Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

prchalka
12. dec 2009

katzi: Ahoj, nevím, jestli je to mlíkem, ale od tý doby těch pár dní fakt lepší 🙂
Místo Nutrilonu Good Night, který jsem dávala asi od 8-9 měsíce jsem zkusila Hami Hajaja 3 pro děti od jednoho roku. Má lepší chuť a vypije mi o odměrku víc (z 210 ml vody). Je s rýžovým vločkami. Určitě chutnější, než když bych jí udělala Nutrilon normální a pak do toho dala rýžový vločky od Hami (ve žluté krabičce) a byla z toho jako kaše. To jsem zkoušela pít a zvedal se mi z toho žaludek 😝
Mám z toho radost, že mi to pije, ten noční Nutráč byl zas humus hořkej! Ráno už dávám pít normální Nutrilon.
Jo a dneska se probrala až v 5.45, to pak fakt nechápu a říkám si, jestli vůbec žije 😅

majacska
12. dec 2009

ahojte. viete mi poradit? prvykrat spinka u nas vnucik, ma rok...ked sa zobudi v noci, mozem mu dat mliecko?

zuzin78
12. dec 2009

ahojte,moja dcerka ma 19mes, a od 10,5 mesiaca spi jeden krat za den a to len hodinku, max hodinku a pol. niekedy spi len 30 minut. v noci sa zobudi raz a to uz ide ku mne, je kojena. ako vas citam, klobuk dole, ze vladzete zit, ked v noci nespite. ja ked sa drobcek v noci zobudi viac krat rano som uplne unavena.nam nastastie spala uz ako novorodeniatko dobre v noci , do piatich mes. sa zobudila iba raz , a to bola kojena,ale cez den nam spala len dva krat po 20 minut, tak nic som pri nej nevedela poriadne urobit. nastatstie, ze uz teraz je vacsia a vela veci robime spolu.
drzim vam palce aby vase srdiecka spinkali v noci... 🙂

mukky
12. dec 2009

hmm by som dopriala aby &vase deticky spali viac..a aj vy ste si oddychli
my sme dnes spinkali od 13.do 16 tej hodky a o 20.hodke isiel spinkať,bude spať tak do 7.15
asi dohana to nespanie ked bol babatko..to bolo velmi unavne obdobie...nechápem akoze tie deticky nie su unavené byť celý den hore... 😕

prchalka
13. dec 2009

majacska: Tak to by asi měla dát info malýho maminka, jestli v noci pije mlíko nebo ne! Jinak některé roční děti v noci ještě mlíko pijí. My se před rokem budily až k ránu, tak to ho dostala bez debat. Jen když jsme měly teď to špatný období, tak někdy i v noci, když nic jiného nepomohlo, ale už zas jsme snad ve starých kolejích a pije mi ho až mezi 4-6h a pak ještě chvilku spí!
mukky: Klobouk dolů, že se ti probudí v 16 a ve 20 jde zase spát. Moje malá se probudí třeba ve 14-14.30 (a to jí předtím musím ještě uspat, jakože nechce ani jít) a někdy je ještě živá před 22 😝 A včera mi spala jen hodinu, ale tak hodinka a půl doma je průměr, ale snad se to čímdál víc zkracuje!

prchalka
13. dec 2009

Vlastně bych taky chtěla znát něčí názor. My jsme přešly z dvou spánků na jeden denně kolem 1 roku.
Když mi spala 2x denně, tak jsme ji večer koupali až ve 21h, pak mlíko a pak ještě uspávat, usínala i kolem 22h.
Když jsme přešly na 1 spánek denně, tak ráno vstává v 7-7.30 a poo i kolem 13h je někdy problém jí uspat, nějak není unavená, ale mám strach, že kdybych jí nechala, až jí se bude chtít, bude mi chodit spát kolem 15h jako když byla menší a večer jí zase nedostanu dřív, jak ve 21 do postele.. Myslela jsem, že když budem chodit spát 1x denně, že budem chodit i dřív večer spát, ale uz teď je to tak mezi 20.30-21h.
Co s tím, mám jí poo zkoušet uspávat jako dosud, aby si schrupla brzo a večer byla unavenější a nebyl takový problém pro ni zabrat nebo to mám nechat na ní?
Zatím mi chodí jen po bytě, ven za špatného počasí nechodíme.. snad až bude běhat venku, tak bude i víc unavenější, ale zatím fakt nevím, co s tím..
Možná byla chyba jí při učení na jeden spánek držet až do oběda vzhůru, možná měla chodit spát klidně před obědem a pak dřív večer, ale to už teď asi nenapravím.. 😖

