Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

other_side
20. jan 2008

ahoj, moj maly ked mal rok, spaval cez den doobeda okolo desiatej 1 hodinku, a potom este poobede okolo tretej tiez 1 hodinku. od 1,5 roka mi spava raz za den dve hodinky vzdy o 12,00 ho ulozim. od 4 mesiacov mi prespi celu noc, dam ho spat o 20.00 a budime sa rano o 8,00 alebo o 8,30 🙂

vanila
autor
20. jan 2008

To máš super. Mne stále v noci zaspáva o tej desiatej pol jedenastej. Už sa stalo že išiel spať o pol jednej ráno . Ráno stáva okolo poldeviatej aj skôr. Cez deň chodí spať ako to nan príde a pospí si tak 2-3 hod. Dosť my to robí starosti to zaspavanie v noci už som skúšala ho dostatočne ukonať ale bolo to ešte horšie dlhšie mi vydržal hore taký istý problem má aj moja suseda. Tá ma dceru no nevie si tiež rady. Nepoznáš neakú fintu?

other_side
20. jan 2008

hmm.. moja jedina "finta" ktora ani neviem ci je to finta, ale sme nauceny asi od jeho pol roka chodit spavat v jednu a tu istu hodinu, cize medzi osmou - stvrt na devät najneskor ide spat, je tak nauceny a vobec neprotestuje. len mu poviem Ivuso, tatinovi pusinu a ides spinkat. a on ide,este si aj dvere otvori a vleze do postielky 🙂 potom zhasnem a idem prec. este ho potom pocujem ako si spieva ale do 10 min. je "tuhy" 🙂 mozno je to kupanim, kupem ho kazdy vecer okolo siedmej, asi na pol hodku poriadne vyvetram v izbe, medzitym dame kakavecko, pozrieme vecernik. ale asi to bude ritualom, neviem ci kupanie ma na to vplyv 😉 ale skus ho zacat davat v jednu hodinu, napr. po spravach, nas ivanko je tak nauceny, povie "koniec je" a vie ze uz pojde spinkat 🙂

zuzu13
21. jan 2008

vanila, vyskúšaj posúvať čas o 10 min...celý týždeň choď o 10 min skôr, druhý týž. o ďalších 10 min...na až kým nedôjdeš na ten správny čas...aj keď pre Danielka je asi správny ten jeho čas zaspávania... 😅
my zatiaľ nemáme problém so spaním...zaspáva od narodenie okolo 18,30-19,30 a spí do rána do 6,30-7,30, cez obed spí od 11,30 cca 1,5 hod. niekedy aj 2...

adetka
21. jan 2008

Mimi chodi spavat od svojich 6. mesiacov o 20.00 hod (obcas zaspavame aj hodinku, niekedy okamzite... ale vzdy ju davam do postele o tej osmej)... a spinkame do 7.00 - 8.00 hod (dva a osem zobudeni cez noc)... a cez den spinkame uz asi od 10. mesiacov iba raz... od 11.00 do 12.30 az 14.00 hod...

geegee
21. jan 2008

u nas sa spi od 11 do 13:00, potom ma maly obed a vecer pravidelne o 20:00 je uz v posteli - zaspi vacsinou rychlo a sam, ale celu noc neprespi - 1-2x sa zobudi, ulozim ho naspat a spi dalej. Obcas protestuje, vtedy ho supnem k nam a spime dalej. Malo noci prespal tak, ze sa nezobudil...mozno tak zo 20 😒

danulka2
21. jan 2008

nas maly po roku spaval od 10tej do 12tej potom do 15tej do 17tej a vecer okolo 8mej. Ked mal okolo rok a pol, tak uz doobeda spal malo, tak som toto spanie zrusila. O desiatej ideme vzdy von, o 11.30obeduje a ide spat na 2,3-3hodiny. Vecer je v posteli o 19tej a za 2minuty spinka do 6,30.Tiez ma svoj ritual a myslim,ze to pomaha detom naucit sa co kedy robit. Este sa sice niekedy v noci zobudi a pyta kakavko, ale potom pekne spi.

