Aký by mal byť spánok u 6 týždňovej?

babulkaxy
8. apr 2008

ahojte mam6 tyzdnovu dcerku ktora cez den strasne malo spinka, ☹pospinka si tak30min potom je dve hodiny hore to je umrncana a potom zasa zaspi asi na30min.v noci sa budi kazde 3hodiny a niekedy 2hod.je to v pohode

slavicita
1. júl 2010

@blumka no to dúfam 😀 skúsim ho dnes večer obložiť vankúšmi ako ty malú a uvidím ako dopadneme... 😝

lenocka84
1. júl 2010

@slavicita nie k telu
ako ked je v perinke a ma rucky popri tele

slavicita
1. júl 2010

@lenocka84 jaaaj, tak aj to som skúšala ale tváril sa presne akoby som ho dala do zavinovačky ( vreskot na celý panelák ), takže efekt žiadny...proste akoby si povedal, že cez deň zavinutý ani bohovy...asi musíme počkať, kým z toho nevyrastie

lenocka84
1. júl 2010

@slavicita aha, nam to obcas pomaha, ale uz sa naucil spat sam,
takze pohodka

slavicita
1. júl 2010

@lenocka84 tak to máš fajn...nás trápila kolika do tretieho mesiaca a pomohlo mu pevné zavinutie, takže je na to dosť zvyknutý ale ako som už písala, posledné dni začína byť nespokojný, tak možno už čoskoro budeme spať aj my na voľno 😀

lenocka84
1. júl 2010

@slavicita tak bolesti bruska sme mali aj my, ale zatial je klud, tak snad sa to uz nevrati

slavicita
1. júl 2010

@lenocka84 nám skončili keď mal malý presne tri mesiace, tak sme si dosť vytrpeli..najprv prebdené noci a potom dni ale teraz je to už ok...malý sa už usmieva, džavoce jedna radosť a hlavne kaká bez plaču...to sa nedá porovnať aký bol predtým... 😝

lenocka84
1. júl 2010

@slavicita to je jasne, my mame na kakanie biogaiu, ale len obden, a po 3 kvapky miesto 5
a aj ked nedostane tak uz kaka, tak sa tesim

slavicita
1. júl 2010

@lenocka84 o tých kvapkách som už počula...doktorka mi ich spomínala lebo malý mal hnačky a vraj sú dobré na upravenie črevnej mikroflóry. No a že mi ich predpíše ale najprv nech skúsim zmeniť druh mliečka a potom uvidíme. Tak som zmenila klasický Nutrilon za Nutrilon AR ( malý aj dosť grckával ). Berieme ho od včera a dnes som prebalovala a už to nebola hnačka ale tuhšia kaša, tak je to hádam na dobrej ceste...len to AR je dosť drahé, tak neviem neviem... 😝

blumka
1. júl 2010

@slavicita AR mlieko ti moze predpisat lekarka..budes mat o polovicu lacnejsie...a biogaiu odporucam aj ja..mala mi po nej kakala hned ako som jej ju dala a odvtedy nemame problem...teraz jej ju davam tak raz za 2-3 dni 😉

slavicita
1. júl 2010

@blumka no predpísať mi ju vraj môže len po vyšetreniach a on negrcká až v takom veľkom množstve..tak som sa dohodla s dr., že najprv vyskúšam jednu krabicu a keď s tým budem spokojná, tak ma pošle na to vyšetrenie a bude mi to predpisovať...ešte som rozmýšľala, že budem malému dávať klasický Nutrilon spolu s tými kvapkami..no to sa mi asi upraví len kakanie ale grckanie ostane... ☹

blumka
1. júl 2010

@slavicita jasne ...ja som myslela ze ti ho uz predtym kazala lekarka...ale dobre ste sa dohodli

lenocka84
2. júl 2010

@slavicita ja mam HA a tiez je to dost drahe, tak som zvedava, normalne sa uz tesim na prikrmy

elikuk
3. júl 2010

Tak to ste ma ukľudnili a hlavne veľmi potešili. Funguje len to nosenie a odkedy ho uspávam na rukách, tak je pokojnejší a aj sa viac smejká. A hlavne už cez deň zaspáva sám bez problémov. Baby fakt ďakujem za rady.

