Aký by mal byť spánok u 6 týždňovej?

babulkaxy
8. apr 2008

ahojte mam6 tyzdnovu dcerku ktora cez den strasne malo spinka, ☹pospinka si tak30min potom je dve hodiny hore to je umrncana a potom zasa zaspi asi na30min.v noci sa budi kazde 3hodiny a niekedy 2hod.je to v pohode

rainee
7. júl 2010

nasa mala ma tiez problemy so spankom od zaciatku. ako uplne male babo sa budila len 1x za noc na krmenie UM, ale cez den pospala mozno tak 4 hodiny dokopy, co je dost malo - aj to hlavne v kociku.
teraz ma 8 mes. a spava cim dalej horsie, a to som sa tesila ze cim bude starsia tak tym viac bude spat v noci. najnovsie vstavame tak v priemere 5x /ci uz na papanie alebo len take revy, cumel,.../, som uplne hotova 😒 pri zaspavani sa puci aj pol hodinku v posteli no a cez den tiez moc nespi. ☹

slavicita
7. júl 2010

@blumka hmmmm..tak keď si to zoberiem, tak aj môj spí v podstate rovnako...vstáva medzi šiestou, siedmou. Papá presne o ôsmej, po polhodinke zaspinká buď v posteli ale väčšinou v kočíku lebo to sme na ceste k mojim rodičom....potom papá o dvanástej alebo až o jednej a hneď potom zaspinká na hodinku a pol ale nie vždy, no a keď papá o piatej, tak si ešte zdriemne na hodinku a potom už len čaká, kým sa neokúpe, nenapapá a ide buvať väčšinou a tej deviatej, pol desiatej. Skúšala som ho dávať spať nočný spánok skôr ale nemalo to význam...On mi totiž skôr nezaspí, kým nie je šero alebo tma..od narodenia je naučený ísť na nočný spánok, keď je von tam a vtedy bez problémov zaspí sám v postieľke..proste vie, že sa ide na nočný spánok a spinká..takže ak to mám brať takto, tak nejaký ten denný režim má 😀 , len tie denné spánky sú niekedy polhodinové, potom je pol hodinku hore a potom znova zaspí na pol hodinku..preto mám obavy, či mu to nemám nejako upraviť... 😅
Dnes bol manžel zaniesť moč ale predbežné výsledky ukázali, že je všetko Ok, ešte to poslali na podrobnejší rozbor a zajtra si mám zavolať aké sú výsledky..inak malému dnes od rána slzí očko a má ho červené, tak sme už s manželom na nervy...chudáčik...všetko sa na neho sype...zatiaľ mi dr. cez telefón poradila, nech mu dávam kvapky opthalmo septonex a vymývam očko prevarenou vodou, tak uvidím ako dopadnem. Ak sa to zajtra nezlepší, tak v piatok ideme znova k dr...proste keď sa darí, tak sa darí 😠

slavicita
7. júl 2010

@rainee no to si ma veľmi nepotešila 😝 ...dúfam, že my sa budeme so spánkom len zlepšovať, aj keď my sme tiež mali ukážkové spánky ( budil sa o druhej a potom o piatej ) napapal sa a spinkal ďalej...
Teraz mu na takých 99% idú zúbky, tak je asi z toho dosť na nervy ale výsledky budem vedieť až zajtra, tak uvidíme...len dúfam, že to čoskoro prejde 😀

blumka
7. júl 2010

@slavicita joj, chudacik maly...snad coskoro vam vsetko zle prejde 😉
no ja neviem ako s tym reziimom, ale ked si tak predstavim moju juli ze by mala spat 2 hodiny a nieco ju zobudi a spi len pol hodinu a po pol hodne je znova unavena, tak asi by som ju nenutila byt dlhsie hore ale proste keby chcela spat nech spi...podla mna je dolezite aby vobec spala cez den a aby vecerny ritual bol vzdy rovnaky a zhruba v rovnakom case, tak si dieta nevykne na stiredanie dna a noci a o to ide, nie?
ktovie co tym malym je...nieco ich ocividne trapi ked nevedia v noci normalne spinkat ale akosi sa nevieme my dospeli dopatrat co to je...ale ono to prejde

