Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

betkav
14. jan 2011

@misss ahoj, prepac ze sa ozyvam az teraz ale musela som dospavat, som slobodna pracujuca mamicka a tie zubky ma zabijaju 🙂 maly bol dost uplakany asi tyzden, stolicka je uz nastastie von a my mozeme konecne pekne spinkat. Maly mi v noci pravidelne plakal asi kazdych 15 minut, nezaberal ani nurofen ani gelik na zubky, hroza. Uz sa "tesim" na dalsi zubok.

tammika
21. jan 2011

Ahojte dievcata, vedel by mi niekto poradit, ako "skvalitnit" dietatku spanok? Dcerka bude mat buduci tyzden 11 mesiacov. Do minuleho tyzdna spavala so mnou v posteli. Od narodenia mame problem so spankom aj so samotnym zaspavanim Presli sme roznymi fazami od skakania na fitlopte, cez nosenie - uz je tazka, cez zaspavanie na prsniku. To funguje doteraz. V noci sa vsak velakrat, tak 6-8 x zobudi. Nechce sa hrat, vidim na nej, ze by chcela spinkat, ale neda sa jej zaspat. Pocucka si mliecko, potom sa dlho otaca na vsetky svetove strany a navela navela zaspi. Tento jav trva taka si mesiac, predtym bola sice velakrat hore, ale cucla si a hned zaspala. Teraz zaspat jednoducho nevie a nadranom je to uplny horor. Na naliehanie okolia som ju zacala davat do postielky. Napodiv to nebolo take narocne, vecer ju ulozim a do 5 minut ma zavrete ocka. Potom sa ale zacne strhavat a trva tak hdoinu kym uplne zaspi. Cely cas som pri nej, rozpravam jej a hladkam po chrbatiku. Ked zaspi, do hodiny je hore. Potom po dvoch hodinach a nadranom aj castejsie. Inak cez den sa smeje, nejavi sa ako dieta, ktore je chronicky unavene, ale aj tak by som bola radsej, kebyze sa dobre vyspinka. Myslela som, ze cim blizsie k jednemu roku, tym to bude lepsie, ale je to presne naopak. Mala by som ju uplne odstavit? Pomôze to? Dakujem za kazdu radu.

misicka1980
31. jan 2011

Mile mamicky, potrebujem poradit ako mam naucit moju dcerku spavat v postielke. ☹ Ma 15 mesiacov, spava mi len 1 krat denne. Mam problem s poobednajsim spankom. Nikdy mi nechcela spavat v postielke, iba prve 3 mesiace, potom sme zacali chodit von a stale mi spava v kociku. Ked ju ulozim do postielky, tak zacne nervacit, plakat ako keby som ju tyrala a hadze sa v postielke. Niekedy po 20 min. zaspi a spi len max. 30 min, hned sa zobudi a place dalej. S nocnym spankom problem nemame, sama zaspava a prespi celu noc az do pol 7 rana. Uz som zufala, chodim s nou teda von za kazdeho pocasia, v kociku mi spi aj 3 hodiny. Od septembra pojde do skolky a nechcem si predstavit ten cirkus co tam bude robit. Neviete mi prosim poradit ako ju mam naucit spavat v postielke? Dakujem.

romana29
31. jan 2011

misicko1980 první syn byl to samé - doma prostě neusnul, do roku jezdíval jak píšeš venku v kočárku a spinkal. Přiznám se, že mě to už přestalo bavit a tak jednoho dne prostě konec - oběd, pohádka, pusinka a lehnout a spat. Nešlo to ze dne na den, nešlo to snadno, ale naučil se to!
Dcerku jsem si takhle rozmazlit (neber to vůbec ve zlém, fakt vím, co to je jezdit s děckem po venku, aby spalo) nenechala. Po třech měsících, kdy jsem s ní jezdívala taky nejméně 3x denně, jsem ji naučila po obědě spát doma. Stejný postup - jídlo, pusinka, zatažení žaluzií a hotovo. Řvala, ale pak pochopila a usne, někdy spí dýl někdy míň, ale spí doma a já s ní chodím jenom 2x denně - když ráno vedu syna do školky a odpoledne, když jdu pro něj.
Vydrž, pochopí to a naučí se to 🙂

misicka1980
1. feb 2011

@romana29 Dakujem za radu, no vyskusam to opat. Pojdeme pekne pred obedom peso von aspon na hodinku a ked prideme tak ju skusim ulozit a uvidime aky bude cirkus. Snad to nevzdam 😉

romana29
1. feb 2011

@misicka1980 vydrž a část kamarádek si taky musí s dětma lehnout, samotné neusnou, pak až zaberou (a pokud neusnou 😀 ) odejdou z pokoje.