blumka
3. júl 2010

@elikuk super...uvidis, on ti to raz odplati... 😉

slavicita
3. júl 2010

Ahojte baby, potrebujem radu. Môj malý mal doteraz veľmi dobrý nočný spánok. Dávala som ho spať večer o deviatej, Po piatich minútach v postieľke pekne sám zaspal, zobudil sa na papanie okolo druhej alebo pol tretej, okamžite zaspal a potom sa zobudil o piatej. Bože, aká som len bola šťastná žena!!! 😎 Ale moja radosť netrvala dlho. Posledné tri týždne máme problém s nočným spánkom. Dám ho spať o deviatej, po pol hodinke sa zobudí na to, že mu vypadol cumeľ ( predtým keď mu vypadol, tak spal ďalej ) a musím ho znova uspať. Podotýkam: už na rukách!!!Keď ho položím do postieľky, tak sa chvíľu mechrí ale nakoniec zaspí. Potom sa zobudí o dvanástej ( dám mu čajík alebo znova podám cumeľ ), potom o jednej ( to ho nachovám ), potom o druhej, niekedy o tretej. To ho znova musím vziať na ruky a dve minútky čičíkať. Potom sa zobudí o piatej, znova ho nachovám a to si ho už musím dať do mojej postele lebo keď ho dám do postieľky, musím aspoň desaťkrát vstať, aby som mu podala cumeľ, kým znova zaspí a aj to len na pol hodinku. Keď je pri mne, tak spí celkom dobre. Potom už aj vypľuje cumeľ a spí bez neho.
Večer máme vždy rovnaký rituál: okúpem ho, nakŕmim, chvíľu sa s ním ešte prechádzame s manželom po byte nech sa poriadne vygrgá a keď vidím, že si už šúcha očká, uviažem ho do zavinočky, chvíľku pohojdám a keď vidím, že už drieme, tak ho dám do postieľky.
Izba je vždy dobre vyvetraná, malý má len body a ponožky a tú zavinovačku, ktorá ani nie je poriadne zaviazaná. Takže nemyslím,že by mu bolo teplo. Keď už spí tvrdšie prikryjem ho ešte tentkou dekou. Najprv som mu zväzovala ruky do nej lebo inak nezaspal a je pravda, žev tedy spal ako drevo ( zlaté to časy ) ale posledný týždeň dostával hysterický záchvat len čo zistil, že mu idem zviazať ruky. Ak sa mi ho aj podarilo zviazať, mechril sa a pučil dovtedy, kým si tie ruky nevyslobodil. Vtedy sa mi aj začal budievať tak často v noci a myslela som si, že mu tie zviazané ruky už začínajú vadiť a preto tak zle spí. Tak som to vzdala a dávam ho spať s rukami von ale zmena žiadna. Budí sa rovnako...
Myslela som si, že čím bude malý starší, tak to bude len lepšie a lepšie ale bohužiaľ, zhoršuje sa to. Skúsila som mu na večer dať aj Nutrilon Good Night lebo som si myslela, že je možno hladný a preto sa budí. Samozrejme, že som neočakávala zázrak, aby mi prespal celú noc 😀 ale aspoň som očakávala pokojnejší spánok.
Stretli ste sa s týmto niektorá? Viete mi poradiť?? Začínam byť z toho zúfalá a neviem prísť na to, akoto zmeniť...dúfam, že to je len dočasné a čoskro to prejde lebo tieto neprespané noci sú pre mňa nočnou morou...prosím, poraďte...

blumka
3. júl 2010

@slavicita ja som zvedava co ti poradia ine baby, lebo nieco podobne mame aj my 😅
ale u nas su to pravdepodobne zuby 😉 a dalsia vec...deti sa menia, tak ako spali pred tyzdnom nemusia spat teraz.. moze zle spat aj kvoli pocasiu, mozno je pretazny ak nieco cez den robite inak ako inokedy, mozno si s nim niekde bola a na neho toho bolo vela, mozno sa mu meni rezim,, mozno ho to sytejsie mlieko tazi na brusku...no fakt neviem to tazko tak povedat...ale tie neprespate noci raz naozaj prejdu..mozno to nebude hned ale raz prejdu 😉 v styroch mesiacoch je podla mna zavcasu sa tesit na prespatu noc...

u nas trosku zabera ked Juli stocim na brusko..mam monitor dychu, inak by som sa bala..ale ked je na brusku, nemece tak zo sebou...ja som ju napr. polozila do posstielky o pol deviatej, predtym som ju hodinu uspavala na rukach (u nas nehrozi zeby sama zaspala, ma 7,5 kg 😝 ) a uz o deviatej sa tak hmyrila ze bola hlavou vo svojej postielke a nohami na nasej posteli 🙄 ...teraz uz spinka ale je na brusku

