Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

tevova
18. feb 2008

Eliska7, pripájam sa ku Tidymaid, aj ja som malého naučila zaspávať samého a v noci som mu nedala, tiež som to robila takým spôsobom, dokonca som prestala dávať aj cumeľ, lebo som čítala, že ten už potom ako zlozvyk ruší dieťa zo spánku a spí ešte horšie. Pár nocí poplakal, ale nič hrozné no nebolo, občas sa ešte teraz stane že vrieska, ale neletím hneď k nemu a zaspí znova. Vydržal už aj do 6.rána bez cici. A bez cumľa spí oveľa kľudnejšie. Aj cez deň spí 2x asi po hodinke a v pohode. Skús kliknúť babam na bábätka: Každé dieťa sa vie naučiť spať. Pýtaj si o tom knihu, mailom ti ju pošlú. Ja ju mám len požičanú a vytlačenú, v PC ju nemám. Keď ti stejne vrieska,tak si ju vycvič, ona sa časom prispôsobí, chce to len pevnú vôľu a pevný režim v spaní cez deň a noci.

syr
23. feb 2008

ahojte ja mám dvojíčky chlapcov a majú rok ale nespia pobede vobec a večer idu spat o 23hod. a stávaju o 4ráno už sme aj doktorov skúšali aj plávanie ale ony nechcú spat. Ja už ledva chodím a ony majú energie aj za nás.dakujem

sofik
24. feb 2008

syr tak tento problém mám aj ja so svojou malou. Bude mat za 2 týždne rok a ona mi spí doobedu polhodiny a poobede takisto a večer ked ju dostanem do postele o 22 tak som rada. 😒

xxmargaretka
24. feb 2008

syr&sofik..taketo problemy sme mali aj my okolo roku a teraz boli cca 2mes klud,ze spala cez obed od 11h do 12,30-13h a vecer o 10h bola tvrda no posledne dva dni to zacina znova,ze vecer nechce spat..

sofik
24. feb 2008

ja to nechápem ale odkial berú tie naše detúrence energiu. žeby z nás, určite. ja by som už o 20 zalomila ale malá je vtedy vo vytržení. 😉

eliska7
24. feb 2008

veru žienky,mame to hyperaktivne decka.Ked mi kamoška povie že musi poobede budiť maleho lebo jej spi od12-16 tak sa mi chce vracať od nervov 😅 alebo dalšia ide od rodičov,maly zaspi v aute,prenese ho do postele a spi do rana 😅 ,alebo jej zaspi len tak ked sedi pred telkov 😅 ,ona aspon uprimne povie že ma nevie pochopiť,lebo v živote to nezažila,aj ked boli chory spali. 😒

xxmargaretka
24. feb 2008

presne to..aj ja mam kamaratku co ma 21mes chlapca a ten vstava rano o 8h no o 11.30 uz spi do cca 13-14 a potom od 17 do 19 a to sa naje a ide spat zasa do rana..nechapem to..nase deturence nespia,ale on spi tolko,ze s toho zivota nic nema podla mna..

alenik
24. feb 2008

ms pravdu.margaretka.Ani moja mala nespi.V noci tiez nic moc.Myslim,ze deti,co prespia pol dna a celu noc ani nemaju cas,nieco sa naucit 😉

eliska7
25. feb 2008

no to je asi fakt,moja vie to čo nevie 2.5 ročny chlapec kamoškin 😀 pozna farby,pismena 3 a všade ich čita 😀 teraz si hodila šlofika na 35min takže bohvie kedy zaspi poobede.rano bola hore od pol šiestej a v noci viac krat ,ale odstavujeme sa tak tieto temy su velmi spletene 😉

maca793
1. mar 2008

cez deň niekedy 3 hodiny od 10,30 do 12,30 aj dlhšie a večer presne na minútu do postele o 19,30 a po 5 minútach zaspíme. spíme celý večer do rána do 7,00 kedy nám zvoní budík pre deti do školy 😵

eliska7
1. mar 2008

maca-šťastna to žena 🙂 mne ked prespi celu noc asi sa spijem 😀

maca793
1. mar 2008

mne tak spí od 5 mesiaca
mne nerobí problém si v piatok vyraziť von samozrejme je so starkou a tá nemá žiadny problém s ňou
aj teraz išla krásne sama spať o 19,30 a sladko si odfukuje 😵