uhlikova09
21. jan 2008

Dnes som akurat citala na internete ze rocne babo by malo spat 10-12 hodin v noci a cez den poobede 2-3 hodinky,mi nemame este ani rok ale maly mi spi cez den od 13 do 14,chapete hodinku za cely den 😖 a do spania ho nutit nechcem,aj ked je pravda ze zasa v noci mi pospi od 20 do rana 7:00

vanila
autor
21. jan 2008

Ahojte! Ked bol danik mensi nebol problem 8- 9 hod. a uz spal. Potom prisli zuby nejaka ta nadcha a sa to s prepacenim posralo. Napriklad vcera som ho polozila lahnut pred desiatou taky rev spustil nechcel branil sa no neako po pol hodine zaspal. Skusim to posuvat po tych desiatych minutach. Niekedy ked ide neskor spat tak aj dlho do rana buva,tak som rada ale niekedy je to oživot on ma to tak strasne poprehadzovane. Ked bol malinky tak my velmi dobre spal. Svokra my vravela ze jeho tato ked bol maly tak to robieval (nechodil skoro spat) a pokracuje v tom nadalej. Niekedy my z neho uz aj vlasy dupkom vstavaju.

vanila
autor
21. jan 2008

chcem este povedat ze v noci sa mi už od osmeho mesiaca vobec na jedlo nebudi ked sa dlho mrvi tak mu dam caj a spi dalej.

fifa
21. jan 2008

ahojte, už asi mesiac mam taký problém, večer o 20 tej mi malý zaspí cubi-dub a o hodinu je vyspatý a vie byt hore aj do 23 tej hod. neviem čo stým cez den spí 2x po hodine- hodine a pol, poradte 😠

other_side
21. jan 2008

fifa - skus ho nevyberat z postielky, ani mu nezasviecuj aby ho to neprebralo. mozno mu daj trosku cajiku a znova uloz spinkat, mozno si na chvilocku lahni k nemu - asi sa len uistuje ci si tam, mne ked sa ivuso takto naaaahodou zobudi tak to robim tak 🙂

fifa
22. jan 2008

skušala som už všeličo, asi som to pokazila tým, že sme ho raz vybrali von a zobrali spat k sebe a potom sa už budil stale preto aby sme ho vybrali, ale paradox je to že tuto noc sa nezobudil , až o polnoci na mliečko , ktore vypil a spal dalej a užneponocoval 😉

marorlinko
1. feb 2008

vanila, ja som na tom rovnako, maj ide tiez dakedy spat aj o pol noci,rano vstane na mlieko , vypije a spi dalej do 10.30h potom o tej 3h alebo pol 4 si pospi pol hodinu alebo hodinu, pom zaspi na chvilu o tej 9 ale po hodke sa zobudi a je plny energie, potom nechce spat, musime byt s nim na posteli aj to trva kym zaspi zase to uz byva vacsinou pol noc, takze tiez neviem jak nanho, aj ked ho unavim poriadne aj tak.

milhaus
2. feb 2008

moja spava od pol deviatej do pol osmej, osmej v noci
cez den spava raz asi 2 hodiny, poobede jej spat nedovolim lebo potom nechcela večer spávať a byvala hore do desiatej 😎

kukona1
2. feb 2008

moja malá cez den spáva tie 2 hodinky-nikedy vobec nespáva,večer som ju naučila o tej deviatej si lahnút do postele ,niekedy za 5 minút zaspí a niekedy aj pol hodinku sa hrá a rozpráva s macíkom.Len neviem ako ju mám odnaučit v noci nepit.Budieva sa aj 4 krát za noc na pitie.