katzi
13. dec 2009

prchalko, díky za tip s tím mlíkem. Už jsem manžela vyslala ho koupit 😉 I když naše poslední špatný noci jsou asi tím, že je Adu nějaká nemocná. Má rýmu, dnes ráno se vzbudila s teplotou. Uvidíme co z toho bude a kdyžtak zajdem k doktorce. S tím denním režimem a jak načasovat spánky ti bohužel moc neporadím, sama s tím různě bojuju 😒

angie14281
13. dec 2009

no my dnes tiez ideme vyskusat hajaja 3 😀 , maly ma 13 mesiacov ale vyskusala som vselico uz aj kase... ale aj tak v noci papa a samozrejme tolko sa namrvi ☹ A cez den spava este 2x,uvazovala som tiez ze to stiahnem na jeden ale zatial nevydrzi rano dlho hore a potom je dovecera este kopu hodin tak ide aj 2krat spat 🙂

prchalka
13. dec 2009

Jee, to by bylo fajn, kdyby to mlíko bylo kouzelný 😀 😀 Pak dejte vědět, jak to dopadlo, ale třeba to bude chtít pár dnů pozorování, ale já jsem fakt spokojená 😉
PS: Dneska šla už ve 12:30 chrupat, takže taky fajn!

u2jana
13. dec 2009

prchalka
ahoj, s tym spankom, tazko nieco poradit, nasa spava asi takto
budicek okolo 6,hod
a obedny spanok ma uz okolo 11,hod - to je tak akurat unavena, ze zaspi sama.
Obed som jej ale posunula uz na 10hod - co je dost skoro, ale co uz.
spi tak nieco vyse hodiny.
a potom kupeme okolo 19hod - to je uz dost unavena, dame mlieko a za 15min spi.
Tie noci su rozne - ked je 3x hore je dobra noc - hlavne ked po mlieku hned zaspi.
Aj som jej skusala to mlieko v noci nedat, ale ten narek co spustila sa nedal vydrzat - tak hadam neskor.

Inak k tym dennym spankom, ked sa po hodine zobudi, tak ju idem este rychlo uspat - u nas klasika na lopte.
Niekedy to nepomoze, ale obcas ju este uspim a ona si este pospi aj hodinu - to potom ani neviem, co s tolkym volnym casom 😀

katzi
14. dec 2009

Dobré ráno 🙂

Prchalko, zatím nemůžu podat žádné reference o kouzelnosti mlíka Hami 🙂 Malá měla včera večer pořád teplotu, takže nechtěla nic jíst ani pít 😒 Celý den se po mě jen různě povalovala a usnula už v 18.30. A noc jakž takž, takovej průměr. Dnes zatím teplotu nemá, tak doufám, že do ní dnes večer to mlíko dostanu 😀

U2Jano: mi máme oběd taky dost brzo. Vstává kolem 7h, po 10h už začíná být docela protivná jako na spaní, takže cca 10.45 začínám ohřívat oběd. Jak to sní, tak přebalíme plínku, něco ještě pokutíme a tak v těch 11.30 jde spát.