tinika
5. feb 2011

@misicka1980 ja len tolko, ze si myslim, ze v skolke ked uvidi, ze aj ostatne deti idu spat, tak si minimalne lahne, a ked uz si lahne, tak aj zaspi 🙂 verim tomu a drzim prsty aby to tak bolo a aj moj uz spi len raz denne, niekedy doma, niekedy v kočiku, ako vyjde.

jaaty
5. feb 2011

MIsicka, to že spí len 1x denne je určite OK, Má už vyše roka, takže očakávať spánok 2x denne je trošku nereálne 😉 .
Na druhú stranu, to že chce cez deň spať len vonku v kočíku, hoci v noc Ti celú prespí je skutočne len o "rozmaznaní". Trvaj na svojom a začni hneď, nech to máte to septembra zvládnuté. Moja rada- prispôsob to hneď teraz režimu v škôlke, budeš mať v lete o robotku menej. Držím palce, myslím, že plač či zlosť nebude trvať viac ako týždeň. Ona si potom uvedomí, že mama zmenila názor a taktiku a nezostane jej nič iné len ustúpiť. Deň dva možno cez obed spať nebude vôbec, ale viac určite nevydrží 😉 😉 😉.

sussanah
5. feb 2011

@misicka1980 nas to tak mival do pul roku, ale pak zacly silene vedra v lete a to jsem teda rekla, ze nehodlam jezdit 2h ve 30 po slunku. nedelalo mi to dobre a pro neho to taky nebylo uplne idealni. Takze prislo jasne rozhodnuti, par dnu nervu, place a vztekani a pak to vzdal a zacal spat doma. Ale vzdycky ho uspavam, polozim do postylky, chytnu za ruku a zustanu, dokud neusne. A do kocarku uz chodime jenom na cumendu 🙂

brisalek
6. feb 2011

@misicka1980 jestli na to mas silu a nervy nechat ji plakat tak to urcite muzes zkusit. Ale myslim, ze ne na vsechy deti plati vyplakani a proste se jim nechce tolik spinkat, aby se sami zklidnili a usnuly, kdezto kocarek drnda, jede a musi sedet tak je to uspi. Rekla bych, ze ve skolce se to nauci sama jak pujdou spat ostatni deti. Nechces zkusit uspat ji v kocarku a nechat pak spat treba na balkone. Ja to tak delam, dojedu s malou nakoupit a pak ji soupnu na balkon.
Me uz mala spi ve velke posteli se zabranou takze ji ani vyplakat nemuzu nechat🙂. Od malicka byla hrozny nespavec, 1x za den spi od 10 mesicu(kdyz byla mensi bylo to jeste horsi, spala tak o 5 hodiny mene nez je prumer☹). V postylce mi nikdy sama neusnula a nechat ji plakat hodinu az se pozvraci to bych nemohla.

Drzim palce

brisalek
6. feb 2011

A navic, kdyz jsem zkousela asi 2x uspat v postylce tak nakonec nespala vubec nebo ted v zime usnulu okolo 5, kdyz zacala byt tma☹

betkav
18. feb 2011

ahojte, ja som uz skusala vsetko mozne ako mojho drobca naucit spat v postielke ale nejde to. On hned zacne plakat a okamzite sa pozvracia. Neviem preco sa tak zadychava pri placi az ho napne a cela vecera alebo obed je von....
Obcas to este skusam ale stale to iste, mozno to robi narocky aby mohol zaspat prituleny pri mne 😉 Pri mne zaspi takmer okamzite bez placu, so stastnym usmevom na tvari a aj ked ho prelozim do postielky tak kludne spi, poobede 2 hodinky a vecer od 8 do rana 7. Tak ho asi nebudem trapit placom... 🙂

sophia2
18. feb 2011

moja malá má rok aj dva mesiace a už velmi dlho sa pokusam ju uspat skor ako o tej desiatej, jedenastej kedy chodi spavat. Jednoducho síce mi zaspi hned po mliecku o pol deviatej, ale za pol hodinku az hodinku je hore, vysmiata a ukazuje na dvere, raz som skusila neist von zo spalne, ale moje uspavanie bolo marne, uspavala som ju presne 3 hodiny az potom zaspala. A to iste robi aj ked spi len 1x pol hodinku a vstavame niekedy o osmej a niekedy o deviatej, ale ked ide spat tak o dvanastej, tak by spala aj do desiatej, ale to ju nenecham, zobudim ju. Ja uz tiez neviem co mam robit, v noci sa mi budi len na cajik, ale aj toho je uz pomenej, tak 2-3 krat.