vanila
autor
2. feb 2008

Ahoj marolinko! no snazime sa to neako skracovat po takých desiatich minutach no ostali sme pri 10 hodine inak sa to uz neda. Skusame skusame no nic. on sa neciiti unaveny tak ani sa skor neulozi. uz sme skusali aj to ze cely den vobec nespal no to iste. Mozno ked bude starsi tak sa to neako vylepsi 😉 😉

nathalie111
2. feb 2008

my spinkame 2x denne (dokopy okolo troch hodin) a v noci od deviatej-pol desiatej-desiatej do siedmej,pol ossmej,osmej..zalezi od toho,kedy zaspala...v noci viac ako 9-10 hodin nespi...a sem tam sa budime,po 8 hodinach v postielke(okolo piatej sa budi,dam jej cucnut) ju za odmenu necham spinkat este chvilu pri nas... 😉 ale pomaly by som ju chcela odstavit,len nech prehrmia tieto chripkove obdobia....

evulik6
2. feb 2008

ahojte, my spinkame len hodinku - hodinku a pol denne od 12:45 (13:00) do 14:15,...podla toho o kolkej zaspi.
vecer chodime spinkat o osmej a rano okolo siedmej, pol osmej sme hore. Celu noc nespime ani nahodou. Prvy krat mi prespal noc az ked mal rok aj tyzden. Ale spal tak len par noci, teraz ma nejake divne obdobie,...budi sa aj 3-4 krat za noc, strasne place - no ani nie tak place ako krici a neprestane kym sa aspon trosku nenapije. Neviem ako ho to mam odnaucit. Zda sa mi, ze si na to prilis zvykol. Ak niekto viete poradit, poradte prostim. Dakujem.

otrivinkajanka
2. feb 2008

evulik ja mam to iste poobede si pospi aj to uz malo-kedy mala mi od narodenia neprespala este celu noc ma 20 mesiacov a budi aj sto krat za noc raz na caj inokedy mrnci potom sa jej nieco sniva dala by som neviem co za to,keby som sa jedinu noc vyspala celu bez zobudenia a chodi si spat ako sa jej zachce nemozem ju naucit na spankovy rezim v urcitej hodine niekedy ma uz poraza

evulik6
2. feb 2008

hmmmm, to ti nezavidim, viem ake to je. My zatial mame ako taky rezim, snazim sa ho davat v rovnaky cas spavat cez den aj vecer,....Kojila som ho tak dlho ako sa dalo, ked mal 11.5 mesiaca, tak som prestala,lebo v noci uz ani nejedol, mal to uz iba ako ukludnujuci prostriedok. Cez den som tiez uz nekojila, tak som to postupne vylucila z programu. Potom uz spal celkom ok, zobudil sa raz - niekedy dvakrat, ale teraz.....no hruza. Aj ked vcera v noci to uz bolo o nieco lepsie. Neviem ci sa mu nieco zle sniva alebo ci ho trapia zubky, alebo co....Ked pri detoch nikdy nevies. Najlepsie na tom je, ze som sa ho pokusala utisit tak ze som si ho vzala na ruky, behala som s nim, hladkala, a on ma este aj zacal capat po tvari,..no proste zuril. TAk som rezignovala a dala ho naspat do postielky, hladkala ho tam, chvilu sa este jedoval, ale zaspal. No uvidime co nas caka tuto noc ....
Isty cas, ked mal asi tak 6-7 mesiacov, bol v noci hore kazdu hodinu - hodinu a pol....trvalo to asi tyzden. Neviem co to mal za obdobie, ale poviem ti, myslela som ze sa uz nervovo zrutim....bolo to strasne, celu noc hore, cely tyzden, nevyspata, unavena...normalne som az plakala. Ale co narobis, musis fungovat dalej.
Moja sestra spavala zle do troch rokov,..dufam ze ma to iste necaka s mojim chrustikom. V kutiku srdiecka dufam ze ked zacne chodit to bude lepsie....aj ked je len male percento, ze to vyjde....no nadej umiera posledna,nie???

