Aký by mal byť spánok u 6 týždňovej?

babulkaxy
8. apr 2008

ahojte mam6 tyzdnovu dcerku ktora cez den strasne malo spinka, ☹pospinka si tak30min potom je dve hodiny hore to je umrncana a potom zasa zaspi asi na30min.v noci sa budi kazde 3hodiny a niekedy 2hod.je to v pohode

lenocka84
8. júl 2010

@blumka pohodka, stava sa, ako pozri stale si v norme kedze ma 2 😉 😉 😉

blumka
8. júl 2010

@lenocka84 😉 ale inak krasne mena ma...hodia sa k sebe, dobre to znie 😉

lenocka84
8. júl 2010

@blumka dakujeme, moj vyber, najprv mal byt nicolas samuel, ale to mi zrusili, a ja som chcela patrika, muz samuela, kedze on je samuel, tak sme to spojili
druhy syn, ak bude syn sa bude volat Filip

slavicita
8. júl 2010

@natalia777 to akoby si písala o mojom malom...od pol jednej sa budil každú hodinu a kým zaspal, tak som aspoň trikrát musela vstať a podať mu cumlík..o štvrtej som ho zobrala k sebe do postele, kde si mladý pán zmyslel kakať, takže som ho potom musela prebaliť.. 😝 inak ma chytalo dosť veľké zúfalstvo, keď som videla ako si kopká nôžkami a oči má dokorán ale keď som ho znova položila do postele a začal plakať, tak som zobudila manžela, nech sa trocha pozabáva lebo ja som toho mala dosť...no a do piatich minút mu zaspal...asi cítil zo mňa nervozitu..viem, že potom ešte k nemu vstal raz a všetci sme sa nakoniec ráno zobudili o siedmej...takže super noc za nami.. 😀

slavicita
8. júl 2010

@blumka no dnes som zapojila manžela aj ja keď som ho o štvrtej na pokraji nervového zrútenia zobudila a malý mu zaspal do piatich minút...asi ho budem budiť častejšie 😀 😀 😀

slavicita
8. júl 2010

@bashka fúúú...tak si daj pozor aby si nezačala zamieňať deň s nocou a to večerné zaspávanie nepredlžovala lebo potom máš o zábavu postarané 😝

bashka
9. júl 2010

@slavicita Vies co, ale ja ked ju ulozim skoro, to skoro myslim pred 10 vecer tak sa po chvilke zobudi a ide spat este neskor...alebo stane sa, ze zaspi, ale potom o 4 rano vstava,no horor. A perlicka. Vcera mi spala 2x pol hodinu od rana od 7 do vecera do 10, super,ze? To som odpadla rovno s nou. A este mam dvojrocnu slecinku ktora nespala poobede vobec 😝 😝 😝 To mame asi v rodine, uff. No nevyriesim...ved ja im to v puberte zratam,ked budu chciet vyspavat diskoteky 😀 😀 😀

slavicita
9. júl 2010

@bashka tak tie krátke denné spánky, teda skoro žiadne, poznám veľmi dobre...teiž som si to s malým užila....ale ešte je malinká, takže myslím, že sa to čoskoro upraví... 😉

zuzka1982
4. aug 2010

@bashka- pripajam sa, moja mala spi cez den tak 3 az 4x po pol hodine 🙂 Prve dva tyzdne spavala 4 hodiny v kuse, od tretieho je to takto. Ja som si uz zvykla, no niekedy mam pocit, ze nevydrzim do vecera a niekde odpadnem 😒 No tiez si myslim, ze sa to este nejako upravi .....

bashka
4. aug 2010

@zuzka1982 zvykla som si aj ja, len este mi doma beha dvojrocna babulda a chuda na tu mam stale menej a menej casu...ale zvykla si aj ona...a ked pride tatko z roboty jej to vynahradim 🙂 Vies co, ale tusim sa to aj zacina zlepsovat, stane sa, ze pospi aj hodinku na jeden krat, celkom tak 2 hodky za cely den rozhodene do mensich spankov...ale podstatne je to, ze spi v noci-12 az 13 hodin a zobudi sa len raz papat...takze co by som chcela, nemoze furt spat 😀

rainee
13. aug 2010

Ahojte, tak ja nemam doma zrovna novorodenca ale dcerka ma 9m a cez den ked mi pospi 2 hodinky tak oslavujem. Celkovo ma strasny problem so zaspavanim aj vecer, stale place kym od unavy neodkvacne. V noci potom este asi 2x krmime. Okrem toho sa stale puci ked je na chrbte, nozicky ma skrcene a durdi sa. Som myslela ci nema nieco s bruskom /ked bola malinka mala koliky tak sme na UM nutrilon comfort/ ale pokial ju nejdem ulozit spat alebo dat nalezato tak je uplne v pohode. ☹ Chcem sa spytat co robit, ci ist k lekarovi nech jej da nejake lieky alebo ci je to normalne, aj to pucenie.

