Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

jankatrnka
4. feb 2008

Ella vypije cez den asi 2 az 2,5 dcl caju alebo prevarenej vody...

jankatrnka
4. feb 2008

otrivinkajanka drzim paste, nech je zdrava 🙂

andy.a
4. feb 2008

otrivinkajanka,a koľko je to,ako píšeš,že "veľa"?? 😕 😉

junovka
4. feb 2008

otivinkajanka, neboj nic.Pri Timeike som mala presne toto co mas ty teraz, dokonca mi malo jedla, ale vody-caju stiahla hadam viac ako 2 litre.Nakoniec mala malo Fe a inak v pohode.Uz som s nou bola vtedy aj na gastro, koli tomu, ze nechcela jest, aj K.O. jej robili-a vsetko bolo ok. 😉 Ked brala Fe, tak zacala mi aj jest.Toto pitie trvalo asi do 3 rokoch 😝 😝

otrivinkajanka
4. feb 2008

no pije mi rano 2 dcl mlieka alebo kakaa a potom mi pije cez den 2 litre caju plus na noc mlieko a pocas noci 2-3 flase caju junovka simca mi papa normalne rano ranajky aj obed aj vceru a popri tom este olovrant s tym problemy nemam len lekar povedal,ze jej urobia testy v juli tak uvidim co a ako jankatrnka dakujem

andy.a
4. feb 2008

otrivinkajanka,keby to malo byť vážne,tak by dr.s testami nečakal až do júla.. 😉

otrivinkajanka
4. feb 2008

andy no povedal mi,ze to mam sledovat to jej pitie a ze v juli ju budu ockovat a potom urobia aj odbery tak neviem

eliska7
5. feb 2008

no žienky myslela som si že len moja je taka nespavačka,ale pozeram že takych deti je viac.Sara ma 16mes a je stale kojena,ona je velmi zavisla na prsiach,aj cez den ešte aj 10krat pyta,niekedy len sa napije(miesto čaju)inokedy sa potrebuje ukludniť a tak.Cez den ked spi doma zaspava vylučne len na prsiach a po 20min ako hodinky sa zobudi,zas jej musim dať cecky a spi dalej,niekedy takto aj 3krat kym sa vyspi.Cez den obvikle spava 1,malokedy 1.5 a dnes bol užasny den spala2.20 a len 3krat ceckovala 🙂 Vonku boli časy ked spala aj 2 hod bez ceckov vkuse,ale musel kočík isť,odkedy je zima nevydrži vonku viac ako 1hod.
Noc-zaspava vylučne na ceckoch,spi so mnou v posteli,postielku nemame lebo ju neznašala od narodenia-vrieskala ako besna len som ju išla ta dať.No ke zaspi to iste ako cez den každych 20min je na cecku do rana!ked su lepšie dni zobudi sa len 10krat a rano pravidelne od pol5 je vkuse na ceckoch ,ked jej nedam sme hore.
Ked ma velmi zle noci-manžel ratal35krat hore potom je cez den uplakana a spi dva razy,ale s plačom nevie od unavy zaspať chce spať ale nevie,skušali sme všeličo,ale nič nepomaha,tak čakame kedy vyzreje jej mozog a bude spavať ako piše kniha.Starši syn spaval takto do 3rokov a potom sa budieval ešte do 5rokov,ale už len tak 5krat a ked mal nočne mory,vrieskal zo sna napr.Včely idu včely...A take žive sny

jankatrnka
5. feb 2008

eliska7 - pri citani Tvojho prispevku som nevedela, ci sa mam smiat alebo plakat, prepac. Si si ista, ze taketo kojenie plni svoj ucel? Skusali ste jej dat Sunar al. nejake ine umele mlieko? A nejaky fajny ovocny caj alebo dzus? Ja Ti poviem narovinu, toto by som psychicky nezvladla.

otrivinkajanka
6. feb 2008

eliska no mas doma super antikoncepciu ale poviem ti,ze mas to dost perne a neknzultovala si to s lekarom?ved to nie je mozne,aby sa takto stale budila podla mna je to len jej zlozvyk