mimec1
6. mar 2008

ahojte babky, prosím vás moja mala 1.3.rok a to spanie nič moc, ako keby mala časovač na pol hodinu.....ráno sa budí tak 7-7,30...ide spať 10 až 11.30 aaale po pol hodke sa zobudí a to každé spanie - ja musím rýchlo skočiť a uspať ju.Niekedy sa mi to nepodarí a od toho sa vyvíja dalšie spanie.Ked máme super deň tak spí 2x po 1,5 hodiny a večer o 8.30 je už na nočnej. A ešte niečo uspávam ju hladkaním po chrbte a to niekedy trvá aj 15-20min, tak si viete predstaviť čo robia moje kríže...má niekto podobný problém Mima.

eliska7
6. mar 2008

mimec,ja ked jej nedavam momentalne v noci cecok,musim ju hladkať po chrbatiku,a ked zaspavam a prestanem začne revať ada mi ruku na chrbat že ešte-verim tomu že je to dalši hlupy zlozvyk a ked neprestaneme dojdeme o ruky 😅 ale ja fakt nemam sil ju nechať revať,ved maly by sa nevyspal do školy a muž do roboty a susedia?už teraz nas maju plne zuby 😠

yesno22
6. mar 2008

mimec...aj moj ma nastavene cez den vnutorne hodiny na 30min...obcas sa stane zazrak a pospi hodinu, vynimocne viac (tak 1x za mesiac)...vacsinou zaspava na rukach a to vazime skoro 11,5kg 😝 ale postupne prechadzame na samostatne zaspavanie...poobede spi vonku na prechadzke v kociari tak hodinku, ale casto sa po 30min zobudi, ak sa kociar hybe hned zaspi ak stojime, je hore 😠 😅
nastastie som ho naucila zaspavat vecer podla knizky, co tu koluje a v noci je hore 1-3x, z toho som donedavna 1-2x kojila ale od vcera vecera som prestala-teda ak to vydrzim 😅

goja
6. mar 2008

teda maminy, ked si vas citam, tak s vami citim, ved to si vobec neoddychnete! My taketo spanie nepozname. Od narodenia mi maly zaspava v postielke sam, staci ak ho pohladkam po licku, dam plienocku do ruky, otoci sa na bok a o par minut odfukuje. Vstavame okolo 8h, o 10.30 sa uz sam uklada a spi do 12.30 /vtedy varim/, poobedny spanok je od 16h do cca 17.30 a o 20h uz ma "velke haji". Sice sa okolo 23h zobudi na druhu veceru, no potom uz je klud az do rana...
Maminky, iste je to tazke no vydrzte to, drzim vam palceky!! 😉

vanila
autor
9. mar 2008

Ahojte! moj maly prespi celu noc ale takto ked zaspi spi asi 2 hod v klude a potom sa furt obracia zo strany na stranu neviem co to može byť. Už dlhu dobu sa mi nebudi splacom co som pripisovala zubom alebo zlym snom. no stale sa vrti ako keby sa nevedel uloziť. No nevie mi niekto poradiť alebo ma niekto stym skusenost??

lindda
9. mar 2008

cafte tak my teraz ideme spat az medzi 21-22h ale spi az do rana do 9-10 tej v kuse bez jedla potom ide spat na obed okolo 13-13,30 a spi 2-3 hodky 🙂

lindda
9. mar 2008

vanila aj moh maly pochoduje po celej posteli a vrti sa ako by nevedel najst to psravne miesto to je zevraj ok ja som sa pytala lekarky 🙂 ja mam maleho vop svojej detskej izbe a odvtedy mam pokoj ked spal s nami v izbe som ho stale pococula ako sa mrvi 😀

