu noc, teda aspon do nejakej 5 rano a potom to este dospali. Nemusis vsetko robit nasilu, len preto, ze kamoskine dieta uz noc prespi, kazde dietatko je individualne a ty najlepsie vies, kedy je ten spravny cas. Ak to nejde teraz, skus to opat neskor. Neviem preco, ale mne sa ten 11. mesiac osvedcil. Dovtedy spali pri mne, takze ked boli hladne, tak sup mliecko a spala som dalej. Ked som ich odstavila, zacali spat vo svojej postielke a tak sme zabili dve muchy. Drzim palce 🙂

andy75
11. apr 2008

My sme hore aj 4-5x a hladna nie je,len tak si trochu pocucka a spi dalej. Tiez by som ju chcela odstavit,len nemam sil. Uz som ju skusala neprilozit k prsniku v noci,len pohladkat,pomojkat,ale nepomohlo, zacala plakat a uspavala som dalsiu polhodinu

logout
11. apr 2008

ahojte, tiez by som uvitala rady, maly je hore niekedy aj 6x za noc, tiez si myslim, ze to nie je o hlade. odstavit ho este nechcem.

ivush
11. apr 2008

ahoj, no aj my sme hore v noci priemerne 2x, tiež som už chvíľami ako mátoha a preto som istý čas špekulovala, že ako zredukovať nočné kojenie, teda keby sa mi drobec nakojil o 22hod a potom až ráno okolo 5tej, ale pochopila som, že špekuláciami absolútne nič nedosiahnem, pokiaľ chcem kojiť tak to musím iba vydržať...a ono nie je vôôôbec isté, že ak by sa moje dieťatko prestalo kojiŤ a dostávalo UM, že by potom v noci nechcelo papať...viem o viacerých detičkách, ktoré si aj po prechode na umelé ml. pýtajú tú svoju dávku i v noci.....

andy75
11. apr 2008

myslela som odstavit v noci,nie cez den.Ako male babatko bola hore len 1-2x a teraz to uz ani neratam pre istotu.

dominica
11. apr 2008

aj ja som sa chcela konečne do ružova vyspinkať a myslela som si, že malý nemôže byť hladný, až som sa pripravila o mlieko a malý aj napriek tomu hladný stále bol a ja som ho len trápila. Nezostalo mi nič iné, ako dať UM a to pýtal niekedy aj 4x v noci s tým, že jak papal, tak mu nenormálne škŕkalo v brušku od hladu, tak som pochopila, aká som bola sprostá a že nie každé dieťa papá len zo zvyku, poniektoré naozaj z hladu. Už by som to nerobila a radšej kŕmila pokladíka vtedy, kedy si sám zapýta...

logout
11. apr 2008

dakujem za skusenosti, ja tiez pomaly dospievam k nazoru, ze treba to len vydrzat... aj ked je to niekedy poriadne tazke.

dominica
11. apr 2008

ivush - viď moj príklad 😉

andy, aj som chcela odstaviť len v noci, ale mlieka zrazu nebolo ani cez deň, z posledných síl som sa to snažila rozkojiť a po mesiaci som zistila, že to už nepôjde ☹ , malý sa v noci "napapal" z toho mála čo bolo a stále plakal od hladu a ja som mu už nemala čo dať. Týždeň v kuse, potom som pochopila, že je chudáčik nenormálne hladný a začali sme s UM, kvôli mojej sprostosti a potreby vyspať sa. Ale 2x budem múdrejšia...
Ináč stalo sa to v 10 mesiaci a do 11 sme kojili už len minimálne, posledne už len 1x za 2 dni.

ivush
11. apr 2008

Domi, ale hlavne, že Tvoj Alexko dostal super základ do 10mes 😵 😵 A inak Sami má občas takú noc kedy vidím, že sa zobudil a je hladnýýý a inokedy sa zobudí a evidentne sa chce len na prsko pricucknúť, cítiť ma a spokojne zaspinkať ďalej.....

andy75
11. apr 2008

dominica-ja citim,ked naozaj papa a ked len cucka, my sme byvali hore niekedy aj 7-8x, ale ked si ju dam na noc ku mne do postele, vzdy je to lepsie-preto si ja myslim,ze hladna nie je,len chce byt pri mne

luiisa
11. apr 2008

logout: podla mna je najlepsie ked dietatko spi pri mame, mozno si naozaj niekedy potrebuje len cucnut, trosku sa pomaznat, zistit, ze mama je pri nom. Najjednoduchsie je len "vytiahnut prsnik", dat mu mliecko a spat dalej, aspon ja som to tak robila...az tak vela energie pri tom clovek neminie, ale fakt je pravda, ze treba vydrzat...nie si v tom sama 😉

andy75
11. apr 2008

dominica-ked si prestala kojit, kolkox vstaval maly v noci? toho sa trochu bojim,ze takto sa bude budit aj potom.