ralanka
19. feb 2011

@sophia2 neviem ja som malého dala od 8 mesiaca do detskej izby aby spal sám a mám pootvorené dvere keby niečo ale tiež ma to prestalo baviť ho jednoducho učičíkať na rukách a potom ho dať do postielky tak mu dám jednoducho večer kašu potom my zaspávame s plienočkou v ruke tak plienočku medzi ruky pustím mu slniečko zakryjem ho a odídem s izby niekedy ho počujem že si ešte šomre ale sám zaspí a cez obed tro isté dáme mliečko a spinkať niekedy sa mu horšie zaspáva to aj pol hodinku počujem že vyvádza ale nieže plače ale že sa jeduje s vankúšom a šomre do neho a pod potom sa unaví a zaspí.
treba vyskúšať len nechať samé dieťa zaspať aj ked bude trošku plakať ved ako matka už rozoznáš kedy je ten plač taký že ťa volá lebo nechce byť samé a kedy je to už iný plač a dieťa by nemalo počas noci piť aj to je možno dôvod prečo sa budí prosto vymýšla aby mohlo manipulovať v noci sa spí takže ked sa zobudí pekne ho uložiť do postielky a dať spať . U nás je to super že malý je v detskej takže ho uložím a odchádzam kdežo ak ste v jednej izbe dieťa je už naučené že si blízko a pri malom plači si pri nom

sophia2
19. feb 2011

@ralanka mne mala takto zaspava cez den, ale musi byt riadne unavena, polozim ju do postielky, dam jej plienku, cajik a odidem z izby, pekne zaspi, ale ked este nie je tak unavena, tak zacne vyvadzat, ale to sa neda vydrzat, ona nie place ale reve riadne, idu jej slzy, soplik, cela je cervena. Ale cez den je to v pohode, bud zaspinka sama v postielke alebo si ju dam pri seba do postele a pekne hned zaspi, ona ma potrebuje citit, ked zaspi prelozim ju do postielky, neuspavam ju na rukach. Ale v noci je problem, ze sa uz po hodinke od ulozenia zobudi a nie a nie naspät zaspat. Uz som to raz skusala aj vecer, ze som ju ulozila do postielky, dala plienocku a odisla som, ale marne zacala plakat az revat, chodila som ju utisovat v intervaloch ale nic z toho, nakoniec som ju zase utisila na rukach, vecer tak zaspavame. Viem, ze dost ludi hovori, nechat vyplakat, ale jednoducho u niektorych detoch sa to neda, proste neutisia sa nikdy, len pri mame. A ozaj a ake slniecko mu pustis? (len tak pre zaujimavost) dakujem.

sakura77
19. feb 2011

tak my od ukonceneho 10teho mesiaca mame skoro rovnaky rezim,spat vecer cca 20.30 jedno papanie alebo ziadne,ako kedy a spi do 9-9.30,poobedne spanie cca od 13 do 15-16 ako kedy

@betkav ked ti zaspi za chvilku,tak je to v poho,asi len potrebuje tvoju pritomnost,horsie by bolo keby zaspava hodinu 😅 😉
mne sa nastastie podarilo oboch naucit zaspavat samych ,zacala som uz od 6teho tyzdna,do par dni obaja v pohode ani muk...no ale tak kazde babo to vnima inak,no....kamoska uspava doteraz-ma 4rocnu dceru...a vacsinou zaspi skor jak dcera 😀

briketa
20. feb 2011

Odkedy sme dali malu z postielky do velkej postele spi celu noc. Bez jedenia a ani nic nedostava napit pred spanim.
Predtym sa mi v postielke budila aj sedemkrat za noc, zabijalo ma to.
Cez den spi na devatdesiatpat percent len raz maximalne styridsatpat minut. Aby spala dvakrat to musi byt aktivita ako plavanie co fakt fyzicky vycerpa.

