Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

petulienka
4. nov 2008

no tak to zavidim, snad aj my sa tam dostaneme, lebo on aj ked uvidi ze ja ho nesiem, alebo manzel do postielky, alebo len uvidi ze ho nesiem do spalne, spusti taky plac ze hroza...
tak pekne ho budem ucit na jeden spanok a hotovo. Nech zaspi aj o siedmej, to by bola parada 😉

caruzo19
4. nov 2008

petulienka,nasa mala spavala raz denne uz v 11 mesiacoch,spavala tak 2 hodinky,potom ju bravalo okolo 6 poobede,ale to sme hodinku potiahli,o 7 sa kupala a isla spinkat.spava tak dodnes,sice vstava o 6.rano,ale to odjakziva.niekedy potiahne aj 3 hodiny cez obed

petulienka
4. nov 2008

no tak uvidim, praveze nbas maly nespi viac ako hodinu cez obed.
tak uvidime, dakujem a dam vediet ako sme dopadli dnes 😀

sassi
4. nov 2008

moje obidb´ve deti od roka spavajú iba 1x - hned ako sa naobeduju, ide sa spať. Myslím, že je lepšie, ak spí 1x a v kuse 2-3 hodinky, ako viackrát denne po 20 minut... ale je možne, že ine deti si to vyžadujú inak, je to individualne, kamoškini malí spavali 2x kym nešli do školky 😉
Ale men sa to takto osvedčilo, vlastne si to sami určili, dcera sa začala budiť po pol hodine a syn už 2.-krát poobede nezaspal. Takže to bolo strašne dlho, ked spal od 10 - 12 a potom mal byť do 20 hore.
A v noci si už tiež posunul spánok na 21:00 - 21:30 a spí do rána (cca do 7:00, niekedy dlhšie)
A dcera do roka spávala super celu noc a od rok sa začala budiť okolo 4:00 - 6:00 a potom zaspala znova, ťažké obdobie, hlevne ked sme už obaja pracovali 😖 Upravilo sa to hadam až v 2r.

petulienka
4. nov 2008

no mne sa uz par kjrat stalo, ze maly spal naposledy do 12:30 a potom este o deviatej vecer bol culi ako rano 😲 tak ja neviem .. uvidime

sassi
4. nov 2008

no mne s azda, že maly ked je moc unavený, začne byť strašne "čulý" ... proste beha ako splašený, to je vraj znak únavy ... a ked nespí cez den, som myslela, že večer bude hotový, ale opak byva pravdou a spí zle aj v noci ... proste je taky unavený, že už ani zaspať nevie 😒

petulienka
4. nov 2008

no tak nas maly po kupeli vypil 200ml mliecka a zaspal jak dudek 😀
uvidime ci sa to osvedci aj nadalej 😉

petulienka
4. nov 2008

zaspal uz pred 20tou co je parada, ako kedysi 😝 a my mame s muzickom cas pre seba 😀

ttina
16. jan 2009

Ahojte, ako ste dosiahnut aby mi mala spinkala viac ako hodinku? 😒 ...asi pred tyzdnom nam este spinkala 2 krat denne po hodinke, a posledne dni uz prv spanok odmietala..tak sme skusili ist spinkat okolo 12.00 uz bola aj riadne inavena, lenze vzdy mi pospi iba 1hod.presne ani o minutu viac ☹ a potom uz je poobede okolo 17.00 unavena, ale to uz ju spinkat nedavam 😢

ttina
16. jan 2009

joooj ospravedlnujem sa za chyby 😠

janka07
16. jan 2009

ahoj tina....aj my poslednych par dni spime len raz denne a taktiez len hodinku a niekedy ani tolko nie....je to na nervy....a presne ako pises, okolo 17-18 hod. uz je riadne unaveny, ale spinkat ho nedavam, uz to vydrzim a o 19 mame kupkanie a vacsinoou zaspi rychlo... 🙂

zuzana76
16. jan 2009

ahojte

tak nas nema este ani rok a pol a uz mava take dni,ze nespi cez den vobec, na porazenie a stale by sa len hral a hral