andy75
11. apr 2008

luiisa: dokedy spalo babo s Tebou? Moja mala je velmi nerada vo svojej postielke, ako ju potom naucim tam spat?

sivocka
11. apr 2008

Michalka, len to vydrz. Moj prvy syn bol na UM od troch mesiacov a uz si nepamatam presne dokedy v noci papal, ale pamatam si, ze bolo strasne v noci vstat, zarobit mlieko, schladit na normalnu pouzitelnu teplotu....kym sa mi to podarilo, on plakal a nespali sme cela rodina...a mozno ani susedia... 😀 . Avsak, ked aj prestal papavat v noci, napriek tomu sa budil aj 5-6 x za noc s placom a nebolo jednoduche ho utisit....takze bud rada, ze mas babetko spolahlivo ako ucicikat na prsniku, aj ked nepapa len dudka....
druheho syna kojim asi 2x za noc a najviac si pochvaluje moj muz, ze sa nemusime striedat v kuchyni pri priprave UM...sakra ze nemozu kojit aj chlapi, aspon v noci.... 😉

nera
11. apr 2008

no baby to by aj mňa zaujímalo, kedy sa konečne vyspím v noci 😉 ...my ešte stále v noci papáme síce už "len" 2-4 krát, oproti začiatku keď sme papali každé dve hodiny je to už fakt celkom dobré a ešte keď ma vie tak pekne zobudiť....totiž keď chce v noci papať tak príde ku mne a dá mi pusinku 😵

masinka
11. apr 2008

Nelka spi u mna v posteli a ja sa pekne pri nej vyspim, ked chce papat, tak sa obsluzi sama
😀
spat chodi medzi 21 a 22:00 (nakojim ju a dam ju do postielky kde sama zaspi - niekedy este chvilu poplace, tak ju o 5 minut vyberiem a este jej dam cucnut, niekedy si nieco pokeca a zaspi v pohode), budi sa okolo jednej hodiny po polnoci, to jej dam znovu cucnut a znovu ide do postielky. ja si idem lahnut okolo druhej a ked sa najblizsie zobudi (obvykle do piatich minut potom ako si ja lahnem, asi ma na to nejaky siesty zmysel) tak si ju beriem k sebe do postele. pocucka este asi minutku a spi do rana do desiatej a ja s nou (niekedy sa okolo osmej zobudi a pocucka, ale to vnimam len tak podvedome)

v noci sa vytvara najviac hormonov ktore podporuju tvorbu mlieka, preto ak chcete dieta odstavit, zacnite vynechavanim nocneho kojenia...

inac okolo 8 mesiacov sme mali take obdobie, ze sa Nelka budila kazdu cca pol hodinku a chcela si cucnut a postupne to dospelo do stadia ze som sa od nej nemohla ani pohnut a uspavala som ju od vecera do rana do siestej, ak som len naznacila ze idem od nej prec, tak spustila strasny rev... tak som sa nastvala a dna dni som ju nechala vyrevat (tou metodou 3-6-9 - behala som k nej a hovorila jej ze ju lubim ale ma hajat...pry den to trvalo cca pol hodinu a druhy hodinu a pol kym zaspala), odvtedy spime viac-menej podla hore popisaneho scenara (s vynimkou noci ked nam isli zubky)

luiisa
11. apr 2008

andy 75: obidve moje baby spali so mnou zhruba do 11 mesiacov, dokial som ich kojila v noci. Neviem preco, ale kedze sa nam ten 11.mesiac osvedcil u starsej, tak som to skusila aj u mladsej a bolo to v pohodke. Potom som ich premiestnila do postielky vedla mna, takze boli a zaroven neboli pri mne a ja som sa mohla kludne rozvalit 😀 ked sa zobudila na mliecko, tak som ju chytila za rucku, hladkala som ju a pekne som jej rozpravala, ze mliecko bude az rano, nech pekne spinka a ona to pochopila 🙂 viem, znie to neuveritelne, ale tak to bolo. Pri prvej to az take idealne nebolo, plakala asi 20 min, ale od dalsej noci uz spinkala. 😉