katzi
14. dec 2009

jééé, samo že my s tvrdým "y". To mám z těch probdělých nocí 😀

gina333
14. dec 2009

Ahojte spolutrpitelky 🙂

citam, ze s tym nespanim nie som sama, co ma samozrejme tesi. 😉 😉 Tak my spime takto: rano vstavame okolo 6:30. vyrzi do tej desiatej a spi taku hodku a pol, niekedy aj menej. Poobede nespime, vecer kupeme o siedmej, o osmej spi. Budi sa okolo deviatej, potom pred polnocou a posledny tyzden ked sa zobudi okolo 00:30 dokaze byt hore aj 4 hodiny. Jednoducho nechce spat, mozem s nou robit hocico. Je to strasne vycerpavajuce, ani neviem ako dokazem este fungovat. Ak mozte poradte prosim co robim zle, ako to zmenit.

ined77
14. dec 2009

ahojky všem 🙂 ,

ani já vám teda moc neporadím,také bojujeme,tak se připojuji jen pro útěchu vás všech 😉 .
u nás jsou stále dva spánky,ale poslední týden spinká dopoledne třeba jen 30 minut,horší je,že ani odpoledne to nebývá lepší,ale zase mu to násilně krátit nechci.pořád čekám,že se to nějak samo vyvine 😀 .
povětšinou to ale bývá tak,že dopoledne spává tak 1-1.30h a potom jde zhruba za 3,5 h zase spinkat.
večer v 18.30 koupeme,v 19h je kaše a v 19.30 jde spinkat.to je v pohodě,ale pak... 🙄
když je ''dobrá noc''budí se tak 4-5x,ale to stačí pohladit,dát dudlík,přikrýt,často hlavně položit,protože hned jde na nožičky 😅 .
většinou ale se budí hrozně často,po půlhodinkách i,prostě děs...však to samy znáte 😅 .hodně u nás dělají zoubky,je vidět,že matýnek do všeho včetně mě hryže,úplně zatíná,takže ho to chuďátečko moc bolí,ale nezababírají v noci ani gelíky,prostě nic ☹ .já to vlastně vždycky svádím na zoubky,nic jiného mě totiž nenapadá 😅.jinak totiž nejsem schopná odhalit,čím by to mohlo být 😒.
mléčko noci nepije cca od 9 měsíce,začal to odmítat sám 🙂 .občas si cucene trošku čajíku.
asi to chce opravdu počkat až se to upraví samo...prý do 3 roků děťatka 😅 ,jen netuším,jak to vydržet 🙄 😀 .
držím nám všem palečky 🙂 .

katzi
14. dec 2009

ahojte,

no fakt se to dobře čte, že v tom člověk není sám. Ale nikomu to teda nepřeju 🙂 J

á asi vím, co všechny děláme špatně. Od zhruba půl roku věku by mimčo postupně mělo přestat v noci jíst, pít, cumlat dudel, prostě zbavit se všech pomocníků na usínání. Jak se probudí, rodiče by ho měli jen pohladit, položit,nevytahovat z postýlky, nechat brečet a zas pohladit, položit a tak dokola než usne. Jen tak se naučí usnout samo zas v noci když se probudí. No jenže my bydlíme v bytě, kde je všechno slyšet, takže si jaksi kvůli sousedům nemůžu dovolit malou nechat v noci brečet. Tím pádem od malička když se probudí v noci, je mnou jakkoli znovu uspávaná a sama to prostě neumí 😒 Jsem smířená, že to bude trvat tak do těch 3 let, ale v tom případě teda nevím, kdy budeme mít druhý mimi ☹ Vždycky jsem chtěla děti brzo po sobě, teď to bohužel nevidím. To spaní je alfa a omega...

