Aký by mal byť spánok u 6 týždňovej?

babulkaxy
8. apr 2008

ahojte mam6 tyzdnovu dcerku ktora cez den strasne malo spinka, ☹pospinka si tak30min potom je dve hodiny hore to je umrncana a potom zasa zaspi asi na30min.v noci sa budi kazde 3hodiny a niekedy 2hod.je to v pohode

elikuk
24. jún 2010

Ďakujem vám za rady, skúsim vaše metódy, ale ja cítim, že to asi nebude kolika. Dnes po kúpaní vyskúšam čo ste mi odporučili a dám vedieť, ako to dopadlo. Ale napríklad včera večer zaspal pri jedení ako drevo a potom sa len prebudil na jedenie asi po pol hodine, lebo bol hladný. A pravdou je, že keď ho vyberiem z postieľky a nosím ho na rukách, hneď prestane revať. Ešte raz díky za rady.

savia
24. jún 2010

Ahojte,
trošku sa pridám, ak môžem 😉 náš trojmesačný drobček dnes prvýkrát spinkal od 20:15 do 5:45, je to rekord, ale vstal úplne nádherne vyspinkaný a vysmiaty. Náš je od narodenia zvyknutý na svoj pravidelný režim, o 20.00 v postieľke a chvalabohu dodnes pekne sám zaspinká,dáme dobrú noc a spí ako dudok. Ale je naozaj pravda, že denný spánok je veľmi dôležitý, tiež sa malého snažím uspať po papaní aspoň na hodinku, niekedy si to žiada aj sám,otočí hlavičku nabok, čím dá najavo, že je unavený. A s bruškom sme mali problém do jeho 3.mesiaca,potom akoby uťal🙂, masírovali sme Pupíkom v smere hodinových ručičiek. A hlavne vééľa sa nosíme a obzeráme všetko naokolo 🙂

savia
24. jún 2010

...ale dodám, že asi 2 mesiace sme mali problém spinkať cez deň, a bolo to práve kvôli kolike. A najhoršie to bolo medzi 6-8 týždňom.

blumka
24. jún 2010

@elikuk ked vies ze na neho zabera nosenie tak nos 😉 hlavne nech je spokojny a neplace 😉

zuzka1982
25. jún 2010

savia- chcem sa spytat, mala si problem, ze tvoj dbrobcek vobec nespal cez den? lebo ja mam ten isty problem a uz neviem, ako z toho von. Nasa mala spavala ukazkovo, a potom po 3 tyzdnoch ako keby sa jej nieco stalo. Spi len v noci a cez den ani za svet. Je aj unavena, ale nezaspi viac ako na pol hodku. Podla mna je to dost malo

savia
25. jún 2010

zuzka, náš malý s tým má problém aj teraz, zaspí tak maximálne na hodinu a potom je aj 2 hod hore a to už je potom riadne zlý a unavený. V kočíku spí málo, lepšie je to v postieľke,ale aj to nie je ono. Málokedy si pospí 2-3 hodiny vkuse,vtedy som šťastná, lebo stihnem aj navariť a drobček je potom lepšie naladený, lebo je vyspinkaný. Ale s denným spánkom sa trápime, v noci je to v poriadku ...zatiaľ 😅

lenocka84
25. jún 2010

@zuzka1982 ahoj,a mas malu zabalenu v perinke?
moj maly v noci spi bez problemov, a cez den mu viazem rucky k telu aby sa nebudil, trosku prikryjem hlavicku,cielko a pekne zaspinka

katarinka2010
25. jún 2010

@ingulka ingulka..to spinkanie je dočasné...mam 3 mesčného chlapca...ten zo začiatku spal celý den aj noc...budil sa len na papanie...potom chcel byt tak dve hodinky poobede hore...potom dve doobeda a dve poobede..potom chcel byt viac hore ako spinkat...a teraz to zavisi od toho ako sa unaví...teraz ma režim..napapat sa..hodinku pozerat, hrat a potom je unavený a hodinku niekedy dve si pospí...takže tak

elikuk
28. jún 2010

blumka, a nemôže to byť, že je rozmaznaný a len vymýšľa? Ja neviem, ale nechcem, aby sa naučil na ruky a potom si nebudem môcť doma nič spraviť, lebo ho budem musieť nosiť na rukách. Ale na druhej strane, ak mu to má pomôcť, tak ho rada nosiť na rukách budem.