masinka
11. apr 2008

luisa, ake stare su baby? a do kedy si ich kojila? ja som tiez rozmyslala skusit malu "oklamat" cajikom alebo vodickou, ale bojim sa prave toho ze sa mi mlieko prestane tvorit a vstavat a robit umele sa mi fakt nechce. a len tak ukecat sa mi ju urcite nepodari, lebo ona len co sa zobudi, tak sa v postielke postavi a ked ju necham dlhsie plackat, tak sa tak preberie, ze ju uz potom dalsie dve hodiny neuspim

zuz11
11. apr 2008

je tu uz par tem o prespati celej noci u babetiek (podla mna to nie je iba problem kojenia ale mozu to byt aj zubky, hlad ako taky ze vecer pred spanim sa malo napapa a podobne):
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

michalka12
autor
12. apr 2008

dakujem vam baby za rady
mate asi pravdu s tym, ze v noci sa tvori najviac mlieka. Mojej kamoske spal maly celu noc asi od 1 mesiaca, no vazne som jej zavidela, pretoze moj maly mal obdobie ked sa budil aj 8x za noc. Tiez kojila takze som to nechapala ako je to mozne. Ale postupom casu mala stale menej a menej mlieka a teraz uz musi davat aj Um.
Takze sa s tym asi nebudem zapodievat a hlavne som rada ze kojim. Deti asi potrebuju svoju nocnu davku mliecka a hlavne pritomnost mamy 🙂
Mate niektora skusenosti aj s podavanim kasi na noc? Pomohlo to?

dominica
12. apr 2008

ivush - to je pekné, že niekedy chce papať a niekedy sa pomaznať 😉 , ja som to nerozpoznala, lepšie povedané, stále som bola v tom, že sa budí zo zvyku a nie z hladu a zanedbala som to ☹ a preto som aj prišla o mlieko, ale hlavne, že dostal aspoň to najdôležitejšie a je krásny, zdravý a spokojný... 😉

andy75 - keď vidíš, že nie je hladná, tak je to ok, ale ako písala masinka, že v noci sa vytvára najviac hormónov na tvorbu mlieka, tak, keby som to vedela skôr, tak ho nešálim čajom a neprídem o mlieko. Ja som ho začala šáliť čajom a tým som vynechávala kojenia, až to prišlo do takého štádia, že malý sa ošáliť nedal a stále plakal a ja som mu nemala čo dať. Chcela som to ešte rozbehnúť, ale po týždni trápenia a neustáleho nočného plaču som zvolila UM. Malý sa na UM budil tak isto, ako na kojenie, aj 4x za noc. A vždy keď ho pil, tak bolo počuť, aký má prázdny žalúdok, vtedy som zistila, ako som ho trápila a on bol iba hladný... ☹ Doteraz papá večer UM, niekedy nadránom okolo 3-4-5 hod. Ak sa zobudí okolo 3 tej, tak má ešte aj na raňajky UM, ak sa zobudí okolo 5 tej, tak na raňajky má už chlebík.

luiisa
12. apr 2008

masinka:moja starsia bude mat 5 a mladsia bude mat 2. Starsiu som kojila do 2,5 roka a tu mladsiu este stale kojim spolu s jej mladsim 5,5 mes.bracekom, ale uz len cez den, ranajky, obed, vecera 🙂 myslim, ze ked sa rozhodnes prestat s nocnym kojenim, tak to netreba nahradzat nicim inym, stopnut to uplne, aby nemala dovod sa opat budit a hlavne, aby to malo vyznam aj pre teba 😉 drz sa

luiisa
12. apr 2008

masinka:este co sa tyka tvorby mlieka, tak suhlasim, ze najvacsie mnozstvo hormonov sa vyplavuje hlavne v noci, ale tvoja mala uz ma davno cez 1 rok a jej by uz mali stacit 2-3 davky mlieka cez den. Ked sa vsak cez noc pekne vyspis, tvoje telo si oddychne, tak sa ti vytvori urcite tolko mliecka, kolko budes potrebovat, pracuje to na principe ponuka-dopyt a to, s tou tvorbou, to hlavne plati pri rozbiehani dojcenia a na udrzanie laktacie hlavne pocas prvych siestich mesiacov a ty si uz predsa skusena mamicka 🙂