otrivinkajanka
2. feb 2008

evulik ja som sa este nevyspala ako sa mala narodila kojila som ju do 7 mesiacov a odstavila sa sama vstavala som ku nej kazde 2 hodiny no hruza aj teraz vstavam stale spim tak 4-5 hodin ale zvykla som si co uz narobim aj ja dufam,ze ju to coskoro prejde a ja sa konecne vyspim neviem cim to je,ze deti zo sna placu minule sa mi v noci zobudila a tak strasne plakala,ze som mala co robit ju utisit

jankatrnka
2. feb 2008

Ahojte, nas chrustik ma 14 mesiacov. Chodi spat o 20:00 az 20:30 a vstava o 8:30. Jedava o 23:00 a okolo 4-tej alebo 6-tej po 180 ml mliečka. Cez den spi hodinu a pol okolo 12-tej. No na spanie pouziva dudlik, takze par krat vstavam a hladam ho po celej postielke. Bez dudusky nezaspi. Trapi ma, ze spava odokryta.

otrivinkajanka
2. feb 2008

jankatrnka tak to ti zavidim,ze ti tolko spi aj moja ma dudlik v noci cez den ani nie ako v noci a odkopava sa v jednom kuse ani za svet nechce byt zakryta a dokonca stale si dava dole ponozky a chodi bosa neviem ju naucit,aby chdila v papuckach

evulik6
3. feb 2008

ahojte, moj davidko dudku vobec nema uz od troch mesiacov....no dnes v noci spal lepsie 🙂 Tiez nechce byt zakryty, stale sa odkopava, tak ho obliekam na noc teplejsie.
jankatrnka - uz bezkate? nasmu sa nejako nechce, prejde tak dva - tri kroky a dost. V poslednom case je rad na rukach, musim mu ukazovat v kuchyni co kde je.... No je poriadny saso, strasne rad sa blazni. 🙂)

other_side
3. feb 2008

jankatrnka, my pokial sme pouzivali cumlik, maly ho mal na takom stipceku, bolo to na snurke kde bol z druhej strany taky gumeny kruzok a jednoducho sa cez to preplietol cumlik... tazko vysvetlovat, skus si to vypytat v lekarni alebo v obchodoch pre dojcata 😉 to som mu pripla na noc na pizamko na hrudniku, a v noci si daval dudku pekne sam a nic sme nemuseli hladat. vobec ho to netlacilo. skus 🙂

jankatrnka
3. feb 2008

otrivinkajanka, Sarlotka ma tento rezim asi taky mesiac. Jej sa menil rezim spania skoro kazdy mesiac ten prvy rok. Ja jej na noc nedavam ponozky. Len pyzamko. A za svet ju nevieme odnaucit od nocneho papania. Bude plakat az kym jej nedame svoju "davku" mliecka. Ziadny cajik nechce...
evulik6, Ella zacala chodit ked mala skoro 11 mesiacov. Samozrejme, bez padov to neslo. Teraz spadne a ani si to uz nevsima... a tiez musi vsetko preskumat... je proste vsade...
other_side - dakujem za radu, vyskusame... Zatial mam vzdy nachystanu nahradnu dudusku na nocnom stoliku...

otrivinkajanka
4. feb 2008

jankatrnka ja jej na noc ponozky davam lebo aj ked kurime predsa v dome je chladnejsie ako v byte ja jej pred spanim dam mliecko a pocas noci vypije aj tri flase caju poraza ma

jankatrnka
4. feb 2008

fuha, to je ale riadny smäd... To je pravda, ze v dome je chladnejsie. My jej dame mliecko alebo grisku po kupani o 20:00, potom ide spinkat a o 23:OO, prip. o pol noci sa zobudi a pyta mlieko. Je presna ako hodinky. No a nad ranom znovu... Ja neviem ci je to normalne. Pritom cez den papa prevazne normalnu stravu.

otrivinkajanka
4. feb 2008

je to normalne aj moja simca ked mala okolo roka stale si pytala mliecko a potom presla na caj ona aj cez den strasne vela pije v juli ideme na ockovanie a musim jej zobrat moc ci nema cukrovku dufam,ze to nebude nic vezne lebo by ma slahlo