nelinka
9. mar 2008

ahojte babenky, my ideme sa najprv okupkat tak okolo 19.30 a o 20.00 ju polozim do jej postielky, zapnem jej detsku lampu tlmene svetlo priamo do zastrcky, dam jej flasku mliecka, mliecko vypije a potom sa sama este pohra a zaspi...ale sumlicek musime mat.... 😠 ......... potom presne o siedmej az pol osmej rano vstavame ....rano nocnicek....potom ranajky...troska sa pohrame doma, upratujeme, umyvame riad..potom okolo pol jedenastej ked je teplucko von tak uz aj o desiatej ideme vonku na prechadzku PESO podotykam.... to sme vonku do tej dvanastej najneskor do pol jednej....to sa nasa nati uz len tak ledva plenta...prideme domov... hopkame na nocnicek a potom sup do postielky...dam jej flasu s mlieckom...odidem s izby...poviem jej ze budem hned vedla v izbe....vypije mliecko....ma tam kopec hraciek kolo seba...hraje sa s nimi....sem tam ju iddem skontrolovat ci uz zaspala ....ked zaspala tak ju prikryjem....povyberam hracky...pripadne ju ulozim lezmo lebo sa my stava ze zaspi aj posediacky 🙂 zavriem jej dvere a robim si svoju pracu...pospi v priemere tak hodinu az hodinu a pol...ked sa unavime vonku poriadne tak aj dva a pol hodiny...ked vstane tak ju necham sa este pohrat v postielke a potom idem po nu.

sem tam sa mi stihne skor pokakat hned ako vstane tak sa poumyvame a potom ideme papat polievocku....neskor tak o hodinku jej dam druhe jedlo....a potom sa pohrame pockame tatika kym pride z prace....dame tatikovi papkat a potom ideme k nemu na dvor alebo ideme na navstevu k susedom alebo ideme k domceku...vsetko podla pocasia....

tak sa hrame a potom znova ....kupkanie....

takto fungujeme uz od desiatich mesiacov a funguje to...som maximalne spokoja s takymto rezimom

nelinka
9. mar 2008

som spokojna lebo ked bola este malinka tak sme ju naucili na hojdanie v kociari ked sme ju uspavali aj vecer aj cez den...potom ma to uz prestalo bavit lebo som sa bala aby sa mi nevysmykla z kociara...tak som ju zacala uspavat na nasej posteli...lezala pri mne a ja som ju hlaskala po hlavicke alebo chrbaatiku....to trvalo asi tak len mesiac lebo sa uz sama prevalovala teda gulala po posteli v spanku a som sa bala ze spadne a malo to este jednu nevyhodu...vzdy som zaspala s nou 😅

tak som sa rozhodla ze ju naucim aby zaspavala sama vo svojej postielke a prekvapilo ma ked sme to zvladli asi za 3 dni a na stvrty uz to bolo bez kriku placu...pochopila ze sa sama pohra a potom aj zaspi 😀 😀

mimec1
10. mar 2008

ahojte, no my sme tiež amli ten problém s kočiarom, uspívali sme ju tam ráno aj na noc ale bála som sa že yskočí a zdal sa mi nepohoslný, tak som ju tiež uspávala na posteli a tiež som zaspala, ked som ju chcela preniesť do postielky, tak som ju zobudila a bolo po spaní, ale to len občas.....neviem si predstaviť, že ju položím do postielky a ona sama zaspí....a také uspávanie podľa knižky-nechať plakať a podobne - to by som si koledovala asi o rozvod...??? Nemáte nejakú inú metodu??

adetka
10. mar 2008

tak mne Mimi zaspinka krasne sama v postielke... ale s cajikom... ma ho namiesto dudlika... a aj pocas noci sa zobudi aspon tri razy... potiahne trosku s cajika (flasku si drzi sama) a spinka dalej... skusala som vydrzat... nedat jej v noci napit... ale rozplakala sa... a kedze sa chcem vyspat... a nemam to srdce ju nechat dlhsie revat... tak jej ten cajik nakoniec dam... a dufam, ze sa toho vzda... alebo sa sama obsluzi 😀

federica
13. mar 2008

Mimec1, ja mam syna tiez 1.3. rok, v ten den sa rodili asi problemovi spaci 😅 .Mali sme taaaky isty problem. V noci odmietal zaspat, kocikali sme ho, nosili na rukach, po pol hodinke bol hore a vetsinou sa mi ho uz nepodarilo uspat, tak bol hore do pol noci. A v noci aj desat krat. Byvame v Nemecku, tu ma s nim detska lekarka poslala na specialnu kliniku, kde mi detska psychologicka odporucala, nech ho uspavam len v postielke, bez flase, alebo inej pomocky, ja som namietala, ze to nie je mozne, lebo som to pred tym skusala, ale fakt to zabralo, ale zaspaval s flasou. No v noci sa stale casto budi. Pred nedavnom som ho zacala uspavat v postielke bez flase, aby prisiel na to, ako sa zaspava a teraz sa snazim podla tej knihy, aby sa naucil zaspat sam, no robi strasny cirkus, ked odidem z izby. dokaze prerevat aj hodinku a pol. Ja uz som z toho na prasky. U nas to vobec nefunguje.Tak este toto zvladnut a mame vyhrane.

