Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

jankapiknova
25. feb 2010

tak nas maly cez den spinka bez par minut dve hodiny a vecer chodi spavat o 18.30 a vstava o 6.00. Ale do nedavna papaval este 2 krat v noci a teraz v poslednej dobe sa nam dari uz len raz okolo 22.30.Ale to so zavretymi ocami vypije a spi dalej. Asi pred 3 tyzdnami som mu uplne zobrala dudel,odvtedy spava lepsie,ked ho mal viac sa namrvil. Ale stane sa mu raz za cas,ze sa v noci prebudi a je hore aj hodinu,nastastie neplace,len putuje po posteli a potom zaspi znova,ale nastastie to nieje často. 😉

jananinka
26. feb 2010

monka, ja teraz riesim podobny problem ako ty. moja mala vzdy zaspavala poobede tak, ze som si s nou lahla do postele, ona sa ku mne pritulila a do 10 min. zaspala. posledny tyzden je ako vymenena, uz ked ju pokladam, ze si ideme lahnut, tak sa zacne vykrucat, sponovat a ani za nic si lahnut, hned zacne protestovat. neviem co mam s nou robit, ona aj unavena je, ale proste nechce spat, zacne sa hrat a robit blbosti, skace na mne hijo hijo 😠 az ked jej zoberiem nejaku hracku alebo jej nieco nechcem dovolit, tak zacne plakat a potom ju nejako uspim, ale vzdy s revom. vcera som ju aj hodila do kocara, ze ju uspim vonku a nic. cely den nespala. sak take male dieta este potrebuje spat, ja neviem ci je to len docasne alebo bude takto vystrajat stale.

jaaty
26. feb 2010

jananinka, skús ju nechať zaspávať samú. Možno sa chvíľu pohraje a zaspí sama bez plaču.
Naša Hanka takto zaspáva asi od 2 rokov. Spí sama vo svojej izbičke a keď sa idem po pol hodinke na ňu pozrieť, nájdem v posteli nejakú hračku alebo knižku, ktorú si sama zobrala a vliezla si späť do postele.

monka88
26. feb 2010

ahojte,ja zacinam mat podozrenie,ze to bude aj pocasim,Dnes drobec zaspal do 10min a spi ako zarezany.A to je vonku aspon u nas skoro tma.Posledne dni svietilo slniecko,tak ho to asi neuspalo. Simi tiez zaspava sam v postielke,ale ten randal okolo...
A jananinka,to si teda ani neviem predstavit,ze bude mat zaspat v postielke z ktorej vylezie...normalne mam des,ci potom,ked ho uz do takej dame vobec bude spavat poobede.
Dvere si uz teraz otvori,tak neviem co bude potom... 😒

jaaty
26. feb 2010

monka, neboj, bude spávať. Hanka spí sama vo svojej izbičke od 6,5 mesiaca. Od 1,5 roka na svojej posteli a zlezie z nej, zoberie si hračku, ľahne si a spí ďalej.
Jedine, ak sa v noci zobudí, tiež si otvorí dvere, docupitá k nám a zaspí. Registrujeme ju až keď vylieza na postel. ...a to robí odkedy tam spinká sama. Stane sa to tak raz za týždeň až 10 dní.

lienka8311
4. mar 2010

ahojte,baby ked to citam tak vam nezavidim....my vstavame rano okolo 6-6.15hod,prvy krat ide spinkat o 8.30-spi hodinu aj nieco ,obednajsi spanok ma okolo dvanastej tiez spinka vyse hodinky ,no a vecer ide spinkat o 17tej!nevydrzi dlhsie potom je nervozna....zaspavame na rukach pri rozpravke,poradte ako naucim malu zaspavat samu...dakujem

vandinamama
28. okt 2010

Ahojte mne mala po roku spi len raz denne som z toho zufala.od 4 mes.mala ukazkovy spanok spavala 3x denne po hodinke a pol a od 8 vecera do 8 rana vkuse bez jedneho zobudenia.teraz po roku mi sice v noci stale dobre spi ale cez obed uz len raz a to len hodinu.a potom uz o tej 6 do 8 je to u nas peklo je zla nechce sa hrat nechce jest nechce nic proste vidno ze jej chyba ten druhy spanok

lenka1smejka
28. okt 2010

vandinamama-tak mi sme spavali od 11mesiaca jeden spanok.Ale ved jej to naplanuj zobud ju rano skor alebo daj ju do kocika a chod s nou 2 hodky aby spala.Ja som tak chodivala do 15mesica vzdy som ju dala do kocika a 3 hodky chodila po vonku a mala spala