strociatka
17. jan 2009

ahojte, aj mne mala spinka len raz denne, je to vsak rozne raz pospi tak 1,5 hod a inokedy aj 3 hodiny, ale v noci je to jedna velka katastrofa, budi sa 8 - 15 krat, sme zufali

davidko7
18. jan 2009

Ahojte.Moj maly ma 13 mesiacov a so spankom to je hrozne.Celu noc sa budi,stale sa prehadzuje,plače a mrnči.Začalo to od 4.mesiaca.Ja som už zufala,unavena a neviem čo mam robiť.Zaspavanie je ešte horšie-on sa boji byť sam,tak musim aj hodinu pri ňom ležať,kym nezaspi.A na obed?Nechce ist do postielky,tak kočikujem po dome aj hodinu,kym zaspi.Ja už mam z toho uspavania a jeho akože spanku-depresie.Čo mam s tym robiť?Robia to aj ine deti???

strociatka
18. jan 2009

davidko7 zial, robia to aj ine deti, uplne chapem o com pises, ja som uz v stave, ze mam chut poskytnut malu na adopciu. Presne ako pises, jednoducho nespi, vstavam v noci k nej straaasne vela krat a som tiez v depke. Babicky nemame a ani nikoho, kto by nam s malou pomohol, tak som na nu sama a obas sa striedam s manzelaom, ale ten chodi do roboty a nemozme si dovolit, aby pri malej ponocoval. Neviem ako to riesit, obcas vybuchnem a som strasne zla a potom to lutujem, neviem co mam robit, neporadim ti...

martina46
18. jan 2009

maminky, pozrite si temu "kazde dieta sa vie naucit spat. kolujem tam kniha s tymto nazvom, uspesnost je velmi vysoka. a nie je to taka drasticka metoda.

ttina
19. jan 2009

martina46, poznam tu knihu, len mala bola taka vytrvala v plakani/skor revani)..ze som to nezvladla a urobili sme kompromis a ostanem s nou v izbe, a spievam jej..aj ked to niekedy trva aj hodinu 😝 , ale ako tak sa podari uspat ju... 😔

emjee
30. jan 2009

kikica • 1d • Dnes o 09:18
ahojte kočky mam za chvíľu ročného synatora a mam problem s jeho spaním,spí raz denne okolo obeda tak dve hodinky aj ked vidím že je unaveny spať ho nedam..kúpem ho každý deň okolo 21,00 prvy krát sa zobudí o 00,30 presne ako hodinky a od vtedy každú hodinku niekedy aj skor už naozaj nevladzem snažim sa ho cez den unavit no on jednoducho o deviatej zaspi a potom je to k nevydržaniu mam doma aj knihu kazde dite umy dobre spat ale bojim sa to skusit lebo on ked zacne revat sa bojim ze sa zyjde.ake mate skusenosti???????prosim poradte mam skusit tu knihu?dakujem

caruzo19 • 1d, 35tt • Dnes o 10:48
kikica aked vnoci vstane tak co?vytzaduje jest,pit,alebo len sa pritulit?deti,ktore vnoci papaju sa proste na to jedlo zobudia,lebo su na to zvyknute,treba ich odvyknut,ale nenahradit to inym zlozvykom.nasa mala v 13 mesiacoch vstavala 11x za noc na kojenie.tak ju uspaval manzel,po vydatnej veceri a kojeni sa okupala,lahli si spolu a ked sa zobudila,ponukol jej vodu v pohariku(nie vo flasi,to vy si dudkala a zas by sme jej museli vnoci podavat flasu),samozrejme vodu nechcela a po 3 nociach bolo po probleme,nezazijes,neuveris.3.noc som bola s nou ja a ked sa zobudila a pytala mlieko,tak som jej spievala a ona troska posmutila,ale zaspala a odvtedy je ani nenapadlo pytat vnoci papat
ja na tu metodu z tej knihy nemam nervy a ani si nemyslim ze by to bolo pre zdravy psychicky vyvin dietata dobre,ale kolko hlav,tolko nazorov...