slavicita
3. júl 2010

@blumka no ja by som ho aj dávala na brušku ale odmalička to neznáša, chvíľu vydrží ale potom sa začne zlostiť, takže spánok na brušku je pre mňa neprestaviteľný..
skoro každý deň chodievame k mojim rodičom, ráno ho nakŕmim oblečiem, dám do kočíka a pol hodinovú cestu si užívam lebo malý mi zaspí...samozrejme, že by soms ním bola aj dlhšie vonka ale hneď ako prídem pred panelák rodičov, okamžite otvorí oči ( ako taký radar ) a po piatich minútach začne plakať lebo chce ísť von z kočíka..proste krpec sa v ňom nudí...u našich je o neho postarané ako o kráľa...moja mama sa s ním hrá a keď chce spať, tak ho pekne uspí ale tiež spí len nejakú polhodinku, potom znova hranie a znova spanie...proste žiadne nejaké nové vzruchy sa nedejú...
Ináč rozmýšľala som tiež nad zubami lebo stále si cmúľa pestičky a dosť slintá, tak neviem, či sa aj u nás niečo nedeje ako u teba...ako zistím, že mu idú zúbky??
To, že je maličký na prespatú celú noc je jasné aj pre mňa ale keď počúvam ako niekomu mesačné dieťa prespí celú noc pripadá mi to ako sci-fi...

blumka
3. júl 2010

@slavicita hmm...tak neviem...juli ma viditelne napuchnute dasienka..doteraz tiez vsetko slintala a pchala do pusy ale to je normalne asi u vsetkych deti tohto veku, len minuly tyzden som si vsimla uz dva kopceky a dnes dalsie dva.. 😒

ja zavidim tym rodicom ktorym uz mesacne dieta spi celu noc, ale osobne nepoznam ani jedno, ktore by tak prespalo celu noc uz stale 😉 podla mna vzdy pride nieco co to dieta vykolaji a nemusi to byt nejaka zjavna pricina aj ked najcastejsie su to nejake choroby alebo zuby. Ja som pri prvej dcere mala taketo noci asi do jej pol roka, potom sa to sice urovnalo, ze sa budila nie 100x ale len 2x ale budila sa az po roku sa budila uz len raz rano o piatej a az neskor vobec..a to som ju do roka uspavala len na rukach...teraz pri Juli sa uz asi 2x stao ze prespala celu noc a asi 4x len s jednym zobudenim...ale ja som bola viac vykojalena na druhy den, ked som uz zas ocakavala dobru noc a bola zla ako teraz, ked viem ze tie noci budu za sebou zle...akosi som si zvykla na to zle, lebo viem ze raz sa to zlepsi 😉
no uz bezim, lebo sa budi 😅

slavicita
3. júl 2010

@blumka tak sa mu zajtra pozriem na tie ďasienka a uvidím..ale mám takého tušáka, že to bude ono..on totiž cez deň sa zobudí po pol hodinke, pričom sa zobudí bez nejakej zjavnej príčiny ( žiadne rušivé zvuky sa nedejú ) a vždy s plačom akoby sa zobudil na bolesť...no a po pol hodine bdenia si znova trie očká a je mrzutý, že chce spať..proste predtým to nemal... 😅
no idem si ľahnúť lebo malý má teraz tuhý spánok tak to idem využiť, aby som vládala ten nočný maratón 😝
peknú noc
😝

blumka
3. júl 2010

ja som bola malu prehodit z bruska na bok, pomechlila sa a teraz tam je ticho...to bude zas noc 😅

doteraz aaspon do tej polnoci spala krasne ale teraz uz ani to...uff..

blumka
4. júl 2010

@slavicita no kukala si sa do pusy? 😉 juli spala v noci otrasne...vstala uz o piatej a o pol osmej zalomila a spala do pol dvanastej 😅 no potom uz len 2x po pol hodine...tak som zvedava na dnesnu noc

slavicita
6. júl 2010

@blumka ahoj, no kukala som ale nič extra som nevidela..malý má ale od soboty horúčky ( stále okolo 38,7 ) a nie a nie mu ich stiahnuť..dnes som bola u dr., tak ma pre istotu poslala na krčno-nosno-ušné, či nemá nejaký zápal ale nič mu nenašli, tak mám zajtra doniesť dr. moč malého a skúsia mu zistiť, či nemá niečo s močovými cestami..ak ani to nie, tak to má asi fakt zo zubov..malý spí divoko..predminulú noc vstal o druhej a potom pekne o pol piatej, čo je na jeho nové pomery super ale včerajšia noc bola zas bujará...vstal o pol jednej, o druhej, o tretej, o pol štvrtej, o trištvrte na štyri a potom som to vzdala, zobrala ho k sebe do postele a to spal do šiestej...už fakt neviem...posledné večery mu pre istotu dávam aj Calgel na prerezávanie zúbkov, položím ho do postieľky a pekne sám zaspí...som v šoku už tretí večer je takýto, lebo predtýmsom ho musela natriasať na rukách, kým nezaspal ale možno je to z tej horúčky....len keby tie noci boli ešte lepšie... 😝