sussanah
28. okt 2010

@vandinamama ja myslim, ze je to otazka jen par dnu, max tydnu a navykne si na jeden spanek. Muj spi od 8m jen jeden spanek (zpocatku 2h, od 10m jen 1h) a jde to. Clovek si zvykne 😉 Kdy presne ti pres den spi? Zkus ji davat treba az kolem 1-2h po obede, at poradne zaspi a odpoledne uz vydrzi. Nebo posunout jeste na dva spanky, ale to je podle me jen otazka casu, kdy zas bude chtit jen jeden, je uz proste velka holka 🙂 Taky kdyz ji budes "nutit" ten druhy spanek (treba ho bude potrebovat jen obcas podle narocnosti dne), tak se ti zase muze rozhodit nocni spanek a to by byla velka skoda, kdyz ti tak hezky spava 🙂

lalus
28. okt 2010

@vandinamama aj my sme mali také obdobie, že dvakrát už spať nechcel a ten jedenkrát mu bolo málo, nevedel si pospať dlhšie - fakt zúfalstvo, lebo ten spánok mu evidentne chýbal. 2 spánky veľa, jeden málo. Trvalo to možno 2-3 týždne a potom postupne sa ten jeden spánok predlžoval až na takmer dve hodinky a bolo mu to dosť. Od 13 mesiacov tak spí len jeden spánok. Myslím, že aju vás je to len prechodné obdobie a nastaví sa na ten jeden a tak dlhý aký potrebuje - je to normálne., len vydržať 😉

vandinamama
28. okt 2010

dakujem baby no ona spava okolo 12-1 tu hodinku max dve...no ved uvidim ako to pojde ak si nezvykne ona budem si musiet ja 🙂

vandinamama
28. okt 2010

@lenka1smejka no lenze v kociku mi od 10 mes. vobec nechce spavat.ani v nom byt od kedy vie chodit tak neznasa kocik a to doslova

misss
8. jan 2011

Ahojte..mam kamosku a ta ma 14 mesacneho chlapceka ako ja (je medzi nasimi detmi rozdiel 6 dni)..
zatial co moj vstava okolo 6rano, potom spi od 12-14 a ide spat az okolo 20 hod..

tak jej maly vstava okolo 8hod, strci mu mlieko a zase zaspi..
zobudia sa okolo 11hod, maly sa napapa, prebali, trochu sa pohra
okolo 13hod ide spinkat, vstane okolo 14:30 vstane
zase ide okolo16hod do 18hod spat
okolo19:30 ho uklada na noc...
myslite si, ze je to NORMALNE??

akdarka
8. jan 2011

@misss nemoze byt anemicky?vtedy su spave deti...

michaelapillarova
8. jan 2011

Ahojte. Ja mam 14 mesacnu dceru. Chcem sa spytat, ze v noci mi vstava na jedenie o jednej sa zobudi s placom, vypije mlieko 180ml a o pol siestej uz zase chce mlieko, vypije 180ml a spi do osmej a vecer pred spanim okolo deviatej tiez vypije mlieko. Mam ju nejako oducit, alebo nechat tak. Ako mne to nevadi, ze vstava , ale podla mna by uz mala spat celu noc. Ved neverim, ze je hladna, ved cely den stale nieco zuje. 🙂

betkav
8. jan 2011

@misss ahoj, nezda sa mi to normalne, kdesi som sice citala ze dieta v tomto veku vydrzi 2-3 hodinky a potom ide spat, hlavne ak uz chodi a vsetko objavuje ale toto sa mi zda prehnane. Moj drobcek ma tiez 14 mesiacov, spava 13.00-15.00 poobede a v noci od 20.-7,30 az 8. rana, s cim som uplne spokojna az na to ze od polnoci kedy sa zobudi s placom spi v posteli so mnou, ale spi ako zabity, vobec neviem ze je tam. Doktorka mi zakazala nocne krmenie lebo je velmi velky, ma 13kg a 80cm. Inak aj nam ide teraz prva stolicka 😉

nori21
8. jan 2011

Ahoj, moja dcéra má 15 mesiacov, tiež vstáva v noci okolo jednej-druhej na jedenie,tak ako michaelina,
ráno takisto vypije 200 ml mlieka, večer 240 ml, cez deň normálne sa stravuje.Vravela som lekárovi,
povedal, že z toho vyrastie, treba jej dať, kým pýta.Aj ja si myslím, že by mohla prespať celú noc, ale vraj sa to časom upraví.

misss
8. jan 2011

@betkav aj moj maly sa v noci zobudi a spi vedla mna.. 😉 ..
mne sa to tiez zda velmi divne, ze jej takto spava, lebo to je na take velke babo uz fakt moc..ved mne takto maly nespaval ani ako malinke babatko...
Uz som sa jej vela krat pytala, ci mu nemoze nieco byt, ale asi by som do nej mala zacat viac hucat, nech sa na to popyta lekarky... ☹
a gratulujem k stolicke..aj vy mate taky zly priebeh?? 😎