kikica • 1d • Dnes o 12:00
ahoj caruzo19 vieš čo on sa sice zobudi možno chce papat ale 2krat cucne z flasky a znova spi po chvili znovu hore zase dam flasku a tak sa to opakuje az do rana a ked sa zobudi 6,30 uz dalej spat nechce nechce ani jest ani pit len sa blaznit papa az okolo 9

fifinna • 1d • Dnes o 13:40
kikica, ja som mala presne to iste, po pol noci sa mi budil kazdu hod na kojenie . Maly spi v nasej posteli, tak som to zacala robit tak, ze ked sa prvy krat po polnoci zobudil, tak som ho nakojila a potom ked sa zobudil znova, tak som sa robila, ze spim, ze ho nepocujem, ze je hore , chvilku si pomrnkal a zaspal znova. Neskôr si zvykol na to , ze nereagujem a uz sa nebudi. Tvojmu malemu sa tiez zapacilo , ze ked sa zobudil, tak si hned reagovala a preto to robi , skus ho ignorovat. Ak to nepôjde teraz, tak za mesiac - dva to uz urcite pôjde, bude rozumnejsi. Knizku by som neskusala, ani som ju necitala, takze nemôzem poradit. To, ze sa ho cez den snazis unavit, môze pomôct, len tomu, ze nebude dlho vladat stebou bojovat o flasku, ale nepomôze to tomu , aby sa nebudil.

caruzo19
30. jan 2009

kikica,u nas to tiez nebolo o kojeni ako takom,len si cucnut a pobuzerovat ako mam lezat a kde mam mat ruku 😀 ,aj preto som sa odhodlala uz vnoci nekojit(cez den som kojila potom este dlho).knizkou by som to rozhodne nenahradzovala,ak je smadny,moze si dat vodu z pohara a hotovo.
fifinna,zavidim ze sa ti podarilo ho odignorovat,to ja by som si musela dat rohypnol 😀 😀
ale kazdopadne,odvtedy prespi celu noc,niekedy sa zobudi,ale hned aj zaspi

srnkamt
30. jan 2009

kikica moja mala ma tiez jeden rocik,no ona mi toto robi vzdy ked ju dam spinkat len raz za den...vecer ju okupem a okolo 19.00 ju davam spinkat...niekedy neskorsie(zalezi od okolnosti)...okolo 22.00 sa zobudi a je hore aj do polnoci...mam problem ju vobec uspat..mama mi vravieva ze to moze byt preto lebo jej chyba ten druhy popoludnajsi spanok ktory este niekedy mava..jednoducho sa do tej 22.00 vyspinka a je to,potom sa jej samozrejme uz spat nechce..moze to mat nieco do seba skusila som ju znova davat spinkat dva krat,a mala mi prespinka celu noc az do 7.00 rana 🙂! ja som toho nazoru ze ked sa dietatu chce spinkat tak ho treba dat,hoci aj tri kratke spanky cez den..ale to je len moj nazor nikomu nevnucujem 🙂

tonita
31. mar 2009

Ahojky maminky,
chcem sa spytat, ci dietatku v 13 mesiacoch staci iba jeden spanok za den. Menime totizto jaslicky a bude tam najmladsi a pani ucitelka vravela, ze sa postupne bude snazit ho davat spat iba raz denne. Ale nemam z toho dobry pocit.
Zatiel my spinka 2x a to okolo 9.00 doobedu a potom okolo obeda .

akejka
7. apr 2009

tonita, moja malá bude mať o 2 týždne rok a tiež mi začala spávať len raz denne cez obed - cca 2-3 hodiny. Stačí jej to, potom už vôbec nie je zvyšok dňa ospalá. Večer chodí spať okolo 20.00 - 20.30 hod a vstáva o 7.00.
Koľko hodín cez deň ti malý spí dokopy ?