elikuk
28. jún 2010

A ešte som sľúbila, že dám vedieť, ako dopadli vaše rady. Som sklamaná, lebo nič z toho nezabralo. Cvičiť cvičíme a masírkujeme bruško, ale bez efektu. Skúsili sme s manželom všetko , ale bez výsledne. Asi fakt len to nosenie.

didiana333
28. jún 2010

@elikuk ja myslím,že také malé bábo ešte rozmaznané určite nemože byť....preto na rukách neplače,lebo sa pri tebe cíti bezpečne.Detičky nevedia byť vypočítavé,len su spokojné,ked im je dobre.... 😉 (moj názor)

carodejnica
28. jún 2010

@elikuk - 2 mesačné bábätko nemôže byť rozmaznané 🙂 potrebuje cítiť svoju mamičku 🙂 kúp si nejaký kvalitný nosič, trebárs manducu a noste sa, čo vám srdce ráči 😀 Zachvíľu, ani sa nenazdáš, príde do veku, keď sa bude hanbiť pred kamarátmi dať ti pusu.. užívaj si tento kratučký okamih.. 🙂
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...

blumka
29. jún 2010

@elikuk uz ti baby napisali..2 mesacne dieta nemoze byt rozmaznane..9 mesiacov bol v tvojom brusku 24 hodin s tebou, je len logicke ze v kazdom trapeni chce byt pri mame...a pre neho moze byt trapenie aj to ze nechce byt sam.
Moja starsia dcera bola nosena maximalne, tiez mi kazdy hovoril ze ju rozmaznam a ze bude chciet byt stale na rukach..no akonahle zacala chodit uz ruky nepotrebovala..a teraz je to samostatna mala osobka, co nema problem byt bezo mna aj na noc u kamarata 😉
je to mozno tvrdo napisane, ale sme na materskej kvoli detom a nie kvoli tomu aby sme si stihli vsetko porobit...kto ma deti musi predsa ratat s tym, ze nebude dokonale upratane, niekedy vobec upratane, a ze sa bude mm castokrat musiet uspokojit so suchou vecerou....a ked sa ti maly ukludni na rukach tak preco by si mu to nedopriala? svojou pozornostou a laskou dieta nerozmaznas

sunea
29. jún 2010

@elikuk Nas syn doteraz zaspi len v tesnom kontakte alebo v kociku (tesny kontakt - drzime ho v naruci a jemne sa hupeme na fitlopte). A to ma uz 9 kg, ale zvykli sme si. Je samostatny, cez den spava 2x. Ked bol mensi, spaval denne 4x (po 2 hodinach bdelosti sup spat) - bol tak najspokojnejsi. Akonahle zacal byt nervozny, a bol aj najedeny, aj prebaleny, sup spinkat a za hodku sa zobudilo usmiate spokojne dieta. Takze u nas fungovalo to nosenie-drzanie v naruci, ked sa ku nam tesne pritisol.