ralanka
20. feb 2011

@sophia2 v lidli mali kolotoče a rôzne slniečka a mesiačiky taká jemná melodia na uspávanie detí tak som mu kúpila a inak zas jasné že nenechať dieťa revať ako tur to nie je dobré a kolko spí cez deň malá?

sophia2
20. feb 2011

@ralanka jaaaj ano aj my mame to slniecko, to je dobra melodia, mala vstava sama okolo deviatej, povedala som si ze ju budem budievat o osmej, aby isla vecer skorej spat, ale marne, tak ju uz nebudim. Ked vstane o deviatej tak ide spat o pol jednej a spi do pol druhej az do druhej. A potom az do vecer do pol osmej uz nespi, ale ked ideme poobede von tam mi v kociku zaspi aj o stvrtej tak potom ideme neskoro spat, lebo sa to vsetko posunie. Ale aj ked spi len raz za den aj tak sa mi o hodinu zobudi takze o pol deviatej je hore uz vyspata a len hrat sa, potom sme hore aj do polnoci.

darusko23
20. feb 2011

Môj ušiačik chodí spinkať tak okolo 20-20,30 a vypije 210 ml mliečka a spinká do 7,30-8,00 ráno v noci nevstavam a cez deň spinká raz alebo dva krát záleži koľko spinká ale zvykne mi potiahnuť tak 4 hodinky 🙂

m.i.r.i
20. feb 2011

mne tiez maly ukazkovo spava. vecer ide spat o 19:00 , zaspava sam, ritual - okupkat, pyzamko, mliecko, knizocka, uz kyve papa tatinkovi a sam sa taha do izbicky...lahne do postielky, vezme si plienocku, cumel a zakyva mi papa..a sam zaspi..niekedy sa tam prevaluje, ked mu este nejde zaspat, tak ho pocujeme kecat, alebo spievat, ale ziaden plac..spi asi do 6:30-7 rano..aj ked ho niekedy zacujem v noci zamrncat, tak on sam zaspi dalej...spi celu noc..cez dens pi 2x denne..okolo 10 na hodku a okolo 3 na hodku...to iste..ja mu uz len poviem, ze ideme haji a on natiahne rucky a sam sa taha do postielky...prikryjem, tiez tam ma to z Lidla, my mame kacku s tou melodiou, si to aj sam potihahne a mu to hra..a potom zaspi..niekedy ked sa zobudi, t ak tiez uz pocujeme, ze kacka hra tak uz je hore..on tam este po zobudeni tak pol hodky vykecava a hra na kacke🙂neviem si predstavit ho nejako specialne ucit spavat..on spi celu noc asi od 5 mesiacov...a v postielke spi od narodenia..hned od zaciatku sme mali ritual a nikdy nebol problem..tak drzim palce!! ono tie zmeny teraz su asi pre deticky tazsie ako ked sa to robi od zaciatku..

tinika
20. feb 2011

@m.i.r.i tak to zavidim, mne tak hovorili od 3,5m ze m zavidia maly spal celu noc a cez dne 3x po 1-2 h a teraz sa strasne v noci budi a cez den spava vačšinou uz len raz tak 1,5-3h.

ralanka
21. feb 2011

@darusko23 tak to super mi pijeme na večer kašu a chodíme spať o 19:00 až 20:30 podla toho aký bol deň ale zvyčajne do tej 20:00 už dávno spí a vstávame o 7:00 a chodíme na 90% spať len raz aj to hodinku max. hodinku a pol

ralanka
21. feb 2011

@sophia2 skús ju budiť skôr malý vstáva o siedmej a spí iba raz denne aj to málo ako som písala a potom už teda večer je mrzutý a už viem že chce ísť spať ale aj cez deň ked je mrzutý už ho dám spať ale viac ako tú hodinku a pol nespí väčšinou hodinku. ked bol chorý tak mi prespal 2 a 1/2 hodiny to už som chodila k dverám počúvať či dýcha takto mi nespal ani ked bol mimino 😀 😀 😀