prchalka
14. dec 2009

Tak já dnes, ač malá spala od 20.30 do 5 ráno (s jedním nandáním dudlíku jako vždy) nemohla ze začátku asi 2h usnout a pak jsem spala jak na vodě. Když už ona spí, tak já zas ne! Je to normální? 😠
Já doufám, že u nás se to vrací do normálu snad.. Jestli to všechno bylo tím blbým mlíkem na noc, tak mě to fakt mrzí, že jsem tu změnu neudělala dřív ☹
My taky neumíme usínat samy. Do tří měsíců měla brutální koliky, jen řvala a řvala celé dny a tam to začalo. Věčně na ruce a aby zaspala, musela se uhoupat, a i tak byla za 5 minut vzhůru bolestí a tak pořád dokola, dost dlouho jsme používali míč. Teď poo si jí vemu do náruče a stačí malinko pohoupat a už spí, pak jí jen odložím. Jinak by jí trvalo usnout třeba 2h a já to fakt nechci prodlužovat, aby mi zas večer nechodila až o půlnoci!
Večer usíná někdy hned po mlíku, někdy ji ještě pohoupu na rameni nebo jsem jí vzala za ruku a hladila po zádech a 2x jsme jí taky nechali trošku vyvádět.
Pít v noci jsem jí nedávala nikdy, mlíko až ráno a ten dudlík klidně nandám, když pak bude v poho zase spát 🙂 Si nedovedu představit, že dítě v půl roce nemá dudel. My ho máme jen na to spaní, přes den jí ho beru a nepotřebuje ho 😉

renuliq
14. dec 2009

prchalka, u nas je to rovnako, ked mi uz mala po dlhom boji KONECNE zaspi, nemozem spat zase ja 🙄
takze neboj, je to uplne normalne 😉 ono je to uz potom asi psychyka, ze nemozes zaspat, lebo cakas, kedy sa zase drobec precitne...

prchalka
14. dec 2009

renuliq: Hmm, je to tak, ženský asi stačí, aby si dítě víc oddychlo a je vzhůru. Chlap vedle mě spí a pak, když mu řeknu, že já ZAS nemohla spát, tak se dozvím, že jsem labilní 😖 achjo!

renuliq
14. dec 2009

prchalka, tak to su chlapi, tomu sa netreba cudovat, podla mna ta ziaden nebude lutovat a ziaden to nepochopi 😒ja som si hlavne zo zaciatku, ked bola mala este drobec, mala koliky a cely den mi preplakala par krat vypocula, ako to nezvladam.. 😖 tak ja som bola akoze na vine 😀ale jediny, kto to vtedy nezvladal bol nas tato 😝 teraz je to uz ine, tato si uz pomaly zvyka a zistuje o com to je.. 😎

katzi
14. dec 2009

jj, znám - taky se kolikrát převaluju a čekám kdy to zas začne 😒 No s tím dudlem -znám děcka, který spí i usínají bez něho. Adu ho jako mimino taky vůbec nechtěla, já ji to asi měsíc učila ať líp usíná. Teď to mám - bez dudlu ani ránu a jak jí v noci vypadne, je vzhůru 😒

prchalka
14. dec 2009

renuliq: Náš tatínek to taky, bohužel, absolutně nezvládl, byla krize a veliká ☹ Nikdy bych to nečekala. Já jsem byla totálně na dně a on mi teda psychicky fakt nepomohl a nejen to. Teď už v poho. Chlapi asi berou děti až tehdy, když se s nima dá něco dělat a když pořád jen neřvou!
katzi: Achjo, dudlíky 😝 My asi taky budem nasazovat dlouho 😀
Ale mám bezva zprávu, dneska spala od 12.30 něco málo přes 2h 😨

katzi
14. dec 2009

prchalko: jak to děláš? Takový pozitivní změny u vás 😀 U nás se spalo po o klasicky 1,5 hodiny. Ale musím ji pochválit, celý odpoledne je zlatíčko. Kež by chtěla být i v noci 😔

A chlapi: na tohle si naštěstí stěžovat nemůžu,ten můj se mnou cítí a snaží se pomáhat...

prchalka
14. dec 2009

katzi: Přikryla jsem jí 😀 😀 Ona spí v noci bez peřiny, ve dvou overalech a topí se jí tam, protože se mele a přikrytá by stejně nevydržela a zamotala by se a vzbudila 😀
Ale přes den se jí tam netopí, tak jsem na ní hodila deku - člověk se pořád učí, fakt!

katzi
14. dec 2009

hmm, tak to nic. Já ji mám přikrytou ve dne i v noci. Musím vymyslet něco jinýho 😀

katzi
15. dec 2009

zdravím po ránu 🙂

Prchalko, nechci se radovat předčasně, ale možná na tom mlíku něco fakt bude. Včera večer jsem do ní dostala 120ml (ona už ve dne mlíko moc nechce).