Inak prvorodená spávala tiež v roku len raz denne a presne od 2 rokov už nespávala cez deň vôbec.

bubatenko1
7. apr 2009

Ahojte maminky.Moja mala bude mat 1 rok a 1 mesiac.Este do toho 8 mesiaca spavala 2 krat denne.Ale potom to zacalo.Vecer ide spat medzi 8 az 9 a to s velkym krikom,sama nezaspi to by sme boli asi do polnoci hore.Spime do 8 niekedy sa zobudi uz o 7.V noci niekedy prespi celu noc ked nam idu zubky tak sa samozrejme budi.No a cez den je to uplna hroza.Chodi spavat o 12 to tiez ju musim uspavat a spime pol hodinu niekedy hodinu.Este ani raz sme nespali dlhsie.Vsetko by bolo ok keby este potom chcela spinkavat.Ked sa blizi 17 hodina zacne byt mrzuta a ked ju idem dat spinkat tak ani za svet zaspat.Budeme sa dve hodiny uspavat a vysledok bud nezaspi alebo zaspi na 10 minut.Problem je v tom ze ked spime cez den len hodinu je to s nou vecer na nevydrzanie a vecerne uspavanie este horsie.Ved urcite to niektore poznate, ake je uspavat dieta ktore je mrzute a nevie sa nijako utrepat.Neviete mi niekto poradit co mam robit? Dakujem

danu
25. jún 2009

luciek9 • Dnes o 11:57
Ahoj, omlouvám se, jestli tohle téma tu je, ale já ho nějak nemohla najít.
Dnes jsem mluvila s kamarádkou a byla jsem tak trochu v šoku. Obě máme děti, kterým teď bude rok. No a ta její jí spí přes den 5 hodin. Dopoledne většinou tak 2,5-3 hodinky někdy i 4 hodiny no a dopoledne tak 1,5-2 hodiny. No a večer jí dává spát v 8 hod a spí jí tak do 5-6 hod. No a to jí prej nakojí a ještě si zdříme tak do 7 hod.
Moje mi spí max jednou denně 1,5-2 hodinky. No a pak večer cca od 20 hod do 6-7 hod. ráno.
Je to docela extrém. Docela by mě zajímalo, jestli i vaše děti spí tak dlouho nebo jenom kráce max. 2-3 hod po obědě.

dididi30 • 2d • Dnes o 12:00
lucka, kazde dieta je ine 😉
moja dcera od roka nespala vobec v noci, za to celu noc od 3 mesiacov
syn, ten cez den spi 2x po hodke, niejedy viac , niekedy menej, ako kedy....v noci spi tak,ze este cica.....
vobec sa tym netrap, bud rada, ze ti vobec spinka 😵

dididi30 • 2d • Dnes o 12:01
nespala vobec cez den 😉 😀

aja123 • 1d • Dnes o 12:04
luciek9, naše malá spí cca 30 min dopoledne a to samé odpoledne 😉 a v noci od 8 do 8 do rána 🙂

dzej • 1d • Dnes o 12:08
naše malá spí cca od 11měsíců od 20h do 6-7h a přes den 1,5-2h. Někdy se zadaří a spí i 3hodiny, ale to je vyjímečně, takže bud v pohodě.

mkr • 1d • Dnes o 12:20
my jsme v roce spali denně 2 x 1,5 /2 h a v noci od půl 7 tak do 7

kacerka • 1d • Dnes o 12:25
to je hodně individuální - syn spal na roce 2x - 3x denně ty dvě hoďky - neměl moc pravidelný rytmus, ale jelikož brzy vstával - kolem 5. hodiny, tak už v 8 byl unavenej, pak si dáchnul před polednem a pak kolem třetí odpolední no a na půl osmou už byl v postýlce znovu 😉 Mojí kamarádky dcera na roce zase spala jen po obědě a brzy odbourala i tento spánek 😉

kacerka • 1d • Dnes o 12:31
ty dvě hoďky to asi nebyly, ale hodinu a půl, po dvou dvou hodinách spal, když spal 2x denně - už si to tak nepamatuju, ale když to počítám, tak by celej den jen spal 😅

kacka79 • 1d, 7tt • Dnes o 12:47
Tak Fíla spal 2 x denně po dohině a půl do 13 měs, potom už jen jednou denně, a to spí pořád. Většinou spí 2,5 - 3h... no spí vlastně stejnou dobu ale najednou 😀 , v noci spíme od toho roka od 20h do cca 6.20 - 7.30, to máme taky už rok stejný

berynka • 1d • Dnes o 12:49
Luci, naše malá začala spát kolem roku 1x během dne a byly to maximálně ty tři hodiny... spíš tak hodina až dvě 😉 . Večer usínala kolem 19h a vstávala v půl osmé 🙂 .

