Aký by mal byť spánok u 6 týždňovej?

babulkaxy
8. apr 2008

ahojte mam6 tyzdnovu dcerku ktora cez den strasne malo spinka, ☹pospinka si tak30min potom je dve hodiny hore to je umrncana a potom zasa zaspi asi na30min.v noci sa budi kazde 3hodiny a niekedy 2hod.je to v pohode

junovka
8. apr 2008

samozrejme ze je to ok.Aj u nas to tak fungovalo.Podla mojich dievcatiek som si mohla hodinky nastavovat 😵 😎 😉

blumka
8. apr 2008

ahojte, moja mala ma zajtra 2 mesiace a spava asi 45 min po kazdej prebdenej hodine a pol...keby som ju chcela drzat hore dlhsie tak ju len rozhnevam. ona po tej hodine a pol je uz urncana tak ju davam spinkat, no a do tych 10 min je tuha. jedine vonku prespi aj 2 hodky

uhlikova09
8. apr 2008

ahoj je to v pohode,radsej nech sa uci cez den menej a v noci potom bude chrapat ako zarezana 😀

emjee
9. sep 2008

stvura • 1d • Včera o 13:34
Ahoj kocky, viete mi orientacne povedat ako dlho by mali spat novorodenci?
Moj maly ma tri tyzdne a cez den mi spi jedine ak s nim idem v kociku von - cca take dve hodky, inac cely cas co sa snazim vobec nespi, maximalne si na chvilocku zdriemne a nijakovsky nevieme docielit aby spal. Uz sme skusali vsetko.
Dakujem

anaid • 1d • Včera o 13:39
Mne mala cez den tiez nechce spinkat, iba v kociku na prechadzke-ak zastanem hned je hore. Pytala som sa na to Dr, vraj mam byt rada, ze spi celu noc.

daleja • Včera o 13:43
Ahojte. Moja mladsia nespala cele dopoludnie, potom poobede spala aj 4 hodiny a nemala problem zaspat okolo siedmej vecer a spat pekne do tej tretej rano. Starsia bola uple ina, cez den spala priemerne tak hodinku rano a dve poobede a v noci malo. Potom sa to zlepsilo. Hlavne, ze spi v noci.

bibula • 2d • Včera o 13:59
oni vedia kolko potrebuju,ako inac ich donutime, dcera spavala ako sa patri-skoro stale
ondrik, no to bolo asi 7-8 hodin za 24 hodin-takze nic moc a to som ste vravela dr a ona povedala,vraj prospieva super ,tak to nevadi,ze nespi.

katka76 • 2d • Dnes o 12:37
tak tabulky hovoria ze 16 - 20 hod/24. tak tieto statistiky som zvykla terezke citat, a vravela jej, ze maminka by sa tesila aj zo 14. my sme len podriemkavali, v noci vstavali kazde 2 - 3 hod na kojenie. naozaj spat sme zacali az neskor - v 8 mesiacoch, take tie doobedne a poobedne hodinove slofiky

biba12 • 1d • Dnes o 13:21
Ahoj, nas maly spaval ukazkovo prvy tyzden po porode. Potom mal dni ked nespal vobec, cely den bol hore a zaspal az o 17hod a potom uz sa budil len na papanie.Mohla som ho nosit na rukach, v kociku vozit,nic. Kazde inak.

alififi • 1d • Dnes o 13:27
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 13k -

pekacka • Dnes o 15:21
z toho si nič nerob. môj malý mal 5 mesiacov a tiež dobre nespával a nespáva ani teraz.. pamätám si ked nemal ani mesiac bol cez deň 11 hodín vkuse hore... bola som zúfala, myslela som si,že také bábatká väčšinou prespia, ale opak je pravdou aj čo som počula asi je to nová móda u babatiek. teraz mi spáva ani nie 2 hodky za deň.
vyskúšaj ho povoziť v aute, väčšinou mi tam zaspí aj ked nemá spať.

heppu
10. sep 2008

ahojte moja mala bude mat dva mesiace ale so spankom som spokojna v noci papa len raz a prespala uz v kuse a sedem hodin a cez den tiez skoro cely prespi alebo rada pozera tv

ingulka
10. sep 2008

ahojte, ja som cerstva mamicka.. babatko ma 1tyzden a 3 dni. Moja zasa ale spinka stale, este aj na kojenie ju musim budit ja, kazde 3hod, lebo inak mam pocit, ze aj to by prespala.. ale ako citam, tak vsetku tu mate prave problem, ze nechcu spat...