sunea
29. jún 2010

Este som chcela napisat, ze si myslim, ze aj vdaka tomu, ze sme mu ten tesny kontakt neodopierali, bol velmi motoricky zdatny, od 6 mesiacov sa plazil, chvilu potom lozil, v 7,5mes. sa uz vedel postavit a stat, v 11mes. uz sam behal bez opory. Je velmi mrstny, ohybny, sikovny, aj mentalne je velmi bystre dieta, ale proste - pri zaspavani chce mat svoju istotu-tesny kontakt. Snad mu to do puberty prejde 😀

cumelila
29. jún 2010

@blumka naozaj pekne a pravdivo napísané 🙂 ..aj my máme dnes deň,že je babulka stále umrnčana tak ale patrí to k tomu..dnes som skúsila ju napevno zabalit do plienočky a veru aj trošku pomohlo..no v každom prípade nás naši drobci potrebujú cítit 🙂

blumka
29. jún 2010

@cumelila ja doteraz mladsiu zabalujem do zavinovacky cez den. v noci mi spi bez nej, ale cez den sa po polhodine budi ruckami...a taktko vie prespat aj 3 hodky 😉 a tiez sa vecer uspava na rukach...a na fitlopte...vcera napr. 2 hodiny, nejaka bola rozhadzana ci co...a ma 7,5 kg...Starsiu som na rukach usapvala do roka, mala zhruba 9 kg v roku...no..mohla som ju bud nechat plakat alebo uspat takto...

cumelila
29. jún 2010

@blumka uuuf tak my sme doteraz zaspavali božtekom na čielko a uložením do postielky ale dnes cez den som ju zabalila do tej plienočky a pomohlo..mam aj zavinku ale tak je horuco a tak plienočka pomohla...no my mame 4200g a to teda uz teraz mi je tazka na ruky 🙂 ja by som ju tiez nechala plakat trośku ale ked vidim tie slzy tak šup na ruky 😉

slavicita
29. jún 2010

@blumka no ako vidím, tak nie som sama, ktorá má malého ešte zavinutého..už som si začala pripadať ako nemorút, čo nevie naučiť spať dieťa bez nej...my sme na tom ale opačne...cez deň spí niekedy zavinutý, niekedy nie ale v noci ho stále dávam do perinky lebo sa vie neskutočne fackovať..aj keď už rozmýšľam, že by som ho už nechávala bez nej ale mám z toho normálne nočnú moru lebo sa obávam, že bude každú chvíľu hore...no keď budem niekedy vyspatá, tak to risknem a vyskúšam to...🙂

blumka
30. jún 2010

@slavicita moja starsia dcera bola zavinovana den-noc do pol roka 😉 teda len na spanie 😉 potom som to skusila bez nej, ale ziadna slava, len som ju uz tam nechcela uvazovat, tak som ju davala spat tak, ze bola na boku a z oboch stran bola oblozena paplonmi, aby sa nemohla velmi hybat a do ruciek som jej davala deku aby mala co drzat...Naucila sa tak spat, ale prve noci boli hrozne...postupne som tie paplony davala prec a v roku uz spala normalne ako ine deti...preto teraz pri druhej neriesim zavinovacku...mam tu od red castle, ta je tenucka, ze aj v horucave do nej Juli zaviniem....

slavicita
30. jún 2010

@blumka no tak sa mám na čo tešiť...môj posledné rána sa budí dosť divoko...nohy von, jedna ruka prestrčená pomedzi viazanie a druhá už takisto má na mále...a úsmev od ucha k uchu..vyzerá akoby ho do rána psíky trhali ale hlavne, že je spokojný... 😀
Ja používam klasickú perinku ale futro som vybrala, tak je to len taká plachtovina...nemalo by mu byť v tom teplo ale aj tak sa budí dosť spotený ale vzhľadom k tomu, že v noci leží len v jednej polohe a ručičky má pri sebe, tak sa tomu ani nečudujem
a večer sa ti dá zaviazať? lebo môj malý sa posledné dni dosť zlostí, keď ho viažem...musím ho hneď vziať na ruky a chvíľku hojdať..inak rev na celý panelák🙂 predtým nerobil také caviky, proste som mu dala cumlík, zaviazala, položila do postieľky a bolo...