sasikas
14. aug 2010

@rainee -pises o nas?.... 😀 😀 my mame to iste, cez den spime 4 x denne po pol hodinke a vecerne zaspavanie hruza des 😝 ....vsetko v poriadku, pri kupani aj potom, kludne sa napapa a akonahle ju dam do polohy lezmo ci uz na rukach alebo v postielke tak rev ako by ju z koze drali.....tiez som najprv myslela ze brusko ju trapi , ale tak inak cez den nie je umrncana, tak asi to nebude tym.... 😉 ale do minuleho tyzdna sme aspon v noci dobre spavali, a posledny tyzden sa nam aj to pokaslalo, zobudza sa tak4 x ze noc., a spi nepokojne., furt sa len hadze....tak dufam ze sa to casom upravi....teda aspon ta noc...to, ze cez den nic pri nej nestihnem na to som si uz zvykla... 😀

dajna11
11. sep 2010

ahojte. ja mám doma krpca,má 5t a teda to spanie cez den je hrozné,skoro by som povedala že žiadne...drieme iba tak po 10min.skor v kočíku vonku pospí....v postielke vobec. a ked je hore,tak si lúbi aj porevať a potom ja som už zúfala,hlava ma bolí z tolkeho plaču,doma neurobím nič....lebo pestujeme sa...keby aspon pospal nejaké dve hodky.....ach jaj....užívam si materstvo.

gawin
30. sep 2010

Ahojte ja mám dneška presne 2 tyzdnoveho chlapčeka a cely den celu noc prespinka. Podľa vás je to normálne??? Prsia mi už idu stále vybuchnut tak ho musím budit aby papal. Priberá pekne a vyzerá byt kludny len mám obavi aj včera večer po kupani sa napapal a zaspál o 8 ej večer a teraz sme sa budili. Poradí mi niekto diki🙂)) porodila som a nás malicky akoby ani nebol som veľmi rada len či to je normálne.

marika1977
2. okt 2010

@gawin detskemu lekarovi si to spomenula?pokym on nevidi nic zvlastne na tvojom synkovi a je po vsetkych strankach ok,tak ti radim,vychutnaj si kludne obdobie tvojho babatka 😀 😀 😀 ked zacne lozit uz to tak nebude 🙂 neda pokoja ani na chvilku.moje dievcence boli tiez veeelmi dobre babatka.asi mas velmi dobre mlieko ked ti tak spinka. 🙂 🙂

gawin
2. okt 2010

@marika1977 hej spominala maly spinka je kludny aj do plienok dava a pribera velmi pekne takze povedal ze je vsetko super....hej asi ze mam dobre mlieko a ze ja som kludna ze asi to preto🙂)tak sme radi amme krasny kludne noci a pekne dni este stale..aj teraz spinakaaa🙂) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀

marika1977
2. okt 2010

@gawin tak si mozes povedat ze si stastna maminka,aj si oddychnes.mne ta moja mensia kofa bola spachtos...nic ju nezaujimalo len sa dobre nadudkat nykakat a spinkat az do 6mesiacov bola ako anielik 🙂 🙂 a teraz....je snej paradna certica tvrdohlava!!!

gawin
3. okt 2010

hheeh tak aj ja cakam kedy sa to otoci ale ked hovoris ze do 6 mesiaca to je super🙂))ja si myslim ze budem este aj ja plakat ale to aj tak am byt...nech su troska aktivny vsak preto su deti🙂)) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kucierka24
19. okt 2010

Ahojte, trosku sa pripojim, ja mam teraz dost velky problem s drobcom v noci....Maly spi najviac 3 hod a to sme na umelom mlieku, krmim ho 2x v noci ale budi sa skoro kazdu hodinu, vyhadzuje cumel...Manzel len huci, nech ho vyberiem z postielky, ale ja nechcem aby si zvykol na postel... Uz som niekedy tak v koncom, som zvedava dokedy to bude trvat...Stava sa to niekomu...? A inak mam pocit ze narokom vypluva cumel a mrnci, aby som k nemu dobehla..Babky boli pohotovo stale pri kociku ked zaplakal a ja si z nim teraz neviem rady.... Ale predtym sa mi raz budil na mlieko...Tato situacia trva asi 3 posledne noci...Ja uz som zufala, chodim este do skoly a som dost rozbita....prosim o radu, alebo co mu je...Lebo ja netusiim

amunet
19. okt 2010

aj moj krpec vela spinka v noci ho nebudim na kojenie, zobudi sa sam po 4 az 5 hodinach a cez den po 3 hodinach na kojenie. Cez den tiez vela spinka asi 2x po 3h spi a potom je asi 1 az 2h hore a zase ide spinkat. Je hrozne dobrunky uplny opak jeho sestry 😀

jankas87
22. okt 2010

ja mam opacny problem. je to normalne ked 5 tyzdnove babo prespi skoro celu noc? budi sa len raz nad ranom okolo piatej a vecer zaspi okolo tej desiatej. Bojim sa ze schudne lebo cez den nespapa tolko kolko by mala.