alinka76
12. apr 2008

môj malý od troch mesiacov pomaly vynecháva nočné budenie, papá o 8-mej večer a budil sa najprv o 3-tej, neskôr o 5_tej a teraz vydrží do šiestej. A to je len na materskom mlieku. Neviem, čím to je, ale ja mám dosť veľa mlieka od začiatku, malý sa môže natlačiť koľko chce a ešte aj ja sa snažím, aby to mliečko bolo hodnotné na výživu. Jem jogurtov veľa, tvaroh, ovsené kaše si robím a možno aj to spôsobuje, že malý sa krásne napapá a nie je taký hladný. Má už 7kg, takže je riadny macek. Ale nemôžem to povedať s istotou, že je to tým, ale som mu za to vĎačná, že mi dovolí v noci spať. A aby som zase o mliečko neprišla, tak ešte večer pred spaním odsávam a ak sa zobudím v noci, tak znovu odsajem, nech sa mliečko nestratí.

katka76
12. apr 2008

michalka, deticky su indi-vindi, nasa mala bude mat 10 mesiacov a v noci si este stale pyta. nadejala som sa, ze ked zacnem prikrmmi a potom kasou, ze situacia sa zlepsi, ale je to stale o tom istom, kojenie v rozmedzi 2 - 4 hodin, takze niekedy je to aj 5x za noc.
no a ked som podla priruciek nedala a snazila sa ju ukludnit, tak to sa rozvrieskala a prebudila uplne a spanok bol v nedohladne. takze vstavam a krmim, i ked niekedy je to len o tom pocuckani

biba12
12. apr 2008

Ja tiez zatial kojim, maly sa mi budi od 3krat do 10 krat za noc/ to uz vrazdim/.Ale vacsinou nie je hladny,ale len chce podrzat zaruku a za chvilu zaspi. Inak uspavam ho na posteli svojej, tak, ze lezim vedla neho a do 20 minut spinka, niekedy skor. Prelozim ho do postielky, kde spinka cca do 23 hod, potom sa zobudi, nakojime, prelozime a cca od 2 hod spi uz u mna v posteli. Citala som tiez kopu literatury, pocuvala rozne nazory, ze ma spat u seba. Ale som strasne unavena, pretoze maly spinka cca cez den asi 2 hodiny a to rozkuskovane, nie spolu v kuse. A v noci ked ma tu svoju, ze sa budi stale, tak si ho supnem do postele. Je pre mna jednoduchsie dat mu prsnik ako znovu vstavat. Uz ani neriesim to ako ho naucim spinkat v postielke. Kamoska to tiez tak robila s oboma dcerami a naucili sa v postielke spat,ked ich odstavila v pohode. Tak dufam, ze aj ten moj sa to nauci v pohode. Inak uz polroka som nespala celu noc,ale na tom ste asi podobne, a spim cca od 3 hodin do 6 hodin. Aj ked si lahnem skor, ze idem spat s nim, nefunguje to, budi sa kazdu 1- 1,5hod....Vecer mu davam kasu, dokoji m ho este a aj tak sa budi. Doktor povedal, ze ked nema pocit spanku, tak mam smolu. Tak si strasne zelam, aby sa maly trochu stabilizoval, a ja sa trochu vyspala.

luiisa
12. apr 2008

biba12: ahoj, neviem, aku literaturu si citala, ale ja som sa prave stretla s opacnym nazorom. Aky bol dovod, ze dieta ma spat "u seba"? To by ma celkom zaujimalo. 🙂

betka1
12. apr 2008

luiisa, ja som citala a pocula hlavne nazory, ze dieta ma spat u seba. O tom, ze ma radsej spat s matkou som citala len raz. Ako nevyhody toho, ze dieta spi s rodicmi si papatam len riziko syndromu nahleho umrtia(SIDS-cot death), riziko, ze sa prehreje, strata intimnych chvil, dieta sa potom tazsie nauci spat vo vlastnej posteli, atd.

michalka12, v knizke "Kazde dieta sa vie naucit spat" je par dobrych rad o tom, ako naucit dieta prespat celu noc. Je tu o tom na konikovi cela tema a knizku si mamicky posielaju v elektronickej verzii. Myslim, ze stoji za precitanie. Ja som niekde v polovici a niektore rady uspesne praktizujem.

luiisa
12. apr 2008

betka1: ako si spravne napisla cot, cize postielka...tolko moj postreh 🙂 , moje deticky krasne sami spinkaju vo svojich postielkach od 11 mesiacov

luiisa
12. apr 2008