slavicita
7. júl 2010

@natalia777 ja dúfam, že malého to prejde čo najskôr lebo to dosť vyčerpáva nielen fyzicky ale hlavne psychicky...a malý je chudáčik vystresovaný lebo vidím, že chce spať len sa mu nedá a z nejakej príčiny sa zobudí...včerajšia noc bol hore aspoň 5 krát, tak som mu dala trocha čajíka a ponatierala som mu ďasienka gélom, čo mu asi pomohlo lebo znova zspinkal na hodinku a pol 😝 a potom znova bol hore....a takto dokola až do rána...proste krásna noc za nami 😀 😀

blumka
7. júl 2010

@slavicita ber to tak, ze kazde dieta sa raz nauci spat normalne...mozno sa nocny spanok prechodne zlepsi, mozno zhorsi, ale raz pride ten den resp. noc ze ju prespi celu 😉 niekedy sa my dospeli zbytocne ponahlame, co su dva roky v nasom zivote? nic...tak tie dva roky vydrzme so zlym spanim 😉

slavicita
7. júl 2010

@blumka veď to aj sa ho pýtam a neodpovedá 😀 😀 len na mňa kuká, prípadne sa zasmejká reku "mama, dovtíp sa!!!"

bashka
7. júl 2010

u nas asi tak, ze 1x za den,vacsinou doobeda spi tak 2 hodky a potom do vecera asi 10x po 5 minut,no na slak trafenie,dufam, ze ju to coskoro prejde 😝 😝 😝 Ale raz za cas sa zadari a prespi cely den takmer...niekedy uz dospat musi 😵 😵 😵

lenocka84
7. júl 2010

@bashka no tak mi to mame zatial slusne, rano sme 2hodky zobudeni, potom zaspi, napapa sa a spi dalej, poobede tiez cca 2hodky hore, a potom zase jeme a spime

slavicita
7. júl 2010

@bashka aj my sme to tak mali ale to ho trápila kolika, takže to mal odpustené 😀

slavicita
7. júl 2010

@lenocka84 gratuluj si, myslím, že máš ukážkové dieťa... 😉

blumka
7. júl 2010

joj, my sme si cosi uzili s kolikou, chvalabohu uz je za nami, aj ked Juli obcas brusko este trapi...aj dnes v noci napr.

lenocka84
7. júl 2010

@slavicita ja by som skor povedala ze dobieha, kedze bol predcasne, uvidime dokedy mu to vydrzi
kiezby co najdlhsie,
vecer papa cca o 9tej, potom okolo 2hej a potom az rano, cca 6-7
tak to mi vyhovuje

blumka
7. júl 2010

@lenocka84 to mate krasne noci...ale este je malicky na to aby ti nespal...teda ak ho nic netrapi... 😉 zacne viac cez den vnimat a uz toho spanku bude menej. teda cez den...noc by mohla ostat...
my sme mali parkrat taku ako ty pises..to som normalne sa rano o piatej zobudila vyspata

lenocka84
7. júl 2010

@blumka mne ked spi dlhsie tak sa budim ja sama, a cakam, sa aj bojim zaspat bo sa bojim ze ho nebudem pocut

slavicita
7. júl 2010

@lenocka84 taksi to zatiaľ užívaj lebo presne aj my sme mali takéto budenia na papanie a bola som celá happy, že ako mi dobre spí....teraz je to úplne inak...zuby sú zuby 😝

slavicita
7. júl 2010

@blumka ja som už tak vycvičená, že sa vždy priebežne budím, či malý nie je už hore a keď nie je tak približne o päť minút ho počujem ako sa budí....proste materinský inštinkt nepustí... 😀

blumka
7. júl 2010

preto ja hovorim, ze radsej mat od zaciatku zle noci a potom byt prijemne prekvapena zlepsenim ako mat dobre a potom sa trapit 😅
dobru noc idem ja od vas 😀

blumka
7. júl 2010

@slavicita presne tak sa aj ja budim, len vazne uvazujem nad tym, ci to je fakt materinsky instinkt alebo to dieta citi ze ja som hore...my sme sa parkrat vymenili s manzelom, on spal blizsie pri malej a skoro vzdy to boli kludnejsie noci. dokonca sme sa pri starsej dcere tak natrvalo vymenili asi ked ona mala rok, lebo ja som nemohla spavat a jemu sa zdalo ze malu budim, no a ked sme sa vymenili tak zacala lepsie spavat aj ona aj ja...tak neviem ci nahoda, alebo som naozaj na nu prehadzovala ten moj nepokoj...moj muz je kludas, on nepocuje ani ked mu mala place pri uchu 😅