Ma niekto podobny problem ako ja? Ako to riesite?

num7976
10. sep 2008

ahojte tak moja dnes zacina 8 tyzden a mame rovnake problemy ako vy,no nasa ani v noci dako nepospi,doobedu spi len ak je v kociku,poobede to iste,to ale vydrzi aj tri hodinky a potom ku veceru ju zacina brat na spanie no zaspi mi najskor o desiatej vecer,co ale uz bolo aj jedenast kolkokrat,aj po polnoci,no vobec nechce spavat!teraz som ale prisla na jeden trik a po nom zaspi-sice vcera vecer nefungoval no snad dnes pomoze-dam ju lazkat do postielky a prikryjem plienkou tak ze ustocka ma nezakryte,ked som jej odkryla aj nostek,tak to sa mrvila,tak som jej ho zakryla,no a do pol hodinky mi vacsinou zaspi-no len to musi byt ozaj unavena,vecer to vacsinou vychadza..
ingulka moja na zaciatku tiez na ciciku zaspavala,tiez som ju musela budit,no aj tak sa poriadne nenapapala a teraz ani za svet zaspat!

zuz11
3. dec 2008

skalnicka • 1d • Dnes o 14:00
jedna tema o spani - nespani je sice vo volnej diskusii, ale som tak zufala, ze napisem aj sem...moj trojtyzdnovy syn ma strasne mnozstvo energie, skoro vobec nespi, cez den maximalne 4 hod, v noci 5, aj to prerusovane. je to normalne?ja uz fakt neviem, neplace stale, len mrnka, alebo kuka okolo seba a nie a nie spat...je to mozne? odkial berie energiu??mal niekto podobny problem s tak malym babatkom?ako to riesit?

fifinna • 1d • Dnes o 14:07
skalnicka, mne maly tiez moc nechcel spat, cez den mi spal len ked som ho kocikovala vonku, a ked som ho nekocikovala, tak mi do kopy spal 1,5 hodinu. Ked som sa stazovala doktorke, ci to je normalne, ze tak malo spi, tak mi povedala, ze kazde dieta ma inu potrebu spanku. Ak ti maly neplace a nic ho neboli, tak asi nepotrebuje spat.

marianeta • 1d • Dnes o 14:13
Moj spaval presne tak isto.Po 20min.spanku bol aj 3 hodiny hore a len sa chcel nosit a pozerat,alebo plakal z toho,ze bol uz unaveny a nevedel sa ulozit.
Najhorsie to bolo vecer ako padlo sedem hodin zacal revat a presne o desiatej skoncil a zaspal.Toto trvalo asi mesiac mozno viac,ale potom ho to preslo a zacal spavat normalne cez den.
Vecer chodi spat stale neskoro.

bodka13 • 2d • Dnes o 14:16
ahoj,myslím že keď neplače je to v pohode-horšie by bolo keby ste sa museli pestovať
môj starší syn Maťko bol totálny nespavec-cez deň 3x20minút,alebo 4 hodiny v kočíku ktorý sa musel pohybovať/prechádzka a v noci aspoň 3xhore
mladší Davidko mal prvé dva mesiace prehodený deň s nocou=cez deň prespal 5 až 6 hodín v kuse a v noci sme vstávali každé 2 hodiny a prikladali/papali a pestovali

ilduska14 • Dnes o 14:17
skalnicka,u nás v rodine sa to tiež stalo.Môj bratranec vraj tiež nespal a len tak kukal okolo seba.fifinna má pravdu,každé bábo je iné a samo si vyžiada čo potrebuje. 😉 Je to dosť blbé,lebo si neoddýchneš tak keď spinká,ale keď je malý v pohode a nič mu nechýba tak to podľa mňa nevadí,že toľko nespí. 😀 Držím vám palce a pevné nervy k malinkému.Neboj ono sa častom ten systém vytvorí a bude lepšie.On toľko energie zatiaľ zo seba nevydáva tak možno ani nepotrebuje toľko spať. 😔