lenand
13. mar 2008

cavte moj oliver ma 3roky a 3mesiace od narodenia spal cez den len vonku a v kociary a kociar sa musel hýbat vtedy spal aj 2-3hod vecer zaspaval pri prsniku a to pol hod jeden a pol hod druhy a to trvalo do dvoch rokov potom som prestala kojit a teraz nezaspi sam musi niekto prinom bit a drzi sa ruky neviem ako zaspava v skvolke ale doma mu t trva dlho a to sa vkuse vrti nevie si najst miesto a potom zlom a pod sekundov spi ale to zaspavanie od roka spal uz len raz na den a aj to mu stacilo 40minut a bol vyspaty a teraz v skolke spi ale doma vobec no vecer je 20.00 a ide spat

beli
19. mar 2008

Ahojte som rada ze niesme sami co mame problem zo zaspavanim a spanim.Ja mam 18.mesacneho syna je to poklad kym nepride hodina spania v momente sa z mojho anjelika stane postrach.Cez obed este ako tak aj ked bez boja to nieje ale aspon spi 3hod.ale vecer KATASTROFA.Po dvoj troj hodinovom uspavania zaspi ale len na hodinu potom chce jest pit hladkat sa.....v noci sa este stale budi minimalne dva krat na mlieko uz som vyskusala vsetko homeopatika sirup no doktorka mi povedala ze to proste musi prejst samo a nemam to nahanat no ale uznajte 18mes.bez poriadneho spanku?No moc som rada ze aj ine maminky maju odobny problem.

mimec1
5. apr 2008

čavte baby,ja som sa rozhodla. Knižku mám preštudovanú, ešte zháňam nejaké praktické rady od mamín, čo to majú úspešne za sebou a ide sa na to.!!! Ale ešte neviem kedy začnem. Asi v nejakú stredu.......prečo neviem. A potom zruším aj jeden spánok. Asi ten doobeda. Ráno sa trocha potráoime, potom pospí a poobede budeme dlhšie vonku a večer pôjde skôr spať.....a basta. Dnes ma zase vytočila...a idem ju zobudiť, lebo zase zaspí neskoro.....tak papa a ak niekto má niečo cenné poradiť nech sa páči...prosím. Mima.

majasol
7. apr 2008

Ahojte, moja malinka donedavna vzorovo spinkala, hlavne ked som ja doma (pracujem tri dni v tyzdni) doobeda 2 aj poobede 2 hodky a vecer od 8, najneskor od 8:30 do 7:30 rano snivala. Lenze teraz jej prave idu stolicky a 6 naraz, tak je to na slaktrafenie. V noci sa budi s placom, neda sa utisit, chce byt pri nas v posteli (doteraz spavala v postielke), takze sa malo vyspime, chce papat a uz vobec v noci nepapala ☹ . A cez den ani nehovorim, niekedy spi, niekedy vobec nespi, nikde jej nie je dobre, dokonca ani na rukach a obhryzla by i zelezne tramy...

petulienka
4. nov 2008

Ahojte

neviete mi poradit? myslite ze je skoro na to aby 11 mesacne dieta spavalo raz denne okkoloobeda? Pretoze nas maly spava doobeda a poobede cca hodinku a ked spi do cca 16tej tak este o ol jedenaste v noci je culy ☹ tak som sa rozhodla ze ho necham spat len cez obed a hotovo. Vecer ho okupem a budem sa snazit aby okolo osmej spal.. myslite ze je to ok? do desiateho mesiaca chodil spavt presne o osmej a zrazu sa to otocilo a je z neho nocny vtak, ked my uz nevladzeme tak on sa este hra ☹

co vy na to?

sakura77
4. nov 2008

petulienka,my sme mali toto iste-tak som ho ucila postupne doobeda dlhsie a dlhsie aby vydrzal hore a za chvilu sa naucil na jedno spanie-okolo 11 mesiaca to bolo,a odvtedy stale chodime okolo 1 a prespal pekne aj tri hodinky-aj ked teraz to uz postupne skracuje na dve, a vecer o pol 9 zaspi jak drevo,bez uspavania,pekne sam v postielke