ralanka
21. feb 2011

@m.i.r.i presne aj náš tak chodí o 19:00 spať a tiež si hundre kým zaspí a vstávame tiež o 7:00 aj náš kýva aj do prázdnej izby ked je muž v robote a ide sa spať do izbičky tiež plienočka cumlík a spinkať 😀 😀 😀
no ja sa na spánok v noci nemôžem sťažovať lebo mne malý od narodenia prespí celú noc ešte mi radili ked bol malinký že ho máme budiť na papanie že mainké bábo musí mať po 3 hodinách mliečko aj v noci tak som ho budila asi týždeň a potom ho nie a nie uspať a som povedala nikdy v živote takú blbosť dieťa ked je hladné sa zobudí ked je malinke a ked je väčšie tak by sa v noci už nemalo budiť na papanie večer kašičku ak s mliečkom nevydrží do rána a spať

sophia2
21. feb 2011

@ralanka jaaaj, tak to ti závidim, také dieta, ukazkove, (moje by som nedala za nič). Moja malá mala do 3 mesiacov koliky, prežili sme si svoje, a možem povedať, že po skusenostiach hovorim, že mám "náročné" dieťa. Niektore deti sa nikdy nenaučia spavať ukazkovo, ani same a že si len zasomru a pekne zaspinkaju. Tak nasa to urcite nie je, ale aj tak sa z nej tesime, aka je sikovna a chápava uz v tomto veku.

ralanka
21. feb 2011

@sophia2 aj my sme mali koliky ale ako som dávala sabsimplex kvapky do mlieka tak v pohode a to zaspávanie sa treba len učiť ani malý hned nezaspával sám jednu dobu chcel zaspať na rukách čo už boil dosť ťažký na kolísanie a potom som ho mohla dať do postele a povedala som si dosť a som ho naučila samého. A on si to akože ukážkové zaspávanie vynahradí cez deň je permanentne v behu a nezastaví sa ani pri jedle teraz sa už aj najeme v stoličke trochu v klude predtým ani počuť v stoličke ani za svet čo mám známe tak že sa prehrajú deti samé aj dve hodky ani o nich nevedia toto nehrozí akože prehrá sa chvílku ale musím byť pri nom že by som niečo robila nehrozí to je hned pri mne a zvedavý čo robím a pod. kamoška malého posadí a robí si čo chce a malý sa baví u nás nie vždy musím byť v strehu a mám klud len ked ide spať musíme stále niečo riešiť no hyperák ako povedala dr. ked ho videla v 5 mesiacoch že mi nezávidí ked bude väčší už vtedy prejavoval hyperaktivitu ako 2a 1/2 -3 mesačný nechcel vôbec ležať v perinke na ruky a pozerať okolie všetko ho zaujímalo a ked prišla svokra že ježiši ved je malinký daj ho ležkať reku tak skús začal jej vrieskať a ked ho zodvihla tak bol ticho a pozeral čo sa kde deje tak asi tak to bolo od malička u nás 😀 😀 😀 😀

ralanka
21. feb 2011

@sophia2 a máš pravdu niektoré deti ani v troch rokoch nevedia samé zaspať každé dieťa je iné a iný čas potrebuje na to aby samé zaspávalo a áno sú veľmi rozumné tie deti v tomto veku ale aj poriadne prešibané 😀 😀 😀 a myslím že žiadna matka by to svoje nedala za nič na svete aj ked nás niekedy poriadne hnevajú sú to naše slniečka 😵 😵 😵

sophia2
21. feb 2011

@ralanka mas pravdu vo vsetkom, ja som davala malej vsetko mozne a nic nezaberalo, aby som nezabudla zaberalo len spievanie od manzela vzdy sa ukludnila a pocuvala a to jej zostalo aj dodnes, ked je najhorsie musime jej spievat. Takze sme si to uzili presne 3 mesiace a 4 dni. Malinka nastastie lubi byt v stolicke a uz sa aj pol hodinku sama zahra a necha ma urobit si svoje. Mame najnovsi objav DVD Spievankovo - trva to 35 minut a mala ich plne vyuzije na tancovanie, takze mam zase na chvilku pokoj, inak vystraja ostosest a musime sa jej stale venovat, citat, rozpravat a ukazovat.

ralanka
22. feb 2011

@sophia2 my počúvame od NAgyho gudbu pre deti ale zas ho to na dlho nezabaví. čítať moc nechce teda ked mu ja čítam len prevravať stránky a zavrieť knižku ale iné veci to hej dávame kocky na tyčky máme také s dierkou v strede aj tie krúžky na stojan ale naj je ked ideme von a vidíme psa to sa s ním nedostanem nikam rozbehne sa a koniec už s ním ledva pohnem 😀 😀 😀 ešte že chodíme niekam aj v kočíku 😀 😀 😀