blumka
7. júl 2010

@slavicita no mas to vesele...my sme mali jednu noc celkom faj, ale tato dnesna bola zas otrasna...ale teraz ani neviem ci to bolo zo zubov, lebo sice dasienko ma napuchnute ale uz nie je z toho taka nervozna, ale mozno v noci to inak vnima...
ja uz mam juli tiez pri sebe v posteli ale aj tak to niekedy nepomaha...uz pomaha fakt len vydrzat

to spinkanie moze byt z horucky, moje obe deti ked su chore tak su spavejsie, teda ked ich nic ine nevyrusi

slavicita
7. júl 2010

@blumka no tak ani táto noc nebola nejaká extra...zobudil sa o jednej, to som mu dala papať, potom sa zobudil o druhej a potom o pol štvrtej. Keď sa zobudil o pol šiestej, chcela som mu dať papať ale dvakrát si cucol a spal ďalej, zobrala som si ho k sebe do postele a potom spal až do siedmej 😲 no ale ja som sa vždy priebežne budila na to ako sa mrví a vo sne hľadá cumeľ...inak som sa chcela opýtať...má tvoja malá nejaký denný spánkový režim??...lebo stále neviem, či ho mám nechávať spať kedy sa jemu zachce alebo by som mu mala organizovať spánok...možno by tak spal lepšie cez deň, nie?? aj keď asi je ešte na to maličký, však?? 😀

slavicita
7. júl 2010

@blumka zle som sa vyjadrila...možno by lepšie spal cez noc, však??? 😀

blumka
7. júl 2010

@slavicita juli ma rezim uz asi od tretieho mesiaca ale soravila si ho sama...vstava medzi 5:30-6:30, je hore 2 hodky, prvy spanok ma okolo 8:00 do 9:00 ale hpre dole polhodina, potom ide spat okolo 11:30 a vacsinou spi do 14:00, niekedy aj do 15:00, no a tretie spanie ma okolo 16;00 na polhodinku...vsetko je to plus. minus polhodina
stava sa niekedy ze prvy spanok potiahne aj 3 hodky, potom tie dalsie ma kratke, ale vzdy jejto vyda tak ze o 19;00 max. o 19:30 kupeme a ide sa spat.
takto existujeme uz dlhsie aj ked kedysi mala aj ten treti spanok dlhsi, no ale uz je vacsia tak uz niekde ubera...
ale vravim, ona si to sama takto zorganizovala, neviem co by som robila keby spala kazdy den inak, ci by som sa ju snazila nejak organizovat alebo nie. mne je v podstate jedno kedy spi, len mi to vyhovuje preto lebo cez obed spia obe naraz, tak mam aspon hodinu klud, kym sa nezobudi starsia.

a inak juli spin uplne rovnako v noci aj ked cez den spi viac alebo menej

natalia777
7. júl 2010

slavicita myslim ze uz sme si pisali niekde ohladom toho spanku 😉 mne moja spinka cez den uplne tak isto ako spinka aj mala blumke 😉 akokeby som to pisala ja 😉 ale tiez si to sama takto zariadila.....

ja som sa snazila iba o vecerny rezim tam som jej uz nedovolila spat po 6 iba ak bola velmi velmi unavena 😅 ale tiez medzi tou 8 - 9 zaspinka......to ze sa ti maly budi v noci, to robila aj moja aspon 2 mesiace v kuse a zacala niekedy ked mala 4 mesiace, je to uplne normalne.....a prejde to samo 😉 aj moja si chcela len pocucat a spala dalej je to normal.

natalia777
7. júl 2010

slavicita mne doktorka povedala ze to moze byt zubkami alebo ma jednoducho chce citit pri sebe, a ked mi povedala to druhe zacala som to brat z lepsieho hladiska a potesila som sa ze moja mala chce citit svoju mamku pri sebe 🙂

blumka
7. júl 2010

@natalia777 tiez si myslim ze sa detom lepsie spi ked citia mamu 😉 preto som si dala Juli ku sebe do postele, akurat ze teraz su noci ked spi krasne (teda 2x zobudenie) alebo su noci ked som hore kazdu hodinu, lebo jej nieco je..ale ja to beriem tak, ze ona to isto nerobi z trucu, jednoducho pre nieco sa jej neda spat a treba jej pomoct..kolkokrat som taka unavena ze mi az slzy idu od nervov, vtedy budim manzela a striedame sa..Starsia dcera bola horsi spat ako je Juli a od roka spi krasne celu noc, takze raz , skor ci neskor to prejde