eliska7
6. feb 2008

ahojte,viete keby som tu mala všetko opisať čo sme od narodenia prežili bude z toho fainý roman 😀 berem to zhumorom,lebo inač by som bola už na cvokarni(raz som sa zosypala nervovo a to my stačilo).takže vskratke:brala všeliake lieky naspanie,včetne homeo,chodime k neurologovi,su to poruchy spanku.Skušali sme všetky druhy mlieka,ale odmieta všetky a okrem toho ma aj alergiu na krav.bielkovinu,takže ich ani nesmie,skušali sme aj mlieko pre alergikov 😝 a najnovšie sojove mlieko,ztoho aspon trošku cucne 🙂 ,dudlov sme nakupili aspon za tisicku a akurat sa snimi cez den hra,chape všetkemu že babo papa z flašky aj dudušku ma ale ona chce nyny 😀 a aby ste pochpili prečo je taka zavislačka na ceckoch,ja som si do 7mes musela odsavať mlieko,zahusťovať jej a davať do flašky lebo mala reflux na žaludku(všetko riedke letelo von zo žaludka),ona stratila saci reflex a ja sprosta som si povedala že ju naučim naspať saťbez pomoci kojac.poradkyne a veru som ju naučila vnoci a odvedy je taka zavisla.Dobre mi radila kamoška že to nemam robiť,ale ja som bola hrda mamina že kojim 😀 a teraz si možem trieskať hlavu.Okrem poruch spanku ,ma aj mozgove zachvaty,ktore sa možu objaviť aj vpyvom stresu a ked sme ju tyžden skušali odstaviť,nechavali plakať akurat sme vyvolali ten zachvat(niečo podobne ako epilepsia),zmenili sme aj neurologa,ale bohužial ,dr.mala take iste dieta a že lieky nam nepomožu,len skušať kde sa jej lepšie spi 😒 tak sme už aj izby presťahovali,je to troška lepšie,človek sa stym nauči žiť,najhoršie su dni ked mam hrozne migreny a ona zle spí.Inač ja k je mudra ,krasna tak je z nej vnoci nočna mora 😀

jankatrnka
6. feb 2008

eliska7 - naozaj ti niet co zavidiet, uprimne ta obdivujem a drzim ti palce, aby si to vydrzala. Nasa Sarlotka mala tiez reflux a tiez dost plakavala aj hodinu dve v kuse. Manzel mi vzdy povedal: "Ked si myslis, ze uz nevladzes, zvladnes este raz tolko..." Davali sme Humannu AR 1, kojenie som vzdala po mesiaci, strasne ma to bolelo a mala som velmi malo mlieka. Kojila som kazdu hodinu. Ona bola v kuse hladna. Raz dostala febrilny krc a museli sme volat 112. Vtedy som sa velmi prelakla a potom sme boli tyzden v nemocnici.
Mas to velmi tazke si naozaj matka s velkym M... 🙂

eliska7
6. feb 2008

dik ,takže si prežila niečo podobne a vieš o čom pišem.Veru cele dni na prsnikoch,každ.20min a vždy to vygrckala ,alebo z nej vyletela šabla prudom,aj ja som najprv dokrmovala nutrilon ar,ten prvy mesiac kym som ešte kojila,ale to bolo najhoršie obdobie až do zych 9mes,nemohla som od nej ani na wc,ani umyť,nič,muž varil,kupoval,upratoval a ešte ma aj psychicky držal. 🙂

jankatrnka
6. feb 2008

hej nieco podobne, ale zdaleka nie take zlozite ako to mas ty... neviem si to predstavit... ste statocni, obaja...

eliska7
6. feb 2008

aj ty si z okresu LV?ja som priamo z levic 🙂 na obed spala malo len od 11.30-do12.40 a to som tam musela isť o 12 s nynami a o 12.20 zase takže taky spanok oničom.Večer zas bude upišťana ,unavena a určite zaspi pred 19.Inač chodi spavať večer medzi 19-19.30hod.Ked spi dva krat denne tak zaspi až o 20.45-21ale od polsiedmej skuči lebo tojeje normalny čas.Ked spi len raz ako dnes a malo zaspi aj o 18.30.

jankatrnka
6. feb 2008

ano eliska ja som tiez priamo z LV 🙂 . Sarlott spala od 12:15 do 13:30. Vecer pojde o 20 az 20:15...

otrivinkajanka
6. feb 2008

eliska tak klobuk dolu to ja som mala tiez simcu od narodenia na prsiach 24 hodin denne uz som si niekedy myslela,ze ma slahne papala mi z nich nahardzala si ich za dudel a ked som odisla revala ako sialena som bola uplne hotova a v noci kazde 2 hodiny si pytala jest som bola ako matoha az ju to v 7 mesiaci preslo a zo dna na den mi prsnik odmietala a pila len umele mlieko davam jej hipp-ku a tebe drzim palce ve d z toho vyrastie

eliska7
6. feb 2008

no zaspala ako som predpokladala o 18.40,uvidime ako.otrivinka ja tužim potom aby sa odstavila sama,lebo ja nemam sil ju nechať revať 😖 ved nedaj jej ked tak pekne pyta a chce len mliečko nič viac a ked papa taka je zlata,rukov mi hladka druhy prsnik alebo brucho 😕 ju to hrozne ukludňuje 😀 ked som jej skušala dať vnoci čaj,škriabala ma do tvare,capala a revalaáá

otrivinkajanka
6. feb 2008

no ved ju nechaj ked jej to robi dobre a je potom kludna ziadna mama nechce svojmu dietatu zle ale popravde ja som stastna,ze to mam za sebou a nemusim ju mat na prsiach prisatu

eliska7
7. feb 2008

jaj noc bola hrozna,skučala,revala,pomne sa valala,len nyny ju nachvilu uspalo,strašné.Doobeda skučala že je nevyspata,chcela spať už i 9,ale som ju podržala do 11.10 a teraz ma skoro švihlo o 11.45 prišla z izby s počítadlom v ruke ,že čo to je?zobrala som ju na ruky,prebylila a chcela ešte nyny a driemka,no kolko vydrží netušim.Chapete po takej noci a 30min spi? 😅

maca793
7. feb 2008

my spávame len raz denne tak okolo obeda 3 hodinky. stačí nám to. večer ideme potom spať presne o 19,30.