fialkas
29. jún 2009

Luci, co ja by som za to dala keby mi mala spala 2 hodky denne 😅 od 11 mesiaca spi len raz cez den Ked je to 1 a pol hodky tak uz na nu chodim pozerat ci jej nic nie 😀 niekedy to byva len 40minut a teraz mame uz druhy den ze nespi vobec, az vecer o 20.30, v noci sa budi tak 2-3 razy na kojenie a definitivne vstaveni okolo 7.00, takze ja si od prakticky cely den neoddychnem, niekedy mam toho naozaj dost 😝

maca793
29. jún 2009

mne spávali deti 1x cez deň a to 2,5 hodiny aj teraz Karolínka síce má 3 roky ale poobede si pospí aj 3,5-4 hodiny a cez noc spali celú.

danu
5. nov 2009

llaayllaa • 1d • Dnes o 12:13
Ahojte dievčatá,chcela by som sa s vami poradit,kolko krát do dna je vhodné aby dcérka spinkala,totiž máme rok a jeden mesiac,a nedávno si naša slečna 🙂 navrhla režim,a to taký,že spinkáme len raz za den,asi také dve hodinky od 11:30-13:30,a potom večer okolo osmej,to už spinkáme do rána,no od kedy máme tento "nový"režim"pár krát sa nám stalo,že Tamarka okolo jednej v noci vstane a akoby sa jej nechcelo už spat,nič ju nebolí,no všimla som si,že sa jej začínajú prerezávat dolné stoličky,može to byt sposobené tým,ale nie som si istá,alebo je pre nu ešte skoro spávat iba raz za den, a je to tým,no fakt neviem ☹ a práve preto sem píšem,inak v noci ked tak vstane,neplače,je dobrá,dá sa povedat kludná,takže tento krát neviem príst na koren veci,vopred dí k za vaše skusenosti a rady 🙂

llaayllaa • 1d • Dnes o 12:17
Inak sorry baby,až teraz som si všimla,že toto je téma babatká,asi som mala písat na batolatá,no možno aj tu mi poradíte 😉

certica • 2d • Dnes o 12:26
layla,
mne maly pri prerezavani zubov robi to iste - chyta v noci druhy dych a chce sa hrat 😀 .
a tiez ma len jeden spanok denne (2-3h), cca od toho 1 roka.
jo, a noc mi neprespal celu este nikdy, ale to je sposobene kojenim, takze normalka jav...

myslim, ze mozes byt spokojna 😀 😉

alusha
5. nov 2009

nas maly ma 1,5 roka a spava tiez cez obed 2-3 hod. a noc prespi celu... ja som spokojna, este pred mesiacom sice spaval 2x, ale potom sa preorientoval na jeden spanok, jednoducho uz poobede nevedel zabuvat ani za svet, oni si sami urcia, kolko oddychu potrebuju 🙂

llaayllaa
5. nov 2009

baby dakujem za upokojenie,ako tak čítam tak vadčšina detičiek po ročiku spí už iba raz za den,tak to asi fakt bude tými zúbkami,Tamarka mi to nerobieva pravidelne každú noc,len asi tak možno 2krát do týždna,a noc mi od narodenia prespinkávala celú,je to taký anjelik od malinkata 🙂 práve preto mi to teraz je asi čudné a trocha som sa zlakla,ešte raz dakujem 🙂

vanja
5. nov 2009

ahojte baby, ja mám 1 rok a 9mesiacov slčeu a len raz do dňa začala spávať od roka a pol. Dovtedy spala 2 x za deň. Ale to sa už sa pýtala. No ale keďže ju kojím, tak noc neprespíme celú, vstávame tak 5x za noc /od 20-tej do 9-tej hod./, ale to sa len nakojíme a spíme ďalej.
Ináč keď nám išli očné zúbky, tiež sme boli v noci niekedy hore aj 2 hodinky. Ale to len párkrát. 🙂