annag • 3d • Dnes o 14:19
skalnicka, na také malé bábetko je toho spánku ozaj málo, nespí, lebo nedokáže, hoci by chcel. Únava u detí sa paradoxne prejavuje aj zvýšenou aktivitou. Bohužiaľ, nevie rozprávať a tak Ti nič iné neostáva, iba skúšať a hľadať spôsob, ako ho uspať a naučiť spinkať. Ako píše fifina, veľmi veľa detí nevie spávať dnu, cítia všetky vzruchy, preto skús čo najviac prechádzok vonku, spinkať na balkóne. Takisto na ukľudnenie a následný spánok je nosenie - v babyvaku, v šatke. Ak sa dobre naspí cez deň, tak bude lepšie spinkať aj v noci.
Dôvodov nespokojnosti môže byť veľmi, veľmi veľa a treba ich nájsť - môže byť hladný, môže mu zle tráviť bruško (kolika, reflux), môže ho rušiť hudba, alebo naopak veľké ticho, môže mu byť horúco, veľmi často je to Tvoj stres a snaha aby spal - to bábo veľmi vycíti. Takisto je možné, že ho nútiš spať tam, kde on nechce, napr. samého v postieľke. Ale naozaj najlepším riešením sú prechádzky, napriek tomu, že by spočiatku plakal, v priebehu pár dní by si zvykol a aj Ty by si si oddýchla a Tvoja pohoda by sa preniesla na neho.

lenocka84
9. máj 2010

ahojky
chcem sa opytat ci je normalne aby 3tt novorodenec, bol este hodinu po jedeni culy, a nespinkal
dakujem

ellit
9. máj 2010

lenocka jasne, neboj je to normalne. Mne obaja chalani velmi malo spavali. Teda teraz mam cerstve miminko a tiez hrozne malo spinkava cez den. Ale vraj inteligentne deti nespavaju 😀 😀 😀 , ale teraz sa to uz trosku naprava a aspon co to pospi, aj ked vie byt veru dlho culy. Mne sa napriklad zobudi o pol stvrtej rano a zaspi az po deviatej 🙂

lodgermaniacka
9. máj 2010

ahojte, môj maly ma dnes 4 týždne, a každy den je hore od 16h do 23h, cez den v kočíku vonku spinka, s prestavkami na papanie, ale od poobedia 16h do tej 23h nechce spinkať, v noci sa mi budi pravidelne o 2h a 5h, ale hned po papani našťastie spinka 🙂

lodgermaniacka
9. máj 2010

a teraz je stale hore, je pri nom tatino, ja nevladzem

shaarka
17. máj 2010

lodgermaniacka, aj nas maly je taky isty - do polnoci nespi. niekedy je to uz od piatej poobede... je to strasne narocne, ale je fajn, ze sme na to dvaja - MM je z prace doma, chudak. takze maly je hore a striedavo kojim, uspavame, rezignujeme, atd. neviem, co by pomohlo. asi iba to, aby cez den nespal 😀 😀 😀
v noci potom kojim len raz, okolo tretej a potom rano o 7-8.

lodgermaniacka
17. máj 2010

shaarka, prave som ti pisala v teme zaspavanie pri prsniku 😀 asi mame dosť rovnake deti 😀 😀

shaarka
17. máj 2010

hej, prave pozeram...
tak kto nam poradi? 😀

jana776
18. máj 2010

Ahojte, moja malicka spociatku tiez velmi zle spavala cez den. V noci fajn, aj ked zaspavala tak ako vasi okolo 11. Ale postupne sa to upravovalo a okolo dva a pol mesiaca zacala aj cez den spavat pravidelne - cca dve hodky hore a potom spinkat. A pomaly sa posuvalo aj vecerne zaspavanie - teraz chodi okolo 8. Denny spanok sa vraj vyvyja pomalsie a poriadny zacne byt az okolo 3 mesiacov. Takze hojdat, daj prsko, cicikat a vydrzat do troch mesiacov 😅 Ja som ju tie prve mesiace mala prakticky nonstop na prse, max pol hodku bola ochotna byt inde... Ale to vsetko preslo