slavicita
27. okt 2010

@gawin no normálne ti závidím 😉 môjmu ťahá na deviaty mesiac a odkedy sa narodil, tak ešte ani jednu noc som sa nevyspala...najprv nás trápila kolika a keď tá skončila, začali zuby a ťahá sa to doteraz...takže si to pekne uži a ako hovorila marika 1977, ak ti povedal doktor, že je všetko ok, nemusíš mať obavy....🙂

slavicita
27. okt 2010

@jankas87 skús sa opýtať svojho doktora a ak ti povie, že je to v poriadku, tak si to uži lebo sa to môže každým dňom otočiť a budeš k nemu musieť vstávať niekoľkokrát za noc... 😉

gawin
20. dec 2010

@slavicita
@jankas87
@kucierka24
@marika1977
@dajna11
Ahojte tak my zme zas tu uz asi pred mesiavcom som pisala ze maly nenormalne vela spinka...uz sme boli aj u lekara u dvoch dokonca zevraj ja zdravi a nic mu nechyba proste spinka lebo je dobre babio a do 6 mesiaca to atk ma byt.uz prespinka noc vazi 6.120 gr a mal 3 mesiace.ked sa zobudi o 9-10 ej rano o 11 11.30 sa uz pyta spat.spinka sam uplne dam ho do postielky a zaspinka so salikom.a spi do 14.00 .potom zvikne uz byt do 7 ej hore a potom koniec zas uz je unaveni si skrabka ocicky a api..do rana.lekari mi vrveli ze vsetko ok krasny je rastie a je uzasne dieta dobrucke a asi ma klud doma a pokoj ked je taky-....poradte ma este niekto take dieta?? vsetky kamosky ja uz neviem ci mi zaviodiaa ci co ale uz vsetci idu na mna tak hnusne ze urcite mu nieco je ze toto neni normalne ja uz neviem co mam robit....je taky zlaty a dobrucky preco by mal nieco mat..prosim napiste ked niekto este ma taky problem...vlastne ani neproblem lebo som rada ze mam take super dieta...len.....

dajna11
20. dec 2010

@gawin ahoj.moj brat má synka a ten bol takýto ked bol bábo...stále im spinkal,od narodenia prespal celu noc a to myslím od 20.00 do 8 hod rána...aj sa už to hanbili niekde spomínať lebo tiež každý či už závidel alebo čo,len zazerali,že ktovie čo mu asi dávaju ked tolko spí....ja som len ticho závidela....moja dcerka spala iba vonku v kočíku a tento krpec vnutri spí max.pol hodku....nuž asi sú také deti. bratov malý krásne papal,je zdraví,v poriadku...teraz má vyšše roka a teda je riadny šibal.....nezastaví sa.....vynahrádza si asi to čo prespal🙂))

gawin
20. dec 2010

@dajna11 jej neveris mi ako soi ma potesila aj ja si myslim ze mu nic neni lenze dneska rano som mala telefonat od kamaratky a zas tak hnusne mi povedala svoj nazor ze urcite je maly chori a ze preto stale je unaveny a nevledze...no proste zle je take pocuut ked si myslis ze je vstko ok...dakujem za spravicku a prajem krasne vianoce aj malej alj tvojej rodine🙂

dajna11
20. dec 2010

@gawin ale neber si také reči vobec k srdcu,viem že je to ťažko.moj malý prvé týždne vkuse reval,ale vážne stále....nespal,iba reval a nijako utíšiť...tiež som myslela že mu musí niečo byť,to takto nejde aby stále plakal a nespal...a prešlo to,nič mu nieje a a ni nebolo....možeš byť len rada že máš tak dieťa,oddýchneš si,porobíš....onto dobehne ked bude behať...bude z neho huncút.ja som zasa počula viacej že aj kamoška ked bola malá spinkala stále,jej mama dokonca varovala susedove deti lebo sa nudila čo jej dcerka spala.a aj tu som čítala ako sa mamičky chválil ako im detičky spinkaju...od 23.00 do 13.00 a potom cele poobede......juj no maju šťastie a ani jedna nehovorila že by bolo zle....ak dieťa rastie,prospieva a priberá je všetko ok....netreba stresovať.povedz aj kamoške..... 🙂 🙂

matula1981
20. dec 2010

@gawin Ahoj moja mala je tiez taka mala spachtoska a dokina mi povedala, ze je uplne v poriadku a ze mozem byt len rada, ze si mozem oddychnut. Chodi spavat o 22:00 zobudi sa rano o 07:00 napapa sa a znovu si odfukuje do 11:00 potom je hore dve hodky a znovu si spokojne odfukuje, pekne rastie a aj pribera tak ma to vobec netrapi. Mala vazi 5460 a ma 61 cm. Neboj este sa navystrajaju nezbednosti 🙂

gawin
20. dec 2010

@matula1981
@dajna11 dakujem vam za odpovede...som hned kludnejsia aj ked som v dusi myslela to isteeee.prajem vam krasne sviatkyyyyyyyyyyy 😉 😉 😉 😉 😉