@akdarka vobec netusim, cim to moze byt..musim sa na tie priznaky popytat kamosky...
potom dam urcite vediet co sme vybavili.. 😉

tinika
13. jan 2011

ahojte, nemam teraz vsetko čas čitat, ale uz si neviem rady, od narodenia bol Paťkok velky spač, od 3m. vstaval len raz na papanie a cez den spal 3x do 9m. ked nam začali ist prve zubky, uz aj vekom sa to upravilo na 2 spanky po 1,5-2h. ale pred vianocami akoby utalo a spi len 1x a to max. 1,5h aj to sa minimalne raz s plačom zobudi a nie vzdy sa mi podari ukludnit a uspat, podotykam ze chodi spat v tom istom čase večer a nema problem zaspat sam. ked ide poobede vonku nahodou tak este občas zaspi aj v kočiku, dnes siel spat o 11 ako obvykle a o pol hodinu uz bol hore a to rano vstal o 6 tak uz zyval dost. a poboede som ho teda skusila znova dat, asi polhodku tam ticho lezal a to bolo vsetko a teraz nedavno som skusila zae bo uz bol mrzuty a samozrejme zaspal, on tak zaspi ked ho dam, len my o 19tej chodime spa na noc a vstava rano od 6-7:30 ako kedy. včera som ho napr. o pol 8 musela zobudit jemne lebo sme sli k lekarke dnes sam uz o 6 strasil. nechcem mu posuvat nočny spanok, lebo by som ho len ukratila o spanok a navyse jediny čas ked mozem pracovat je ked ide večer spat, tak aj mi vyhovuje ze ide o 19tej do polnoci toho este stihnem dost porobit. teraz mu asi zase idu zubky, lebo sa v noci dost často budi, slinta, vsetko okusuje, tak mozno aj tym je ten spanok narušeny aj cez den. myslim, ak dobre pamatam ze aj v lete, ked sme prechadzali na dva spanky to bolo tak. čo myslite? moze to byt zubkami a prechodom na 1spanok denne? dufam, ze ked uz bude spat naozaj len raz, tak aspon 2 hodinky, aby sa vyspal, lebo hodina je určite malo pre ročne dieta

tinika
13. jan 2011

@betkav to my zase mame probem ze on zaspi o 19tej spi tak 2-3 hodky a potom sa začne budit, tak zase zasi na par hodin, v noci občas pije este mlieko a potom spi az do rana

tinika
13. jan 2011

@misss podla mna to je vela, moj tak spal ale daaavno ked bol este male babo, ved s nim ani nikam ist poriadne nemoze ked stale spinka, ani sa nepohra ani nič hm? určite by sa mohla pytat lekarky či je to ok

tinika
13. jan 2011

@lalus teraz čitam tvoj prispevok a dufam, že aj my mame len take prechodne obdobie a uz bude spat hoci len 1x ale dlshie, lebo jeden spanok mu je malo a dvakrat velmi spat nechce ale u nas to uz trva tri tyzdne

misss
13. jan 2011

@tinika
@akdarka
@betkav
Ahojte..konecne som sa na to opytala kamosky a potvrdila mi, že by mohol byt anemicky, lebo vraj aj ona je..že ked pojde k lekarke, tak sa popyta.. ale este nevie kedy pojde, lebo sa musi objednat na ockovanie, mozno niekedy vo februari..
To si myslim, ze je dost nezodpovedne!!! ☹

tinika
13. jan 2011

@misss myslim ze by ju nezabilo keby dvihla telefon a pytala sa hned lekarky a pripadne tam hned aj sla, ja by som do februara nečakala

misss
13. jan 2011

@tinika no..toto jej aj ja stale hovorim, ale neda si povedat...minule maly tyzden hnackoval a 2 dni vrackal, mal teploty 39 a nesla s nim k lekarke...az ked som na nu nahucala, ze je nezodpovedna..stale tvrdila, ze to mu iba idu zubky...nakoniec mal chudacik zapalene cele horne dasno..cely tyzden sa trapil.. ☹

tinika
13. jan 2011

@misss ja ked maly mal hnačky som bola na vyter, lebo vzdy hned mal hnačku ked vypil niečo s mliekom bala som sa ze ma problem ako ja a tiez to bolo zo zubkov a ked mal prvykrat sople tak som tiez voalla či mam prist alebo je to priznak zubkov ked su vodnate ale určite som sa aspon informovala, sa jej čudujem

misss
13. jan 2011

@tinika ja tiez hned bezim k lekarke....ved na to tie lekarky mame...co moze ako 21 rocna matka vediet...radsej sa pojdem popytat, ako nechat dieta trapit, alebo nebodaj pohorsit mu..nie??

tinika
13. jan 2011

@misss ja tiez hovorim ze radsej budem za blbu a čo zbytočne stresuje ako potom dačo lutovat, ale mi je jasne ked ma 21 este asi nie je zrela, hoci poznam aj mladsie a zodpovednejsie matky, niektore az bars prehanaju starostlivot .))

misss
13. jan 2011

@tinika tak, tak.. 😉

januarova
13. jan 2011

@misss, mozno je rada ze jej tolko spi, ze ma od neho pokoj. nemoze to byt tym, ze to neriesi? zial aj take su matky