katarina.banska
2. jún 2010

ahojte
potrebovala by som poradit. ako uspite babatko? skoro kazdy vecer sa nam stava, ze ju nevieme uspat aj tri hodiny. cez den ako tak spinka aj v noci. budi sa kazde tri hodiny. no vecer je to uz horsie, kojim ju na etapy, lebo ona strasne hlce a po chvili sa mi odtahuje od prsnika, tak ju zoberiem dam odgrgnut a potom znova, no a takto to trva aj hodinu. no velmi malo sa nam stane, ze aj hned zaspi ked sa napapa. lezka, obzera, dudle cumlik, no nespi.... ked nezaspi do dalsej hodiny zacne byt nervozna, tak jej dam opat napit, no potom opat nespinka. skusame vsetko mozne, hladkame ju, cicikame a nic.
ma niektora podobnu skusenost ako ja?
prosim poradte, co by pomohlo? a je to vobec normalne?
dakujem

juju
18. jún 2010

katka, pises o mojom syncekovi? 😀 my mame tiez problem, ze ho nemozeme uspat, trva to hodiny, potom sa sam prebudi na to ako sa strhava a mozeme ho uspavat znova; ked nespi tak place a kojim ho niekedy aj 3 hodiny, lebo bud spi, alebo vymysla, ze nechce a potom chce - bojim sa ci je ok, ale ked pocujem, ze je nas takych viacej tak asi ano ☹

blumka
19. jún 2010

baby, skusali ste zavinovacku? mne amala v noci spinka normalne bez, ale cez den ked ma slabsi spanok, tak spinka v nej aj vonku v kociku, brani jej to budit sa ruckami tak si vie pospat aj 2-3 hodky..
Starsia dcera bola taka ista akurat ze aj na noc bola v zavinovacke...a to do pol roka...uz len videla zavinovacku a uz sa ukladala na spanie

juju
20. jún 2010

blumka, moj ma hystericku paniku zo zavinovacky, takze to nefunguje ☹

blumka
20. jún 2010

@juju hmmm...mne juli prvykrat rycala ako tur ale potom si uz zvykla..
ja malu uspavam na fitlopte...hodinu striedavo skackam a prechadzam sa...ale ked mala mesiac tak uspavanie trvalo aj 3 hodiny...tie prve dve si prerevala kvoli kolike a poslednu zaspavala, tiez sa strhavala a bola nespokojna, no ja to pripisujem brusko...
ono sa to bude upravovat..vacsinou pisete tie co mate este velmi male babatka...vydrzte 😉

elikuk
21. jún 2010

Ahojte! Môj malý má dva mesiace to, že si moc nepospí cez deň mi moc nevadí, ale keď je unavený a hlavne večer začne hrozne revať a nedá sa utíšiť. Mysleli sme, že je to kolika, ale nie je. Bruško ho nebolí, je najedený, prebalený, okúpaný, ale aj tak reve reve reve... Niekedy naveľa pomôže, keď ho hladkám po líčku alebo držím za ručičku, ale len málokedy. Nevieme, prečo takto skoro každý večer vystrája. Možno je tak unavený, že nevie zaspať. Viete mi niečo poradiť. Čo by mohlo zabrať? Ďakujem.

blumka
21. jún 2010

@elikuk to je kolika 😉 kolika nie je len bolenie bruska, pozri tu http://www.choredieta.sk/index.php/brucho/kolik...
pomaha vydrzat, najst nieco co je v tej chvili malemu prijemne, napr kolisanie alebo ako pises hladkanie..neodporuca sa ale menit rozne sposoby utisenia, to ho moze este viac drazdit,,,
ono to prejde...my sme reevali so starsou dcerou od siestej do debiatej a s mladsou od osmej do desiatej a preslo 😉

lenocka84
22. jún 2010

ahojte
mamicky potrebujem radu, maly si zacina zamienat den za noc, dnesnu noc bol hore od 2hej do 6tej,
ale ked sa ho snazim drzat hore, pocas dna aby nezaspal, tak mi place, lebo chce spinkat. co s tym?