zuzka1982
30. jún 2010

lenocka84- u nas perinka nehrozi od 2 tyzdnov, lebo do rana bola cela rozkopana. Skusali sme spaci vak, na chvilu bolo dobre, a teraz spi pod detskym paplonikom a tam je spokojna, v noci samotrejme. Cez den som jej skusila dat dudel, ked je nervozna a ako cumluje, aj zaspi na pol hodinu.

blumka
1. júl 2010

@slavicita v noci ju neviazem, spinka volne... 😉 ale mozno maly ti reve aj z toho ze uz je toho na neho vela 😉 ja uz pomaly aj cez den zavinovacku odkladam. prve dva spanky este hej a na treti ju davam uz volne...mozno sa tak postupne nauci bez nej

slavicita
1. júl 2010

@blumka no cez deň mi spí bez nej ale sú to len také polhodinové spánky, takže mám menšiu obavu, že v noci by som bola na nohách vkuse...ale na druhej strane v noci má dosť tuhý spánok, tak by mu tie voľné ruky nemali vadiť..no vidím to tak, že dnes večer asi zaexperimentujem a dám ho bez, len mu urobím nejaký peliešok, aby sa necítil len tak voľne pohodený 😝 a ak by sa dosť budil, tak ho ešte dám do perinky...možno mi tým plačom a vzpieraním dáva najavo, že už nechce byť uviazaný..dnes ráno sa znova zobudil akoby v noci bojoval 😀

blumka
1. júl 2010

@slavicita vidis, u nas opacne, ja prave kvoli tym polhodinovym spankom som ju zaviazala a zrazu spi aj 2-3 hodiny..ked chcem aby spala menej, tak ju neuviazem 😀
vyskusaj, uvidis 😉 u nas by mozno tiez v noci zavinovacka pomohla, lebo juli sice spi volne ale stale sa hmyri a hadze zo sebou a rukami plieska..ona sice spi ale mna to budi...ale uz teraz ked ma skoro 5 mesiacov ju nebudem na noc do nej davat...ved raz aj ona bude spat celu noc...ja sa spolieham na to ze je lepsia ako jej starsia sestra, tak aj tie nocne spanky pridu skor ako u starsej 😀

michele11
1. júl 2010

Baby, tak u nas je zavinovacka odlozena v skrini uz riadne dlho, po 6tich tyzdnoch ju uz mala definitivne odmietla, aj teraz neznasa, ked sa nemoze volne hybat. Ale sranda je, ze ako ju vecer ulozime do postielky, tak ju tam rano najdeme, akoby sa ani nepohla, ale zavinovacku skoro roztrhala, ako sa z nej pokusala dostat 🙂. Inak, je to aj uvas tak, ze niektore dni spia deticky skoro stale a inokedy nepomaha nic?

slavicita
1. júl 2010

@blumka no snažila som ho dávať aj cez deň do zavinovačky, aby si pospal viac ako pol hodinku ale to ryčal akoby ho z kože drali...doslova hysák...tak to teraz robím tak, že ho len do nej položím, aby som mala pevnú podložku pod ním a hojdám ho, kým nezačne driemať..potom ho len uložím do mojej postele a obložím perinami, tak je ako v takom korýtku...niekedy spí pol hodinku, niekedy hodinku a minule spal dve, tak som ho chodila pozerať, či je OK 😀 najnovšie si stále drží cumeľ jednou rukou a väčšinou si ho sám vyrazí...niekedy sa na to zobudí a niekedy nie.. 😝

lenocka84
1. júl 2010

@slavicita tak skus len priviazat rucky plienkou, ja tak robievam malemu, lebo zavinovacku nemoze ani citit a zvlast ked je teraz uz takto ohruco,plienocka mu vyhovuje

slavicita
1. júl 2010

@lenocka84 ako priviazať?...ako odsúdenému ruky pred sebou 😀

blumka
1. júl 2010

@slavicita no tak asi mu ju netreba ked vie pospat aj dlhsie 😉 ved oni sa raz naucia normalne spat 😀