eliska7
7. feb 2008

šťastna to žena 🙂

vanila
autor
9. feb 2008

Ahoj eliska7 ked som si ta citala tak som neverila vlastnym ociam. 😉 Klobuk dole ako to mozes zvladat ja by som asi uz bola v tvojej situacii na psychoske naveky. A to sa mi nepaci ze ten moj chodi spavat neskoro. 😉

lindda
10. feb 2008

cafte tak u nas je to tiez teraz nejake rozhadtane ,,,, 😒 Idme spat okolo 9-10 vecer vyhovujem mi to preto lebo ja o 11tej si idem lahnut aj ja a jeme tak okolo 4 tej rano ,ale okrem toho aj 2-3X pije caj vypadne mu dudel a tak a spi az do tej 9tej rano. Cez den od 40min do 1,40 prespi max 🙂

eliska7
11. feb 2008

ahojky,no opišem dnešnu noc 😠 😀 :včer zaspala o 18.35,kedže cez den spala len hodinku.Do 2 v noci sa zobudila 8krat,to by mi nevadilo ,ale len dudlovala a neťahala nyny,tak ma naštvala,nasilu som jej davala dudel,čaj nič len vrieskala ,liepala sa po mne trhala mi pyžamo,celu tvar si poškriabala,potom som nanu riadne nakričala,vopchala dudel a capkala po zadku-tak driemkala asi 2min,zase rev a dookola až do rana 5 ked som zasvietila,posadila medzi hračky-ešte väčši rev,tak zas spať do postele,ale už som jej dala cecok lebo normalne mala opuchnute oči čo by spala a nevedela,lenže zase len dudlovala,tak som jej dala zas dudel a spala od 5.15-5.30 😅 potom bola hore až do 11.15 ked mi vonku v kočiku zaspala a spala mi 1.5 hod,ale otvarala oči a stale ma kontrolovala či som tam 😕 ja mam v sebe tri kavy,začina mi zas migrena a dalšiu noc pred sebou,už sa tešim 😀 to je deco,čo?Muž rano hotovy do roboty,maly do školy a ona plna elanu 😉

ejkaja
12. feb 2008

Ahojte,moja mala chodi spavať asi okolo22,00 hod. aj to je ten lepší pripad. 🙂 Par krát sme sa snažili to zmeniť tak ,že sme ju uspali už okolo20.00 ale skončilo to tak že sa o22.00 zobudila a potom bola hore asi do00.30,tak sme to vzdali.cez deň zaspí asi okolo 14.00 a presspí aj 2 hodiny vonku v kočíku. 😎

eliska7
13. feb 2008

a ked sa zobudila čo robila?chcela sa hrať,rozpravať alebo čo?moja len reve chce spať a nevie 😖 len cecky ju ukludnia 😒 niekedy som si myslela že deti na UMstrave spia lepšie,ale u mna to neplati,syna som vobec nekojila a tiež spal ako mala na figu až do troch rokov,potom sa budil len 5krat za noc a menej

zuzka30
13. feb 2008

Caute, ja som maleho odstavila ked mal 18 mesiacov, dovtedy bol hore aj 5x za noc. Po dvoch tyzdnoch od odstavenia, kym sme utriasli rezim spi celu noc 🙂 tym nechcem nikoho nahovarat na odstavenie, ja som skoncila, lebo som mala pocit, ze staci, koncim vysoku skolu a uz som nevladala ponocovat... teraz je zas zavisly na Sunare, ale aspon ho nepyta v noci.

tidymaid
18. feb 2008

ahoj Eliska7, citim s tebou, moja mala ma skoro 11 mesiacov a donedavna spavala so mnou a cucala prso kazdu hodinu. Pred viac ako tyzdnom som sa nastvala a zaviedla prisny rezim. V jej izbicke a postielke a snazila som sa co najmenej kojit. Prve 3 dni vrieskala ako najata, nechala som ju max. 1 hodinu plakat, kazdych 10 minut som ju kontrolovala. Chcela som to uz vzdat, ale nevzdala. Po 5-tich dnoch sa naucila zaspat sama, a ked sa v noci zobudi, casto uz zaspi sama, alebo ju len utisim. Neverila by som tomu, ze sa to da, ale slo to. Manzel sa pristahoval po par mesiacoch zase do spalne.

eliska7
18. feb 2008

tak ti gratulujem že si taka silna a vydržala si to,aj mne moc chyba spať spolu s mužom v jednej posteli aspon sa prituliť 😀 ale sarka nedovoli 😒