ichbinich
22. jún 2010

@lenocka84:
To poznam, sice nebyval tak dlho v noci hore, ale kazde krmenie bol hodinovy manever...
Ja som od narodenia robila jasny rozdiel medzi dnom a nocou. Teda, v noci je tma/tlmene svetlo, nerozprava sa, teda celkovo minimum ponetov. Cez den je svetlo, hra radio, telefonujem, upratujem... Teda normalne cinnosti. Sice malicke babatka nemaju sajnu o dni a noci (a hlavne, ze ty sa potrebujes vyspat), ale postupne si zvyknu.
Ono sa to potom nejak samo upravilo. Napr. som prestala ho v noci prebalovat (iba ak je pokakany), to ho vzdy zobudilo a rozhadzalo nadobro. Takisto, ked mi zaspi pri jedeni, tak ho prelozim do postielky bez grgnutia. Grgne si potom, ked ho zase zdvihnem, ked sa zobudi...
Drza babo hore pocas dna sa neoplati. U babatiek neplati, ze ked nespia cez den, spia v noci. Moj spi niekedy velmi vela cez den, ze sa uz bojim, aka bude noc, a to su potom zvycajne kludne noci... Takze ta rovnica neplati...
Ale aj ja som uz vstavala o 6 (chodievam spat o polnoci, takze po 6 hodinach este nemam dost spanku), lebo si myslel, ze je vyspaty 😉 Ledva kukam, nejak ho vzdy zabezpecim a vedla neho som ako zombie. Potom ked zase zaspi, idem si lahnut aj ja...

@elikuk:
mne pomohla metoda podla Dr. Hervey Karp-a. Najdi si videa na nete alebo aj tu diskusiu o jeho knizke Najstastnejsie babo na svete (Happiest baby on the block). U nas zaberalo hlavne hojdanie (fitlopta) a sumenie z radia. A teda nosit na rukach, aj dlhe hodiny... ☹ Ale ono to prejde, naozaj. Je to narocne obdobie, hlavne, ked uz boli chrbat a nedovolia sadnut si, ale prejde to. Zisti, co u tvojho maleho zabera a potom sa s manzelom striedajte...
A tiez sa snaz, aby cez den dost spinkal, potom mozno vecer nebude taky strasne unaveny...

blumka
22. jún 2010

@lenocka84 ja sa pridam k @ichbinich..cim lepsie a kvalitnejsie deti spia cez den, tak je aj noc kvalitnejsia, niekedy sa to sice nezda, ale tak to je. Neoplati sa preto ho drzat hore zbytocne. Mne sa Juli obcas zobudi po krmeni a hodinu si pusta bublinky alebo sa na mna usmieva...mna ide samozrejme porazit ale nic sa neda robit...cim budu deticky starsie tym viac budu v noci spavat...nemyslim tym ze sa nebudu budit na krmenie, to sa mozu este velm dlho ale ich nocny spanok bude tvrdsi, kvalitnejsi, takze sa uz len tak lahko nezobudia a nebudu sa chciet v noci hrat..
neviem ci na to nieco existuje okrem vydrzania...

didiana333
22. jún 2010

@elikuk stále to može byť kolika,aj ked ti to tak nepripadá...mojmu pomáhalo masírovať bruško Pupíkom a proti smeru hod,ručičiek,vtedy ho to menej bolelo....

didiana333
22. jún 2010

@elikuk v smere hod.ručičiek... 😅 😅 😅 sorry....

blumka
22. jún 2010

existuje nejaky hmat alebo teda masirovanie ktore sa vola I LOVE YOU, masiruje sa tam v smere pismen I, L, U ale uz presne neviem ako...dajte do googla nieco vam isto vyhodi..ja som tak masirovala Juli len parkrat ale vzdy sa upokojila, neviem ci preto ze sa cudovala co s nou robim alebo to fakt zaberalo

lenocka84
22. jún 2010

@didiana333 ja som citala ze v proti smere
aj dr. kazala v proti