lenocka84
7. júl 2010

@slavicita tak to si viem predstavit, a toho sa desim, ale snad preziijeme
ved ked to iny zvladli

blumka
7. júl 2010

@lenocka84 mozno Samkovi pojdu zuby tak ako nasej Terezke...ani sme o nich nevedeli len sme ich nasli 😀

slavicita
7. júl 2010

@blumka hmmm, že by sme to vyskúšali aj my?? 😀 ..pri mojom manželovi môže aj delo vybuchnúť, on sa maximálne prehodí na druhý bok a spí ďalej...dosť ma to rozčuľuje lebo on sa na malého nezobudí a keď aj áno, tak ja som už dávno pri ňom, takže neviem, či by to fungovalo a či by som spala ďalej... 😝 fungovalo to len vtedy keď malého trápila kolika, čo som bola veeeeeľmi unavená lebo sme spávali dve hodinky v noci...vtedy som bola tvrdá za pár sekúnd...

slavicita
7. júl 2010

@lenocka84 mne mama povedala, že mi išli zuby tak, že o nich ani nevedela... som si myslela, že to bude tak aj u malého ale asi som bola dosť naivná..inak nechápem ako to, že takéto veci nie sú dedičné... 😝

lenocka84
7. júl 2010

@blumka chi skor Patkovi 🙂 uvidime, nechame sa prekvapit

@slavicita vecna skoda ze?

slavicita
7. júl 2010

@lenocka84 no veru..to by bol malý stelesnený anjelik lebo ja aj manžel sme boli veľmi dobré deti... 😝
no dobre...malý má už pravidelný dych, tak idem aj ja spať, kým nezačne ten kolotoč vstávania...peknú noc

bashka
7. júl 2010

no ale ju nic netrapi,ona si spokojne pozera, vacsinou sa nosi a usmieva, najcastejsie o jedenastej-pol 12 v noci ked ja uz odpadavam 🙂 Tak hadam len vydrzat 😵

rainee
8. júl 2010

neviem sa dockat ked uz mala trosku vyrastie a bude vediet povedat ze boli brusko alebo chce ist hajat 😉 lebo toto je na nervy. akurat vcera som bola s kamoskou ktora ma 3 rocneho syna a ten sa budi aj 3x za noc ze chce cikat, pit a neviem co este, takze ani ked dietky budu starsie asi stale nemame vyhrane 😒

anndrea
8. júl 2010

Ahojte maminky, tak u nás to fungovalo pri Sophinke tak, že najprv mala noc prehodenú s dňom a neskôr sa nám budila na papnie každé 2 hoďky, kedže si nevedela veľa vytiahnuť naraz a spinkávala len za chodu kočíka a to doslova. Ked nás trápilo bruško tak už v tých najhorších štádiách sme sadali do auta a vozili sa, to ju uspalo 😵 Nikdy nám nejako dobre nespala, ale sa to zmenilo ako dovršila 3 roky a začala chodiť do škôlky, to príde unavená domov a večer sa sama pýta spinkať, takže je to už super. No a druhá hviezdička Miuška je presne po svojej sestričke, všetko iné ju zaujíma okrem spania 😉 už sa s tým ani netrápim, lebo viem že z toho vyrastie. Našťastie nemáva koliky, ale aj tak nebuvá a chce všetko vidieť, chytať len aby náhodou nemusela ležať. Tak Vám držím palce aby tie Vaše vávatká spinkali lepšie ako tie moje. 😉

blumka
8. júl 2010

@rainee aj moja starsia sa budi ze chce cikat a pit ale to je ine, to je take ako by si sa v noci zobudila ty, ides na zachod, napijes sa, zalahnes a spis 😉 to az tak nevadi ako to ked sa babo v strede noci zobudi a nevie zaspat a jedine co zabera su ruky alebo fitlopta

@lenocka84 sorry 😅 som v rychlosti kukla do pasu a to prve meno mi akosi uniklo 😉
@slavicita, moj muz sa tiez nezobudi, ja ho musim kopnut ze mala je hore, ale aspon pomoze v tom ze ja nakrmim a on uz douspava ked treba...

natalia777
8. júl 2010

slavicita, dnesna noc bola zla aj pre nas, chiarka spala od 8 do 2 a potom bola hore kazdu hodinu 😅 a rano sa zobudila uz od 5,40 som myslela ze ma trafiiiiiiiiii 😖