A noc: první vzbuzení na dudel v 21.00 a pak spala v kuse až do 3.30!!! Potom ale klasicky po mlíku nemohla hodinu zabrat, usnula znuvu v 5.00, nevím proč řvala i v 6.00 na dudel a v 7.00 ji vzbudil manžel jak odcházel do práce.Takže se probudila nedospaná a já taky jak praštěná i přesto, že byla dobrá noc. To kouskovaný ráno je naprd 😠

prchalka
15. dec 2009

Ahoj,
my dnes trošku horší zase, kvičela už hodinu po uložení a to 2x, jednou jsem tam byla já, pak manžel, pak spala asi do té 1h a něco, zase dudlík, pak ve 4 mlíko a po něm už se víceméně do 7 jen válela sem a tam, to fakt miluju, asi moc nezabrala a já se tak těšila, že si ještě schrupnem 😝
Těším se na další zprávy o mlíku 🙂

prchalka
15. dec 2009

Tohle musí být teprve masakr 😅 😅 Pak si vždycky vážím tý svý jedný zlobivky 😀
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-deti-a-...

katzi
15. dec 2009

na ty osmerčata ale nemůže být úplně sama, to by nemohla dát. Ale masakr to je, to je fakt 🙂

monka88
25. feb 2010

Ahojte maminky!

Chcela by som sa s vami poradit,ako to riesite vy,ak mate taky nejaky podobny problem.

Nas drobec od 1roka - 1.5roka krasne poobede zaspinkaval.Dala som mu bud cucnit mliecka,do 17mesiacov z prsnika,potom sunaru z flasky.Dala som ho do postielky,k nemu plysaky,dala pusinku,pohladkala a do 5min spinkal pekne.Kym som sa naobedovala uz bol tuhy.
Ale posledne dva tyzdne je ako vymeneny!! Hned sa v postielke postavi,zacne hadzat hracky kade tade,buchat naokolo,po stene,postielke,vykrikovat... Ked ho pridem zase ulozit sa smeje a nestacim ani odist z izby a uz stoji v postielke. Ked ho pridem zhucat a vyhrazat sa mu,ze nepridem len ked sa pekne vyspinka,tak naaakoniec nejako zaspi. Len mam potom vycitky,ze zaspal,len koli tomu,ze sa bal,ze nepridem...
Uz ma napadlo,tak nech nespi,ale najhorsie je,ze potom spinka pekne aj 2.5-3hodky.Takze ten spanok potrebuje. Len to zaspavanie je hrozne!! Skor ako do polhodky nezaspi,aj to je este dobre.
Nemate nejaky napad radu co s tym???
Dakujem za akykolvek napad.

Este poznamocka:
Davam ho spavat oko 12:45-13:00. Vstava najnovsie o 6:15. Vybehany je cez den dost.
Takze unaveny by mal byt a hned odkvacnut,ale...

zuzufek
25. feb 2010

monka súhlasim,že ten spánok ešte potrebuje....my sme mali a máme od roka všelijaké dni,niekedy si doteraz zoberie sama perinku a nakluše cez obed do postielky,neprotestuje a niekedy ide s veľkou nevôlou....vtedy jej sľúbim,že si pozrieme,prečítame rozprávku,keď sa vyspí,že si budeme kresliť alebo že pôjdeme von za deťmi,čo pozná,že príde ujo,teta alebo jej sľúbim niečo,čo je jednoducho reálne,aj na autičko sa chytá,keď ideme preč 😉a keď sa na nič nechytá,snažím sa neustúpiť....lebo ten spánok jej len prospeje...malá ma 2 roky a spáva cez obed 1-2 hodiny,aj dnes napr.potiahla 2 hodky...
ja viem,že spánok detí je individuálny,a viem,že raz ten obedný spánok skončí...